توضیح چند فرد و نهاد درباره اکران مستند ایکسونامی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

توضیح چند فرد و نهاد درباره اکران مستند ایکسونامی

توضیح حوزه هنری درباره نمایش «ایکسونامی» در مشهد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
توضیح حوزه هنری درباره نمایش «ایکسونامی» در مشهد
ایلنا نوشت: غلامرضا فرجی (مدیر پخش حوزه هنری) درباره نمایش مستند «ایکسونامی» در مشهد توضیحاتی ارائه کرد.

فیلم مستند اکسونامی در روزهای گذشته در سینما هویزه مشهد در حالی اکران شد که این فیلم پروانه نمایش نداشت و نمایش آن بدون پروانه باعث اعتراضات سینماگران شد و حتی سازمان سینمایی نیز با ابلاغیه‌ای بر جلوگیری از نمایش آن تاکید کرد.

غلامرضا فرجی (مدیر پخش حوزه هنری) با اشاره به اینکه این فیلم فقط یکبار در سینما هویزه مشهد به نمایش درآمده، گفت: اجرای هر برنامه‌ای جدا از نمایش فیلم‌های در حال اکران در سالن‌های سینما منوط به کسب مجوز از وزارت ارشاد و اداره ارشاد هر استان است و سینمای هویزه نیز مانند سایر سینماها از این امر مستثنی نیست و باید در چارچوب قانون عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه اجرا و نمایش این فیلم در سینما هویزه مشهد نیز منوط به کسب مجوز از اداره ارشاد شده بود، ادامه داد: براساس پیگیری‌های ما، سازندگان فیلم اکسونامی حدود سه هفته پیش تقاضای نمایش و پروانه را به وزارت ارشاد ارسال کرد بودند اما به دلیل مشکلات فنی، نسخه‌ای که باید بررسی می‌شده دیر به دست ارشاد رسیده است. از سوی دیگر همزمان با روز ۱۳ آبان قرار بود یک برنامه ویژه‌ای برای بزرگداشت این روز که روز مبارزه با استکبار جهانی است انجام بشود.

فرجی افزود: فیلم اکسونامی یک فیلم انتقادی و چالشی درباره آمریکا و غرب است. در زمان نمایش فیلم نیز اکران عمومی نبوده بلکه دعوت‌های خاصی انجام شده و کسانی که برای تماشای فیلم آمده بودند از قبل دعوت شده و جزو نخبگان فرهنگی، طلاب، دانشجویان، مشاوران خانواده و صاحب‌نظران عرصه فرهنگی بودند و هدف برنامه برگزاری یک نشست تحلیل و کارشناسی بوده و اصلا نمایش عمومی و دعوت عام نداشتند.

وی ادامه داد: از آنجا که نمایش عمومی نبوده، بلیت‌فروشی نداشته و همچنین دعوت‌ها انجام شده بود و صدور مجوز دچار تاخیر شده بود، مدیران هویزه مشهد طی تماس تلفنی با اداره ارشاد مشهد هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند و مجوز ضمنی را می‌گیرند و فقط یک بار فیلم را نمایش دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

رکورد عجیب اکران فیلم «ایکسونامی» ناگفته‌های خانم پورن‌ استار در مشهد + فیلم

رکناخبرگزاری رکنا
حوادث رکنا: سرچ عبارت فیلم پورن استار .... که مربوط به مستند ایکسونامی می شد رکورد عجیبی در گوگل زد.

رکورد عجیب اکران فیلم «ایکسونامی» ناگفته‌های خانم پورن‌ استار در مشهد + فیلم - 1

حجم ویدیو: 10.78M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۴۸

به گزارش رکنا، ‌همزمان با نمایش فیلم «خاطرات یک پورن‌ استار» در مشهد، سرچ این عبارت در گوگل رکورد عجیبی را ثبت کرد.

در این مستند با عنوان «ایکسونامی» که دو روز گذشته در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان رونمایی شد یک پورن استار آمریکایی از تجربیاتش گفت.

مشاور ازدواج و خانواده گفت همان‌طور که در مستند «ایکس سونامی» بیان شد، بعید نیست جامعه ایران در مسیر همان مشکلات و معضلات امروز آمریکا پس از انقلاب جنسی قرار گیرد.

رکورد عجیب اکران فیلم «ایکسونامی» ناگفته‌های خانم پورن‌ استار در مشهد + فیلم - 8

این مستند به‌صورت مشترک در ایران و آمریکا تولید شده است، موضوع این مستند درباره انقلاب جنسی در آمریکا و هشدار برای وضعیت کنونی ایران است، راوی مستند ایکس سونامی خانمی است که در گذشته بازیگر فیلم‌های پورن بوده است.

در این مراسم که با استقبال زیادی از سوی جوانان اعم از دانشجویان، طلاب و عموم مردم روبه‌رو شد تمام فضای سالن یک پردیس هویزه مشهد پر شد و شماری از تماشاگران مستند روی زمین نشستند.

پس از اکران این مستند مشاوره ازدواج و خانواده گفت: دلیل استقبال زیاد مردم از این مستند نیازهایی است که مردم در کسب اطلاعات و رفع مشکلات برای چالش‌های جنسی و روابط خود با جنس مخالف دارند که متأسفانه پاسخ درستی از جامعه برای آن دریافت نکردند.

وی بیان کرد: همان‌طور که در این مستند بیان شد بعید نیست جامعه ایران در مسیر همان مشکلات و معضلات امروز آمریکا پس از انقلاب جنسی قرار گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

توضیح تهیه‌کننده مستند جنجالی ایکسونامی درباره اکران آن

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
توضیح تهیه‌کننده مستند جنجالی ایکسونامی درباره اکران آن

به گزارش مشرق، محمدرضا بورونی تهیه کننده مستند ایکسونامی به شایعات پیرامون پخش غیرقانونی این مستند در حساب توییتری خود پاسخ داد.

توضیح تهیه‌کننده مستند جنجالی ایکسونامی درباره اکران آن - 2

خواندن خبر در سایت منبع

اکران ایکسونامی اختلافات حوزه هنری و وزارت ارشاد را تشدید کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اکران ایکسونامی اختلافات حوزه هنری و وزارت ارشاد را تشدید کرد
داستان اکران مستند "ایکسونامی" و تذکر سازمان سینمایی ارشاد به مسئولین مربوطه در مشهد، ادامه دعوایی قدیمی میان سازمان سینمایی ارشاد و حوزه هنری است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستندی درباره صنعت پورن و سیر تحولات آن در تاریخ اجتماعی آمریکا، به صورت مستندی با نام «ایکسونامی» ساخته و به‌نمایش درآمده است.

بعد از طی مراحل اولیه این مستند، روزهای قبل جهت رونمایی و معرفی در یکی از سینماهای مشهد اکران شد؛ اما بعد از مراسم از طرف سازمان سینمایی نامه‌ای به اداره‌کل ارشاد استان خراسان رضوی رسید که این فیلم بدون مجوز اکران شده است و نباید در هیچکدام از سینماها اکران شود و حتی تبلیغات آن ممنوع است.

از سوی دیگر با توجه به اینکه سینمایی که فیلم مذکور را اکران کرده یکی از سینماهای وابسته به حوزه هنری است، رونوشتی از نامه‌ای که خطاب به «جعفر مروارید» مدیرکل ارشاد خراسان رضوی صادر شده است، برای مدیرعامل بهمن سبز (مؤسسه مسئول سینماهای حوزه هنری در کشور) نیز ارسال می‌‌شود.

اکران ایکسونامی اختلافات حوزه هنری و وزارت ارشاد را تشدید کرد - 5

«محمدی» معاون هنری اداره‌کل ارشاد مشهد در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم تصریح کرد «با وجود تذکر ما به مدیر سینمای هویزه مبنی بر عدم اکران این مستند، این اثر سینمایی اکران شد.» وی در این گفت‌وگو گفت که هیچ مستند و فیلمی نباید بدون مجوزهای لازم برای نمایش و اکران در سینماهای کشور حتی برای مراسم رونمایی اکران شود.

در ادامه تحقیق و بررسی‌های خبرنگار سینمای تسنیم و پیگیری این موضوع از دست‌اندرکاران مستند مذکور و همین‌طور نهادهای سینمایی معلوم شد، این مستند تنها و اولین مستندی نیست که بدون جواز لازم برای مراسم رونمایی وارد شده است و حتی برخی از مستندها نیز بوده‌اند که بدون مجوزهای لازم اکران شده‌‌اند؛ اما اکران این مستند با موضوع بسیار مهمی که دامنگیر نسل جوان در سرتاسر دنیا شده با مخالفت و مشکلات روبه‌رو شده است.

گفتنی است پیش‌تر تبادل پیام توئیتری میان «حمزه‌زاده» رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و «داروغه‌زاده» دبیر جشنواره فیلم فجر درباره توقیف فیلم «خانه پدری» و «رحمان ۱۴۰۰» منتشر شده بود که نشان از نوعی قدرت‌نمایی و به‌رخ کشیدن قدرت این دو نهاد سینمایی در برابر یکدیگر بود. با این حساب شاید بتوان گفت که اکران این مستند در یکی از سینماهای حوزه هنری در مشهد به نوعی ادامه قدرت‌نمایی سازمان سینمایی حوزه هنری برای سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اکران ایکسونامی اختلافات حوزه هنری و وزارت ارشاد را تشدید کرد - 10اکران ایکسونامی اختلافات حوزه هنری و وزارت ارشاد را تشدید کرد - 11

یکی از عوامل این مستند درباره موضوع بیانیه‌ منتشرشده مطالبی را منتشر می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

اخبار بیشتر