شعارهای هوادارن تراکتور در بازی با استقلال عواقبی برایشان داشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

شعارهای هوادارن تراکتور در بازی با استقلال عواقبی برایشان داشت؟

دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور – استقلال

نودخبرگزاری نود
دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور – استقلال
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از دستگیری ۷ تماشاگر بازی تراکتور استقلال خبر داد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران درباره‌ی رسیدگی به شعارهای غیر فوتبالی برخی تماشاگران بازی استقلال – تراکتور اظهار کرد: ۷ نفر تاکنون بازداشت شده‌اند که آنها حرکت خارج از عرف فوتبال انجام دادند که البته تعدادشان هم خیلی کم بود.

وی ادامه داد: دستگاه اطلاعاتی انتظامی و قضایی هم پیگیر ۳-۴ نفری هستند که آنجا مطلبی نوشته بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

دلیل سکوت مجلس و فدراسیون به اتفاقات تلخ تبریز چیست؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
دلیل سکوت مجلس و فدراسیون به اتفاقات تلخ تبریز چیست؟
واقعا فدراسیون فوتبال و مسئولان ذیربط کجا هستند که صدای گوشخراش قِژ قِژ مشتی ناتماشاگر به ظاهر ایرانی روی صندلی های ورزشگاه تبریز زیبایی های فوتبال را تحت تأثیر قرار می دهد؟

سرویس ورزش مشرق – باز هم یک مسابقه در تبریز برگزار شد و باز هم تماشاگران فوتبال از اتفاقات رخ داده در استادیومی که بنا شده تا مردم برای لذت بردن از فوتبال در آن بنشینند و حظ آن را ببرند دل چرکین و سرخورده به خانه برگشتند.

از هر فرد فوتبالی اعم از آبی، قرمز، زرد و هر رنگ دیگری درباره فوتبالی که تراکتور و استقلال به نمایش گذاشتند سئوال کنید مسابقه را برتر از سطح فوتبال ایران توصیف می‌کنند و زیبایی هایش را این قدر می‌دانند که ارزش مرور چندباره فیلم بازی را دارد. شاید همین فوتبال زیبا باعث شد تا عده قلیلی که برای تخریب چهره زیبای فضای ورزشی به استادیوم آمده بودند نتوانند به هدفی که در سر داشتند برسند. مسابقه‌ای که ۶ گل در دل خود جای داد و ۱۶ گل با درخشش دروازه بانان دو تیم در آن به ثمر نرسید چرا باید زشت شروع و زشت‌تر به پایان برسد؟

دلیل سکوت مجلس و فدراسیون به اتفاقات تلخ تبریز چیست؟ - 3

فدراسیون فوتبال چرا به این سئوال جواب درستی نمی‌دهد؟ واقعا در تبریز چه خبر است؟ چرا اراده‌ای برای روغن کاری صندلی‌های استادیوم یادگار امام تبریز در نیروی انتظامی، حراست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و هر نهادی که می‌تواند به این موضوع ورود کند دیده نمی‌شود؟ چرا مدیران تراکتور چشمان خود را به روی حرکات و شعارهای نژادپرستانه و سیاسی و ضد ایرانی برخی تماشاگران بسته‌اند؟

دلیل سکوت مجلس و فدراسیون به اتفاقات تلخ تبریز چیست؟ - 5

نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی همان قدر که به فکر صنعت خودروسازی، معدن مس سنگون و قالی تبریز هستند باید برای وضعیت بد سال‌های اخیر استادیوم یادگار روی صندلی نرم و گرمشان تکانی به خود بدهند؟ تا به حال از خود پرسیده‌اند که این عده از کجا وارد استادیوم می‌شوند که پرچم آذربایجان و ترکیه به دست و شعر در جیب، سرود می‌خوانند و ایران و ایرانی را لایق آنچه لیاقت خودشان است می‌دانند؟ کمیسیون امنیت ملی مجلس منتظر چیست؟

آیا می توانند به خود بقبولانند که نوشتن شعار درباره چکسلواکی و یوگسلاوی بدون اتاق فکر اجنبی بوده و آن عده تماشاگرنما بدون دلیل این پرچم ها را به نمایش در آورده اند؟ اگر آوردن پرچم ژاپن به خاطر ملیت یکی از بازیکنان توجیه دارد، آوردن پرچم آذربایجان و ترکیه و فریاد یکصدای نام این کشورها چه توجیهی دارد؟ آیا چیزی جز شعار و اقدام تجزیه طلبانه است؟!

دلیل سکوت مجلس و فدراسیون به اتفاقات تلخ تبریز چیست؟ - 9

در میان هواداران تیم‌ تراکتور تبریز، در زمان بازی این تیم با استقلال، این پلاکارد برافراشته‌شده: ««چکسلواکی یا یوگسلاوی؛ انتخاب با شما»!

آقایان نماینده مجلسی که در نزدیکی انتخابات اسفند ماه مجلس به بهانه یک پنالتی علیه تیم‌های محبوب شهرشان پای وزیر را وسط کشیده و نامه استیضاحش را امضا کرده‌اند از جمعه شب تاکنون کجا هستند؟ باور کنیم ویدیوهای تأسف باری که از لابلای سکوها در حین برگزاری بازی بیرون می‌آمد را ندیده‌اند؟ عکس العمل برخی طرفداران در حین تلاوت قرآن کریم را ندیدند؟ آیا شعارهای نژادپرستانه را نشنیدند؟

اما در پایان باز هم به متولی فوتبال می رسیم؛ فدراسیون کجاست؟ واکنش فدراسیون و مهدی تاج به این بازی کثیفی که عده ای مخرب در قلب یکی از شهیدپرورترین استانهای کشور به راه انداخته اند چیست و چرا منفعلانه رفتار می کنند؟ در این سالها هر بار استقلال و پرسپولیس به تبریز می روند شاهد این اتفاقات بوده ایم و هشدار می دهیم همین امروز جلوی این روزنه تعفّن را بگیرید مبادا دیر شود!

یکبار برای همیشه این موج تلخ و متعفن را از بین ببرید تا دیار ستارخان و باقرخان که از صدها سال پیش مظهر استقامت و پایداری مقابل هجوم و نفوذ اجنبی‌های شمال، غرب و شمال‌غرب کشور بوده از وجود چنین ناخالصی هایی پاک شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده ارومیه به خاطر حواشی بازی‌ استقلال و تراکتور عذرخواهی کرد

ایلناخبرگزاری ایلنا
نماینده ارومیه به خاطر حواشی بازی‌ استقلال و تراکتور عذرخواهی کرد
نماینده مردم ارومیه از حواشی به وجود آمده در بازی استقلال و تراکتورسازی عذرخواهی کرد.

نماینده ارومیه به خاطر حواشی بازی‌ استقلال و تراکتور عذرخواهی کرد - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۲ آبان) مجلس با اشاره به حواشی بازی اخیر تراکتور - استقلال گفت: حقیر به عنوان یک فرد آذری توهین به قومیت‌ها و خانواده معظم شهدا در مسابقات فوتبال را محکوم می‌کنم و از خانواده محترم شهدا و رسول خطیبی برادر دو شهید عذرخواهی می‌کنم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: از هواداران تیم‌ها بخصوص تیم محبوب آذربایجان تراکتور می‌خواهیم به هیچ وجه به قومیت‌ها، فارس‌ها، کردها و گیلک‌ها توهین نکنند. آنها عزیز ما هستند و در این مقطع زمانی همه باید سرباز ولایت و مطیع امر رهبر باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها