باران شدید در اهواز دردسرساز شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

باران شدید در اهواز دردسرساز شد

تازه‌ترین اخبار از سیلاب اهواز‌؛ اخطاریه هواشناسی به مردم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تازه‌ترین اخبار از سیلاب اهواز‌؛ اخطاریه هواشناسی به مردم
مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان گفت: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با گذر موج ضعیفی طی اواسط امروز(۷ آبان) تا اواخر فردا چهارشنبه(۸ آبان) در برخی نقاط استان رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

- اخبار استانها -

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، در زمینه آخرین وضعیت جوی استان خوزستان اظهار داشت: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با گذر موج ضعیفی طی اواسط امروز (۷ آبان) تا اواخر فردا چهارشنبه (۸ آبان) در برخی نقاط استان رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: سلام آمار بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در تاریخ هفتم آبان ماه در شهرستان‌های ایذه ۲۲٫۷ میلی‌متر، مال آقا ۲۹ میلی‌متر، شیوند ۲۸ میلی‌متر، قلعه تل ۲۵ میلی‌متر، سوسن ۸ میلی‌متر، صیدون ۶ میلی‌مترو امام‌زاده عبدالله ۴ میلی‌متر است.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان درباره روزهای پایان هفته جاری، گفت: از روز پنجشنبه (۹ آبان ماه) تا اوایل هفته آینده جو پایداری در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره‌ پیش‌بینی انحراف از نرمال بارش ۴ هفته آینده کشور از ۶ آبان تا ۳ آذر سال جاری، ادامه داد: در هفته دوم از ۱۳ تا ۱۹ آبان بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر به ویژه نیمه غربی آن، استان‌های واقع بر البرز مرکزی و غربی و شمال غرب کشور بیشتر از نرمال است و در سایر مناطق کشور در محدوده نرمال پیش‌بینی می‌شود.

سبزه‌زاری گفت: در هفته سوم ۲۰ تا ۲۶ آبان بارش‌ها فراگیر بوده و به ویژه در نیمه غربی بیش از نرمال است، بارش در زاگرس مرکزی از جمله حوضه آبریز کارون بزرگ نسبتا سنگین است.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان ادامه داد: میانگین بارش کشور در هفته چهارم ۲۷ آبان تا ۳ آذر بیش از نرمال پیش‌بینی می‌شود. انتظار بر این است که ده روز پایانی آبان همراه با بارش‌های نسبتا سنگین به ویژه در نواحی زاگرس مرکزی باشد.

سبزه‌زاری خاطرنشان کرد: در شبانه‌‌روز گذشته دهدز با ۱۰ درجه سانتی‌گراد و آغاجاری با ۳۴ درجه سانتی‌گراد به‌‌‌ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بوده‌اند و نوسانات دمای هوای اهواز بین ۱۸٫۶ و ۳۳٫۴ درجه سانتی‌گراد بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

استاندار عنوان کرد: مکلف شدن شهردار و مدیرعامل آبفا اهواز برای رفع سریع مشکلات

ایسناخبرگزاری ایسنا
استاندار عنوان کرد: مکلف شدن شهردار و مدیرعامل آبفا اهواز برای رفع سریع مشکلات
استاندار خوزستان با اشاره به ادامه آبگرفتگی برخی نقاط اهواز در پی بارندگی شب گذشته(۶ آبان) بر لزوم پاسخگویی مسئولان شهرداری و آبفا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی در خصوص بارش ناگهانی شب گذشته (۶ آبان ماه) و شرایط اهواز، اظهار کرد: بارش شب گذشته به دلیل وزش توفان تندر و پدیده همرفتی بود؛ این پدیده از سوی سازمان هواشناسی قابل پیش‌بینی نبود.

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها بارش‌های خوزستان باید از ۱۵ آبان ماه امسال آغاز می‌شد اما ناگهان با توفان تندر و پدیده همرفتی مواجه شدیم و شاهد بارندگی حدود ۶۰ میلیمتر در اهواز بودیم که ۴۰ میلیمتر آن در مدت زمان حدود ۲۵ دقیقه رخ داد.

استاندار خوزستان بیان کرد: آبگرفتگی‌های زیادی در مناطق مختلف اهواز و قطعی برق رخ داد اما سریعا در این زمینه اقدام شد.

شریعتی بیان کرد: در پی قطعی برق پمپ‌ها که باید آب را تخلیه کنند از کار افتادند. اکنون نیز آبگرفتگی‌هایی در اهواز وجود دارد اما میزان آبگرفتگی کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: با توجه به حجم بارش‌ها ظرف دو سه ساعت، مسطح بودن اهواز و وجود مشکلاتی در برخی از زیرساخت‌ها، آبگرفتگی در نقاط مختلف رخ داد.

