اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمناخبرگزاری ایمنا
افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه
قیمت مدل های مختلف تلفن همراه برند های سامسونگ، اپل و بلک بری در بازار امروز موبایل افزایشی بوده و مدل های مختلف برند های هوآوی، نوکیا و ایسوس ثبات را تجربه کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت انواع مدل‌های گوشی تلفن همراه در بازار ایران، از روز شنبه _۲۵ آبان ماه_ تحت تاثیر افزایش نرخ بنزین قرار گرفته و قیمت انواع مدل‌های برندهای مختلف تلفن همراه در بازار، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

بر این اساس مدل های مختلف تلفن همراه برند سامسونگ در بازار افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۲ درصدی را تجربه کرده است به طوری که مدل‌های A۱۰ و A۲۰. A۱۰s و A۲core با بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت همراه بوده است، بر اساس گزارش‌ها به نظر می‌رسد افزایش قیمت بیشتر در مدل‌های جدید و به روز سال ۲۰۱۹ این برند که قابلیت اتصال به سطح‌های بالاتری از اینترنت را دارند، اتفاق است.

در این میان قیمت گوشی هایی از این برند همچون galaxy s ۹ و Galaxy A۷۰ و Galaxy A۸۰ ثابت مانده است.

همچنین قیمت مدل های مختلف تلفن همراه برند اپل نیز افزایش چشمگیری را تجربه کرده و در این میان آیفون ۱۱ Pro این کمپانی با ۶۰۰ هزارتومان افزایش پرچمدار این روند افزایشی بوده و سایر مدل‌های جدید آیفون نیز افزایش قیمت ۹۰ تا ۳۰۰ هزارتومانی را تجربه کرده‌اند.

این در حالی است که قیمت آیفون ۸ در سری‌های مختلف کاهش نسبتا محسوسی داشته و سری‌های آن کاهش ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده‌اند؛ البته به نظر می‌رسد علت این کاهش قیمت، صدور مجوز برای ورود تلفن‌های همراهی باشد که گمرک در سال گذشته اجازه ترخیص آنها را نداده بود.

همچنین بر اساس گزارشات از وضعیت بازار موبایل، قیمت مدل های مختلف تلفن همراه برند هوآوی در بازار نسبت به هفته گذشته ثابت مانده و افزایش چشمگیری را تجربه نکرده است؛ در این میان مدل‌های اسمارت سری جدید این برند کاهش نامحسوسی داشته‌اند و honor view ۲۰ تنها مدلی بوده که افزایش ۳۰ هزار تومانی را نسبت به اوایل هفته جاری تجربه کرده است.

قابل ذکر است قیمت مدل های مختلف تلفن همراه برند نوکیا و ایسوس در بازار امروز ثابت مانده و تغییر خاصی را تجربه نکرده؛ این در حالی است که قیمت مدل های مختلف تلفن همراه برند بلک بری افزایش چشمگیری داشته‌اند و مدل‌های مختلف این برند افزایش یک تا دو میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند. کد خبر ۳۹۷۲۴۳

خواندن خبر در سایت منبع

دوشنبه ۲۷ آبان | ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی

همشهریخبرگزاری همشهری
دوشنبه ۲۷ آبان | ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی
قیمت دلار آمریکا امروز، در صرافی‌های بانکی نسبت به دیروز بدون تغییر ماند و هر دلار آمریکا ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، قیمت دلار آمریکا (اسکناس) امروز درصرافی‌های بانکی نسبت به دیروز بدون تغییر ماند و هر دلار آمریکا ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱هزار و ۸۰۰ تومان خریدار شد.

امروز همچنین نرخ فروش هر یورو (اسکناس) ۱۳هزار و ۱۰۰ تومان و نرخ خرید آن ۱۳هزار تومان است.دوشنبه ۲۷ آبان | جزئیات نرخ رسمی ۴۷ ارز؛ افزایش قیمت پوند و یورو کد خبر ۴۶۳۹۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟
درباره جلسه سران قوا در موضوع بنزین از سوی مخاطبان فارس چند پرسش مطرح شده است که خبرنگار ما پاسخ این پرسش‌ها را از منابع مطلع و ارزیابی متن مصوبه به دست آورده است.

به گزارش مشرق، درباره جلسه سران قوا در موضوع بنزین چند پرسش مطرح شده است که خبرنگار ما پاسخ این پرسش‌ها را از منابع مطلع و ارزیابی متن مصوبه بدست آورده است.

سوالات ازین دست است: در جلسه تصمیم‌گیری درباره بنزین دقیقا چه گذشت؟ این تصمیم چه زمانی اتخاذ شد؟ درباره کدام بخش‌ها سران سه قوه تصمیم‌گیری کردند و درباره کدام بخش‌ها اختیار تصمیم‌گیری را به دولت واگذار کردند؟

پیگیری خبرنگار ما نشان می‌دهد تصمیم‌گیری درباره تغییر قیمت بنزین در اواخر شهریورماه یعنی تقریبا سه ماه قبل، در نشست شورای هماهنگی سران قوا انجام شده است.

در این نشست پیشنهاد دولت درباره میزان سهمیه، قیمت بنزین سهمیه‌ای و قیمت بنزین آزاد مطرح شده و بعد از ارزیابی به تصویب می‌رسد و به درخواست رئیس‌جمهور، سران قوامصوبه و جمع بندی جلسه را درباره ۶۰ لیتر سهمیه، قیمت ۱۵۰۰ تومانی بنزین سهمیه‌ای و قیمت ۳ هزار تومانی بنزین آزاد امضا می‌کنند.

همچنین نحوه اجرای این تصمیم اعم از زمانبندی اجرا، شیوه اجرا، میزان و نحوه بازتوزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین، تعداد خانوارهایی که شامل بازتوزیع یارانه بنزین می‌شوند و دیگر موارد در اختیار دولت گذاشته شد تا دولت درباره آن تصمیم بگیرد.

همچنین درباره شیوه پرداخت این کمک معیشتی، مشمولان آن، میزان این کمک و امثال آن نیز به دولت اختیار کامل برای تصمیم‌گیری داده شده است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

هیچ گونه افزایش قیمتی در کرایه ناوگان حمل و نقل اردبیل نداریم

مهرخبرگزاری مهر
هیچ گونه افزایش قیمتی در کرایه ناوگان حمل و نقل اردبیل نداریم
اردبیل - معاون عمرانی استانداری اردبیل گفت: در جریان اجرای سهمیه بندی بنزین و بهینه سازی مصرف سوخت، هیچ گونه افزایش قیمت در کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها در استان اردبیل نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد قلندری پیش از ظهر دوشنبه در جریان بازدید از نحوه فعالیت و ارائه خدمات تاکسی‌ها در شهر اردبیل تصریح کرد: تا کنون هیچ گونه افزایش قیمتی گزارش نشده و تاکید براین است که از حداکثر ظرفیت ناوگان عمومی حمل و نقل در راستای ارائه خدمات استفاده شود.

وی افزود: فرمانداران، شهرداران و بخشداران بر روند فعالیت ناوگان‌های حمل و نقل عمومی نظارت دارند و در این خصوص تأمین سهیمه برای آژانس‌ها، سرویس مدارس و تاکسی‌های اینترنتی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل یادآور شد: از همشهریان درخواست می‌شود هرگونه افزایش قیمت در ارائه خدمات آژانس‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و تاکسی‌های درون شهری را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند.

وی گفت: هر گونه شکایت در خصوص ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری در اسرع وقت توسط دستگاه‌های مربوطه رسیدگی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را گزارش دهید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را گزارش دهید
ایرنا نوشت: معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: شهروندان گرانی‎های ناشی از افزایش نرخ بنزین را از طریق سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به واحد شکایت‎های مردمی این سازمان گزارش کنند.

رضا جمالی افزود: بحث نظارت و بازرسی از بازار همیشه در قالب گشت‌های مشترک یا بازرسی‎های نوبه‎ای در سطح بازار انجام می‌گیرد اما با شرایط کنونی و افزایش نرخ بنزین که رقم خورده احتمال این وجود دارد برخی از افراد از این شرایط به سود خود استفاده کنند به همین دلیل گشت‎های مشترک با دستگاه‏‌های مرتبط افزایش یافته است.

وی بیان کرد: حتی گشت‌های بازرسی بعد از ظهر از بازار نیز افزایش پیدا کرده و در بخش رسیدگی به شکایت‌‏ها نیز همکاران فعال شدند تا در اسرع وقت گزارش‌‏های مردمی را رسیدگی کنند.

جمالی ادامه داد: براساس بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار و گزارش‎های مردمی افزایش قیمت در بخش‎‌های کالا و خدمات بویژه حمل و نقل مسافر درون شهری به صورت عمده گزارش نشده‌است.

وی اضافه کرد: عمده گزارش‌ها حاکی از این است که نرخ حمل و نقل مسافر درون شهری چه از طریق مسافربرهای شخصی و تاکسی‌ها و آژانس‌ها افزایش داشتند که مقوله حمل و نقل در اختیار چند دستگاه از جمله سازمان تاکسی‌رانی شهرداری، سازمان حمل و نقل پایانه‎های استان و بخشی نیز در اختیار سازمان صنعت معدن و تجارت است.

جمالی افزود: بخشی که مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است توصیه شده تا برخورد قاطع و جدی با متخلفان انجام شود و هماهنگی لازم در دست اجراست تا سایر سازمان‌های متولی نیز در بخش حمل و نقل شهری نیز اهتمام ویژه به این مهم داشته باشند.

وی تاکید کرد: همه کسانی که در حوزه حمل و نقل کار می‌کنند به طور قطع بزوی سهمیه سوخت آنها فراهم می‌شود که تحقق این مهم نیازمند صبوری و همکاری است.

وی افزود: دولت مردان و مسئولان استانی در اسرع وقت تدابیر لازم برای تامین سهمیه بخش‌های مختلف لحاظ خواهند کرد و بحث افزایش قیمت بنزین نمی‌تواند عاملی مهم در افزایش قیمت‌ها باشد.

جمالی یادآور شد: برای نمونه بنزینی که در اختیار راننده حمل و نقل قرار می‌گیرد ۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده این به معنی افزایش قیمت ۵۰ درصدی خدمات راننده نیست زیرا سوخت یکی از مولفه‌هایی است که در بحث حمل و نقل تاثیرگذار است سایر مولفه‌ها تغییری پیدا نکرده‌است.

وی افزود: اکنون عزم برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار است به هر حال فرمایش رهبری سرلوحه کار قرار گرفته شده و حمایت ایشان حجت را بر ما تمام کرده‌است.

جمالی اظهار داشت: تا جایی که در توان است اجاره نمی‌دهیم افزایش قیمت غیرکارشناسی و غیر منطقی ایجاد شود و به طور قطع بخشی از قیمت‌ها که متاثر از افزایش نرخ سوخت است ممکن است در آینده اصلاح شوند ولی در شرایط کنونی با این مقوله با جدیت برخورد می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واحدهای تولیدی حق افزایش قیمت ندارند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
واحدهای تولیدی حق افزایش قیمت ندارند
در نشست سخنگوی دولت مسئولان دولتی اعلام کردند: پرداخت اولیه از امشب شروع می شود وکسانی که خود را مشمول می دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd 6369 ثبت نام کنند.

به گزارش مشرق، تورج دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست سخنگوی دولت گفت: اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم ۲٫۵ درصد خواهد بود و با احتساب تاثیر غیر مستقیم این افزایش مجموعا شاهد افزایش ۳٫۵ درصدی نرخ تورم خواهیم بود.

در این نشست همچنین پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم اظهار داشت: بر اساس محاسبات ما اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم حدود ۲ درصد و تاثیر غیر مستقیم این افزایش قیمت نیز حدود ۲ درصد خواهد بود و مجموع تورم مستقیم و غیر مستقیم حاصل از ان اقدام ۴ درصد خواهد بود.

* کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند

در این نشست همچنین اعلام شد پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب شروع می‌شود وکسانی که خود را مشمول می‌دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd۶۳۶۹ ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام میدری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ۷۲ درصد مردم مشمول پرداخت می‌شوند.

میدری ادامه داد: این طرح که مشمولان آن حدود ۶۰ میلیون نفر هستند شامل بازنشستگان، بیمه‌های بازنشستگی و حقوق بگیران ثابت است.

* امشب برای ۲۰ میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می‌شود

حمیدرضا عدل معاون فنی و امرو زیربنایی سازمان برنامه و بودجه نیز د راین نشست اظهار داشت: آثار تورمی ناشی از قیمت بنزین ناچیز است، درآمد این اصلاح ۳۱ هزار میلیارد تومان است و یک ریال آن در بودجه هزینه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این درآمدها به شصت میلیون خانوار در قالب یارانه دوم پرداخت می‌شود گفت: امشب برای حدود بیست میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می‌شود.

*مسافرکش‌ها به محض ثبت‌نام در تاکسی‌های اینترنتی سهمیه می‌گیرند

در این نشست همچنین محسن پور سید آقایی معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران اظهار داشت: مقدار سهمیه بنزین اختصاص یافته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی از سامانه پایش می‌شود و فعلا به صورت ثبات ارائه شده و اگر خودرویی بیشتر تردد کند فعلا امکان افزایش سهمیه نیست.

وی در مورد خودروهای مسافر کش گفت: این افراد به محض ثبت نام در یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی از سهمیه برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد.

* واحدهای تولیدی حق افزایش قیمت ندارند

تابش، رییس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز در این نشست اظهار داشت:۲۸۰۰ بازرس در ادارات وزارت صنعت استانها و ۱۵۰۰ بازرس از اتاق اصناف به منظور جلوگیری از گرانی ناشی از اصلاح قیمت بنزین بر بازار نظارت دارند.

وی افزود: به واحدهای تولیدی اعلام کردیم حق افزایش قیمت ندارند. تولیدکنندگان را موظف به اعلام موجودی انبارهایشان کردیم که در غیر این صورت حکم احتکار و اختفا دارد. آرامش بازار ادامه دارد. رصد ۱۰۰ قلم کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته قیمت‌ها سیر طبیعی داشتند.

این خبر تکمیل می‌شود …منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

اخبار بیشتر