دلار همچنان در حال سقوط
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

دلار همچنان در حال سقوط

دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم
خبرگزاری میزان- در چند روز گذشته شاهد ریزش شدید قیمت انواع ارز به خصوص دلار در بازار بودیم، رصد بازار نشان می دهد روند کاهش قیمت ها همچنان ادامه دارد.
دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، کاهش قیمت ارز در بازار که از چند روز گذشته روند محسوس تری به خود گرفته بود، امروز هم با کاهش تقاضا برای خرید و تمایل بیشتر برای فروش همچنان ادامه پیدا کرد.

رصد بازار بزرگ تهران و همچنین صرافی های فردوسی سیر نزولی قیمت انواع ارز به خصوص دلار را حکایت می کند، روندی که به نظر می رسد در روزهای اتی هم ادامه داشته باشد.

در همین خصوص یکی از صرافی های میدان فردوسی به خبرنگار میزان گفت: چند روز می شود که صف فروش ارز در بازار بیشتر از تقاضا برای خرید شده و این روند باعث کاهش قیمتها و شکسته شدن قیمت دلار و سکه در بازار شده است.

یکی از دلالان بازار هم تلویحا ضرر غیر قابل پیش بینی خود در روزهای اخیر را تایید کرد و گفت: وضعیت بازار به نحوی بود که اصلا تصور نمی کردم یکباره قیمتها اینگونه ریزش کند و در چند سال اخیر هیچوقت اینجوری ضرر نکرده بودم.

یکی دیگر از دلالان هم با اشاره به ضرر چند روز اخیر خود گفت: چند روز پیش قیمت دلار کاهش یافت و من با این تحلیلی که الان قیمت به کف خود رسیده اقدام به خرید دلار کردم اما بعد از آن باز هم قیمت دلار روند کاهشی خود را ادامه داد و هر روز بیشتر ضرر کردم تا اینکه امروز از شر دلارها خلاص شدم.

رصد بازار سکه و طلا هم نشان از افت ادامه دار قیمتها در بازار دارد، تا جایی که فعالان این بازار با احتیاط خرید می کنند و از طرف دیگر برای فروش با گشاده رویی از مشتریان خود استقبال می کنند.

در کل طالبان فروش سکه و طلا امروز تعداشان از خریداران بیشتر به چشم می خورد و این موضوع به آرامش و کاهش بازار کمک کرده بود.

گفتنی است دلار از دیروز بعد از هفته ها دوباره به کانال 11 هزار تومان برگشت و هفته ای کم نظیر را کاهش شدید قیمت ثبت کرد، هفته ای که قیمت دلار بیش از 3 هزار تومان کاهش یافت و موجب شد سیر نزولی قیمتها به هفته بعد هم کشیده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دلار باید در کانال ۸هزار تومان بایستد/ دولت ارزش واقعی ریال را اعلام کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دلار باید در کانال ۸هزار تومان بایستد/ دولت ارزش واقعی ریال را اعلام کند
نایب رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کاهش نرخ دلار طی چند روز گذشته، گفت: نرخ دلار هنوز هم واقعی نیست و باید تا حدود ۸هزار تومان ارزان شود.

فاطمه اکبرخانی؛ علاء میرمحمد صادقی جهش نرخ ارز را اقدام تبلیغاتی دشمن دانست و افزود: افزایش نرخ دلار تا حدوی که چند وقت قبل، پیش رفت یک کار تبلیغاتی بود که هیچ پایه و اساسی نداشت.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: در واقع افزایش نرخ دلار توهمی بیش نبود و به نوعی پیش اظهاری‌ها درمورد افزایش نرخ، منجر به التهاب فضای روانی جامعه و در نهایت جهش بی‌سابقه نرخ ارز شد.

صادقی با اشاره به ایکه نرخ فعلی دلار نیز منطقی نیست، تاکید کرد: با وجود کاهش نرخ دلار طی چند روز گذشته ما همچنان معتقدیم که نرخ دلار باید کم‌تر از این حد باشد، یعنی حدودا در کانال 8هزار تومان قرار گیرد.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: متقاصیان دلار یعنی واردکنندگان کالا و انتقال دهندگان سرمایه با افزایش نرخ به شدت متضرر می‌شوند زیرا واردات با نرخ بالا اصلا مقرون به صرفه نیست و کالای گران به فروش نمی‌رسد و در نهایت رکود به همراه خواهد داشت.

صادقی درباره آینده بازار ارز تصریح کرد: ادامه این روند بستگی به اقدامات دولت دارد به طوری که دولت باید افشاگری‌هایی در جهت ایجاد شفافیت انجام دهد و همچنین ارزش واقعی ریال را اعلام کند، زیرا ایران کشور ثروتمندی است و پول آن بیش از الان ارزش دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها
امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۱ تومان ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۱۷ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۲۰۴ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.گفتنی است قیمت خرید دلار، یورو و پوند در بانک‌های عامل نسبت به آخرین روز هفته گذشته کاهش یافته است.
قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها - 0

شعب ارزی بانک‌ها امروز دلار را ۱۱ هزار و ۵۱ تومان و یورو را ۱۲ هزار و ۶۱۷ تومان از مردم می‌خرند.

بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارز‌های خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارز‌های مردمی فعال شوند.

برهمین اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارز‌های مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۱ تومان ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۱۷ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۲۰۴ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

گفتنی است قیمت خرید دلار، یورو و پوند در بانک‌های عامل نسبت به آخرین روز هفته گذشته کاهش یافته است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
قیمت نفت و گاز چگونه عکس العمل نشان می‌دهد؟ بلافاصله پس از شروع جنگ، قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه یا حتی بالاتر از آن افزایش می‌یابد. در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا می‌تواند تاثیر آن را تا حدی تعدیل کند، ولی قادر نخواهد بود اختلال عظیم در تولید نفت خاورمیانه را جبران کند. قیمت نفت در این دوره بستگی دارد به ازسرگیری رفت و آمد ایمن نفت از تنگه هرمز. هرچقدر قیمت نفت افزایش یابد، دوبرابر آن قیمت گاز طبیعی مایع بالا می‌رود. فلزات صنعتی با رکود اقتصادی ضربه می‌خورند و قیمت طلا علیرغم قدرت دلار افزایش می‌یابد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مازیار حسینی در گفتگوی زنده تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به نشست امروز رئیس جمهور با مدیران ارشد بخش مسکن افزود: در این نشست، چشم انداز و راهکار‌های تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضای مسکن در حضور رئیس جمهور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. وی افزود: در این جلسه گزارشی از پیشرفت طرح اقدام ملی نیز داده شد و برنامه‌های عملیاتی این بخش و همچنین تکمیل مسکن مهر، بازسازی واحد‌های آسیب دیده از سیلاب ماه‌های اول سال و مسکن روستایی تشریح شد. حسینی افزود: طرح اقدام ملی با ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون ۵۷ هزار و ۸ واحد آن در دست ساخت است و در آینده نزدیک، کلنگ زنی و آماده سازی زمین برای ۱۵۰ هزار واحد دیگر با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود. وی تصریح کرد: همچنین موضوع ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی هم که ساخت آن برعهده بنیاد مسکن است تشریح شد و عملا با انجام این طرح‌ها، بین یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در کشور در حال ساخت است که با این اقدام، عملا جریان ساخت تولید مسکن در مدار اصلی خود قرار می‌گیرد. انتهای پیام/
ایسناایسنا15 ساعت قبل
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ادامه پیدا می‌کند. فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت پرایس فیوچرز اظهار کرد: طلا نه تنها به روند صعودی ادامه داده بلکه قیمت بالای جدیدی را شکسته است. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار آمریکا یک دلار و ۴۰ سنت یا ۰٫۱ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۴۲۶ دلار و ۷۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته یک درصد درصد افزایش ثبت کرد. قیمت طلا اواسط معاملات روز جمعه به رکورد ۱۴۵۴ دلار و ۴۰ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت در شش سال گذشته بود. آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی هم پیش بینی کرد طلا در هفته جاری تغییر قیمت نخواهد داشت.
موجموج15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزیر نفت در حکمی، عبدالحسین بیات را به مدت سه سال به‌عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد. در حکم بیژن زنگنه آمده است: «با عنایت به تعهد و تجارب جنابعالی، به استناد ماده (۵) قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی و مواد (۱۷) و (۱۸) اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و حسب اختیار تفویضی به اینجانب در جلسه مورخ ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۷ مجمع عموعی این شرکت، به موجب این حکم برای مدت سه سال به‌عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به ایزد متعال و تعامل با سایر اعضای محترم هیئت مدیره و کارکنان صدیق و وظیفه‌شناس آن شرکت در انجام امور و اهداف عالیه شرکت موفق و موید باشید». انتهای پیام/

اخبار بیشتر