چه اقداماتی در جهت کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان انجام شده؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

چه اقداماتی در جهت کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان انجام شده؟

۱۵ واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند

ایسناخبرگزاری ایسنا
۱۵ واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: 15 واحد صنفی در روستاهای بخش کندوان و ترکمنچای میانه از 5 تا 70 درصد آسیب دیدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، حبیب امین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه در شهرستان میانه اقدام لازم نسبت به ارزیابی وسعت خسارت و نیازهای اولیه انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به قطعی آب و گاز روستاهای آسیب دیده به ویژه روستای ورنکش، نسبت به تهیه ۵۰۰ بسته نان و ۴۸۰۰ بسته بطری آب و توزیع در محل یادشده اقدام شد.

وی با اشاره به اهمیت تداوم پخت نان در مناطق زلزله زده اظهار کرد: با همکاری اداره غله شهرستان ۵۰۰ کیسه آرد در بخش‌های کندوان و ترکمنچای توزیع شده است.

امین‌زاده در خصوص وضعیت و پایداری واحدهای صنعتی مستقر در کانون زلزله نیز افزود: دو تیم از همکاران و کارشناسانه سازمان جهت برآورد میزان خسارت به واحدهای صنعتی و معدنی و صنفی بخش‌های کندوان و ترکمنچای اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در این زمینه ۲۲ واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت که گزارش‌ها حاکی از عدم خسارت به صنایع موجود در کانون زلزله است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تصریح کرد: از ۶۰۰ واحد صنفی بخش‌های کندوان و ترکمنچای ۱۵ واحد آسیب ۵ تا ۷۰ درصدی دیده‌اند.

وی گفت: نحوه تامین اقلام مورد نیاز شهروندان در مناطق زلزله زده و همچنین چگونگی مشارکت در بازسازی منازل مسکونی و واحدهای صنفی از سوی صنایع تولیدی و اصناف در حال برنامه‌ریزی است.

خواندن خبر در سایت منبع

تخصیص ۳۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه و بلاعوض به زلزله زدگان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تخصیص ۳۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه و بلاعوض به زلزله زدگان
نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناطق زلزله زده غرب کشور از تخصیص ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه و ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به هموطنان زلزله زده خبر داد.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، میرهادی قره سید رومیانی در گفتگو با مهر اظهار داشت: برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله استان آذربایجان شرقی مقرر شد با تامین اعتبار از سوی بانک رفاه مبلغ ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه (سقف فردی یکصد میلیون ریال) و همچنین۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به هموطنان آسیب دیده از زلزله در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی تخصیص داده شود.

وی افزود: امهال در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی هموطنان آسیب دیده از زلزله به مدت یکسال در صورت تقاضای آنها و همچنین تخصیص شماره حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی همکاران بانک به هموطنان زلزله زده از دیگر موارد ابلاغ شده است.

وی در خصوص خسارات وارد شده به واحدهای کارگری منطقه گفت: از مناطق زلزله زده بازدید شد و بر این اساس در این مناطق واحد کارگری وجود نداشته است.

رومیانی با بیان اینکه بیمه بیکاری برای آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی برقرار می‌شود گفت: فعلا آمار دقیقی از میزان خسارت به شغل افراد وجود ندارد و باید منتظر ماند تا بررسی بیشتری صورت بگیرد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

سلبریتی‌ها شخصا برای زلزله‌زدگان پول جمع‌آوری نکنند

انتخابخبرگزاری انتخاب
سلبریتی‌ها شخصا برای زلزله‌زدگان پول جمع‌آوری نکنند
رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از افراد و چهره‌های شناخته شده خواست تا اگر چنانچه قصد جمع آوری کمک برای زلزله‌زدگان را دارند، این اقدام را با محوریت هلال احمر و به حساب این جمعیت انجام دهند.
سلبریتی‌ها شخصا برای زلزله‌زدگان پول جمع‌آوری نکنند - 0

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان از افراد و چهره‌های شناخته شده خواست تا اگر چنانچه قصد جمع آوری کمک برای زلزله‌زدگان را دارند، این اقدام را با محوریت هلال احمر و به حساب این جمعیت انجام دهند.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی از سوی چهره‌های شناخته شده در زمان حوادث و بلایا موضوع تازه‌ای نیست اما در یکی دو سال اخیر این روند به دلیل عدم شفافیت مالی و بی اطلاعی کمک کنندگان از نحوه هزینه‌کرد، منجر به حساسیت‌هایی شده است تا جایی که با دستور مقام قضایی حساب بانکی برخی از افرادی که اقدام به جمع‌آوری کمک کرده بودند، بسته شد و برخی از این افراد با ارائه گزارش‌های مالی موفق به بازگشایی مجدد حساب‌شان شدند.

