اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۱۸ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۱۸ آبان‌ماه

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آبان ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران +جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت روز خودرو‌های داخلی در ۱۸ آبان ۹۸

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آخرین قیمت روز خودرو‌های داخلی در ۱۸ آبان ۹۸
امروز در بازار آزاد، قیمت روز برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به پنج شنبه (۱۶ آبان) با افزایش نسبی همراه است.

بر اساس معاملات انجام شده امروز (۱۸ آبان ۹۸) آخرین قیمت خودرو‌های پرفروش در بازار آزاد نسبت به پنج شنبه (۱۶ آبان) با افزایش نسبی همراه است و فقط یک خورو با کاهش یک میلیون تومانی معامله شد.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۸۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۹۸ میلیون تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک ۱۶۹ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۶۰ میلیون تومان، دنا ۱۱۲ میلیون تومان، پژو صندوقدار ۹۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۴۰ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۸۳ میلیون تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۷۹ میلیون تومان بدون تغییر در نرخ معامله شدند.

سمند ال ایکس و پژو جی ال ایکس با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ترتیب به مبلغ ۸۱ میلیون تومان و ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

دنا پلاس توربو با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ به ترتیب به نرخ ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۲۰۰ هزار تومانی است.

تیبا ۵۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۶۸ میلیون تومان معامله شدند که این اعداد بیانگر افزایش یک میلیون تومانی است.

ساینا و سراتو با افزایش میانگین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۲۸۸ میلیون تومان و ۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت روز خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

قیمت روز خودروهای داخلی

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند LX۸۱,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX۷۷,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس۹۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2۸۲,۰۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5۹۸,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک۱۶۹,۰۰۰,۰۰۰
سایپا 111۵۱,۲۰۰,۰۰۰
سایپا 131۴۷,۱۰۰,۰۰۰
 سایپا 132۴۸,۲۰۰,۰۰۰
سراتو ۲۸۸,۰۰۰,۰۰۰
ساینا۶۳,۵۰۰,۰۰۰
تیبا 2۶۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا۵۵,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۱۶۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو صندوقدار۹۶,۹۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ای ۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX۸۳,۰۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو اتوماتیک۱۷۹,۰۰۰,۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

بقیه خودروهای دپو شده چه می‌شوند؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
بقیه خودروهای دپو شده چه می‌شوند؟
گرچه با دستور ترخیصی که اخیرا برای تعداد دیگری از ۱۳ هزار خودرو دپو شده صادر شد در مجموع بیش از نیمی از آنها خارج شدند ولی همچنان بیش از ۴۰۰۰ خودروی دیگر باقی مانده و وضعیت مشخصی ندارند تا این‌که در موردشان تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، اخیرا بعد از رایزنی‌های صورت گرفته برای تعیین تکلیف ۱۰۴۸ دستگاه خودرویی که مراحل ترخیص را طی کرده و پروانه گمرکی را دریافت کرده بودند، وزارت صمت دستور خروج را صادر کرد. براین اساس با حدود ۷۵۰۰ دستگاهی که طبق آخرین آمار گمرک در زمان مصوبه دولت ترخیص شده بود بیش از ۸۵۰۰ دستگاه خارج شدند.

اما در این بین از حدود ۱۳ هزار دستگاهی که دپو شده بود بیش از ۴۰۰۰ دستگاه در گمرکات و بنادر باقی مانده که تاکنون اعلامی در رابطه با این‌که قرار است این خودروها چه سرنوشتی داشته باشند نشده است.

بلاتکلیفی مشتریانی که ثبت‌نام کرده‌اند

این در حالی است که از خودروهای وارداتی تعدادی مربوط به زمان ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو است که به دلیل منع قانونی و بعضا تخلفات دیگری که صورت گرفته بود اجازه ترخیص پیدا نکردند و دارای پرونده‌های قضایی هستند که باید مسیر خود را طی کنند، اما این بدان معنا نیست که همه ۴۴۰۰ دستگاه باقی‌مانده دارای تخلف یا پرونده‌های قضایی هستند، چرا که زمانی که ترخیص خودروها در نیمه تیرماه به پایان رسید، بعید نبود که اگر زمان تمدید می‌شد و ادامه پیدا می‌کرد تعداد دیگری از دستگاه‌ها با طی مراحل قانونی امکان ترخیص پیدا می‌کردند.

با این وجود، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با پایان مهلت قانونی فعلا هم تصمیمی برای تمدید زمان ندارد و این در شرایطی است که وارد کنندگان خودرو بارها درخواست تمدید زمان و تعیین تکلیف مابقی خودروها را از وزارتخانه و سایر دستگاه‌های مربوطه خواستار شده بودند.

در هر صورت اکنون بیش از ۴۰۰۰ خودروی دیگر در گمرکات باقی مانده و به نظر می‌رسد باید دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت صمت اطلاع‌رسانی شفافی در مورد چرایی عدم ترخیص این خودروها یا عدم تمایل برای این‌که فعلا زمان مربوطه تمدید شود، چراکه در کنار هر گونه مشکل قانونی و ارزی، بخشی از خودروها برای مردمی است که در شرکت‌های خودروسازی ثبت نام کرده بودند و اکنو با گذر زمان در کنار هزینه سنگینی که آنها تحمیل می‌شود، نمیدانند که اصلا خودرویی دریافت خواهند کرد یا خیر؟!

این در شرایطی است که بعد از دستور وزیر برای ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه خودروی ترخیص شده انجمن وارد کنندگان خودرو این گلایه را مطرح کرده بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای تمدید مهلت و تعیین تکلیف سایر خودروها نیز اقدام کند و فقط به ترخیص خودروهای پروانه شده محدود نشود.

گفتنی است؛ با توجه به این‌که ۱۳ هزار خودروی وارداتی در دو سال پیش با مشکلات ارزی و مسائل قانونی جدید از جمله ممنوعیت ثبت سفارش و واردات برخی اقلام مواجه شد، ترخیص خودروها مسکوت ماند تا این‌که از دی ماه سال گذشته و با تصمیم هیات دولت زمان چهارماهه‌ای برای انجام تشریفات قانونی برای صاحبان تعیین شد که در اردیبهشت ماه به پایان رسید و بار دیگر این دو زمان تمدید شد.

در این فرصت و طبق آمار تکمیلی گمرک ۷۵۰۰ خودرو ترخیص و ۱۰۴۸ دستگاه دیگر با وجود دریافت پروانه گمرکی و نداشتن مشکلات قانونی و تنها به دلیل پایان زمان نتوانسته بودند ترخیص شوند، در این شرایط با ترخیص اخیر حدود ۸۵۰۰ دستگاه خارج شده و ۴۴۰۰ دستگاه دیگر وضعیت مشخصی ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف محموله میلیاردی باطری خودرو در کردستان

رکناخبرگزاری رکنا
کشف محموله میلیاردی باطری خودرو در کردستان
حوادث رکنا: محموله ۲.۲ میلیارد ریالی باطری خودرو در کردستان کشف شد.

کشف محموله میلیاردی باطری خودرو در کردستان - 1

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ماموران انتظامی شهرستان سروآباد در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا یک دستگاه کامیون کشنده حاوی بار قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.

سردار علی آزادی  اظهار داشت: ماموران انتظامی ایست و بازرسی شهید کریمی در محور مریوان – سنندج با هماهنگی مراجع قضایی خودرو مذکور را متوقف کرده و در بازرسی از آن تعداد ۱۲ هزار و ۸۰۲ عدد انواع باتری خودرو با آمپرهای مختلف را کشف کردند.

وی با بیان اینکه در راستای شناسایی و کشف این محموله قاچاق یک نفر دستگیر شد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی این محموله را دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کردند.

فرمانده انتظامی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود از کشف بیش از ۳۵ هزار عدد انواع مواد محترقه در شهرستان سقز خبر داد و ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی شهرستان سقز حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای ورودی به شهر به یک دستگاه خودرو ایسوزو مشکوک شدند.

