بارندگی شدید باز هم در گلستان موجب تخریب شد + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

بارندگی شدید باز هم در گلستان موجب تخریب شد + فیلم

فیلم/ تخریب پل بر اثر سیل در گلستان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب در نوکنده افزون بر بسته شدن نوبت صبح مدارس این شهر، سبب خسارت به برخی مزارع و تخریب یک پل در این شهر شد.

طغیان رودخانه‌ها در گلستان؛ رواناب وارد بخشی از شهرهای نوکنده و آق‌قلا شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
طغیان رودخانه‌ها در گلستان؛ رواناب وارد بخشی از شهرهای نوکنده و آق‌قلا شد
با طغیان رودخانه‌ها در بالادست و سیلابی شدن آنها، رواناب به بخشی از شهرهای نوکنده و آق‌قلا وارد شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، در پی بارش‌های شب گذشته تا کنون برخی رودخانه‌های بزرگ استان دچار طغیان و سیلابی شدند.

علی نظری، مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان از طغیان دو رودخانه بزرگ در شهرهای نوکنده و گرگان خبر داد و گفت: بارش‌های شدیدی که از شب گذشته در استان آغاز شده سبب آبگرفتگی و مسدود شدن برخی از جاده‌ها شده است.

در شهر نوکنده، وقوع سیلاب سبب تخریب یک دهنه پل در مسیر رودخانه شده و بخشی از سیلابی که از بالادست و مناطق جنگلی سرازیر شد به بخش‌هایی از شهر وارد شده است.

در آق‌قلا نیز به سبب طغیان رودخانه، علاوه بر مسدود شدن جاده بزرگراهی گرگان به آق‌قلا، رواناب به بخش‌هایی از مناطق مسکونی وارد شد.

همچنین مشاهدات میدانی خبرنگار ما حاکی از خسارت‌های بارش شدید بامداد امروز به برخی منازل مسکونی و ریزش سقف برخی از خانه‌ها در آق‌قلا شده است. اقدامات برای خدمات‌رسانی به این مناطق ادامه دارد و مسئولان هنوز آماری از خسارت‌های بارش‌ها اعلام نکرده‌اند.

در شهرستان علی‌آبادکتول نیز آبگرفتگی شدید سبب مسدود شدن برخی راه‌های روستایی شده است و اکیپ‌های راهداری برای بازگشایی این مسیرها در حال تلاش هستند.

خبرها از شرق استان نیز حاکی از خسارت بارش سیل‌آسای بامداد امروز به بخش‌ راه‌، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و غیره است.

خواندن خبر در سایت منبع

«جفاکنده» رکورددار بارش‌ها در گلستان

فارسخبرگزاری فارس
«جفاکنده» رکورددار بارش‌ها در گلستان
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با بیان اینکه اوج بارندگی در غرب استان گلستان بوده است، گفت: جفاکنده با 103 و نیم میلی‌متر بیشترین بارش‎ را به خود اختصاص داده است.

نوربخش داداشی‌تنکابنی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس از گرگان، با اشاره به سامانه بارشی اخیر در استان گلستان اظهار کرد: اوج و شدت سامانه بارشی اخیر در استان تا ۶ و نیم صبح امروز بوده اما بارندگی با شدت ضعیف‎تر تا بعد از ظهر امروز ادامه دارد و حداکثر بارندگی که از هم‎اکنون تا بعدازظهر امروز خواهیم داشت ۱۰ تا ۱۵ میلی‎متر برای غرب استان است.

«جفاکنده» رکورددار بارش‌ها

وی با بیان اینکه اوج بارندگی در غرب استان گلستان بوده است، ادامه داد: جفاکنده با ۱۰۳ و نیم میلیون مترمکعب بیشترین بارش‎ها را به خود اختصاص داده، همچنین حجم بارش در علی‎آبادکتول ۵۵٫۹ میلی‎متر، لیوان‎شرقی ۱۰۲ میلی‎متر، هاشم‎آباد گرگان ۸۵ میلی‎متر و بندرگز ۷۹٫۲ میلی‌متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان اضافه کرد: هر چه به سمت شرق حرکت می‎کنیم بارندگی کمتر می‎شود و اوج بارش از ساعت ۲۳ شب گذشته تا ۶ و نیم صبح امروز رخ داده است.

داداشی‌تنکابنی بیان کرد: بارندگی در شرق استان گلستان دیرتر شروع شده و همچنان ادامه دارد اما میزان و شدت آن مانند غرب گلستان نیست و می‎توان گفت بارندگی شرق استان حدود یک سوم تا نصف بارندگی غرب استان گلستان است.

وی به مجموع حجم بارش برآوردی از آغاز سامانه بارشی تاکنون اشاره کرد و یادآور شد: مجموع حجم بارش‎ها در حوضه خلیج گرگان ۱۰ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۷۴۱ مترمکعب، در حوضه اترک ۵۱ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۲۳ مترمکعب و در حوضه گرگانرود ۱۰۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۹۳ مترکعب بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان مجموع حجم بارش در سامانه بارشی اخیر استان در سه حوضه گرگانرود، اترک و خلیج گرگان را ۱۶۴ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۹۹ مترمکعب اعلام کرد.

داداشی‌تنکابنی تأکید کرد: با توجه به اینکه در برخی نقاط استان گلستان به ویژه غرب استان همچنان رواناب‎ها به سمت رودخانه‎ها جاری است و طغیان رودخانه‎ها ادامه دارد مردم از تردد در حاشیه رودخانه‎ها پرهیز کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

آبگرفتگی معابر و تعطیلی برخی مدارس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آبگرفتگی معابر و تعطیلی برخی مدارس
گروه استان‌ها ـ در پی وقوع بارش‌های شدید از اواخر وقت روز گذشته تاکنون بسیاری از معابر و خیابان‌های شهرهای گلستان دچار آبگرفتگی شدید شد. ‌

- اخبار استانها -

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، بارش شدید باران از شب گذشته در استان گلستان سبب جاری شدن سیلاب در برخی شهرهای گلستان، تعطیلی و مسدود شدن برخی بزرگراه‌های استان شده است.

در پی وقوع بارش‌های شدید از اواخر وقت روز گذشته تاکنون بسیاری از معابر و خیابان‌های شهرهای گلستان دچار آبگرفتگی شدید شد. ‌به رغم هشدارهای هواشناسی درباره وقوع بارش‌های شدید اما بسیاری از خیابان‌ها و معابر شهرهای استان از نوکنده و بندرگز تا گرگان و شهرهای دیگر استان دچار آبگرفتگی شدند و در برخی شهرها شدت آبگرفتگی سبب تعطیلی مدارس شده است.

این در حالی است که در چند روز اخیر بارها هواشناسی و آب منطقه‌ای استان نسبت به وقوع آبگرفتگی و سیلاب‌های ناگهانی هشدار داده بودند اما انگار مسئولان به‌ویژه مدیران شهری خود را آماده این بارش‌ها نکرده بودند.

در حال حاضر بالا آمدن و سیلابی شدن رودخانه، سبب مسدود شدن محور گرگان به آق‌قلا شده است. از طرفی در شهر گرگان نیز برخی از خیابان‌های شهر همچنان دچار آبگرفتگی است.

آبگرفتگی شدید‌ جاده‌های بزرگراهی گلستان را مسدود کرد‌

رئیس پلیس راه گلستان گفت: در پی بارش‌های شدید و سیل‌آسا در استان برخی از محورهای بزرگراهی استان مسدود شده است. ‌

سرهنگ علی عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: در پی بارش‌های شدید در مناطق مختلف استان گلستان برخی از محورهای بزرگراهی استان مسدود شده است.

وی افزود: از ساعت سه و ۲۰ دقیقه بامداد امروز محور گرگان به آق‌قلا به دلیل آبگرفتگی جاده در حوالی قربان‌آباد، مسدود شده است.

رئیس پلیس راه استان گفت: ‌در حال حاضر آب کمی فروکش کرده و نیروهای راهداری در تلاش برای بازگشایی این مسیر هستند و بزودی بازگشایی مسیر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین محور نوکنده به بندرگز هم به دلیل شدت آبگرفتگی از سمت استان مازندران مسدود شده و تردد خودروها نیز به سختی در حال انجام است.

تداوم بارش‌ها در همه جاده‌های گلستان؛ ورودی غربی گلستان مسدود شد‌

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: اکنون بارش باران در تمامی جاده‌های استان ادامه دارد و محور گرگان به آق قلا و همچنین محور گلوگاه به بندرگز نیز مسدود شده است.

غلامرضا بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: به غیر از دو جاده گرگان- آق‌قلا (قربان آباد) و بندرگز به گلوگاه که به دلیل طغیان آب در استان مسدود هستند، تمام محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد روان در آنها جریان دارد.

وی گفت: هم اینک اکیپ‌های راهداری در حال پاکسازی مسیرها و خدمات‌رسانی به رانندگان هستند و با فروکش کردن آب، محورهای مسدود شده نیز بازگشایی خواهند شد.

یکی به رانندگان توصیه کرد که حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند کرده و در صورت لزوم برای انجام سفر حتما اطلاعات راه‌های استان را از سامانه ۱۴۱ دریافت کنند.

به گفته وی، بارش باران تا امشب در استان ادامه دارد و رانندگان برای تردد به ویژه در محورهای کوهستانی تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

غافلگیری دوباره مسئولان گلستانی در پی بارش‌های پاییزی؛ آبگرفتگی معابر و تعطیلی برخی مدارس

‌بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر سبب تعطیلی مدارس در شهر نوکنده شده و آموزش و پرورش استان در اطلاعیه‌ای خبر از تعطیلی مدارس نوبت صبح این شهر را داده است.

از شهرها دیگر هم خبرها حاکی از آبگرفتگی معابر در پی وقوع بارش‌های سیل‌آسای اخیر است. در حال حاضر از شدت بارش‌ها کاسته شده اما فعالیت این سامانه ناپایدار تا صبح روز دوشنبه در استان ادامه دارد که وقوع رعد و برق، وزش نسبتا شدید باد، بارش شدید باران و بارش برف در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

محور گرگان به آق‌قلا ‌مسدود شد

در پی بارش شدید باران از شب گذشته تا کنون و سیلابی شدن رودخانه محور بزرگراهی گرگان به آق‌قلا مسدود شد. ‌

وزش شدید باد و بارش سیل‌آسا از اواخر روز گذشته در نواحی مختلف استان گلستان آغاز شد که بامداد امروز این بارش‌ها به اوج خود رسید. در پی این بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه، محور بزرگراهی گرگان به آق‌قلا و بالعکس از ۵ صبح امروز مسدود شده است.

اکیپ‌های راهداری در محل حضور دارند و در صورت فروکش کردن سیلاب و ایمن‌سازی مسیر، تردد در این محور از سر گرفته خواهد شد.

‌مشاهدات خبرنگار ما حاکی از ترافیک سنگین در محور گرگان به آق‌قلا است. سیلاب بعد از روستای محمدآباد تا سه‌راهی قربان‌آباد را در برگرفته است. مسیر جایگزین از سه‌راهی یساقی تعیین شد.

به رغم مسدود شدن جاده گرگان به آق‌قلا از سوی پلیس راه استان اما در ورودی این جاده هیچ اطلاع‌رسانی به مردم صورت نمی‌گیرد برای همین هر لحظه بر تعداد خودروها و حجم ترافیک در این محور افزوده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

مدارس نوکنده گلستان تعطیل شد

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
مدارس نوکنده گلستان تعطیل شد
ساعت24 -گلستانتمامی مدارس شهر نوکنده در نوبت صبح امروز تعطیل شد.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش گلستان، امروز یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه کلیه مدارس شهر نوکنده شهرستان بندر گز به دلیل آبگرفتگی معابر عمومی، در نوبت صبح تعطیل شد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر: آتش سوزی مهیب در شرق استرالیا

22+
انتخابانتخاب1 روز قبل

فیلم/ روبرو شدن جالب معتادان و موادفروشان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رکنارکنا22 ساعت قبل
با این اظهارات و با دستور قاضی ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده کارآگاهان برای شناسایی «شاه توت فراری» آغاز شد. همچنین ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «شاه توت» از دوران کودکی نزد پدربزرگش زندگی می‌کند و آن‌ها از گیلان به مشهد مهاجرت کرده‌اند. مشخصات «شاه توت فراری» به کلیه یگان‌های انتظامی اعلام شد و بدین ترتیب وی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. وقتی نیروهای کلانتری با دستور قضایی وارد لانه سیاه شدند، شاه توت و دو عضو دیگر باند سرقت مشغول استعمال مواد مخدر بودند. این گونه بود که حلقه‌های قانون بر دستان شاه توت و همدستانش گره خورد و اموال سرقتی زیادی نیز در این «لانه سیاه» کشف شد.

ورود ناگهانی یک خودرو به سالن انتظار بیمارستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران15 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده‌ای در چین هدایت کنترل خودرو را از دست داد و دچار حادثه شد. او با خودرو وارد سالن انتظار یک بیمارستان شد و خساراتی به آن وارد کرد. این حادثه به بیمارانی که در سالن انتظار نشسته بودند، لطمه‌ای وارد نکرد. بیشتر بخوانید: تصادف شاخ به شاخ در سر پیچ حین سبقت + فیلمانتهای پیام/
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری، صبح ۲۹آذر سال ۹۵جنایت هولناکی در مقابل دادگاه شهرستان بابل رخ داد. مرد مجروح به‌دلیل اصابت گلوله به سرش جانش را از دست داد. وقتی ماجرا به پلیس گزارش شد، تحقیقات برای کشف راز این جنایت و دستگیری قاتل شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد قاتل مردی به نام حسین‌علی و مقتول نیز برادرزن ۳۲ساله او به نام ابراهیم بوده است. به این ترتیب طناب دار به گردن قاتل افتاد و حکم اجرا شد اما ۲ثانیه بعد خانواده مقتول بخشش خود را اعلام کردند.

سیل، ونیز را فلج کرد + تصاویر

3+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل

اخبار بیشتر