اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۱۹ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۱۹ آبان‌ماه

امکان کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
امکان کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار
مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، از امکان کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمدباقر عالی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی قطعات و لوازم جانبی خودرو، اظهار کرد: تا امروز قرارداد داخلی‌سازی ۱۲۰ میلیون یورو قطعه خودرو، با قطعه‌سازان داخلی نهایی شده و کار برای تولید این قطعات آغاز شده است.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در وزارت صنعت، معدن و تجارت راهبرد در نظر گرفته شده این است که تا پایان سال ۱۴۰۰ این عدد به ۱۰ میلیارد دلار برسد. او پیش‌بینی کرد: با رسیدن قطعات تولید شده خودرو در داخل به دست خودروسازان، امکان کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار وجود خواهد داشت.

خودروتک

خواندن خبر در سایت منبع

گره کور ترخیص خودروهای محبوس

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
گره کور ترخیص خودروهای محبوس
ترخیص خودروهای محبوس در گمرک همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

هفته گذشته بود که معاون فنی گمرک در یک خبری غیرمنتظره از صدور مجوز برای ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپوشده از گمرکات رونمایی کرد. اظهارات مهرداد جمال ارونقی، نشان ازاین داشت که وزیر صمت برای ترخیص این تعداد خودرو موافقت کرده و موضوع به گمرک ایران نیز ابلاغ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، البته انتشار این خبر، موجی از انتقادها را به راه انداخت. همین جنجال رسانه‌ای کافی بود تا فرآیند ترخیص این خودروهای وارداتی که گفته می‌شود مربوط به یک شرکت خاص است، با دستور نهادهای نظارتی متوقف شود. اما نکته جالب ماجرا اینجاست وزارت صمت و گمرک در این باره فعلا موضع سکوت را در پیش گرفته‌اند و پیگیری‌های ما نیز برای دست یافتن به جزئیات بیشتر در این زمینه نیز راه به جایی نبرد. با این حال، اما پرسش مهمی که مطرح می‌شود و باید متولیان امر به آن پاسخ دهند اینکه این خودروهای دپو شده تا چه زمانی قرار است در گمرکات مانده و خاک بخورند و دلیل این همه تعلل در فرایند ترخیص چیست؟ آیا دست‌هایی در کار است که مانع از انجام این کار می‌شود؟ حال باید دید در نهایت گره ترخیص خودروهای دپو شده به دست چه کسی باز می‌شود؟ در همین حال، اما وزارت کشور، خواستار تعیین تکلیف ۲۲۷ خودرو در گمرک خرمشهر شده که تعدادی از این خودروها به سفارش آمریکا بوده و مابقی نیز حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی دارند.

داستان خودروهای دپو شده

داستان ترخیص چند هزار دستگاه خودروی محبوس در گمرک، هنوز ادامه دارد و گویا این پرونده جنجالی قرار نیست به این زودی‌ها بسته شود. برندهایی که از سال ۹۶ ورودشان به گمرکات کشور با هاله‌ای از ابهام و پیچیدگی روبه‌رو هستند. اما در این معمای سه ضلعی خودروهای حبس شده، در یک ضلع واردکنندگانی قرار دارند که به گفته خودشان هم ثبت سفارش آنها قانونی بوده و هم منشا ارز آنها مشخص است، پس هیچ دلیلی، برای مخالفت دولت با ترخیص این خودروها وجود ندارد. در ضلع دیگر این ماجرا، گمرک قرار دارد که با ارایه پیشنهادهایی خواهان آزادسازی چند هزار دستگاه خودرویی است که در حال خاک خوردن هستند. اما ضلع سوم و مهم‌تر این ماجرا به دولت و وزارت صمت بر می‌گردد. برخی می‌گویند که پشت صحنه معطلی برای ترخیص خودروها متوجه وزارت صمت است و وزیر صمت تعمدا مجوز ترخیص این خودروها را صادر نکرده، آنهم به دلیل اختلافاتی است که با برخی از شرکت‌های واردکننده خودرو دارد. در این میان اما، کوتاهی دولت را نیز نمی‌توان نادیده گرفت؛ چراکه دست روی دست گذاشته و هیچ اقدام عاجلی در این زمینه صورت نمی‌دهد. در واقع معلوم نیست که دولت چه برنامه‌ای برای این خودروها در سر دارد.

