اخبار روز بازار مسکن - شنبه ۲ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - شنبه ۲ آذرماه

تفاهمنامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان امضا شد

مهرخبرگزاری مهر
تفاهمنامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان امضا شد
وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش، تفاهمنامه همکاری این دو وزارتخانه در حوزه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی را به امضا رساندند.

به گزارش خبرنگار مهر، تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش برای احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی ویژه کارکنان آموزش و پرورش، امروز (شنبه ۲ آذر ۹۸) به امضاء رسید.

در این تفاهمنامه که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش آن را امضا کرده‌اند، قرار است در اراضی متعلق به این دو وزارتخانه در نقاطی که وزارت آموزش و پرورش، زمین مسکونی دارد، از اراضی این وزارتخانه برای ساخت و ساز استفاده شده و در جاهایی که کمبود زمین وجود دارد، با همکاری وزارت راه و شهرسازی، زمین برای ساخت و ساز در اختیار کارکنان وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

گفتنی است میزان تسهیلات این طرح بر اساس صف‌های تسهیلات مرتبط تعیین خواهد شد.

این طرح ذیل طرح تأمین مسکن کارکنان دولت (تامکاد) به اجرا در می‌آید و پیش از این نیز، در مردادماه امسال تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه پرسنل نیروهای مسلح به امضای دو وزیر رسیده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس کمیسیون عمران: طرح ملی مسکن کمکی به اقشار ضعیف جامعه نمی‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رئیس کمیسیون عمران: طرح ملی مسکن کمکی به اقشار ضعیف جامعه نمی‌کند
رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است به دلیل سود بانکی بالا و هزینه ساخت باعث شده که طرح ملی مسکن کمکی به اقشار ضعیف جامعه برای خانه‌دار شدن نمی‌کند.

- اخبار سیاسی -

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره پروژه دولت برایساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در فالب طرح ملی مسکن، گفت: این طرح قرار بود در راستای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف جامعه تدوین شود که متاسفانه در برخی موارد این طرح از هدف اصلی خود فاصله گرفته است.

وی با بیان اینکه این طرح دولت کمکی به اقشار ضعیف جامعه برای خانه‌دار شدن نمی‌کند، ادامه داد: دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی به جای دخالت در حوزه مسکن سازی و اجرای طرح ملی مسکن، باید زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی ایجاد کند تا سازندگان واقعی بتوانند برای متقاضیان اصلی مسکن تولید کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به معایب و مزایای طرح ملی مسکن، عنوان کرد: در چند روز گذشته فرآیند ثبت نام متقاضیان این طرح در چند استان آغاز شده، اما شرایط ثبت نام بسیار تغییر کرده و امروز متقاضایان ثبت نام باید در گام نخست حدود ۳۰ درصد از هزینه ساخت را پرداخت کنند که قطعا اقشار کم‌ درآمد جامعه توان پرداخت چند صد میلیون برای این کار را ندارند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: همچنین سود تسهیلات ارائه شده برای خرید مساکن طرح ملی مسکن ۱۸ درصد است که رقم بالای برای اقشار متوسط رو به پائین جامعه است.

خواندن خبر در سایت منبع

سقف تسهیلات مسکن ملی چقدر است؟

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
سقف تسهیلات مسکن ملی چقدر است؟
ساعت24 - سقف تسهیلات طرح اقدام ملی موسوم به طرح مسکن ملی اعلام شد .

اخرین خبرهای ارائه شده نشان می‌دهد سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان است که وارد ساخت می‌شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد با مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می‌شود.

در این طرح قرار است تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی به متقاضیان داده شود که در شهرهای بزرگ و کوچک رقم این تسهیلات متفاوت خواهد بود. رقم اقساط وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، ماهانه یک میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی نیز با شرایط مذکور، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

مسکن ملی

همچنین بر اساس آنچه نرم افزار محاسبه اقساط بانک عامل بخش مسکن نشان می‌دهد، افرادی که وام ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند، در پایان سال دوازدهم با سود ۱۸ درصد، ۲۴۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان باز پس می‌دهند که به عبارت دیگر، فردی که ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کند، پس از ۱۲ سال ۱٫۵ برابر آن را به عنوان سود به بانک مسکن بازپس خواهد داد.

آن دسته از متقاضیانی هم که وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد برای ثبت‌نام در این طرح دریافت می‌کنند، در پایان سال دوازدهم ۱۸۳ میلیون تومان به بانک مسکن بازپس خواهند داد که که ۱۰۸ میلیون تومان آن، صرفا سود این تسهیلات خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ۵۰ میلیارد تومانی آپارتمان کلنگی در تهران + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ۵۰ میلیارد تومانی آپارتمان کلنگی در تهران + جدول
بررسی قیمت روز مسکن در تهران حاکی است که واحد کلنگی ۴۶۰ متری در ولنجک ۵۰ میلیارد و زمین ۲۰۰۰۰ متری در شهرک راه‌آهن ۴۰۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بازار مسکن یک واحد ۴۶۰ متری ۳۵ سال ساخت ۵ خوابه واقع در ولنجک به قیمت ۵۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۸ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی کلنگی ۴ پارکینگ دارد.

