تعطیلی مدارس ابتدایی تهران به دلیل آلودگی هوا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تعطیلی مدارس ابتدایی تهران به دلیل آلودگی هوا

تعطیلی مدارس ابتدایی استان تهران به استثنای فیروزکوه دماوندوپردیس

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
تعطیلی مدارس ابتدایی استان تهران به استثنای فیروزکوه دماوندوپردیس
محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، گفت: مدارس مقاطع ابتدایی استان تهران به استثنای فیروزکوه، رودهن، دماوند و پردیس تعطیل شد.

اعتمادآنلاین| محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، گفت: بر اساس نظر کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، مدارس پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی و استثنایی شهرستان‌های استان تهران به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه دماوند رودهن و پردیس امروز چهارشنبه تعطیل است.

وی افزود: این تصمیم با توجه به اینکه شاخص آلودگی هوا در این مناطق از مرز ۱۵۰ گذشته است، اتخاذ شده است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان؛ فقط زنگ ورزش مدارس تعطیل شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
جزئیات جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان؛ فقط زنگ ورزش مدارس تعطیل شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بر اساس گزارش هواشناسی و ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌ها در سطح استان، هوای اصفهان آلوده گزارش شده ولی به مرز هشدار نرسیده بنابراین رعایت نکاتی در راستای کاهش آلودگی هوا توسط همشهریان ضروری است.

- اخبار استانها -

منصور شیشه‌فروش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره وضعیت هوای اصفهان، اظهار داشت: براساس گزارش‌های هواشناسی و ایستگاه‌های سنجش آلایندگی، هوای اصفهان آلوده است ولی هنوز به مرز هشدار نرسیده است.

وی افزود: بر این اساس جلسه اضطراری برگزار شد و به خاطر به مرز هشدار نرسیدن آلودگی، سازمان‌ها و مردم باید اقداماتی را در زمینه کنترل و کاهش آلودگی انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه هر کدام از سازمان‌ها برای کنترل و کاهش آلودگی موظف به انجام اقداماتی شدند، گفت: قرار بر این شد سازمان صنعت، معدن و تجارت و صنایع فعالیت کوره‌های آجر و گچ را در محدوده شهرستان‌ها کاهش دهند.

وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در راستای کاهش آلودگی اقدام به تقویت نیروهای کنترل نظارت و برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی می‌کند.

شیشه‌فروش ادامه داد: اداره بهداشت باید بسته‌های آموزشی متناسب با شرایط آلودگی را در اختیار مردم بگذارد و همچنین ورزش‌های همگانی صبحگاهی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در اوایل صبح به علت غلظت آلاینده‌ها برگزار نشود.

وی با اشاره به نقش خودروهای تک سرنشین در افزایش آلودگی هوا، اظهار داشت: به مردم توصیه می‌کنیم تا برای تردد در سطح شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انتشار آلاینده‌های مصارف گاز باید در مصرف گاز در ادارات، منازل و صنوف صرفه‌جویی شود.

وی افزود: در سطح شهر اصفهان ۱۵ ایستگاه سنجش آلایندگی در اصفهان و ۵ ایستگاه سنجش آلایندگی در شهرستان‌های دیگر استان فعال است و محیط زیست موظف است به طور آنلاین این ایستگاه‌ها را چک کند و اطلاعات را در اختیار همشهریان بگذارد.

شیشه‌فروش با بیان اینکه ورزش دانش‌آموزان در مدارس باید در فضای بسته برگزار شود، گفت: به علت آلودگی هوا نباید دانش‌آموزان در فضای باز ورزش کنند.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی هواشناسی، آلودگی هوا از بعد از ظهر پنج‌شنبه کاهش می‌یابد و در هفته آینده نیز شاهد تغییرات جوی و بارش خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا چه تاثیری دارد؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا چه تاثیری دارد؟
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تعطیلی مدارس یا ادارات باعث جلوگیری از تشدید آلودگی هوا می‌شود اما چاره اصلی کاهش آلایندگی خودروهاست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امسال با تداوم پایداری جوی در پایتخت، با تصمیم مسوولان استان تهران تاکنون طی سه روز متوالی مدارس برخی شهرستان‌های تهران تعطیل شده است، در این شرایط حسین شهبازی درباره میزان تاثیر این تصمیم بر کاهش آلودگی هوا اظهارکرد: بر اساس آخرین مطالعات انجام شده در شهر تهران مهمترین منبع تولید آلودگی در شهری مانند تهران، خودروها هستند. در نتیجه هر چقدر ما تردد خودروها و پیمایش آن‌ها را در سطح شهر کاهش دهیم، تولید آلودگی از مهمترین منبع آلاینده شهر را کم می‌کنیم و این کار در شرایط پایداری جوی از تشدید آلودگی هوای شهر جلوگیری می‌کند بنابراین تعطیل کردن مدارس یا ادارات از این جهت بسیار کمک کننده است.

