وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

وضعیت آب و هوا در ۲۶ آبان؛ رخداد سیلاب و آبگرفتگی در برخی استان‌ها

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وضعیت آب و هوا در ۲۶ آبان؛ رخداد سیلاب و آبگرفتگی در برخی استان‌ها
گودرزی گفت:امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی جنوب و جنوب غرب، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد موقتی در برخی استان ها داریم.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار بارش باران تا پایان هفته در سواحل دریای خزر اظهار کرد: از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه در بخش‌های مرکزی سواحل دریای خزر بارش باران تشدید می‌شود.

وی افزود: امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی جنوب و جنوب غرب، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد موقتی و در بخش هایی از مرکز و شرق کشور و دامنه زاگرس مرکزی بارش برف و باران را داریم.

به گفته گودرزی، امروز شدت بارش برای شمال خلیج فارس، بوشهر و جنوب خوزستان به صورت رگبار و رعد و برق و در چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و شمال فارس بارش برف و باران خواهیم داشت، از این رو رخداد سیلاب، آبگرفتگی و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی دور از انتظار نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: براساس نقشه‌های هواشناسی، روز دوشنبه گستره فعالیت سامانه علاوه بر مناطق فوق، مناطق شرق و شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز همچون استان‌های تهران و سمنان را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه روز سه شنبه میزان بارش از جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس کاسته می‌شود، بیان کرد: فعالیت این سامانه جنوب و نیمه شرقی کشور را در می‌گیرد و در مجموع روز چهارشنبه در نوار شرقی کشور بارش داریم.

گودرزی از کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما روی نوار شرقی کشور طی روز چهارشنبه خبر داد و گفت: اواخر وقت روز چهارشنبه، سامانه بارشی از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران افزود: امروز هوای تهران نیمه ابری تا ابری و گاهی بارش و برف را داریم، اما از ظهر روز دوشنبه تا اواسط روز سه شنبه بارش برف و باران در تهران تشدید می‌شود.

وی دمای امروز تهران را ۴ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: امروز صبح حداقل دمای تهران یک درجه و حداکثر ۴ درجه سانتی گراد است.

گودرزی در پایان امروز سردترین استان‌ها را همدان ۹ درجه زیر صفر و تبریز ۷ درجه زیر صفر و همچنین اهواز و بوشهر با ۲۷ درجه سانتی گراد را گرم‌ترین استان‌ها اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

امکان رصد وضعیت کیفی هوای اصفهان را نداریم

ایمناخبرگزاری ایمنا
امکان رصد وضعیت کیفی هوای اصفهان را نداریم
رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: به دلیل قطعی اینترنت امکان رصد وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان وجود ندارد.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به قطعی اینترنت و نبود امکان برای فعالیت اینترنت دیتا امکان دسترسی به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌های اصفهان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: البته با برآورد صورت گرفته می‌توان گفت در حال حاضر وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در شرایط سالم قرار دارد. کد خبر ۳۹۷۱۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

تنفس هوای سالم در تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا
تنفس هوای سالم در تهران
پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۲۶ آبان ماه) با وجود افزایش غلظت ذرات معلق همزمان با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده سالم قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از وزش باد و آسمان نیمه‌ابری در نخستین ساعات روز است.

به گزارش ایسنا به‌تدریج با افزایش سرعت باد در برخی ساعت بعدازظهر امروز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت مطلوب باقی بماند. در اواخر وقت امروز (۲۶ آبان ماه) با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد، در ساعات اوج ترافیک افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

با کاهش سرعت باد همراه با رشد ابر و بارش باران تا صبح روز دوشنبه (۲۷ آبان ماه) شاهد افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به روز گذشته خواهیم بود که برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس را به دنبال خواهد داشت. رفته‌رفته با افزایش میزان ناپایداری جوی و تداوم بارش‌ها در برخی ساعات بعدازظهر از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد بنابراین در ساعات پایانی دوشنبه برای بیشتر مناطق پایتخت، بهبود کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۲ و هوا در شرایط سالم است.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوا یک معضل غیر قابل حل نیست

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آلودگی هوا یک معضل غیر قابل حل نیست
سید ابوالفضل موسوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، تاکید کرد که همه دستگاه های ذی ربط نظیر شهرداری، راهنمایی و رانندگی و محیط زیست باید با یکدیگر هماهنگ شده و عزم خود را برای مقابل با آلودگی هوا جزم کنند.

اعتمادآنلاین| سید ابوالفضل موسوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به آلودگی هوای کلانشهرها، گفت: هرساله شاهد هستیم زمانی که هوا مقداری به سمت سرد شدن پیش می‌رود غلظت آلاینده‌ها در کلانشهرها به شدت افزایش می‌یابد و متاسفانه علی رغم اعلام برنامه ریزی برای مقابله با این پدیده، هر ساله شاهد اثرات این آلایندگی بر زندگی مردم و بعضا تعطیلی مدارس هستیم. مسئله آلودگی هوا یک معضل غیر قابل حل نیست و با برنامه ریزی و اجرایی شدن طرح‌های کارشناسی شده قطعا قابل پیشگیری است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: همه دستگاه‌های ذی ربط نظیر شهرداری، راهنمایی و رانندگی و محیط زیست باید با یکدیگر هماهنگ شده و عزم خود را برای مقابل با این پدیده جزم کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: مجلس خود در این زمینه طرحی ندارد اما کمیسیون عمران از دستگاه‌های مربوط برای ارائه گزارش عملکرد اقدامات انجام شده برای مقابله با آلودگی هوا دعوت خواهد کرد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اخبار بیشتر