قیمت بنزین به حاشیه موضوع قطعی اینترنت نرفت!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

قیمت بنزین به حاشیه موضوع قطعی اینترنت نرفت!

گریه‌های محمد معتمدی با ترانه «ای ایران» و کنایه به گرانی بنزین

همشهریخبرگزاری همشهری
گریه‌های محمد معتمدی با ترانه «ای ایران» و کنایه به گرانی بنزین
محمد معتمدی با شروع خواندن آهنگ «ای ایران» گریست و با هر ترجیع‌بند و بخشی که او خوانندگی‌اش را برعهده داشت از عمق جان می‌گریست، صحنه‌ای که همه‌ حاضرین در سالن را به شدت متاثر ساخت.

به گزارش همشهری آنلاین، کنسرت «محمد معتمدی» جمعه اول آذرماه در تالار ۳ هزار نفره وزارت کشور برگزار شد. این کنسرت که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده بود، با ترانه «حالا که می‌روی» آغاز شد و معتمدی اعلام کرد که این قطعه مربوط به تیتراژ سریال تلویزیونی «گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان است و پس از اجرای این قطعه اثر «پناه آخر» که تیتراژ سریالی به همین نام است، با شعر سجاد عزیزی و آهنگسازی محمدرضا چراغعلی را برای مخاطبان اجرا کرد.

«باور نمی‌کنی»، «دل‌های فروشی»، «حالا که می‌روی»، «نشانی»، «غم پنهان»، «آفرینش»، «کوچه انتظار» و «کجایی» قطعات تشکیل دهنده آلبوم «حالا که می‌روی» هستند.

معتمدی همچنین در ابتدای کنسرت گفت: بسیار خوشحالیم که پس از یک سال موفق شدیم آلبوم «حالا که می‌روی» را روی صحنه ببریم که این کنسرت به نوعی اولین اجرای زنده آلبومی است که خوشبختانه مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت. به هر حال در شرایطی که این روزها کار با اینترنت بسیار سخت بود و شرایط اطلاع رسانی را برای ما دشوار کرد اما بسیار خرسندیم که شاهد حضور پرشور شما تماشاگران عزیز در این تالار هستیم.

وی در ادامه با کنایه از مساله این روزهای کشور و جریان گرانی بنزین به مزاح گفت: من هنوز در باک اتومبیلم از بنزین هزار تومانی چیزی باقی مانده بود که خودم را به اجرا رساندم اما قطعا بسیاری از شما امشب با باک ۳۰۰۰ تومانی این چنین با انرژی در تالار وزارت کشور حضور پیدا کردید، که این برای من بسیار ارزشمند است.

«دل‌های فروشی» و «باور نمی‌کنی» به آهنگسازی فرید سعادتمند و شعر محمدمهدی سیار دو قطعه بعدی کنسرت بودند که توسط محمد معتمدی و اعضای ارکستر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«کجایی» با تک نوازی سه تار بهزاد رواقی و «آفرینش» با شعری از محمدمهدی سیار و آهنگسازی فرید سعادتمند قطعات بعدی کنسرت «حالا که می‌روی» بودند. در این قطعه نوازندگی سه‌تار بهزاد رواقی کلاسی تمام‌عیار برای نوازندگان این ساز محسوب می‌شد چراکه این نوازنده به بهترین شکل ممکن و با بهره از بهترین تکنیک‌هایی که در احساس و عواطف نوازنده درهم آمیخته بود، فضایی در نوع خود بی‌نظیر را برای مخاطب به همراه می‌آورد. زلالی تک سیم‌های سه‌تار این نوازنده آنچنان به‌جا در ترکیب با دراب‌ها و ریزها و پاساژهای سرعتی درمی‌آمیزد که هرشنونده با هر سلیقه موسیقایی را به تحسین وامی‌دارد.

معتمدی بعد از اجرای این قطعات گفت: حدود دو سال است که در تلاشم شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در شهر مشهد نیز کنسرت برگزار کنیم. حتی در پروژه قبلی نیز تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفت اما متاسفانه نشد. البته در این مدت اجراهایی در قالب همایش و سمینار پیش روی مخاطبان عزیز مشهدی قرار گرفت. به هر حال همه عوامل این گروه و مجموعه بر این باورند که شهری عزیز چون مشهد که نور چشم مردم ایران است می‌تواند میزبان اجراهای موسیقایی باشد که معیارهای لازم برای اجرا در این مکان دارد. به هر ترتیب امید این است که تا آخر سال هم بتوانیم این کنسرت را در مشهد نیز برگزار کنیم.

همچنین «غم پنهان» با شعری از بهمن محمدزاده و آهنگسازی محمد معتمدی قطعه بعدی بود که به اجرا گذاشته شد. معتمدی در مورد این قطعه گفت: تلاش کردم این ترانه را در دستگاه «راست پنجگاه» بگنجانم که خودم آن را «آمریکن راست پنجگاه» می‌نامم چرا که در نهایت به موسیقی جز نزدیک شد و خودم هم نفهمیدم چه شد؟ اما به هر حال آن را برای اولین بار برای شما اجرا می‌کنیم.

«آرام من» و «پاییز» با شعری از مسعود کرامتی، «سوگند (تیتراژ فیلم سیانور)» با شعری از تورج نگهبان و آهنگ بابک افشار و «کویر» با شعر و آهنگ محمد معتمدی آثار دیگری بودند که در اولین کنسرت آلبوم «حالا که می‌روی» برای مخاطبان اجرا شد.

بابک ریاحی‌پور نوازنده گیتار بیس، علیرضا میرآقا نوازنده پرکاشن، عظیم روحانی نوازنده گیتار، فرامرز نصیری نوازنده گیتار، امین طاهری نوازنده درامز، سانوا عندلیبی، آرمین قضاتی، هومن جلالت، محمدحسین ابراهیم‌زاده نوازندگان ویولن یک، بهراد سوخکیان، هدیه حجازی، بهار فلسفی و علیرضا فواکهی نوازندگان ویولن دو، داریوش حجازی، امین زمان‌خان، الهام عادلی نوازندگان آلتو، پروشات زندآیین، مسعود فیروزی‌نژاد نوازندگان ویولنسل، حمیدرضا آداب صدابردار گروه اجرایی آلبوم «حالا که می‌روی» را تشکیل می‌دهند.

و اما حسن ختام کنسرت شب گذشته، اجرای آهنگ «ای ایران» بود که آن را تقدیم به همه مدافعان وطن و شهدا کرد و همه حاضران به احترام اجرای این آهنگ ایستادند و با معتمدی که با هر لحظه خواندن این آهنگ اشک می‌ریخت، همخوانی کردند. کد خبر ۴۶۴۹۱۵

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهاد «تغییر سهمیه‌های بنزین» به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال می‌شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پیشنهاد «تغییر سهمیه‌های بنزین» به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال می‌شود
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: می‌کوشیم پیشنهادات خودمان را در راستای بهبود بخشیدن تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تهیه و آن را طی نامه‌ای به سران قوا تقدیم کنیم تا این موارد هم به عنوان تکمیل مصوبه سران قوا و هم به عنوان تعدیل برخی موارد، مدنظر قرار گیرد. تاریخ انتشار: 15:14 - 02 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۰۱۴۳

پیشنهاد «تغییر سهمیه‌های بنزین» به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال می‌شود - 1

