بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند

بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند
بیش از هزار نفر در آتش سوزی مهیب ایالت کالیفرنیا آمریکا مفقود شده و آمار قربانیان به 74 نفر رسید.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر افزود: با اعلام کلانتر منطقه بیوت ایالت کالیفرنیا روز جمعه بقایای هشت تن دیگر یافت شد و آمار کشته شدگان به 71 نفر رسید. این میزان از میزان تلفات آتش سوزی لس آنجلس با 29 کشته در سال 1993 پیشی گرفت.

با ادامه آتش سوزی مرگبار کالیفرنیا موسوم به «کمپ فایر»، شمار قربانیان و افراد ناپدید شده این حادثه هر روز در حال افزایش است.

بیشتر قربانیان آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا از شهر پارادایس در شمال این ایالت بوده‌اند چرا که تمامی خانه‌های این شهر در آتش سوخته و همه ساکنان آن بی‌خانمان شده‌اند.

رویترز ادامه داد:این آتش سوزی از 17 آبان ماه آغاز شده وآتش نشانان 45 درصد از حریق را خاموش کرده اند، درحالیکه مساحت زمین های سوخته به 57 هزار هکتار افزایش پیدا کرده است.

علاوه بر آمار تلفات انسانی و خسارات ملکی ناشی از این آتش سوزی مخرب در تاریخ کالیفرنیا، چالش های دیگری در راستای ایجاد سر پناه طولانی مدت برای هزاران نفر آواره وجود دارد. 

بیش از 9 هزار و 800 خانه در معرض دود شدید آتش قرار گرفته و بسیاری افراد برای اقامت موقت به سمت خانواده و دوستان خود پناه بردند. در حالیکه افراد دیگر چادر برپا کرده و خارج از خودروهای خود کمپ زده اند. 

به نوشته رویترز، این فاجعه مرگبارترین آتش سوزی آمریکا در صد سال گذشته بوده است. آخرین آتش سوزی فاجعه بار آمریکا به سال 1918 باز می گردد که 450 نفر در آتش سوزی موسوم به 'کلوکت' در ایالت مینه سوتا کشته شدند. 

رئیس جمهوری آمریکا با نپذیرفتن مشکلات مدیریتی کلان خود برای مهار کنترل حوادث ناگوار مانند سیل و آتش سوزی، مسئولان کالیفرنیا را بارها مورد سرزنش قرار داد.

دونالد ترامپ ناکارآمدی دولت خود را نسبت به این موضوع نپذیرفته و در عوض طی پیامی توییتری مدیریت اشتباه جنگل‌ها را عامل این آتش‌سوزی معرفی کرد ومسئولان سازمان‌های مربوط را به قطع بودجه تهدید کرد. این اظهار نظر ترامپ در چنین شرایط مرگباری با واکنش شدید سیاست مداران، آتش‌نشانان و چهره‌های مشهور ایالات متحده مواجه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | روش جالب خدمت‌رسانی به آوارگان آتش‌سوزی مهیب کالیفرنیا

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
شمار قربانیان آتش‌سوزی در کالیفرنیا که سهمگین‌ترین حادثه از نوع خود در تاریخ این ایالت غربی آمریکا محسوب می‌شود همچنان رو به افزایش است. ساکنان مناطق مختلف کالیفرنیا که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند، اردوگاه موقتی را در چیکو، شهر کوچکی در منطقه بیوت در این ایالت راه‌اندازی کرده و به همدیگر یاری می‌رسانند.

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت

فارسخبرگزاری فارس
تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت
با پیدا شدن اجساد بیشتری در نتیجه آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیا، رسانه‌های آمریکایی از افزایش تعداد تلفات این حادثه به 74 نفر و مفقودی بیش از هزار نفر خبر می‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با گذشت بیش از یک هفته از آغاز آتش‌سوزی در کالیفرنیا تلفات حریق در این ایالت آمریکا به 74 کشته و تعداد مفقودان به 1011 نفر افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌‌ان»، با پیدا شدن تعداد بیشتری از اجساد در نتیجه آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیا، رسانه‌های آمریکایی از افزایش تعداد تلفات به 74 نفر و مفقودی بیش از هزار نفر خبر می‌دهند.

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت - 3

 این آتش سوزی که تاکنون بدترین مورد از نوع خود در تاریخ کالیفرنیا بوده، منجر به تخریب بیش از 9800 واحد مسکونی نیز شده است.

 گفته می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز شنبه از مناطق آتش گرفته در کالیفرنیا دیدار کند.

 این در حالی است که دودهای ناشی از این آتش سوزی گسترده موجب شده تا برخی دانشگاه‌ها مراسم ورزشی خود را لغو یا به تعویق بیاندازند.

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت - 7

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که تعیین دقیق تعداد ناپدید شدگان این حادثه کاری دشوار است.گفته می‌شود بیش از 3300  آتش‌نشان در تلاش برای اطفای حریق هستند و تا جمعه 67% حریق را مهار کرده‌اند.

انتهای پیام/م

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا

فراروخبرگزاری فرارو
تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا
تلفات ناشی از این آتش سوزی که از هشت روز پیش آغاز شد، به ۷۴ تن رسید. مقامات محلی با اعلام آمار جدید مفقودین و افزایش قابل توجهی در آن -از ۶۳۱ به ۱۰۱۱ نفر در ۲۴ ساعت- خاطرنشان کردند این آمار دقیق نیست.

فرارو-آتش سوزی در شمال کالیفرنیا خسارات فراوانی به این منطقه وارد کرده است. در نتیجۀ این حریق، سازه‌ها و اتومبیل‌های زیادی در آتش سوخته و هزاران نفر نیز مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند.