علی اصغر پیوندی - رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره جمع آوری کمک‌های مردمی برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان شرقی اظهار کرد: ما یک کد دستوری را در هلال احمر برای کمک به زلزله زدگان انتخاب کردیم که بر اساس این کد تمام مبلغ کمک شده صرفا به حساب زلزله زدگان آذربایجان شرقی منظور شده و برای آنان هزینه خواهد شد.

پیوندی در مورد ورود سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده برای جمع‌آوری کمک نیز گفت: واقعیت این است که مردم ما مردمی نوع دوست و مهربان هستند که قطعا به همنوعان شان کمک می‌کنند بنابراین درخواست ما از افرادی که قصد دارند به هر طریقی اقدام به جمع‌آوری کمک کنند این است که شخصا به این مسائل ورود نکرده و با توجه به مقرراتی که وجود دارد، تلاش کنند تا جمع آوری کمک‌ها از سوی هلال احمر انجام شود.

وی ادامه داد: درخواست ما از مردم نیز این است که کمک‌های نقدی خود را به حساب هلال احمر واریز کنند و از پرداخت این مبالغ به افراد غیر خودداری شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دادستانی در موارد پیشین اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با اشرافی که بر یک منطقه و بحران دارد، بهتر از هر نهاد دیگری می‌تواند نسبت به هزینه‌کرد کمک‌های مردمی اقدام کند؛ چرا که ما با اطلاع از شرایط تمام افراد اقدام به توزیع کمک‌های مردمی خواهیم کرد.

وی در مورد افرادی که ممکن است با خودروی شخصی برای کمک به زلزله زدگان به این مناطق بروند، گفت: خوشبختانه در همان روزهای نخست زلزله اقدامات خوبی صورت گرفته و امور مربوط به اسکان اضطراری به طور کامل انجام شده است؛ در همین راستا نیز لازم است تاکید کنم که هیچ نیازی به حضور شهروندان در مناطق زلزله‌زده نیست.

وی در پایان درباره اینکه هلال احمر تا چه زمانی در کنار زلزله زدگان خواهد بود، خاطرنشان کرد: تا هر زمانی که نیاز باشد ما در مناطق زلزله زده حضور خواهیم داشت؛ امیدوارم دیگر دستگاه‌ها همچون بنیاد مسکن استانداری نیز فرایند بازسازی را زودتر آغاز کنند تا مردم به خانه‌های خود بازگردند.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

خانواده متوفیان زلزله آذربایجان شرقی از سوی آستان قدس رضوی به مشهد اعزام می‌شوند‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خانواده متوفیان زلزله آذربایجان شرقی از سوی آستان قدس رضوی به مشهد اعزام می‌شوند‌
سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده‌های متوفیان زلزله، ضمن تسلیت به بازماندگان درگذشتگان زلزله، از میزبانی آستان قدس از خانواده متوفیان زلزله آذربایجان شرقی خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میانه، حامد صادقی، سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده‌های متوفیان زلزله، ضمن تسلیت به بازماندگان درگذشتگان زلزله، از میزبانی آستان قدس از خانواده متوفیان زلزله آذربایجان شرقی خبر داد.

وی برای بازماندگان این حادثه از خداوند متعال صبر مسئلت داشت و گفت: تلاش می‌کنیم آلام بازماندگان را با سفر به مشهد مقدس و حضور در پابوس امام رضا علیه السلام کاهش دهیم.

سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی، گفت: خادمان و خادمیاران آستان قدس تا پایان بازسازی در کنار زلزله‌زدگان خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

فرمند: به داد زلزله‌زدگان میانه برسید

ایسناخبرگزاری ایسنا
فرمند: به داد زلزله‌زدگان میانه برسید
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد به وضعیت کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان میانه تاکید کرد: به داد زلزله زدگان میانه برسید.

