اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۱۹ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۱۹ آبان‌ماه

تازه‌ترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
تازه‌ترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران
برای خرید واحد ۵۴ متری با عمر ۵ ساله در منطقه پیروزی به سرمایه ۶۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

آفتاب‌‌نیوز :

تازه‌ترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

با وام کنونی مسکن چند متر خانه می‌توان خرید؟

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
با وام کنونی مسکن چند متر خانه می‌توان خرید؟
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پیگیری‌ها برای افزایش تسهیلات خرید مسکن خبر داد و گفت: وام کنونی مسکن در حال حاضر حداکثر خرید ۱۰ متر را در بازار مسکن پوشش می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم: محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به افزایش نجومی قیمت مسکن در سال ۹۷ و اوایل امسال، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی قیمت مسکن در مدت اشاره‌شده حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافت، این مسئله باعث کاهش شدید قدرت خرید مردم در بازار مسکن شد.

وی با بیان این‌که رکود حاصل از این افزایش قیمت طی ماه‌های اخیر باعث شکسته شدن حدود ۲۰ درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن شده است، افزود: این میزان کاهش قیمت خوشایند نبوده و در مقابل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، چندان بالا نیست.

وی با تأکید بر این‌که کاهش قیمت‌ها حداقل باید ۵۰ درصد باشد تا نرخ مسکن به قیمت واقعی نزدیک شود، تصریح کرد: به‌نظرم یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث افزایش قیمت مسکن شد عدم تولید مسکن مناسب است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: این بخش چند سالی است که در رکود به‌سر می‌برد و تولید مسکن با نیاز‌های کشور متناسب نبوده است.

رضایی کوچی راهکار تأمین زمین در بافت‌های فرسوده، روستاها، شهر‌های جدید و … از سوی دولت را گامی مهم برای افزایش تولید مسکن در کشور اعلام و اضافه کرد: دولت باید این بستر را فراهم کند قیمت زمین و تمام‌شده مسکن کاهش یابد تا به این ترتیب شاهد کاهش بیش از پیش قیمت مسکن در بازار باشیم.

وی همچنین با بیان این‌که تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها برای خرید مسکن به هیچ عنوان با قیمت‌ها متناسب نیست، افزود: در حال حاضر سهم وام مسکن از قیمت خرید یک واحد مسکونی حداکثر ۱۰ متر است که همین مسئله باعث شده مردم تمایلی به استفاده از وام نداشته باشند.

وی با تأکید بر این‌که وام‌های خرید و ساخت مسکن تأثیر آنچنانی در قدرت خرید مردم و سازندگان ندارد، تصریح کرد: مجلس پیگیری‌های لازم را برای افزایش سقف وام مسکن انجام می‌دهد.

به گزارش تسنیم، مهرماه سال گذشته رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر این‌که تسهیلات مسکن برای یک زوج حداقل باید ۳۰۰ میلیون تومان باشد، گفته بود: وام‌های ارائه‌شده متناسب با وضعیت قیمت‌ها در بازار مسکن نیست و این سیاست با توجه به بالا بودن قیمت مسکن، منجر به تولید مسکن نمی‌شود.

دیروز نیز معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از مکاتبه با رئیس کل بانک مرکزی برای افزایش سقف وام ۱۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن از طریق استمهال ۲ ساله خط اعتباری مسکن مهر خبر داد، بر این اساس ۲۵۰۰ میلیارد تومان به منابع مالی بانک مسکن برای افزایش سقف تسهیلات خرید وام صندوق یکم (۱۶۰ میلیون تومانی) افزوده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷
تحلیل تحولات بازار مسکن از سال 89 تا 97 حکایت از آن دارد که منطقه 4 تهران، همواره در میان سه منطقه پرطرفدار برای خرید مسکن قرار ...
منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷ - 0

به گزارش ایران‌جیب از تعادل، تحلیل تحولات بازار مسکن از سال ۸۹ تا ۹۷ حکایت از آن دارد که منطقه ۴ تهران، همواره در میان سه منطقه پرطرفدار برای خرید مسکن قرار داشته است؛ تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از وضعیت بازار ملک در مهر ماه هم بر این ادعا مهر تایید می‌زند، براساس این گزارش منطقه ۴ پایتخت با ثبت ۷٫۹ درصد از معاملات انجام شده در نخستین ماه فصل پاییز پس از منطقه ۵ و ۲ در لیست پرفروش‌ها جای دارد. در حالی که منطقه ۴ تهران، یکی از ۳ منطقه پرتقاضا برای خرید مسکن محسوب می‌شود اما قیمت هرمترمربع واحد مسکونی در این منطقه نسبت به مناطق (۱، ۲، ۳، ۵، ۶) متعادل‌تر است.

