1. خبری
  2. تکنولوژی
پوشش خبری

آخر هفته با اخبار خودرو

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت
قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

سوبارو (Subaru) امسال قصد دارد به مناسبت سی‌امین سالگرد بخش موتوراسپرت که با عنوان STI در سراسر جهان شناخته می‌شود، از قدرتمندترین نسخه WRX STI رونمایی کند. سوبارو WRX STI مدل ۲۰۱۹ با نام نسخه ویژه دایموند ادیشن (Diamond Edition) یا الماس شناخته می‌شود که در مقایسه با نسخه‌های گذشته، باچند تغییر همراه خواهد شد. نسخه ویژه دایموند، تنها در ۳۰ دستگاه تولید می‌شود و به‌طور انحصاری در بازار آفریقای جنوبی به فروش خواهد رسید. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 2

سوبارو WRX STI دایموند ادیشن توسط شعبه آفریقای جنوبی سوبارو تولید خواهد شد و برخی خصوصیات جالب به‌همراه دارد. این نسخه به‌لطف بهره‌گیری از واحد کنترل الکترونیکی (ECU) اصلاح‌شده پیشرانه و اگزوز عملکردی، ۳۴۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که آن را به قدرتمندترین مدل WRX STI تبدیل خواهد کرد. نسخه الماس سوبارو WRX STI تنها به ۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و بیشینه سرعت آن نیز به ۲۵۵ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 4

 بخش آفریقای جنوبی سوبارو بیش‌تر تمرکز خود را به بدنه اختصاص داده است؛ مهندسان سوبارو فاصله محوری WRX STI دایموند ادیشن را ۲۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند تا ثبات بهتری داشته باشد.ارتفاع سیستم تعلیق کمتر نشده است، اما از نوعی کیت بدنه ویژه همراه با تریم زرد رنگ استفاده خواهد شد که ظاهر سوبارو WRX STI را تغییر می‌دهد. این تغییرات با بست جدید موتور و نشان نسخه ویژه دایموند ادیشن در بدنه تکمیل خواهد شد. در داشبورد نیز از پنل‌های مخصوص و منحصربه‌فرد استفاده شده است. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 6

همان‌طور که گفته شد، تنها ۳۰ دستگاه سوبارو WRX STI دایموند ادیشن مدل ۲۰۱۹ برای تولید آماده شده است و همه آن‌ها به بازار آفریقای جنوبی منحصر هستند. پذیرش سفارش هم‌اکنون برای مشتریان در آفریقای جنوبی امکان‌پذیر است و تحویل رسمی تا اواخر دی ماه و آغاز سال نو میلادی شروع خواهد شد. با توجه به این‌که نسخه الماس یک نسخه ویژه به شمار می‌رود، قیمت ارزانی ندارد؛ گفته می‌شود که قیمت سوبارو WRX STI حدود ۵۶ هزار دلار آمریکا است.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 8قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 9قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 10قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 11قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 12قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 13قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 14قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 15قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 16قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 17قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 18قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 19قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 20قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 21قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 22قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 23

خواندن خبر در سایت منبع

جگوار اف تایپ رالی رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت

رینگ‌های آلیاژی سیاه براق ۲۰ اینچی موجود در مدل محدود Chequered Flag جگوار اف تایپ توسط خودروساز بریتانیایی بیرون آورده شده‌اند تا فضای کافی برای قرارگیری رینگ‌ و تایرهای مخصوص مسابقات موتوراسپرت فراهم شود. همچنین مهندسان جگوار از دیفرانسیل لغزش محدود برای بهینه‌سازی انتقال قدرت پیشرانه به چرخ‌ها در زمین‌های ناهموار و آف‌رود استفاده کرده‌اند. خودروی رالی جگوار اف تایپ کانورتیبل (روباز) با تغییر سیستم تعلیق، حدود ۴۰ میلی‌متر بالاتر قرار می‌گیرد تا خطر برخورد بخش‌های زیرین خودرو با زمین کاهش یابد. 

خواندن خبر در سایت منبع

هوندا بهتر است یا هیوندای؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
هوندا بهتر است یا هیوندای؟

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودروهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته‌‌اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودروهای بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ناگفته نماند هوندا خودروهایی می‌سازد که جای آن‌ها در سبد کالای هیوندای خالی است که در این زمینه می‌‌توان به مینی‌ون ادیسه و پیکاپ ریج‌لاین (Ridgeline) اشاره کرد. اما از طرف دیگر هیوندای نیز دست خالی به کارزار خودروهای آسیایی نیامده و محصولات خوبی را پیش‌روی مشتری قرار داده است.