استاندار خوزستان گفت: به دستگاه‌های اجرایی از جمله آبفا و شهرداری اهواز تاکید کرده بودم در صورت مواجه با مساله‌ای بتوانند ظرف ۱۲ تا ۲۴ ساعت آب را تخلیه کنند. در این راستا در طول یک سال گذشته کارهای زیادی انجام و شرایط در بسیاری از نقاط بهتر شد اما در برخی از نقاط از جمله کوی علوی، کوی ۲۲ بهمن، اواخر شهرک دانشگاه و خیابان زند هنوز با مشکلات جدی مواجه هستیم.

شریعتی بیان کرد: کارهای زیرساختی در حال انجام است تا در صورتی که شاهد ورود آب با حجم زیاد بودیم، بتوانیم آب را ظرف مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت تخلیه کنیم.

وی تاکید کرد: مسئولان شهر موظف هستند پاسخگوی مردم باشند و پشت تریبون حاضر شوند و جوابگو باشند تا اقدامات انجام شده و مشکلات را توضیح دهند و حق ندارند مشکلات را به گردن یکدیگر بیندازند.

استاندار خوزستان گفت: شهردار و مدیرعامل آبفا اهواز را مکلف کردم در نقطه به نقطه اهواز حضور داشته باشند تا اقدامات سریعا انجام شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

۴۴۰۰ اهوازی به علت تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کردند

مهرخبرگزاری مهر
۴۴۰۰ اهوازی به علت تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کردند
اهواز - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مراجعه بیش از چهار هزار و ۴۰۰ نفر از مردم اهواز در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان های به دلیل عارضه تنگی نفس خبر داد.

فرهاد حمزه لویی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آمار تنفسی اظهار کرد: از ساعت هشت صبح روز گذشته تا ساعت هشت صبح امروز چهار، هزار و ۴۸۱ نفر برای مشکل تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه داشتند.

وی افزود: چهار هزار و ۳۲۱ نفر از آنها به صورت سرپایی درمان شدند ولی در این میان نیز ۱۶۰ نفر بستری شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، هر ساله با اولین بارش باران پائیزی در اهواز و اغلب شهرهای صنعتی، موجی از بیماران با علائم تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. منشأ این تنگی نفس گفته می‌شود از فعالیت‌های تأسیسات نفتی استان خوزستان و وجود پرتعداد نوعی درخت به نام کونوکارپوس است.

مسئولان هنوز راهکاری برای جلوگیری از بروز این مشکل پیدا نکرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

موج سوم و چهارم بارش‌ها در راه اهواز

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
موج سوم و چهارم بارش‌ها در راه اهواز
مطابق اطلاعیه اداره‌ کل‌ هواشناسی خوزستان موج سوم و چهارم بارش باران در حال حرکت به سمت اهواز است.

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری گفت: امواج پیاپی توفان تندری در جنوب غرب اهواز تشکیل شده است.

وی ادامه داد: میزان بارش ثبت شده در اهواز تا ساعت ۲۱:۳۵ دقیقه شامگاه دوشنبه ۴۶ میلیمتر ثبت شده است.

موج سوم و چهارم بارش‌ها در راه اهواز - 3

سبزه زاری اظهار داشت: موج چهارم نیز درحال تشکیل و حرکت به سمت اهواز است، موج اول در استان‌های همجوار فعال است.

به گفته رییس پلیس راه استان خوزستان جاده‌های منتهی به اهواز لغزنده است و توصیه می‌شود رانندگان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

بارش شدید باران در عصر روز دوشنبه سبب آبگرفتگی معابر شهر اهواز، اختلال در آمد و شد خودروها و شهروندان و نیز قطعی برق در برخی نقاط این شهر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

آبگرفتگی در اهواز

ایسناخبرگزاری ایسنا
آبگرفتگی در اهواز
بارش‌های روز دوشنبه ۶ آبان در شهر اهواز، باعث آبگرفتگی در برخی از مناطق این شهر شد که منجر به سختی در عبور و مرور شد.

بارش باران برق بخش‌هایی از اهواز را قطع کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بارش باران برق بخش‌هایی از اهواز را قطع کرد
بارش باران در اهواز طی دوشنبه شب سبب قطع برق بخش‌هایی از کلان شهر اهواز شد.

