1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ

واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ

مهرخبرگزاری مهر
واکنش مکرون به حرفهای توهین آمیز ترامپ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در واکنش به هجوم پیامهای توئیتری غضبناک همتای آمریکایی خود در هفته جاری گفت که «می داند دونالد ترامپ تنها در حال رُل بازی کردن در برابر مخاطبان داخلی آمریکا است».

ماکرون همچنین مدعی شد که متحد آمریکا بودن به معنای «مطیع و وابسته بودن» نیست.

وی در ادامه اظهارات خود در خصوص اتحاد فرانسه با آمریکا گفت که «ایالات متحده متحد تاریخی ماست و خواهد ماند. آمریکا متحدی است که ما بخاطر آن تمام خطرات را می پذیریم و با آن پیچیده ترین عملیاتها را اجرا می کنیم».

رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با خبرنگاران بر روی ناوهواپیمابر «شارل دوگل» گفت که «رعایت احترام میان آمریکا و فرانسه، دو متحد دیرینه، واجب است» و یادآور شد که فرانسه در مبارزات آمریکا برای کسب استقلال از این کشور حمایت کرده است- چیزی که بسیاری از کاربران توئیتر نیز تلاش کردند به ترامپ گوشزد نمایند!

ماکرون همچنین گفت که «در هر برهه ای از تاریخ دو کشور، ما [فرانسه و آمریکا] متحد بودیم و بنابراین میان متحدان، [رعایت] احترام واجب است». وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پیامهای توئیتری ترامپ گفت: «من فکر می کنم که وی یک بازی سیاسی به راه انداخته و من به او اجازه این کار را می دهم!»

شایان ذکر است که این اظهارات ماکرون در مغایرت با اظهارات پیشین سخنگوی دولت فرانسه بود که می گفت ترامپ باید در برابر فرانسه «آداب ادب و نزاکت» را بجا آورد؛ به ویژه اینکه حملات لفظی ترامپ به ماکرون با سومین سالگرد حمله تروریستی مرگبار در پاریس مقارن بود.

خواندن خبر در سایت منبع

مکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
مکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به توئیت های ترامپ در انتقاد از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش اروپایی مستقل، گفت که پاریس متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده واشنگتن.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد.

مکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن.

ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت.

مکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم. ترامپ فقط قصد بازی با مخاطبان داخلی خود را داشت.

رئیس جمهوری فرانسه درباره انتقاد ترامپ از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، تصریح کرد: متحد (آمریکا) بودن به معنای کشور دست نشانده بودن نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش مکرون به توئیت‌های انتقاد آمیز ترامپ

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش مکرون به توئیت‌های انتقاد آمیز ترامپ

به گزارش خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد. مکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن. ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت. مکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم. ترامپ فقط قصد بازی با مخاطبان داخلی خود را داشت.

رئیس جمهوری فرانسه درباره انتقاد ترامپ از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، تصریح کرد: متحد (آمریکا) بودن به معنای کشور دست نشانده بودن نیست. ترامپ پیش از سفر به پاریس در پیامی توئیتری نوشت: رئیس‌جمهوری مکرون به تازگی گفته که اروپا باید ارتشی بسازد تا جلوی آمریکا، روسیه و چین از خود محفاظت کند. توهین‌آمیز است. وی در ادامه توئیت خود افزود: شاید بهتر باشد که اروپا ابتدا سهم عادلانه‌ای را در ناتو پرداخت کند که آمریکا به آن کمک مالی بسیاری کرده است.

اظهارات ترامپ در اشاره به گفت وگوی مکرون با «رادیو اروپا یک» فرانسه است که در آن از لزوم تشکیل «ارتش واقعی در اروپا» گفته بود. رئیس جمهوری فرانسه گفته بود: ما به اروپایی نیاز داریم که به تنهایی و بدون وابستگی به آمریکا و به شکل مستقل تری بتواند از خود دفاع کند. در سال های گذشته، پیشنهادهایی درباره چگونگی همکاری دفاعی نزدیک تر بین دولت های اروپایی مطرح شده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال 2003 و بر اساس سیاست دفاعی و امنیتی مشترک خود 34 ماموریت مشترک را زیر پرچم اتحادیه اروپا انجام داده‌اند. این در شرایطی است که ترامپ همواره از از اینکه اعضای ناتو سهم خود را از هزینه های دفاعی به درستی پرداخت نمی کنند، گلایه داشته است. کشورهای عضو پیمان ناتو در سال 2014 توافق کرده بودند که ظرف 10 سال به تدریج بودجه نظامی خود را به 2 درصد از تولید ناخالص ملی افزایش دهند. با این وجود تاکنون تنها برخی کشورها مانند انگلیس، یونان، ایسلند و لهستان مرز تعیین شده را پشت سر گذاشته اند.

خواندن خبر در سایت منبع

مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا

به نوشته روزنامه دیلی‌تلگراف و به نقل از دفتر نخست‌وزیر انگلیس، پیش‌نویس روز گذشته توسط کابینه ترزا می بررسی شد اما تا لحظه تنظیم گزارش خبری از واکنش کابینه نسبت به این پیش‌نویس منتشر نشد. بعد از چند ماه بن‌بست بر سر شرایط توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارائه این پیش‌نویس برای ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس که شدیدا برای اجتناب از یک برگزیت پرآشوب، بی‌نظم و بدون توافق تلاش می‌کند، تعیین‌کننده خواهد بود. با این حال ترزا می هنوز نمی‌تواند از حمایت و پشتیبانی حامیان سفت و سخت برگزیت در کابینه‌اش که به آن احتیاج خواهد داشت، مطمئن باشد. در بدترین حالت جدایی‌ها از کابینه او یا مخالفت سفت و سخت با این توافق می‌تواند منجر به تهدید شدن جایگاه رهبری او شود. ترزا می براساس گزارش‌ها سه‌شنبه شب به دیدار برخی مقامات نظیر جرمی‌ هانت، وزیر امور خارجه دولتش و دومنیک راب، وزیر برگزیت دولت خود که حمایت او بسیار اهمیت دارد، رفته است.

نخست‌وزیر بریتانیا با یک کابینه به خط شده، به‌دنبال این است که در ماه نوامبر یک نشست اضطراری با ۲۷ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا داشته باشد یا دست‌کم اینکه امیدوار است چنین اتفاقی رخ دهد. در این جلسه قرار است درخصوص مفاد خروج بحث و بررسی شود و اگر در این زمینه به نتیجه برسند آنگاه به‌دنبال توافقات اصلی و قانونی بروند. این حقیقت را باید در نظر داشت که میچل بارنیر، رئیس مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا، با ۲۷ کشور دیگر اروپا از نزدیک دیدار و گفت‌وگو داشته است و باید گفت که نتیجه این دیدار فراتر از روی کاغذ آوردن توافقات است. به همین منظور روز چهارشنبه کلید این توافق زده شد و دو طرف اعلام کردند که بر سر پیش‌نویس توافق حاصل شده است.

جزئیات و اطلاعات مربوط به این توافق برگزیت هنوز منتشر نشده است. این‌گونه می‌توان فرض کرد که این طرح حاوی بندهایی در مورد حل مناقشه مربوط به مرز ایرلند باشد. این بخش از توافق احتمالا موجب بیشترین بحث‌ها و نقدها در مذاکرات کابینه خواهد شد. این تحول بعد از چند ماه بحث و مناظره در مورد این مساله که باعث اختلاف‌نظر میان انگلیسی‌ها و حتی حزب حاکم محافظه‌کار شده اتفاق افتاده است. با این حال مشکلات نخست‌وزیر انگلیس هنوز ادامه‌ دارد. حتی با فرض اینکه او بتواند تایید کابینه را برای این پیش‌نویس بدون به راه افتادن موج آسیب‌زای استعفاها به دست آورد، با این حال در به تصویب رساندن طرحش در پارلمان کار آسانی نخواهد داشت، چراکه مخالفان زیادی در پارلمان دارد. بریتانیا براساس برنامه زمانی باید در ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک کند. پیش‌نویس این توافق اگر مورد پذیرش قرار بگیرد، دست‌کم جلوی دورنمای یک خروج پرآشوب و بی‌نظم را بدون حصول توافق خواهد گرفت. چنین خروجی می‌تواند برای انگلیس مشکلاتی ایجاد کند و مسبب اختلال در کار بنادر و همین‌طور کمبود برخی مواد غذایی و داروها باشد.

اگر کابینه ترزا می پیش‌نویس این توافق را امضا کند، قدم بعدی این است که رهبران اتحادیه اروپا در نشستی در پایان ماه جاری میلادی موافقت‌شان را با آن اعلام کنند. پس از آن نیز نیاز است که قانون‌گذاران پارلمان اروپا و پارلمان انگلیس آن را تصویب کنند. اگر کار به اینجا کشیده شود این توافق وارد یک دوره گذار تا پیش از انتهای ۲۰۲۰ خواهد شد که در طول آن به ندرت چیزی تغییر خواهد کرد. با این حال ترزا می هنوز از حمایت قانون‌گذاران پارلمان انگلیس مطمئن نیست چون هم حامیان و هم مخالفان برگزیت از راهبرد او انتقاد کرده‌اند. دولت ترزا می درحال‌‌حاضر دچار اختلاف و دودستگی میان کسانی است که خواهان روابط اقتصادی نزدیک با اتحادیه اروپا به منظور حمایت اقتصاد کشور خود هستند و همچنین کسانی که خواهان یک جدایی صاف و بی‌قید و شرط هستند. بسیاری از این مسائل تا زمان به راه افتادن مذاکرات بخش تجارت که در دوره گذار انجام می‌شود لاینحل باقی خواهند ماند. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، گفت‌ که احتمالا از قانون‌گذاران حزبش خواهد خواست به این پیش‌نویس در پارلمان رای منفی بدهند. او در بیانیه خود عنوان کرد: با توجه به آگاهی ما از مدیریت مغشوش این مذاکرات بعید است که این یک توافق خوب برای کشور ما باشد.

در این زمینه حتی خود کابینه نیز منتقد ترزا می است و برخی از اعضای دولتش بر این باورند که نخست‌وزیر بریتانیا به محاصره اتحادیه اروپا در آمده است. به گزارش رویترز، این پیش‌نویس دو مانع سخت در پیش‌روی خود دارد: ابتدا کابینه و سپس پارلمان. آرلین فوستر، رهبر اتحادیه‌گرای دموکراتیک ایرلند شمالی به رویترز گفت: نخست‌وزیر باید حمایت کابینه و مجلس عوام را داشته باشد. هر یک رای به حساب خواهد آمد.چشم‌انداز یک توافق

مشخصا ۸۷۳ روز از زمانی که مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، گذشته است و هنوز دو طرف هیچ پیشرفتی را گزارش نکرده‌اند و بر سر شروط مذاکره درجا می‌زنند. نخست‌وزیر بریتانیا هم‌اکنون فقط می‌تواند از اعضای کابینه خود بخواهد که آرزوی موفقیت‌شان را از وی دریغ نکنند. متاسفانه اما این همان نقطه‌ای است که ترزا می را به این سر درد عجیب دچار کرده است. به گزارش سی‌ان‌ان، عدم توافق با اتحادیه اروپا، بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مشکل ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا به‌حساب می‌آید. هر دو طرف (کابینه و اتحادیه اروپا) علاقه اندکی به طرح ترزا می درخصوص برگزیت دارند و این بی‌علاقگی در وهله اول از کابینه ترزا می آغاز می‌شود.

کابینه نخست‌وزیر بریتانیا درخصوص برگزیت به شدت دو پاره شده است. عده‌ای از طرفداران سرسخت برگزیت هستند و عده دیگر علاقه دارند در اتحادیه اروپا باقی بمانند. او باید در این راستا برگزیتی‌ها را متقاعد کند که به روح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وفادار است و با اروپا به یک توافق خوب و سازگارانه خواهد رسید. او تلاش می‌کند تا اهداف رفراندوم سال ۲۰۱۶ را برآورده کند. اگر او مردود شود مجبور است به بروکسل بازگردد تا برای مذاکره مجدد اقدام کند. هر چند این احتمال را هم نباید از نظر دور داشت که ترزا می ممکن است پس از شکست مجبور به استعفا نیز شود. در هر حال او چاره‌ای ندارد تا برگزیتی‌ها را از خود در داخل کابینه راضی نگه دارد.

بریتانیا پنجمین کشور بزرگ اقتصادی است که بر سر ماجرای برگزیت آینده‌ای نامعلوم پیدا کرده است. طرفداران برگزیت اما می‌گویند بی‌ثباتی اقتصادی در پسابرگزیت، تنها برای یک دوره کوتاه‌مدت خواهد بود و در درازمدت به رشد اقتصادی بریتانیا منجر خواهد شد. مخالفان اما می‌گویند از حجم رشد اقتصادی بریتانیا کاسته خواهد شد. اگر کابینه ترزا می پیش‌نویس توافق را امضا کنند در ۲۵ نوامبر جلسه بریتانیا و اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار خواهد شد. اما برخی در بریتانیا بر این باورند که ترزا می، خائن به برگزیت است. در این دسته می‌توان به بوریس جانسون، وزیرخارجه سابق بریتانیا و جیکوب ریس ماگ، نماینده محافظه‌کار بریتانیا اشاره کرد. جیکوب ریس ماگ به رویترز گفت: دولت در موضع شکست با اتحادیه اروپا مذاکره می‌کند. این مذاکرات هیچ عایدی برای بریتانیا نخواهد داشت و احتمالا این کشور را چند پاره خواهد کرد.

مرکل به جبهه مکرون پیوست استقلال نظامی از آمریکا - 9

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

کنایه‌های سنگین جناب خان به روحانی!

برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب شیراز با حضور در منطقه دروازه قرآن از متولیان توضیح خواست اما شهردار شیراز نیست. علی صالحی در حاشیه حضور در مناطق سیل زده شیراز گفت: کشته و مجروح شدن تعدادی از هم وطنان در سیلاب شیراز ناشی از سهل انگاری دستگاه‌های متولی است. وی ادامه داد: بر این اساس بنده شخصا در محل سیلاب از متولیان امر توضیح خواستم و اظهاراتشان گرفته شد. دادستان شیراز با اشاره به اینکه با مدیران سهل انگار برخورد می‌شود، اظهار کرد: پرونده‌ای در این خصوص در دادستانی شیراز گشوده و تحت بررسی است. وی در رابطه با عدم حضور شهردار شیراز افزود: شهردار در شیراز نیست اما تلفنی با او صحبت شده و قرار است برگردد.

تصاویر هوایی از حمله به تل‌آویو / ۷ صهیونیست زخمی شدند

مهرمهر13 ساعت قبل

استودیو عصر جدید، مجلس «بله برون» شد/علی‌خانی مدیران سیما خوش‌شانس‌تر از زوج اراکی!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا یعقوبی شرکت‌کننده عصر جدید که با برادرش در این مسابقه شرکت کرد و توانست نظر مثبت داوران را جلب کند، از یکی از آشنایانش که با پدر و مادرش در استودیو حضور داشت، خواستگاری کرد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴خواستگاری که با جواب مثبت دختر و پدرومادرش همراه شد و پس از آن پسر با زانو زدن در مقابل دختر حلقه‌ای به او داد. اتفاق جالبی که با تشویق تماشاگران حاضر در استودیو همراه شد. انتشار ویدئویی از یک خواستگاری وسط یک پاساژ کار دست این دختر و پسر داد و کارشان به دادسرا و بازداشت رسید. البته در رسانه ملی که این روزها برنامه عصر جدید مدام اصلاحیه می‌خورد، این تصاویر خواستگاری که به سرعت وایرال می‌شوند احتمالا کار دست علیخانی نمی‌دهد و کارش همراه این زوج افغانستانی احتمالا به کلانتری نمی‌کشد.
الفالف12 ساعت قبل
برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده! گروه سیاسی الف، ۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۱۲ ۳۹۸۰۱۰۵۰۳۳۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی است در راستای اعمال فشار حداکثری بر ایران، درآمدهای نفتی این کشور هدف قرار گرفته و این تازه شروع ماجرا است.

اخبار بیشتر