کیفیت بالای خودروهای ساخت هوندا و هیوندای و زیبایی این محصولات انتخاب تصمیم مناسب برای خرید خودرو را دشوار کرده است. با این حساب قصد داریم در ادامه با هم نگاهی کلی به خودروهای هوندا و هیوندای داشته باشیم و ببینیم کدام یک از این برند‌های خودروساز آسیایی در مجموع محصولات بهتری را ارائه کرده‌اند.

اگر نگاهی به امتیازهای خودورهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که مجموع این امتیازها نسبت به خودروهای هیوندای بیشتر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 7

میانگین مجموع امتیازهای خودروهای هوندا که توسط مراجع معتبری به این خودروها اختصاص داده برابر با ۸.۲ است در صورتی که خودروهای هیوندای میانگین امتیاز ۸.۱ را از آن خود کرده‌اند. در این زمینه می‌توان به مدل ۲۰۱۹ هوندا ادویسه، مدل ۲۰۱۸ هوندا سیویک و مدل ۲۰۱۹ هوندا ریج‌لاین اشاره کرد که به ترتیب امتیازهای ۸.۹، ۸.۸ و ۸.۸ از ۱۰ را از آن خود کرده‌اند.

از طرف دیگر نسخه جدید هیوندای ولستر نیز توانسته به امتیاز ۸.۸ دست پیدا کند. در نتیجه می‌توان گفت هوندا در مجموع توجه بیشتری به کارآیی خودروهای خود دارد اما در این بین استثناء نیز وجود دارد و هیوندای کونا نسبت به هوندا HR-V امتیاز پایین‌تری دارد. هوندا کراریتی نیز توانسته است امتیاز ۷.۹ از ۱۰ از به لحاظ عملکرد از آن خود کند در حالیکه هیوندای آیونیک ۸.۲ امتیاز از ۱۰ دارد. اما در مجموع هوندا کارنامه بهتری نسبت به هیوندای به لحاظ کارآیی خودرو دارد.

انصافاً باید اعتراف کرد طراحان هوندا سلیقه بیشتری برای طراحی داخل خودروهای این برند نسبت به هیوندای به‌خرج داده‌اند و به همین دلیل در بیشتر بررسی‌ها، این خودرهای هوندا هستند که امتیازهای بیشتری را برای طراحی داخلی از آن خود کرده‌اند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 13

خودروی هوندا ادیسه مدل ۲۰۱۹ امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را برای طراحی داخلی دارد و خودروهای هوندا ریج‌لاین مدل ۲۰۱۹ و هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ هر دو امتیاز ۸.۷ را کسب کر‌ده‌اند. این خودروها کاببین بسیار شیک و لاکچری دارند و بیشتر تجهیزات داخل کابین آن‌ها از مواد باکیفیت و زیبا درست شده است.

از طرف دیگر هوندا در بیشتر مواقع از پلاستیک در تجهیزات داخل کابین خودرو بهره گرفته است که این امر را در مدل‌های پایین‌ خودورهای هوندا بیشتر شاهد هستیم. در این بین سلیقه شخصی خریداران خودرو نیز تأثیر دارد و افراد زیادی را سراغ داریم که طراحی داخلی خودروهایی مانند سانتا‌فه مدل ۲۰۱۸، سوناتا ۲۰۱۸ و اکسنت ۲۰۱۹ را می‌پسندند.

خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی با قیمت کمتری نسبت به خودروهای ساخت دست هوندا عرضه می‌شوند، در حال حاضر هیوندای اکسنت ۲۰۱۹ یکی از خوش‌قیمت‌ترین خودروهای این برند است و سانتا‌فه مدل ۲۰۱۹ به‌عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی معامله می شوند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 19

از طرف دیگر خودروهای هوندا فیت مدل ۲۰۱۹ را داریم که قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود از جانب هیوندای دارد و هوندا پایلوت مدل ۲۰۱۹ نیز از قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود، سانتافه برخوردار است.

خودروسازان کره‌ای اهمیت زیادی به دوام و ثبات خودرو می‌دهند و تقریباً تمامی خودروهای کره‌ای دست‌کم امتیاز ۳.۵ از ۵ را برای دوام خودرو دریافت کرده‌اند. از طرف دیگر خودروهای هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸، هوندا HRV مدل ۲۰۱۹ و همچنین هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ را می‌توان به عنوان خودروهایی دانست که امتیاز ۳.۰ از ۵ را به لحاظ ثبات کسب کرده‌اند که نسبت به امتیاز خودروهای هیوندای عدد پایین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 24

هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸، آکورد هیبرید و هیوندای النترا و هیوندای توسان نیز خودروهای بسیار قابل اعتمادی هستند و امتیاز ۴.۰ از ۵.۰ را از آن خود کرده‌‌اند. به این ترتیب می‌توان گفت خودروهای هیوندای ثبات بیشتری دارند روی دوام آن‌ها می‌توان حساب باز کرد.

آزمایش‌های تصادفات ثابت کرده است که خودروهای هوندا در برابر آسیب‌های ناشی از تصادف جان‌سخت‌تر از خودروهای ساخت دست هیوندای هستند. البته هیوندای نیز در این زمینه خوب عمل کرده است و از آنجایی که میانگین مجموع امتیاز تصادف‌های خودروهای هیوندای را با هوندا مقایسه می‌کنیم این آمار برای هیوندای ضعیف‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 29

دلیل این امر را می‌توان امتیاز پایین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ دانست که ۸.۹ از ۱۰ را از آن خود کرده است و همین امر میانگین امتیازهای هوندا را از هیوندای برای تصادف و امنیت خودرو بیشتر نشان می‌‌دهد.

خودروهای کوچک هوندا طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند و بسیاری از مراجع بررسی خودرو، هوندا فیت ۲۰۱۹ را یکی از بهترین خودروها در گروه خودروهای کوچک می‌شناسند. هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از خودروهای محبوب این برند ژاپنی است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 34

میانگین امتیاز هوندا فیت ۸.۹ از ۱۰ است و هوندا سیویک امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را بدست آورده و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ کمترین امتیاز را در میان خودروهای کوچک هوندا با ۸.۱ امتیاز از آن خود کرده است که این امتیاز نیز در مقایسه با سایر برند‌ها امتیاز خوب و قابل‌ قبولی به نظر می‌رسد.

در این مدل ۲۰۱۹ هیوندای ولستر با امتیاز ۸.۶ از ۱۰ قرار دارد و مدل ۲۰۱۹ آیونیک امتیاز ۸.۳ از ۱۰ را از آن خود کرده است. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت هوندا برای ساخت خودروهای کوچک وسواس بیشتری به‌خرج داده است.

مجموع میانگین امتیازهای خودروهای متوسط هوندا از هیوندای بیشتر است و هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ امتیاز ۹.۱ از ۱۰ دارد در صورتی که رقیب این خودرو، مدل ۲۰۱۸ هیوندای سوناتا امتیاز ۸.۶ را از آن خود کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 40

مدل ۲۰۱۸ آکورد هیبرید نیز امتیاز ۸.۴ دارد در صورتی که مدل ۲۰۱۸ سوناتا هیبرید توانسته است امتیاز ۸.۲ از ۱۰ را بدست بیاورد. هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ نیز امتیازی معادل ۸.۱ دارد تا در این مقایسه نیز هوندا سربلند بیرون بیاید.

هیوندای برای شاسی‌بلند‌های کاب‌کامپکت خود اهمیت ویژه‌ای قائل است و مدل ۲۰۱۸ هیوندای کونا امتیازی معادل ۸.۵ از ۱۰ کسب کرده است، از طرف دیگر رقیب این خوردو، هوندا HR-V توانسته به امتیاز ۸.۲ از ۱۰ نائل آید.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 45

ناگفته نماند هوندا HR-V ممکن است به لحاظ امتیاز از هیوندای کونا عقب‌تر باشد اما این خودرو در بسیاری از کشورها فروش بیشتری نسبت به رقیب خود دارد که دلیل این امر را می‌توان قیمت مناسب و امکانات ارزشمند هوندا HR-V دانست.

در این زمینه خودروی CR-V مدل ۲۰۱۸ هوندا را داریم که یکی از بهترین شاسی‌بلند‌های کامپکت بازارهای جهانی است،‌ این خودروها در بیشتر مقایسه‌ها از رقیب خود هیوندای توسان پیشی‌ گرفته است. میانگین مجموع امتیازهای هوندا CR-V برابر با ۸.۸ از ۱۰ است در حالی که هیوندای توسان امتیازی باربر با ۸.۴ از ۱۰ کسب کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 50

در کنار این موارد هوندا CR-V در بازارهای جهانی از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار است و یکی از خوش‌قیمت‌ترین شاسی‌بلند‌های کامپکت ۲۰۱۸ در دنیا شناخته می‌شود.