به عنوان نمونه در مهر ماه سال جاری قیمت متوسط هرمترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۱۳میلیون و ۸۰ هزار تومان بوده و جایگاه ششمی را در گرانقیمت‌ترین مناطق به خود اختصاص داده است در حالی که قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۵ و ۲ که در ابتدای لیست خریداران قراردارند، ۱۴میلیون و۶۵۹ هزار تومان و ۲۱ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان است.

بررسی وضعیت بازار ملک منطقه ۴ پایتخت نشان می‌دهد که بیشترین حجم معاملات ثبت شده در این منطقه مربوط به سال ۹۰ و کمترین به سال ۸۹ اختصاص دارد و بالاترین و پایین‌ترین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی هم در این منطقه مربوط به سال ۸۹ و ۹۷ است، روندی که در مناطق۱، ۲ و ۳ هم شاهد بودیم البته تفاوتی که منطقه ۴ با سه منطقه دیگر داشت این است که در این مناطق بیشترین جهش قیمت مسکن مربوط به نخستین جهش قیمتی یعنی سال ۹۱ می‌شود اما در منطقه۴، بالاترین رشد مربوط به سال ۹۷ و دومین جهش قیمتی می‌شود.

ثبت ۲۷ هزار معامله در سال ۹۰

حجم معاملات انجام شده طی سال‌های ۹۷-۸۹ در منطقه ۴ تهران نشانگر آن است که بیشترین قراردادهای امضا شده طی ۱۰ سال مذکور مربوط به سال ۹۰ با ۲۷ هزار و ۳۶۳ فقره معامله است و کمترین حجم قرارداد هم به سال ۸۹ با ۱۰هزار و ۲۹۳ معامله بازمی‌گردد. پس از سال ۹۰در سال ۹۶ هم حجم معاملات افزایش چشمگیری داشت و به ۲۱ هزار و ۲۲۸ هزار فقره معامله رسید، پس از سال ۹۰ و ۹۶ که بیشترین حجم معامله واحد مسکونی طی ۱۰ سال ۹۷-۸۹ در این سال‌ها به ثبت رسیده، درسال۹۱ شاهد امضای ۱۹ هزار و ۴۷۷ فقره قرارداد بودیم که رقم قابل توجهی است. اما در سال‌های ۹۲ و ۹۷ که قیمت مسکن به‌شدت رشد کرد به ترتیب ۱۳ هزار و ۶۶۲ فقره معامله و ۱۲ هزار و ۲۶۷ قرارداد انجام شده که با توجه به جهش قیمت مسکن و کاهش توان اقتصادی خانوارها کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. تعدا قراردادهای خرید و فروش مسکن در سال‌های ۹۲، ۹۵ و ۹۷ در میانه لیست قراردارد یعنی نه حجم چشمگیری را به خود اختصاص می‌دهد و نه اینکه در پایین‌ترین میزان ممکن قراردارد.

جهش ۴۰ درصدی قیمت در سال ۹۷

قیمت هرمترمربع واحد مسکونی طی سال‌های ۹۷-۸۹ به صورت مداوم در حال افزایش بوده است، قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در سال ۸۹، ۱٫۷میلیون تومان بوده و در سال ۹۷ به ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده یعنی رشدی ۷۸ درصدی را تجربه کرده است.

البته افزایش قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در سال ۹۰ هم نسبت به سال ۸۹ رشد کرده است اما قابل توجه نبوده اما در سال ۹۲ نسبت به ۹۱ رشد ۳۵درصدی را تجربه می‌کند پس از آن دوباره قیمت‌ها سیر صعودی را در پیش می‌گیرد اما رشد قیمت قابل توجه نیست تا اینکه در سال ۹۷ قیمت‌ها نسبت به سال ۹۶، ۴۰ درصد رشد می‌کند.

درواقع بیشترین رشد قیمت مسکن در سال ۹۷ رخ می‌دهد و با ثبت ۴۰ درصد افزایش قیمت در صدر قرار می‌گیرد.