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به پیگیری مأموریت کمیسیون اقتصادی در پی اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، گفت: باید بر روی سیستم‌های جبرانی اجرای طرح سهمیه بندی بنزین یک کار و فعالیت جدی صورت گیرد که این مسئله به موضوع بازپرداخت تعهدات دولت پس از افزایش قیمت بنزین اشاره دارد. کمیسیون در این رابطه بررسی خود را آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: کمیسیون اقتصادی همچنین در صدد است اقداماتی را پیگیری کند که تصمیم اخیر درباره افزایش نرخ بنزین بهبود یابد. در حال حاضر موضوع تغییر سهمیه‌ها یا موارد مشابه این موضوع، در دستور بررسی کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جلسات کمیسیون اقتصادی با برخی از دانشگاه‌ها پیرو طرح اجرای سهمیه بندی بنزین، گفت: می‌کوشیم پیشنهادات خودمان را در راستای بهبود بخشیدن تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تهیه و آن را طی نامه‌ای به سران قوا تقدیم کنیم تا این موارد هم به عنوان تکمیل مصوبه سران قوا و هم به عنوان تعدیل برخی موارد، مدنظر قرار گیرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: ما صرفا می‌توانیم پیشنهادات خود را به سران قوا منتقل کنیم، اما این پیشنهادات باید تا جایی باشد که محتوای مصوبه سران قوا تغییر نکند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این پیشنهادات در بودجه سالانه مدنظر قرا رنمی گیرد گفت: هردو بخش این مسئله می‌تواند اعمال شود و در حال حاضر اولویت ما آوردن این موراد در بودجه سال ۹۹ است.

بیشتر بخوانید:هیچ طرح دو یا سه فوریتی درباره «ساماندهی سوخت» در دستور کار مجلس قرار ندارد

خواندن خبر در سایت منبع

چرا صف‌های پمپ بنزین شلوغ است؟!

الفخبرگزاری الف
چرا صف‌های پمپ بنزین شلوغ است؟!
پس از سهمیه‌بندی بنزین، جایگاه‌های سوخت با ازدحام مردم مواجه شد که این صف‌های طولانی هنوز هم در برخی مناطق برقرار است و علت دقیق آن هنوز مشخص نیست.

به گزارش ایسنا، بر پایه طرح مدیریت مصرف سوخت، از بامداد ۲۴ آبان قیمت بنزین سهمیه‌بندی برای وسایل نقلیه لیتری ۱۵۰۰ تومان و قیمت آزاد آن لیتری ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. اما آنچه که هنوز سوال برانگیز است، طولانی بودن صف جایگاه‌های بنزین پس از گذشت یک هفته‌ از اجرای این طرح است.

محمد عطاپور، مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی علت این امر را زمان‌بر بودن استفاده از کارت سوخت شخصی افراد می‌داند.

وی معتقد است با توجه به این‌که افراد باید از کارت شخصی خودشان استفاده کنند، این موضوع کمی فرآیند سوختگیری را زمان‌بر کرده است.

به گفته او برخی از جایگاه‌ها نیز دچار آسیب شده‌اند که موجب ایجاد صف‌های طولانی در سایر جایگاه‌های بنزین شده است.

عطاپور با بیان این‌که در حال حاضر هزینه‌های جایگاه‌ها سه برابر افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: در این بین شاهدیم که برخی از دادن پول به کارگران جایگاه‌ اجتناب می‌کنند که همین مساله مشکلاتی را به وجود آورده است.

لازم به توضیح است که در ناآرامی‌های اخیر تعداد زیادی از جایگاه‌های سوخت تخریب شدند که تعمیر آنها حدود یک ماه زمان می‌برد.

علاوه بر این سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز درباره‌ علت ایجاد صف‌های طولانی مقابل جایگاه‌های بنزین اظهار کرد: بیشتر صف‌ها به این دلیل است که مردم نگران باطل شدن سهمیه سوخت خود در ماه‌های بعد هستند و این در شرایطی است که ما بارها اعلام کرده‌ایم که سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها تا شش ماه قابل ذخیره است.

وی با تاکید بر اینکه ما هیچ مشکلی بابت تامین سوخت و افزایش تقاضا نداریم، ادامه داد: جای هیچ‌گونه نگرانی برای مردم وجود ندارد؛ چرا که هیچ مشکلی در جایگاه‌های بنزین وجود ندارد و سوخت‌رسانی مانند روال گذشته انجام می‌شود.

کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نباید نرخ کالاهای مورد احتیاج مردم به بهانه افزایش قیمت بنزین زیاد شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
نباید نرخ کالاهای مورد احتیاج مردم به بهانه افزایش قیمت بنزین زیاد شود
ایسنا/خوزستان زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت:‌ مجاز نیست که نرخ کالاهای مورد احتیاج مردم به بهانه افزایش قیمت بنزین، حتی یک ریال هم زیاد شود.

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری در راهپیمایی امروز (دوم آذرماه) مردم اهواز در حمایت از اقتدار و امنیت کشور، اظهارکرد: مجاز نیست که نرخ کالاهای مورد احتیاج مردم به بهانه افزایش قیمت بنزین، حتی یک ریال هم زیاد شود زیرا این بهانه بی‌اساس است. دولت در مصاحبه‌هایش اعلام کرد، آن پولی را که بر نرخ بنزین افزوده است، به مردم بازگردانده می‌شود که به همین صورت شد و این گام مثبتی است و ان‌شاءالله ثبات پیدا کند. این گزارش‌ها به رهبر نیز ارائه شده است و رهبر بر اساس همین موارد اجازه دادند.

وی افزود: نمی‌شود قیمت بنزین با قیمت آب مساوی باشد و بعد در همسایگی ما برخی کشورها تا ۱۵ هزار تومان بنزین ما را قاچاق کنند و بفروشند. مسئولان هم به رهبری قول دادند که مازاد بر نرخ بنزین را بین مردم تقسیم کنند و امیدواریم به قول خودشان به آن کیفیتی که در مصاحبه‌هایشان اعلام کردند، عمل کنند.

به گزارش ایسنا، زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان با قدردانی از حضور گسترده و فعال مردم در راهپیمایی امروز، گفت: ‌ پیام این راهپیمایی، اعلام ارادت، حمایت و اطاعت از مقام معظم رهبری است. رهبر عزیز سه چهار روز پیش نیز در درس خارج‌شان صحبت‌هایی داشتند که مردم را سرد کردند و صحبت‌های‌شان همچون آب خنکی بر دل‌های تشنه مردم بود. ایشان مردم را به آرامش دعوت و امر کردند که مردم صفوف‌شان را از اغتشاشگران جدا کنند.

وی افزود: با توجه به شناختی که نسبت به مردم دارم، آن‌ها به خاطر عشق به کلام و خود مقام معظم رهبری از کار خود دست برداشتند و آن‌هایی که ماندند، اغتشاشگران و یک مشت بوته‌های بی‌ریشه بودند. همان موقع نیز من اعلام کردم که رهبر عزیز با صحبت‌هایی که داشتند، کار را تمام کردند و حضور امروز مردم به عشق رهبری و ابراز حمایت و اطاعت از مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله موسوی‌جزایری گفت: ما نسبت به نظارت بر قیمت‌ها بسیار جدی هستیم و حتی اگر بازرسان بر نظارت قیمت‌ها کم باشند، نیروهای بسیجی صالح و متدین نیز کم نداریم و می‌توانند وارد عمل شوند. از ریاست دادگستری خوزستان نیز می‌خواهم که مجازات‌ها و تنبیه متخلفین بازدارنده باشد. یعنی تنبیهات باید به صورتی شدید باشد که به هیچ عنوان مخل اقتصاد نباشند و گرانی را برای مردم درست نکنند.

وی در پایان بیان کرد: رهبری فرمودند که تاکنون در تمام جبهه‌ها پیروز بودیم و شک نکنید که ان‌شاءالله در مرحله آخر که مسائل اقتصادی است نیز پیروز خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

بی‌توجهی دولت به احزاب

مهرخبرگزاری مهر
بی‌توجهی دولت به احزاب
خرم‌آباد- رئیس خانه احزاب کشور با انتقاد از بی‌توجهی و عدم تعامل دولت با احزاب گفت: در قضیه اصلاح قیمت بنزین بی‌تدبیری صورت گرفت و با نخبگان نیز مشورت نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین روح الامینی امروز شنبه در همایش تحزب و توسعه لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه مشکلی که در جریانات حزبی، سیاسی، اردوگاه‌ها، فراکسیون‌ها و … داریم این است که ساز و کارها و گروهی را ایجاد می‌کنیم و سپس آن را رها می‌کنیم، اظهار داشت: فعالیت برخی از با سابقه‌ترین حزب‌های ما در کشور به طول عمر انقلاب اسلامی هم نمی‌رسند و این در حالیست که باید ده‌ها سال بگذرد تا به نتایج مدنظر برسیم.

انتقاد از عدم طرح مشکلات لرستان از سوی احزاب

وی در ادامه با انتقاد از عدم طرح مطالبات و مشکلات لرستان از سوی احزاب در این همایش، افزود: من متاسف هستم که در این جلسه، جز دو تا سه نکته از مجموع یک ساعت و نیم جلسه، برنامه‌ای به لحاظ تغییر مسائل استان با عدد و رقم مانند بیکاری و … ارائه نشد و همچنین راه علاج و رفع مشکلات نیز مطرح نشد.

رئیس خانه احزاب کشور با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم هزاران بحث را داشته باشیم، اما اگر مسائل را تبیین نکنیم و علاج جویانه برنامه ندهیم به نتیجه نخواهیم رسید، گفت: باید رتبه لرستان به طور مثال در حوزه بیکاری اعلام شود و بررسی شود که علت چیست؟ دارایی‌ها و ظرفیت‌های لرستان چیست؟

روح الامینی، بیان داشت: اگر تعامل و همکاری‌ها تداوم داشته باشد می‌توانیم به نقاطی که ترسیم می‌کنیم برسیم.

اعتراض احزاب کشور به روند افزایش قیمت بنزین

وی با اشاره به اینکه دولت‌ها می‌آیند و می‌روند اما احزاب و جریانات سیاسی ماندگار‌تر هستند، گرچه همین دوستان هم از شانه ما احزاب بالا رفته‌اند و وقتی می‌روند فراموش می‌کنند، گفت: اصلاح گرا و اصولگرا و هر عنوانی که روی خود می‌گذارند، ندارد، بالاخره همین دوستانی که الان کلید دار این دولت هستند را می‌شناسم و تیمی که در راس قرار گرفته‌اند، قطعا نباید پشت سر خود را رها کنند، مجلس و دولت جابجا می‌شود و این جابجایی‌ها طبیعی است اما باید این امر را تذکر بدهم.

رئیس خانه احزاب کشور در ادامه با بیان اینکه بعد از این حوادث مرتبط با اصلاح قیمت بنزین در جلسه شورای مرکزی احزاب و وزارت کشور در رابطه با بی تدبیری‌ها، عدم تعامل با نخبگان، عدم اقناع آنها و مشورت با آنها در این حوزه همه انتقاد داشتند، گفت: این حوزه حق دولت و تصمیم ملی است، اما آیا نمی‌شد که به تدریج باشد؟ آیا نمی‌شد که مردم و نخبگان را آماده کرد؟ در قصه قبلی بحث یارانه‌ها ماه‌ها در افکار عمومی و تخصصی بحث شد و آمادگی لازم ایجاد شد.

خانه احزاب قرار نیست که کار سیاسی کند

روح الامینی در ادامه با اشاره به برخی اظهار نظرات احزاب لرستان در این همایش، عنوان کرد: ما گرفتار مشکلی در سالیان اخیر شده‌ایم و علت و علل مشکلات ما نیز همین است و آن هم عدم تطابق شعار با عمل است، ما از مسائل انقلاب، ارزش‌ها و اصول قانون اساسی هر چقدر فاصله بگیریم به همان نسبت مصیبت پیدا می‌کنیم.