دو برند هیوندای و هوندا در زمینه شاسی‌بلند‌های متوسط خودروهای هوندا پایلوت ۲۰۱۹ و هیوندای سانتافه ۲۰۱۸ را در بازار دارند که در مقام مقایسه باید گفت پایلوت یک سر گردن بالاتر از سانتافه است. به لحاظ آماری نیز هوندا پایلوت مجموع امتیاز ۸.۴ را در اختیار دارد در صورتی که سانتافه تنها ۸.۲ امتیاز از ۱۰ را بدست آورده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 55

ناگفته نماند این دو خودرو به ویژگی‌های بسیار خوبی دارند اما بدون شک مقام برترین شاسی‌بلند آسیایی در اختیار تویوتا هایلندر قرار می‌گیرد.

تجربه نشان داده هیوندای توجه به ساخت خودروهای هیبریدی دارد و این امر روی کاغذ نیز کاملاً مشهود است.

در این زمینه می‌توان به هیوندای آیونیک مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که یک خودروی هیبریدی تمام‌عیار است و مجموع میانگین امتیاز ۸.۴ را از ۱۰ بدست آورده. هوندا نیز در طرف دیگر میدان خودروی آکورد هیبرید مدل ۲۰۱۸ را دارد که این خودرو نیز امتیازی معادل ۸.۴ کسب کرده است اما تجربه رانندگی با هیوندای آیونیک نسبت به آکورد بسیار دلنشین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 61

از دیگر خودروهای هیبریدی این دو برند می‌توان به هیوندای سوناتا هیبرید مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که با امتیاز ۸.۲ توانسته است از هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ پیشی‌ بگیرد.

هوندا برند قدیمی است که به خوبی با قوانین بازاریابی و فروش آشناست و به همین دلیل محصولات متنوعی را در سبد خودروهای هوندا شاهد هستیم. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۷ هوندا توانسته است نسبت به هیوندای دوبرابر فروش بیشتری داشته باشد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 66

ناگفته نماند سبد کالای هیوندای در زمینه تولید مینی‌ون و پیکاپ‌ نیز خالی است اما گفته می‌شود هیوندای قصد دارد در آینده‌ای نزدیک خودروی پیکاپ جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. تولید شاسی‌بلند‌ بزرگ نیز یکی دیگر از برنامه‌هایی است که هیوندای وعهده آن را به مشتریان داده است.

در مقایسه‌ای که با هم مطالعه کردیم به ۱۲ مورد مختلف اشاره داشتیم که از این ۱۲ مورد، هوندا توانست از ۸ مقایسه نسبت به هیوندای سربلند بیرون بیاید. در نتیجه بدون شک روی کاغذ خودروهای هیوندا نسبت به هیوندای برتری نسبی دارند اما مقایسه در عمل با کاغذ فرق می‌کند و تجربه شخصی رانندگان نیز تأثیر زیادی در انتخاب خودرو دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 70

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه خوبی از رانندگی با یکی از خودروهای هوندا یا هیوندای را دارید و مطلب خاصی در این مورد به ذهن شما رسیده است، این موارد را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

(تصاویر) رونمایی سامسونگ از گلکسی S۱۰

19+
فراروفرارو7 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری اعضای باند ۵ نفره سارقان لوازم و محتویات داخلی خودرو، بیان داشت: این باند که شامل سه نفر سارق و دو نفر مالخر بودند در مجموعه به ۳۵۰ فقره سرقت لوازم و محتویات داخلی خودرو اعتراف کردند. خبرآنلاین: سرهنگ کارآگاه «مرتضی نثاری» اظهار داشت: در هشتم آذر ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت خودروی پیکان وانت به دادخواهی یکی از شهروندان، از کلانتری ۱۳۶ فرجام به پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد. رئیس پایگاه چهارم پلیس پایتخت، تصریح کرد: متهم که در ابتدا منکر اتهامات وارده بود پس از مواجه با مستندات و دلایل و قراین موجود لب به سخن گشود و به سرقت خودرو و سایر ماجرا اعتراف کرد و در ادامه به ۵۰ فقره سرقت لوازم خودرو و چهار فقره سرقت خودرو با همدستی یکی از سارقان دیگر اعتراف و بیان داشت اموال مسروقه را به فردی به نام «حسام» فروخته است که متعاقبا این فرد نیز دستگیر شد. سرهنگ نثاری تصریح کرد: این متهمان در بازجویی‌های انجام شده جمعا به ۳۵۰ فقره سرقت با همدستی هم اعتراف کرده و در بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد علاوه بر سرقت خودرو و لوازم داخلی آن، ده‌ها فقره سرقت کیف قاپی نیز در پرونده دارند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:: همه متهمان این پرونده برای تحمل کیفر به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، کوپه دو صندلیه قرار است تحت عنوان ادیشن نهایی / Final Edition و تحت دو نسخه SLC۳۰۰ و AMG SLC۴۳ در سال ۲۰۲۰ راهی بازار شوند. {لینک} چراغ عقب تیز، سقف تاشو و رنگ زرد خاص بخشی از ویژگی منحصربه‌فرد SLK بود که بعدا به SLC تغییر نام داد و حالا آفتابش غروب کرده است. SLC۳۰۰ به رنگ زرد خاص (و همچنین خاکستری سلنیوم) و AMG SLC۴۳ به رنگ زرد خاص (مشابه رنگ اورجینال) با لاستیک ۱۸ اینچی ساخته می‌شود. موتور ۲٫۰-Liter روی مدل SLC۳۰۰ قدرتی معادل ۲۴۱ اسب بخار و گشتاور ۲۷۳ تولید می‌کند و صفرتا صد ۵٫۸ ثانیه‌ای دارد. موتور ۳٫۰-liter روی مدل AMG SLC۴۳ قدرتی معادل ۳۸۵ اسب بخار و گشتاور ۳۸۴ تولید می‌کند و صفرتا صد آن ۴٫۶ ثانیه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ کارآگاه «مرتضی نثاری» اظهار داشت: در هشتم آذر ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت خودروی پیکان وانت به دادخواهی یکی از شهروندان، از کلانتری ۱۳۶ فرجام به پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد. وی افزود: در پی تماس سارقان با اقدامات فنی صورت گرفته پس از چندین ساعت گشتزنی در نهایت خودرو مسروقه از سوی ماموران در خیابان دردشت، کشف شد و با بررسی‌های انجام شده یکی از سارقان سابقه دار شناسایی شد. رئیس پایگاه چهارم پلیس پایتخت، تصریح کرد: متهم که در ابتدا منکر اتهامات وارده بود پس از مواجه با مستندات و دلایل و قراین موجود لب به سخن گشود و به سرقت خودرو و سایر ماجرا اعتراف کرد و در ادامه به ۵۰ فقره سرقت لوازم خودرو و چهار فقره سرقت خودرو با همدستی یکی از سارقان دیگر اعتراف و بیان داشت اموال مسروقه را به فردی به نام «حسام» فروخته است که متعاقبا این فرد نیز دستگیر شد. سرهنگ نثاری تصریح کرد: این متهمان در بازجویی‌های انجام شده جمعا به ۳۵۰ فقره سرقت با همدستی هم اعتراف کرده و در بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد علاوه بر سرقت خودرو و لوازم داخلی آن، ده‌ها فقره سرقت کیف قاپی نیز در پرونده دارند. رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:: همه متهمان این پرونده برای تحمل کیفر به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
یکی از ویژگی‌های کلیدی تلفن‌های هوشمند گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس سامسونگ، استفاده آنها از سنسورهای اثر انگشت قرار گرفته در زیر نمایشگر بود. در حال حاضر گوشی‌های مختلفی در بازار وجود دارند که از سنسورهای اثر انگشت قرار گرفته در زیر نمایشگر بهره می‌برند. از جمله آنها می‌توان به وان پلاس ۶T از کمپانی وان پلاس و میت ۲۰ پرو هواوی اشاره کرد. این حسگرها برای تفکیک رد اثر انگشت کاربر گوشی با سایرین عکسی با وضوح و جزئیات بالا از اثر انگشت ثبت کرده و آن را با داده‌های موجود در بانک اطلاعاتی خود مقایسه می‌کنند. اول آنکه می‌توان آنها را به وسیله یک عکس با کیفیت بالا از اثر انگشت کاربر فریب داد و مورد دیگر آنکه برای استفاده از آنها ابتدا باید صفحه را روشن کنید تا سنسور فراخوانی شده و آماده دریافت اثر انگشت کاربر باشد زیرا فعال نگه داشتن دائمی آن مصرف باتری را افزایش می‌دهد.

اخبار بیشتر