تیم ملی ایران در بازی مقدماتی جام‌جهانی 2022 به عراق باخت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

تیم ملی ایران در بازی مقدماتی جام‌جهانی 2022 به عراق باخت

راهکار فدراسیون فوتبال برای خروج تیم ملی از بحران چیست؟

مهرخبرگزاری مهر
راهکار فدراسیون فوتبال برای خروج تیم ملی از بحران چیست؟
تیم ملی فوتبال ایران با دو باخت متوالی در مرحله دوم انتخابی جام جهانی قطر، وارد بحرانی شده است که ممکن است منجر به حذف از این رقابت‌ها و حتی ناکامی در رسیدن به جام ملت‌ها بشود.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از دو برد تیم ملی فوتبال ایران مقابل هنگ کنگ و کامبوج خیلی‌ها امیدوار بودند که تیم ملی ایران با مارک ویلموتس نه تنها ادامه دهنده راه کی روش در تداوم سلطه فوتبال ایران بر آسیا خواهد بود بلکه می‌تواند با یک فوتبال هجومی، دل هواداران فوتبال دوست کشورمان را به دست بیاورد. ایران در آن دو بازی روی هم ۱۶ گل به ثمر رساند و دیگر همه جا صحبت از تیمی بود که به هیچکدام از حریفانش در آسیا رحم نمی‌کند.

این تصور خیلی زود و در دو دیدار تقریبا سخت و حساس از نظر سیاسی رنگ باخت. تیم ملی ابتدا در منامه مقابل بحرین با یک گل شکست خورد و در ادامه این راه، روز گذشته مقابل تیم ملی عراق با نتیجه یک به ۲ باخت را متحمل شد.

باخت تیم ملی ایران به عراق از چند جهت قابل توجه بوده و بیانگر عمق مشکلات فنی تیم و دغدغه‌های پشتیبانی و بی تدبیری مدیران فدراسیون فوتبال است.

عراق از چند هفته پیش درگیر ناآرامی‌های شدیدی بود که همین ناآرامی‌ها تاثیرات منفی زیادی بر ورزش و فوتبال این کشور گذاشت.

لیگ فوتبال عراق به دلیل اعتراضات شدید مردمی برای مدتی تعطیل شد. اردوی درخواستی کادر فنی عراق برای برپایی در اربیل لغو شد. میزبانی بصره و حتی اربیل از عراق در دیدار با ایران و بحرین سلب شد و این تیم مجبور شد کشور اردن را به عنوان زمین بی طرف انتخاب کند.

راهکار فدراسیون فوتبال برای خروج تیم ملی از بحران چیست؟ - 6

عراق با این شرایط برابر تیم ملی ایران قرار گرفت و توانست سه امتیاز ارزشمند و حیاتی این مسابقه را از آن خود کند. در حالی که در دیگر بازی این گروه، بحرین مقابل هنگ کنگ متوقف شده بود و ایران می‌توانست با برد در این مسابقه و یا حداقل کسب نتیجه تساوی، امیدهایش را برای صعود پررنگتر نگه دارد.

در سوی مقابل، فدراسیون فوتبال ایران آنقدر در پرداخت قرارداد مارک ویلموتس تعلل کرد که کار این مربی به قهر و تهدید به استعفا کشید و در نهایت پنج روز قبل از بازی به عراق بود که مربی بلژیکی با دریافت مطالباتش حاضر شد به ایران برگردد و تمرینات را آغاز کند. این اتفاق در حالی رخ داد که تعدادی از ملی پوشان بعد از اتمام بازی‌های باشگاهی، به صورت انفرادی تمرین می‌کردند.

از دست دادن چند «فیفادی» و ناتوانی فدراسیون فوتبال در پیداکردن یک حریف تدارکاتی مناسب برای تیم ویلموتس همه از جمله دلایلی است که می‌توان از آن به عنوان ضعف‌های پشتیبانی یاد کرد. به جز بازی با سوریه و کره جنوبی که اوایل کار ویلموتس در ایران فراهم شد، تیم ملی دیگر بازی دوستانه‌ای نداشته است و حتی برای فیفادی هفته آینده هم هیچ تدبیری اندیشیده نشده است؛ هرچند که فدراسیون فوتبال با استفاده از نام «برزیل» سعی در انحراف افکار عمومی و تلاش بی ثمرش برای پیدا کردن یک بازی تدارکاتی دارد!

باید دید مدیران فدراسیون فوتبال چه تدابیری برای بیرون آمدن ایران از این بحران دارند. نقش کمیته فنی فدراسیون در این شرایط چیست و مارک ویلموتس چه توضیحی برای عملکرد تیمش و از دست رفتن امتیازات بازی با بحرین و عراق دارد؟ آیا تیم ملی می‌تواند در فاصله پنج ماه مانده تا شروع دور برگشت بازی‌ها از این وضعیت خارج شود؟

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت بازیکنان تیم ملی از شجاعی

نودخبرگزاری نود
حمایت بازیکنان تیم ملی از شجاعی
بازیکنان تیم ملی ایران پس از شکست مقابل عراق به حمایت از کاپیتان خود پرداختند.

به گزارش وب‌سایت نود، تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی عراق تن به شکست دو بر یک داد و مسعود شجاعی در نیمه دوم بازی از زمین اخراج شد. بعد از پایان این دیدار انتقادات فراوانی از مسعود شجاعی صورت گرفت و خیلی‌ها به عملکرد کاپیتان ایران در بازی را عراق اعتراض کردند.

شجاعی بعد از این اتفاق در صفحه اینستاگرامش پیرامون اتفاقات بازی با عراق نوشت: همیشه در این سال‌ها که پیراهن تیم ملی را بر تن کردم نهایت تلاشم را انجام دادم که با تمام وجود برای تیم ملی بازی کنم که منجر به موفقیت تیم ملی شود و باعث سربلندی شما، مردم شریف ایران و غرور خانواده و دوستانم شوم، خیلی دوست داشتم بعد از بازی پیام آور شادی باشم و تبریک بگویم.

وی در ادامه نوشت: بعد از آن اتفاق تلخ حرفی ندارم جز شرمندگی و اینکه از حضور شما هموطنان بزرگوار، هواداران، خانواده و دوستانم عذر‌خواهی کنم چون به خوبی می‌دانم که موفقیت و بردهای تیم ملی چقدر در زندگی روزمره شما تاثیر گذار هست. قوی می‌مانم و تلاشم را می‌کنم که باز هم باعث افتخارتان باشم.

حال بازیکنان تیم ملی با انتشار پیام‌هایی در صفحه‌های مجازی خود به حمایت از کاپیتان تیم ملی پرداختند.

حمایت بازیکنان تیم ملی از شجاعی - 6

خواندن خبر در سایت منبع

اصفهانیان: تیم اول آسیا باید اینگونه ببازد؟

نودخبرگزاری نود
اصفهانیان: تیم اول آسیا باید اینگونه ببازد؟
عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ایران تیم اول رنکینگ آسیا است ولی شاهد بازی خوبی نبودیم و انتظار نداشتم اینگونه ببازیم.

به گزارش وب‌سایت نود، فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شکست تیم ملی مقابل عراق، در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: ‌ در کل تیم ملی فوتبال ایران خوب بازی نکرد و انتظار ما از تیم ملی این نتیجه نیست. بازیکنان تیم ملی ما اکثرا لژیونر هستند و تمرین آنچنانی با تیم ملی انجام ندادند. اما این انتظار وجود داشت که تیم ملی فوتبال بهتری ارائه کند. ایران تیم اول رنکینگ آسیا است ولی بازی خوبی از این تیم شاهد نبودیم و من انتظار نداشتم اینگونه ببازیم. به نظر شما ما باید اینگونه ببازیم؟

وی در خصوص داوری بازی ایران و عراق و قضاوت فرد سریلانکایی گفت: داور در حد و اندازه‌های این دیدار نبود. سریلانکا کشوری نیست که در اندازه این مسابقه، داور سطح بالایی داشته باشد. او از نظر تشخیص برخی صحنه‌ها و تمرکز روی مسابقه مشکلاتی داشت اما از سوی دیگر بازیکنی که کارت زرد دارد باید مراقب باشد که کارت زرد دوم را نگیرد. خطای شجاعی روی بازیکن حریف یک خطای عادی بود و اخراج او درست نبود. اما تیم ملی فوتبال ایران هم بازی خوبی انجام نداد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگو با فارس، در خصوص اینکه خیلی‌ها به نبود ویلموتس در ایران انتقاد می‌کنند و معتقدند این مربی بعد از مسابقات کشور را ترک می‌کند و چند روز قبل از بازی به ایران برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: ‌ دفعه گذشته هم در مصاحبه‌ام اشاره کردم که پرداخت نکردن دستمزد دلیلی برای باختن تیم ملی نیست. مثل این می‌ماند که به یک معلم پولش را ندهند و او هم آموزش درستی به شاگردانش ندهد.

وی تصریح کرد: می‌دانم فدراسیون با چه مصیبتی پول قرارداد ویلموتس را تهیه کرد ولی او هم باید بداند که مربی تیم اول آسیا است و نباید تیم ملی را به حال خود راحت رها کند. وقتی برای دریافت پولش به فدراسیون فشار می‌آورد، از آن طرف هم باید به فکر تیم ملی باشد. انتظار باخت تیم ملی را نداشتم و فکر می‌کنم کمک‌های ویلموتس هم باید در مدتی که او در ایران نبود، به وی کمک می‌کردند.

اصفهانیان با انتقاد از عملکرد بازیکنان تیم ملی گفت: نمی‌دانم بازیکن حریف در دقیقه نود به چه شکل آن ضربه سر را زد. اصلا چرا باید با این میانگین قدی در تیم ملی، بازیکنان ما چنین اجازه‌ای به مهاجم حریف دهند. مهاجمان ما خوب تغذیه نشدند و حتی یک توپ هم نصیب آنها نشد. فقط می‌توانم بگویم امیدوارم که شرایط تیم ملی ما تغییر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی شرایط صعود تیم ملی فوتبال ایران

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بررسی شرایط صعود تیم ملی فوتبال ایران
اقتصاد نیوز:تیم ملی فوتبال ایران با بخت مقابل عراق شانس صعود به عنوان تیم صدرنشین را تاحدودی از دست داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی دور رفت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا با نتیجه ۲ بر یک مغلوب عراق شد تا شانس صعودش به مرحله بعدی این رقابت‌ها به عنوان صدرنشین به کم‌ترین حد ممکن برسد.

اکنون ملی پوشان فوتبال ایران با کسب همان ۶ امتیاز در رتبه سوم گروه هستند و با عراق و بحرین که تیم‌های اول و دوم گروه C هستند ۴ و ۲ امتیاز اختلاف دارند.

دیدار هفته آینده این تیم‌ها اهمیت فوق العاده زیادی برای تعیین صدرنشین این گروه دارد. چراکه بحرین و عراق شانس ویژه‌ای برای برتری مقابل هنگ کنگ و کامبوج دارند و اگر شش امتیاز این بازی‌ها را به حساب شان واریز کنیم، عراق در صورت پیروزی برابر تیم هلیو سوسا پرتغالی تا پیش از بازی با ایران در دور برگشت ۱۹ امتیاز شده و صدر نشینی اش را قطعی می‌کند. در این صورت رقابت بین ایران و بحرین برای دومی است. اگر ایران بتواند قبل از بازی با بحرین کامبوج و هنگ کنگ را مغلوب کند، با ۱۲ امتیاز به مصاف تیم ۱۱ امتیازی حریف می‌رود و بی شک برای زنده ماندن شانس صعودش به عنوان یکی از چهار تیم برتر دوم باید بحرین و البته در ادامه عراق را ببرد.

در صورت ثبت نتیجه تساوی در بازی عراق و بحرین، تیم میزبان با یک بازی بیشتر نسبت به ایران ۱۱ امتیازی شده و بحرین هم ۹ امتیازی خواهد شد. در این وضعیت تیم ملی ایران با کسب ۹ امتیاز کامل تا پیش از دیدار پایانی اش ۱۵ امتیازی خواهد شد و عراقی‌ها هم با بردن هنگ کنگ و کامبوج به ۱۷ امتیاز می‌رسند. در چنین حالتی ایران تنها با پیروزی مقابل تیم سرتکو کاتانچ در تهران صدرنشین می‌شود. بحرین هم فرصت صعود را از دست می‌دهد.

در نهایت اگر بحرین بتواند عراق را شکست بدهد با ۱۱ امتیاز صدرنشین می‌شود و سبزپوشان بین النهرین هم ۱۰ امتیازی می‌مانند. ایران هم با یک بازی کمتر نسبت به حریفان اصلی اش ۶ امتیازی است. در چنین حالتی ایران با بردن کامبوج و هنگ کنگ ۱۲ امتیازی می‌شود. بحرین هم با برتری مقابل کامبوج تا پیش از دیدار با ایران ۱۴ امتیازی خواهد شد. عراق هم می‌تواند با بردن هنگ کنگ تا پیش از دیدار‌های هفته نهم خودش را ۱۳ امتیازی کند.

