اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 9 آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 9 آبان‌ماه

قیمت عمده فروشی انواع میوه و تره بار اعلام شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت عمده فروشی انواع میوه و تره بار اعلام شد
قیمت مصوب ۵۸ قلم میوه و سبزی برای فروش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، میدان مرکزی در جنوبی‌ترین نقطه تهران نزدیک اتوبان آزادگان قرار دارد، اینجا منطقه عمده‌فروشی است و مغازه‌های شهر میوه‌های خود را از این مکان تهیه می‌کنند.

تمام حجره‌های این میدان موظف هستند برای فروش میوه‌ها فاکتور صادر کنند و مغازه‌های سطح شهر هم نهایتا تا ۳۰ درصد می‌توانند به قیمت فاکتور اضافه کنند.

این قیمت‌ها برای بازه زمانی ۶ آبان تا ۱۲ آبان است و برای زمان‌های دیگرنرخ‌های جدید اعلام خواهد شد.

قیمت عمده فروشی انواع میوه و تره بار اعلام شد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

‌قیمت خرید تضمینی کلزا ۴۶۶۰ تومان تعیین شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
‌قیمت خرید تضمینی کلزا ۴۶۶۰ تومان تعیین شد
مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح دانه‌های روغنی کشور گفت: در سال زراعی جاری برای ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور بذر کلزای خارجی باکیفیت تامین شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، علیرضا مهاجر ظهر امروز در همایش کلزاکاران استان گلستان اظهارداشت: دولت برای حمایت از کلزاکاران یارانه ۷۰ درصدی برای تأمین بذرهای استاندارد و اصلاح‌شده در نظر گرفته است.

وی افزود: در سال زراعی جاری برای ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور بذر کلزای خارجی باکیفیت تامین شد.

مشاور وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه استان گلستان رتبه نخست تولید دانه‌های روغنی کشور را دارد، گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود در استان گلستان بیش از ۱٢۰ هزار هکتار کلزا کاشته شود که برای این میزان ۶۰۰ تن بذر تدارک دیده شده است.

وی درباره قیمت خرید تضمینی کلزا در سالجاری هم بیان داشت: دولت قیمت تضمینی این محصول را ۴ هزار و ۶۶۰ تومان تعیین کرده است که دوبرابر بیشتر از قیمت خرید گندم است.

مهاجر خاطرنشان کرد: ۲۵ تا ۳۰ درصد کلزای گلستان سال گذشته از سیل آسیب دید و بالغ بر ۴۰ هزار تن محصول از بین رفت؛ کشاورزان باید نسبت به بیمه محصولات خود حساس‌تر باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

روند کاهشی نرخ ۱۳ قلم خوراکی

مهرخبرگزاری مهر
روند کاهشی نرخ ۱۳ قلم خوراکی
بررسی نرخ ۲۴ قلم خوراکی در مهر ماه نشان می دهد که قیمت ۱۳ قلم خوراکی همچون گوشت، میوه و برنج کاهشی شده اما قیمت اقلامی همچون لبنیات و شکر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی قیمت اقلام خوراکی در مهر ماه سال جاری به استناد گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، نرخ برنج ایرانی درجه یک و برنج خارجی درجه یک نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰٫۲ کاهش و ۱٫۴ درصد افزایش یافته است در حالیکه نسبت به مهر ماه سال گذشته به ترتیب رشد ۵۴ درصد و ۳٫۶ درصدی داشته است.

بررسی قیمت گوشت نیز نشان می‌دهد که نرخ گوشت گوسفند، گوشت گاو یا گوساله و مرغ ماشینی به ترتیب نسبت به ماه قبل ۲ درصد و ۲٫۱ درصد و ۴٫۴ درصد کاهش یافته است؛ همچنین نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۶۸٫۵ درصد، ۵۱٫۱ درصد و ۳۳٫۶ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

نرخ تخم مرغ ماشینی در مهر ماه نسبت به شهریور ماه ۰٫۱ درصد و نسبت به مهر ماه سال قبل ۱۰٫۷ درصد کاهش داشته است. همچنین قیمت روغن مایع نسبت به شهریور ماه ۱٫۴ درصد و نسبت به مهر ماه ۱۸٫۱ درصد افزایش یافته است.

در بخش لبنیات نیز، نرخ شیر، ماست، پنیر ایرانی و کره پاستوریزه طی یک ماه گذشته با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند به گونه‌ای که به ترتیب ۲٫۱ درصد، ۰٫۶ درصد، ۲٫۴ و ۱٫۳ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. نرخ این محصولات نسبت به مهر ماه سال گذشته به ترتیب ۶۱٫۳ درصد، ۳۷٫۲ درصد، ۴۰٫۱ درصد و ۵٫۹ درصد با رشد قیمت مواجه بوده‌اند.

بررسی نرخ میوه نیز نشان می‌دهد که قیمت موز، سیب درختی زرد و پرتقال محصول داخل نسبت به شهریور ماه ۹٫۱ درصد، ۱۷٫۲ درصد و ۳۹٫۲ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. نرخ این ۳ محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۸٫۳ درصد افزایش، یک درصد کاهش و ۵٫۳ درصد رشد کرده است.

قیمت صیفی جات نیز در مهر ماه نسبت به شهریور ماه کاهشی بوده است به گونه‌ای که نرخ گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۱۴٫۹ درصد، ۲۳٫۸ درصد و ۴٫۹ درصد کاهش یافته است. برای نرخ این سه محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب برای گوجه فرنگی ۴۲٫۳ درصد کاهش و برای سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۴٫۸ درصد و ۲۹٫۱ درصد رشد قیمت ثبت شده است.

اما نرخ خیار در مهر نسبت به شهریور ماه ۲۷٫۷ درصد و نسبت به مهر سال قبل ۷۳٫۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

برای قیمت حبوبات نیز در مهر ماه نسبت به شهریور ماه در دو محصول لوبیا چیتی و عدس به ترتیب کاهش ۰٫۲ درصد و رشد ۱٫۹ درصد ثبت شده است. نرخ این دو محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۲۵٫۱ درصد و ۱۶٫۴ درصد رشد داشته است.

نرخ قند و شکر نیز در مهر ماه نسبت به شهریور ماه به ترتیب با کاهش ۰٫۶ درصد و رشد ۱٫۵ درصد مواجه بوده است؛ البته نرخ این دو محصول نسبت به مهر ماه سال قبل ۴۵٫۷ و ۴۶٫۴ درصد رشد داشته است.

قیمت رب گوجه فرنگی و چای بسته ای خارجی نیز نسبت به شهریور ماه به ترتیب ۶٫۸ درصد کاهش و ۲٫۶ درصد افزایش داشته و نسبت به مهر ماه سال قبل ۱۵٫۴ درصد و ۸۷٫۷ درصد افزایش داشته است.

روند کاهشی نرخ ۱۳ قلم خوراکی - 12

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار امروز هم روی ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان ثابت ماند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت دلار امروز هم روی ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان ثابت ماند
قیمت دلار آمریکا(اسکناس) امروز نهم آبان ماه ۱۳۹۸ در صرافی‌های بانکی بدون تغییر نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان معامله می‌شود.

به گزارش وانانیوز،

قیمت دلار آمریکا (اسکناس) امروز نهم آبان ماه ۱۳۹۸ در صرافی‌های بانکی بدون تغییر نسبت به آخرین دیروز ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت خرید هر دلار آمریکا نیز امروز در صرافی‌های بانکی بدون تغییر نسبت به دیروز ۱۱هزار و ۵۰ تومان است.

امروز قیمت خرید و فروش یورو نیز نسبت به دیروز، چهارشنبه بدون تغییر است و هر یورو برای فروش ۱۲هزار و ۴۵۰ تومان و برای خرید ۱۲هزار و ۳۵۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت قیمت طلا ۱۸ عیار به کانال ۴۰۰ هزار تومان امروز ۹ آبان + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
بازگشت قیمت طلا ۱۸ عیار به کانال ۴۰۰ هزار تومان امروز ۹ آبان + جدول
نرخ سکه امامی(تمام طرح جدید)، سکه بهارآزادی(تمام طرح قدیم)، هرگرم طلای ۱۸ عیار، دلار و سایر ارز ها در بازار امروز افزایش نامحسوسی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز پنج شنبه_ ۹ آبان ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب سه میلیون و ۹۳۲ هزار تومان و سه میلیون و ۹۲۹ هزار تومان و دلار ۱۱ هزار و ۱۵۴ تومان در بازار معامله شد.

اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:

بازگشت قیمت طلا ۱۸ عیار به کانال ۴۰۰ هزار تومان امروز ۹ آبان + جدول - 3

کد خبر ۳۹۴۹۹۴

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت مصوب انواع حبوبات در میادین میوه و تره‌بار + جدول

ایلناخبرگزاری ایلنا
آخرین قیمت مصوب انواع حبوبات در میادین میوه و تره‌بار + جدول
سازمان میادین میوه و تره‌بار امروز آخرین قیمت مصوب انواع حبوب را اعلام کرد. در بین آن‌ها هر کیلوگرم زرشک پفکی با قیمت ۸۰ هزار تومان گران‌ترین و هر کیلوگرم گندم بلغور و گندم پوست کنده با قیمت ۳ هزار و ۹۰۰ تومان ارزان‌ترین حبوب عرضه شده در میادین میوه تره‌بار هستند.

آخرین قیمت مصوب انواع حبوبات در میادین میوه و تره‌بار + جدول - 2

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، براساس اعلام سازمان میادین میوه و تره بار در بین انواع حبوب عرضه شده در میادین، هر کیلوگرم زرشک پفکی با قیمت ۸۰ هزار تومان در رتبه گران‌ترین‌های حبوب عرضه شده قرار دارد.