سردار آزادی یادآور شد: ماموران خودرو مورد نظر را با هماهنگی مراجع قضایی متوقف کرده که در بازرسی از آن ۳۵ هزار و ۴۰ عدد انواع مواد محترقه را کشف کرده و یک نفر را نیز در این رابطه دستگیر کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش خودروسازان به تحویل خودروهای بدون آپشن

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
واکنش خودروسازان به تحویل خودروهای بدون آپشن
خودروسازان در حالی کسری قطعه خودروها را نفی می‌کنند که رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان گفته است متاسفانه امروز هر خودرویی وارد بازار می‌شود با کسری قطعه مواجه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، چندی پیش بود که برخی فعالان توییتری در اعتراضی به اقدام اخیر خودروسازان درباره «حذف قطعات خودرو و آپشن‌ها» مسائلی را توییت‌ کردند. امروز هم ایسنا به نقل از رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان نوشته است: «متاسفانه امروز هر خودرویی وارد بازار می‌شود با کسری قطعه مواجه است، مثلا سنسور ۲۰۶ و رینگ‌اسپرت تمام خودروهای ایران‌خودرو حذف شده است یا پراید بدون کاتالیزور تحویل نمایندگی‌ها می‌شود و نمایندگی ناچار است با تاخیر و پس از خرید قطعه خودرو را تحویل مشتری دهد. همچنین شرکت‌های خودروساز عامل افزایش قیمت در بازار هستند.»

اما خودروسازان زیر بار کم فروشی نمی‌روند و اخیرا هم ایران خودرو در واکنشی نسبت به عرضه خودروهای بدون آپشن نوشته است: «قطعات ایمنی محصولات ایران خودرو هرگز از تولیدات خودروهای تحویل فوری حذف نشده است و این خودروها همچنان با دریافت استانداردهای موجود و مانند گذشته واگذار می‌شود.

حذف آپشن قطعات ایمنی از خودرو‌های تحویل فوری از اساس خلاف واقع است و بیان این گونه اظهارات موجب ایجاد بی‌اعتمادی به صنعت داخلی می‌شود.»

همچنین خودروسازان در گزارش‌هایشان مدعی شده‌اند که «از آنجایی که شماره‌گذاری خودروها منوط به دریافت استانداردهاست، از اساس امکان حذف قطعاتی که با ایمنی خودروها در ارتباط است وجود ندارد. اصولا امکان ندارد خودرو سازان قطعات ایمنی خودرو را کم کنند و دراین صورت پلیس راهور از شماره گذاری خودرو‌ها جلو گیری می‌کند.»

خواندن خبر در سایت منبع

طراحی و تولید ورق موردنیاز ساخت کلاچ خودرو در فولاد مبارکه

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
طراحی و تولید ورق موردنیاز ساخت کلاچ خودرو در فولاد مبارکه
برای اولین بار در کشور و با تلاش و پشتکار کارکنان فولاد مبارکه ورق گرید ۵ Mn ۱۸ ویژۀ ساخت کلاچ مورداستفاده در صنایع خودروسازی کشور در فولاد مبارکه طراحی و تولید شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، علیرضا مولوی‌زاده، رئیس واحد تروپروسس، ضمن اعلام این خبر افزود: این اقدام به‌منظور بی‌نیاز ساختن کشور از واردات، توسعه و تنوع هرچه بیشتر سبد محصولات فولاد مبارکه و تولید محصولات خاص با ارزش‌افزودۀ بالاتر صورت گرفت.

در همین خصوص، کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه افزود: این گرید در ساخت کلاچ خودروهای سبک ازجمله پراید و ۲۰۶ کاربرد دارد که تا قبل از تولید در شرکت فولاد مبارکه به‌صورت کامل از خارج کشور وارد می‌شده است.

حامد تمیزی‌فر تصریح کرد: با توجه به درخواست و نیاز شرکت پایا کلاچ، مراحل طراحی، تولید، تست و ارسال نمونۀ تولیدشده به شرکت درخواست‌کننده انجام شد.

وی از رضایت‌بخش بودن نتایج تست محصول جدید در شرکت مذکور خبر داد و گفت: پس از طی عملیات حرارتی موردنظر و انجام تست‌های تکمیلی این محصول به تأیید شرکت تولید کلاچ رسیده است.

