دانستنی هایی درباره سلامت کلیه ها
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

دانستنی هایی درباره سلامت کلیه ها

شکست سنگ کلیه با این خوشمزه های خانگی

رکناخبرگزاری رکنا
شکست سنگ کلیه با این خوشمزه های خانگی
رکنا: برای درمان و دفع سنگ کلیه این مواد غذایی توصیه می شود.

شکست سنگ کلیه با این خوشمزه های خانگی - 1

سنگ کلیه یکی از علت های شایع ایجاد خون در ادرار است و اغلب با درد شدید در ناحیه شکم، پهلو و یا کشاله ران همراه است. در زیر شیوه هایی برای درمان درد سنگ کلیه را مرور می کنیم.

وضعیت سنگ کلیه، نفروتیلاسیون نامیده می شود. این سنگ ها، ممکن است در هر نقطه از دستگاه ادراری، ایجاد شده و مشکلاتی را برای فرد به وجود آورند.

سنگ کلیه چیست؟

هر فردی ممکن است سنگ کلیه داشته باشد و سنگ ها به خودی خود دفع شده و مشکل خاصی برای او ایجاد نکند. اما افراد مبتلا به بیماری ها و شرایط خاص، یا افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند، بیشتر از دیگران، نسبت به رشد این سنگ ها، حساس هستند.

سنگ های دستگاه ادراری در مردان بیشتر از زنان، ایجاد می شود و افرادی که مستعد ابتلا به سنگ کلیه هستند، معمولا در دهه دوم یا سوم زندگی خود دچار سنگ کلیه می شوند. همچنین، افرادی که بیش از یک سنگ کلیه دارند، مستعد ابتلا به سنگ های بیشتری هستند.

سنگ کلیه

در ساکنان کشورهای صنعتی، سنگ کلیه شایع تر از سنگ های مثانه است و در ساکنین مناطق توسعه یافته در جهان، سنگ های مثانه شایع ترین هستند. اعتقاد بر این است که این تفاوت، با رژیم غذایی افراد، مرتبط است.

یکی دیگر از عوامل موثر در ایجاد سنگ کلیه، سابقه خانوادگی سنگ کلیه است که یکی از عوامل خطر برای فرد محسوب می شود.

همچنین، در افراد مبتلا به افزایش سطح اسید اوریک در خون (هیپوریکمی) ، سنگ کلیه بیشتر ایجاد می شود.

در تعداد کمی از زنان باردار ممکن است سنگ های کلیوی ایجاد شود و شواهدی وجود دارد مبنی بر این که تغییرات مربوط به دوران بارداری ممکن است خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش دهد.

عوامل موثر بر تشکیل سنگ کلیه در حین بارداری شامل کاهش میزان عبور ادرار به علت افزایش سطح پروژسترون و کاهش میزان مایع در اثر کاهش ظرفیت مثانه، به دلیل بزرگی رحم است.

انواع سنگ کلیه

سنگ کلیه، شامل توده های جامد کریستالی است که معمولا در کلیه ها ایجاد می شود. با این حال، ممکن است که این سنگ ها در هر قسمت از دستگاه ادراری ایجاد شوند.

همه سنگ های کلیه از کریستال های مشابه تشکیل شده اند.

انواع مختلفی از سنگ کلیه عبارتند از:

سنگ های اگزالات کلسیم

سنگ های کلسیم شایع ترین نوع سنگ های کلیه هستند. آن ها اغلب از اگزالات کلسیم ساخته می شوند (هر چند که می توانند شامل فسفات کلسیم یا مالانات هم باشند).

این نوع سنگ ها معمولا در میانسالی ایجاد می شوند.

سنگ های اسید اوریکی

این نوع سنگ کلیه در مردان بیشتر از زنان ایجاد می شود. این سنگ ها، ممکن است در افراد مبتلا به نقرس یا افراد مبتلا به شیمی درمانی بیشتر مشاهده شود. این نوع سنگ، زمانی ایجاد می شود که ادرار، بیش از حد اسیدی باشد.

رژیم غذایی حاوی پورین می تواند میزان اسید ادرار را افزایش دهد. پورین، نوعی ماده بی رنگ موجود در پروتئین حیوانی مانند ماهی، صدف و گوشت است.

طرز تهیه ماهی سالمون کبابی

سنگ های استروئیتی(استروویت)

این نوع سنگ ها بیشتر در زنان مبتلا به عفونت ادراری یافت می شود و ممکن است بزرگ بوده و باعث انسداد مجرای ادراری شوند. علت اصلی بروز این نوع سنگ ها، ناشی از عفونت در کلیه است و با درمان عفونت حاد می توان این مشکل را درمان کرد.

سنگ های سیستئینی

سنگ های سیستئین از جمله سنگ های نادری هستند که در هر دو گروه مردان و زنان مبتلا به اختلال ژنتیکی سیستینوری رخ می دهد. با این نوع سنگ، سیستین اسید که به طور طبیعی در بدن ایجاد می شود، از کلیه ها به ادرار وارد می شود.

خون در ادرار

درمان گیاهی سنگ کلیه

در درمان گیاهی سنگ کلیه می توانید از مواد طبیعی زیر استفاده کنید:

آب لیمو

لیمو حاوی سیترات است که یک ماده شیمیایی است و از تشکیل سنگ های کلسیم جلوگیری می کند. سیترات همچنین می تواند سنگ های کوچک را شکسته و کمک می کند تا به راحتی دفع شوند.

آب لیمو دارای مزایای دیگری برای سلامتی Health است. به عنوان مثال، در مهار رشد باکتری موثر است. بنابراین توصیه می شود مقداری افشره لیمو به آب اضافه کرده و بنوشید، این کار سبب بهبود و درمان درد سنگ کلیه می شود.

آب لیمو

آب ریحان

ریحان حاوی اسید استیک است که در خرد شدن سنگ کلیه و کاهش درد موثر است. همچنین باعث کاهش سطح اسید اوریک می شود که خطر ابتلا به سنگ کلیه را در آینده کاهش می دهد.

تصویر ریحان سبز

درمان درد سنگ کلیه با سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید سیتریک است و اسید سیتریک در دفع سنگ کلیه و درمان درد آن موثر است. سرکه سیب می تواند خون و ادرار را قلیایی کرده و در دفع سنگ ها و جلوگیری از ایجاد سنگ در آینده، بسیار موثر باشد.

خواص سرکه سیب

آب انار می تواند در بهبود عملکرد کلی کلیه و همچنین شکسته شدن سنگ ها و حذف سایر سموم از سیستم بدن شما، موثر باشد. آب انار، همچنین سطح اسیدیته ادرار را کاهش می دهد و سطح اسیدیته پایین ، باعث کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه را در آینده، می شود، این کار سبب بهبود و درمان درد سنگ کلیه می شود.

لوبیا

مصرف لوبیای پخته به سلامت کلیه ها کمک می کند. همچنین کمک می کند تا سنگ ها دفع شده و از بین بروند، این کار سبب بهبود و درمان درد سنگ کلیه می شود.

لوبیا سبز تازه

درمان درد سنگ کلیه با هندوانه

هندوانه 92٪ آب دارد، به این معنی که با مصرف هندوانه، حس ادرار افزایش پیدا کرده و میزان ادرار زیاد می شود. به این ترتیب، به کلیه ها فشار آمده و سنگ ها راحت تر دفع می شوند. همچنین، هندوانه، منبع عظیمی از پتاسیم است که می تواند سنگ های کلیوی را حل کرده و برای دفع آماده کند.

دتاکس واتر هندوانه

درمان درد سنگ کلیه با ترب سیاه

ترب، حاوی مواد گوگردی و خاصیت ضد باکتریایی است که هر نوع التهاب را در مجاری ادراری از بین می برد. همچنین ترب، سبب جلوگیری از بروز سنگ کلیه شده و مجرای ادراری را بازتر می کند تا در صورت وجود سنگ، راحت تر دفع شود.

داروهای حل کننده سنگ کلیه

برخی از داروهای حل کننده سنگ کلیه عبارتند از:

آنتی بیوتیک ها

آلوپورینول و سیترات ها

اسید اوریک ، ماده ای است که گاهی باعث ایجاد سنگ کلیه می شود. این نوع سنگ ها اغلب با دارویی به نام آلوپورینول درمان می شود. آلوپورینول، سطح اسید اوریک را در خون و ادرار کاهش می دهد.

درمان درد سنگ کلیه با آنتی بیوتیک ها

برخی از سنگ های کلیه بر اثر عفونت های باکتریایی ایجاد می شود(سنگ های استروئیتی) و بر خلاف سایر انواع سنگ کلیه، سنگ های استروویتی ، باید با جراحی از بدن خارج شوند. پس از جراحی، معمولا برای جلوگیری از برگشت مجدد سنگ ها ، آنتی بیوتیک تجویز می شود.

بازیگر فیلم «پایتخت» درگذشت + عکس

ماجرای فریب 100 میلیون تومانی خواهران منصوریان چه بود؟ / با آبروی الهام چرخنده بازی شد + فیلم و عکس

دختر پولدار تهرانی با صدای بازیگر مشهور خودش را در اختیار پیک موتوری گذاشت !

مرگ تلخ دختر 12 ساله یزدی زیر تیغ قصور پزشکی + عکس و جزئیات

تجاوز گروهی به شیما و مادرش توسط 17 مرد گرگ صفت / مادرم زیر تجاوزها بیهوش شد

مردی از ارتباط زنش با مرد غریبه پنهانی فیلمبرداری کرد + فیلم و عکس

رفتار وقیحانه داماد با نوعروس در شب جشن تولد 20 سالگی

خواندن خبر در سایت منبع

این گیاه سلامت کلیه تان را تضمین می کند

رکناخبرگزاری رکنا
این گیاه سلامت کلیه تان را تضمین می کند
رکنا: عرق کاسنی برای کسانی که به مشکلات کلیوی مبتلا هستند مفید است.

این گیاه سلامت کلیه تان را تضمین می کند - 1

کاسنی یک گیاه مدیترانه‌ای است که برای تهیه انواع سالاد و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه می‌تواند در شرایط مختلف به راحتی رشد کند. با اینکه این گیاه از گیاهان بومی اروپا است اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان در دسترس قرار دارد. در بسیاری از جوامع از برگ کاسنی مانند برگ اسفناج استفاده می‌کنند. کاسنی از لحاظ ارزش غذایی منبع خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی، از جمله روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، فولیک اسید آهن و پتاسیم، ویتامین A ،B6 ،C ،E و K است. به دلیل وجود این مواد در کاسنی، این گیاه دارای مزایای سلامتی Health بسیاری است که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش مشکلات گوارشی، جلوگیری از سوزش معده، کاهش درد آتریت، سم زدایی کبد و کیسه صفرا، جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی و تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. همچنین کاسنی یک آرام بخش طبیعی است که توانایی مبارزه با سنگ کلیه را دارد و به کاهش وزن کمک می‌کند. این گیاه را در هرگونه رژیم غذایی می‌توانید جای دهید. در ادامه مطلب با خواص کاسنی بیشتر آشنا خواهیم شد.

۱. کاهش مشکلات گوارشی

کاسنی سرشار از اینولین است. اینولین یکی از پروبیوتیک‌های معروف و لازم برای بدن است. پروبیوتیک‌ها دسته‌ای از باکتری‌های مفید هستند که وجود آن‌ها در روده حائز اهمیت است. اینولین اسید دستگاه‌های مختلف بدن را کم می‌کند و از این طریق با مشکلات گوارشی، رفلاکس و سوزش معده مبارزه می‌کند.

۲. بهبود سلامت قلب

اینولین موجود در کاسنی فقط روی سیستم گوارش بدن شما تاثیر نخواهد گذاشت. اینولین با کاهش سطح کلسترول بد بدن از گرفتگی رگ‌ها و فشار خون بالا جلوگیری می‌کند. LDL خطر بروز سکته مغزی و حملات قلبی را افزایش می‌دهد و با اتصال به سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها مانع جریان طبیعی خون می‌شود. اما برای اینکه اینولین در مسیر شیمیایی‌ای که باعث کاهش کلسترول می‌شود، قرار بگیرد فرد باید مقدار زیادی کربوهیدرات مصرف کند. به همین دلیل همچنان تحقیقات در مورد تاثیر کاسنی روی سلامت قلب Heart ادامه دارد.

استفاده از دمنوش کاسنی به جای قهوه به تعادل خون و پلاسما در بدن کمک می‌کند و ار بروز بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند.

۳. کاهش اضطراب

از دیگر خواص کاسنی می‌توان به خاصیت آرام بخش بودن آن اشاره کرد. از این طریق می‌تواند استرس را کاهش دهد و با از بین بردن استرس و اضطراب از به وجود آمدن آثار مخرب آن بر بدن جلوگیری می‌کند. عصاره ریشه کاسنی به درمان بی‌خوابی کمک می‌کند و از داروهای موجود در بازار Store سالم‌تر است و با خیال راحت‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید. کاهش استرس و اضطراب احتمال بروز حمله‌های قلبی را کاهش می‌دهد و کمک می‌کند فرد کمتر دچار عدم تعادل هورمونی، بیخوابی و پیری زودرس شود.

