1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند

بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا مفقود شده اند

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر افزود: با اعلام کلانتر منطقه بیوت ایالت کالیفرنیا روز جمعه بقایای هشت تن دیگر یافت شد و آمار کشته شدگان به 71 نفر رسید. این میزان از میزان تلفات آتش سوزی لس آنجلس با 29 کشته در سال 1993 پیشی گرفت.

با ادامه آتش سوزی مرگبار کالیفرنیا موسوم به «کمپ فایر»، شمار قربانیان و افراد ناپدید شده این حادثه هر روز در حال افزایش است.

بیشتر قربانیان آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا از شهر پارادایس در شمال این ایالت بوده‌اند چرا که تمامی خانه‌های این شهر در آتش سوخته و همه ساکنان آن بی‌خانمان شده‌اند.

رویترز ادامه داد:این آتش سوزی از 17 آبان ماه آغاز شده وآتش نشانان 45 درصد از حریق را خاموش کرده اند، درحالیکه مساحت زمین های سوخته به 57 هزار هکتار افزایش پیدا کرده است.

علاوه بر آمار تلفات انسانی و خسارات ملکی ناشی از این آتش سوزی مخرب در تاریخ کالیفرنیا، چالش های دیگری در راستای ایجاد سر پناه طولانی مدت برای هزاران نفر آواره وجود دارد. 

بیش از 9 هزار و 800 خانه در معرض دود شدید آتش قرار گرفته و بسیاری افراد برای اقامت موقت به سمت خانواده و دوستان خود پناه بردند. در حالیکه افراد دیگر چادر برپا کرده و خارج از خودروهای خود کمپ زده اند. 

به نوشته رویترز، این فاجعه مرگبارترین آتش سوزی آمریکا در صد سال گذشته بوده است. آخرین آتش سوزی فاجعه بار آمریکا به سال 1918 باز می گردد که 450 نفر در آتش سوزی موسوم به 'کلوکت' در ایالت مینه سوتا کشته شدند. 

رئیس جمهوری آمریکا با نپذیرفتن مشکلات مدیریتی کلان خود برای مهار کنترل حوادث ناگوار مانند سیل و آتش سوزی، مسئولان کالیفرنیا را بارها مورد سرزنش قرار داد.

دونالد ترامپ ناکارآمدی دولت خود را نسبت به این موضوع نپذیرفته و در عوض طی پیامی توییتری مدیریت اشتباه جنگل‌ها را عامل این آتش‌سوزی معرفی کرد ومسئولان سازمان‌های مربوط را به قطع بودجه تهدید کرد. این اظهار نظر ترامپ در چنین شرایط مرگباری با واکنش شدید سیاست مداران، آتش‌نشانان و چهره‌های مشهور ایالات متحده مواجه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت

فارسخبرگزاری فارس
تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با گذشت بیش از یک هفته از آغاز آتش‌سوزی در کالیفرنیا تلفات حریق در این ایالت آمریکا به 74 کشته و تعداد مفقودان به 1011 نفر افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌‌ان»، با پیدا شدن تعداد بیشتری از اجساد در نتیجه آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیا، رسانه‌های آمریکایی از افزایش تعداد تلفات به 74 نفر و مفقودی بیش از هزار نفر خبر می‌دهند.

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت - 3

 این آتش سوزی که تاکنون بدترین مورد از نوع خود در تاریخ کالیفرنیا بوده، منجر به تخریب بیش از 9800 واحد مسکونی نیز شده است.

 گفته می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز شنبه از مناطق آتش گرفته در کالیفرنیا دیدار کند.

 این در حالی است که دودهای ناشی از این آتش سوزی گسترده موجب شده تا برخی دانشگاه‌ها مراسم ورزشی خود را لغو یا به تعویق بیاندازند.

تلفات آتش‌سوزی کالیفرنیا به 74 کشته و 1011 مفقود افزایش یافت - 7

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که تعیین دقیق تعداد ناپدید شدگان این حادثه کاری دشوار است.گفته می‌شود بیش از 3300  آتش‌نشان در تلاش برای اطفای حریق هستند و تا جمعه 67% حریق را مهار کرده‌اند.

