آخر هفته با اخبار خودرو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

آخر هفته با اخبار خودرو

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت
قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد
شعبه آفریقای جنوبی سوبارو از قدرتمندترین نسخه WRX STI با نام دایموند ادیشن رونمایی کرد که قیمتی حدود ۵۶ هزار دلار خواهد داشت.

سوبارو (Subaru) امسال قصد دارد به مناسبت سی‌امین سالگرد بخش موتوراسپرت که با عنوان STI در سراسر جهان شناخته می‌شود، از قدرتمندترین نسخه WRX STI رونمایی کند. سوبارو WRX STI مدل ۲۰۱۹ با نام نسخه ویژه دایموند ادیشن (Diamond Edition) یا الماس شناخته می‌شود که در مقایسه با نسخه‌های گذشته، باچند تغییر همراه خواهد شد. نسخه ویژه دایموند، تنها در ۳۰ دستگاه تولید می‌شود و به‌طور انحصاری در بازار آفریقای جنوبی به فروش خواهد رسید. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 2

سوبارو WRX STI دایموند ادیشن توسط شعبه آفریقای جنوبی سوبارو تولید خواهد شد و برخی خصوصیات جالب به‌همراه دارد. این نسخه به‌لطف بهره‌گیری از واحد کنترل الکترونیکی (ECU) اصلاح‌شده پیشرانه و اگزوز عملکردی، ۳۴۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که آن را به قدرتمندترین مدل WRX STI تبدیل خواهد کرد. نسخه الماس سوبارو WRX STI تنها به ۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و بیشینه سرعت آن نیز به ۲۵۵ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 4

 بخش آفریقای جنوبی سوبارو بیش‌تر تمرکز خود را به بدنه اختصاص داده است؛ مهندسان سوبارو فاصله محوری WRX STI دایموند ادیشن را ۲۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند تا ثبات بهتری داشته باشد.ارتفاع سیستم تعلیق کمتر نشده است، اما از نوعی کیت بدنه ویژه همراه با تریم زرد رنگ استفاده خواهد شد که ظاهر سوبارو WRX STI را تغییر می‌دهد. این تغییرات با بست جدید موتور و نشان نسخه ویژه دایموند ادیشن در بدنه تکمیل خواهد شد. در داشبورد نیز از پنل‌های مخصوص و منحصربه‌فرد استفاده شده است. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 6

همان‌طور که گفته شد، تنها ۳۰ دستگاه سوبارو WRX STI دایموند ادیشن مدل ۲۰۱۹ برای تولید آماده شده است و همه آن‌ها به بازار آفریقای جنوبی منحصر هستند. پذیرش سفارش هم‌اکنون برای مشتریان در آفریقای جنوبی امکان‌پذیر است و تحویل رسمی تا اواخر دی ماه و آغاز سال نو میلادی شروع خواهد شد. با توجه به این‌که نسخه الماس یک نسخه ویژه به شمار می‌رود، قیمت ارزانی ندارد؛ گفته می‌شود که قیمت سوبارو WRX STI حدود ۵۶ هزار دلار آمریکا است.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 8قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 9قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 10قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 11قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 12قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 13قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 14قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 15قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 16قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 17قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 18قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 19قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 20قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 21قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 22قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 23

خواندن خبر در سایت منبع

جگوار اف تایپ رالی رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت
شرکت خودروسازی جگوار انگلیس به مناسبت هفتادمین سالگرد تولید مدل اسپرت XK 120، از دو خودروی روباز مخصوص مسابقات رالی رونمایی کرد.

رینگ‌های آلیاژی سیاه براق ۲۰ اینچی موجود در مدل محدود Chequered Flag جگوار اف تایپ توسط خودروساز بریتانیایی بیرون آورده شده‌اند تا فضای کافی برای قرارگیری رینگ‌ و تایرهای مخصوص مسابقات موتوراسپرت فراهم شود. همچنین مهندسان جگوار از دیفرانسیل لغزش محدود برای بهینه‌سازی انتقال قدرت پیشرانه به چرخ‌ها در زمین‌های ناهموار و آف‌رود استفاده کرده‌اند. خودروی رالی جگوار اف تایپ کانورتیبل (روباز) با تغییر سیستم تعلیق، حدود ۴۰ میلی‌متر بالاتر قرار می‌گیرد تا خطر برخورد بخش‌های زیرین خودرو با زمین کاهش یابد. 

خواندن خبر در سایت منبع

هوندا بهتر است یا هیوندای؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
هوندا بهتر است یا هیوندای؟
هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودرو‌های هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودرو‌های بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودروهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته‌‌اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودروهای بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ناگفته نماند هوندا خودروهایی می‌سازد که جای آن‌ها در سبد کالای هیوندای خالی است که در این زمینه می‌‌توان به مینی‌ون ادیسه و پیکاپ ریج‌لاین (Ridgeline) اشاره کرد. اما از طرف دیگر هیوندای نیز دست خالی به کارزار خودروهای آسیایی نیامده و محصولات خوبی را پیش‌روی مشتری قرار داده است.

کیفیت بالای خودروهای ساخت هوندا و هیوندای و زیبایی این محصولات انتخاب تصمیم مناسب برای خرید خودرو را دشوار کرده است. با این حساب قصد داریم در ادامه با هم نگاهی کلی به خودروهای هوندا و هیوندای داشته باشیم و ببینیم کدام یک از این برند‌های خودروساز آسیایی در مجموع محصولات بهتری را ارائه کرده‌اند.

عملکرد و کارآیی

برنده: هوندا

اگر نگاهی به امتیازهای خودورهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که مجموع این امتیازها نسبت به خودروهای هیوندای بیشتر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 7

میانگین مجموع امتیازهای خودروهای هوندا که توسط مراجع معتبری به این خودروها اختصاص داده برابر با ۸.۲ است در صورتی که خودروهای هیوندای میانگین امتیاز ۸.۱ را از آن خود کرده‌اند. در این زمینه می‌توان به مدل ۲۰۱۹ هوندا ادویسه، مدل ۲۰۱۸ هوندا سیویک و مدل ۲۰۱۹ هوندا ریج‌لاین اشاره کرد که به ترتیب امتیازهای ۸.۹، ۸.۸ و ۸.۸ از ۱۰ را از آن خود کرده‌اند.

از طرف دیگر نسخه جدید هیوندای ولستر نیز توانسته به امتیاز ۸.۸ دست پیدا کند. در نتیجه می‌توان گفت هوندا در مجموع توجه بیشتری به کارآیی خودروهای خود دارد اما در این بین استثناء نیز وجود دارد و هیوندای کونا نسبت به هوندا HR-V امتیاز پایین‌تری دارد. هوندا کراریتی نیز توانسته است امتیاز ۷.۹ از ۱۰ از به لحاظ عملکرد از آن خود کند در حالیکه هیوندای آیونیک ۸.۲ امتیاز از ۱۰ دارد. اما در مجموع هوندا کارنامه بهتری نسبت به هیوندای به لحاظ کارآیی خودرو دارد.

طراحی داخلی

برنده: هوندا

انصافاً باید اعتراف کرد طراحان هوندا سلیقه بیشتری برای طراحی داخل خودروهای این برند نسبت به هیوندای به‌خرج داده‌اند و به همین دلیل در بیشتر بررسی‌ها، این خودرهای هوندا هستند که امتیازهای بیشتری را برای طراحی داخلی از آن خود کرده‌اند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 13

خودروی هوندا ادیسه مدل ۲۰۱۹ امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را برای طراحی داخلی دارد و خودروهای هوندا ریج‌لاین مدل ۲۰۱۹ و هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ هر دو امتیاز ۸.۷ را کسب کر‌ده‌اند. این خودروها کاببین بسیار شیک و لاکچری دارند و بیشتر تجهیزات داخل کابین آن‌ها از مواد باکیفیت و زیبا درست شده است.

از طرف دیگر هوندا در بیشتر مواقع از پلاستیک در تجهیزات داخل کابین خودرو بهره گرفته است که این امر را در مدل‌های پایین‌ خودورهای هوندا بیشتر شاهد هستیم. در این بین سلیقه شخصی خریداران خودرو نیز تأثیر دارد و افراد زیادی را سراغ داریم که طراحی داخلی خودروهایی مانند سانتا‌فه مدل ۲۰۱۸، سوناتا ۲۰۱۸ و اکسنت ۲۰۱۹ را می‌پسندند.

قیمت

برنده: هیوندای

خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی با قیمت کمتری نسبت به خودروهای ساخت دست هوندا عرضه می‌شوند، در حال حاضر هیوندای اکسنت ۲۰۱۹ یکی از خوش‌قیمت‌ترین خودروهای این برند است و سانتا‌فه مدل ۲۰۱۹ به‌عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی معامله می شوند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 19

از طرف دیگر خودروهای هوندا فیت مدل ۲۰۱۹ را داریم که قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود از جانب هیوندای دارد و هوندا پایلوت مدل ۲۰۱۹ نیز از قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود، سانتافه برخوردار است.

ثبات و دوام خودرو

برنده: هیوندای

خودروسازان کره‌ای اهمیت زیادی به دوام و ثبات خودرو می‌دهند و تقریباً تمامی خودروهای کره‌ای دست‌کم امتیاز ۳.۵ از ۵ را برای دوام خودرو دریافت کرده‌اند. از طرف دیگر خودروهای هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸، هوندا HRV مدل ۲۰۱۹ و همچنین هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ را می‌توان به عنوان خودروهایی دانست که امتیاز ۳.۰ از ۵ را به لحاظ ثبات کسب کرده‌اند که نسبت به امتیاز خودروهای هیوندای عدد پایین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 24

هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸، آکورد هیبرید و هیوندای النترا و هیوندای توسان نیز خودروهای بسیار قابل اعتمادی هستند و امتیاز ۴.۰ از ۵.۰ را از آن خود کرده‌‌اند. به این ترتیب می‌توان گفت خودروهای هیوندای ثبات بیشتری دارند روی دوام آن‌ها می‌توان حساب باز کرد.

امنیت

برنده: هوندا

آزمایش‌های تصادفات ثابت کرده است که خودروهای هوندا در برابر آسیب‌های ناشی از تصادف جان‌سخت‌تر از خودروهای ساخت دست هیوندای هستند. البته هیوندای نیز در این زمینه خوب عمل کرده است و از آنجایی که میانگین مجموع امتیاز تصادف‌های خودروهای هیوندای را با هوندا مقایسه می‌کنیم این آمار برای هیوندای ضعیف‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 29

دلیل این امر را می‌توان امتیاز پایین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ دانست که ۸.۹ از ۱۰ را از آن خود کرده است و همین امر میانگین امتیازهای هوندا را از هیوندای برای تصادف و امنیت خودرو بیشتر نشان می‌‌دهد.

خودروهای کوچک

برنده: هوندا

خودروهای کوچک هوندا طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند و بسیاری از مراجع بررسی خودرو، هوندا فیت ۲۰۱۹ را یکی از بهترین خودروها در گروه خودروهای کوچک می‌شناسند. هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از خودروهای محبوب این برند ژاپنی است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 34

میانگین امتیاز هوندا فیت ۸.۹ از ۱۰ است و هوندا سیویک امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را بدست آورده و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ کمترین امتیاز را در میان خودروهای کوچک هوندا با ۸.۱ امتیاز از آن خود کرده است که این امتیاز نیز در مقایسه با سایر برند‌ها امتیاز خوب و قابل‌ قبولی به نظر می‌رسد.

در این مدل ۲۰۱۹ هیوندای ولستر با امتیاز ۸.۶ از ۱۰ قرار دارد و مدل ۲۰۱۹ آیونیک امتیاز ۸.۳ از ۱۰ را از آن خود کرده است. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت هوندا برای ساخت خودروهای کوچک وسواس بیشتری به‌خرج داده است.

خودروهای متوسط

برنده: هوندا

مجموع میانگین امتیازهای خودروهای متوسط هوندا از هیوندای بیشتر است و هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ امتیاز ۹.۱ از ۱۰ دارد در صورتی که رقیب این خودرو، مدل ۲۰۱۸ هیوندای سوناتا امتیاز ۸.۶ را از آن خود کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 40

مدل ۲۰۱۸ آکورد هیبرید نیز امتیاز ۸.۴ دارد در صورتی که مدل ۲۰۱۸ سوناتا هیبرید توانسته است امتیاز ۸.۲ از ۱۰ را بدست بیاورد. هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ نیز امتیازی معادل ۸.۱ دارد تا در این مقایسه نیز هوندا سربلند بیرون بیاید.

شاسی‌بلند‌های ساب‌کامپکت

برنده: هیوندای

هیوندای برای شاسی‌بلند‌های کاب‌کامپکت خود اهمیت ویژه‌ای قائل است و مدل ۲۰۱۸ هیوندای کونا امتیازی معادل ۸.۵ از ۱۰ کسب کرده است، از طرف دیگر رقیب این خوردو، هوندا HR-V توانسته به امتیاز ۸.۲ از ۱۰ نائل آید.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 45

ناگفته نماند هوندا HR-V ممکن است به لحاظ امتیاز از هیوندای کونا عقب‌تر باشد اما این خودرو در بسیاری از کشورها فروش بیشتری نسبت به رقیب خود دارد که دلیل این امر را می‌توان قیمت مناسب و امکانات ارزشمند هوندا HR-V دانست.

