واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ

واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ

مهرخبرگزاری مهر
واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ
رئیس جمهور فرانسه درپی پیام های غضبناک همتای آمریکایی خود گفت که اتحاد با آمریکا به معنای «اطاعت و وابستگی» نیست ، آمریکا متحد تاریخی کشور فرانسه بوده و خواهد بود!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در واکنش به هجوم پیامهای توئیتری غضبناک همتای آمریکایی خود در هفته جاری گفت که «می داند دونالد ترامپ تنها در حال رُل بازی کردن در برابر مخاطبان داخلی آمریکا است».

ماکرون همچنین مدعی شد که متحد آمریکا بودن به معنای «مطیع و وابسته بودن» نیست.

وی در ادامه اظهارات خود در خصوص اتحاد فرانسه با آمریکا گفت که «ایالات متحده متحد تاریخی ماست و خواهد ماند. آمریکا متحدی است که ما بخاطر آن تمام خطرات را می پذیریم و با آن پیچیده ترین عملیاتها را اجرا می کنیم».

رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با خبرنگاران بر روی ناوهواپیمابر «شارل دوگل» گفت که «رعایت احترام میان آمریکا و فرانسه، دو متحد دیرینه، واجب است» و یادآور شد که فرانسه در مبارزات آمریکا برای کسب استقلال از این کشور حمایت کرده است- چیزی که بسیاری از کاربران توئیتر نیز تلاش کردند به ترامپ گوشزد نمایند!

ماکرون همچنین گفت که «در هر برهه ای از تاریخ دو کشور، ما [فرانسه و آمریکا] متحد بودیم و بنابراین میان متحدان، [رعایت] احترام واجب است». وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پیامهای توئیتری ترامپ گفت: «من فکر می کنم که وی یک بازی سیاسی به راه انداخته و من به او اجازه این کار را می دهم!»

شایان ذکر است که این اظهارات ماکرون در مغایرت با اظهارات پیشین سخنگوی دولت فرانسه بود که می گفت ترامپ باید در برابر فرانسه «آداب ادب و نزاکت» را بجا آورد؛ به ویژه اینکه حملات لفظی ترامپ به ماکرون با سومین سالگرد حمله تروریستی مرگبار در پاریس مقارن بود.

خواندن خبر در سایت منبع

مکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
مکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست
رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به توئیت های ترامپ در انتقاد از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش اروپایی مستقل، گفت که پاریس متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده واشنگتن.

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به توئیت های ترامپ در انتقاد از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش اروپایی مستقل، گفت که پاریس متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده واشنگتن.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد.

مکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن.

ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت.

مکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم. ترامپ فقط قصد بازی با مخاطبان داخلی خود را داشت.

رئیس جمهوری فرانسه درباره انتقاد ترامپ از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، تصریح کرد: متحد (آمریکا) بودن به معنای کشور دست نشانده بودن نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش مکرون به توئیت‌های انتقاد آمیز ترامپ

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش مکرون به توئیت‌های انتقاد آمیز ترامپ
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به توئیت های ترامپ در انتقاد از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش اروپایی مستقل، گفت که پاریس متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده واشنگتن.

به گزارش خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد. مکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن. ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت. مکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم. ترامپ فقط قصد بازی با مخاطبان داخلی خود را داشت.

رئیس جمهوری فرانسه درباره انتقاد ترامپ از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، تصریح کرد: متحد (آمریکا) بودن به معنای کشور دست نشانده بودن نیست. ترامپ پیش از سفر به پاریس در پیامی توئیتری نوشت: رئیس‌جمهوری مکرون به تازگی گفته که اروپا باید ارتشی بسازد تا جلوی آمریکا، روسیه و چین از خود محفاظت کند. توهین‌آمیز است. وی در ادامه توئیت خود افزود: شاید بهتر باشد که اروپا ابتدا سهم عادلانه‌ای را در ناتو پرداخت کند که آمریکا به آن کمک مالی بسیاری کرده است.

اظهارات ترامپ در اشاره به گفت وگوی مکرون با «رادیو اروپا یک» فرانسه است که در آن از لزوم تشکیل «ارتش واقعی در اروپا» گفته بود. رئیس جمهوری فرانسه گفته بود: ما به اروپایی نیاز داریم که به تنهایی و بدون وابستگی به آمریکا و به شکل مستقل تری بتواند از خود دفاع کند. در سال های گذشته، پیشنهادهایی درباره چگونگی همکاری دفاعی نزدیک تر بین دولت های اروپایی مطرح شده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال 2003 و بر اساس سیاست دفاعی و امنیتی مشترک خود 34 ماموریت مشترک را زیر پرچم اتحادیه اروپا انجام داده‌اند. این در شرایطی است که ترامپ همواره از از اینکه اعضای ناتو سهم خود را از هزینه های دفاعی به درستی پرداخت نمی کنند، گلایه داشته است. کشورهای عضو پیمان ناتو در سال 2014 توافق کرده بودند که ظرف 10 سال به تدریج بودجه نظامی خود را به 2 درصد از تولید ناخالص ملی افزایش دهند. با این وجود تاکنون تنها برخی کشورها مانند انگلیس، یونان، ایسلند و لهستان مرز تعیین شده را پشت سر گذاشته اند.

خواندن خبر در سایت منبع

مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا
دنیای اقتصاد : «ما یک قرارداد داریم. خب یک جورهایی یک قرارداد داریم.» دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد: مقامات بریتانیا و اتحادیه اروپا ظاهرا بعد از مدت‌ها انتظار توانسته‌اند بر سر پیش‌نویس یک توافق میان خود در مورد برگزیت توافق کنند و این راه را برای نشست‌های تعیین‌کننده نخست‌وزیر انگلیس با وزرا و مقامات دولت خود به منظور بررسی طرح‌ها هموار کرده است.

به نوشته روزنامه دیلی‌تلگراف و به نقل از دفتر نخست‌وزیر انگلیس، پیش‌نویس روز گذشته توسط کابینه ترزا می بررسی شد اما تا لحظه تنظیم گزارش خبری از واکنش کابینه نسبت به این پیش‌نویس منتشر نشد. بعد از چند ماه بن‌بست بر سر شرایط توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارائه این پیش‌نویس برای ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس که شدیدا برای اجتناب از یک برگزیت پرآشوب، بی‌نظم و بدون توافق تلاش می‌کند، تعیین‌کننده خواهد بود. با این حال ترزا می هنوز نمی‌تواند از حمایت و پشتیبانی حامیان سفت و سخت برگزیت در کابینه‌اش که به آن احتیاج خواهد داشت، مطمئن باشد. در بدترین حالت جدایی‌ها از کابینه او یا مخالفت سفت و سخت با این توافق می‌تواند منجر به تهدید شدن جایگاه رهبری او شود. ترزا می براساس گزارش‌ها سه‌شنبه شب به دیدار برخی مقامات نظیر جرمی‌ هانت، وزیر امور خارجه دولتش و دومنیک راب، وزیر برگزیت دولت خود که حمایت او بسیار اهمیت دارد، رفته است.

نخست‌وزیر بریتانیا با یک کابینه به خط شده، به‌دنبال این است که در ماه نوامبر یک نشست اضطراری با ۲۷ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا داشته باشد یا دست‌کم اینکه امیدوار است چنین اتفاقی رخ دهد. در این جلسه قرار است درخصوص مفاد خروج بحث و بررسی شود و اگر در این زمینه به نتیجه برسند آنگاه به‌دنبال توافقات اصلی و قانونی بروند. این حقیقت را باید در نظر داشت که میچل بارنیر، رئیس مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا، با ۲۷ کشور دیگر اروپا از نزدیک دیدار و گفت‌وگو داشته است و باید گفت که نتیجه این دیدار فراتر از روی کاغذ آوردن توافقات است. به همین منظور روز چهارشنبه کلید این توافق زده شد و دو طرف اعلام کردند که بر سر پیش‌نویس توافق حاصل شده است.

جزئیات و اطلاعات مربوط به این توافق برگزیت هنوز منتشر نشده است. این‌گونه می‌توان فرض کرد که این طرح حاوی بندهایی در مورد حل مناقشه مربوط به مرز ایرلند باشد. این بخش از توافق احتمالا موجب بیشترین بحث‌ها و نقدها در مذاکرات کابینه خواهد شد. این تحول بعد از چند ماه بحث و مناظره در مورد این مساله که باعث اختلاف‌نظر میان انگلیسی‌ها و حتی حزب حاکم محافظه‌کار شده اتفاق افتاده است. با این حال مشکلات نخست‌وزیر انگلیس هنوز ادامه‌ دارد. حتی با فرض اینکه او بتواند تایید کابینه را برای این پیش‌نویس بدون به راه افتادن موج آسیب‌زای استعفاها به دست آورد، با این حال در به تصویب رساندن طرحش در پارلمان کار آسانی نخواهد داشت، چراکه مخالفان زیادی در پارلمان دارد. بریتانیا براساس برنامه زمانی باید در ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک کند. پیش‌نویس این توافق اگر مورد پذیرش قرار بگیرد، دست‌کم جلوی دورنمای یک خروج پرآشوب و بی‌نظم را بدون حصول توافق خواهد گرفت. چنین خروجی می‌تواند برای انگلیس مشکلاتی ایجاد کند و مسبب اختلال در کار بنادر و همین‌طور کمبود برخی مواد غذایی و داروها باشد.

اگر کابینه ترزا می پیش‌نویس این توافق را امضا کند، قدم بعدی این است که رهبران اتحادیه اروپا در نشستی در پایان ماه جاری میلادی موافقت‌شان را با آن اعلام کنند. پس از آن نیز نیاز است که قانون‌گذاران پارلمان اروپا و پارلمان انگلیس آن را تصویب کنند. اگر کار به اینجا کشیده شود این توافق وارد یک دوره گذار تا پیش از انتهای ۲۰۲۰ خواهد شد که در طول آن به ندرت چیزی تغییر خواهد کرد. با این حال ترزا می هنوز از حمایت قانون‌گذاران پارلمان انگلیس مطمئن نیست چون هم حامیان و هم مخالفان برگزیت از راهبرد او انتقاد کرده‌اند. دولت ترزا می درحال‌‌حاضر دچار اختلاف و دودستگی میان کسانی است که خواهان روابط اقتصادی نزدیک با اتحادیه اروپا به منظور حمایت اقتصاد کشور خود هستند و همچنین کسانی که خواهان یک جدایی صاف و بی‌قید و شرط هستند. بسیاری از این مسائل تا زمان به راه افتادن مذاکرات بخش تجارت که در دوره گذار انجام می‌شود لاینحل باقی خواهند ماند. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، گفت‌ که احتمالا از قانون‌گذاران حزبش خواهد خواست به این پیش‌نویس در پارلمان رای منفی بدهند. او در بیانیه خود عنوان کرد: با توجه به آگاهی ما از مدیریت مغشوش این مذاکرات بعید است که این یک توافق خوب برای کشور ما باشد.

در این زمینه حتی خود کابینه نیز منتقد ترزا می است و برخی از اعضای دولتش بر این باورند که نخست‌وزیر بریتانیا به محاصره اتحادیه اروپا در آمده است. به گزارش رویترز، این پیش‌نویس دو مانع سخت در پیش‌روی خود دارد: ابتدا کابینه و سپس پارلمان. آرلین فوستر، رهبر اتحادیه‌گرای دموکراتیک ایرلند شمالی به رویترز گفت: نخست‌وزیر باید حمایت کابینه و مجلس عوام را داشته باشد. هر یک رای به حساب خواهد آمد.چشم‌انداز یک توافق

مشخصا ۸۷۳ روز از زمانی که مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، گذشته است و هنوز دو طرف هیچ پیشرفتی را گزارش نکرده‌اند و بر سر شروط مذاکره درجا می‌زنند. نخست‌وزیر بریتانیا هم‌اکنون فقط می‌تواند از اعضای کابینه خود بخواهد که آرزوی موفقیت‌شان را از وی دریغ نکنند. متاسفانه اما این همان نقطه‌ای است که ترزا می را به این سر درد عجیب دچار کرده است. به گزارش سی‌ان‌ان، عدم توافق با اتحادیه اروپا، بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مشکل ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا به‌حساب می‌آید. هر دو طرف (کابینه و اتحادیه اروپا) علاقه اندکی به طرح ترزا می درخصوص برگزیت دارند و این بی‌علاقگی در وهله اول از کابینه ترزا می آغاز می‌شود.

کابینه نخست‌وزیر بریتانیا درخصوص برگزیت به شدت دو پاره شده است. عده‌ای از طرفداران سرسخت برگزیت هستند و عده دیگر علاقه دارند در اتحادیه اروپا باقی بمانند. او باید در این راستا برگزیتی‌ها را متقاعد کند که به روح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وفادار است و با اروپا به یک توافق خوب و سازگارانه خواهد رسید. او تلاش می‌کند تا اهداف رفراندوم سال ۲۰۱۶ را برآورده کند. اگر او مردود شود مجبور است به بروکسل بازگردد تا برای مذاکره مجدد اقدام کند. هر چند این احتمال را هم نباید از نظر دور داشت که ترزا می ممکن است پس از شکست مجبور به استعفا نیز شود. در هر حال او چاره‌ای ندارد تا برگزیتی‌ها را از خود در داخل کابینه راضی نگه دارد.

بریتانیا پنجمین کشور بزرگ اقتصادی است که بر سر ماجرای برگزیت آینده‌ای نامعلوم پیدا کرده است. طرفداران برگزیت اما می‌گویند بی‌ثباتی اقتصادی در پسابرگزیت، تنها برای یک دوره کوتاه‌مدت خواهد بود و در درازمدت به رشد اقتصادی بریتانیا منجر خواهد شد. مخالفان اما می‌گویند از حجم رشد اقتصادی بریتانیا کاسته خواهد شد. اگر کابینه ترزا می پیش‌نویس توافق را امضا کنند در ۲۵ نوامبر جلسه بریتانیا و اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار خواهد شد. اما برخی در بریتانیا بر این باورند که ترزا می، خائن به برگزیت است. در این دسته می‌توان به بوریس جانسون، وزیرخارجه سابق بریتانیا و جیکوب ریس ماگ، نماینده محافظه‌کار بریتانیا اشاره کرد. جیکوب ریس ماگ به رویترز گفت: دولت در موضع شکست با اتحادیه اروپا مذاکره می‌کند. این مذاکرات هیچ عایدی برای بریتانیا نخواهد داشت و احتمالا این کشور را چند پاره خواهد کرد.

مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا - 9

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر16 ساعت قبل

تاکید رئیس جمهور بر اجرای گام مهم دولت در بخش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رئیس جمهور افزود: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است. رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه را که از گذشته برای ما باقی مانده پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است. رئیس جمهور گفت: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود. رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند. آقای روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر روز گذشته -جمعه ۲۸ تیرماه- در تنگه هرمز اظهار کرد: نفتکش انگلیسی «Stena Impero» تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. وی افزود: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز ازمسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد. سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط تمامی شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود. سخنگوی سپاه اظهار کرد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دریافت شهریه‌های ۲۵ تا ۳۵ میلیون برخی مدارس لاکچری گفت: این کمیسیون بنا دارد به صورت ویژه این موضوع را بررسی کرده و نتایج آن را اعلام کند. خبرگزاری فارس: سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی درباره شهریه‌های میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مدارس گفت: بنا داریم به صورت جدی با ماموریت کمیسیون آموزش به این موضوع ورود کنیم؛ چراکه معنا ندارد شهریه ۳۵ میلیونی از سوی مدارس لاکچری از والدین دانش‌آموز دریافت شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر معلم حق‌التدریسی به کم بودن حقوق خود اعتراض کند بلافاصله او را اخراج کرده و می‌گویند بیرون بیکار زیاد است و بلافاصله جایگزین شما خواهند شد. وی افزود: با وجود شهریه‌های میلیونی و مدارس لاکچری، معلمان حق‌التدریس در این مدارس به هیچ وجه امنیت شغلی ندارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آموزش و تحقیقات مجلس بنا دارد به صورت جدی و قاطع به موضوع شهریه‌های نجومی مدارس ورود کرده و بر همین اساس به آقایان بیرانوندی و احمدی لاشکی نمایندگان خرم‌آباد و نوشهر ماموریت داده است.

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر17 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین12 ساعت قبل
معاون وزیر علوم: پیام خوزستان - اهواز- معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: در گذشته توجه لازم به پارک‌های علم و فناوری نمی‌شد ولی امروزه پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری و اقتصاد کشور دارند. معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: رئیس پارک علم و فناوری باید با مفاهیم کارآفرینی و پژوهش آشنا باشد و این روندها را بداند. معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: پارک علم و فناوری باید ارتباطات قوی را با سازمان‌ها برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کند. وی گفت: متأسفانه در گذشته توجه لازم به پارک علم و فناوری نشده و اهمیتی به آن ندادند، اما امروزه پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری و اقتصاد کشور دارند. به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، همه مسئولان کشور به اهمیت وجود پارک‌های علم و فناوری پی برده‌اند.

اخبار بیشتر