حال بر گردیم به اینکه چرا خودروها وارد گمرکات کشور شدند اما تاکنون اجازه ترخیص نداشتند؟ ماجرا از سال ۹۶ استارت خورد. زمانی که سیاست‌گذاران بدون اطلاع قبلی و با وجود تعهداتی که واردکنندگان خودرو به مردم داشتند، مانع از ورود خودروهای خارجی شدند. ممنوعیت واردات خودروهای خارجی که در زمان محمدرضا نعمت‌زاده وزیر اسبق صمت کلید خورد. دسته نوشته‌ای که راهی سازمان توسعه تجارت شد و به دنبال آن دیگر واردکنندگان، نتوانستند نسبت به ترخیص خودروهایش اقدام کنند. این ممنوعیت، همچنان در زمان وزارت محمد شریعتمداری ادامه داشت و رضا رحمانی هم نتوانست گره ترخیص تمامی خودروهای محبوس در گمرکات را باز کند. ناگفته نماند که از ۱۳ هزار خودروی دپو شده، بیش از نیمی از آنها خارج شدند، اما همچنان بیش از ۴ هزار خودروی دیگر بلاتکلیفند. البته با رایزنی هایی که از سال ۹۷ صورت گرفت؛ قرار شد ۱۰۴۸ دستگاه خودرویی که مراحل ترخیص را طی کرده و پروانه الکترونیکی دریافت کرده بودند، ترخیص شوند. بر همین اساس، با حدود ۷۵۰۰ دستگاهی که طبق آخرین آمار گمرک در زمان مصوبه دولت ترخیص شد، بیش از ۸۵۰۰ دستگاه خارج شده و ۴۴۰۰ دستگاه دیگر وضعیت مشخصی نداشته و در گمرکات و بنادر باقی مانده‌اند. هنوز هم مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار آنها است. هرچند گفته می‌شود که از خودروهای وارداتی تعدادی مربوط به زمان ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو است که به دلیل منع قانونی و بعضا تخلفات دیگری که صورت گرفته بود، اجازه ترخیص پیدا نکردند. البته این ماجرای کشدار، بنابه اظهارات مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در هفته گذشته، به یک نقطه مشترکی بین گمرک، مسوولان بانک مرکزی و وزارت صمت رسیده بود. به طوریکه در جلسه روز یک‌شنبه هفته گذشته کارگروه هماهنگی بانک مرکزی موضوع ترخیص ۱۰۴۸ خودرو که دارای پروانه گمرکی بودند، مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت اعضا و دستگاه‌های مربوطه به توافق نهایی برای ترخیص رسیدند. به گفته این مقام مسوول در گمرک، صاحبان این ۱۰۴۸ دستگاه خودرو که تشریفات آنها انجام شده، می‌توانستند از ۱۳ آبان‌ماه برای تحویل خودروهایشان مراجعه کنند. اما این خبر موجی از اعتراضات را به همراه داشت و دستور ترخیص نزدیک به ۱۰۰۰ خودروی متعلق به یک شرکت خاص در رسانه‌ها جنجال ساز شد. هرچند ارونقی معاون فنی گمرک که صدور مجوز ترخیص این خودروها را رسانه‌ای کرد، مشخص نکرد که این دستور از سوی کدام دستگاه به وزیر صمت داده شده است. پیگیری‌ها هم برای دریافت جزییات بیشتر این موضوع از سوی معاون فنی گمرک و وزارتخانه صمت بی پاسخ ماند. با این حال، باید گفت که سکوت وزارت صمت در رابطه با این پرونده به شایعات در این رابطه بیشتر دامن زده است.

به هر ترتیب دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خبر از ورود نهادهای نظارتی به این پرونده داد. مهدی دادفر همچنین در تازه‌ترین اظهارات خود گفت: دولت مصوبه‌ای در این زمینه نداشته و موضوع ترخیص خودروهای وارداتی نیز با ابهامات زیادی مواجه است. برهمین اساس، انجمن واردکنندگان خودرو در نامه‌ای به سازمان بازرسی کل کشور، موضوع را مطرح کرده و خواستار ورود نهادهای نظارتی به این حوزه شد. بر این اساس، نهادهای نظارتی به این پرونده‌ ورود کرده و سازمان بازرسی کشور نیز آن را در دست پیگیری دارد. البته گلایه منتقدین صدور مجوز برای ترخیص ۱۴۰۸ خودرو این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای تمدید مهلت و تعیین تکلیف سایر خودروها نیز اقدام کند و فقط به ترخیص خودروهای پروانه شده محدود نشود.

کدام برندها خاک می‌خورند؟

اما کدام برندهای خودرویی در گمرکات خاک می‌خورند و همچنان اجازه ورود به خاک کشور را ندارند؟ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به بیان جزییاتی در این باره پرداخت. به گفته مهدی دادفر، تعداد ۱۰۴۸ خودرویی که دستور ترخیص آن‌ها داده شد، مواردی هستند که پروانه شده‌اند و بر اساس قوانین و مقررات گمرکی باید ترخیص آن‌ها صورت می‌گرفت. اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد، این است که از این تعداد خودرو ۱۰۰۰ دستگاه مربوط به یکی از شرکت‌های واردکننده و ۴۸ دستگاه متعلق به ۴ عدد کارت بازرگانی است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بر این باور است که اگر بحث حل مشکل است، نباید تبعیض قائل شد و تنها مشکلات یک طیف خاص را برطرف کرد. دادفر درباره اینکه کدام برندهای خودرویی همچنان منتظر اجازه ترخیص هستند، عنوان کرد: براساس آماری که ما در اختیار داریم، خودروهایی از شرکت‌های «بورگوارد»، «رامک‌خودرو»، «رنو» و «ستاره ایران» در گمرک مانده و این واردکنندگان به مردم تعهد دارند. همچنین بنابر آمار اعلامی از سوی او، تقریبا ۳ هزار دستگاه خودرو دیگر در گمرک باقی مانده و اگر بخواهیم به آمار تفکیک شده، البته به صورت تقریبی اشاره کنیم تعداد ۱۵۰ دستگاه بورگوارد، ۸۰۰ دستگاه از شرکت رامک‌خودرو، ۲۰۰ دستگاه از ستاره ایران و ۶۰۰ خودرو نیز از برند رنو در گمرک وجود دارد.

او با بیان اینکه این خودروها هیچ تفاوتی با ۱۰۴۸ دستگاه آزاد شده ندارند و تنها یک مرحله عقب‌تر هستند، گفت: تنها دلیل ترخیص این ۱۰۴۸ دستگاه خودرو نیز یک مرحله جلوتر بودن در مسائل مرتبط با گمرک اعلام می‌شود. با این حال، در صورت ترخیص ۳۰۰۰ دستگاه باقی‌مانده ظرف مدت ۱ ماه خودروها به دست مردم می‌رسد. به گفته او، شرکت‌های واردکننده به شدت در حال پیگیری برای ترخیص خودروها هستند اما پاسخی دریافت نمی‌کنند.

دادفر در ادامه ارزش خودروهای دپو شده در گمرک را به طور متوسط ۳۰ هزار دلار عنوان کرد که این نشان می‌دهد ارزش ۴۱۰۰ خودروی باقی مانده در گمرک با نرخ دلار روز بیش از یک هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

بر این اساس، در عین حالی که بانک مرکزی کاملا مخالف با واردات خودرو بوده و با تامین ارز آن از هر منشا و محلی مشکل دارد، در آخرین روزهای هفته گذشته، موضوع ترخیص خودروهای وارداتی به میزان ۱۰۴۸ دستگاه جنجال دوباره‌ای را آغاز کرد که اگرچه اعلام شده این ترخیص با دستور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته؛ اما هنوز هم هیچ واکنشی را از سوی وزارت صنعت و شخص وزیر در پی نداشته است.

تعیین تکلیف ۲۲۷ خودرو در گمرک خرمشهر

از آن‌سو، اما وزارت کشور خواستار تعیین تکلیف ۲۲۷ خودرو در گمرک خرمشهر شد که تعدادی از این خودروها به سفارش آمریکا بوده و مابقی نیز حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی دارند. حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خواستار تعیین تکلیف ۲۲۷ خودرو سواری در گمرک خرمشهر شد. براین اساس گفته می‌شود، تعدادی از این خودروها سفارش آمریکا بوده و مابقی نیز حجم موتور آنها بالای ۲۵۰۰ سی‌سی است که واردات آن به کشور براساس مصوبه هیات وزیران ممنوع شده است. در این نامه مورخ ۳۰ مهرماه ۹۸ آمده است: «با احترام، پیرو دعوت نامه شماره ۱۴۱۳۱۴ مورخ ۱۵ مهر ماه سال ۹۸ پیرامون آخرین وضعیت خودروهای متوقف شده در گمرک خرمشهر به آگاهی می‌رساند، نماینده گمرک خرمشهر عنوان کرد که در مجموع ۲۲۷ خودرو در گمرک خرمشهر متوقف که از این تعداد ۷۳ خودرو سفارش آمریکا و ۱۵۴ خودرو بالای ۲۵۰۰ سی سی بوده که سفارش آن کشور نیستند. اکثر آنها متعلق به افراد حقیقی بوده و قبل از تاریخ مصوبات سال‌های ۹۵ و ۹۶ وارد شده‌اند. برابر مصوبه مورخ ۹ شهریور ماه سال ۹۶ ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع شده است. مکاتبات و جلسات متعددی برای رفع مشکل انجام شده اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است. اعتراضاتی از سوی صاحبان این خودروها اخیرا در خرمشهر انجام و درخواست تعیین تکلیف سریعتر اموال خود را دارند. شرایط نگهداری این خودروها مناسب نبوده و هزینه انبارداری نیز به آن تعلق می‌گیرد. در نهایت مقرر شد: با عنایت به تفکیک خودروهای موجود به دو بخش «سفارش آمریکا و بالای ۲۵۰۰ سی سی»، استانداری خوزستان مشخصات ۷۳ دستگاه سفارش آمریکا را به صورت کامل به همراه شماره VIN ظرف یک هفته به وزارت کشور ارسال کند تا موارد برابر پاسخ معاونت حقوقی ریاست جمهوری به استفساریه سازمان مناطق آزاد بررسی و در صورت امکان نسبت به شماره گذاری آنها از طریق راهور هماهنگی به عمل آید. همچنین با توجه به مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی مابقی خودروها (۱۵۴ دستگاه) نیازمند اصلاح مصوبه دولت داشته و لذا اقدامی از سوی وزارت متبوع متصور نمی‌شود. سازمان منطقه آزاد با همراهی گمرک ایران نسبت به ارایه پیشنهاد مصوبه به هیات محترم وزیران درمورد باقی خودروهای ذکر شده نیز اقدام و پیگیری لازم را انجام دهند. همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری لازم پیرامون ۷۳ دستگاه خودروی مورد اشاره، در صورت نداشتن شماره VIN ساخت آمریکا، را داشته باشد. در هر صورت اکنون بیش از ۴۰۰۰ خودروی دیگر در گمرکات باقی مانده و به نظر می‌رسد باید دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت صمت اطلاع‌رسانی شفافی در مورد چرایی عدم ترخیص این خودروها یا عدم تمایل برای این‌که فعلا زمان مربوطه تمدید شود، چراکه در کنار هر گونه مشکل قانونی و ارزی، بخشی از خودروها برای مردمی است که در شرکت‌های خودروسازی ثبت نام کرده بودند و اکنون با گذر زمان در کنار هزینه سنگینی که به آنها تحمیل می‌شود، نمی‌دانند که اصلا خودرویی دریافت خواهند کرد یا خیر؟!

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری اقساطی ۳ محصول ایران خودرو از امروز + شرایط

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
فروش فوری اقساطی ۳ محصول ایران خودرو از امروز + شرایط
اقتصاد نیوز: گروه صنعتی ایران خودرو از قصد دارد از روز یکشنبه، نوزدهم آبان ماه، شرایط فروش اقساطی چند محصول خود، که عبارتند از: پژو پارس سال، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز و پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ هدف از این شرایط فروش اقساطی، همانند بخشنامه‌های گذشته، حذف واسطه‌ها و دسترسی راحت‌تر خریداران به خودروهای مورد نظر خود است. در شرایط فروش اقساطی ایران خودرو، هر کدملی می‌تواند تنها یک دستگاه خودرو ثبت نام کند، و کلیه مشتریانی که در یکسال و نیم گذشته از طریق شرایط فروش یا پیش فروش ایران خودرو، محصولی را ثبت نام نموده‌اند، قادر به بهره‌گیری از این شرایط نخواهند بود. تنها افرادی که به سن قانونی رسیده‌اند، قادر هستند از شرایط فروش اقساطی ایران خودرو بهره‌مند شوند و ارایه گواهینامه رانندگی، هنگام تحویل مدارک به نمایندگی، لازم است. علاوه بر قواعد ذکر شده، تنها مشتریان حقیقی قادر هستند از شرایط فروش اقساطی ایران خودرو بهره‌مند شوند. در جدول زیر می‌توانید شرایط فروش اقساطی ایران خودرو، ویژه نوزدهم آبان‌ماه را مشاهده نمایید:

فروش فوری اقساطی ۳ محصول ایران خودرو از امروز + شرایط - 3

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ گردهمایی خودروهای کلاسیک در مشهد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ گردهمایی خودروهای کلاسیک در مشهد
همایش خودروهای کلاسیک در پیست اتومبیل رانی مجموعه ورزشی ثامن الائمه مشهد برگزار شد.در این همایش یک روزه حدود ۳۰۰ خودرو برای بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته شد.

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آبان ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده است.

به گزارش افکارنیوز،

آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آبان ماه ۹۸ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

خودروهای زیر ۱۵۰ میلیون بازار تهران - 4

لینک کوتاه

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۳ تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای سایپا | لیست نرخ‌های جدید

همشهریخبرگزاری همشهری
افزایش ۳ تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای سایپا | لیست نرخ‌های جدید
جدیدترین گزارش‌ها از قیمت خودرو حکایت از افزایش ۳ تا ۵ میلیون تومانی تعدادی از محصولات سایپا در بازار دارد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، در بازار امروز خرید و فروش خودرو پراید ۱۱۱ با قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۷میلیون تومان، چانگان با رشد ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان، استپ‌وی با رشد ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۹۰میلیون تومان، سراتو با رشد ۳ میلیون تومانی با قیمت ۲۸۸میلیون تومان و تیبا با قیمت ۵۸ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت.جزئیات و زمان آغاز پیش‌فروش سایپا

همچنین کوئیک اتوماتیک با قیمت ۹۶ میلیون تومان و تیبا ۲ با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت خودروهای سایپا در بازار امروز به‌شرح زیر است:

ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار
۱ قیمت سایپا ۱۱۱ ۳۹، ۹۴۱، ۰۰۰ ۵۱، ۵۰۰، ۰۰۰
۲ قیمت سایپا ۱۳۱ ۳۷، ۶۴۱، ۰۰۰ ۴۷، ۰۰۰، ۰۰
۳ قیمت سایپا ۱۵۱ ۴۰، ۳۳۰، ۰۰۰ ۴۷، ۵۰۰، ۰۰۰
۴ قیمت تیبا ۴۶، ۴۴۳، ۰۰۰ ۵۸، ۰۰۰، ۰۰۰
۵ قیمت ساینا ۵۵، ۹۶۰، ۰۰۰۰ ۶۳، ۵۰۰، ۰۰۰
۶ قیمت کوئیک اتوماتیک ۶۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۶، ۰۰۰، ۰۰۰
۷ قیمت چانگان ۱۵۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۸۸، ۵۰۰، ۰۰۰
۸ قیمت سراتو ۲۰۰۰ ۲۹۵، ۰۰۰، ۰۰۰  ۲۸۸، ۰۰۰، ۰۰۰
۹ قیمت استپ وی اتوماتیک ۱۲۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۱۹۰، ۰۰۰، ۰۰۰
۱۰ قیمت رنو پارس تندر ۸۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۱۳۵، ۰۰۰، ۰۰۰
۱۱ قیمت برلیانس H۳۳۰ ۸۹، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳۰، ۰۰۰، ۰۰۰
۱۲ قیمت برلیانس H۳۲۰ ۸۸، ۴۰۰، ۰۰۰ ۱۲۸، ۰۰۰، ۰۰۰
۱۳ قیمت تیبا ۲ ۵۱، ۶۰۳، ۰۰۰ ۶۰، ۵۰۰، ۰۰۰

کد خبر ۴۶۲۲۵۷

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
فارسفارس1 روز قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران افزود: جلسات متعدد و مستمری در سطح ستاد تنظیم بازار کشور تشکیل می‌شود. در این جلسات چه در بحث استانی و چه در بحث کشوری مبادی ورودی کالا و عرضه تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرد. وی گفت: با اصلاح قیمت بنزین و سیاست اصلاحی آن جهت کنترل قیمت‌ها بحث نظارت و بازرسی بیشتر شده است که البته سیاست اصلاح قیمت بنزین را به هیچ وجه نمی‌توان اینگونه ارزیابی کرد که منجر به افزایش قیمت کالا‌ها می‌شود و باید اصلاح سیاست قیمت بنزین به نفع اقشار کم درآمد باشد و در بازار تعادل ایجاد شود. صادقی با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی کشور تحت کنترل و نظارت است، گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی با هدف مبارزه با قاچاق کالا فراهم شده است، ما اکنون به صورت برخط فرآیند عرضه را کنترل می‌کنیم و با استفاده از این سیستم‌ها بحث نظارت را در دستورکار داریم. رئیس سازمان صمت استان تهران افزود: در سطح خرده فروشی و عرضه نیز از این سامانه استفاده می‌کنیم ضمن اینکه نیرو‌ها را بسیج کرده‌ایم که در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نظارت و بازرسی را بیشتر کنند و از وجود ناظران افتخاری نیز در این خصوص استفاده می‌کنیم. اگر هم لازم باشد از نیرو‌های بسیج نیز در این خصوص بهره خواهیم برد تا عرضه کالا به بهترین نحو کنترل شود و با برخی افزایش قیمت‌ها که خواسته یا ناخواسته صورت می‌گیرد برخورد شود و یا با کسانی که از عرضه کالا خودداری می‌کنند جلوگیری و مشکلی در زمینه نارضایتی مردم ایجاد نشود. وی گفت: همچنین با استفاده از سامانه تلفنی ۱۲۴ و با تقویت آن سعی کرده‌ایم ارتباط خود را با مردم در سطح استان افزایش بدهیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه‌ای به خاطر اختلال در اتصال به سامانه‌های اینترنتی که خارج از حیطه عملکرد این وزارتخانه است، اعلام کرد که ثبت نام روز سه شنبه ۲۸ آبان متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در سه استان تا برقراری امکان اتصال کامل به شبکه، به تعویق خواهد افتاد. معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه اعلام کرد: «مرحله بعدی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مربوط به استان‌های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری و زمان بازگشایی سامانه ثبت نام از متقاضیان در این سه استان متعاقبا اعلام خواهد شد.» بر اساس اعلام قبلی وزارت راه وشهرسازی مقرر شده بود که بعد از ثبت نام از متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های کردستان، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد که ساعت ۲۴ روز ۲۷ آبان به اتمام خواهد رسید، از طریق سایت، ثبت نام از متقاضیان در استان‌های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری در روز سه شنبه ۲۸ ابان آغاز شود که با توجه به عدم امکان اتصال به سامانه ثبت نام، با رفع مشکل، زمان بازگشایی سامانه ثبت نام اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد. یادآوری می‌شود با رفع کامل مشکل، قبل از بازگشایی سامانه ثبت نام برای آمادگی متقاضیان، اطلاع رسانی از طریق پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به آدرس news. mrud. ir و رسانه‌ها صورت خواهد گرفت. انتهای پیام/

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تکذیب تماس بایرن مونیخ با گواردیولا

نود2 دقیقه قبل

معرفی اعضای جدید کمیته داوران/ اصفهانیان بازگشت

نود2 دقیقه قبل

بررسی گزارش جهاددانشگاهی در خصوص ناوگان ریلی کشور در کمیسیون عمران

ایسنا4 دقیقه قبل

گزارش قطعی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت‌ها وجود ندارد

خانه ملت5 دقیقه قبل

مدیران چند تاکسی تلفنی و تاکسی بی‌سیم به دادسرای یزد احضار شدند

مهر6 دقیقه قبل

گزارش مدیران عامل سایپا و ایران خودرو درباره وضعیت تولید و عرضه خودرو

ایسنا6 دقیقه قبل