وی افزود: در کنار این مسئله بحث سلامت نیست مهم است این که چقدر در معرض آلودگی قرار داریم. خیلی از لحاظ سلامت و بهداشت مهم است کمک می‌کند که مواجهه شهروندان با آلودگی کمتر شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره میزان تاثیر تعطیلات مدارس و ادارات بر کاهش آلودگی هوا در شرایط اضطرار گفت: متاسفانه عدد و رقم کمی ندارم و دستیابی به چنین ارقامی نیازمند انجام مطالعات از جمله مطالعات ترافیکی است.

وی با تاکید نقش موثر ارتقای کیفیت سوخت بر کاهش آلودگی هوای تهران اظهار کرد: وقتی خودروها مهمترین منبع آلودگی هوای شهر تهران هستند، چند مورد از اهمیت خاصی برخوردار می‌شود که یکی از آن‌ها کیفیت سوخت خودروها است. سوخت خودروها باید استاندارد و دارای کیفیت بالاتر و حداقل مطابق با آخرین استاندارد کشور یعنی سوخت یورو ۴ باشد.

شهبازی تصریح کرد: برخی خودروهای سطح شهر آلودگی زیادی تولید می‌کنند و بیشتر آن‌ها فرسوده و کاربراتوری هستند البته این مورد شامل موتورسیکلت‌های کاربراتوری نیز می‌شود. تاثیر این خودروها بر افزایش آلودگی هوای شهر به مراتب بیشتر از خودروهایی است که سن و سال کمتری دارند و مطابق با آخرین استانداردهای کشور تولید و وارد بازار شده‌اند.

وی به ذکر مثالی پرداخت و اظهارکرد: خودروهای کاربراتوری و فرسوده حدود ۴۰ گرم آلودگی به ازای هر کیلومتر پیمایش تولید می‌کنند، در صورتی که یک خودرو یورو ۲ انژکتوری و دارای سلامت فنی ۲ تا ۳ گرم آلودگی به ازای هر کیلومتر پیمایش تولید می‌کند. اختلاف این اعداد نشان می‌دهد که چقدر بعضی خودروها و ناوگان‌ها در تولید آلودگی هوا مهم هستند و لازم است قوانین بالادستی از جمله از رده خارج کردن خودروهای فرسوده یا اعمال قانون معاینه فنی اجرایی شود تا به کاهش آلودگی هوای شهر تهران کمک کند.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره ضرورت اصرار حاکمیت بر اجرای قانون هوای پاک تاکید و اظهارکرد: ماهیت صنعت خودروسازی و موتورسیکلت‌سازی کسب سود است. حاکمیت باید به نفع سلامت مردم و شهروندان جلوی عدم اجرای قوانین بایستد البته لازمه آن، این است که درک درستی از میزان تحمیل هزینه تولید آلودگی در هوا بر شهر داشته باشیم. این هزینه به سود تولید خودرو و موتورسیکلت می‌چربد چون هزینه‌های درمان عوارض ناشی از آلودگی هوا بسیار بیشتر از هزینه‌هایی است که در حوزه تولید و صنعت خودرو انجام می‌شود.

شهبازی در پایان تاکید کرد: بر اساس نتایج همه مطالعات بین‌المللی انجام شده هزینه‌های سلامت و درمان ناشی از آلودگی هوا چندین برابر بخش تولید خودرو است بنابراین حاکمیت باید محکم در برابر تلاش‌ها برای بی‌توجهی به قانون هوای پاک بایستد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

اخبار بیشتر