وی، گفت: هر چه دستاورد داریم از فرهنگ شهادت است، از بسیجی و بسیجی عمل کردن است، اینها هم به شعار نیست بلکه به عمل ما است، عمل ما می‌تواند این کشور را ارتقا بدهد.

رئیس خانه احزاب کشور با بیان اینکه در جریان سیلاب نیز تعامل و همکاری همه موجب شد که به مردم ارائه خدمات صورت گیرد، در بازسازی هم باید همین روند طی شود، گفت: جریان اجرایی، سیاسی و نخبگی تداوم ندارد و به بحث توسعه کشور مقید نیستیم.

روح الامینی با تاکید بر اینکه خانه احزاب قرار نیست که کار سیاسی کند بلکه مجموعه‌ای صنفی است و حتما باید روی مشترکات کار کند، بین داشت: هر حزب، فعال سیاسی، جریان و جبهه سیاسی موضع گیری می‌کند، لیست می‌دهد که این امر سر جای خودش است، اما در خانه احزاب روی مشترکات کار می‌شود.

انتقاد از بیتوجهی دولت به احزاب

وی با تاکید بر رقابت در عین رفاقت در بین احزاب و فعالن سیاسی، تصریح کرد: در مسائل ملی، منافع ملی، وحدت ملی و توسعه باید این امر تحقق پیدا کند.

رئیس خانه احزاب کشور بر ضرورت کادر سازی از سوی احزاب و گروه‌های سیاسی تاکید کرد.

روح الامینی در ادامه با اشاره به نگاه دولت به احزاب، گفت: با رئیس جمهور شخصا چند جلسه صحبت کردم، در مراسم افطاری امسال نیز با ایشان صحبت کردم و گفتم که شش سال است که به خانه احزاب وقت برای ملاقات نداده‌اید، چطور می‌خواهید جایگاه احزاب را تقویت کنید و در بزنگاه‌ها و بعد از حادثه می‌گویید که کمک کنید؟

وی با بیان اینکه رفتار رئیس دولت، وزرا، استانداران و … با احزاب مساوی با نقش و جایگاه احزاب است، هر چه کم شود احزاب هم دیگر سراغ کسی نمی‌روند، افزود: ما انتخابات داریم و در ادامه به لوازم آن هم نیاز داریم که یکی از لوازم آن تحزب و جایگاه نهادهای مدنی است.

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه شورای هماهنگی بانکها درباره اغتشاشات بنزینی

فارسخبرگزاری فارس
بیانیه شورای هماهنگی بانکها درباره اغتشاشات بنزینی
شورای هماهنگی بانکها به مناسبت خسارات وارده به شبکه بانکی در جریان اغتشاشات هفته گذشته که به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفت، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی بانکها به مناسبت خسارات وارده به شبکه بانکی در جریان اغتشاشات هفته گذشته که به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفت، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بیانیه شورای هماهنگی بانکها

بزرگترین سرمایه نظام بانکی هر کشوری، اعتماد مردم آن کشور به این رکن مهم اقتصاد، به عنوان شریان حیاتی جمع‌آوری و تخصیص بهینه منابع در راستای توسعه کشور است. شبکه بانکی کشور افتخار دارد که با وجود تمامی محدودیت‌های بین‌المللی و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی گوناگون، همواره تلاش خود را صرف افزایش ثروت و رفاه جامعه و گره‌گشایی از مشکلات ریز و درشت سازمان‌ها، شرکت‌ها، اصناف و تمامی شهروندان سرافراز ایران نماید. در این راستا، حمایت از تولید ایرانی، تجارت کالاهای اساسی و مورد نیاز، تأمین مسکن و جهیزیه، تسهیل اشتغال، ازدواج و کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی و همچنین کمک به عبور از بحران‌های طبیعی مانند سیل و زلزله، مهمترین مأموریت بانکهای کشور در سالهای اخیر، به ویژه در سال رونق تولید بوده است.

