1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

تجمع کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

هفت‌ تپه؛ دوازدهمین روز اعتصاباین ویدیوها را امروز یکی از مخاطبین از ادامه اعتراضات کارگران هفت تپه فرستاده و گفته:کارگران نیشکر هفت‌تپه در ادامه اعراضاتشان امروز با شعار "این همه لشگر آمده ، به عشق کارگر آمده" در مصلای بزرگ شوش حاضر شدند pic.twitter.com/v3gazZrSDl— BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) ۲۵ آبان ۱۳۹۷

کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر شوش، در استان خوزستان، اعتراضشان را بیان کردند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که میان کارگران و بسیجی‌ها در این محل درگیری‌هایی بروز کرد.

کارگران معترض با حضور در مصلای شهر شوش، محل برگزاری نماز جمعه شعار دادند: "این همه لشکر آمده، به عشق کارگر آمده".

این شعار تغییریافته شعاری است که طرفداران آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اجتماعات خود بیان می‌کنند.

در اعتراضات حدود یک سال اخیر در ایران شعارهای زیادی با مضمون کنایه به شعارهای رسمی و حکومتی در ایران ساخته شده است.هفت‌ تپه؛ شعار 'زنده باد اختلاس گر' در یازدهمین روز اعتصابکشاورزان اصفهان نماز جمعه را بر هم زدندمعترضان در نماز جمعه کازرون: دشمن ما همین جا است

روز جمعه در شوش، معترضان تابوتی را به طور نمادین به نشانه وضعیت شرکت هفت‌تپه تشییع کردند.

کارگران کشت و صنعت هفت‌تپه از ۱۲ روز پیش اعتصاب کرده‌اند و پیش از این تجمع‌های دیگری، از جمله در مقابل فرمانداری شوش برگزار کرده‌اند.

معترضان می‌گویند بیش از دو سال است که برخی از حقوق و مزایایشان را دریافت نکرده‌اند.

آنها می‌گویند که مشکلات شرکت هفت‌تپه با خصوصی‌سازی آن تشدید شده است.

پیش از این ایلنا گزارش داده است که برخی از سهامداران و اعضای هیئت مدیره هفت‌تپه در فهرست متخلفان ارزی بوده‌اند.

کارگران هفت‌تپه از معدود کارگرانی در ایران هستند که توانسته‌اند تشکلی مستقل برای پیگیری مطالباتشان ایجاد کنند.

اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران، در یکی از تجمعات اعتراضی گفته است که خواسته آنها بازگشت شرکت هفت‌تپه به مالکیت عمومی و اداره جمعی و شورایی آن است.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم

فارسخبرگزاری فارس
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه  در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شوش، کارگران نیشکر هفت‌تپه در روزهای اخیر در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند. حدود هزار نفر از کارگران به همراه خانواده‌های خود از روستاها و شهرهای اطراف هر روز مقابل در فرمانداری شوش در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده و مطالبات خود تجمع می‌کنند.

سید راضی نوری در خصوص تجمع کارگران نیشکر به خبرنگار فارس گفت: از تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و مطالبات و خواسته‌های آن‌ها کاملاً مطلع هستم و در این خصوص با استاندار خوزستان صحبت کردم.

نماینده مردم شوش در مجلس عنوان کرد: قرار بر این بود که استاندار در جلسه مشترکی با شورای تأمین شهرستان شوش خواسته‌های کارگران را پیگیری کنند و حقوق و مطالبات آن‌ها پرداخت شود.

وی افزود: در سیستم مدیریتی نیشکر هفت‌تپه باید تغییراتی ایجاد شود که در آینده شاهد چنین اعتراضاتی نباشیم و حقوق کارگران در زمان معین پرداخت شود.

عدنان غزی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: کارگران نیشکر هفت‌تپه امروز نیز مانند روزهای گذشته تجمع داشتند و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

فرماندار شوش عنوان کرد: کارگران نیشکر حدود 3 ماه حقوق عقب‌افتاده دارند که با کمک استاندار درحال پیگیری موضوع هستیم که سریع‌تر حل شود.

هرچند کارگران نیشکر در این اوضاع نابه‌سامان اقتصادی نسبت به تأخیر در پرداخت حقوق خود تجمع می‌کنند اما مسؤولان معتقدند که در حال پیگیری موضوع و رفع مشکلات پیش رو هستند. انتظار می‌رود که این پیگیری‌ها زودتر به نتیجه برسد تا کارگران نیشکر برای رسیدن به حقوق خود به جای تجمع در مقابل درب فرمانداری پشت باجه عابربانک‌ها صف بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
امام جمعه زاهدان بیان کرد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه بویژه در یمن بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان از دیگر اهداف سفر بن سلمان را ایجاد تنش و جدایی بین پاکستان و ایران بر شمرد و افزود: ولیعهد عربستان سعی کرد تا با ایجاد یک هسته مقاومت و اتحاد جمعی پاکستان را در کنار خود برای ضربه زدن به ایران داشته باشد. آیت الله سلیمانی گفت: ۲۷ شهید حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یکی از برنامه‌های سفر بن سلمان برای ایجاد تنش و ناامنی در ایران بود. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی با مخاطب قرار دادن نسل جوان آینده و پیشرفت این نظام را در دست آنان دانستند. امام جمعه جدید زاهدان هفته آینده با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب معرفی خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دهلی‌نو و اسلام‌آباد، ارتش پاکستان به دستور دولت این کشور به حالت آماده‌باش در آمد. به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. دولت هند، پاکستان را متهم می‌کند که به این گروه‌های تروریستی فضا و امکان فعالیت داده است. دولت پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران و برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «دهلیز» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، عکسی از سفر خود به جزیره هرمز را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. هانیه توسلی خیلی کوتاه در توضیح این عکس نوشت: «در هرمز که جان جانان است.» جزیره هرمز به دلیل داشتن خاک‌هایی به رنگ‌های قرمز، طلایی، سفید و … در جهان مشهور است.

اخبار بیشتر