آخر هفته با اخبار خودرو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

آخر هفته با اخبار خودرو

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت
قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد
شعبه آفریقای جنوبی سوبارو از قدرتمندترین نسخه WRX STI با نام دایموند ادیشن رونمایی کرد که قیمتی حدود ۵۶ هزار دلار خواهد داشت.

سوبارو (Subaru) امسال قصد دارد به مناسبت سی‌امین سالگرد بخش موتوراسپرت که با عنوان STI در سراسر جهان شناخته می‌شود، از قدرتمندترین نسخه WRX STI رونمایی کند. سوبارو WRX STI مدل ۲۰۱۹ با نام نسخه ویژه دایموند ادیشن (Diamond Edition) یا الماس شناخته می‌شود که در مقایسه با نسخه‌های گذشته، باچند تغییر همراه خواهد شد. نسخه ویژه دایموند، تنها در ۳۰ دستگاه تولید می‌شود و به‌طور انحصاری در بازار آفریقای جنوبی به فروش خواهد رسید. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 2

سوبارو WRX STI دایموند ادیشن توسط شعبه آفریقای جنوبی سوبارو تولید خواهد شد و برخی خصوصیات جالب به‌همراه دارد. این نسخه به‌لطف بهره‌گیری از واحد کنترل الکترونیکی (ECU) اصلاح‌شده پیشرانه و اگزوز عملکردی، ۳۴۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که آن را به قدرتمندترین مدل WRX STI تبدیل خواهد کرد. نسخه الماس سوبارو WRX STI تنها به ۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و بیشینه سرعت آن نیز به ۲۵۵ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 4

 بخش آفریقای جنوبی سوبارو بیش‌تر تمرکز خود را به بدنه اختصاص داده است؛ مهندسان سوبارو فاصله محوری WRX STI دایموند ادیشن را ۲۰ میلی‌متر افزایش داده‌اند تا ثبات بهتری داشته باشد.ارتفاع سیستم تعلیق کمتر نشده است، اما از نوعی کیت بدنه ویژه همراه با تریم زرد رنگ استفاده خواهد شد که ظاهر سوبارو WRX STI را تغییر می‌دهد. این تغییرات با بست جدید موتور و نشان نسخه ویژه دایموند ادیشن در بدنه تکمیل خواهد شد. در داشبورد نیز از پنل‌های مخصوص و منحصربه‌فرد استفاده شده است. 

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 6

همان‌طور که گفته شد، تنها ۳۰ دستگاه سوبارو WRX STI دایموند ادیشن مدل ۲۰۱۹ برای تولید آماده شده است و همه آن‌ها به بازار آفریقای جنوبی منحصر هستند. پذیرش سفارش هم‌اکنون برای مشتریان در آفریقای جنوبی امکان‌پذیر است و تحویل رسمی تا اواخر دی ماه و آغاز سال نو میلادی شروع خواهد شد. با توجه به این‌که نسخه الماس یک نسخه ویژه به شمار می‌رود، قیمت ارزانی ندارد؛ گفته می‌شود که قیمت سوبارو WRX STI حدود ۵۶ هزار دلار آمریکا است.

قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 8قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 9قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 10قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 11قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 12قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 13قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 14قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 15قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 16قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 17قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 18قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 19قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 20قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 21قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 22قدرتمندترین نسخه سوبارو WRX STI رونمایی شد - 23

خواندن خبر در سایت منبع

جگوار اف تایپ رالی رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت
شرکت خودروسازی جگوار انگلیس به مناسبت هفتادمین سالگرد تولید مدل اسپرت XK 120، از دو خودروی روباز مخصوص مسابقات رالی رونمایی کرد.

رینگ‌های آلیاژی سیاه براق ۲۰ اینچی موجود در مدل محدود Chequered Flag جگوار اف تایپ توسط خودروساز بریتانیایی بیرون آورده شده‌اند تا فضای کافی برای قرارگیری رینگ‌ و تایرهای مخصوص مسابقات موتوراسپرت فراهم شود. همچنین مهندسان جگوار از دیفرانسیل لغزش محدود برای بهینه‌سازی انتقال قدرت پیشرانه به چرخ‌ها در زمین‌های ناهموار و آف‌رود استفاده کرده‌اند. خودروی رالی جگوار اف تایپ کانورتیبل (روباز) با تغییر سیستم تعلیق، حدود ۴۰ میلی‌متر بالاتر قرار می‌گیرد تا خطر برخورد بخش‌های زیرین خودرو با زمین کاهش یابد. 

خواندن خبر در سایت منبع

هوندا بهتر است یا هیوندای؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
هوندا بهتر است یا هیوندای؟
هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودرو‌های هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودرو‌های بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودروهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته‌‌اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودروهای بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ناگفته نماند هوندا خودروهایی می‌سازد که جای آن‌ها در سبد کالای هیوندای خالی است که در این زمینه می‌‌توان به مینی‌ون ادیسه و پیکاپ ریج‌لاین (Ridgeline) اشاره کرد. اما از طرف دیگر هیوندای نیز دست خالی به کارزار خودروهای آسیایی نیامده و محصولات خوبی را پیش‌روی مشتری قرار داده است.

کیفیت بالای خودروهای ساخت هوندا و هیوندای و زیبایی این محصولات انتخاب تصمیم مناسب برای خرید خودرو را دشوار کرده است. با این حساب قصد داریم در ادامه با هم نگاهی کلی به خودروهای هوندا و هیوندای داشته باشیم و ببینیم کدام یک از این برند‌های خودروساز آسیایی در مجموع محصولات بهتری را ارائه کرده‌اند.

عملکرد و کارآیی

برنده: هوندا

اگر نگاهی به امتیازهای خودورهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که مجموع این امتیازها نسبت به خودروهای هیوندای بیشتر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 7

میانگین مجموع امتیازهای خودروهای هوندا که توسط مراجع معتبری به این خودروها اختصاص داده برابر با ۸.۲ است در صورتی که خودروهای هیوندای میانگین امتیاز ۸.۱ را از آن خود کرده‌اند. در این زمینه می‌توان به مدل ۲۰۱۹ هوندا ادویسه، مدل ۲۰۱۸ هوندا سیویک و مدل ۲۰۱۹ هوندا ریج‌لاین اشاره کرد که به ترتیب امتیازهای ۸.۹، ۸.۸ و ۸.۸ از ۱۰ را از آن خود کرده‌اند.

از طرف دیگر نسخه جدید هیوندای ولستر نیز توانسته به امتیاز ۸.۸ دست پیدا کند. در نتیجه می‌توان گفت هوندا در مجموع توجه بیشتری به کارآیی خودروهای خود دارد اما در این بین استثناء نیز وجود دارد و هیوندای کونا نسبت به هوندا HR-V امتیاز پایین‌تری دارد. هوندا کراریتی نیز توانسته است امتیاز ۷.۹ از ۱۰ از به لحاظ عملکرد از آن خود کند در حالیکه هیوندای آیونیک ۸.۲ امتیاز از ۱۰ دارد. اما در مجموع هوندا کارنامه بهتری نسبت به هیوندای به لحاظ کارآیی خودرو دارد.

طراحی داخلی

برنده: هوندا

انصافاً باید اعتراف کرد طراحان هوندا سلیقه بیشتری برای طراحی داخل خودروهای این برند نسبت به هیوندای به‌خرج داده‌اند و به همین دلیل در بیشتر بررسی‌ها، این خودرهای هوندا هستند که امتیازهای بیشتری را برای طراحی داخلی از آن خود کرده‌اند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 13

خودروی هوندا ادیسه مدل ۲۰۱۹ امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را برای طراحی داخلی دارد و خودروهای هوندا ریج‌لاین مدل ۲۰۱۹ و هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ هر دو امتیاز ۸.۷ را کسب کر‌ده‌اند. این خودروها کاببین بسیار شیک و لاکچری دارند و بیشتر تجهیزات داخل کابین آن‌ها از مواد باکیفیت و زیبا درست شده است.

از طرف دیگر هوندا در بیشتر مواقع از پلاستیک در تجهیزات داخل کابین خودرو بهره گرفته است که این امر را در مدل‌های پایین‌ خودورهای هوندا بیشتر شاهد هستیم. در این بین سلیقه شخصی خریداران خودرو نیز تأثیر دارد و افراد زیادی را سراغ داریم که طراحی داخلی خودروهایی مانند سانتا‌فه مدل ۲۰۱۸، سوناتا ۲۰۱۸ و اکسنت ۲۰۱۹ را می‌پسندند.

قیمت

برنده: هیوندای

خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی با قیمت کمتری نسبت به خودروهای ساخت دست هوندا عرضه می‌شوند، در حال حاضر هیوندای اکسنت ۲۰۱۹ یکی از خوش‌قیمت‌ترین خودروهای این برند است و سانتا‌فه مدل ۲۰۱۹ به‌عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی معامله می شوند.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 19

از طرف دیگر خودروهای هوندا فیت مدل ۲۰۱۹ را داریم که قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود از جانب هیوندای دارد و هوندا پایلوت مدل ۲۰۱۹ نیز از قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود، سانتافه برخوردار است.

ثبات و دوام خودرو

برنده: هیوندای

خودروسازان کره‌ای اهمیت زیادی به دوام و ثبات خودرو می‌دهند و تقریباً تمامی خودروهای کره‌ای دست‌کم امتیاز ۳.۵ از ۵ را برای دوام خودرو دریافت کرده‌اند. از طرف دیگر خودروهای هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸، هوندا HRV مدل ۲۰۱۹ و همچنین هوندا CR-V مدل ۲۰۱۸ را می‌توان به عنوان خودروهایی دانست که امتیاز ۳.۰ از ۵ را به لحاظ ثبات کسب کرده‌اند که نسبت به امتیاز خودروهای هیوندای عدد پایین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 24

هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸، آکورد هیبرید و هیوندای النترا و هیوندای توسان نیز خودروهای بسیار قابل اعتمادی هستند و امتیاز ۴.۰ از ۵.۰ را از آن خود کرده‌‌اند. به این ترتیب می‌توان گفت خودروهای هیوندای ثبات بیشتری دارند روی دوام آن‌ها می‌توان حساب باز کرد.

امنیت

برنده: هوندا

آزمایش‌های تصادفات ثابت کرده است که خودروهای هوندا در برابر آسیب‌های ناشی از تصادف جان‌سخت‌تر از خودروهای ساخت دست هیوندای هستند. البته هیوندای نیز در این زمینه خوب عمل کرده است و از آنجایی که میانگین مجموع امتیاز تصادف‌های خودروهای هیوندای را با هوندا مقایسه می‌کنیم این آمار برای هیوندای ضعیف‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 29

دلیل این امر را می‌توان امتیاز پایین هیوندای النترا مدل ۲۰۱۸ دانست که ۸.۹ از ۱۰ را از آن خود کرده است و همین امر میانگین امتیازهای هوندا را از هیوندای برای تصادف و امنیت خودرو بیشتر نشان می‌‌دهد.

خودروهای کوچک

برنده: هوندا

خودروهای کوچک هوندا طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند و بسیاری از مراجع بررسی خودرو، هوندا فیت ۲۰۱۹ را یکی از بهترین خودروها در گروه خودروهای کوچک می‌شناسند. هوندا سیویک مدل ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از خودروهای محبوب این برند ژاپنی است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 34

میانگین امتیاز هوندا فیت ۸.۹ از ۱۰ است و هوندا سیویک امتیاز ۸.۸ از ۱۰ را بدست آورده و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ کمترین امتیاز را در میان خودروهای کوچک هوندا با ۸.۱ امتیاز از آن خود کرده است که این امتیاز نیز در مقایسه با سایر برند‌ها امتیاز خوب و قابل‌ قبولی به نظر می‌رسد.

در این مدل ۲۰۱۹ هیوندای ولستر با امتیاز ۸.۶ از ۱۰ قرار دارد و مدل ۲۰۱۹ آیونیک امتیاز ۸.۳ از ۱۰ را از آن خود کرده است. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت هوندا برای ساخت خودروهای کوچک وسواس بیشتری به‌خرج داده است.

خودروهای متوسط

برنده: هوندا

مجموع میانگین امتیازهای خودروهای متوسط هوندا از هیوندای بیشتر است و هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ امتیاز ۹.۱ از ۱۰ دارد در صورتی که رقیب این خودرو، مدل ۲۰۱۸ هیوندای سوناتا امتیاز ۸.۶ را از آن خود کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 40

مدل ۲۰۱۸ آکورد هیبرید نیز امتیاز ۸.۴ دارد در صورتی که مدل ۲۰۱۸ سوناتا هیبرید توانسته است امتیاز ۸.۲ از ۱۰ را بدست بیاورد. هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ نیز امتیازی معادل ۸.۱ دارد تا در این مقایسه نیز هوندا سربلند بیرون بیاید.

شاسی‌بلند‌های ساب‌کامپکت

برنده: هیوندای

هیوندای برای شاسی‌بلند‌های کاب‌کامپکت خود اهمیت ویژه‌ای قائل است و مدل ۲۰۱۸ هیوندای کونا امتیازی معادل ۸.۵ از ۱۰ کسب کرده است، از طرف دیگر رقیب این خوردو، هوندا HR-V توانسته به امتیاز ۸.۲ از ۱۰ نائل آید.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 45

ناگفته نماند هوندا HR-V ممکن است به لحاظ امتیاز از هیوندای کونا عقب‌تر باشد اما این خودرو در بسیاری از کشورها فروش بیشتری نسبت به رقیب خود دارد که دلیل این امر را می‌توان قیمت مناسب و امکانات ارزشمند هوندا HR-V دانست.

شاسی‌بلند‌های کامپکت

برنده: هوندا

در این زمینه خودروی CR-V مدل ۲۰۱۸ هوندا را داریم که یکی از بهترین شاسی‌بلند‌های کامپکت بازارهای جهانی است،‌ این خودروها در بیشتر مقایسه‌ها از رقیب خود هیوندای توسان پیشی‌ گرفته است. میانگین مجموع امتیازهای هوندا CR-V برابر با ۸.۸ از ۱۰ است در حالی که هیوندای توسان امتیازی باربر با ۸.۴ از ۱۰ کسب کرده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 50

در کنار این موارد هوندا CR-V در بازارهای جهانی از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار است و یکی از خوش‌قیمت‌ترین شاسی‌بلند‌های کامپکت ۲۰۱۸ در دنیا شناخته می‌شود.

شاسی‌بلند‌های متوسط

برنده: هوندا

دو برند هیوندای و هوندا در زمینه شاسی‌بلند‌های متوسط خودروهای هوندا پایلوت ۲۰۱۹ و هیوندای سانتافه ۲۰۱۸ را در بازار دارند که در مقام مقایسه باید گفت پایلوت یک سر گردن بالاتر از سانتافه است. به لحاظ آماری نیز هوندا پایلوت مجموع امتیاز ۸.۴ را در اختیار دارد در صورتی که سانتافه تنها ۸.۲ امتیاز از ۱۰ را بدست آورده است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 55

ناگفته نماند این دو خودرو به ویژگی‌های بسیار خوبی دارند اما بدون شک مقام برترین شاسی‌بلند آسیایی در اختیار تویوتا هایلندر قرار می‌گیرد.

خودروهای هیبریدی

برنده: هیوندای

تجربه نشان داده هیوندای توجه به ساخت خودروهای هیبریدی دارد و این امر روی کاغذ نیز کاملاً مشهود است.

در این زمینه می‌توان به هیوندای آیونیک مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که یک خودروی هیبریدی تمام‌عیار است و مجموع میانگین امتیاز ۸.۴ را از ۱۰ بدست آورده. هوندا نیز در طرف دیگر میدان خودروی آکورد هیبرید مدل ۲۰۱۸ را دارد که این خودرو نیز امتیازی معادل ۸.۴ کسب کرده است اما تجربه رانندگی با هیوندای آیونیک نسبت به آکورد بسیار دلنشین‌تر است.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 61

از دیگر خودروهای هیبریدی این دو برند می‌توان به هیوندای سوناتا هیبرید مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد که با امتیاز ۸.۲ توانسته است از هوندا کلاریتی مدل ۲۰۱۸ و هوندا اینسایت مدل ۲۰۱۹ پیشی‌ بگیرد.