علیرضا شکرخدایی مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز بیان کرد: توفان با سرعت بالا سبب برخورد اشیایی مانند داربست و شاخ و برگ درختان با خطوط برق و در نهایت قطعی برق می‌شود.

علیرضا شکرخدایی افزود: کارشناسان پس از قطع شدن برق باید تمام طول مسیر را بازرسی کنند و پس از اطمینان از حفاظت خط اجازه وصل شدن برق را می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه اکیپ‌های ارزیابی درحال بررسی وضعیت خطوط هستند گفت: درحال حاضر مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق درحالت آماده باش قرار دارند.

شکرخدایی اظهار داشت: تیرهای برق حدود ۱۲ متر هستند که ۲ متر آن در زیرزمین و ۱۰ متر در روی زمین هستند.

وی گفت: از مسئولان شهرداری درخواست می‌شود که قبل از رسیدن شاخ و برگ درختان به طول ۱۰ متر نسبت به هرس آنها اقدام کنند زیرا علت بسیاری از قطعی‌های برق در زمان باران برخورد شاخ و برگ با خطوط برق است.

مناطقی مانند پادادشهر، آخر آسفالت، سیدخلف و کیانپارس و زیتون برای ساعاتی برق نداشتند.

میزان بارش باران در عصر روز دوشنبه اهواز ۳۹٫۷ میلیمتر گزارش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

ریه‌های ایران پر از اکسیژن شد

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای غلامرضا بهمن‌نیا رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، بابیان اینکه تعداد حوادث ناشی از آتش‌سوزی، انفجار و گاز گرفتگی در سال ۹۷، ​ دو هزار و ۶۱ حادثه مورد بوده است افزود: این رقم در مقایسه با سال پیش از آن، ​ بیش از ۴ درصد رشد داشت. رئیس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی گاز بابیان اینکه در سال گذشته ۳۴۸ نفر از هم وطنان جان خود را در حوادث ناشی از مصرف نادرست گاز از دست داده‌اند گفت: از این تعداد ۲۱۳ نفر در اثر مسمومیت ناشی از گاز گرفتگی و ۱۳۵ نفر نیز براثر انفجار و آتش سوزی ناشی از مصرف نادرست گاز، جان باختند. وی افزود: با وجود آنکه همواره اقدام‌های مختلفی برای فرهنگ‌سازی مصرف صحیح گاز در شرکت‌های گاز استانی انجام می‌شود اما هر سال شاهد رشد ۳ تا ۴ درصدی حوادث و فوت‌های ناشی از آن هستیم. آقای بهمن‌نیا بابیان اینکه ۸۸ درصد حوادث ناشی از مصرف نادرست گاز مربوط به بخش نبود دودکش، استفاده از دودکش‌های غیراستاندارد و نصب نادرست آنهاست گفت: انفجار و آتش‌سوزی، نشت، پارگی و پوسیدگی شلنگ‌های گاز، همچنین استفاده از وسایل گازسوز غیراستاندارد و باز ماندن شیر گاز در منزل، از دیگر عوامل وقوع حوادث گاز محسوب می‌شود. وی با اشاره به اینکه بخش عمده حوادث گاز پس از آبان‌ماه هر سال رخ می‌دهد، تاکید کرد: از همه مردم و مشترکان گاز طبیعی درخواست می‌کنیم با آغاز بارندگی‌ها و کاهش قابل توجه دمای هوا، از کارشناسان اداره‌های گاز برای نصب صحیح دودکش و وسایل گازسوز کمک و راهنمایی بگیرند، نسبت به مصرف صحیح گاز توجه داشته باشند از کلاهک H استفاده کنند، نسبت به باز بودن مسیر دودکش‌ها اطمینان یابند، درز پنجره‌ها را برای ورود و خروج هوا باز بگذارند و با پوشیدن لباس‌های گرم و کافی، در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تغییر قیمت ناشی از افزایش نرخ بنزین نداریم

ایسنا2 دقیقه قبل

خروجی محدود از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

مهر3 دقیقه قبل

معرفی اعضای جدید کمیته داوران/ اصفهانیان بازگشت

تسنیم6 دقیقه قبل

فیلم | افزایش قیمت بنرین چند درصد تورم ایجاد می‌کند؟

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

دولت بدون نظر مشورتی بخش خصوصی، تصمیم گیری نکند/ محدودیت‌های صادراتی و ناهموار بودن مسیر واردات دو مشکل اصلی صنعت سرب و روی

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

مصوبه جدید کمیسیون قضایی مجلس درباره مهریه و جرائم غیرعمد

تسنیم7 دقیقه قبل