اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۱۱ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۱۱ آبان‌ماه

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ |قیمت نفت ۴ درصد گران شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ |قیمت نفت ۴ درصد گران شد
به دنبال بروز نشانه هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از اقتصاد دو کشور از جمله آمار اشتغال آمریکا و آمار فعالیت های تولیدی چین، قیمت نفت روز جمعه حدود ۴ درصد افزایش یافت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۷ سنت معادل ۳٫۵ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۶۹ سنت رسید اما کاهش هفتگی حدودا ۰٫۴ درصدی را به ثبت رساند.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۲ سنت معادل ۳٫۷ درصد افزایش به ۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید، اما کاهش هفتگی حدودا ۰٫۸ درصدی را به ثبت رساند.

به گفته مقامات ارشد دولت ترامپ، مذاکرات تجاری آمریکا و چین ظاهرا در حال پیشرفت است و آمریکا قصد دارد اوایل ماه جاری میلادی یک توافق تجاری اولیه را با چین به ثبت برساند. آنها تلاش کردند پس از ۱۶ ماه اقدامات تلافی جویانه در خصوص کاهش تنش‌های تجاری به بازارهای مالی اطمینان دهند.

خبرگزاری دولتی شینهوای چین نیز نوشت، دو اقتصاد بزرگ جهان در جریان یک مذاکره تلفنی جدی و سازنده در روز جمعه به «اجماعی اصولی» دست یافته‌اند.

لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت، مذاکره کنندگان آمریکایی و چینی پیشرفت خیلی خوبی به سمت نهایی کردن فاز نخست توافق تجاری به دست آورده‌اند، هرچند که توافق هنوز به صورت صد درصد تکمیل نشده است.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «شاهد واکنش قوی ای به توافق تجاری احتمالی خواهیم بود … این توافق موجب تقویت قابل توجه چشم انداز اقتصاد جهانی به ویژه در آسیا می‌شود که بیش از سایر نقاط جهان از تبعات جهت تجاری متضرر شده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

واردات با ارز دولتی، ‌ فروش به‌ دو برابر قیمت

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
واردات با ارز دولتی، ‌ فروش به‌ دو برابر قیمت
تایر های معدنی و راه‌ سازی که با ارز دولتی به‌ کشور وارد شده‌اند،‌ درسایه نبود نظارت‌های مستقیم  به دو برابر قیمت دربازار به‌ فروش می‌رسند.تایرهایی که مشتری‌های خاص دارند و هنگام کمبودشان دربازار،‌ گلایه‌ای از سوی خریدار به‌وجود نمی‌آید.

لاستیک‌های بزرگی که مصارف معدنی، ‌ صنعتی، ‌راهسازی و کشاورزی دارند و این روزها با وجود تخصیص ارز دولتی به‌واردکنندگانشان، ‌بازهم با قیمت‌هایی عجیب و غریب در بازار به‌فروش می‌رسند.

اگرچه بارها «دنیای‌ خودرو» نسبت به‌تخلفات برخی واردکنندگان تایرهای باری و اتوبوسی به‌کشور هشدار داده است، تاکنون صحبتی از بیش‌اظهاری‌های احتمالی و گران‌فروشی تایرهای OTR به‌میان نیامده است.

تایرهای معدنی و راه‌سازی از گروه‌تایرهای وارداتی به‌کشور است که مشمول تخصیص ارز دولتی به‌قیمت ۴۲۰۰ تومان می‌شوند، اما متاسفانه برخی واردکنندگان در نبود سامانه معینی برای ثبت فروش این تایرها، ‌ اقدام به‌گران‌فروشی و حتی عرضه آن به‌دو برابر قیمت در بازار می‌کنند.

نکته حائز اهمیت در موضوع تایرهای معدنی و راه‌سازی تخصصی بودن سایزهای این گروه از تایرهاست که دست واردکنندگان را برای قیمت‌گذاری باز می‌گذارد.

آنچه از رصد بازار استنباط می‌شود اینکه واردکنندگان تایرهای OTR درطول ماه‌های گذشته فاکتورهای واردات این دسته از تایرها را با هرقیمتی که خواسته‌اند اظهار و ارز دولتی دریافت کرده‌اند و درنهایت نیز بدون نظارت تایرهای وارداتی با ارز دولتی را با قیمت‌های عجیب و غریب فروخته‌اند.

برای مثال سایز ۲۵/۲۶٫۵ لودری دارای قیمتی حدودا ۸۰۰ دلاری درچین است که با ارز دولتی و هزینه حمل، گمرک و سود بازرگانی باید حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون برای هرجفت دربازار به‌فروش برسد. اما اخیرا قیمت این تایر دربازار به‌حدود ۲۷ میلیون تومان رسیده که ناشی از عدم‌نظارت برقیمت واردات و نحوه توزیع این تایرهاست.

نکته‌ای که مسئولان وزارت صمت و بانک‌مرکزی بیش از همه باید به‌آن توجه کنند، محل به‌کارگیری این تایرهاست. چراکه اغلب تایرهای OTR یا همان معدنی و راه‌سازی دربخش‌هایی استفاده می‌شوند که محصول نهایی خود را با ارز نیمایی صادر می‌کنند.

حال سوال اینجاست که چرا صنایع و معادنی که از صادرات کالاهایشان ارز نیمایی کسب می‌کنند، باید از تایر خارجی استفاده کنند که دولت برای واردات آن ارز ۴۲۰۰تومانی پرداخت کرده است؟

البته این درشرایطی است که تایرهای مذکور هنگام واردات بیش‌اظهاری نشده و هنگام فروش نیز به‌دو برابر قیمت به‌دست خریدار نرسیده باشند.

نکته اینجاست که متاسفانه گران‌فروشی این دسته از تایرها آن‌هم به‌دلیل تخصصی و پیچیده بودن سایزهایشان تنها برای برخی تجار واردکننده و عوامل فروش آن‌ها سود داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۱ آبان ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۱ آبان ۹۸
قیمت سکه امروز ۳ میلیون و ۹۳۸هزار تومان است. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نیز هر گرم ۴۰۲۴۰۰ تومان است.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۱۱ آبان ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۷۴۳ هزار تومان معامله می‌شود.

آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۲۳۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان است.

قیمت سکه گرمی نیز ۸۲۹ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز ۹۸/۰۸/۱۱ / قیمت دلار امروز ۹۸/۰۸/۱۱

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت ارز ۹۸/۰۸/۱۱ / قیمت دلار امروز ۹۸/۰۸/۱۱
قیمت دلار امروز ۱۱ آبان به ۱۱ هزار و ۱۴۶تومان رسید. قیمت ارز را در ادامه بخوانید.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۱۱ آبان ۹۸ قیمت پوند در بازار آزاد ۱۴۴۱۳ تومان و قیمت یوآن چین ۱۵۸۵تومان است.

قیمت دلار ۱۱۱۵۲ تومان اعلام شد. هم چنین قیمت یورو نیز ۱۲۴۷۶ تومان اعلام شد.

هم چنین قیمت لیر ترکیه امروز ۱۹۵۱ تومان است. قیمت دلار کانادا ۸۴۸۹ و قیمت درهم امارات ۳۰۳۶ تومان شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت پرانی به جای نرخ گذاری صنایع دستی در مازندران

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین
قیمت پرانی به جای نرخ گذاری صنایع دستی در مازندران
قیمت پرانی به جای نرخ گذاری صنایع دستی در مازندران - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - صنایع دستی مازندران که باید به عنوان پایه و رکنی مهم در صنعت گردشگری استان نقش آفرینی کند، به خاطر مشکلاتی چون قیمت گذاری‌های شخصی و بی‌پایه هنوز به جایگاه واقعی درآمدزایی دست نیافته است.

صنایع دستی مازندران یکی از شناخته شده‌ترین میراث مردم استان است که با عبور از تونل زمان توانست حیات خود را حفظ کند، اما هیچگاه نتوانسته نقش خود را در اقتصاد گردشگری در قد و قواره شایسته ایفا و فروش گسترده‌ای را تجربه کند.

تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد حدود هشت هزار نفر هنرمند صنایع دستی کار فعال مازندران در ۶ ماهه نخست امسال با وجود اقامت بیش از ۲۰ میلیون گردشگر در استان فقط ۱۲ میلیارد تومان فروش داشتند و این رقم یعنی این که سهم هر گردشگر از خرید صنایع دستی مازندران فقط ۶۰۰ تومان بوده است.

یکی از عوامل بازماندن صنایع دستی مازندران از دایره اقتصاد گردشگری استان را باید در قیمت‌های لاکچری و متناقض محصولات در مقایسه با استان‌های دیگر جست و جو کرد، زیرا از نظر کیفیت همواره مصنوعات حاصل دست صنعت گران مازندران زبانزد همه است و این موضوع نمی‌تواند دلیلی بر فروش کم این محصولات باشد.

تنها گشت و گذار چند ساعته از بازارچه صنایع دستی بابلسر و محمود آباد نشان می‌دهد که گردشگران هم دل پری از این نوع قیمت گذاری صنایع دستی دارند و جالب این که قیمت‌ها را با استان‌های دیگر و یا منطقه خودشان مقایسه می‌کنند.

بسیاری از گردشگران بر این باور بودند که قیمت‌ها به حدی بالاست که اگر بخواهند خریدی داشته باشند، احساس می‌کنند به خودشان توهین کرده‌اند.

برای مثال منصوره جلالی که از اصفهان چند روزی مهمان بابلسری‌ها بود به خبرنگار ایرنا گفت: قیمت محصولات صنایع دستی مازندران که در برخی موارد مشابه با استان گیلان و گلستان است چند برابر این استان هاست.

این مسافر اصفهانی افزود: برای مثال یک تخته جاجیم در بازار بابلسر حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است که همین محصول را می‌توانیم در استان سمنان با قیمت ۷۰ هزار تومان بخریم.

جلالی به صنایع دستی چوبی نیز اشاره کرد و گفت: تصور می‌کردیم به دلیل وجود جنگل و چوب در مازندران صنایع دستی چوبی ارزان‌تر باشد که متاسفانه وسایل چوبی آشپزخانه حتی از اصفهان که چوب مورد نیاز را از استان‌های دیگر تهیه می‌کند، بیشتر است.

فاطمه قادرپور اهل آذربایجان غربی که در بازارچه صنایع دستی محمود آباد در حال گشت و گذار بود، به خبرنگار ایرنا گفت: تا کنون از چندین شهرستان مازندران در مناطق غربی بازدید کردیم و در بسیاری از فروشگاه‌ها صنایع دستی خارجی را به جای صنایع دستی مازندران می‌فروختند.

وی ادامه داد: علاوه بر بدل فروشی، در جاهایی که صنایع دستی مازندران یافت می‌شد، قیمت‌ها بسیار بالا بود و همخوانی با صنایع دستی نداشت. به عنوان مثال یک پارچ چوبی به قیمت ۲۲۰ هزار تومان در شهرستان عباس آباد قیمت گذاری شده بود که نه تنها من، بلکه بسیاری از مسافران را فقط به یک تماشاچی تبدیل کرده بود.

قادر پور قیمت صنایع دستی مازندران در دیگر مناطق استان را نیز به همین صورت عنوان کرد و گفت: نباید مشتری را نادان فرض کرد زیرا اکنون اغلب قیمت‌ها در دست مشتریان است و چنین برخوردی حس بی احترامی و سوء استفاده را به مسافر القا می‌کند.

پرسش اصلی این است که چرا دست ساخته‌های بومی یا صنایع دستی در استان مازندران قیمتی متفاوت با دیگر نقاط کشور داشته و یا بدون تعارف گران‌تر هستند؟ در حالی که استفاده از مواد اولیه تازه و سهل الوصولی و هزینه اولیه کمتر نخستین عواملی هستند که منطق قیمت گذاری محصولات تولیدی باید تابع آن باشند.

گرانفروشی ضربه مهلک به صنایع دستی مازندران

معاون صنایع دستی مازندران اظهار داشت: متاسفانه تفاوت قیمت برخی از محصولات صنایع دستی مازندران با موارد مشابه در استان‌های دیگر یک واقعیت است که بر این صنعت گردشگری تاثیر منفی گذاشته است.

حسین ایزدی با بیان اینکه همواره به صنعتگران استان این مسئله منتقل می‌شود و در کلاس‌های آموزشی نیز یادآوری می‌شود، افزود: اما متاسفانه هنوز موفقیت آمیز نبوده و قیمت گذاری بر صنایع دستی مازندران شخصی است.

وی با اشاره به حضور اجناس خارجی با قیمت ارزانتر در کنار صنایع دستی استان این مسئله را به صنعت گران گوشزد می‌کند که باید قیمت گذاری‌ها عاقلانه شود.

معاون صنایع دستی مازندران تجاری سازی و رقابت را مهم‌ترین اصول اولیه تداوم حیات یک حرفه عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه نباید تولید دست را با یک تولید ماشینی مقاسه کرد، اما برای عموم مصرف کننده در حال حاضر قیمت اولویت اصلی است.

فقدان مرجع قیمت گذاری برای صنایع دستی

معاون صنایع دستی مازندران فقدان مرجع قیمت گذاری را مهم‌ترین دلیل برای تناقضات در نرخ صنایع دستی مازندران عنوان کرد و گفت: فروش دیمی و قیمت گذاری‌های شخصی اکنون واقعیت ضربه زننده این صنعت است.

ایزدی ادامه داد: با وجود اینکه در قانون برنامه ششم توسعه مقرر شد تمام فروشگاه‌های صنایع دستی زیر مجموعه معاونت این صنعت در میراث فرهنگی بوده و طبق قیمت گذاری مصوب عمل کنند، اما هنوز شیوه نامه اجرایی آن به دست ما نرسیده است.

وی گفت: پیش از این قانون نیز فروش صنایع دستی تحت نظارت نظام صنفی نبوده و هیچ قیمت گذاری مشخصی وجود ندارد.

مازندران بهشت دلالان صنایع دستی

معاون صنایع دستی مازندران همچنین با اشاره به اینکه حدود هشت هزار هنرمند فعال در تولید صنایع دستی در استان فعالیت دارند، گفت: سالانه صدها هزار محصول صنایع دستی در استان تولید می‌شود اما وضعیت زندگی هنرمندان تغییر نمی‌کند.

ایزدی ریشه این مسئله را حضور گسترده دلالان در صنایع دستی مازندران عنوان کرد و افزود: متاسفانه تولیدات صنایع دستی به کمترین قیمت به بهانه خرید عمده توسط دلالان خریداری و با بالا‌ترین قیمت فروخته می‌شود.

به گفته او، دلالان نیز به مدد مسافران و گردشگران زیاد استان نسبت به فروش صنایع دستی با هر قیمتی اطمینان دارند و ترسی از قیمت گذاری عجیب و غریب ندارند.

معاون صنایع دستی مازندران همچنین اعلام کرد: از بیش از ۶۰ فروشگاه صنایع دستی همگی زیر مجموعه ادراه کل صنعت، معدن و تجارت هستند که هیچ آگاهی از مدل قیمت گذاری ندارد و عملا نظارتی نمی‌تواند بر این تولیدات داشته باشد.

به گفته او پس از اجرایی شدن قانون نظارت میراث فرهنگی بر بازار صنایع دستی است که می‌توان انتظار تنظیم بازار این صنعت و قیمت گذاری واحد و متناسب با هزینه و دستمزد باشیم.

محصولات مختلف صنایع دستی مازندران با زیبایی و ترکیب رنگ و نقش و سنت زبان گویای پیشینیان و در بردارنده هویت و آداب و سبک زندگی و تمدن گذشتگان است که این مسایل ورای درآمدزایی قابل توجه و ارزش است.

برای جهانی کردن و ملی کردن این صنایع باید حساسیت‌های بیشتری چه از سوی مسولان و چه صنعتگران و مردم استان مورد توجه باشد چه در قیمت گذاری و چه در کیفیت تولید و تبلیغات.

برنامه ریزی درست و اصولی و وحدت رویه در قیمت گذاری و حساسیت و تعصب برای ممانعت از ورود محصولات غیراصل و تقلبی به بازار این محصولات می‌تواند صنایع دستی مازندران را به پایه‌ای مهم و حیاتی در رونق این صنعت مبدل کند.

قیمت پرانی به جای نرخ گذاری صنایع دستی در مازندران - 37

خواندن خبر در سایت منبع

افت چشمگیر قیمت طلای سرخ در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افت چشمگیر قیمت طلای سرخ در بازار
نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: قرار بود سازمان تعاون روستایی اقدام به خرید توافقی زعفران از کشاورزان کند، اما تا کنون این امر صورت نگرفته است.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت‌وگویی، درباره آخرین وضعیت برداشت طلای سرخ اظهار کرد: از ۲۵ مهر برداشت زعفران در مناطق سردسیر آغاز و تا پایان برداشت در کشور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به آنکه پیک برداشت از ۱۵ آبان به بعد آغاز می‌شود از این رو تا پایان فصل نمی‌توان آمار ارقام دقیقی در خصوص میزان تولید اعلام کرد.

میری از افت قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: با وجود آنکه طی ۱۵ روز گذشته حداکثر قیمت هر کیلو زعفران ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما هم‌اکنون قیمت‌ها به شدت افت کرده است، از این رو از وزارت جهاد کشاورزی تقاضا داریم که به منظور جلوگیری از زیان به داد کشاورزان برسد چرا که قیمت‌های فعلی برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارند و تنها آن‌ها برای تأمین هزینه‌هایشان مجبورند دسترنج خود را به هر قیمتی که دلال می‌خرد عرضه کنند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران بیان کرد: اگرچه صادرات در حال انجام است، اما گمرک آماری در این خصوص ارائه نداده است.

وی درباره آخرین وضعیت خرید توافقی زعفران گفت: اگرچه قرار بود زعفران تولیدی کشاورزان از آن‌ها توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شود، اما تا کنون این امر محقق نشده است.

