درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین؛ هشدار پلیس فتا نسبت به طرح معیشتی دولت

تکراتوخبرگزاری تکراتو
پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین؛ هشدار پلیس فتا نسبت به طرح معیشتی دولت

مقامات پلیس فتای ناجا نسبت به پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین و استفاده‌های سوء مجرمان از طرح معیشتی دولت و سهمیه‌بندی بنزین هشدار می‌دهند. توصیه‌های معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا را در این نوشته بخوانید.

اخیرا و با سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در کشور عده‌ای مجرم سودجو پیامک‌های جعلی با مضامینی نظیر «ثبت‌نام کارت سوخت» برای مردم می‌فرستند و با استفاده از لینک جعلی درگاه پرداخت از حساب آنها برداشت می‌کنند. اکنون پلیس فتا نسبت به این موضوع هشدار داده است.

بنابر گزارش تکراتو و به نقل از ایسنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی در این زمینه می‌گوید:

با توجه اجرای طرح حمایت معیشتی دولت و سهمیه بندی بنزیین احتمال وجود دارد که افراد سودجو و مجرمان بخواهند با ارسال پیامک یا ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت کرده یا از آنان کلاهبرداری کنند.

بیشتر بخوانید: سهمیه بندی بنزین از امروز جمعه 24 آبان ؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال 98

کاربری به نام Amir 3 در توئیتر نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و نوشته است: ‌

یک سری هم هستن منتظر این بلا‌های طبیعی هستن یه سیلی یه زلزله‌ای یه افرایش بنزینی تا سریع کلاهبرداری رو شروع کنن می‌گن بیان تو این سایتا ثبت نام کنین سوخت اضافی می‌دیم خدایی اینا کین که میرن ثبت نام می‌کنن #کلاهبرداری_بنزین_۳۰۰۰تومان

پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین به این شیوه است که جاعلان پیامک‌هایی با مضامینی نظیر «ثبت نام برای طرح معیشتی»، «ثبت نام سهمیه یا کارت سوخت»، «افزایش سهمیه سوخت مسافربرهای اینترنتی» را به همراه لینک یک صفحه جعلی پرداخت بانکی آماده و برای قربانیان خود ارسال می‌کنند. در این شیوه به کاربر گفته می‌شود که برای ثبت نام در سامانه باید مبلغی را به صورت آنلاین پرداخت کند.

پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین؛ هشدار پلیس فتا نسبت به طرح معیشتی دولت - 10

پس از آنکه کاربر وارد لینک مذکور شود و اطلاعات کارت بانکی خود را درج و تایید کرد، بدون آنکه خود متوجه شود اطلاعات خود را به کلاهبرداران داده است. قربانیان پیامک کلاهبرداری سهمیه بنزین مدتی بعد از آنکه متوجه برداشت متفرقه از حساب خود شوند، به این موضوع پی خواهند برد.

سرهنگ پاشایی، معاون پلیس فتای ناجا در ادامه با هشدار به شهروندان اذعان داشت:

درحالت دیگر نیز مجرمان با ایجاد سامانه‌های جعلی تنها اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و در ازای مبلغ دریافت شده خدماتی به آنان ارائه نخواهند کرد. در همین راستا نیز لازم است که شهروندان به خصوص رانندگان توجه داشته باشند که به هیچ عنوان به چنین پیام هایی توجه نکرده و در صورت مواجه شدن با چنین پیام‌ها و لینک هایی به آن اعتنا نکنند، شهروندان باید اخبار موثق را از منابع رسمی و مورد اعتماد دریافت کنند.

اکانت توئیتری زندگی در صبح نو در همین زمینه می‌نویسد:

با وجود هشدارهای پلیس فتا درباره پیامک‌های ثبت‌نام برای سهمیه‌بندی بنزین و کلاهبرداری ارسال کنندگان این پیامک‌ها، از شب گذشته پیامک گسترده‌ای مبنی بر آخرین مهلت ثبت‌نام سهمیه بنزین به شهروندان ارسال شده است. ضروری است هموطنان از ورود به لینک سایت موجود در پیامک خودداری کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد کارت سوخت خودرو ؛ چگونه برای دریافت کارت سوخت اقدام کنیم؟تاثیر سهمیه بندی بنزین بر قیمت اسنپ و تپسی ؛ کرایه های اسنپ و تپسی گران نمی شود

منبع: isna

خواندن خبر در سایت منبع

اختصاص سهمیه بنزین ویژه سرویس مدارس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اختصاص سهمیه بنزین ویژه سرویس مدارس
ایسنا نوشت: مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس حمل و نقل دانش آموزی اختصاص می‌یابد گفت: جزئیات و چگونگی این سهمیه بندی به زودی اعلام می‌شود. سرویس مدارس قطعا مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

نورعلی عباسپور درباره تخصیص سهمیه بنزین به رانندگان سرویس مدارس اظهار کرد: امروز صبح تصمیمات اولیه در جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه اتخاذ و مصوبه اولیه حکایت از اختصاص سهمیه ویژه برای سرویس مدارس دارد.