وی با بیان این‌که این گرید با ابعاد مورد تقاضای ۱۲۷۵* ۳٫۵ مطابق بوده و خواص مکانیکی آن شامل استحکام تسلیم بالای ۳۵۵ مگاپاسکال و استحکام نهایی ۴۷۰ تا ۶۳۰ مگاپاسکال و انعطاف‌پذیری حداقل ۲۰ درصد است گفت: این محصول در محدودۀ آنالیز استاندارد DIN طراحی شده است.

رئیس واحد تروپروسس فولاد مبارکه در خاتمه از حمایت‌های مدیرمتالورژی و روش‌های تولید و سایر همکاران این واحد، مدیریت و کارکنان نواحی فولادسازی، نورد گرم، آزمایشگاه محصول، واحد فروش، واحد برنامه‌ریزی تولید و واحد تحقیقات بازار تقدیر و تشکر کرد.

غلامرضا سلیمی مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه در این خصوص گفت: در ناحیۀ فولادسازی گرید مذکور توسط واحد کورۀ قوس الکتریکی تخلیه می‌شود که با توجه به کلاس این گرید در این واحد، حین تخلیه ۱۵۰۰ کیلوگرم فرو منگنز پرکربن، ۱۰۰۰ کیلوگرم

فرو منگنز متوسط‌کربن، ۴۰۰ کیلوگرم فرو سیلیسیم و ۱۰۰ کیلوگرم آلومینیوم جهت آنالیزسازی به مذاب افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: پس از تخلیۀ مذاب به‌منظور تنظیم نهایی آنالیز و دما طبق کارت سوخت، تصفیۀ فولاد و افزایش کیفیت، ذوب به واحد کورۀ پاتیلی انتقال می‌یابد. در این واحد با سرباره‌سازی مناسب که با افزودن آهک و اکسیژن‌زدا صورت می‌گیرد، کلسیم تریتمنت و انجام دمش ملایم انتهای کار، ناخالصی‌های موجود در مذاب کاهش و کیفیت ذوب افزایش می‌یابد.

سلیمی با بیان این‌که پس از عملیات متالورژی ثانویه، ذوب به واحد ریخته‌گری ارسال می‌شود، افزود: ریخته‌گری این گرید با توجه به کربن موجود در ذوب که در گروه فولاد ۴ است، با سرعت ۱ تا ۱٫۱ متر بر دقیقه در ماشین ریخته‌گری ۱، ۳، ۴ و با سرعت ۱٫۲ تا ۱٫۳ متر بر دقیقه در ماشین ریخته‌گری ۲ و ۵ انجام می‌شود. پس از ریخته‌گری تختال‌های این گرید جهت خنک‌سازی به

air cooling واحد ۲۸ منتقل و پس از آن به ناحیۀ نورد گرم ارسال می‌شود.

علی حاجیان نژاد مدیر ناحیۀ نورد گرم فولاد مبارکه در تشریح این نوع محصول افزود: با توجه به راهبردهای مدیریت ارشد شرکت و در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و رونق تولید و همچنین تأمین مواد اولیۀ کارخانه‌های تولید قطعات خودرو در شرایط تحریم، نورد گرم با همکاری سایر واحدهای شرکت موفق به تولید یکی از گریدهای ویژۀ مصرفی در قطعات خودرو مطابق با استانداردهای جهانی به‌صورت انبوه شد.

