تجمع کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تجمع کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید
کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر شوش، در استان خوزستان، اعتراضشان را بیان کردند.

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

هفت‌ تپه؛ دوازدهمین روز اعتصاباین ویدیوها را امروز یکی از مخاطبین از ادامه اعتراضات کارگران هفت تپه فرستاده و گفته:کارگران نیشکر هفت‌تپه در ادامه اعراضاتشان امروز با شعار "این همه لشگر آمده ، به عشق کارگر آمده" در مصلای بزرگ شوش حاضر شدند pic.twitter.com/v3gazZrSDl— BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) ۲۵ آبان ۱۳۹۷

کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر شوش، در استان خوزستان، اعتراضشان را بیان کردند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که میان کارگران و بسیجی‌ها در این محل درگیری‌هایی بروز کرد.

کارگران معترض با حضور در مصلای شهر شوش، محل برگزاری نماز جمعه شعار دادند: "این همه لشکر آمده، به عشق کارگر آمده".

این شعار تغییریافته شعاری است که طرفداران آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اجتماعات خود بیان می‌کنند.

در اعتراضات حدود یک سال اخیر در ایران شعارهای زیادی با مضمون کنایه به شعارهای رسمی و حکومتی در ایران ساخته شده است.هفت‌ تپه؛ شعار 'زنده باد اختلاس گر' در یازدهمین روز اعتصابکشاورزان اصفهان نماز جمعه را بر هم زدندمعترضان در نماز جمعه کازرون: دشمن ما همین جا است

روز جمعه در شوش، معترضان تابوتی را به طور نمادین به نشانه وضعیت شرکت هفت‌تپه تشییع کردند.

کارگران کشت و صنعت هفت‌تپه از ۱۲ روز پیش اعتصاب کرده‌اند و پیش از این تجمع‌های دیگری، از جمله در مقابل فرمانداری شوش برگزار کرده‌اند.

معترضان می‌گویند بیش از دو سال است که برخی از حقوق و مزایایشان را دریافت نکرده‌اند.

آنها می‌گویند که مشکلات شرکت هفت‌تپه با خصوصی‌سازی آن تشدید شده است.

پیش از این ایلنا گزارش داده است که برخی از سهامداران و اعضای هیئت مدیره هفت‌تپه در فهرست متخلفان ارزی بوده‌اند.

کارگران هفت‌تپه از معدود کارگرانی در ایران هستند که توانسته‌اند تشکلی مستقل برای پیگیری مطالباتشان ایجاد کنند.

اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران، در یکی از تجمعات اعتراضی گفته است که خواسته آنها بازگشت شرکت هفت‌تپه به مالکیت عمومی و اداره جمعی و شورایی آن است.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم

فارسخبرگزاری فارس
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه  در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم
حدود هزار نفر از کارگران به همراه خانواده‌های خود از روستاها و شهرهای اطراف در روزهای اخیر مقابل درب فرمانداری شوش در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده و مطالبات خود تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوش، کارگران نیشکر هفت‌تپه در روزهای اخیر در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند. حدود هزار نفر از کارگران به همراه خانواده‌های خود از روستاها و شهرهای اطراف هر روز مقابل در فرمانداری شوش در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده و مطالبات خود تجمع می‌کنند.

سیستم مدیریتی باید تغییر کند

سید راضی نوری در خصوص تجمع کارگران نیشکر به خبرنگار فارس گفت: از تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و مطالبات و خواسته‌های آن‌ها کاملاً مطلع هستم و در این خصوص با استاندار خوزستان صحبت کردم.

نماینده مردم شوش در مجلس عنوان کرد: قرار بر این بود که استاندار در جلسه مشترکی با شورای تأمین شهرستان شوش خواسته‌های کارگران را پیگیری کنند و حقوق و مطالبات آن‌ها پرداخت شود.

وی افزود: در سیستم مدیریتی نیشکر هفت‌تپه باید تغییراتی ایجاد شود که در آینده شاهد چنین اعتراضاتی نباشیم و حقوق کارگران در زمان معین پرداخت شود.

درحال پیگیری هستیم

عدنان غزی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: کارگران نیشکر هفت‌تپه امروز نیز مانند روزهای گذشته تجمع داشتند و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

فرماندار شوش عنوان کرد: کارگران نیشکر حدود 3 ماه حقوق عقب‌افتاده دارند که با کمک استاندار درحال پیگیری موضوع هستیم که سریع‌تر حل شود.

هرچند کارگران نیشکر در این اوضاع نابه‌سامان اقتصادی نسبت به تأخیر در پرداخت حقوق خود تجمع می‌کنند اما مسؤولان معتقدند که در حال پیگیری موضوع و رفع مشکلات پیش رو هستند. انتظار می‌رود که این پیگیری‌ها زودتر به نتیجه برسد تا کارگران نیشکر برای رسیدن به حقوق خود به جای تجمع در مقابل درب فرمانداری پشت باجه عابربانک‌ها صف بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
موضع و رویکرد آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به پروسه «مذاکرات هسته‌ای با آمریکا» و متن توافق نهایی، مهم‌ترین جزء فرامتن برجام است. لذا پرسش مهمی که پیش کشیده می‌شود آن است که چرا آیت‌الله خامنه‌ای با این مذاکرات موافقت کرده‌اند؟ کلید پاسخ به این پرسش، توجه به مبنای «مردم‌سالاری دینی» است و تا زمانی که یک درک صحیح از این مفهوم در میان نباشد، از رویکرد و مدیریت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع برجام هم رمزگشایی نخواهد شد. بر همین اساس آیت‌الله خامنه‌ای «جهت‌گیری» حکومت به سمت عدالت و سعادت مردم را نیز یک پایه مشروعیت می‌دانند. آیت‌الله خامنه‌ای چرایی صدور این مجوز را شخصا توضیح داده‌اند. آیت‌الله خامنه‌ای در این دو دیدار تاکید می‌کنند صدور این مجوز در پی «اصرار دولت‌ها» و برای کسب «تجربه ملت» صورت گرفته است.

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.

سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ ۹۰ درصد اقتصاد ایران در اواسط دهه ۸۰ دولتی و تنها ۱۰ درصد آن به تعاونی‌ها و بخش خصوصی اختصاص داشت. بازدهی پائین شرکت‌های دولتی در سال ۸۴ به ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی رهبر معظم انقلاب انجامید. چهار دولت مجری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و ۵ دوره مجلس وظیفه قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای این سیاست‌ها را بر عهده داشت و در همه این سال‌ها مدیران دولتی مخالف خصوصی‌سازی مقاومت کردند و همچنین بعضی از واگذاری‎های انجام شده با مشکلات متعدد همراه بود. اگر روند واگذاری شرکت‌های دولتی به خصوصی بر اساس اصول و برنامه‌ریزی انجام می‌شد، بسیاری از مشکلات که امروز گریبان‌گیر اقتصاد کشور است هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

حمایت از خانواده زندانی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
خیرین در بیست و یکمین جشن گلریزان حمایت از خانواده زندانیان دور هم جمع شدند تا در کنار مسئولین قضایی بزم محبت و همدلی بکارندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این روز‌ها بیش از صد هزار خانواده نیازمند زندانیان کشورمان در انتظار دست‌های یاری‌گر و حمایت‌های خیرخواهانه هستند.

اخبار بیشتر