با مسئولانی که بعد از ۱۵ آذر به بازنشستگان حقوق بدهند برخورد می‌شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

با مسئولانی که بعد از ۱۵ آذر به بازنشستگان حقوق بدهند برخورد می‌شود

سراج: با مسئولانی که بعد از ۱۵ آذر به بازنشستگان حقوق بدهند برخورد می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سراج: با مسئولانی که بعد از ۱۵ آذر به بازنشستگان حقوق بدهند برخورد می‌شود
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بازنشستگان تا ۱۵ آذرماه می‌توانند در سمت‌های خود باقی بمانند، گفت که در صورت عدم کناره‌گیری مسئول آن سازمانی که اقدام به پرداخت حقوق به فرد بازنشسته کند دستگیرخواهد شد.

قاضی ناصر سراج در حاشیه مراسم ترحیم سیدمحمد تقی نوربخش و عبدالرحمان تاج‌الدین که ظهر امروز در مسجد نور تهران برگزار شد درباره آخرین موعد اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: طبق قانون تا ۱۵ آذرماه این افراد می‌توانند در سمت خود باقی بمانند. البته در حال حاضر نیز اگر کسی خواهد می‌تواند از مسئولیت خود کنار رود اما موعد قانونی آن تا ۱۵ آذرماه است.

وی درباره اینکه اگر کسی از مسئولیت کنار نرود چه اتفاقی رخ می‌دهد گفت: در صورت عدم کناره‌گیری مسئول آن سازمان و نهادی که اقدام به پرداخت حقوق به فرد بازنشسته کند دستگیر شده و مورد برخورد قرار خواهد گرفت.

سراج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روحیات مرحوم نوربخش گفت: دکتر نوربخش انسان شریفی بود که همواره دغدغه مردم داشت و حتی یکبار نیز به من گفته بود که بخشی از حقوقش را کم کرده و به طبقه مردم اختصاص دهیم. درگذشت ایشان اندوهگین بوده و ناراحتی فراوان شد.

خواندن خبر در سایت منبع

یک نماینده مجلس: برآوردها می‌گوید تا بازنشستگان تا ۱۵ آذر می‌توانند بمانند/ زندان در انتظار کسانی که به قانون منع به کار گیری بازنشستگان عمل نکنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجازات زندان در انتظار کسانی است که به قانون منع به کارگیری بازنشستگان عمل نکنند.

سلمان خدادادی٬ رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبر فوری درباره اینکه چرا هنوز برخی از بازنشستگان پست‌های خود را ترک نگفتند گفت: آخرین روز حضور بازنشستگان در پست‌های مدیریتی خود امروز نیست و طبق صحبت‌های رییس سازمان بازرسی٬ آخرین مهلت حضور بازنشستگان ۱۵ آذر است. با اعتماد به آن موضوع در ۱۵ آذر بازنشستگان می‌توانند در پست خود باقی بمانند. 

وی ادامه داد: من در جریان هستم که جابه جا شدند و سرپرست جای آن‌ها گذاشته شده است و اگر هم این تعداد مانده به خاطر این تفسیر قانون است. 

این نماینده مجلس درباره روند جابجایی مدیران و نظارت بر جابجایی بازنشستگان کشور گفت: دیوان محاسبات کل کشور قرار است نظارتی بر این قانون داشته باشد. آخرین صحبتی که با دادستان دیوان داشتیم کارشکنی در این مورد دیده نشده و در بیشتر وزارتخانه‌ها این جابه‌جایی‌ها مشاهده می‌شود. 

خدادادی درباره مجازات کسانی که به قانون عمل نمی‌کنند ادامه داد: قانون پیشبینی کرده که دادگاه می‌تواند برخورد کند و کمیته‌ای هست که رصد می‌کنه مجازات زندان داره اگر اجرا نکنند. 

وی درباره اینکه چرا در ابتدا گفته شد که آخرین مهلت حضور ۲۶ آبان است و الان این تاریخ تغییر کرده گفت: ابلاغ مصوبه نیست. مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان مبنا نیست. بعد از ابلاغ بایستی در روزنامه رسمی چاپ شود و ۱۰ روز بعد از اعلام در روزنامه رسمی این حکم قابل اجراست. برای ما مجلسی‌ها ابلاغ مبنای قانون بود. ولی بر اساس قانون که تفسیر آن بر عهده مجلس و بازرسی است مبنای ابلاغ اجرا نیست و ثبت قانون در روزنامه رسمی کشور و ۱۰ روز بعد از چاپ لازم الاجراست. ما ۲۴ شهریور ابلاغ کردیم٬ ۲ ماه که تا ثبت طول کشید و ۱۰ روز هم بخواهید فاصله بیندازید می‌شود همان ۱۵ آذری که سازمان بازرسی اعلام کرد. 

وی درباره حکم شهرداری و جابجایی افشانی گفت : افشانی تا ۱۵ آذر می‌توانند بمانند ولی چون شهردار انتخاب شده بحث سرپرست مطرح نیست. به طور کلی ۱۰ تا ۱۵ روز ابلاغ حکم شهرداری از وزارت کشور طول می‌کشد و باتوجه به اینکه شورای شهر به موقع شهردار انتخاب کرده دیگر بحث سرپرستی مطرح نیست. 

خواندن خبر در سایت منبع

قدردانی زنگنه از ۱۲ مدیر بازنشسته/ آغاز صدور‌ احکام جدید در وزارت نفت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قدردانی زنگنه از ۱۲ مدیر بازنشسته/ آغاز صدور‌ احکام جدید در وزارت نفت
بلافاصله بعد از صدور پیامهای تقدیر و تشکر وزیر و بدرقه مدیران بازنشسته وزارت نفت، صدور احکام جدید از سوی وزیر نفت آغاز شد و دو نفر عضو جدید به جمع اعضای اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران پیوستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزیر نفت با صدور پیامهایی جداگانه از 12 مدیر ارشد بازنشسته مجموعه وزارت نفت تقدیر کرد. علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مرضیه شاهدایی، قائم‌مقام وزیر نفت، رکن‎الدین جوادی، معاون نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه‎ریزی وزارت نفت، حبیب‎الله بیطرف، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، رضا نوروززاده، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، اصغر هندی، عضو اصلی هیئت‎مدیره شرکت ملی نفت ایران و مشاور وزیر، غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی و عضو اصلی هیئت‎مدیره شرکت ملی نفت ایران ، فاطمه تندگویان، محسن امیریان و محمود آستانه، مشاوران وزیر نفت این 12 مدیر ارشد بازنشسته هستند.

بلافاصله بعد از صدور این پیامها و بدرقه این مدیران، صدور احکام جدید از سوی وزیر نفت آغاز شد.وزارت نفت دگر باره جوان خواهد شد/ آغاز هفته سرنوشت‌ساز نفتی‌ها

زنگنه در نخستین اقدام، با صدور دو حکم جداگانه، سعید خوشرو، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران و زهرا گودرزی کارشناس قراردادها و دعاوی خارجی مدیریت امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران را به مدت چهار سال به‌عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره شرکت ملی ایران منصوب کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین فرصت بازنشستگان برای کناره‌گیری از مسئولیت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آخرین فرصت بازنشستگان برای کناره‌گیری از مسئولیت
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به آخرین فرصت کناره‌گیری بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی گفت: پس از ۱۵ آذر فردی که به بازنشسته حقوق دهد، محکوم می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در حاشیه مراسم درگذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاون وی که عصر امروز در مسجد نور تهران برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان اظهارداشت: پس از 15 آذر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا می‌شود. البته در حال حاضر هم می‌توان این قانون را اجرا کرد اما 15 آذر آخرین مهلت آن است.اختصاصی| استاندار آذربایجان شرقی بعد از بازنشستگی ‌به کجا می‌رود؟استاندار خراسان‌رضوی: بعد از بازنشستگی هم در خدمت نظام و انقلاب هستم

وی ادامه داد: پس از این تاریخ فردی که به بازنشسته حقوق می‌دهد، دستگیر و محکوم خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.

اخبار بیشتر