وکیل نعمت‌زاده: درخواست پدر موکلم برای ملاقات با رییس دادگاه را نپذیرفتم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

وکیل نعمت‌زاده: درخواست پدر موکلم برای ملاقات با رییس دادگاه را نپذیرفتم

ختم رسیدگی به پرونده اتهامات «شبنم نعمت‌زاده»

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
ختم رسیدگی به پرونده اتهامات «شبنم نعمت‌زاده»
ششمین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت معدن و تجارت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) پایان یافت.

به گزارش وانانیوز،

در این جلسه وکلای مدافع متهمین شبنم نعمت زاده و لشگری پور آخرین دفاعیات خود را بیان کردند.

همچنین نماینده دادستان نیز در خصوص آخرین دفاعیات متهمین و وکلای آنها توضیحاتی ارائه کرد.

سرانجام قاضی مسعودی مقام با رسیدن به هنگام اذان ظهر ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و خطاب به متهمان و وکلای آنها گفت: اظهارات‌تان مبتنی بر صداقت و راستگویی باشد و تا ۷ روز آینده وقت دارید لایحه ارائه دهید. بعد از آن دادگاه وارد شور می‌شود و رای را در زمان مقتضی صادر خواهد کرد.

در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا در ۲۵ شهریور ماه کیفرخواست متهمان قرائت شد و سپس شبنم نعمت زاده به ارایه دفاعیات خود پرداخت و گفت: خیلی چیزها را نمی‌گویم چون مردم باور نمی‌کنند.

در دومین جلسه دادگاه در ۳۱ شهریورماه مظاهری وکیل مدافع شبنم نعمت زاده‌ گفت که موکلم آمادگی دارد تمام ضرر و زیان‌ها را جبران کند.

در سومین جلسه دادگاه در ۶ مهرماه قاضی مسعودی‌مقام خطاب به متهمان پرونده شبنم نعمت‌زاده گفت که صداقت را رعایت نمی‌کنید.

در چهارمین جلسه دادگاه در ۲۹ مهرماه شبنم نعمت‌زاده در آخرین دفاعیات خود گفت که پدرم، پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بوده است و به عنوان مدیر خوب به او مدیونم؛ نه به عنوان پدرم.

در پنجمین جلسه رسیدگی، لشگری پور متهم ردیف دوم پرونده آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد و وکیل مدافع متهم شبنم نعمت زاده نیز به دفاع پرداخت.

قاضی مسعودی مقام که در جلسه چهارم گفته بود جلسه قبلی پنجمین و آخرین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده است در پایان چهارمین جلسه گفت: به دلیل طولانی شدن دفاعیات متهمان یک جلسه دیگر احتمالا دوشنبه به صورت علنی برگزار می‌شود.

همچنین وی خطاب به متهم شبنم نعمت زاده در دادگاه گفت: به گونه‌ای حجاب خود را رعایت کنید هم شما بتوانید صحبت کنید و هم ما بتوانیم صدای شما را بشنویم و متوجه صحبت‌هایتان شویم.

طبق کیفرخواست صادره، شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد. او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سواستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.

احمدرضا لشگری پور فرزند هوشنگ متهم دیگر پرونده بازداشت به لحاظ عجز از تودیع وثیقه و متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن اقدامات در ضربه به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع با سوءاستفاده از امتیاز تفویض شده، مشارکت در اخلال در نظام توزیع و تولید دارویی کشور.

شرکت توسعه دارویی رسا با مدیرعاملی احمدرضا لشگری پور و با هیات مدیره‌ای خانم شبنم نعمت زاده متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع دارو برای ایجاد انحصار دارو در کشور، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور.

خواندن خبر در سایت منبع

لشگری‌پور: نعمت‌زاده می‌گفت اداره غذاودارو یعنی من!

تسنیمخبرگزاری تسنیم
لشگری‌پور: نعمت‌زاده می‌گفت اداره غذاودارو یعنی من!
احمدزضا لشگری‌پور گفت: سال ۸۶ نعمت‌زاده می‌خواست شرکت رساپخش را تأسیس کند که گفتم اداره غذاودارو مخالفت می‌کند اما او گفت " نگران نباش، اداره غذاودارو یعنی من.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، احمدرضا لشگری‌پور در آخرین جلسه محاکمه خود با اجازه قاضی برای بیان اظهاراتش به مدت ۱۰ دقیقه در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: شرکت توسعه دارویی رسا برخلاف آنچه در کیفرخواست آمده نمی‌توانسته دنبال انحصار باشد.

در این لحظه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: اینطور نیست که کل فروش دارویی کشور را با بدهی شما مقایسه کنیم و بگوییم انحصار یا اخلال محسوب می‌شود یا خیر، بلکه نوع دارو شرکت تامین کننده و اقدامات انجام شده مدنظر است و اصلا لازم نیست انحصار ایجاد شود زیرا قانونگذار گفته است اقدامات به منظور انحصار باشد.

متهم ردیف دوم پرونده در ادامه افزود: جوایز را ما از خودمان نمی‌دادیم بلکه از شرکتها می‌گرفتیم و به مصرف کننده می‌دادیم و در تمام فاکتورها نیز این مسئله قید شده است.

لشگری‌پور همچنین به اظهارات وکیل مجموعه شستا اشاره کرد و گفت: برخلاف آنچه وکیل مجموعه شستا گفته است در سایت کدال بورس پارس‌دارو متضرر نیست و سودش کاهش یافته اما زیان نداشته است.

وی افزود: شرکت زهرابی نیز سال ۹۶، ۶۹ میلیارد زیاندهی داشته که بدهی ما به آن فقط ۱۳ میلیارد تومان بوده است.

متهم ردیف دوم همچنین به اظهارات شبنم نعمت‌زاده مبنی بر پرداخت کالا به شرکت توسعه رسا اشاره کرد و گفت: خانم نعمت‌زاده کالا داده و پولش را گرفته و اینطور نیست که هبه کرده باشد و اسناد تمام پولهایی که دریافت کرده موجود است.

وی همچنین درباره خروج خود از شرکت توسعه رسا گفت: یک مرتبه نیز سال ۹۵ استعفا دادم و استعفایم موجود است اما خانم نعمت‌زاده به منزلمان آمد و مجاب کرد بازگردم ضمن اینکه کلی چک امضا کرده بودم و نمی‌توانستم چکها را رها کنم.

وی همچنین در باره تاسیس شرکت رساپخش گفت: در سال ۸۶ که نعمت‌زاده می‌خواست شرکت رسا پخش را تاسیس کند مخالفت کردم و گفتم اداره غذا و دارو اجازه نمی‌دهد اما نعمت‌زاده گفت شما نگران نباشید. اداره غذا و دارو یعنی من و من یعنی اداره غذا و دارو. اتفاقا وقتی به اداره غذا و دارو نامه زد مخالفت کردم. اما در خانم نعمت‌زاده اعتقاد به نعمت‌زاده بودن وجود داشت.

در ادامه قاضی مسعودی مقام ختم رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده را اعلام کرد و گفت: متهمان و وکلایشان یک هفته مهلت دارند تا لوایح تکمیلی خود را به دادگاه ارائه کنند و دادگاه در مهلت مقرر قانونی نسبت به صدور رای اقدام می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست نعمت‌زاده برای دیدار با رئیس دادگاه دخترش

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
درخواست نعمت‌زاده برای دیدار با رئیس دادگاه دخترش
وکیل شبنم نعمت زاده درباره نامه‌نگاری‌های خانواده متهم با دادگاه و افراد دیگر گفت: پدر خانم شبنم نعمت زاده از من درخواست کرد که قرار ملاقاتی را برای او با رئیس دادگاه هماهنگ کنم.

ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت معدن و تجارت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا صبح دوشنبه (ششم آبان ماه) در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در مجتمع قضائی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در بخشی از این جلسه وکیل شبنم نعمت زاده درباره نامه‌نگاری‌های خانواده متهم با دادگاه و افراد دیگر گفت: پدر خانم شبنم نعمت زاده از من درخواست کرد که قرار ملاقاتی را برای او با رئیس دادگاه هماهنگ کنم.

وی اظهار کرد: من به وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت گفتم که قاضی این درخواست را قبول نخواهد کرد و بنده نیز درخواست آقای نعمت زاده را نپذیرفتم، چراکه معتقدم این دیدار قطعا اثر مثبت نخواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

شبنم نعمت‌زاده: ۹٫۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم

انتخابخبرگزاری انتخاب
شبنم نعمت‌زاده: ۹٫۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم
شبنم نعمت‌زاده گفت: گزارش‌های حسابرسی نشان می‌دهد ۹.۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم و طبق اظهارات لشگری‌پور ۲۰ میلیارد برداشت کردم. پرداخت ۲۰ میلیارد تومان به من در مجموع ۱۰ درصدبدهی‌های شرکت دیده می‌شود و نمی‌تواند شرکت را زمین بزند.
شبنم نعمت‌زاده: ۹٫۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم - 0

شبنم نعمت‌زاده گفت: من ۹٫۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم.

به گزارش تسنیم، شبنم نعمت‌زاده در آخرین جلسه محاکمه خود در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی اظهار کرد: تنها اشکالم اعتماد کردن و ترسیدن از تعطیلی شرکت بود و اگر همان موقع شرکت را تعطیل می‌کردم امروز این اتفاقات رخ نمی‌داد.

وی افزود: وظیفه خود می‌دانم دینی که بر گردنم وجود دارد ادا کنم و تا الان مدیون کسی نشدم و بعد از این هم نمی‌خواهم باشم. اخلاقا، شرعا و عرفا خودم را مقید به پرداخت بدهی‌ها می‌دانم.

نعمت‌زاده گفت: متاسفانه در اینجا همه‌چیز قلب می‌شود در حالی که من ۲۵ میلیارد به شرکت توسعه رسا تزریق کردم اما به دلیل سوءمدیریت لشگری و سوءنظارت من اتفاقهایی که می‌خواستیم نیفتاد.

شبنم نعمت‌زاده خود را کارآفرین خواند و گفت: من کارآفرین و مالک این شرکتها هستم و از اموال خودم مال‌اندوزی نمی‌کنم آن هم به خاطر یک ملک لواسان که ۴٫۵ میلیارد ارزش داشت و نصف آن را از توسعه گرفتم و آن هم پول کالاهایی است که به شرکت توسعه داده بودم و زمین این ملک نیز بلافاصله در رهن بانک ملت قرار گرفت.

وی ادامه داد: گزارشهای حسابرسی نشان می‌دهد ۹٫۵ میلیارد تومان از شرکت طلب دارم و طبق اظهارات لشگری‌پور ۲۰ میلیارد برداشت کردم. پرداخت ۲۰ میلیارد تومان به من در مجموع ۱۰ درصدبدهی‌های شرکت دیده می‌شود و نمی‌تواند شرکت را زمین بزند.

نعمت‌زاده افزود: برای اجاره انبار شرکت در ماه اول شخصا ۱۰۰ میلیون تومان چک دادم و سال ۹۳ فقط من بودم که پول به شرکت تزریق می‌کردم. همچنین در سال ۹۵ لشگری‌پور از من پول خواست که ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت کردم.

این متهم اضافه کرد: در شرکت شخصا نقش اجرایی نداشتم و فقط در موارد دیگر نامه می‌زدم و پول می‌خواستم و هیچ‌کدام از جوایز و تخفیف‌ها به دستور من نبوده است. در این شرکت همه چیزم را از دست دادم و آبرویم هم رفت. اواخر سال ۹۶ لشگری‌پور استعفا داد و رفت و در روز آخر نیز ۱۸۰ میلیون تومان چک با خود برد.

در ادامه قاضی مسعودی مقام پایان مهلت ۱۰ دقیقه‌ای را برای اظهارات نعمت‌زاده اعلام کرد و گفت: این حرفهای شما بیشتر از عدم صداقت است.

شبنم نعمت‌زاده در پاسخ گفت: قرآن بیاوریم تا دست روی آن بگذارم.

قاضی در واکنش افزود: شما خیلی کارها می‌کنید و قرار نیست هر کاری که می‌گویید ما انجام دهیم و این کارها برای انحراف در تحقیقات و رسیدگی است. حرفهای شما صداقت ندارد در حالی که جلوی ۳ قاضی دارید صحبت می‌کنید.

نعمت زاده می‌خواست درباره ملک لواسان توضیح دهد که قاضی گفت: این موضوع به ما ارتباطی ندارد و عایدات حاصل از جرم است و درباره آن دادسرا بررسی می‌کند. شما فکر می‌کنید حتما باید همه پولها را خودتان برداشته باشید در حالی که اینطور نیست و بحث ما انحصار و اخلال در توزیع دارو است.

وی بار دیگر خطاب به نعمت زاده گفت: این کتمانها و پنهان کردن‌ها تاثیری در وضعیت شما ندارد.

نعمت‌زاده در پاسخ گفت: دست روی قرآن می‌گذارم که نه پنهان می‌کنم و آبرویم هم رفته‌ است.

قاضی در واکنش گفت: نیاز نیست دست روی قرآن بگذارید و ما کاری به آبروی شما نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ آخرین جلسه دادگاه «شبنم نعمت‌زاده»

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ آخرین جلسه دادگاه «شبنم نعمت‌زاده»
آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا روز دوشنبه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در مجتمع قضایی امام خمینی(ره) برگزار شد.

نظرها

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد نماز جمعه تهران، این ستاد در این اطلاعیه با اعلام تغییر مکان برگزاری نماز جمعه تهران افزود: نماز جمعه تهران از ۹۸/۰۹/۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
الفالف16 ساعت قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فان‌دایک: هلند به جایی که به آن تعلق داشت برگشت

ایسنا51 دقیقه قبل

رایزنی دوباره آمریکا و کره‌جنوبی درباره هزینه‌های دفاعی

ایسنا51 دقیقه قبل

چک مطالبات بازیکنان استقلال برای واریز به بانک سپرده شد

وانانیوز52 دقیقه قبل

حمایت آمریکایی از ایران از نگاه سفیر ایران در دانمارک

وانانیوز53 دقیقه قبل

کوهکن: مجلس جای ناسزاگویی نیست

وانانیوز53 دقیقه قبل

نماینده مشکین‌شهر از توضیحات وزیر کشاورزی قانع شد

وانانیوز53 دقیقه قبل