شمار مفقودین آتش سوزی مرگبار در ایالت کالیفرنیای آمریکا افزایش یافته و به بیش از ۱۰۰۰ تن رسید.

مقامات محلی اعلام کردند در نتیجه آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا که هزاران خانه را نابود کرده، بیش از ۱۰۰۰ نفر مفقود شدند.

تلفات ناشی از این آتش سوزی که از هشت روز پیش آغاز شد، نیز به ۷۴ تن رسید. مقامات محلی با اعلام آمار جدید مفقودین و افزایش قابل توجهی در آن -از ۶۳۱ به ۱۰۱۱ نفر در ۲۴ ساعت- خاطرنشان کردند این آمار دقیق نیست.

آنان هشدار دادند ممکن است برخی از افرادی که در فهرست مفقودین قرار دارند در وضعیت مطلوبی باشند، اما راهی برای برقراری تماس با خانواده و آشنایان نیافته باشند. همینطور ممکن است افرادی جان خود را از دست داده باشند، اما هنوز کسی متوجه غیبت آنان نشده باشد.

این آتش سوزی، مرگبارترین آتش سوزی تاریخ این ایالت است که ۵۷ هزار هکتار از این ایالت را نابود کرده است. تاکنون ۴۷۰۰۰ نفر موفق به فرار از مناطق دچار آتش سوزی شده اند.

تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 7تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 8تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 9تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 10تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 11تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 12تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 13تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 14تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 15تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 16تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 17تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه حمله شیر به مدیر دهکده طبیعت قزوین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

فیلم | قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه‌ها اضافه کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفت خرداد ۱۳۹۸ میترا استاد، آن‌قدر اسم ناآشنایی بود که برای اعلام خبر قتلش تیتر زدند: همسر دوم نجفی به قتل رسیداما خیلی طول نکشید که میترا استاد به سرخط خبرهای کشور آمد. از سابقه خودکشی در هتل لاله تهران تا سخنانی درباره اینکه میترا استاد با نهادهای امنیتی در همکاری می‌کرده و او را تحت فشار قرار می‌داده است. رجوع به گفت‌وگوهای غلامحسین کرباسچی، عطریان‌فر، حسین مرعشی و الویریکیفر خواست پرونده قتل میترا استاد در کمتر از یک هفته صادر شدتاریخ دادگاه بررسی قتل میتر استاد ابتدا ۱۰ تیر و سپس ۲۲ تیر اعلام شدسرانجام اولین داددگاه بررسی قتل میترا استاد، شنبه ۲۲ تیرماه برگزار شددر جلسه دادگاه دست‌نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد قرائت شد. نجفی مدعی شده بود که میترا استاد بارها مرا با ارتباط با مردان اجنبی تهدید کرده بودبرادر میترا استاد در حین خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: نجفی قاتل است؛ به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم. نوبت دوم دادگاه چهارشنبه، ۲۶تیر برگزار می‌شود

لحظه وحشتناک حمله خانواده مقتول به قاتل در جلسه دادگاه! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ویدئویی که به تازگی منتشر شده است لحظه وحشتناک حمله فیزیکی خانواده مقتول به مرد قاتل در جلسه دادگاهی در آمریکا را به تصویر می‌کشد. «دیل ویلیامز» ۶۲ ساله به جرم کشتن «الیزابت استوارت» ۴۶ ساله منتظر شنیدن حکم دادگاه بود که ناگهان توسط پسران مقتول مورد حمله قرار گرفت. این ویدئو نشان می‌دهد که قاتل در حالی که لباس قرمز رنگ بر تن دارد ناگهان توسط دو پسر مقتول مورد حمله قرار می‌گیرد. در این ویدئو مشاهده می‌شود که پسران مقتول در حالی که قاتل را روی کف زمین انداخته‌اند و با مشت به سر و صورت او می‌زنند. این دو برادر به دلیل بر هم زدن نظم دادگاه و حمله فیزیکی به قاتل باید ۳۰ روز را در زندان بگذرانند.

حادثه مرگبار در شهربازی احمدآباد + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شکسته شدن یکی از وسایل شهربازی احمدآباد هند منجر به جان باختن سه نفر و مجروح شدن ۲۶ فرد دیگر شد. اعتمادآنلاین| عصر یکشنبه ۳۱ نفر سوار بر یکی از وسایل شهربازی احمدآباد هند شده بودند که ناگهان، این وسیله بر اثر فشار وارده به دو نیم تقسیم شد و سقوط کرد. بر اثر این حادثه سه نفر جان خود را از دست دادند و ۲۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تصادف شاخ به شاخ، عاقبت رانندگی جنون آمیز در لاین مخالف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رانندگی جنون آمیز یک مرد ۳۹ ساله در یکی از شهرهای اوکراین، به وقوع تصادفی وحشتناک منجر شد. رانندگی مرد متخلف در لاین مخالف، باعث شد خودروی او به یک خودروی سواری برخورد کند که طی این حادثه، پنج تن مجروح شدند. انتهای پیام/

انتشار اولین عکس‌ها از سقوط مرگبار مینی‌بوس در جاده خوانسار +جزییات

رکنارکنا23 ساعت قبل
در حادثه واژگونی مینی بوس در ساعت ۰۹:۵۰ صبح امروز در محور تیدجان- خوانسار به بویین (کیلومتر۵ تونل بویین)، ۲۲ تن حادثه دیده و از میان آنها ۱۳ نفر جان خود را از دست دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر