اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه

رئیس سازمان استاندارد: خودروهای داخلی استاندارد دارند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
رئیس سازمان استاندارد: خودروهای داخلی استاندارد دارند
فعلا در فاز اول خودروهای ذکر شده تولیدشان متوقف می شوند و مطابق برنامه ریزی های انجام شده تولید مابقی خودروهای قدیمی متوقف خواهد شد.
رئیس سازمان استاندارد: خودروهای داخلی استاندارد دارند - 0

رئیس سازمان استاندار وضعیت ایمنی و استاندار خودروهای داخلی را مثبت اعلام کرد.

نیره پیروز بخت در حاشیه بازدید از نمایشگاه قطعات خودرو در پاسخ به پرسش خبرنگار عصر ایران مبنی بر اینکه به عنوان رئیس سازمان استاندارد چه میزان استاندار بودن خودروهای داخلی را تایید می‌کنید گفت: خودروهای داخلی استاندار‌های لازم را دارند هر چند که در زمینه تولیدات قدیمی مطابق مصوبه شورای عالی استاندارد مقرر شد تا ۴ گروه خودرو از چرخه تولید خارج شوند.

وی ادامه داد: در مرحله اول خودروهای پژو ۴۰۵ و ۳ مدل از پراید از چرخه تولید خارج می‌شوند و در مراحل بعد خودروهای دیگر نیز شامل حذف از چرخه تولید خواهند شد.

به گفته رئیس سازمان استاندارد این طرح استمرار داشته و این سازمان پیگیر توقف تولید محصولات قدیمی خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا مدل‌های دیگر پژو ۴۰۵ هم مانند پراید از چرخه تولید حذف نمی‌شوند گفت: در فازهای بعدی این اتفاق خواهد افتاد اما باید دولت و خودرو سازان برنامه ریزی برای جایگزینی خودروها داشته باشند.

رئیس سازمان استاندارد: خودروهای داخلی استاندارد دارند - 8

فعلا در فاز اول خودروهای ذکر شده تولیدشان متوقف می‌شوند و مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده تولید مابقی خودروهای قدیمی متوقف خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا رییس سازمان استاندار سوار خودروهای تولید داحخل می‌شود یا خیر گفت: بله چرا نشوم من سوار می‌شوم و مردم هم می‌توانند سوار شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش اقساطی خودرو جدید آریزو ۶ با اقساط ۵ ساله+ جزئیات

فراروخبرگزاری فرارو
فروش اقساطی خودرو جدید آریزو ۶ با اقساط ۵ ساله+ جزئیات
شرکت مدیران خودرو طرح جدید فروش اعتباری خودرو آریزو ۶ را ویژه فرارسیدن میلاد حضرت رسول اکرم آغاز نموده است.

شرکت مدیران خودرو طرح جدید فروش اعتباری خودرو آریزو ۶ را ویژه فرارسیدن میلاد حضرت رسول اکرم آغاز نموده است. براساس بخشنامه ذکرشده، متقاضیان میتوانند این محصول را با شرایط اقساط ۱۲ تا ۶۰ ماهه خریداری نمایند.

فروش اقساطی خودرو جدید آریزو ۶ با اقساط ۵ ساله+ جزئیات - 2

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودروهای داخلی

روزنوخبرگزاری روزنو
آخرین قیمت خودروهای داخلی
​قیمت خودرو امروز در بازار با نوسانی ادامه دار مواجه بود، نوسانی که از حدود یک ماه قبل زمینه را برای رشد قیمت ها فراهم کرده است.

به گزارش روز نو به نقل از خبرآنلاین، در حالی که پیش از این رییس سازمان تعزیرات حکومتی توپ گرانی خودرو را در زمین خودروسازان انداخته و تاکید کرده بود عدم عرضه و عدم شماره‌گذاری خودرو عامل مهم رشد قیمت‌ها در بازار بوده است، دیروز دو خودروساز بزرگ ایران یعنی ایران خودرو و سایپا با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کردند افزایش قیمت خودرو هیچ نفعی برای خودروسازان ندارد.

امروز نیز جستجویی لابلای آگهی‌های فایل شده نشان می‌دهد برخی خودروها با افزایش قیمت و برخی دیگر با کاهش اندک قیمت همراه بوده‌اند.

قیمت سمند ال ایکس امروز ۸۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی فروشندگان اعلام شد در حالی که این خودرو طی دو روز گذشته ۷۹ میلیون تومان قیمت داشت. بر این اساس هر دستگاه دنا تیپ یک نیز ۱۱۴ میلیون تومان اعلام شد در حالی که این خودرو پیش‌تر با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان در معرض فروش گذاشته شده است. جدول زیر نرخ برخی خودروهای پرفروش داخلی را نشان می‌دهد.

آخرین قیمت خودروهای داخلی - 5

خواندن خبر در سایت منبع

پرش سه‌ گام چینی‌‌ها برای خودروساز شدن

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
پرش سه‌ گام چینی‌‌ها برای خودروساز شدن
شرط‌های دولت چین برای شرکای خارجی انتقال تکنولوژی پیشرفته، تولید براساس استانداردهای روز دنیا و صادرات است.

آمارها به‌خوبی گویای آن است که صنعت‌خودرو در چین توانسته درکمتر از ۵۰ سال با تبدیل شدن به‌یکی از بزرگ‌ترین صنایع خودروسازی دنیا با خودروسازان مطرح دنیا وارد رقابت شود. قدر مسلم این اتفاق یک‌شبه نیفتاده، بلکه عزم و اراده دربالاترین سطوح مدیریتی و تصمیم‌گیری این کشور در سایه یک برنامه‌ریزی منسجم منتج به‌چنین رشد و جهشی شده است.

از مونتاژکاری تا برنامه صحیح توسعه‌ای

تاریخچه صنعت‌خودرو در چین گویای آن است که بین دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی، بیشتر محصولات خودرویی این کشور که‌غالبا توسط کارخانه‌های مونتاژکار تولید می‌شد، متمرکز بربخش نظامی، تجاری، تولید کامیون و خودرو برای دولت بوده است.

رفته‌رفته با آغاز دوران اصلاحات درچین در پایان دهه ۱۹۷۰، صنعت خودرو به‌دلیل آنکه محرک صنایع دیگر از جمله فولاد، لاستیک و ماشین‌آلات است، به‌یکی از ستون‌های اصلی برنامه‌های توسعه‌ای چین تبدیل می‌شود. براین اساس مسئولان چینی باعنایت به‌این ضرورت، توسعه صنعت‌خودرو را دراولویت هفتمین برنامه پنج‌ساله توسعه‌ای خود (۱۹۸۵-۱۹۹۰) قرار می‌دهند.

به‌دلیل عقب‌ماندگی صنعت‌خودرو چین، مسئولان این کشور در چارچوب این برنامه توسعه، اولین قدم را درتوسعه «سرمایه‌گذاری مشترک» برمی‌دارند و نام آن را «تکنولوژی برای بازار» می‌گذارند.

صنعت‌خودرو چین غیررقابتی و تکنولوژی آن قدیمی و قیمت آن بالا بود و از کبود ظرفیت‌های مستقل تحقیق و توسعه و تقاضای پایین‌ بخش خصوصی رنج می‌برد. اواسط دهه ۱۹۸۰ دولت چین به‌منظور تحکیم صنعت مبادرت به‌ایجاد و توسعه شش ‌تولیدکننده بزرگ و کوچک درقالب سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های بزرگ دنیا می‌کند.

شرط‌های دولت چین برای شرکای خارجی انتقال تکنولوژی پیشرفته، تولید براساس استانداردهای روز دنیا و صادرات است. اولین قراردادها با یک شرکت آمریکایی در بیجینگ در سال ۱۹۸۳، «فولکس‌واگن» در شانگهای در سال ۱۹۸۴ و «پژو» در گوانگ‌ژو در سال ۱۹۸۵ صورت می‌گیرد. روح این قراردادها حرکت به‌سمت تکنولوژی روز دنیا ولی با محوریت رشد شرکت‌های داخلی است.