در ادامه اگر ایران و عراق در آن هفته از سد بحرین و کامبوج بگذرند به ترتیب ۱۵ و ۱۶ امتیازی خواهند شد. بحرین هم ۱۴ امتیازی می‌ماند. شاگردان مارک ویلموتس با برتری در دیدار آخرشان برابر عراق ۱۸ امتیازی شده و صدرنشین می‌شوند. بحرین هم می‌تواند با بردن هنگ کنگ ۱۷ امتیازی و تیم دوم گروه صعود کند. در این حالت عراق شانسی برای حضور در مرحله بعدی ندارد، اما اگر ایران موفق نشود در دیدار با عراق امتیاز کسب کند وداع تلخی با ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دارد. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از مردم عذرخواهی کرد

ایمناخبرگزاری ایمنا
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از مردم عذرخواهی کرد
مسعود شجاعی به خاطر اتفاقاتی که در بازی با عراق رخ داد از مردم عذرخواهی کرد.

به گزارش ایمنا؛ شجاعی در صفحه اینستاگرامش پیرامون اتفاقات بازی با عراق نوشت: "همیشه در این سال‌ها که پیراهن تیم ملی را بر تن کردم نهایت تلاشم را انجام دادم که با تمام وجود برای تیم ملی بازی کنم که منجر به موفقیت تیم ملی شود و باعث سربلندی شما، مردم شریف ایران و غرور خانواده و دوستانم شوم، خیلی دوست داشتم بعد از بازی پیام آور شادی باشم و تبریک بگویم.

وی در ادامه نوشت: بعد از آن اتفاق تلخ حرفی ندارم جز شرمندگی و اینکه از حضور شما هموطنان بزرگوار، هواداران، خانواده و دوستانم عذرخواهی کنم چون به خوبی می‌دانم که موفقیت و بردهای تیم ملی چقدر در زندگی روزمره شما تاثیر گذار هست. قوی می‌مانم و تلاش می‌کنم که باز هم باعث افتخارتان باشم. "

لازم ذکر است تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی عراق تن به شکست دو بر یک داد و مسعود شجاعی در نیمه دوم بازی از زمین اخراج شد. بعد از پایان این دیدار انتقادات فراوانی از مسعود شجاعی صورت گرفت و خیلی‌ها به عملکرد کاپیتان ایران در بازی با عراق اعتراض کردند.

کد خبر ۳۹۶۸۸۳

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، دو تیم تراکتور و تبریز و فولاد خوزستان امروز از ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف هم می‌روند و این در حالی است که دو تیم سال گذشته نیز در هفته پانزدهم لیگ برتر مقابل هم قرار گرفتند که در آن بازی فولاد خوزستان موفق به پیروزی مقابل تراکتور شد. * در فاصله حدود یک ساعت تا آغاز بازی حدود ۲۰۰ تماشاگر در ورزشگاه یادگار امام (ره) حضور دارند. * خط‌کشی‌های زمین چمن این ورزشگاه به علت بارندگی دچار آسیب شده بودند که توسط عوامل برگزاری مسابقه ترمیم و پررنگ شدند. * بارش باران به صورت آرام در ورزشگاه یادگار امام (ره) وجود دارد. انتهای پیام/

گل سلیم آمالا به آرسنال (استاندارد لیژ ۲-۰ آرسنال)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره آخرین وضعیت مهرداد نجفی ارائه کرد. به گزارش فوتبالی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد نجفی کمک داور زنجانی فوتبال کشورمان که فصل گذشته در بازی‌های زیادی پرچم زده بود چند روز پیش به دلیل مشکلات شخصی اقدام به خودکشی کرد و به کما رفت. البته طبق اعلام فریدون اصفهانیان، عضو کمیته داوران و رئیس هیئت فوتبال زنجان اکنون این کمک داور جوان وضعیت بهتری دارد. عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت مهرداد نجفی بیان کرد: پیگیر وضعیت مهرداد نجفی هستیم و طبق اطلاعی که خانواده و برادر او به من داده‌اند، مهرداد امروز صبح چشم هایش را باز کرده و اکنون در بخش CCU است. ضریب هوشی نجفی بیشتر شده و آنگونه اطلاع دارم امروز (جمعه) چشم هایش را باز کرده به شکلی که اطرافیان خود را شناخته است.

اخبار بیشتر