شاسی‌بلند‌های کامپکت

برنده: هوندا

در این زمینه خودروی CR-V مدل ۲۰۱۸ هوندا را داریم که یکی از بهترین شاسی‌بلند‌های کامپکت بازارهای جهانی است،‌ این خودروها در بیشتر مقایسه‌ها از رقیب خود هیوندای توسان پیشی‌ گرفته است. میانگین مجموع امتیازهای هوندا CR-V برابر با ۸.۸ از ۱۰ است در حالی که هیوندای توسان امتیازی باربر با ۸.۴ از ۱۰ کسب کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 50

در کنار این موارد هوندا CR-V در بازارهای جهانی از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار است و یکی از خوش‌قیمت‌ترین شاسی‌بلند‌های کامپکت ۲۰۱۸ در دنیا شناخته می‌شود.

شاسی‌بلند‌های متوسط

برنده: هوندا

دو برند هیوندای و هوندا در زمینه شاسی‌بلند‌های متوسط خودروهای هوندا پایلوت ۲۰۱۹ و هیوندای سانتافه ۲۰۱۸ را در بازار دارند که در مقام مقایسه باید گفت پایلوت یک سر گردن بالاتر از سانتافه است. به لحاظ آماری نیز هوندا پایلوت مجموع امتیاز ۸.۴ را در اختیار دارد در صورتی که سانتافه تنها ۸.۲ امتیاز از ۱۰ را بدست آورده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 55

ناگفته نماند این دو خودرو به ویژگی‌های بسیار خوبی دارند اما بدون شک مقام برترین شاسی‌بلند آسیایی در اختیار تویوتا هایلندر قرار می‌گیرد.

خودروهای هیبریدی

برنده: هیوندای

تجربه نشان داده هیوندای توجه به ساخت خودروهای هیبریدی دارد و این امر روی کاغذ نیز کاملاً مشهود است.

در این زمینه می‌توان به هیوندای آیونیک مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که یک خودروی هیبریدی تمام‌عیار است و مجموع میانگین امتیاز ۸.۴ را از ۱۰ بدست آورده. هوندا نیز در طرف دیگر میدان خودروی آکورد هیبرید مدل ۲۰۱۸ را دارد که این خودرو نیز امتیازی معادل ۸.۴ کسب کرده است اما تجربه رانندگی با هیوندای آیونیک نسبت به آکورد بسیار دلنشین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 61

از دیگر خودروهای هیبریدی این دو برند می‌توان به هیوندای سوناتا هیبرید مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که با امتیاز ۸.۲ توانسته است از هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ پیشی‌ بگیرد.

تنوع محصول

برنده: هوندا

هوندا برند قدیمی است که به خوبی با قوانین بازاریابی و فروش آشناست و به همین دلیل محصولات متنوعی را در سبد خودروهای هوندا شاهد هستیم. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۷ هوندا توانسته است نسبت به هیوندای دوبرابر فروش بیشتری داشته باشد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 66

ناگفته نماند سبد کالای هیوندای در زمینه تولید مینی‌ون و پیکاپ‌ نیز خالی است اما گفته می‌شود هیوندای قصد دارد در آینده‌ای نزدیک خودروی پیکاپ جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. تولید شاسی‌بلند‌ بزرگ نیز یکی دیگر از برنامه‌هایی است که هیوندای وعهده آن را به مشتریان داده است.

جمع‌بندی

در مقایسه‌ای که با هم مطالعه کردیم به ۱۲ مورد مختلف اشاره داشتیم که از این ۱۲ مورد، هوندا توانست از ۸ مقایسه نسبت به هیوندای سربلند بیرون بیاید. در نتیجه بدون شک روی کاغذ خودروهای هیوندا نسبت به هیوندای برتری نسبی دارند اما مقایسه در عمل با کاغذ فرق می‌کند و تجربه شخصی رانندگان نیز تأثیر زیادی در انتخاب خودرو دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 70

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه خوبی از رانندگی با یکی از خودروهای هوندا یا هیوندای را دارید و مطلب خاصی در این مورد به ذهن شما رسیده است، این موارد را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بر اساس اعلام رسمی شرکت گوگل جستجو در این موتور جستجوگر نسبت به گذشته تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. در نسخه‌های قبلی لینک منبع با رنگ آبی و اسم سایت نیز با فونت کوچک‌تر و با رنگ سبز نمایش داده می‌شد. شرکت گوگل که از این تغییرات برای جستجو در نسخه اپلیکیشن خبر داده از اهداف اصلی این تغییرات به افزایش توجه کاربران به منابع خبری اشاره کرده است تا گام بزرگی برای حذف اخبار جعلی و دروغ باشد. بر اساس تغییرات جدیدی که شرکت گوگل انجام داده است، کاربران قادر خواهند بود نام و آیکون منبع خبر را به خوبی مشاهده کرده و سپس بر روی آن کلیک کنند. به‌زودی این تغییرات در اپلیکیشن جستجوی گوگل اعمال می‌شود و پس از آن طراحی جدیدی برای نسخه دسکتاپ نیز عرضه خواهد شد.
زومیتزومیت16 ساعت قبل
نزاع بر سر دستگاه تنظیم حرارت در محل کار عملا تبدیل به یک کلیشه در محیط کار دفتری شده است. اکنون، نخستین مطالعه در زمینه‌ی بررسی تاثیر این موضوع روی عملکرد شناختی زنان منتشر شده و نشان می‌دهد که در محیط‌های کار سردتر، زنان ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوند. درحالی‌که نمرات منطق نسبتا پایدار بودند، به‌طور کلی دانشجویان دختر در دمای گرم‌تر عملکرد بهتری در آزمون‌های ریاضی و آزمون‌های شفاهی داشتند. آن‌ها توضیح می‌دهند: به‌نظر می‌رسد که بهبود در عملکرد شناختی زنان عمدتا ناشی از افزایش در تعداد پاسخ‌های ارسال‌شده باشد. نتایج مطالعه نشان می‌دهد که تقویت عملکرد زنان در محیط گرم‌تر به میزان قابل‌توجهی از کاهش عملکرد مردان بیشتر است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز؛ «مازیار بیگلو» امروز (یکشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: تاکنون آنقدر که از تحریم‌های داخلی صدمه دیده‌ایم، اثر تحریم‌های خارجی را کمتر احساس کرده‌ایم. بیگلو ادامه داد: دو مشکل یاد شده به معنای حرکت در راستای اهداف تحریم هاست و بیکاری ۷۵۰ هزار نفر را در این دو صنعت رقم خواهد زد. دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو تاکید کرد: فقط با تامین نقدینگی قطعه سازان و آزادسازی قیمت خودرو می‌توان از مشکلات یاد شده عبور کرد. کسری قطعات «های تک» وی در ادامه یادآور شد: هر خودو بطور میانگین از سه هزار قطعه تشکیل شده که ۸۰ درصد آنها در داخل کشور تولید می‌شود. بیگلو ادامه داد: عمده کسری‌ها مربوط به قطعات‌های تک است که باید برای تامین قطعه یا نرم افزارهای مربوطه چاره اندیشی شود.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
کیا در حال آماده کردن خود برای معرفی یک SUV کوچک تا اواخر سال آینده است. مدل مفهومی سیگنچر کیااین خودرو در اواخر سال ۲۰۱۹ به شکلی رسمی معرفی خواهد شد و شباهت زیادی به نسخه مفهومی «سیگنچر» SP خواهد داشت. احتمالا در ماه‌های آینده تیزرهای سایه و روشن بیشتری از خودروی جدید کیا خواهیم دید. خودروی آینده کیا براساس زبان طراحی سیگنچر ساخته می‌شوداحتمال می‌دهیم نسخه تولیدی به اندازه نسخه مفهومی «سیگنچر SP» زیبا و جذاب باشد. طرح احتمالی فضای درونی خودروی جدید کیارینگ‌های قرار گرفته در زیر این شاسی‌بلند هم شباهت بسیار زیادی به کیا استینگر دارد.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
بسیاری از افراد یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فناوری جهان را از قلم انداخته‌اند؛ بلوتوث اس آی جی. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، پیش از ورود به ماجرای بلوتوث و هواوی شاید لازم باشد بدانید بلوتوث اس آی جی چیست. دقت کنید که شرکت بلوتوث اس آی جی در زمینه عرضه استانداردها و به روزرسانی‌های بلوتوث فعالیتی مستمر دارد و این استانداردها وضعیت کیفی گوشی را ارتقاء می‌دهد. ممکن است یک گوشی هوشمند بدون بلوتوث بدترین چیز در دنیا نباشد، اما این ممکن است آخرین قله برای کسب و کار گوشی‌های هوشمند و در معرض خطر هواوی باشد. یک گوشی هوشمند بدون بلوتوث نمی‌تواند به هدست‌های بی سیم و بلندگو وصل شود یا نمی‌تواند با سیستم‌های سرگرمی در خودرو جفت شود، حتی نمی‌تواند با لوازم جانبی بی شماری مثل دستگاه‌های خانگی هوشمند، دستگاه‌های تناسب اندام یا ساعت‌های هوشمند جفت شود.

اخبار بیشتر