تجمع کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تجمع کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

بی‌بی‌سیخبرگزاری بی‌بی‌سی
اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید
کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر شوش، در استان خوزستان، اعتراضشان را بیان کردند.

اعتراض کارگران هفت تپه به نماز جمعه کشید

هفت‌ تپه؛ دوازدهمین روز اعتصاباین ویدیوها را امروز یکی از مخاطبین از ادامه اعتراضات کارگران هفت تپه فرستاده و گفته:کارگران نیشکر هفت‌تپه در ادامه اعراضاتشان امروز با شعار "این همه لشگر آمده ، به عشق کارگر آمده" در مصلای بزرگ شوش حاضر شدند pic.twitter.com/v3gazZrSDl— BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) ۲۵ آبان ۱۳۹۷

کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر شوش، در استان خوزستان، اعتراضشان را بیان کردند.

یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که میان کارگران و بسیجی‌ها در این محل درگیری‌هایی بروز کرد.

کارگران معترض با حضور در مصلای شهر شوش، محل برگزاری نماز جمعه شعار دادند: "این همه لشکر آمده، به عشق کارگر آمده".

این شعار تغییریافته شعاری است که طرفداران آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اجتماعات خود بیان می‌کنند.

در اعتراضات حدود یک سال اخیر در ایران شعارهای زیادی با مضمون کنایه به شعارهای رسمی و حکومتی در ایران ساخته شده است.هفت‌ تپه؛ شعار 'زنده باد اختلاس گر' در یازدهمین روز اعتصابکشاورزان اصفهان نماز جمعه را بر هم زدندمعترضان در نماز جمعه کازرون: دشمن ما همین جا است

روز جمعه در شوش، معترضان تابوتی را به طور نمادین به نشانه وضعیت شرکت هفت‌تپه تشییع کردند.

کارگران کشت و صنعت هفت‌تپه از ۱۲ روز پیش اعتصاب کرده‌اند و پیش از این تجمع‌های دیگری، از جمله در مقابل فرمانداری شوش برگزار کرده‌اند.

معترضان می‌گویند بیش از دو سال است که برخی از حقوق و مزایایشان را دریافت نکرده‌اند.

آنها می‌گویند که مشکلات شرکت هفت‌تپه با خصوصی‌سازی آن تشدید شده است.

پیش از این ایلنا گزارش داده است که برخی از سهامداران و اعضای هیئت مدیره هفت‌تپه در فهرست متخلفان ارزی بوده‌اند.

کارگران هفت‌تپه از معدود کارگرانی در ایران هستند که توانسته‌اند تشکلی مستقل برای پیگیری مطالباتشان ایجاد کنند.

اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران، در یکی از تجمعات اعتراضی گفته است که خواسته آنها بازگشت شرکت هفت‌تپه به مالکیت عمومی و اداره جمعی و شورایی آن است.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم

فارسخبرگزاری فارس
تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه  در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده/ مسئولان: پیگیریم
حدود هزار نفر از کارگران به همراه خانواده‌های خود از روستاها و شهرهای اطراف در روزهای اخیر مقابل درب فرمانداری شوش در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده و مطالبات خود تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوش، کارگران نیشکر هفت‌تپه در روزهای اخیر در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند. حدود هزار نفر از کارگران به همراه خانواده‌های خود از روستاها و شهرهای اطراف هر روز مقابل در فرمانداری شوش در اعتراض به حقوق عقب‌افتاده و مطالبات خود تجمع می‌کنند.

سیستم مدیریتی باید تغییر کند

سید راضی نوری در خصوص تجمع کارگران نیشکر به خبرنگار فارس گفت: از تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و مطالبات و خواسته‌های آن‌ها کاملاً مطلع هستم و در این خصوص با استاندار خوزستان صحبت کردم.

نماینده مردم شوش در مجلس عنوان کرد: قرار بر این بود که استاندار در جلسه مشترکی با شورای تأمین شهرستان شوش خواسته‌های کارگران را پیگیری کنند و حقوق و مطالبات آن‌ها پرداخت شود.

وی افزود: در سیستم مدیریتی نیشکر هفت‌تپه باید تغییراتی ایجاد شود که در آینده شاهد چنین اعتراضاتی نباشیم و حقوق کارگران در زمان معین پرداخت شود.

