هواشناسی: در ۷ کلانشهر تا ۳ روز بیرون نروید
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

هواشناسی: در ۷ کلانشهر تا ۳ روز بیرون نروید

آلودگی هوا در کلانشهرها تا چهارشنبه ادامه دارد

رکناخبرگزاری رکنا
آلودگی هوا در کلانشهرها تا چهارشنبه ادامه دارد
حوادث رکنا : کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم غلظت آلاینده ها تا چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

آلودگی هوا در کلانشهرها تا چهارشنبه ادامه دارد - 1

به گزارش رکنا، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا روز چهارشنبه، به علت پایداری جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت افزود: آسمان تهران امروز نیمه ابری همراه با غبار محلی و افزایش ابر خواهد بود. حداکثر دما در پایتخت ۸ درجه بالای صفر و حداقل دما فردا صبح ۱ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

رفیعی ادامه داد: امروز در استان‌های گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرق کشور بارش باران پراکنده و خفیف خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از آخر وقت امروز و فردا، برای بخش‌هایی از استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و بخش‌هایی از اصفهان و شمال خلیج فارس بارش پراکنده باران و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود. همچنین در ارتفاعات این استان‌ها بارش‌ها به صورت برف و پراکنده خواهند بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی در سواحل دریای خزر ادامه داد: از روز دوشنبه تا پنجشنبه در سواحل دریای خزر روند افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

رفیعی اظهار کرد: سامانه بارشی جدید از بعدازظهر روز چهارشنبه از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود. روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق، در بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور، بارش باران و برف پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه جدید برای مناطق جنوبی کشور علاوه بر بارش، رعدوبرق و وزش باید شدید موقتی نیز به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به گرم‌ترین و سردترین مرکز استان‌ها گفت: سردترین مرکز استان زنجان با دمای ۶ درجه زیر صفر و گرم‌ترین مرکز استان بندرعباس با دمای ۲۷ درجه بالای صفر بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران در وضعیت ناسالم | بیماران قلبی و ریوی از منزل خارج نشوند

همشهریخبرگزاری همشهری
هوای تهران در وضعیت ناسالم | بیماران قلبی و ریوی از منزل خارج نشوند
کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه ۳ آذر برای دومین روز متوالی با قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از عدد ۱۱۳ بر روی شاخص ۱۱۰ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن به ترتیب دارای شاخص ۶۲ و ۲۵ است.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۵۴، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۴۳ و دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۳۹ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۷۰، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۷۱ و پونک با شاخص ۸۲ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران نشان می‌دهد.کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی تا چهارشنبه ادامه دارد

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. کد خبر ۴۶۵۰۰۲

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم آلودگی هوا برای گروه‌های حساس

ایسناخبرگزاری ایسنا
تداوم آلودگی هوا برای گروه‌های حساس
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳ آذر) هوای پایتخت برای دومین روز پیایی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تداوم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (۳ آذر) برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار و آرام و آسمان ابری با احتمال بارش پراکنده همراه با ازدیاد تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر می‌شود و در برخی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

طی روز نیز افزایش ابر و احتمال ادامه بارش سبب افزایش ترافیک می‌شود و در نتیجه در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. با تداوم وضعیت جوی تا اواخر وقت امروز و کاهش ناپایداری جوی، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی تجمع ذرات معلق در سطح شهر تهران و برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۴ آذر) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

حاکمیت جو پایدار طی بعد ازظهر شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌کند و طی شب در ساعات اوج ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۱۲ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

روند ساخت زیر گذر گیشا و تونل استاد معین

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غرب به شرق زیر گذر گیشا از هفته آینده به طور موقت از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح بر روی خودرو‌ها بازگشایی خواهد شد. هم اکنون کار اصلی ساخت این زیرگذر به پایان رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. طول زیرگذر گیشا هزار و ۱۰۰ متر و بخش مسقف آن هم ۲۰۰ متر است که تا پایان سال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. در تونل استاد معین نیز حفاری‌ها انجام شده و ساخت دیواره‌های رمپ آن هم به پایان رسیده است و ۲ ماه دیگر این تونل افتتاح می‌شود.

مسابقه فرشتگان و ستارگان

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما؛ امروز یکسری فرشته با یکسری ستاره مسابقه داشتند، یکی از این فرشته‌ها اسمش محمد است که به سندروم دان مبتلاست و هرکدام از آنها یک نوع معلولیت داشتند ولی برای اینکه خودشان را نشان دهند، حسابی گرم کردند. در نتیجه فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و لحظات زیبایی را بعد از این بازی به نمایش گذاشتند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

(ویدئو) تصاویر حادثه دلخراش تالار عروسی سقز

فراروفرارو14 ساعت قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حادثه آتش سوزی تالار عروسی سقز ۱۱ نفر کشته برجا گذشت. انفجار گاز تالار عروسی سقز ۱۱ کشته برجا گذاشتوی اظهار داشت: مصدومان این حادثه هم اکنون در بیمارستان تحت مداوا هستند و اعضای مدیریت بحران نیز در حال ارایه خدمت به آسیب دیدگان هستند و علاوه بر آن بیمارستان‌های شهر‌های اطراف سقز از جمله شهرستان‌های بانه، دیواندره، سنندج، بوکان و مهاباد نیز به حالت آماده باش در آمده‌اند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز نیز گفت: ساعت ۹:۵۵ از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش آتش سوزی کپسول گاز در تالار مانگه شه و سقز اعلام شد، نیروی‌های آتش نشانی با سه دستگاه بلافاصله در محل حاضر شده و آتش سوزی را مهار کردند. محمد دولتی اظهار داشت: در این حادثه به علت ازدحام مردم در بیرون رفتن از تالار مراسم، چندین نفر مصدوم شدند. وی با بیان اینکه این حادثه خسارت مالی به تالار وارد کرده تاکید کرد: هم اکنون آتش سوزی مهار شده و نیرو‌های امدادی در حال انتقال مصدومین به بیمارستان‌های سقز هستند.

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

اخبار بیشتر