وی با تأکید بر این‌که گرید ۵ Mn ۱۸ در قطعات کلاچ خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، ادامه داد: کلاچ که یکی از قطعات پرتنش و حساس در سیستم انتقال قدرت خودرو به شمار می‌رود از تعدادی قطعه تشکیل شده است. با توجه به این امر، ورق گرم آن باید استانداردهای ابعادی، خواص مکانیکی و متالورژیکی، سطحی و … را دارا باشد. ورق گرم این گرید از تلرانس‌های محدود ابعادی و خواص مکانیکی بالا برخوردار است که با پیش‌بینی اقدامات فرایندی مانند تعیین دماها از کوره‌های پیشگرم تا انتهای خط در هر مرحله، توزیع نیروهای نوردی و نیز توزیع عرض، تعیین برنامۀ تولید و شبیه‌سازی‌های لازم و کنترل فرایند، تولید آن با موفقیت و مطابق استاندارد و با رضایت مشتری انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پایاکلاچ تولیدکنندۀ کلاچ تحت لیسانس شرکت معتبر VALEO است که علاوه بر تأمین نیازهای خودروسازان داخلی نظیر ایران‌خودرو، سایپا (مگاموتور)، ایدم، ایران‌خودرو دیزل و رنو پارس محصولات خود را به کشورهایی همچون رومانی صادر می‌کند که این شرکت قبل از آن ورق‌های مصرفی خود را از کشور کره تأمین می‌کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ اقای رضا رحمانی در دومین همایش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تاکید بر شدت گرفتن نظارت‌ها در بازار افزود: واحد‌های صنفی و مابقی واحد‌های عرضه کننده کالا باید خودکنترلی را در خود اجرا کنند و پس از آن سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و بقیه سازمان‌های ناظر بر وضعیت عرضه کالا نظارت دقیق داشته باشند. وی با بیان اینکه تخلف در این روز‌ها خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد گفت: ما در مقابل حقوق مردم مسئولیم و اجازه ضایع شدن این حقوق را نخواهیم داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به در اختیار گرفتن همه امکانات موجود در سازمان‌های مختلف نظارت و بازرسی ادامه داد: ۲۰ هزار بازرس در کشور بر نظام توزیع نظارت می‌کنند که در کنار آن‌ها سامانه ۱۲۴ از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب و همچنین تعزیرات و دادستان‌ها نیز با ما همراه هستند. آقای رحمانی با بیان اینکه ما از همه صنوف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انتظار کمک داریم گفت: ​ اعمال تحقیق‌های ویژه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهترین تصمیم در این روزهاست. وی با اشاره به اینکه ما باید به خاطر یکدیگر از سود خود کم کنیم افزود: این موضوع باید بین همه افراد در بخش‌های مختلف کالا و خدمات نهادینه شود که از بخش کوچکی از منافع خود بگذریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به همکاری موثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف در روز‌های گذشته ادامه داد: در حال حاضر کالا به میزان مورد نیاز ذخیره سازی شده است و افزایش قیمت در دستگاه‌های دولتی تا عید انجام نخواهد شد. آقای رحمانی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین نباید تاثیر قیمتی بر کالا‌ها داشته باشد گفت: در دوره‌های گذشته ایجاد موج گرانی با افزایش بنزین در ذهن مردم نقش بسته است که البته مردم باید بدانند بنزین شاخص افزایش قیمت در کالا‌ها نیست بنابراین ما باید اثر روانی افزایش نرخ بنزین را بر روی قیمت کالا‌ها در جامعه کاهش دهیم. وی با اشاره به بهره گیری از شیوه‌های نوین در نظام تولید و توزیع افزود: نظام سامانه جامع تجارت در کشور راه اندازی شده است که در این نظام بخش‌های مختلف وجود دارد که بر اساس آن‌ها ما می‌توانیم کالا را از مبدا تا مقصد کنترل کنیم که البته این موضوع در حال حاضر فقط برای برخی کالا‌ها مانند لاستیک کامیون عملیاتی شده است و البته باید همه کالا‌ها در این سامانه قرار بگیرند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما تاثیر قیمت بنزین را در سطوح مختلف بررسی کرده‌ایم گفت: به طور مثال تاثیر بنزین در نرخ کرایه تاکسی ۹ درصد است. آقای رحمانی با اشاره به اصلاح ذهنیت مردم در خصوص موارد مختلف از جمله بنزین ادامه داد: به طور مثال در خصوص صادرات مردم این تفکر را دارند که با انجام صادرات تامین کالای مورد نیاز در بازار با مشکل مواجه می‌شود در حالی که صادرات، رونق اشتغال، ​تولید و افزایش قدرت خرید برای مردم را به همراه دارد، اما انجام نادرست صادرات در برخی موارد سبب ایجاد ذهنیت منفی برای مردم شده است که این رویه باید اصلاح شود. وی با بیان اینکه امسال شرایط تحریم در کشور کمتر از سال گذشته نشده است، گفت: این در حالی است که در هشت ماهه گذشته تولید در کالا‌های پرمصرف افزایش داشته است به طور مثال سبد مواد غذایی ۱۵ درصد و دارو‌های انسانی ۲۰ درصد افزایش تولید را تجربه کرده‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد تضاد منافع بین توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف سنتی از دغدغه‌های ما بوده است، افزود: این موضوع بخصوص در شهر‌های کوچک بیشتر مورد نظر است که اجرای مدل فرانچایز اگر خوب ارائه شود و همکاری مناسب شکل بگیرد بزرگترین مانع توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای از بین خواهد رفت.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به مراجعه فراوان مالکان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت اعلام کرد، مالکان خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند زیرا این موضوع طی چند روز آینده مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال خواهد شد. گفتنی است طی روزهای گذشته و با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروهای عمومی در پایان هر ماه جایگاه‌های سوخت با صف‌های طولانی و مراجعه زیاد این خودروهای مواجه شده است.