در نیاوران یک واحد ۵۳۷ متری کلنگی ۶ خوابه با قیمت ۴۲ میلیارد تومان (۸۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع)، در الهیه واحد مسکونی ۲۱۵ متری به قیمت ۱۴ میلیارد تومان (هر مترمبع ۶۵ میلیون تومان) و در میدان شهدا یک واحد ۱۳۸ متری به قیمت ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان (هر مترمربع ۱۷ میلیون تومان) عرضه شده است.

همچنین یک واحد کلنگی ۳۰۵ متری واقع در زعفرانیه با قیمت هر مترمربع ۶۰ میلیون تومان (قیمت کل ۱۹ میلیارد تومان) و زمین ۲۰ هزار متری در محدوده شهرک راه‌آهن به قیمت ۴۰۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۲ میلیون تومان) در فایل فروش قرار گرفته است.

محلهمتراژقیمت (تومان)
یافت‌آباد جنوبی2300034.5 میلیارد
دهکده المپیک50013.5 میلیارد
یافت آباد شمالی500750 میلیون
بهار شیراز1201.7 میلیارد
سهرودی شمالی42021 میلیارد
اجاره‌دار105یک میلیارد و 365 میلیون
کاووسیه1600160 میلیارد
جردن54025 میلیارد
شهرآرا2168 میلیارد و 640 میلیون
ستارخان1724 میلیارد و 725 میلیون
صادقیه36013 میلیارد و 680 میلیون

خواندن خبر در سایت منبع

کانون تمرکز فایل‌های ارزان‌قیمت مسکن

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
کانون تمرکز فایل‌های ارزان‌قیمت مسکن
دنیای اقتصاد : آخرین آگهی‌های مربوط به فروش واحدهای مسکونی ارزان‌قیمت- با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان- هم‌اکنون در چند نقطه مصرفی بازار ملک پایتخت متمرکز شده است که اتفاقا این مناطق در فهرست مناطق پرتقاضا برای خرید مسکن نیز قرار دارند.

این مناطق محلاتی را شامل می‌شوند که در آنها تعداد آپارتمان‌های کوچک‌متراژ و میان‌متراژ زیاد است و پیش از این نیز به‌عنوان کانون تقاضای این گروه از واحدهای آپارتمانی در بین متقاضیان مسکن به خصوص خانه اولی‌ها شناخته می‌شدند؛ در حالی‌که پیش‌تر این مناطق بیشتر مصرفی و خریدهای مسکن از بازار ملک آنها بیشتر با هدف سکونت خانوارهای با سطح درآمد پایین‌تر یا افراد با توان مالی محدودتر انجام می‌شد اما هم‌اکنون طیف مختلفی از خریداران اعم از متقاضیان مصرفی و سرمایه‌ای در بازار مسکن این مناطق حضور دارند.

عمده فایل‌هایی که طی روزهای گذشته با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان به بازار مسکن شهر تهران عرضه شد در این مناطق- مناطق ۹، ۱۰ و ۱۱ شهر تهران- قرار دارد؛ بیشترین حجم فایل‌های عرضه شده به این مناطق که تعداد قابل‌توجهی از آنها با قیمت کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان و با مساحت کمتر از ۶۰ مترمربع عرضه شده‌اند عموما در بازه متراژی ۳۵ تا ۶۰مترمربع قرار دارند؛ اگر چه در سایر مناطق جنوبی شهر تهران نیز فایل‌هایی با این محدوده قیمتی و حتی با قیمت کمتر به بازار عرضه شده است اما میزان عرضه فایل با این سطح قیمتی در نزدیک‌ترین مناطق مصرفی به مرز نیمه شمالی شهر تهران در این مناطق تمرکز دارد؛ با این حال نمونه‌هایی از آپارتمان‌های عرضه شده به بازار مسکن مناطق مصرفی نیمه شمالی همچون منطقه ۵ با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان نیز در آگهی‌های فروش ملک که طی روزهای گذشته منتشر شد به چشم می‌خورد که عمدتا قیمت این آپارتمان‌های ریزمتراژ در محدوده قیمتی ۶۰۰ تا ۹۹۰ میلیون تومان قرار دارد. در برخی از محلات مصرفی دو منطقه ۴ و ۸ شهر تهران نیز نمونه‌هایی از این فایل‌ها به چشم می‌خورد.

کانون تمرکز فایل‌های ارزان‌قیمت مسکن - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

تبدیل خودرو‌های بنزینی به گازسوز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با اصلاح قیمت بنزین این روز‌ها اقبال صاحبان خوردو‌های دوگانه سوز به سمت جایگاههای سوخت گاز بیشتر شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نهایت بهترین توصیه برای کسانی که می‌خواهند خوردو هایشان را گازسوزکنند این است که حتما به مراکز مجاز برای نصب سیستم گاز سوز روی خودرو‌ها مراجعه کنند و به هیچ وجه کپسول دست دوم بر روی خودرو هایشان نبندند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

اخبار بیشتر