تنوع محصول

برنده: هوندا

هوندا برند قدیمی است که به خوبی با قوانین بازاریابی و فروش آشناست و به همین دلیل محصولات متنوعی را در سبد خودروهای هوندا شاهد هستیم. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۷ هوندا توانسته است نسبت به هیوندای دوبرابر فروش بیشتری داشته باشد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 66

ناگفته نماند سبد کالای هیوندای در زمینه تولید مینی‌ون و پیکاپ‌ نیز خالی است اما گفته می‌شود هیوندای قصد دارد در آینده‌ای نزدیک خودروی پیکاپ جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. تولید شاسی‌بلند‌ بزرگ نیز یکی دیگر از برنامه‌هایی است که هیوندای وعهده آن را به مشتریان داده است.

جمع‌بندی

در مقایسه‌ای که با هم مطالعه کردیم به ۱۲ مورد مختلف اشاره داشتیم که از این ۱۲ مورد، هوندا توانست از ۸ مقایسه نسبت به هیوندای سربلند بیرون بیاید. در نتیجه بدون شک روی کاغذ خودروهای هیوندا نسبت به هیوندای برتری نسبی دارند اما مقایسه در عمل با کاغذ فرق می‌کند و تجربه شخصی رانندگان نیز تأثیر زیادی در انتخاب خودرو دارد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟ - 70

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه خوبی از رانندگی با یکی از خودروهای هوندا یا هیوندای را دارید و مطلب خاصی در این مورد به ذهن شما رسیده است، این موارد را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
بعد از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد که عجیب‌تر از خبر اول بود. بعد از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد که عجیب‌تر از خبر اول بود. قرار وثیقه صادره آنها ۱۰ میلیارد تومان است و فعلا به لحاظ عدم امکان تودیع وثیقه در اوین به درمی‌برند. سلیمی گفت: تا این لحظه مدارک لازم و اسناد مرتبط با بازداشت ۲ نماینده مجلس توسط قوه قضاییه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نرسیده است. همچنین محمد عزیزی نماینده ابهر پیش از این به خاطر دخالت در بازار پوشک یکبار بازداشت شده بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا در پیامی به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی، ضمن تبریک این روز به جهادگران صنعت دفاع، از آمادگی این گروه برای تولید مشترک قطعات پیشرفته خودرو با همکاری وزارت دفاع خبر داد. اعتمادآنلاین| مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پیامی به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی، ضمن تبریک این روز به جهادگران صنعت دفاع، از آمادگی این گروه برای تولید مشترک قطعات پیشرفته خودرو با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبرداد. متن پیام سیدجواد سلیمانی به‌شرح زیر است: صنایع دفاعی کشور با پشتوانه تجربیات هشت‌سال دفاع مقدس و تکیه بر ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی توانسته به دانش تولید تجهیزات و امکانات پیشرفته دفاعی و نظامی دست‌یابد و نیازهای کشور را در عرصه دفاعی برآورده سازد. طراحی و ساخت پیشترفته‌ترین تجهیزات و ابزارهای دفاعی که در حال حاضر در بخش‌های مختلف نیروهای مسلح مورد استفاده قرار گرفته و کشور را از بسیاری وابستگی‌ها در این عرصه رها ساخته، نمود بارز وجود توانمندی‌های بالا در عرصه صنعت دفاعی است. اینجانب ضمن تبریک به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی به همه فعالان و کارکنان این عرصه به‌ویژه در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان صنایع دفاع کشور، آمادگی گروه سایپا را برای تسریع در همکاری‌های مشترک جهت طراحی و ساخت قطعات پیشرفته خودرویی و سایر نیازهای صنعت خودرو کشور اعلام می‌کنم تا با تکیه بر همین ظرفیت‌های موجود در کشور، در راستای پیاده‌سازی دستورالعمل اقتصاد مقاومتی، رونق تولید ملی را محقق سازیم.

فیلم/ موتورسیکلت شگفت‌انگیز تک‌چرخ!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اسکوتر جذابی طراحی و تولید شده که شبیه به یک موتورسیکلت تک چرخ است. این اسکوتر شارژی، از قابلیت لرزشگیر برخوردار است و با صرف زمان ۴۵ دقیقه‌ای، صفر تا صد شارژ می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی از عمر باتری تلفن‌همراه صحبت می‌شود، قواعدی وجود دارد که پیروی از آن‌ها می‌تواند عمر باتری شما را افزایش دهد و سایر، صحبت‌هایی بی‌اساسی است که یا تأثیری در این باره ندارد یا اینکه حتی اثر منفی هم می‌تواند روی باتری گوشی شما بگذارد. البته، هیچ‌چیز مثل شارژر اصلی گوشی نمی‌شود؛ ولی اگر قیمت شارژر اصلی گران باشد و نتوانید آن را بخرید، بهتر است حداقل از برندهای مشهور و باکیفیت استفاده کنید. میزان شارژ باتری گوشی‌های پیشرفته را اگر بین ۴۰ درصد تا ۸۰ درصد حفظ کنید، عمرشان طولانی خواهد بود. این کار برای گوشی‌های اندرویدی نیز لازم است و خاموش و روشن کردن ساده می‌تواند بر عمر باتری تأثیر مثبتی بگذارد. درادامه، چند راهکار مفید به شما معرفی خواهیم کرد تا عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید.
زومیتزومیت1 روز قبل
همچنین، شرکت خودروساز نیسان سال ۲۰۱۸ فناوری «مغز به خودرو» را رونمایی کرد که ترجمه‌ی سیگنال‌های مغزی راننده را ممکن می‌ساخت. هدف اصلی ایمپلنت مغزی نورالینک اتصال مغز انسان به هوش مصنوعی و هم‌گام‌شدن با آن استبرنامه‌های ماسک برای نورالینک تماما جنبه‌ی انسان‌دوستانه ندارد. با وجود اینکه این‌ها نیز داده‌هایی همچون دیگر داده‌ها هستند، همچنان توجه خاص دولت‌ها بر داده‌های مغزی را نمی‌بینم. مردم هنوز به این دو موضوع پی نبرده‌اند که چه چیزهایی با فناوری مغزی امکان‌پذیر است و پیامدهای ناگوار دستیابی دیگران به آن چه خواهد بود. در‌حال‌حاضر، قوانین حفاظتی دربرابر جاسوسی سازمان‌های دولتی همچون سازمان امنیت ملی آمریکا یا جمع‌آوری و دادوستد داده‌های مغزی به‌وسیله‌ی شرکت‌ها وجود ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، تبلیغات رنگارنگ شرکت‌های متفرقه فروش خودرو، این روزها وسوسه خرید اقساطی را برای برخی از متقاضیان به‌‌وجود آورده حال آنکه سازمان حمایت در هفته جاری با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خرید خودرو از شرکت‌های یاد شده هشدار داده است. سازمان حمایت در اطلاعیه خود تاکید کرده که شرایط فروش و پیش‌فروش خودروهای داخلی صرفا توسط شرکت اصلی تولیدکننده خودرو مشخص می‌شود بنابراین کلیه خریداران خودروهای مذکور از عقد قرارداد با شرکت‌های متفرقه‌ای که اقدام به تبلیغات فروش در قالب ارائه پیشنهادهای متفاوت برای خرید‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت و دریافت بخشی از قیمت یا کل مبلغ خودرو از متقاضیان می‌کنند اجتناب کنند. جدا از اطلاعیه سازمان حمایت، شرکت‌های فروشنده خودرو برای اثبات فعالیت قانونی خود، شماره ثبت شرکت یا مجوز از بانک مرکزی را به متقاضیان خودرو نشان می‌دهند حال آنکه سازمان حمایت تاکیدکرده که مجوز از بانک مرکزی و دارا بودن شماره ثبت ارتباطی با مجوز پیش‌فروش نداشته و قابل‌استناد نیست. در این بین همچنین این روزها تبلیغات فروش فوری خودرو به‌صورت اقساطی که در آن مبلغ پیش‌پرداخت خودرو و جمع مبالغ اقساط با قیمت کنونی بازار نسبتا برابری می‌کند دیده می‌شود که از نظر سازمان حمایت قابل اعتماد نبوده و مورد تایید این سازمان نیست چرا که امکان تخلف عدم تحویل خودرو در آن وجود دارد. بنابراین سازمان حمایت به کلیه خریداران توصیه کرده با هوشیاری کامل نسبت به بررسی شرایط فروش اقدام و از عقد این نوع قراردادها با عرضه‌کنندگان خودداری کنند.

اخبار بیشتر