بررسی بازار آبان ماه منطقه ۴

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که قیمت هر مترمربع واحدمسکونی در منطقه ۴ پایتخت طی مهر ماه سال جاری ۱۳ میلیون و ۸۰هزار تومان بوده و به گفته کارشناسان قیمت‌ها در آبان ماه تغییر چندانی نسبت به مهر ماه نداشته است اما بررسی میدانی روزنامه تعادل نشان می‌دهد که قیمت‌ها در بازار بالاتر از نرخ متوسط اعلام شده از سوی بانک مرکزی هستند. درواقع جز موارد انگشت شمار در فایل‌های ارایه شده از سوی صاحبان املاک که قیمت هر مترمربع از این واحدهای مسکونی کمتراز ۱۳ میلیون تومان یا تاحدی بالاتر از این رقم هستند اغلب واحدهای مسکونی گران‌تر از قیمت اعلام شده از سوی مراجع رسمی هستند. در این خصوص سلمان خادم المله، کارشناس بازار مسکن، ثبات بازارهای رقیب از یک طرف و سیاست‌های انبساطی دولت را منجر به رونق نسبی بازار مسکن در مهرماه دانست و گفت: به اعتقاد من افزایش ۲۲ درصدی معاملات تحول چشمگیری محسوب نمی‌شود. حداقل تا سه سال آینده نمی‌توان انتظار تحرک جدی در معاملات مسکن داشت و قیمت‌ها جهش نخواهد کرد.

این درحالی است که بیشتر نیز حسام عقبایی نایب‌رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن طی ماه‌های آتی امسال گفته بود: در ماه‌های باقیمانده از پاییز و سه ماه زمستان نیز همچنان شاهد رکود عمیقی بر بازار و قیمت مسکن خواهیم بود و روند تبدیل رکود تورمی به غیرتورمی ادامه خواهد داشت. به گفته او در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن معاملات بازار مسکن در سطح فعلی باقی خواهد ماند. بازار مسکن همچنان ظرفیت کاهش قیمت مسکن را دارد و اینگونه نیست که بگوییم قیمت مسکن به کف رسیده است.

منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷ - 15منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷ - 16منطقه ۴ تهران، ثبت بیشترین جهش قیمتی در سال ۹۷ - 17

خواندن خبر در سایت منبع

وام مسکن افزایش می‌یابد؟

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
وام مسکن افزایش می‌یابد؟
ساعت24 -اعلام خبر رایزنی دولت و سیستم بانکی برای اختصاص منابع برگشتی مسکن مهر به تسهیلات خانه اولی‌ها این گمانه که سقف وام مسکن افزایش می‌یابد را تقویت کرد.

با توجه به جهش حدود ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن، تسهیلات ۱۶۰ تومانی تکافوی خرید خانه در تهران را نمی‌دهد. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی چند بار اعلام کرده بود که موافق افزایش وام مسکن نیست و آن را تورم‌زا می‌داند. اما روز گذشته محمودزاده، معاون او از رایزنی با بانک مسکن برای اختصاص وام ارزان قیمت خرید مسکن به سه دهک یک، دو و سه خبر داد؛ هرچند درباره افزایش سقف وام اظهارنظر نکرد. پیش از این هم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن گفته بود بانک مسکن برای افزایش سقف تسهیلات مسکن برای متقاضیان در حال حاضر برنامه‌ای ندارد. او در عین حال، سیاست کاهش قیمت مسکن را از برنامه‌های بانک مسکن دانست.

با این وجود محمود محمودزاده در مراسم رونمایی از مرحله ثبت نام طرح اقدام ملی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه با توجه به جهش قیمت مسکن آیا برنامه‌ای برای افزایش سقف تسهیلات مسکن دارید یا خیر؟ اظهار کرد: صندوق پس انداز مسکن یکم از محل بازگشت اقساط مسکن مهر تغذیه می‌شود. به تازگی مکاتبه‌ای را با همتی رئیس کل بانک مرکزی داشتیم و درخواست کردیم که پرداخت دیون این بانک از محل تسهیلات مسکن مهر به بانک مرکزی را دو سال به تاخیر بیندازند تا بتوانیم از محل این منابع به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مسکن برای دهک‌های یک، دو و سه بپردازیم. پیش بینی می‌کنیم رقمی که در این صندوق پس انداز خواهد شد حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان باشد.