میری ادامه داد: در شرایط فعلی بازگشت ارز حاصل از صادرات یکی از موانع اصلی پیش‌روی صادر کنندگان به شمار می‌رود در حالی که صادرات زعفران می‌تواند به کمک اقتصاد کشور بیاید به همین خاطر درخواستمان از دولت و بانک مرکزی آن است که موانع بازگشت ارز به سامانه نیما را از پیش‌روی صادرکنندگان بردارد تا آن‌ها بتوانند به هر کشوری که زعفران تولیدی را صادر می‌کند از طریق صرافی یا واردکنندگان، ارز خود را به کشور بازگردانند.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت زعفران تابع عرضه و تقاضاست گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار نمی‌توان حداقل یا حداکثری برای قیمت زعفران اعلام کرد، اما امیدواریم با آغاز خرید توافقی قیمت زعفران به نرخ واقعی خود برسد به طوری که جوابگوی دسترنج هزینه کشاورزان باشد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید خبر داد و گفت: سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی مجموع تولید زعفران را ۴۰۰ تن اعلام کرد که امسال به سبب افزایش سطح زیر کشت، راندمان تولید و شرایط مناسب جوی در ابتدای سال برآورد شده است که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد کند، اما میزان دقیق آن پایان فصل اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما50 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اینفوگرافی که مرکز آمار ایران منتشر کرد: استان مازندران، ۳۸ درصد تولید برنج کشور را در سال گذشته به خود اختصاص داده است و استان‌های گیلان و خوزستان به ترتیب با تولید ۳۳ و ۱۱ درصد و استان‌های گلستان و فارس هریک ۴ درصد، در رتبه‌های بعدی تولید برنج در سال گذشته دارند. مرکز آمار ایران سهم سایر استان‌ها را در تولید برنج ۱۰ درصد اعلام و اضافه کرد: صادرات برنج در سال ۹۷، هزار و ۹۶۱ تن بوده است. این مرکز، سطح کشت برنج در سال گذشته را ۳۹۷ هزار هکتار اعلام کرد که ۱/۹۶ میلیون تن، میزان تولید برنج داشته‌اند و ۱/۶۵ میلیون تن نیز واردات برنج صورت گرفته است. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در سال گذشته مصرف برنج ایرانی یک میلیون و ۳۳۰ هزار تن و مصرف برنج خارجی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در خانوار بوده است و ۰/۵ میلیون تن نیز سایر مصارف داشته است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
در راستای عمل به تکالیف قانونی منبعث از بند (ث) ماده (۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مذکور، ثبت مشخصات انبارها و مراکز نگهداری کالا، مالک انبار و کالا، میزان و نوع کالای ورودی و خروجی به آنها در قالب سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا الزامی است. به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ پیرو ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های مکرر قبلی به لحاظ شرایط فعلی متاثر از اصلاح قیمت بنزین و احتمال سوءاستفاده برخی عوامل سودجو در این برهه زمانی، مجددا نسبت به ضرورت ثبت اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا در قالب سامانه جامع انبارها و سامانه اعلام موجودی تاکید می‌گردد. بدیهی است عواقب برخورد قانونی با موارد مغایر احراز شده طی بازرسی‌های مستمر عوامل بازرسی درسطح کشور متوجه صاحبان کالا و انبارداران خواهد بود. این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی تلقی شده و اجرای آن برای تمامی واحدهای اقتصادی ذینفع الزامیست. در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را از طریق مراجعه حضوری و یا انعکاس به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و یا اپلیکیشن آپ اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

تنظیم بازار

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، با همدلی سران قوا و تدابیر صورت گرفته ازسوی همه دستگاه‌ها بویژه مسئولان وزارتخانه‌های نفت، کشور، صمت، کشاورزی و تمهید سوخت مورد نظر خودرو‌ها ازجمله ناوگان حمل و نقل عمومی طرح مدیریت مصرف سوخت با کمترین مشکل عملیاتی شود.

عزم جدی در رصد بازار

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ستاد تنظیم بازار که بعد از سهمیه بندی بنزین هر روز تشکیل جلسه می‌دهد، امروز در برگزاری سومین جلسه ویژه خود، تمام دستگاه‌ها، آخرین اقداماتشان را برای کنترل بازار و قیمت‌ها تشریح و بر عزم جدی در نظارت بازار تاکید کردند.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین می‌توان گفت که دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است که در این دوران نرخ تورم سالانه ۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ تورم به کاهش ارزش قدرت خرید مردم منجر خواهد شد هر چند که دولت وعده داده است تا بخشی از این کاهش قدرت خرید را جبران کند. بنابراین این افزایش نرخ تورم به نوعی موجب کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که از روز جمعه مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است. در شرایط فعلی و با افزایش قیمت بنزین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

افت تیم ملی در نیمه دوم؛ ویلموتس چپ کرد

نود5 دقیقه قبل

زرینچه: تمایل داشتیم دیدارمان با نساجی یک روز به تعویق بیفتد

نود5 دقیقه قبل

تغییر مقررات، شمشیر دولبه برای باشگاه‌های ایرانی/ نگاهی به تفاوت پرونده‌های پروپئیچ، قدوس و شیمبا

نود5 دقیقه قبل

آخرین وضعیت مصدومیت باقری، زکی‌پور و شجاعیان

نود5 دقیقه قبل

واکنش نماینده مردم صومعه سرا به اصلاح قیمت بنزین

ایسنا5 دقیقه قبل

رئیس جمهور خود را فدای مصالح مردم و کشور کرد

ایمنا5 دقیقه قبل