به گزارش ایسنا، فردین فرمند، نماینده مردم میانه در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تیتر روزنامه‌های خارجی را بخوانید ببینید که آمریکایی‌ها چگونه از منافع خود دفاع می‌کنند. پامپئو از ارعاب برای اخراج بازرس می‌گوید و این موضوع را ظالمانه می‌داند از آنها به خاطر اتخاذ این مواضع تشکر می‌کنیم چرا که با این کار باعث بیداری ملت ایران شدند. کار آمریکایی‌ها به فکر خودشان درست است؛ فکر می‌کنند از منافع خود دفاع می‌کنند، اما ما چه می‌کنیم؟ وزیر امور خارجه را به مجلس شورای اسلامی می‌آوریم و اعصاب او را به هم می‌ریزیم.

نماینده مردم میانه گفت: خدا را شکر می‌کنم که اگر عشق او نبود جوانان و بسیجی‌ها به داد مردم میانه نمی‌رسیدند، چرا که دولتی‌ها کاری نمی‌کنند. روزنامه کیهان نوشته است بسیج سریع امکانات بومی و کشوری برای کمک به زلزله‌زدگان میانه. از زلزله بم، ورزقان و کرمانشاه چه یاد گرفته‌ایم؟ آقایان برای بازدید رفتند سلفی گرفتند و بازگشتند.

فرمند بیان کرد: از وزیر جوان گله کردم که چرا موضوع تلفن همراه را در روستاهای میانه مورد توجه قرار نمی‌دهند. مردم میانه بلد نیستند همچون سرخپوستان با دود به یکدیگر علامت دهند. ایشان با این موضوع شوخی کردند و موضوع تلفن حل نشد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بسیاری از خانه‌ها در این زلزله ویران شده و از بین رفته که سال پیش زهرا عابدی دختر کوچکی در مصاحبه‌ای از وضعیت مدارس گله کرد و هنگامی که مصاحبه کننده دلیل گله کردن او را پرسید که می‌خواهد مشکل کشور خود را حل کند، اما او اولین کسی بود که از زیر آوار بیرون آوردند. به داد میانه برسید.

خواندن خبر در سایت منبع

نشست خبری سخنگوی دولت در منطقه زلزله زده برگزار می‌شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
نشست خبری سخنگوی دولت در منطقه زلزله زده برگزار می‌شود
نشست خبری این هفته علی ربیعی، سخنگوی دولت، در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

اعتمادآنلاین| علی ربیعی، سخنگوی دولت، با اعلام این خبر در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «دوشنبه این هفته نشست خبری سخنگوی دولت را با حضور همه رسانه‌ها و نیز گفت‌وگوی رودررو و شنیدن سخنان مردم عزیز در مناطق زلزله زده و پیگیری روند خدمت رسانی، در منطقه وقوع زلزله (استان آذربایجان شرقی) برگزار خواهم کرد.»

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا20 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

استاد دانشگاه دوست دخترش را اره کرد!

تابناکتابناک1 روز قبل
اعتراف یک استاد برجستۀ رشته تاریخ دانشگاه‌های روسیه به قتل دوست دختر خود و تلاش برای از بین بردن جسد او، سراسر این کشور را در شوک فرو برد. ولگ سوکولوف، استاد دانشگاه ۶۳ ساله روس، متخصص تاریخ فرانسه و بطور ویژه ناپلئون بناپارت نخستین امپراتور این کشور است و در سال ۲۰۰۳ میلادی نشان «لژیون دونور» که بالاترین نشان افتخار فرانسه محسوب می‌شود را نیز دریافت کرده است. او روز شنبه پس از بیرون کشیده شدن از رودخانۀ یخ زدۀ «مویکا» در شهر سن پترزبورگ بازداشت شد؛ او در زمان بازداشت کوله‌پشتی به همراه داشت که درون آن بازوهای بریده شدۀ استازیا یشچنکو، دوست دختر ۲۴ ساله‌ و دانشجوی سابقش پیدا شد. به گفتۀ الکساندر پوچیوف وکیل این استاد تاریخ، او از کاری که کرده پشیمان است و به همین دلیل با پلیس همکاری کرده است. اولگ سوکولوف که در رشته تاریخ دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تدریس می‌کرد، به پلیس گفته است که در جریان مشاجره به سمت دوست دخترش شلیک کرده و او را کشته است و سپس سر، پاها و بازوهای او را اره کرده است.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

فیلم/ پلمپ پاتوق معتادان زن و مرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر