1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

دلار همچنان در حال سقوط

دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم
دلار همچنان در حال سقوط/ دلالان: ضرر بی سابقه ای کردیم - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، کاهش قیمت ارز در بازار که از چند روز گذشته روند محسوس تری به خود گرفته بود، امروز هم با کاهش تقاضا برای خرید و تمایل بیشتر برای فروش همچنان ادامه پیدا کرد.

رصد بازار بزرگ تهران و همچنین صرافی های فردوسی سیر نزولی قیمت انواع ارز به خصوص دلار را حکایت می کند، روندی که به نظر می رسد در روزهای اتی هم ادامه داشته باشد.

در همین خصوص یکی از صرافی های میدان فردوسی به خبرنگار میزان گفت: چند روز می شود که صف فروش ارز در بازار بیشتر از تقاضا برای خرید شده و این روند باعث کاهش قیمتها و شکسته شدن قیمت دلار و سکه در بازار شده است.

یکی از دلالان بازار هم تلویحا ضرر غیر قابل پیش بینی خود در روزهای اخیر را تایید کرد و گفت: وضعیت بازار به نحوی بود که اصلا تصور نمی کردم یکباره قیمتها اینگونه ریزش کند و در چند سال اخیر هیچوقت اینجوری ضرر نکرده بودم.

یکی دیگر از دلالان هم با اشاره به ضرر چند روز اخیر خود گفت: چند روز پیش قیمت دلار کاهش یافت و من با این تحلیلی که الان قیمت به کف خود رسیده اقدام به خرید دلار کردم اما بعد از آن باز هم قیمت دلار روند کاهشی خود را ادامه داد و هر روز بیشتر ضرر کردم تا اینکه امروز از شر دلارها خلاص شدم.

رصد بازار سکه و طلا هم نشان از افت ادامه دار قیمتها در بازار دارد، تا جایی که فعالان این بازار با احتیاط خرید می کنند و از طرف دیگر برای فروش با گشاده رویی از مشتریان خود استقبال می کنند.

در کل طالبان فروش سکه و طلا امروز تعداشان از خریداران بیشتر به چشم می خورد و این موضوع به آرامش و کاهش بازار کمک کرده بود.

گفتنی است دلار از دیروز بعد از هفته ها دوباره به کانال 11 هزار تومان برگشت و هفته ای کم نظیر را کاهش شدید قیمت ثبت کرد، هفته ای که قیمت دلار بیش از 3 هزار تومان کاهش یافت و موجب شد سیر نزولی قیمتها به هفته بعد هم کشیده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دلار باید در کانال ۸هزار تومان بایستد/ دولت ارزش واقعی ریال را اعلام کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
دلار باید در کانال ۸هزار تومان بایستد/ دولت ارزش واقعی ریال را اعلام کند

فاطمه اکبرخانی؛ علاء میرمحمد صادقی جهش نرخ ارز را اقدام تبلیغاتی دشمن دانست و افزود: افزایش نرخ دلار تا حدوی که چند وقت قبل، پیش رفت یک کار تبلیغاتی بود که هیچ پایه و اساسی نداشت.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: در واقع افزایش نرخ دلار توهمی بیش نبود و به نوعی پیش اظهاری‌ها درمورد افزایش نرخ، منجر به التهاب فضای روانی جامعه و در نهایت جهش بی‌سابقه نرخ ارز شد.

صادقی با اشاره به ایکه نرخ فعلی دلار نیز منطقی نیست، تاکید کرد: با وجود کاهش نرخ دلار طی چند روز گذشته ما همچنان معتقدیم که نرخ دلار باید کم‌تر از این حد باشد، یعنی حدودا در کانال 8هزار تومان قرار گیرد.

نایب رییس اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: متقاصیان دلار یعنی واردکنندگان کالا و انتقال دهندگان سرمایه با افزایش نرخ به شدت متضرر می‌شوند زیرا واردات با نرخ بالا اصلا مقرون به صرفه نیست و کالای گران به فروش نمی‌رسد و در نهایت رکود به همراه خواهد داشت.

صادقی درباره آینده بازار ارز تصریح کرد: ادامه این روند بستگی به اقدامات دولت دارد به طوری که دولت باید افشاگری‌هایی در جهت ایجاد شفافیت انجام دهد و همچنین ارزش واقعی ریال را اعلام کند، زیرا ایران کشور ثروتمندی است و پول آن بیش از الان ارزش دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها
قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ کاهش دسته جمعی تمام ارز‌ها - 0

شعب ارزی بانک‌ها امروز دلار را ۱۱ هزار و ۵۱ تومان و یورو را ۱۲ هزار و ۶۱۷ تومان از مردم می‌خرند.

بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارز‌های خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارز‌های مردمی فعال شوند.

برهمین اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارز‌های مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۱ تومان ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۱۷ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۲۰۴ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

گفتنی است قیمت خرید دلار، یورو و پوند در بانک‌های عامل نسبت به آخرین روز هفته گذشته کاهش یافته است.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

هکرها با نفوذ به تسلای مدل ۳ این ماشین را با خانه بردند

دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
حال به گزارش تک کرانچ یک تیم امنیت سایبری موفق شدند با هک تسلای مدل ۳، جایزه‌ای معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کنند که شامل یک تسلای مدل ۳ می‌شود. این دو نفر اکنون صاحب یک تسلای مدل ۳ جدید شده‌اند و علاوه بر آن باید مبغلی معادل ۳۵ هزار دلار را میان خود تقسیم کنند. بنابراین تیم امنیتی Fluoroacetate با هک تسلای مدل ۳ مبلغی معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کردند. جالب اینجاست که این تیم موفق شده بود سال گذشته نیز مقام اولین این سری مسابقات در توکیو را نیز بدست آورند. تماشا کنید: چالش تازه ایلان ماسک؛ مشکلات کیفی تسلا مدل ۳ کماکان ادامه دارد
تابناکتابناک20 ساعت قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید به گفته یک منبع آگاه در بخش هوانوردی، شرکت بوئینگ بسط «نرم افزار مصحح سیستم ضد اوج گیری بی سبب» بوئینگ ٧٣٧ مکس خود را برای به پایان رسانیده است. شرکت بوئینگ این نرم افزار را ۲۴ مارس/۴ فروردین به سه کمپانی آمریکایی «آمریکن ایر لاینز»، «سوت وست» و «یونایتد» و خلبانهاشان در شهر «رنتون» واقع در ایالت واشنگتن عرضه کرد. خلبان‌های دو کمپانی آمریکن ایر لاینز و سوت وست باید در عملیات شبیه سازی پرواز این نرم افزار را آزمایش کنند. شرکت بوئینگ در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه از تکذیب و ﺗﺄیید این اطلاعات خودداری کرده است. سخنگوی کمپانی سوت وست گفت که این کمپانی و خلبانهایش باید اطمینان حاصل کنند که اصلاحات صورت گرفته از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/
تابناکتابناک14 ساعت قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ساعت قبل
اقتصادنیوز؛ با نزدیک شدن به موعد پایانی معافیت از تحریم‌های نفتی یران، ان‌بی‌سی گزارش داد که اختلافات در داخل دولت آمریکا در این باره باللا گرفته و در این میان وزارت خارجه و شورای امنیت ملی اختلاف نظر دارند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ ان بی سی در گزارشی با اشاره به وجود این اختلاف‌ها نوشته است: تندروهای حاضر در دولت آمریکا از جمله سناتور تد کروز و تام کاتن به دنبال فشار حداکثری و به صفر رساندن صادرات نفت ایران در مرحله فعلی هستند. بنابراین گزارش اما بخش هایی از دولت به دلیل شرایط بین المللی از جمله قیمت جهانی نفت و بنزین مخالف این ایده‌اند. این گروه همچنین وضعیت مذاکرات تجاری با چین را عامل دیگری برای مخالفت خود برای افزایش فشارها بر ایران می‌دانند. این گزارش می‌افزاید در داخل دولت آمریکا تیم شورای امنیت ملی، در مقابل وزارت امور خارجه و خزانه داری، موافق فشار بیشتر به ایران است.

اخبار بیشتر