۴. جلوگیری از سرطان

از دیگر خواص کاسنی پیشگیری از سرطان است. عصاره کاسنی از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کند. ترکیبات موجود در کاسنی مانند فروکتان‌ها و پلی فنول‌ها تاثیرات دارویی دارند و از پیشرفت تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کنند. کاسنی تاثیر به سزایی در جلوگیری از سرطان‌هایی مانند سرطان پستان و سرطان روده بزرگ دارد.

۵. سلامت کلیه

عرق کاسنی باعث می‌شود که حجم ادرار شما زیاد شود. این مسئله باعث می‌شود به طور منظم به دستشویی بروید و سموم انباشته شده در کبد و کلیه‌هایتان را دفع کنید. از همین طریق به سلامت کلیه خود کمک خواهید کرد.

اما این موضوع را فراموش نکنید که هر چیزی در کنار فوایدی که دارد ممکن است مضرات و عوارضی هم داشته باشد و به دلیل داشتن خواص فراوان به صورت افراطی از آن استفاده نکنید.

اگر باردار هستید ممکن است کاسنی باعث خونریزی و سقط جنین شما شود. همچنین زنان شیرده بهتر است این ماده را خیلی مورد استفاده قرار ندهند. اگر دارای سنگ کیسه صفرا هستید احتمالا کاسنی شرایط را برای شما بدتر خواهد کرد. بنابراین قبل از استفاده ار آن با پزشکتان مشورت کنید.

محمود داخل پراید به زور عروسم کرد !

بیماری عجیب یک روحانی او را زمینگیر کرد +تصاویر

اعتراف شوم خواستگار بی رحم / مادر و دختر غافلگیر شدند + عکس

تجاوز پزشک شیطان صفت به زن سرطان / او همه بیماران زنش را در اتاق معاینه لخت می کرد + عکس

در میهمانی زنی با نگاهش مرا تعقیب و برایم لبخند شیطانی زد !

رفتار وقیحانه داماد با نوعروس در شب جشن تولد 20 سالگی

اخبار زیر را از دست ندهید: محمود داخل پراید به زور عروسم کرد ! دختر پولدار تهرانی با صدای بازیگر مشهور خودش را در اختیار پیک موتوری گذاشت ! مرگ تلخ دختر 12 ساله یزدی زیر تیغ قصور پزشکی + عکس و جزئیات اعتراف شوم خواستگار بی رحم / مادر و دختر غافلگیر شدند + عکس پیشکش دختران ایرانی به عرب ها ! + عکس و سند بیماری عجیب یک روحانی او را زمینگیر کرد +تصاویر مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا این وزیر بخاطر همسرش استعفا داد! + عکس عامل قتل گانگستری در آمل دستگیر شد پزشک شیطان صفت به زنان سرطانی دست درازی می کرد + عکس مردی از ارتباط زنش با مرد غریبه پنهانی فیلمبرداری کرد + فیلم و عکس سقوط مشکوک زن جوان تهرانی از طبقه پنجم / بلافاصله پس از بازگشت از سفر شمال رخ داد امکان عجیبی که بانک مرکزی در اختیار قمارباز‌ها می‌گذارد! + عکس حبس ابد برای رحمان/ او قصد کشتن سیاست مدار معروف را داشت + عکس ارتباط شوم نوعروس با جوان زیبارو / داماد کاشانه اش را باخت

خواندن خبر در سایت منبع

نوشیدنی تخریب کننده کلیه ها

رکناخبرگزاری رکنا
نوشیدنی تخریب کننده کلیه ها
رکنا: نوشابه های گازدار یکی از نوشیدنی های مخرب برای نابود کردن کلیه هاست.

نوشیدنی تخریب کننده کلیه ها - 1

خوب می شناسیدش. نوشیدنی تخریب کننده کلیه را می گویم . نوشیدنی که سر سفره و میز شام اکثر خانواده ها دیده می شود و با افتخار ایستاده است تا سلامتی Health شما را نابود کند. نمی دانم چرا با این همه مضرات بازهم عده ای دست از نوشیدن این نوشیدنی مضر برنمی دارند. نوشابه را می گویم، نوشیدنی خوشمزه ولی نابود کننده سلامتی بدن.