همچنین هر کیلوگرم گندم بلغور و گندم پوست کنده با قیمت ۳ هزار و ۹۰۰ تومان در جایگاه ارزان‌ترین حبوب عرضه شده قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است؛ قیمت‌های ذکر شده شامل حبوب فله‌ای غیر بسته بندی شرکتی می‌شود.

جدول قیمت انواع حبوب

نوعواحدقیمت درجه یکقیمت درجه دو
جوپرکهر کیلوگرم46004100
جو پوست کندههر کیلوگرم46004100
جوبلغورهر کیلوگرم46004100
باقلا خشک با پوست بدون غلافهر کیلوگرم98008800
زرشک دانه اناریهر کیلوگرم7500065000
زرشک پفکیهر کیلوگرم8000070000
ذرت خشک وارداتیهر کیلوگرم95008500
دال عدسهر کیلوگرم77006800
گندم بلغورهر کیلوگرم39003400
عدس ریزهر کیلوگرم81007200
عدس درشتهر کیلوگرم81007200
سویاهر کیلوگرم65005500
لپه باقلاسبزهر کیلوگرم3200027000
لپه باقلازردهر کیلوگرم1680015000
لپههر کیلوگرم1100010200
گندم پوست کندههر کیلوگرم39003400
لوبیا قرمز جگری وقمیهر کیلوگرم110009500
لوبیا سفیدهر کیلوگرم1450013500
لوبیا چیتیهر کیلوگرم1390012700
لوبیا چشم بلبلیهر کیلوگرم1690015800
ماشهر کیلوگرم1590014900
لیمو عمانی تیرههر کیلوگرم4800042000
لوبیا کشاورزیهر کیلوگرم1350012000
لوبیا قرمز کپسولیهر کیلوگرم1450013000
لیمو عمانی روشنهر کیلوگرم5200047000
لوبیا عروسهر کیلوگرم1600014000
نخود و لوبیاهر کیلوگرم102009200
نخودهر کیلوگرم83007500
زرشک تازه بسته بندیهر کیلوگرم1900017000
زرشک تازه با ساقه وبرگ فلههر کیلوگرم1800016000

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ببینید | پمپ‌بنزین‌های تهران دیشب چه حالتی داشتند؟

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
نوبخت گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین درراستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه صادر شدبه گزارش وانانیوز، نوبخت درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: دولت با وجود داشتن مجوز قانونی در ۶ سال گذشته تنها ۲ بار اصلاح قیمت بنزین را انجام داد و منابع حاصل ازآن نیز عمدتا صرف حمایت از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شدوی افزود: شرط رئیس جمهور برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازگرددنوبخت ادامه داد: اولین مرحله واریز این طرح حمایت معیشتی حداکثر تا ده روز آینده انجام خواهد شدمیزان پرداخت به خانوارهای تک نفره ۵۵، دو نفره ۱۰۳، سه نفره ۱۳۸، چهار نفره ۱۷۲ و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود. انتهای پیام/

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل

مشکلی برای عرضه سوخت در جایگاهها وجود ندارد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
وی اضافه کرد: پس از اتمام سهمیه، خودرو‌های شخصی می‌توانند تا ۲۵۰ لیتر از طریق کارت خود بنزین با نرخ آزاد دریافت کنند و پس از آن باید از کارت جایگاهدار استفاده کنند. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: قیمت بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان است و شامل سهمیه بندی نمی‌شود، تک نرخی است و فقط با کارت جایگاهدار قابل ارائه است. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: کسانی که کارت سوخت در اختیار ندارند سهمیه به مدت شش ماه در کارتشان محفوظ است. وی ادامه داد: پروسه صدور کارت سوخت بیش از سه هفته زمان نمی‌برد و تاخیر‌های صورت گرفته به دلیل حجم بالای مراجعات است، ما هم قول می‌دهیم که این روند تسریع شود. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در خصوص خودرو‌های فرسوده، ​قانون اجازه صدور مجوز نمی‌دهد و تنها از کارت جایگاه‌‎دار می‌توانند استفاده کنند.

پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای نوبخت درباره اطلاعیه شرکت پخش فراورده‌های نفتی درخصوص اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین گفت: این طرح در راستای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار نظر می‌کردند که اگر بنزین سهمیه بندی شود و در قیمت آن اصلاحی صورت گیرد می‌تواند باعث کنترل مصرف شود. آقای نوبخت افزود: دولت در شش سال گذشته فقط دو بار اصلاح قیمت انجام داد و منابعی که از آن حاصل شد بیشتر صرف پرداخت به خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شد. وی افزود: البته طوری برنامه ریزی کرده‌ایم که بلافاصله پس از اجرای طرح و حداکثر یک هفته تا ده روز آینده همه وجوه به حساب سرپرست خانوار واریز شود. اقای نوبخت افزود: امیدواریم آثار مثبت این اقدام که با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انجام می‌شود و در چارچوب سیاست‌های حمایتی دولت و مورد تأکید رئیس جمهور است در آینده نزدیک در جامعه مشاهده کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر