حمله عراقی‌ها به کنسولگری ایران در کربلا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حمله عراقی‌ها به کنسولگری ایران در کربلا

واکنش ترامپ به تعرض به کنسولگری ایران در کربلا

مهرخبرگزاری مهر
واکنش ترامپ به تعرض به کنسولگری ایران در کربلا
رئیس‌جمهوری آمریکا به تعرض عناصر ناشناس به کنسولگری ایران در کربلا واکنش نشان داد.

رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی مغرضانه توئیت دو رسانه سعودی درباره حمله ادعایی به کنسولگری ایران در کربلا را در صفحه توئیتر خود بازنشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا واکنشی مغرضانه به حوادث شب گذشته کربلا نشان داد و به بازنشر توئیت ۲ رسانه سعودی از ماجرای حمله به کنسولگری ایران در این شهر پرداخت.

گفتنی است شب گذشته شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی را محاصره و به آن تعرض کردند. گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن بود که شماری از نیروهای امنیتی عراق از نزدیک شدن اعضای این گروه ناشناس به در اصلی کنسولگری ممانعت کردند و به گفته رئیس پلیس کربلا، اوضاع اکنون تحت کنترل است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا در پی این حوادث تاکید کرد که نیروهای امنیتی بر اوضاع کنترل دارند و شرایط در اطراف این مقر دیپلماتیک کشورمان به حالت طبیعی بازگشته است.

این اقدام عناصر ناشناس در قبال کنسولگری ایران در کربلای معلی مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های سعودی و غربی قرار گرفته است به طوریکه با بزرگ نمایی در خصوص این اقدام، به ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های جهت دار در این خصوص پرداخته‌اند.

اقدام عده‌ای از عناصر ناشناس علیه کنسولگری ایران باعث ذوق زدگی این رسانه‌ها شده و خیلی زود با انتشار تحلیل‌های مغرضانه مدعی شده‌اند که این افراد نمایندگان معترضان بوده و بنابراین تمام مردم عراق این اقدام را تأیید می‌کنند!

خواندن خبر در سایت منبع

چه کسانی به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند؟

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین
چه کسانی به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند؟
حمله تعدادی از عناصر نفوذی به ساختمان کنسولگری ایران در کربلای معلی و همزمانی این حرکت آشوب طلبانه با افشای نقش تیم اطلاعاتی امارات در ناآرامی های عراق سؤالات زیادی را ایجاد کرده است.

قدس آنلاین؛ تحولات ساعات گذشته در عراق که سرعت زیادی گرفته توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرده به ویژه آنکه در میان این تحولات پای کنسولگری ایران در کربلا نیز به میان کشیده شده است.

شب گذشته شماری از افراد مجهول الهویه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی را محاصره کردند. عناصر مذکور در جریان این حمله خود اقدام به تعرض به کنسولگری ایران در کربلا کردند. گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن بود که شماری از نیروهای امنیتی عراق، از نزدیک شدن اعضای این گروه ناشناس به در اصلی کنسولگری ممانعت کردند و به گفته رئیس پلیس کربلا، اوضاع اکنون تحت کنترل است.

در همین خصوص سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا در پی این حوادث تاکید کرد که نیروهای امنیتی بر اوضاع کنترل دارند و شرایط در اطراف این مقر دیپلماتیک کشورمان به حالت طبیعی بازگشته است.

این اقدام تعداد از عناصر ناشناس در قبال کنسولگری ایران در کربلای معلی مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های سعودی و غربی قرار گرفته است به طوریکه با بزرگ نمایی در خصوص این اقدام، به ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های جهت دار در این خصوص پرداخته‌اند.

اقدام عده‌ای از عناصر ناشناس علیه کنسولگری ایران باعث ذوق زدگی این رسانه‌ها شده و خیلی زود با انتشار تحلیل‌های مغرضانه مدعی شده‌اند که این افراد نمایندگان معترضان بوده و بنابراین تمام مردم عراق این اقدام را تأیید می‌کنند!

چه کسانی به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند؟ - 6

نکته مهمی که در این خصوص باید به آن اشاره کنیم این است که اقدام عناصر ناشناس دقیقا شبی رخ داد که ساعات قبل از آن نیروهای اطلاعاتی از متلاشی شدن تیم اطلاعاتی امارات در عراق پرده برداشته بودند. روز گذشته شبکه رادیویی صدای عراق اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی این کشور عوامل جاسوسی امارات، که از آشوب طلبان در میدان التحریر بغداد و دیگر شهرهای عراق حمایت مالی می‌کرده‌اند، را دستگیر کردند.

بر اساس گزارش فوق، عوامل دستگیر شده مستقیما با طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و مسئول اطلاعات خارجی این کشور در ارتباط بوده‌اند. طحنون بن زاید درحال حاضر تلاش می‌کند طرف‌های غربی را متقاعد سازد تا این قضیه را به گونه‌ای حل و فصل کنند، و از بغداد بخواهند این پرونده را مختومه نماید.

اقدام این افراد در حالی صورت می‌گیرد که مرجعیت دینی عراق به تازگی با صدور بیانیه‌ای و ترسیم نقشه راه و آینده سیاسی کشور تاکید کرده است که اولا از درخواستهای به حق معترضان مسالمت آمیز حمایت می‌کند و دوما هیچ گروهی اعم از داخلی و خارجی حق مصادره اعتراضات مردمی به نفع خود را ندارد. بعد از این بیانیه بود که مردم عراق برای اعلام حمایت خود از مرجعیت دینی کشور به خیابانها آمدند.

به نظر میرسد این اقدام مرجعیت و به تبع آن حمایت مردم عراق به مذاق برخی عناصر معلوم الحال خوش نیامده و با غوغاسالاری و ایجاد آشوب و تنش در کشور و هدف قرار دادن کنسولگری ایران در کربلا به دنبال منحرف کردن افکار عمومی و تمرکز بر روی ایران هستند.

در همین خصوص باید به صحبتهای اخیر جاسم البیاتی وزیر اسبق عراقی اشاره کنیم. وی تاکید کرده بود که تظاهرات از حالت طبیعی خود خارج شده و همه باید طبقه فقیر موجود در عراق را در نظر بگیرند. البیاتی اظهار داشت سخنان مرجعیت عالی نقشه راه و هر شکلی از اشکال تغییر را مشخص کرد، ساختار یا نظام اگر قرار است متحول شود باید از طریق همه‌پرسی بر اساس رهنمودهای مرجعیت صورت گیرد.

این وزیر اسبق دولت عراق تصریح کرد نمی‌توان وجود بعثی‌ها و صرخی‌ها (طیف انحرافی به‌سرکردگی الصرخی که مورد حمایت گسترده انگلیس و دستگاه‌های اطلاعاتی دشمنان عراق است) و پایگاه‌های ارتباط اجتماعی و همچنین نقش سعودی و دیگران در تحریک گروه‌های وابسته به خود را انکار کرد. برخی به‌دنبال وارد کردن کشور در بحران واقعی و فروپاشی دولت و کشور عراق هستند.

چه کسانی به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند؟ - 14

پیش از این نیز اسناد و مدارک متقنی در خصوص مداخله سفارت آمریکا برای جهت دهی به اعتراضات مردمی عراق و حمایت مالی عربستان سعودی از این اعتراضات برای تحقق اهداف سیاسی خود در عراق منتشر شده بود.

عناصر مغرض و نفوذی پیش از این نیز با حضور در میان صفوف معترضان عراقی سعی کرده بودند خود را جزوی از آنها نشان داده و به هتک حرمت پرچم جمهوری اسلامی ایران مسیر خواسته‌های مردمی را منحرف کنند.

همان زمان نیز یک شاهزاده سعودی با انتشار تصاویر این اقدام نتوانست ذوق زدگی خود را پنهان کند. وی مدعی شده بود که این اقدام بزرگترین حرکت عراقی‌ها به شمار می‌رود! عناصر نفوذی، با هتک حرمت تصاویر مرجعیت دینی در عراق و حمله به برخی دفاتر وابسته به مرجعیت سعی کردند در این مسیر حرکت کنند.

در این میان نیز عراقی‌ها با به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی و برگزاری تظاهرات در حمایت از مرجعیت دینی کشور، نشان دادند که نسبت به اقدامات عناصر نفوذی کاملا هوشیار بوده و مسیر اعتراضات را منحرف نخواهند کرد.

بدون شک باید حساب معترضان حقیقی عراقی که از راه‌های مسالمت آمیز به دنبال تحقق خواسته‌های به حق خود بوده و مورد تأیید مرجعیت این کشور هستند را از آشوب گران و عناصر نفوذی که به دنبال تحقق خواسته‌های دیگر جریان‌ها و بعضا کشورهای مداخله جو هستند جدا کرد.

در هر صورت باید گفت که این اقدام عناصر نفوذی علیه ساختمان کنسولگری ایران در کربلا سبقه طولانی‌تری در اعتراضات اخیر مردم عراق داشته و همزمانی این حرکت آشوب گران با افشای نقش تیم اطلاعاتی امارات در جهت دهی به اعتراضات عراقی‌ها و حمایت مردم این کشور از مرجعیت دینی سؤالات زیادی را در میان افکار عمومی ایجاد کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | دیشب در کنسولگری ایران در کربلا چه گذشت؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
شبکه العالم و باشگاه خبرنگاران جوان تصاویری منتشر کردند از شلوغی‌های شب گذشته و تعرض عده‌ای به سرکنسولگری ایران در کربلا. بر اساس آنچه سرکنسول کشورمان گفته ساعتی پس از تعرض گروهی آشوبگر به این ملک دیپلماتیک ایران در کربلا و تلاش آنها برای ورود به کنسولگری، نیروهای امنیتی عراق این جماعت را متفرق کردند و اوضاع آرام شده است.

سرکنسول ایران در کربلا: شرایط به حالت عادی برگشته است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
سرکنسول ایران در کربلا: شرایط به حالت عادی برگشته است
به دنبال تجمع تعدادی از اغتشاشگران در اطراف کنسولگری ایران در شهر مقدس کربلا، سرکنسول ایران اعلام کرد که اوضاع به حالت عادی بازگشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در پی ناآرامی یک شنبه شب در شهر مقدس کربلا در عراق و تجمع تعدادی از اغتشاشگران در اطراف کنسولگری ایران در این شهر، سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است.

براساس برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی افراد ناشناس در اطراف کنسولگری ایران در کربلا حضور پیدا کرده و ضمن سنگپرانی به ساختمان این کنسولگری اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران کردند.

فرماندهی پلیس کربلا نیز اعلام کرده که اوضاع در اطراف کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تحت کنترل است.

شبکه العالم در ادامه افزود: گروه حمله‌کننده به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، از پیروان فرقه صرخی (از مدعیان دروغین و وابسته به سرویس‌های بیگانه) هستند که از استان‌های بابل و الدیوانیه به کربلا منتقل شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | دقیقترین جزئیات رسمی خسارات تهران بر اثر اعتراضات بنزینی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پشت پرده اغتشاشات

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی گفت: ملت ایران با خداست و دست خدا با ملت ایران است که رهبر این ملت با سرافرازی فرمودند با یاری خدا دشمن را در عرصه‌های سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه از عنایت خداست. خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: خدا باور باشیم و بدانیم که اگر خدایی عمل کردیم خدا با ماست. وی گفت: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای اللهی و حریم نگهداشتن برای ذات مقدس ربوبی دعوت می‌کنم. آیت الله خاتمی افزود: خدا در زندگی مومنان ستون فقرات است، با خدا مانوس هستند و خدا را باور دارند. وی گفت: خدا هیچ نیازی به ما ندارد و در قرآن کریم ۱۸ بار با وصف غنی، بی نیازی خدا توصیف شده است.

عوض کردن جای اشرار و مردم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
در این هسته‌ها عمدتا برخی زنان و دختران نقش محوری را دارند برای تحریک افکار عمومی نیز از واژه «غیرت» استفاده می‌شود. در آشوب‌های شنبه و یکشنبه خشونت رمز عملیات بود؛ خشونت‌های بسیار بالا و تخریب اموال عمومی. اکنون رسانه‌های بیگانه که در ماجرای آشوب‌ها و اغتشاشات به آخر خط رسیده‌اند و شکست طراحی دو ساله را جلوی چشمان خود می‌بینند همچنان تلاش دارند آموزش آشوب و خشونت بدهند. در طراحی آشوب‌های شنبه و یکشنبه استفاده از سلاح گرم و کشتن مردم در دستور کار جدی طراحان بوده است. اکنون آمریکایی‌ها و رسانه‌های آن‌ها بعد از شکست در این طراحی وارد مرحله جدیدی شده‌اند تا جای اشرار و مردم را عوض کنند و جلاد را به جای مظلوم بنشانند، اما این بار نیز به جایی نخواهند رسید.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تحریم آذری جهرمی توسط آمریکا؛ وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ICT ایران را تحریم کرد

تکراتوچند ثانیه قبل

راهنمای خرید تلویزیون ۹۸؛ هنگام انتخاب تلویزیون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

منشا حقوق انسان الهی است یا بشری؟

میزان‌آنلاین2 دقیقه قبل

اسماعیلی: برای استراماچونی جان می‌دهیم

روزنو3 دقیقه قبل

(ویدئو) حرف‌های راننده خاور جنجالی که اتوبان امام‌علی را بست

فرارو4 دقیقه قبل