مضرات و خطرات نوشابه برای سلامت کلیه ها

اصلاح سبک زندگی صنعتی و توجه بر رژیم غذایی یکی از عوامل اثر گذار برای رهایی از بیماری های شایع زندگی امروزی است.به گزارش «ایران» از پایگاه خبری هلث، نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان داده رژیم غذایی که بر پایه مصرف نوشابه باشد عملکرد کلیه ها را تا دو برابر کاهش می دهد.

اثر مصرف نوشابه بر کلیه ها

در حقیقت نوشیدن این نوشیدنی شیرین گازدار، کلیه ها را در پاکسازی سموم بدن با مشکل مواجه می کند. فشار خون بالا از دیگر عوارض ناخوشایند مصرف این نوشیدنی است زیرا با اختلال در عملکرد کلیه ها بدن دیگر کنترلی روی فشار خون نخواهد داشت. این در حالی است که اگر مصرف روزانه نوشابه را کاهش دهیم یا در بهترین حالت این عادت برای همیشه کنار گذاشته شود می توان امیدوار بود که کلیه ها بتوانند با عملکرد مناسب در بدن فشار خون را کنترل و روند پاکسازی سموم را بدون مشکل انجام دهند.

مردان ایرانی 169 زن جوان عراقی را در اربعین باردار کردند!؟

وحشتناکترین اعدام در تاریخ ایران! + جزییات

این 2 مرد ایرانی با ریش های بلند را می شناسید؟! / آنها اقدام شومی داشتند! + فیلم

بلای شوم مرد عرب بر سر 2 دختر جوان! + عکس

عروس چند ماهه ام دور از چشم پسرم با مردان غریبه سروسر داشت !

لیلا دور از چشم شوهرش با پسر صاحبخانه خلوت می کرد!

مردان عراقی در مهمانی شیطانی با زنان ایرانی فیلم گرفتند / آقایان! فیلم شیطانی را ببینید و بعد کارشناسی کنید!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

قرنطینه جالب کارمندان چینی در مناطق آلوده به‌ویروس کرونا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل

پیشگیری از سرطان سینه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسیاری از بانوان از فایده پرتو درمانی یا مراجعه قبل از بیماری بی خبرند. پرتو درمانی و مراجعه بیمارانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ عادت کردن به کم تحرکی؛ مصرف غذاهای پر چرب؛ استعمال دخانیات و کاهش سن قاعدگی زمینه ساز بروز سرطان سینه است.

استقرار «مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار» در فرودگاه امام خمینی تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
بااین‌حال داشتن این ژن‌ها لزوما به معنای ایجاد اسکیزوفرنی نیست و ژن‌ها تنها عواملی نیستند که بر رشد اسکیزوفرنی تأثیر گذار هستند. سوءمصرف مواد مخدر: مواد مخدر مستقیما باعث ایجاد اسکیزوفرنی نمی‌شوند، اما مطالعات نشان داده است که سوءمصرف مواد خطر ابتلا به اسکیزوفرنی یا بیماری‌های مشابه را افزایش می‌دهد. علائم منفی: علائم منفی که توسط افراد مبتلابه اسکیزوفرنی تجربه می‌شود عبارت‌اند از:۱. افراد مبتلابه اسکیزوفرنی که مصرف دارو‌های تجویزشده را متوقف می‌کنند در معرض خطر عود مجدد بیماری هستند. رابطه خوب پزشک با بیمار به افراد مبتلابه اسکیزوفرنی بسیار کمک می‌کند تا طبق تجویز پزشک مصرف داروهایشان را ادامه دهند.

آتش زدن کتاب پزشکی داخلی هاریسون توسط عباس تبریزیان، مشهور به پدرطب اسلامی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
برای رفع بوی بد دهان، بهداشت و نظافت دهان، جویدن آدامس و … تاثیرگذار است اما موثرترین روش برای ازبین بردن بوی بد دهان مصرف میخک است. میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی است که باعث از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌های بد دهان می‌شود. ۳- دندان درد خود را با میخک درمان کنیدیکی از فواید میخک که در مطلب خواص میخک در سلامت نمناک هم توضیح داده شد رفع دندان درد است. که کاهش فشار خون و کلسترول، بهبود عملکرد پذیری شریان‌ها و افزایش طول عمر از جمله مزایای هایی است که دارا می‌باشد. ناگفته نماند استفاده میخک به شکل پودر در عسل موثر‌ترین راه برای درمان مشکلات گوارشی می‌باشد.

اخبار بیشتر