بازیابی رمز کارت سوخت

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما مالکان خودرو چنانچه در زمینه بازیابی رمز کارت سوخت و دریافت کارت سوخت نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به پایگاه اینترنتی www. niopdc. ir مراجعه نمایند یا باشماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
۹۰ساعت از قطع سراسری اینترنت در ایران می‌گذرد و رسانه‌های غربی با شگفتی به این پدیده می‌نگرند. روزنامه فرانسوی لوموند نوشت قطع اینترنت همزمان با بالاگرفتن اعتراض‌ها در ایران حاصل یک عملیات بسیار پیچیده فنی است که در جهان «بی‌پیشینه» بوده است. لوموند می‌نویسد که سازمان‌ها و نهادهای دولتی و برخی بانک‌ها و شرکت‌ها از طریق یک شبکه اینترنت ملی در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما مردم ایران هیچ گونه ارتباط اینترنتی با جهان ندارند. ارتباطات در داخل شبکه ایران غنی است و قابلیت پذیرش بالایی دارد، و داده‌ها می‌توانند از راه‌های بی‌شماری از یک سو به سوی دیگر بروند. به گفته آنها تنها راه ارتباط با جهان خارج در این شرایط ارتباط ماهواره‌ای است که آن هم در دسترس ایرانیان نیست.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
شهرام رضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو را به ترتیب زیر اعلام کرد؛ سواری شخصی بنزینی ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، در کارت سوخت شارژ خواهد شد. برای تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر و برای موتورسیکلت هم ۲۵ لیتر بنزین واریز می‌شود. برای وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس هم ۵۰۰ لیتر بنزیر واریز می‌شود. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود این سهمیه بندی هم مثل قبل خواهد بود با این تفاوت که فقط در مورد تاکسی دو گانه سوز ۵۰ لیتر اضافه شد و خودروی بین شهری هم با احتساب شش روز گذشته که دریافت نکرده بودند ۸۶۵ لیتر کارتشون شارژ می‌شود و برای خطی بین شهری دوگانه سوز هم با احتساب این شش روز ۵۲۵ لیتر خواهد بوداو افزود: دارندگان کارت سوخت سواری شخصی و موتور سیکلت کما فی السابق مقدار سهمیه شان به مدت شش ماه ذخیره خواهد شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

ویلموتس و وعده‌های محقق نشده/ نمایش فدراسیون کی تمام می‌شود؟

آفتاب‌نیوز33 دقیقه قبل

سی‌ان‌ان: دموکرات‌های آمریکا به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر شدند

فارس38 دقیقه قبل

مورینیو به دنبال خرید هموطنش در زمستان!

میزان‌آنلاین41 دقیقه قبل

تصویب قطعنامه کمیته دوم سازمان ملل علیه اقدامات یکجانبه اقتصادی

مهر49 دقیقه قبل

وزرای نیرو و راه‌وشهرسازی پاسخ دهند/ مسئول رصد و گزارش بارش‌ها کدام نهاد است؟

تسنیم51 دقیقه قبل