نکته حائز اهمیت اینکه بازکردن درها به‌روی خودروهای خارجی پس از سرمایه‌گذاری‌های مشترک خودروسازان مطرح دنیا با تولیدکنندگان داخلی صورت می‌گیرد. این استراتژی دولت چین شباهت زیادی به‌روند توسعه صنعت‌خودرو در ایران دارد؛ چراکه قبل و بعد از انقلاب‌اسلامی، کارخانه‌های مونتاژکار و تولیدکنندگان داخلی دربرهه‌های مختلفی با شرکت‌های خارجی از جمله رنو، پژو و … قرارداد بسته‌اند، اما به‌نظر می‌رسد کیفیت و نحوه پیشبرد قراردادها و تولیدات با مدل کشور چین متفاوت بوده است. شاهد مثال آن تولید متمادی خودروهای قدیمی طی سال‌های اخیر است که گاه با استانداردهای جهانی فاصله بسیاری دارد.

پیشرفت شرکت «چری» و تغییر استراتژی چینی‌‌ها

درآغاز قرن ۲۱ شرکت اتومبیل چری (شرکت دولتی که توسط استان آنهویی اداره می‌شود) ظهور کرد. موفقیت این شرکت باعث شد دولت مرکزی چین سیاست‌های صنعت‌خودرو را تغییر دهد و حمایت از تولیدکنندگان بومی را به‌عنوان اولویت اول خود بداند.

درنتیجه سیاست «تکنولوژی برای بازار» که درقالب سرمایه‌گذاری‌های مشترک با شرکت‌های خودروسازی برتر دنیا دردهه ۱۹۸۰ دردستور کار بود، کنار گذاشته شد و درعوض سیاست‌ها به‌سمت پیشرفت شرکت‌های داخلی و توسعه برندهای ملی رفت.

توسعه خودروسازان در مقیاس بزرگ

در ژوئن ۲۰۰۴ «کمیته اصلاحات و توسعه ملی» براثر فشار ناشی از اجرای تعهدات سازمان تجارت‌جهانی، بندهای مربوط به‌ سیاست توسعه صنعت‌خودرو را تنظیم و صادر کرد. ازجمله اهداف این سیاست، توسعه خودروسازان درمقیاس بزرگ، تحکیم و حمایت از صنعت‌ داخلی‌سازی قطعه‌، تشویق فعالیت‌های تحقیق و توسعه محلی، توسعه مالکیت معنوی بومی و پیاده‌سازی استراتژی برندینگ بود.

علاوه‌بر این، درقالب همین برنامه توسعه‌ای موانع زیادی نیز برای ورود شرکت‌ها از بیرون صنعت‌خودرو ایجاد شد؛ چراکه این نگرانی وجود داشت باورود شرکت‌ها از خارج صنعت، سرمایه‌گذاری‌های بیش از حد در این صنعت صورت گیرد و حاشیه سود کاهش یابد. درنتیجه خودروسازان داخلی مورد حمایت قرار گرفتند. سیاست توسعه صنعت‌خودرو درسال ۲۰۰۴ فرآیندهای اداری را ساده‌سازی و صرفه‌جویی درمصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست را تشویق کرد.

دولت نیز به‌عنوان یک راهنما برای ساختار صنعت از طریق ابزار اعطای مجوز، هدایت، ادغام و بازسازی در صنعت نقش‌آفرینی کرد. در پی بحران مالی سال ۲۰۰۸ مسئولان چینی مجبور به حمایت مضاعف از صنعت اتومبیل شدند و «برنامه تعدیل و احیای صنعت‌خودرو» ‌ را تهیه و در مارس ۲۰۰۹ صادر کردند.

این یک برنامه سه‌ساله برای صنعت‌خودرو بود که صنعت را برای تحکیم و بازسازی بیشتر تشویق کرد. درنتیجه این برنامه، رشد فروش قابل ملاحظه‌ای داشت، به‌طوری‌که این رشد در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به‌ترتیب حدود ۴۵ و ۳۲ درصد بود. بحران مالی ۲۰۰۸ از این جهت که شرکت‌ها را با مشکل نقدینگی و بحران مالی مواجه کرد، بسیار شبیه به‌تحریم‌های صنعت‌خودرو ایران است.

