نرخ ارز
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

نرخ ارز

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا
دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست
در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.

مجیدرضا حریری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش و کاهش نرخ دلار، نشانگر وجود ناپایداری در اقتصاد کشور است، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی شیب نرخ دلار را مدیریت و از صعود آن جلوگیری کند؛ ضمن این‌که روند کاهشی نرخ آن‌را به شکل قطعی و ملایم ادامه دهد تا به دنبال آن بتواند هیجانات بازار را کنترل کند.

وی افزود: علت اصلی این ناپایداری‌ها و صعود و نزول‌ها در نرخ ارز به این‌ دلیل است که ارز و قیمت آن در کشور ما بیشتر جنبه سیاسی داشته و پارامترهای اقتصادی چندان در آن دخیل نیستند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در حال حاضر کم کم روند نزولی در قیمت ارز دیده می‌شود، چرا که سفته‌بازان و و همچنین دارندگان پس‌انداز خرد مجبور شده اند ارز خود را به بازار عرضه کنند؛ بنابراین ارز روند نزولی در پیش گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

انعکاس تسهیل فرآیند ارزی در عملکرد مهرماه

تابناکخبرگزاری تابناک
انعکاس تسهیل فرآیند ارزی در عملکرد مهرماه

مدیر عامل شرکت قطعه ساز «سازه پویش» تسهیل فرایند ارزی در فاصله مرداد ماه تا شهریور ماه را موجب عملکرد بهتر این شرکت می داند که در گزارش مهر ماه این شرکت منعکس شده است.

به گزارش تابناک، با اعلام ارز تک نرخی از سوی معاون اول رییس جمهور در بهار امسال، برخی صنایع همچون خودروسازان و شرکت های قطعه ساز در ترخیص کالاهای خود با چالش های فراوان روبه رو بودند، در حالی که دولت و سازمان های مربوطه با توجه به هدف قرار گرفتن صنعت خودرو باید امکانات و تسهیلات ویژه ای به منظور ورود قطعات غیر بومی در این صنعت را فراهم آورند تا بتوان برای دوران تحریم برنامه ریزی کرد و با بومی سازی و انتقال دانش از تبعات منفی تحریم ها و زمین گیر شدن صنعت خودرو و متضرر شدن خودرو سازان و قطعه سازان جلوگیری کرد، به نظر می رسد برخی ناکارآمدی ها موجب کاهش تاب آوری شرکت های فعال در این صنایع شده است.

به گزارش تابناک، بی توجهی به این موضوع امروز منجر به آن شده که خودروسازان مطرح کشور به اعتراف خودشان با حجم انبوهی از خودروهای دپو شده در انبارها مواجه هستند که به دلیل کمبود برخی قطعات کلیدی و جانبی نمی توانند آن را به بازار عرضه کنند.

مدیر عامل شرکت سازه پویش در گفت و گو با خبرنگار بورس تابناک در خصوص دلایل عملکرد بهتر این شرکت در مهر ماه گفت: با مطرح شدن سامانه نیما، در خصوص مسائل ارزی مشکلاتی وجود داشت و با توجه به اینکه بخشی از مراودات تجاری ما وابسته به حواله های ارزی بوده در ابتدای سال مشکلاتی به وجود آمد و بر این اساس فرآیند صدور حواله های ارزی به راحتی امکان پذیر نبود در فاصله بین مرداد ماه تا شهریور ماه این فرایند تسهیل شد که دلیل عملکرد بهتر این شرکت نسبت به شهریور ماه این موضوع بوده است.

میر غلامرضا مرتضوی با تاکید بر شفاف سازی مداوم و منظم «خپویش » در مورد صورت های مالی و مواردی از این قبیل افزود: همه اطلاعات مورد نیاز برای سهامدارن اعم از روند سودآوری و تغییرات در فروش به طور منظم در اختیار آنها قرار می گیرد.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به این سوال که عملکرد شش ماه نخست امسال در مقایسه با دوره مالی قبل کاهش داشته، تصریح کرد: سازه پویش شرکتی «های تک » بوده که در همه جای دنیا این گونه شرکت ها وابستگی فراوانی به قطعات الکترونیک دارند و قطعات مورد نیازعمدتا وارداتی بوده و با توجه به این موضوع که صنعت الکترونیک به صورت پایه در اختیار آمریکا قرار داشته و حتی شرکت های اروپایی نیز به واردات آن متکی هستند، بخشی از واردات شرکت با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده است.

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با تابناک با بیان این مطلب که بخشی از مشکلات پیش آمده برای شرکت ناشی از عوامل داخلی و دستور العمل های گمرکی بوده و قسمتی نیز مربوط به تحریم ها و مشکلات ارزی بوده ، تاکید کرد: خوشبختانه شرکت سازه پویش تاکنون در برآوردن حداقل انتظارات فروش و سودآوری برای بورس و سهامداران موفق عمل کرده و امسال هم علی رغم همه مشکلات سعی ما این بوده که عملکرد قابل دفاعی داشته باشیم.

لازم به ذکر است شرکت سازه پویش که در بازار دوم بورس تهران معامله می شود، از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی عظام محسوب می شود که نقش مهمی در تامین نیاز صنعت خودورسازی کشوردارد.

این شرکت در6 ماهه نخست امسال توانسته 168 میلیارد و 737 میلیون تومان فروش داشته باشد که بررسی گزارش عملکرد ماهانه «خپویش» در شهریور ماه نشان می دهد، این شرکت دانش محور توانسته 29 میلیارد و 779 میلیون تومان انواع تولیدات خود اعم از سيستمهاي هشداردهنده خودرو، آژيرسيستمهاي هشداردهنده، گيرنده فرستنده قفل درب خودرو و غیره را به فروش رسانده که از میانگین ماهانه 6 ماه نخست امسال بیشتر بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. این گردهمایی صنعتی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برگزاری همایش بین المللی سنگ با شرکت روسای انجمن سنگ کشورهای ایتالیا، و ترکیه، برگزاری سمینار معماری با حضور مطرح‌ترین معماران کشور و دانشجویان معماری و اجرای معماری پارامتریک در زمان برگزاری نمایشگاه توسط دانشجویان معماری با نظارت اساتید دانشگاه در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکردهای مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه

بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد +عکس

6+
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید رسولی افزود: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت راه آهن در سال جاری است. وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک‌ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک‌ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند. مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی تصمیم گرفته‌ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود. رسولی با بیان اینکه راه آهن ماموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا را در کشور به ۳۰ درصد برساند، گفت: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می‌تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت‌ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین ثروت ما مردم هستند و باید مسایل و مشکلات شبکه حمل و نقل ریلی را به دقت بررسی و رفع کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
آزادی در مقابل «بردگی» قرار دارد و شخص آزاد کسی است که می‌تواند اراده خود را بر جان و مالش اعمال کند. اعمال اراده بر مال انسان دو رکن اساسی دارد: «مالکیت خصوصی» و «آزادی مبادله». یعنی دولت با قیمت‌گذاری حق مالکیت و حق مبادله داوطلبانه را نقض می‌کند. مبادله آزاد ادامه حق مالکیت و حق آزادی انسان است. .. تکلیف دولت ایران چیست؟ تکلیف عامه دول سه چیز است: اول – حفظ استقلال ملی، دویم –حفظ حقوق جانی، سیم- حفظ حقوق مالی ".

اخبار بیشتر