درحال پیگیری هستیم

عدنان غزی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: کارگران نیشکر هفت‌تپه امروز نیز مانند روزهای گذشته تجمع داشتند و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

فرماندار شوش عنوان کرد: کارگران نیشکر حدود 3 ماه حقوق عقب‌افتاده دارند که با کمک استاندار درحال پیگیری موضوع هستیم که سریع‌تر حل شود.

هرچند کارگران نیشکر در این اوضاع نابه‌سامان اقتصادی نسبت به تأخیر در پرداخت حقوق خود تجمع می‌کنند اما مسؤولان معتقدند که در حال پیگیری موضوع و رفع مشکلات پیش رو هستند. انتظار می‌رود که این پیگیری‌ها زودتر به نتیجه برسد تا کارگران نیشکر برای رسیدن به حقوق خود به جای تجمع در مقابل درب فرمانداری پشت باجه عابربانک‌ها صف بکشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خلاقیت‌های دیدنی دستان آبی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اوتیسم با همه رنج هایی که به جای گذاشته، مانع بروز نبوغ و خلاقیت‌های هنری استعدادهای ناشناخته نشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گالری مهر هنر واقع در خیابان دزاشیب میزبان هنرمندانی بود که هنر دست خود را به امید تماشای دوست داران شان به نمایش گذاشتند. بچه‌هایی که تاکنون خانه نشین بودند و نمی‌توانستند مهارت و آثارشان را نشان دهند. چنانچه مایلید صنایع دست هنر این عزیزان را تماشا کنید ۲۴ تا ۲۶ شهریور همین گالری میزبان شما خواهد بود.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.

اولویت‌های اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ در آستانه‌ی هفته‌ی دولت رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR توصیه‌های اقتصادی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دولت را در نماهنگ «اولویت‌های اقتصادی» منتشر کرد. بیانات رهبر معظم انقلاب که در این فیلم مشاهده می‌کنید: نگاه‌مان به تولیدکننده، نگاه مناسب و درستی نیست. من عرض میکنم نگاه مجموعه‌ی دولت و مسئولین کشور به آن فرد تولیدکننده، باید نگاه به یک رزمنده باشد؛ مگر نمیگویید «جنگ اقتصادی»، رزمنده‌ی این جنگ اقتصادی کیست؟ آن کسی که اقتصاد داخلی را تقویت میکند؛ اقتصاد داخلی هم عمدتا با تولید تقویت میشود؛ پس این تولیدکننده را شما به چشم یک رزمنده نگاه کنید. در محیط اقتصادی کشور، بعضی از عوامل اقتصادی حکم پیشران را دارند که اگر آنها به حرکت بیفتند، کل این مجموعه‌ی کار اقتصادی به حرکت می‌افتد؛ مثلا یکی‌اش مسئله‌ی مسکن است -اگر چنانچه حوزه‌ی مسکن به حرکت در بیاید و به کار بیفتد، این خودش بخش مهمی از بخشهای اقتصادی کشور را به حرکت در می‌آورد- یکی مسئله‌ی کشاورزی است، یکی مسئله‌ی حوزه‌ی خودرو است، یکی مسئله‌ی شرکتهای دانش‌بنیان است، یکی مسئله‌ی لوازم خانگی است؛ اینها مسائلی است که در هر کشور حکم پیشران را دارند؛ روی اینها تکیه بشود؛ بخشهای مختلفی که مسئول این بخشها هستند هر چه ممکن است در این زمینه‌ها تلاش کنند، کار کنند، این پیشرانها اگر به کار بیفتد، حرکت عمومی اقتصاد بکلی متفاوت خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کشیش بازنشسته به جرم آزار و اذیت یک دانش آموز دختر دستگیر شد. کشیش بازنشسته‌ای در نیویورک به آزار و اذیت یکی از دانش آموزانش دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت. ویلیام ۸۷ ساله در اعترافات خود به آزار و اذیت دانش‌آموزش اعتراف کرد و گفت که چند سال دختر جوان را برده جنسی خود کرده بود به طوری که موجب افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات روحی و روانی دختر جوان نیز شده بود. پس از انتشار خبر آزار و اذیت دختر جوان توسط کشیش موجی از خشم مردم برانگیخته شد. در حال حاضر کشیش بازنشسته که به جرم آزار و اذیت دخترجوان دستگیر شده بود در بازداشت است تا مجازاتی برای این جنایتش در نظر گرفته شود.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

اخبار بیشتر