درست به همین دلیل است که در سالهای اخیر، دشمنان و بدخواهان امنیت، رفاه و توسعه کشور، از هیچ کوششی برای ضربه زدن به نظام بانکی دریغ نکرده و به انواع اقدام‌های شرارت‌بار از تحریم کامل بانک‌های کشور گرفته تا حملات سایبری مستمر و گسترده و همچنین تبلیغات منفی و ناامیدکننده متوسل شده‌اند تا مانع از کارآمدی و نقش‌آفرینی شبکه معظم بانکی کشور شوند، اما به فضل الهی، مدیریت بیش از یکصد میلیون حساب بانکی متعلق به حدود پنجاه میلیون شخص حقیقی و حقوقی، به گونه‌ای که تمامی تراکنش‌ها و نقل و انتقالات در کسری از دقیقه انجام شود، دستاورد مهم تلاش شبانه‌روزی کارکنان متعهد و خدوم نظام بانکی کشور بوده است که البته به دلیل وجود محدودیت‌ها و تبلیغات نادرست، امکان انعکاس کامل این دستاوردها در رسانه‌ها هیچگاه فراهم نشده است.

اکنون در چهلمین سال رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر توفیق عبور از چالشی بزرگ را به مردم شریف و مسئولین خدمتگزار ایران عنایت فرمود. چالشی که نتیجه ماهها برنامه‌ریزی و مقدمه‌چینی دشمنان کوچک و بزرگ، از جمله آمریکای جهانخوار، رژیم صهیونیستی غاصب و ایادی و عوامل منطقه‌ای آنان و فریب‌خوردگان داخلی بوده که در انتظار فرصتی مناسب برای برافروختن آتش فتنه‌ای گسترده بودند و در روزهای اخیر نیز از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام، از جمله شعب بانکها فروگذار نکردند، اما با تدابیر مسئولین ارشد و جانفشانی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین هوشمندی مردم شریف و جداسازی صف معترضین از اخلال‌گران و آشوبگران قانون‌شکن، بحمدالله آرامشی مناسب برقرار و زمینه انجام فعالیت‌های عادی اقتصادی همچنان فراهم است.

در این راستا شبکه بانکی کشور با وجود تحمل خساراتی سنگین از جمله آتش‌سوزی کامل، تخریب و آسیب‌دیدگی ساختمان‌ها، خودپردازها و اثاثیه و سرقت اموال، که ثروت عمومی کشور بوده و متعلق به تمامی آحاد مردم است از همان ابتدای امر، تمامی همت خود را مصروف عدم توقف خدمتگذاری به مشتریان نموده و اکنون نیز با بازسازی شعب، استقرار شعب سیار و انتقال برخی عملیات به شعب دیگر، با ظرفیت کامل در خدمت شهروندان سربلند سراسر کشور است.

وظیفه خود می‌دانیم از پشتیبانی مسئولین محترم، صبوری مردم بزرگوار، تلاش همکاران و همکاری تمامی ارکان نظام برای بهبود عملیات بانکداری سپاسگزاری نموده و سربلندی کشور و توسعه اقتصادی آن را از خداوند بزرگ مسئلت نماییم.

شورای هماهنگی بانکها

رونوشت: با احترام، برای استحضار آقایان مدیران عامل محترم بانکها تقدیم می‌گردد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بهره برداری از بزرگراه شهید نجفی رستگار

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مرحله‌ی نخست این طرح بزرگراه امام رضا را به آزادگان متصل و بار ترافیکی مناطق ۱۵ و ۲۰ را روان می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این بزرگراه به مسافت چهارکیلومتر پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

اکثر نقاط کشور بارانی شد

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وضعیت آب و هوا ۱۶ آذر؛ پیام مازند - طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز اکثر نقاط کشور شاهد بارش باران هستیم که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و این سامانه ار فردا به سمت شرق کشور می‌رود. دریافت ۱۹ MB

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود. وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد. سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت. آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

اخبار بیشتر