وی افزود: اما چگونگی انحراف معیارها و اصلاحاتی که لازم است را با همکاری وزارت کشور و حمل و نقل در دست انجام داریم که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این سهمیه‌بندی به طور قطع انجام خواهد شد، منتها مشغول کار روی چگونگی انجام آن هستیم گفت: این سهمیه بندی از زمان آغاز اجرای این طرح در نظر گرفته می‌شود و به رانندگان و خودروهایی که مجوز و برچسب حمل و نقل دانش آموزی دارند و تحت نظارت هستند، ارائه می‌شود.

عباسپور افزود: تعداد دقیق مشمولان را نداریم زیرا معمولا گزارشات نهایی قراردادهای سرویس مدارس در آذرماه به دست ما می‌رسد اما هر فردی که اکنون در قالب شرکت‌های پیمانکار قرارداد دارند، مشمول دریافت سهمیه می‌شوند البته رانندگان باید در سامانه سپند نیز ثبت نام کنند.

وی در پایان به خانواده‌ها اطمینان خاطر داد که سرویس مدارس قطعا مشمول افزایش قیمت نخواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت معیشتی از محل افزایش قیمت بنزین به خانواده‌ها پرداخت می‌شود

ایمناخبرگزاری ایمنا
حمایت معیشتی از محل افزایش قیمت بنزین به خانواده‌ها پرداخت می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کمتر از ۱۰ روز دیگر به غیر از یارانه‌ها، مبلغ دیگری از محل افزایش قیمت بنزین به خانواده‌ها پرداخت می‌کنیم.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت اظهار کرد: دو روز آینده یارانه‌ها و کمتر از ۱۰ روز دیگر درآمد حاصل از گرانی بنزین به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

وی گفت: حدود ۱۸ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت یارانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند.

معاون رئیس جمهور افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد.

نوبخت اضافه کرد: دولت برای سیاست کاهش فقر مطلق و بهبود معیشت خانوارها افزون بر سه تا پنج برابر کردن یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد، تورم را نیز مهار و آن را در دو سال یک رقمی کرد، اما تحریم‌های ظالمانه قدرت خرید مردم را کاهش داده است و دولت خود را موظف می‌داند با منابع محدود بودجه‌ای به معیشت مردم کمک کند.گران کردن بنزین یک گام به سوی قیمت واقعی آن است

وی گفت: بر این اساس باید منابع جدیدی شناسایی می‌شد و قانون به ما اجازه می‌دهد از یارانه انرژی برای تأمین این بودجه استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: گران کردن بنزین یک گام به سوی قیمت واقعی آن است، زیرا این فرآورده نسبت به کالاهای دیگر قیمت ارزانی دارد.

نوبخت با بیان اینکه این موضوع در شورای هماهنگی سه قوه تصویب شد، گفت: رئیس جمهور اجازه نداد حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمدی که از افزایش قیمت بنزین به دست می‌آید وارد بودجه عمومی شود و بر این اساس در خزانه شماره حساب خاصی تعریف شد تا این درآمد به آن حساب واریز شود و از آن حساب نیز با مکانیزمی به خانواده‌های هدف برسد.

وی با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد، گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است.سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین

وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش‌بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها، امسال ۱۴۰ هزار میلیارد تومان منابع تحصیل شد که بخشی از آن به نظام مالیاتی، شهرداری‌ها، سازمان هدفمندی و … اختصاص می‌یابد و فقط ۴۸ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می‌شود، اما درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین کامل به مردم پرداخت می‌شود و در جای دیگری هزینه نخواهد شد. نوبخت گفت: چون درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در حساب مشخص وارد و بر اساس مکانیزم شفاف و مشخصی توزیع می‌شود، دستگاه‌های نظارتی ازجمله سازمان برنامه و بودجه، سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات می‌توانند بر آن نظارت کنند.

وی گفت: بر اساس تجربه و افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال‌های گذشته مشخص شد افزایش نرخ این حامل‌ها تأثیر آن چنانی بر تورم ندارد، اما برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار در آمادگی کامل قرار دارند و برنامه‌ریزی کرده‌اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مردم تلاش دولت برای بهبود و افزایش حمل و نقل عمومی را دیده‌اند، افزود: سوخت نظام حمل و نقل طولانی کشور گازوئیل است و در این دولت استان‌های کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و شرقی و گیلان به شبکه سراسری ریلی کشور وصل شده‌اند و دولت به عهد خود وفا کرده است. مترو برای سرمایه گذاری به انتشار اوراق مشارکت نیاز دارد که دولت ۵۰ درصد آن را انجام می‌دهد.بخش یارانه بلیت مترو بسیار جزئی است

نوبخت افزود: برای متروی تهران امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که شهردار تهران یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درخواست و دولت پرداخت کرد. وی گفت: البته یارانه بلیت مترو؛ بحث دیگری است، اما در بخش زیرساخت‌های مترو و اوراق مشارکت دولت همه پرداخت هایش را انجام داده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بخش یارانه بلیت مترو بسیار جزئی است، گفت: در تبصره ۱۸ بخشی از منابع را برای جلوگیری از آلودگی‌های درون شهری و برون شهری قرار داده‌ایم. نوع خودروها و میزان مصرف انرژی آن‌ها باید بهبود یابد و قیمت آن‌ها نیز کم شود و از وزارت صمت خواسته‌ایم بر این موضوع نظارت داشته باشد، زیرا مطالبه به حق مردم است.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۵ میزان مصرف بنزین روزانه ۷۳ میلیون لیتر بود که اکنون به بیش از ۹۶ میلیون لیتر رسیده و در مقایسه با سال گذشته ۱۴ و دو دهم درصد افزایش یافته است.

نوبخت با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین موجب کاهش مصرف و در نتیجه کاهش آلودگی هوا می‌شود افزود: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه مسئول پرداخت‌های دولت است، موضوع پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین نیز بر عهده این سازمان گذاشته شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره روش توزیع این درآمد گفت: بالاخره ۳۰ هزار میلیارد تومان را باید با روشی توزیع می‌کردیم که این با جمعیت خانواده‌ها تناسب داشته باشد.

وی افزود: این روش پرداخت؛ سیاست جمعیتی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و مسأله مهمی نیست. پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست. در تابستان گذشته ۸۴۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کردیم که نشان دهنده حمایت دولت از تولید است.

نوبخت گفت: حدود هزار میلیارد تومان یارانه پنهان انرژی وجود دارد که باید برای این رقم برنامه داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح قیمت حامل‌ها با مجوزهای قانونی انجام شده است، افزود: در اصلاح ساختار منابع بودجه آزاد شدن ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع یارانه پنهان انرژی پیش بینی و قرار شده بود این مبلغ در بودجه قرار گیرد، اما رئیس جمهور از آن جلوگیری کرد و گفت: کل این مبلغ باید به مردم داده شود. کد خبر ۳۹۷۰۱۲

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ناجا به حواشی گرانی بنزین

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
واکنش ناجا به حواشی گرانی بنزین
سخنگوی ناجا از آرامش و امنیت حاکم بر استان‌های سراسر کشور بعد از اعلام سهمیه بندی سوخت توسط دولت خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، سردار احمد نوریان اظهار داشت: با رصد مستمر کلیه استان‌های کشور بحمدالله تا کنون هیچگونه مشکل امنیتی در این رابطه وجود نداشته است.

سردار نوریان با اشاره به دستورات فرمانده ناجا در این خصوص عنوان داشت: در ساعات پایانی شب گذشته جلسه قرارگاه امام علی (ع) به ریاست سردار اشتری فرمانده ناجا و با حضور معاونین و روسای پلیس‌های تخصصی و نیز فرماندهان انتظامی استان‌های سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار که طی آن دستورات هوشیاری توسط وی صادر شد. سخنگوی ناجا عنوان داشت: تا این لحظه با رصد فضای عمومی کشور با همکاری و تعامل خوب مردم و هوشیاری ماموران انتظامی جلوی هرگونه سوء استفاده معاندین گرفته شده است و کشور در آرامش کامل است.

وی در خاتمه با تقدیر و تشکر از همکاران انتظامی در سراسر کشور گفت: بعضا افراد معاند و شبکه‌های زاویه دار با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با شایعه پراکنی و پخش تصاویر جعلی قصد برهم زدن جو عمومی کشور را داشته که از عموم هم وطنان تقاضا دارم همچون گذشته با صبر و شکیبایی و بدون توجه به این شایعات اخبار صحیح را از طریق رسانه ملی دنبال کنند.

مشرق

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت بنزین باید پلکانی افزایش می‌یافت

ایمناخبرگزاری ایمنا
قیمت بنزین باید پلکانی افزایش می‌یافت
اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه بهتر بود افزایش قیمت بنزین به صورت پلکانی انجام می‌شد، گفت: رئیس جمهور باید در یک گفت‌وگوی تلویزیونی مردم را نسبت به افزایش قیمت بنزین توجیه و قانع کند.

به گزارش ایمنا، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: رئیس جمهور باید در یک گفت‌وگوی تلویزیونی مردم را نسبت به افزایش قیمت بنزین و نتایج حاصل از این افزایش قیمت توجیه و توضیحات لازم را در این باره به مردم ارائه کند.

وی افزود: دولت بهتر بود تا با توجه به فرصت ۶ ساله‌ای که در اختیار داشت به صورت پلکانی افزایش قیمت بنزین را اجرایی کند تا شیب تند افزایش قیمت بنزین به مردم فشار وارد نکند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: نمایندگان به صورت مستقیم و دائمی با مردم در ارتباطند و مناسب بود دولت در اجرای چنین طرحی از نظرات و پیشنهادات نمایندگان نیز استفاده کند که این طرح در اجرا از پختگی بیشتری برخوردار باشد.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس الان زمان مناسبی برای افزایش قیمت بنزین نبود و بهتر بود دولت زمان دیگری برای این کار انتخاب می‌کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: ما چند هفته دیگر بحث بررسی لایحه بودجه ۹۹ در مجلس را در پیش داریم، با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال قرار داریم و بودجه ۹۹ هم قرار است بررسی شود مناسب بود تا دولت افزایش قیمت بنزین را در بودجه ۹۹ لحاظ کند تا شوک کمتری به جامعه وارد شود.

منبع: فارس کد خبر ۳۹۷۰۰۹

خواندن خبر در سایت منبع

جزییات سهمیه‌‌بندی بنزین برای رانندگان اسنپ و تپ‌سی اعلام شد

جزییات سهمیه‌‌بندی بنزین برای رانندگان اسنپ و تپ‌سی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس و براساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است.

بر اساس این اطلاعیه میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است:

قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد بود.

قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

سقف سهمیه بنزین برای تاکسی‌های اینترنتی ۳۰۰ لیتر

هومن دمیرچی، معاون عملیات شرکت تپ‌سی در خصوص وضعیت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی پس از سهمیه‌بندی بنزین، اظهار کرد: با توجه به توافق صورت گرفته با وزارت کشور، به تاکسی‌های اینترنتی با این شرط که رانندگان حداقل ۲۰۰ کیلومتر در ماه پیمایش داشته باشند، سهمیه سوخت تعلق می‌گیرد.

وی با بیان این‌که سقف این سهمیه ۳۰۰ لیتر است، افزود: به ازای پیمایش هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر بنزین سهمیه‌ای اختصاص می‌یابد. سهمیه مذکور انتهای هر ماه کارت بانکی در قالب اعتبار بنزین واریز می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که رانندگان تاکسی‌های اینترنتی به هیچ عنوان نگران نباشند چراکه سهمیه خود را انتهای ماه دریافت خواهند کرد، ادامه داد: ‌ ساز و کار اجرایی این برنامه با همکاری ما و وزارت کشور کاملا پیاده سازی شده است.

دمیرچی از ثابت ماندن قیمت کرایه تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت: سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی با این شرط عملیاتی شده که نرخ کرایه‌ها افزایش نیابد.

توئیت ژوبین علاقبند مدیرعامل اسنپ در خصوص سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

جزییات سهمیه‌‌بندی بنزین برای رانندگان اسنپ و تپ‌سی اعلام شد - 13

اطلاعیه اسنپ و تپ‌سی

در همین حال دو شرکت تپسی و اسنپ هم اعلام کرده‌اند که سهمیه بنزین برای خودروهایی که در آنها مشغول به فعالیتند در نظر گرفته شده و قیمت سفر تغییری نخواهد کرد.

تپسی در اطلاعیه‌ای که در کانال رانندگانش قرار داده تاکید کرده است که سهمیه بنزین به رانندگان تاکسی‌های آنلاین تعلق می‌گیرد بنابراین بدون نگرانی به سفرهایتان ادامه دهید. تپسی تاکید می‌کند که جزییات این موضوع شامل شرایط دریافت سهمیه و نحوه تخصیص آن به رانندگان تاکسی آنلاین متعاقبا اعلام خواهد شد.

تپسی تاکید کرده است که با توجه به اختصاص سهمیه به تاکسی‌های آنلاین قیمت سفرها تغییری نخواهد کرد.

اسنپ نیز اطلاعیه مشابهی را خطاب به رانندگان خود منتشر کرده است. در اطلاعیه اسنپ آمده است: با توجه به آغاز سهمیه‌بندی بنزین، بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و تایید وزارت کشور، خوشحالیم به اطلاع برسانیم به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد.

بنا به این گزارش از امروز ۲۴ آبان ماه، هزینه بنزین کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس کارکرد ماه، به قیمت دولتی محاسبه و ما به التفاوت آن به کارت بانکی آنها واریز می‌گردد.

توئیت میلاد منشی‌پور مدیرعامل تپ‌سی در خصوص سهمیه‌ بنزین تاکسی‌های اینترنتی

جزییات سهمیه‌‌بندی بنزین برای رانندگان اسنپ و تپ‌سی اعلام شد - 21

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

اخبار بیشتر