انتهای پیام/م

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا

فراروخبرگزاری فرارو
تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا

فرارو-آتش سوزی در شمال کالیفرنیا خسارات فراوانی به این منطقه وارد کرده است. در نتیجۀ این حریق، سازه‌ها و اتومبیل‌های زیادی در آتش سوخته و هزاران نفر نیز مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند.

شمار مفقودین آتش سوزی مرگبار در ایالت کالیفرنیای آمریکا افزایش یافته و به بیش از ۱۰۰۰ تن رسید.

مقامات محلی اعلام کردند در نتیجه آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا که هزاران خانه را نابود کرده، بیش از ۱۰۰۰ نفر مفقود شدند.

تلفات ناشی از این آتش سوزی که از هشت روز پیش آغاز شد، نیز به ۷۴ تن رسید. مقامات محلی با اعلام آمار جدید مفقودین و افزایش قابل توجهی در آن -از ۶۳۱ به ۱۰۱۱ نفر در ۲۴ ساعت- خاطرنشان کردند این آمار دقیق نیست.

آنان هشدار دادند ممکن است برخی از افرادی که در فهرست مفقودین قرار دارند در وضعیت مطلوبی باشند، اما راهی برای برقراری تماس با خانواده و آشنایان نیافته باشند. همینطور ممکن است افرادی جان خود را از دست داده باشند، اما هنوز کسی متوجه غیبت آنان نشده باشد.

این آتش سوزی، مرگبارترین آتش سوزی تاریخ این ایالت است که ۵۷ هزار هکتار از این ایالت را نابود کرده است. تاکنون ۴۷۰۰۰ نفر موفق به فرار از مناطق دچار آتش سوزی شده اند.

تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 7تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 8تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 9تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 10تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 11تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 12تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 13تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 14تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 15تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 16تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 17تصاویر جدید از آتش‌سوزی هولناک کالیفرنیا - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از سواحل ساری پس از سیل اخیر

مهرمهر12 ساعت قبل
ساحل گهرباران در استان مازندران، شهر ساری قرار دارد. این ساحل یکی از خاطره انگیزترین ساحل‌های مازندران به حساب می‌آید؛ اما اکنون با توجه به سیل اخیر در استان‌های شمالی به این وضع دچار شده.
آخرین خبرآخرین خبر15 ساعت قبل
ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید! باشگاه خبرنگاران/ عزت‌الله ضرغامی برای حل مشکلات سیل‌زدگان استان گلستان خطاب به رئیس جمهور در توئیتر پستی منتشر کرد. عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود پستی را خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور منتشر و به او توصیه کرد شخصا وارد میدان شود و چکمه به پا کند. رئیس جمهور محترم، تعطیلات را موقتا رها کنند و با چکمه بلند سفید وارد صحنه شوند و دستور دهند. امروز وزیر کشور خبر داد استاندار گلستان به دلیل یک مشکل خانوادگی به خارج از کشور رفته است.

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

پیدا شدن دختر جوان گمشده در سیل آق قلا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

ویدیو/ هم اکنون ارتفاع آب در آق قلا

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
فارسفارس17 ساعت قبل
استاندار کرمانشاه ضمن لغو مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و اعضای ستاد بحران استان، گفت: بدنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی سیل‌آسا، از این اعضا هیچ کوتاهی و اشتباهی پذیرفته نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سامانه فعال بارشی از شب گذشته جو استان را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت آن تا روز سه شنبه ادامه دارد. با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی بسیار قوی و سیل‌آسا، ستاد بحران کرمانشاه برای جلوگیری از حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده است. وی تاکید کرد: تلفن همراه هیچ کدام از اعضا خاموش و غیرقابل دسترس نباشد. به دنبال آن، جلسه مدیریت بحران آمادگی در برابر وقوع احتمالی سیلاب در سایر فرمانداری شهرستان‌های تابعه استان نیز برگزار شد.

اخبار بیشتر