وام مسکن ۲۳ درصد قیمت یک آپارتمان ۵۵ متری است

با توجه به میانگین قیمت مسکن شهر تهران در مهرماه ۱۳۹۸ هم‌اکنون یک آپارتمان ۷۵ متری که به عنوان میانگین الگوی مصرف عنوان می‌شود ۹۵۴ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت یک واحد ۶۵ متری ۸۲۶ میلیون و یک واحد ۵۵ متری با توجه به متوسط قیمت شهر تهران ۶۹۹ میلیون تومان است؛ در حالی که سقف پرداخت تسهیلات برای زوجین تهرانی ۱۶۰ میلیون تومان است. بر این اساس وام ۱۶۰ میلیون تومانی، تنها ۲۳ درصد قیمت یک آپارتمان ۵۵ متری در پایتخت را پوشش می‌دهد.

هرچند برخی کارشناسان، افزایش مبلغ وام مسکن را ضروری می‌دانند اما در سوی مقابل عده‌ای معتقدند با توجه به جهش قیمت مسکن که منجر به افت شدید معاملات شده افزایش سقف تسهیلات نمی‌تواند به رونق بازار مسکن کمک کند؛ چرا که متقاضیان مصرفی از عهده پرداخت اقساط برنمی‌آیند. هم‌اکنون قسط وام ۱۶۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۸ درصد برای زوجین خانه اولی در شهر تهران ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و به نظر می‌رسد افزایش سقف وام چند سال زمان نیاز دارد تا به تدریج با رشد درآمد، خانوارها بتوانند مبلغ بیشتری را به عنوان اقساط ماهیانه پرداخت کنند.

مبلغ وام صندوق پس انداز مسکن یکم برای انفرادی در تهران ۸۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون و برای سایر مناطق تا ۴۰ میلیون تومان است. برای زوجین نیز در تهران تا ۱۶۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۲۰ میلیون و سایر مناطق تا ۸۰ میلیون تومان اختصاص پیدا می‌کند. به این ترتیب متقاضی اگر به طور انفرادی اقدام کند، می‌تواند نصف مبلغ وام مورد نظر را برای یک دوره سپرده‌گذاری کرده و در سررسید یک ساله مبلغ خود را دریافت کند. به عنوان مثال متقاضی وام ۸۰ میلیونی، ۴۰ میلیون تومان سپرده می‌خواهد و بعد از یک سال ۸۰ میلیون وام به اضافه ۴۰ میلیون سپرده‌گذاری شده را دریافت می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مسکن ملی خوب است ولی کافی نیست

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مسکن ملی خوب است ولی کافی نیست
یک کارشناس مسکن با بیان این‌که از هر طرح دولتی که به تعادل‌بخشی در بازار مسکن کمک کند استقبال می‌کنیم گفت: با چهار میلیون کسری واحد مسکونی در کشور مواجهیم که طرح اقدام ملی تنها ۱۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرشید پورحاجت اظهار کرد: ما به عنوان بخش خصوصی از این‌که دولت سازوکاری برای تعادل‌بخشی به بازار مسکن تدوین کند و مسکن مناسب برای اقشار هدف بسازد استقبال می‌کنیم. ولی هر زمان دولت در حوزه مسکن مداخله کرده به طور ۱۰۰ درصد منتج به هدف نشده است. مصداق این مساله طرح‌هایی است که در ادوار گذشته مثل پروژه مسکن مهر، واگذاری زمین دولتی یا اجاره به شرط تملیک انجام شده که متاسفانه به هدف مورد نظر نرسیده است.

وی افزود: امیدواریم این طرح ماحصل آزمون و خطاهایی باشد که در پروژه‌های قبلی صورت گرفت. واقعیت این است که با چهار میلیون کاستی مسکن در کشور مواجهیم. در طرح اقدام ملی قرار است ۴۰۰ هزار واحد بسازد که می‌تواند ۱۰ درصد کمبود مسکن را جبران کند. لذا بازوی اصلی تولید مسکن کشور، بخش خصوصی است که باید با تسهیل قوانین و مقررات مزاحم، از ظرفیت این بخش استفاده شود.

بخش مسکن بعد از نفت بالاترین میزان اشتغال را دارد

دبیر کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که بخش مسکن بعد از صنعت نفت بالاترین حجم اشتغال و میزان نقدینگی را به خود اختصاص می‌دهد گفت: هم‌اکنون حجم گسترده‌ای از املاک در تملک سازمان‌های دولتی و عمومی قرار دارد و این سازمان‌ها باید در جهت کاهش قیمت مسکن، زمین‌های خود را برای طرح اقدام ملی به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند.

پورحاجت تصریح کرد: باید زمین‌های وزارتخانه‌هایی همچون نفت، جهاد کشاورزی، رفاه و پادگان‌هایی که درون شهرها هستند در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد تا مشکل زمین در شهرهای بزرگ حل شود. اما دو سال پیش وقتی بحث بازآفرینی شد آقای آخوندی گفت دستگاه‌های دولتی فقط ۴۶ متر زمین معرفی کرده‌اند.

وی با اشاره به چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی که در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی قرار دارند گفت: چهار استان مذکور با کمبود مسکن مواجه نیستند و شرایطشان تا حدودی نسبت به دیگر استان‌ها بهتر است. حتی مسکن مهر در خراسان و سیستان و بلوچستان متقاضی ندارد و می‌بینیم که طرح اقدام ملی در همین نقاط تعریف شده است که نشان می‌دهد بقیه سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی در دیگر مناطق به کمک وزارت راه وشهرسازی نیامده‌اند.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که زنگ خطر بازار مسکن در کلانشهرها به صدا درآمده است گفت: رشد سنگین قیمت مسکن ناشی از کاهش تولید است. دولت باید مشکل تولید مسکن در شهرهای بزرگ را حل کند، نه این‌که برنامه‌های خود را صرفا به طرح اقدام ملی محدود کند.

ثبت نام مسکن ملی رسما شروع شد

روز ۱۸ آبان با حضور محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، اولین مرحله رسمی ثبت نام در طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی آغاز شد.

در این مرحله متقاضیان شروط ثبت نام را مطالعه می‌کنند و تا سه روز فرصت دارند نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند. ثبت نام اصلی در این چهار استان از روز سه‌شنبه شروع می‌شود و تا پایان ظرفیت، نام‌نویسی به پایان می‌رسد. البته این آخرین مرحله نیست بلکه ممکن است بر اساس افزایش ظرفیت و منابع ملکی در هر منطقه مجددا ثبت نام انجام شود.

پس از پایان مرحله نام‌نویسی در چهار استان مذکور از ابتدای هفته آینده متقاضیان در کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان می‌توانند ثبت نام کنند که همین مراحل طی می‌شود. در مرحله سوم در چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد نام‌نویسی انجام می‌شود. متقاضیان باید به سایت www. tem. mrud. ir مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

هزینه خرید مسکن در بهبودی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
هزینه خرید مسکن در بهبودی
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۶۳ متری با عمر ۱۸ ساله در خیابان بهبودی به سرمایه ۸۵۰ میلیون تومانی نیاز است. تاریخ انتشار: 05:00 - 19 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۶۲۱۸

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در بهبودی بسته به متراژ و سال ساخت باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد.

هزینه خرید مسکن در بهبودی - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما20 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از سنا، در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران با ۳۰۸ واحد (۰٫۱۰ درصد) رشد به ۳۰۴ هزار و ۹۹۶ واحد رسید. همچنین در پایان معاملات امروز شاخص کل قیمت وزنی-ارزشی با ۸۲ واحد (۰٫۱۰ درصد) افزایش به ۸۱هزار و ۷۰۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۹۷۷ واحد (۱٫۱۳ درصد) رشد به ۸۷هزار و ۷۷۹ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۶۵۳ واحد افزایش (۱٫۱۳ درصد) به ۵۸هزار و ۶۸۴ واحد، شاخص آزاد شناور با هزار و ۱۹۱ واحد (۰٫۳۴ درصد) رشد به ۳۵۵هزار و ۲۹۷ واحد، شاخص بازار اول با منفی ۱۸۲ واحد (۰٫۰۸ درصد) کاهش به ۲۲۰هزار و ۷۸۶ واحد و شاخص بازار دوم نیز با ۲هزار و ۴۵۸ واحد رشد (۰٫۴۰ درصد) به ۶۲۴ هزار و ۲۲۴ واحد رسید. در معاملات امروز دو میلیارد و ۳۷ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۱۵۴ برگه سهم به ارزش بیش از هزار و ۸۲ میلیارد تومان در ۲۶۲ هزار و ۶۸۸ نوبت معاملاتی داد و ستد شد. نماد‌هایی که بیشترین تاثیر را در شاخص کل بازار بورس تهران داشتند نیز به ترتیب (شپدیس با منفی ۱۲۲ واحد، حکشتی با ۱۰۸ واحد، فولاد با منفی ۱۰۳ واحد، پارس با منفی ۸۱ واحد، شپنا با منفی ۷۸ واحد، فارس با منفی ۷۵ واحد و شبهرن با ۶۴ واحد) بودند. نماد‌های پربیننده امروز نیز به ترتیب (وبملت، وتجارت، خساپا، خودرو، شپنا، ونوین و وبصادر) بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
متن زیر مشروح گفتگوی نامه نیوز با اوست: *کارشناسان دولتی معتقد هستند که افزایش قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد و مردم نباید نگران گرانی باشند. افزایش قیمت ناگهانی نیز قطعا در کوتاه‌مدت آثار تورمی بر کالاهای پرمصرف معیشتی خواهد داشت. *یکی از راهکارهای اعلام‌شده دولت و سایر قوا درزمینهٔ کنترل تبعات افزایش قیمت بنزین، کنترل قیمت‌ها و دادن هشدار به بنگاه‌ها درزمینهٔ افزایش قیمت است. خود این اقدام موجب افزایش سطح تقاضا و رشد سطح نقدینگی به‌نوبت کالاهای موجود می‌شود و تورم را افزایش خواهد داد. با احتساب مصرف ۱۰۵ میلیون لیتری روزانه بنزین، درآمد ماهانه دولت از افزایش قیمت بنزین ۳هزار ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما45 دقیقه قبل
رئیس کل بانک مرکزی: از نظر ذخایر ارزی و اسکناسی وضع خوبی داریم و ثبات در بازار ادامه دارد. به گزارش خبرنگار به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: از نظر ذخایر ارزی و اسکناسی وضع خوبی داریم، ثبات در بازار ادامه دارد و اجازه دهیم روال طبیعی که در بازار ارز است ادامه پیدا کند تا روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم ادامه یابد.
الفالف1 روز قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌هاگروه اقتصادی الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۸۰۷۱دنیای اقتصاد نوشت: دلار در صرافی بانک ملی ایران امروز ۱۱,۸۰۰ (یازده هزار و هشتصد تومان) خریداری شد که نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما از سطح شهر؛ متقاضیان دریافت بلیت اینترنتی هواپیما و قطار می‌توانند بدون هیچ گونه مشکلی با مراجعه به پایگاه اینترنتی آژانس‌های مسافرتی و درگاه‌های اینترنتی خرید و فروش بلیت، اقدام به دریافت بلیت اینترنتی کنند. با بررسی میدانی خبرنگار صداو سیما از آژانس‌های مسافرتی؛ متصدی فروش بلیت هواپیما درباره چگونگی خرید اینترنتی بلیت هواپیما گفت: سایت‌های فروش هواپیما باز است و مردم با مراجعه به سایت‌های فروش به راحتی اقدام به تهیه بلیت می‌کنند و روند تهیه بلیت هواپیما مانند گذشته است. احمد محمدی ادامه داد: تعداد بیشتری از بلیت‌های ذخیره شده هواپیما اینترنتی است و خللی در خرید بلیت اینترنتی صورت نگرفته است. همچنین با مراجعه به آژانس مسافرتی فروش بلیت قطار، یکی از متصدیان درباره خرید بلیت قطار گفت: متقاضیان دریافت بلیت قطار می‌توانند با وارد کردن سایت راه آهن و سایر سایت‌های اینترنتی فروش بلیت قطار می‌توانند با وارد کردن مشخصات بلیت شهر مورد نظر خود را تهیه کنند. حسین جمالی افزود: افرادی که اقدام به خرید اینترنتی بلیت قطار می‌کنند می‌توانند با مراجعه به سایت راه آهن و آژانس‌های فروش بلیت پرینت بلیت خود را دریافت کنند. وی افزود: در این چند روز فروش اینترنتی بلیت قطار ادامه یافته است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

اغتشاش اقتصاد را درست نمی‌کند

ایسنا8 دقیقه قبل

میهمانان ایرانی جوایز آسیاپاسیفیک چه کسانی هستند؟

ایسنا8 دقیقه قبل

مسئله مواد مخدر در حال تبدیل شدن به معضل امنیتی است

ایسنا9 دقیقه قبل

«ایرانیش» در شبکه دو ساخته می‌شود

ایسنا9 دقیقه قبل

وزیر ورزش و جوانان: شوراهای تامین استان‌ها صلاح دیدند برخی دیدارها به تأخیر بیفتد

ایسنا10 دقیقه قبل