1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

خداحافظی بازنشستگان

اسامی بازنشستگان جدید صداوسیما منتشر شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
اسامی بازنشستگان جدید صداوسیما منتشر شد

فارس: در حالی که امروز اولین روز اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان است، افراد بسیاری در سازمان صداوسیما در لیست بازنشستگان قرار گرفتند.

اسامی بازنشستگان جدید صداوسیما منتشر شد - 1

طبق مصوبات صورت گرفته، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به گفته دادستان دیوان محاسبات و معاون قوانین مجلس شورای اسلامی از امروز -شنبه ۲۶ آبان ۹۷ آغاز شده و لازم‌الاجراست.

بنا بر این گزارش، یکی از سازمان‌هایی که در این حوزه چهره‌های بازنشسته بسیاری دیده می‌شود سازمان صداوسیماست که امروز در راستای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان لیستی از کارکنان و مدیران خود را به عنوان افراد بازنشسته که باید با این سازمان خداحافظی کنند، منتشر کرد که اسامی برخی از افراد در این لیست قابل تأمل است.

«علی‌اصغر جعفری» کارمند رسمی سازمان صداوسیما که پیش از این رئیس مرکز بسیج سازمان صداوسیما بود و در حال حاضر مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، از جمله این افراد است.

همچنین «علی اصغر پورمحمدی» از مدیران پرسابقه و پرحاشیه صداوسیما که مدیریت شبکه سه و معاونت سیما از جمله خدمات او به شمار می‌رود، نیز از جمله بازنشستگانی است که با اعمال این قانون باید ساختمان جام جم را ترک کند.

«مجید شعبانپور» رئیس مرکز تولید و فنی سازمان صداوسیما نیز از جمله افراد دیگری است که نامش در این لیست به چشم می‌خورد. «ایرج سبقتی» قائم مقام معاونت سیاسی، «سعید گودرزی» قائم مقام حوزه ریاست، «مجتبی ستوده‌نیا» مدیرعامل باشگاه خبرنگاران، «محمد فهمی» قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه، «حسین ساری» مدیر سابق شبکه آموزش، «علی کلباسی» رئیس مرکز سرمایه انسانی سازمان صداوسیما، «علیرضا برازش» مدیر پیشین شبکه یک، «مجتبی تونه‌ای» مدیر رادیو معارف، «حسن زهیری» مدیر مرکز گیلان، «مهدی دهقان نیری» مدیر مرکز همدان، «محمدحسین محمدزاده» مدیر شبکه قرآن و «محمدحسین نجف‌پور» گزارشگر باسابقه واحد مرکزی خبر از جمله این افراد هستند.

به گزارش فارس، «سیدرمضانعلی موسوی مقدم» قائم‌مقام ریاست سازمان صداوسیما پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس درباره برنامه‌ریزی رسانه ملی برای جایگزینی افراد بازنشسته گفته بود: در این باره برنامه‌ریزی‌های دقیق و کاملی انجام گرفته و خروج نیروهای خدوم بازنشسته خللی در ادامه کار این سازمان ایجاد نخواهد کرد.

وی تاکید کرده بود که انتخاب افراد جایگزین برای بازنشستگان نیز در حال انجام است و گزینه‌های جایگزینی در برخی موارد شناسایی و انتخاب شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست صداوسیما از رهبری: معافیت چند بازنشسته

اسکانخبرگزاری اسکان

اسکان نيوز: چندی پیش خبری مبنی بر معافیت چند عضو معاونت سیاسی سازمان صداوسیما از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در رسانه‌ها منتشر شد.شنیده‌های خبرنگار انصاف نیوز حکایت از آن دارد این خبر فعلا در حد یک شایعه است. با این وجود عبدالعلی علی عسگری در نامه‌ای به رهبری این استثنا شدن را خواستار شده است اما اینکه پاسخ رهبری به این درخواست چه بوده، هنوز مشخص نیست و هرچه در این خصوص گفته می شود گمانه زنی است.درخواست علی عسگری مبتنی بر مهلت یکساله بدنبال جایگزینی افراد شایسته‌ی تصدی این سمت‌ها بوده است.بعید نیست از سوی رهبری با این درخواست‌ها بدلیل وجود استدلال‌هایی مانند نبود اشخاصی برای تصدی این مسوولیت‌ها در این مقطع زمانی به مدت یکسال موافقت شود اما تعداد این افراد و کیفیت پذیرش آن هنوز مشخص نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازنشسته های فدراسیون فوتبال رفتنی شدند

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
بازنشسته های فدراسیون فوتبال رفتنی شدند

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به حساسیت کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم چنین فیفا روی اجرای قانون بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال و بعد از نشستی که بین صالحی امیری، سلطانی فر و مهدی تاج در روز چهارشنبه برگزار شد قرار شد مهدی تاج به استناد ماده 60 قانون خدمات کشور و استفاده از کارت جانبازی درخواست بازگشت به کار دهد و از حالت بازنشستگی خارج شود. اما دیگر اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال در صورتی که کارت جانبازی نداشته باشند می بایست فدراسیون فوتبال را ترک کنند و حضور آنها از 15 آذر به بعد در فدراسیون فوتبال غیر قانونی خواهد بود.

این در حالی است که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کماکان اصرار دارند که بر اساس ماده یک اساسنامه نهاد غیر دولتی بشمار می روند و شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته ها نمی شوند. آنها در جلسه بعد از ظهر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره با مهدی تاج صحبت خواهند کرد اما بعید است اتفاق تازه ای در این باره رخ دهد چرا که مهدی تاج در نشست با صالحی امیری و هم چنین مسعود سلطانی فر قول اجرای این قانون در فدراسیون فوتبال را داد و از سویی در نشست با لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم گفت من تابع قانون هستم.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که وزارت ورزش و جوانان پیش از این روی استقلال فدراسیون فوتبال و اینکه نهاد غیر دولتی بشمار می رود تاکید داشته و این را حتی در نامه ای رسمی با امضای امیر رضا خادم اعلام کرده بود.

جالب اینکه فدراسیون فوتبال سال گذشته به طور خودجوش و در راستای اجرای این قانون 44 مدیر را از کار برکنار کرد.

یکی از مدیران فدراسیون فوتبال در حالی که تمایلی به افشای نام خود نداشت با تایید این خبر گفت:« قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال اجرایی می شود و مهدی تاج در شرایطی موفق به ماندن شده که قرار است درخواست بازگشت به کار را مطرح کند. اما دیگر مدیران بازنشسته فدراسیون فوتبال در مهلت تعیین شده باید فدراسیون فوتبال را ترک کنند مگر اینکه کارت جانبازی داشته باشند و همانند مهدی تاج درخواست بازگشت به کار را مطرح کنند. »

گفتنی است نشست مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برای تعیین جانشین برای مدیران بازنشسته اسفند ماه برگزار می شود و در فرصت باقی مانده از مدیران جدید ثبت نام خواهد شد و پیش از برگزاری مجمع عمومی مدارک ثبت نام آنها بازرسی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازنشستگی پیراهن اسطوره ها تصمیم درستی است؟

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
بازنشستگی پیراهن اسطوره ها تصمیم درستی است؟

به گزارش "ورزش سه"، روزنامه‌ی گاردین با انتشار مطلبی در این مورد این سوال را مطرح کرده که یک باشگاه چه زمانی باید پیراهن یکی از ستاره‌هایش را برای همیشه کنار بگذارد تا نام او در تاریخ باشگاه ثبت شود؟ نویسنده‌ی این مطلب ریکی پاتس می‌گوید چندی پیش با چند نفر از هواداران ناپولی راجع به لورنزو اینسینیه صحبت می‌کردم. کسی که در ناپل به دنیا آمده، در 15سالگی به ناپولی پیوسته و حدود یک دهه است با پیراهن این تیم در استادیوم سن پائولو به میدان می‌رود. من به آنها گفتم که اینسینیه اگر امسال به ناپولی کمک کند تا نتیجه‌ای بهتر از فصل پیش یعنی نایب‌قهرمانی سری آ بدست بیاورد و سومین قهرمانی تاریخ خود در لیگ ایتالیا را جشن بگیرد شاید بهتر باشد اگر باشگاه پیراهنش را برای همیشه به نام او بازنشسته کند و شماره‌ی جدیدی در اختیار لورنزو قرار دهد. ناپولی وقتی دیه‌گه مارادونا این تیم را در سالهای 1987 و 1990 دو بار قهرمان لیگ ایتالیا کرد پیراهن شماره‌ی 10 خود را بازنشسته کرد تا برای ابد به نام ماردونا ثبت شود. ولی آیا اینسینیه شایستگی این را دارد که پیراهن شماره‌ی 10 ناپولی را از بازنشستگی در بیاورد؟

نویسنده‌ی گاردین می‌گوید هواداران ناپولی یکصدا به سوال من جواب محکمی دادند: نه. آنها گفتند نمی‌خواهند من موضع‌شان را مخالفت با اینسینیه تعبیر کنم بلکه مقصودشان این است که هیچکس تا ابد لیاقت پوشیدن پیراهن شماره‌ی 10 ناپولی را نخواهد داشت چرا که تا ابد هیچکس نمی‌تواند مارادونا باشد و اینسینیه باید به پیراهن شماره‌ی 24 که به خاطر تاریخ تولد همسرش به تن می‌کند، راضی باشد.

اختصاص دادن پیراهن‌های ستاره‌های بزرگ یک باشگاه به اسطوره‌هایش اولین بار از آمریکا و از فوتبال آمریکایی آغاز می‌شود و تا همین اواخر در دنیای فوتبال چندان نمونه‌ای نداشته. جالب اینجا است که تا سالها فوتبالیستها اصلاً شماره‌ی پیراهن ثابت نداشتند و در هر بازی از شماره‌ی 1 تا 11 را به صورت تصادفی به تن می‌کردند تا در میدان به راحتی قابل تشخیص باشند. از اوایل دهه‌ی 90 بود که نام بازیکنان هم بر پشت پیراهن‌هایشان درج شد و از آن موقع بود که به تن کردن شماره‌های ثابت توسط بازیکنان همه‌گیر شد و باشگاه‌های فوتبال کم کم به فکر بازنشسته کردن بعضی از شماره‌هایشان به نام اسطوره‌هایی شدند که می‌خواستند در تاریخ باشگاه ماندگار شود.

بازنشستگی پیراهن اسطوره ها تصمیم درستی است؟ - 4

یکی از جالب‌ترین داستان‌های پیراهن‌های بازنشسته شده، ماجرای پیراهن شماره‌ی 3 پائولو مالدینی در تیم میلان است. زمانی که مالدینی در سال 2009 از فوتبال خداحافظی کرد، پیراهن شماره‌ی 3 این باشگاه، پیراهنی که مالدینی تقریباً در تمام طول دوران بازی‌اش به تن کرده بود به صورت کامل بازنشسته نشد بلکه توسط باشگاه نگه داشته شد تا زمانی که پسران مالدینی، دنیل یا کریستین در سیستم جوانان باشگاه میلان پرورش یافته و به تیم اول باشگاه راه یابند، پیراهن افسانه‌ای پدرشان به آنها تعلق بگیرد تا پیراهن شماره‌ی 3 میلان بار دیگر با نام مالدینی در میادین دیده شود.

روبرتو باجو و پیراهنش یکی دیگر از عجیب‌ترین و جالبترین داستان‌های یک ستاره با پیراهنی است که در سراسر دنیا به آن شناخته می‌شود. ستاره‌ی محبوب ایتالیایی در سراسر دنیا با پیراهن شماره‌ی 10 لاجوردی تیم ملی ایتالیا شناخته می‌شد و در زمان اوج او صدها میلیون نفر در دنیا پیراهن‌های لاجوردی ایتالیا را به تن می‌کردند که بر پشت‌شان شماره‌ی 10 و نام باجو حک شده بود، اما تیم لاجوردی هرگز پیراهن شماره‌ی 10 خود را به نام باجو بازنشسته نکرد تا به عقیده‌ی خیل هواداران این اسطوره‌ی محبوب ایتالیایی، در حق او جفا کرده باشند. جالب اینجا است که حتی یوونتوس، تیمی که باجو با پیراهن شماره‌ی دهش توپ طلا و اسکودتو را فتح کرده بود هم پیراهن باجو را بازنشسته نکرد و میلان هم که باجو به آن کمک کرده بود دومین قهرمانی‌اش در سری آ را جشن بگیرد هم از اختصاص دادن این افتخار به باجو سر باز زد. در عوض پیراهن شماره‌ی 10 با نام باجو توسط برشا، آخرین باشگاه آقای اسطوره بازنشسته شد.

بازنشستگی پیراهن اسطوره ها تصمیم درستی است؟ - 7

واقعیت این است که موفق‌ترین باشگاه‌های اروپایی مایلند این تصویر را از خود به نمایش بگذارند که در مسیر تلاش برای رسیدن به کمال، دائماً در حال نو شدن و پوست انداختن هستند. به همین خاطر است که بعید به نظر می‌رسد منچستریونایتد قصدی برای بازنشسته کردن پیراهن شماره‌ی 7 خود داشته باشد یا یوونتوس پیراهن شماره دهش را بازنشسته کند. هر دو باشگاه به لیست بلندبالای ستاره‌های بزرگی که این دو پیراهن را به تن کرده‌اند افتخار می‌کنند تا تلویحاً این ایده را منتقل کنند که این دو پیراهن در آینده هم باز توسط ابرستاره‌هایی بزرگ پوشیده خواهد شد. همچنین، زمانی که لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان فوتبالیست با دنیای فوتبال خداحافظی کنند بسیار عجیب خواهد بود اگر باشگاه‌های بارسلونا یا یوونتوس پیراهن‌هایشان را به نام آنها بازنشسته کنند. این دو باشگاه هم به احتمال بسیار زیاد مثل منچستریونایتد یا دیگر بزرگان اروپا مایلند این فرصت را به ابرستاره‌های آینده بدهند تا با به تن کردن این پیراهن‌ها، پیراهن‌های باشگاه را به اسطوره‌هایی بین‌المللی تبدیل کنند.

اما حسی که هواداران ناپولی نسبت به مارادونا دارند دقیقاً در نقطه‌ی متضاد این رویکرد قرار دارد. دیه‌گوی بزرگ در شهر ناپل همچون یک قدیس پرستش می‌شود و تصاویر او در گوشه گوشه‌ی شهر بر روی دیوارها به چشم می‌خورد. هواداران ناپولی مارادونا را بدون جایگزین می‌دانند و دستاوردها و موفقیت‌هایش در ناپولی را چیزی شبیه معجزه به حساب می‌آورند. اما واقعیت این است که هواداران ناپولی با مرتبط کردن تنها دوران موفقیت باشگاه‌‌شان با یک مرد، به صورت ناخودآگاه به این ترس در درون خود دامن می‌زنند که دیگر هرگز نخواهند توانست به قهرمانی در لیگ ایتالیا برسند. ناپولی اگر می‌خواهد برای سومین بار اسکودتو را فتح کند باید بر این ناخودآگاه جمعی غلبه کرده و ذهنیتی همچون رقیب بزرگش یوونتوس پیدا کند، تیمی که موفقیت را نه یک معجزه بلکه یک حق و یک تعهد می‌داند.

خواندن خبر در سایت منبع

ورود مجلس به موضوع بازنشسته‌های وزرات راه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ورود مجلس به موضوع بازنشسته‌های وزرات راه

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با تاکید بر این‌که مجلس به موضوع بازنشسته‌های وزارت راه و شهرسازی ورود پیدا کرده است، اظهار کرد: طبق قانون همه بازنشسته‌ها در همه دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه باید خداحافظی کنند.

وی ادامه داد: هر دستگاهی که بازنشسته‌ای را به کار بگیرد طبق قانون با آن برخورد می‌شود.

وی در عین حال افزود: البته دیده‌ام بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی در حال رفتن هستند و بازنشسته‌ها اجازه ماند در دستگاه‌های اجرایی را ندارند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بر اساس قانون دیوان محاسبات به قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها وارد شده و اعلام کرده به‌کارگیری آنها در دستگاه‌های اجرایی دخل و تصرف در اموال دولتی است و با عالی‌ترین مقام دستگاه‌ها برخورد قانونی انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

خداحافظی دو بازنشسته با بانک مرکزی / همتی معاونان جدید معرفی کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خداحافظی دو بازنشسته با بانک مرکزی / همتی معاونان جدید معرفی کرد

به گزارش خبر فوری از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، دکتر امیرحسین طیبی فرد را به عنوان معاون حقوقی و امورمجلس و دکتر ابوالفضل نجارزاده را به سمت معاون اداری و مالی  بانک مرکزی منصوب کرد.

در احکام صادره از سوی رییس کل بانک مرکزی برای معاونان «حقوقی و امورمجلس» و «اداری و مالی » ابراز امیدواری شده است، با اتکال به خداوند متعال و استفاده از تجربیات ارزنده خود در انجام وظایف محوله و پیشبرد اهداف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موفق باشید.

تغییرات در بانک مرکزی درحالی صورت می گیرد که امروز آخرین مهلت استعفای بازنشستگان دولتی از سمت های خود هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

چند مدیر بازنشسته باید با آموزش‌وپرورش خداحافظی کنند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
چند مدیر بازنشسته باید با آموزش‌وپرورش خداحافظی کنند؟

فاطیما فردوس: تغییر و تحولاتی که به‌دنبال قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به‌وجود آمد، حالا آموزش‌وپرورش را هم درگیر کرده است. طبق پیگیری‌های خبرآنلاین، ۴ نفر باید با این وزارتخانه خداحافظی کنند و نیروهای جوان جای آنها را بگیرند. مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات شامل این قانون می‌شوند و باید در این ۴ پست تغییراتی به‌وجود بیاید. البته ممکن است مجید قدمی از این قانون مستثنی شود. آن‌هم به دلیل سمتی که احتمالا در سازمان پژوهش دارد؛ زیرا کارمندان سازمان پژوهش بر خلاف دیگران با ۳۵ سال سابقه بازنشسته می‌شوند.

البته وزیر آموزش‌وپرورش پیش از این درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفته بود فقط یکی از معاونانم شامل این قانون می‌شود و از او خواسته‌ام گزینه‌های جوانی را برای جایگزینی انتخاب کند؛ اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد این تغییرات باید در ۴ پست ایجاد شود و مشخص نیست وزیر آموزش‌وپرورش اطلاعات کاملی ندارد یا می‌خواهد با مصوبه‌هایی، معاونانش را از بازنشستگی نجات دهد. با این حال اگر مجید قدمی را هم از این لیست خارج کنیم، سه نفر دیگر طبق هر دو بیمه تامین اجتماعی و صندوق بیمه کشوری شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند و باید با این وزارتخانه خداحافظی کنند. علاوه بر این به گزارش خبرگزاری مهر، معلمان بازنشسته مشمول این قانون نمی‌شوند. طبق بندهایی از این قانون معلمانی که ۳۰ سال خدمتشان به اتمام رسیده است می‌توانند در مدارس تدریس کنند و این منع قانونی برای کسانی است که تمام وقت و ۸ ساعت در روز کار می‌کنند.

وزیر

معاونین

سن

سابقه

بیمه تامین اجتماعی

صندوق بیمه کشوری

وزیر آموزش‌وپرورش:

سیدمحمد بطحایی

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش: مهدی نوید ادهم

۶۳ سال

۳۵ سال

بازنشسته

بازنشسته

معاون تربیت‌بدنی و سلامت: مهرزاد حمیدی

۶۰ سال

۲۴ سال

بازنشسته

بازنشسته

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی: مجید قدمی (مامور سازمان پژوهش)

۵۷ سال

۳۲ سال

بازنشسته

بازنشسته

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات: اسفندیار چهاربند

۵۶

۳۵

بازنشسته

بازنشسته

شرایط بازنشستگی

بر اساس بیمه تامین اجتماعی، سن بازنشستگی، بر اساس بند ۱ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، ۶۰ سال سن برای مردان و ۵۵ سال سن برای زنان است که در این حالت فرد بیمه شده با داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند بازنشسته شود. در صورتی که مستمری استحقاقی فرد بر اساس این بند کمتر از حداقل حقوق سال مربوطه باشد تا حداقل حقوق ارتقاء خواهد یافت. همچنین باید گفت که شرایط بازنشستگی برای کلیه بیمه شدگان اعم از بیمه شدگان اجباری، اختیاری و حرف و مشاغل آزاد یکسان است. در شرایطی که فرد زیر ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد می‌تواند سابقه خود را با خرید حق بیمه تکمیل کرده و با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شود. شرایط سنی بازنشستگی برای زنان پنج سال از آقایان کمتر است. به این معنی که زنان با سن کمتری می‌توانند بازنشسته شوند.  در مورد سابقه لازم برای بازنشستگی نیز عموما شرایط برای زنان و مردان یکسان است، ولی در چند مورد برای زنان از نظر سابقه شرایط سهل‌تری در نظر گرفته شده است. نکته سوم مربوط به وجود شرایط همزمان سن و سابقه برای بازنشستگی زنان است. به این معنا که به غیر از سه مورد (بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور، بازنشستگی جانبازان و بازنشستگی با ۳۵ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه) قاعده اصلی در بازنشستگی تحقق توامان شرط سن و سابقه در احراز بازنشستگی است.

اما بر اساس صندوق بازنشستگی کشوری، داشتن حداقل ۶۰ سال سن با هر قدر سابقه خدمت، کلیه مسخدمین دارای ۶۵ سال سن با هر قدر سابقه خدمت، مستخدمین مرد دارای حداقل ۵۰ سال سن و حداقل ۲۵ سال سابقه خدمت با درخواست مستخدم و موافقت دستگاه ذیربط، مستخدمین زن با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت با درخواست مستخدم و موافقت دستگاه ذیربط و کلیه مستخدمین دارای ۳۰ سال خدمت توسط دستگاه مربوطه بازنشست می‌شوند. در مورد شهرداری‌ها، داشتن ۶۰ سال سن با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت، کلیه مستخدمین مرد دارای حداقل ۵۰ سال سن و حداقل ۲۵ سال سابقه خدمت، مستخدمین زن با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت، مستخدم دارای ۳۰ سال سابقه در صورت درخواست مستخدم و کلیه مستخدمین دارای ۶۵ سال تمام سن توسط شهرداری بازنشسته می‌شوند. این شرایط برای کارمندان سیاسی وزارت امور خارجه هم متفاوت است؛ وزارت امور خارجه مکلف است کارمندان سیاسی را که بیش از سه برابر حداقل توقف لازم در یک مقام را داشته و به علت عدم موفقیت در دوره آموزشی تکمیلی یا عالی موضوع ماده ۳۵ مقررات تشکیلات استخدامی و انضباطی به مقام بالاتر نایل نشده یا نشوند و رسمی آنان بیش از ۲۵ سال باشد بازنشسته کند. علاوه بر این کارمندان سیاسی وزارت امور خارجه که تا ۵۰ سالگی به مقام دبیراولی یا ۶۰ سالگی به مقام رایزنی درجه یک نایل نشوند بازنشسته می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در پیام وزارت خارجه آمده: «از طرف مردم آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل‌های اخیر ایران تسلیت می‌گوییم. همچنین برای مجروحین و سیل‌زدگان آرزوی بهبودی سریع داریم. ما مانند همیشه آماده کمک هستیم، همانطور که در سایر نقاط جهان در این گونه شرایط پیشتاز هستیم.» ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران نیز به خانواده قربانیان سیل در ایران تسلیت گفته و اعلام کرده «سازمان ملل آماده است از تلاش‌های دولت [ایران] برای نجات و کمک حمایت کند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
ایرنا نوشت: فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی‌های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد، روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد. بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مرکزیت شهرستان بویراحمد است. شاهرخ کناری روز سه شنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: این روستا کمتر از ۲۰خانوار جمعیت داشت و با پیش بینی حادثه وقوع رانش زمین، از سکنه خالی شد و این حادثه تلفات جانی نداشت. راه ارتباطی و دسترسی ۶۰ روستای شهرستان بویراحمد به دلیل رانش زمین، ریزش کوه و یا از بین رفتن پل‌های ارتباطی مسدود شده است. بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد از بامداد روز دوشنبه آغاز شده و طیق اعلام هواشناسی بارندگی تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
فرماندار شمیرات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم. سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان شمیرانات برای پیشگیری و مواجهه با سیل در این شهرستان اظهار کرد: از صبح دوشنبه هشدارهای لازم را به کلیه شهروندان حوزه شهر تجریش و بخش‌ها داده و کلیه رستوران‌ها را تعطیل و تخلیه کرده و دستور داده‌ایم که این اماکن تا فردا شب تعطیل باشند. وی با بیان اینکه کاخ موزه سعد آباد و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، فردا تعطیل خواهند بود، افزود: کلیه رستوران‌های حوزه دربند و درکه را نیز تعطیل کردیم تا تجمع و دپوی انسانی در این اماکن وجود نداشته باشد. فرماندار شمیرانات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نوروز ۹۸ و عیدانه‌های مطبوعات - ۶عصر ایران- شمارۀ نوروزی ماهنامۀ «تجربه» به معنی واقعی کلمه نوروزی و پر و پیمان است. با روزبه بمانی به خاطر انتخاب «کجا باید برم» و با اهورا ایمان به سبب انتخاب آلبوم او (پروانه‌های پیراهنش) و انتخاب در جایگاه دوم و نیز با اعضای گروه رستاک به بهانۀ آلبوم «بهار» که انتخاب سوم است. در بخش موسیقی امروز ایران، «سرود مرد سرگردان» انتخاب سوم «جشنوارۀ تجربه» است و با پوریا اخواص خوانندۀ آلبوم گفت و گو شده است. گفت و گو با سهراب پورناظری به بهانۀ «ایران من» و انتخاب آن به عنوان بهترین آلبوم سال ۱۳۹۷ نیز خواندنی است. همین اشارات کافی است تا ماهنامۀ تجربه را مهم‌ترین و معتبرترین مجله ادبیات و هنر ایران بدانیم.۲۵۰ صفحه مطلب و همه هم اورژینال و اول بار و بکر.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل

اخبار بیشتر