از دیگر برنامه‌های چینی‌ها برای رشد و توسعه صنعت‌خودرو این بوده است که در سال‌های بعد از بحران مالی ۲۰۰۸، برای ایجاد اولویت‌های صنعتی و نظارت و حمایت از صنعت‌داخلی، سرمایه‌گذاری‌های خارجی را به‌چهار سطح تقسیم کردند: «تشویق‌شده، مجاز، محدودشده و ممنوع‌شده».

درنسخه اعلام‌شده توسط دولت چین در سال ۲۰۱۱ خودروسازان از لیست «تشویق‌شده» خارج شدند؛ به‌این معنا که دولت قصد حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی درصنعت‌خودرو را ندارد. این درحالی بود که وسیله‌نقلیه براساس انرژی‌های جدید درلیست‌ «تشویق‌شده» قرار گرفته بود. درنسخه اعلام‌شده سال ۲۰۱۵، خودروها به‌طور کامل به‌دسته «محدودشده» منتقل شدند.

این تغییرات به‌معنای یک مانع برای شرکت‌های خارجی است که هنوز درچین حضور نداشته، اما قصد داشتند حضور پیدا کنند. این سیاست دولت به‌دنبال تقویت تولیدکنندگان داخلی و جذب تکنولوژی صنعت به‌ویژه دروسایل نقلیه با انرژی جدید است.

تاریخچه صنعت‌خودرو چین به‌خوبی نشان می‌دهد مسئولان این کشور در قدم نخست دربالاترین سطح ممکن توسعه صنعت را در اولویت برنامه‌ها قرار داده‌اند. درگام دوم، حمایت از تولیدکنندگان داخلی توام با جذب سرمایه‌گذاری خارجی بود و در گام سوم نیز دولت نقش خود را غالبا هدایت‌گر و ناظر بر صنعت تعریف کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

فولکس واگن با همکاری اچ پی قطعات خودرو را با فناوری چاپ سه‌بعدی تولید می‌کند

زومیتخبرگزاری زومیت
فولکس واگن با همکاری اچ پی قطعات خودرو را با فناوری چاپ سه‌بعدی تولید می‌کند
برخی قطعات فلزی خودروهای نسل بعدی فولکس‌ واگن با فناوری چاپگرهای سه‌بعدی اچ‌پی تولید خواهد شد.

فناوری چاپ سه ‌بعدی یکی از موضوعاتی است که صنعتگران حوزه‌ی تولید خودرو به آن توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. باوجودی که این فناوری هنوز نتوانسته به‌صورت جدی بر صنعت خودرو تأثیر چندان زیادی داشته باشد، ولی مورد توجه قرار دارد و به‌نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهد تولید خودروهایی با قطعات تولید شده توسط فناوری چاپ سه‌بعدی خواهیم بود.

براساس آخرین اخبار، فولکس واگن و اچ‌پیادعا می‌کنند در صنعت تولید قطعات سه‌بعدی فلزی برای خودرو توانسته‌اند به دستاوردهای جدیدی دست پیدا کنند. دو شرکت معتقدند که فناوری چاپ سه‌بعدی این امکان را دراختیار تولیدکنندگان صنعت خودرو قرار می‌دهد تا بتوانند برخی قطعات مورد نیاز را مطابق درخواست و سفارش مشتری به‌سادگی با چاپگرهای سه‌بعدی تولید کنند. البته درنظر داشته باشید که فولکس واگن هنوز از قطعات تولید شده با فناوری چاپ سه‌بعدی در تولید خودروهای خود استفاده نمی‌کند.

فولکس واگن با همکاری اچ پی قطعات خودرو را با فناوری چاپ سه‌بعدی تولید می‌کند - 3

پرینترهای Metal Jet ۳D شرکت اچ‌پی می‌توانند در مدت زمان معقولی، قطعات مورد نیاز خودرو را تولید کنند. البته همان‌طور که گفته شد، تاکنون فولکس واگن از هیچ‌یک از قطعاتی که توسط پرینترهای سه‌بعدی اچ‌پی تولید شده‌اند، در ساخت خودروهای خود استفاده نکرده است. اواسط شهریورماه، فولکس‌ واگن ID.3 رونمایی شد. درواقع ID.۳ نخستین خودروی الکتریکی فولکس واگن خواهد بود که به‌نظر می‌رسد قرار است برخی قطعات آن توسط پرینترهای سه‌بعدی اچ‌پی تأمین شود.

براساس اعلام اچ‌پی، تولید قطعات ID.۳ با چاپگر سه‌بعدی، نخستین مرحله از سه مرحله‌ی تولید قطعات با فناوری چاپ سه‌بعدی برای فولکس واگن خواهد بود. اچ‌پی ادعا می‌‌کند که فولکس واگن قصد دارد در تولید خوردوهای نسل بعدی خود از قطعات تولید شده با چاپگر سه‌بعدی استفاده کند. هر دو شرکت امیدوار هستند، در آینده‌ی نزدیک بتوانند تعداد قطعات تولید شده با چاپگرهای سه‌بعدی را افزایش دهند. همچنین هر دو درنظر دارند، به‌جای تولید قطعات تزئینی خودرو با چاپگرهای سه‌بعدی، بتوانند قطعات اصلی‌تر و مهم‌تر خودرو را با این فناوری تولید کنند.

اچ‌پی اعلام کرد که دو شرکت قصد دارند درحدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار قطعه‌ی مورد نیاز خودرو را با چاپگر سه‌بعدی تولید کنند. در مرحله‌ی نخست شاهد تولید برخی قطعات از جمله دستگیره دنده و اتصالات مربوط به آینه‌ی خودرو با چاپگر سه‌بعدی خواهیم بود. اچ‌پی ادعا می‌کند، در آینده‌ی نزدیک امکان تولید تمامی قطعات فلزی خودرو به‌صورتی کاملا استاندارد و با رعایت اصول ایمنی میسر خواهد شد.

فولکس واگن با همکاری اچ پی قطعات خودرو را با فناوری چاپ سه‌بعدی تولید می‌کند - 8

فروردین‌ماه ۱۳۹۷، اولین خودروی الکتریکی با چاپ سه‌بعدی تولید شد. اردیبهشت‌ماه امسال نیز اولین ابرخودروی جهان با چاپ سه‌بعدی تولید شد. طرفداران فناوری چاپ سه‌بعدی معتقدند، استفاده از قطعات تولیدشده با چاپ سه‌بعدی در فرایند تولید خودرو مشکلی ایجاد نمی‌کند. هرچند تاکنون استفاده از این فناوری در تولید خودرو بسیار محدود بوده است. فورد برای تولید تعاد محدودی ترمز خودروی فورد موستانگ شلبی GT500 از قطعات تولید شده با فناوری چاپ سه‌بعدی استفاده کرد. همچنین برخی از قطعات فلزی تزئینی داخل خودروی استون مارتین زاگاتو DBS GT توسط چاپگر سه‌بعدی تولید شده است.

شرکت‌های فورد و استون معتقدند که فناوری چاپ سه‌بعدی می‌تواند به‌عنوان روشی برای تأمین برخی قطعات مورد استفاده قرار گیرد. خصوصا باتوجه به اینکه امکان تولید برخی قطعات در تعداد محدود و قیمت مناسب فراهم می‌شود، چنین راهکارهایی برای تولید خودروهای سفارشی و متناسب با درخواست مشتریان بسیار مناسب خواهد بود.

فولکس واگن ID.۳، خوردوی هاچ‌بک الکتریکی کوچکی است که احتمالا قرار نیست در بازار ایالات متحده به فروش برسد. ولی انتظار می‌رورد کراس‌اورهای دیگری با همین پلتفرم MEB و تعداد معدودی مدل‌های دیگر خودروی الکتریکی به بازار عرضه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

با ۱۰۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
با ۱۰۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای کارکرده و دست دوم بازار تهران طی آبان ماه ۹۸ است که با ۱۰۰میلیون تومان می‌توان خرید، لازم به توضیح است؛ سواری‌های زیر ممکن است به دلایل مختلف از جمله تصادف و وجود لکه رنگ و یا فروش فوری خودرو از سوی مالک به علت نیاز ضروری به پول نقد، کمتر یا بیشتر از قیمت‌های رایج در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم عرضه شود؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

با ۱۰۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

اخبار بیشتر