اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۳ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۳ آذرماه

قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ +جدول
اقتصادنیوز: در بازار روز خودر‌و، سراتو با ۴ میلیون تومان کاهش به قیمت ۳۱۶ میلیون تومان رسید و کیا اسپورتیج ۲۰۱۷ با ثبات در نرخ با قیمت ۶۷۵ میلیون تومان معامله شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس معاملات انجام شده امروز (۳ آذر ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان همراه است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، سراتو نسبت به معاملات ۲ آذر ۹۸ با کاهش۴ میلیون تومانی به قیمت میلیون ۳۱۶ تومان خرید و فروش شد؛ همچنین دنا پلاس تور بو به مبلغ ۱۷۷ میلیون تومان معامله شد که این عدد بیانگر افزایش ۲ میلیون تومانی است.

سمند ال ایکس، پژو جی ال ایکس و پژو ۲۰۷ اتوماتیک با کاهش میانگین یک میلیون تومانی به ترتیب به قیمت ۸۳ میلیون تومان، ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۷۱ میلیون تومان فروخته شدند.

سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۳۲ به ترتیب با مبلغ ۵۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۴۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند که این اعداد بیانگر کاهش ۳۰۰ هزار تومانی است.

پژو پارس ۱۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۸۷ میلیون تومان خرید و فروش شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی است.

تیبا با افزایش یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به نرخ ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

ساینا و تیبا ۲ با افزایش میانگین ۵۰۰ هزار تومانی به ترتیب به قیمت ۶۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۶۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) ۱۰۴ میلیون تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک ۱۷۶ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۴۹ میلیو تومان، پژو صندوقدار ۱۰۳ میلیون تومان، رنو تندر پلاس دنده‌ای ۱۵۰ میلیون تومان، رانا ال ایکس ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رنو ساندرو اتوماتیک ۱۹۱ میلیون تومان بدون تغییر در نرخ معامله شدند.

قیمت روز خودروهای داخلی

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند LX۸۳,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX۷۷,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس۱۰۳,۴۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2۸۷,۰۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک۱۷۶,۰۰۰,۰۰۰
سایپا 111۵۳,۴۰۰,۰۰۰
سایپا 131۴۹,۰۰۰,۰۰۰
 سایپا 132۴۹,۸۰۰,۰۰۰
سراتو ۳۱۶,۰۰۰,۰۰۰
ساینا۶۳,۶۰۰,۰۰۰
تیبا 2۶۲,۸۰۰,۰۰۰
تیبا۵۸,۳۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۷,۰۰۰,۰۰۰
دنا۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۱۷۱,۰۰۰,۰۰۰
پژو صندوقدار۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ای ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX۸۶,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو اتوماتیک۱۹۱,۰۰۰,۰۰۰

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی با توجه به روند افزایش قیمت خودروهای خارجی در کشور شاهد نوسانات جزئی در نرخ ماشین‌های وارداتی در بازار هستیم و امروز (۲ آذر ۹۸) در بازار آزاد قیمت خودروهای خارجی با ثبات نسبی همراه است.

طبق آخرین قیمت خودرو، هیوندای النترا ۲۰۱۸ نسبت به معاملات ۲ آذر ۹۸ با ثبات در نرخ به قیمت ۴۶۵ میلیون تومان خرید و فروش شد.

میتسوبیشی ASX فول ۵۵۰ میلیون تومان، کیا سورنتو (۲۰۱۷) ۹۲۰ میلیون تومان، کیا اسپورتیج (۲۰۱۷) ۶۷۵ میلیون تومان، هیوندای سانتافه. فول. ۶ رادار ۷۷۰ میلیون تومان، لکسوس NX۳۰۰ H هفت کلید (۲۰۱۷) یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت معامله شدند.

قیمت روز خودرو‌های خارجی

مدل خودروقیمت (تومان)
  رنو کولئوس 2018۹۳۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تلیسمان 2018۶۹۰,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی ASX فول 2018۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا CH-R تیپ لانچ 2018۷۴۰,۰۰۰,۰۰۰
  تویوتا راو 4 مدل 2018 (الفطیم)۹۱۵,۰۰۰,۰۰۰
کیا اپتیما  2017۷۱۰,۰۰۰,۰۰۰
  کیا سورنتو 2017۹۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اسپورتیج 2017۶۷۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید +GLS۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای النترا 2018۴۶۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سانتافه . فول . 6 رادار۷۸۰,۰۰۰,۰۰۰
لکسوس NX300 H هفت کلید 2017۱,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰
نیسان جوک (اسپورت)۴۹۵,۰۰۰,۰۰۰

این مطلب برایم مفید است بلی ۲ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

از خودروسازی به اندازه کافی کشیده‌ایم دیگر اینترنت را انحصاری نکنید

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
از خودروسازی به اندازه کافی کشیده‌ایم دیگر اینترنت را انحصاری نکنید
ساعت 24-همه آنهایی که دم از پیام رسان‌های داخلی می‌زدند به تلگرام برگشتند. مسؤولان کشور هم در توییتر با مردم حرف‌هایشان را در میان گذاشتند.

با چاقو آدم می‌کشند. با چاقو جراحی می‌کنند. با چاقو میوه پوست می‌کنند. با چاقو از خود دفاع می‌کنند. با این کاربردها به نظر شما چاقو بد است یا خوب؟

چاقو بد است چون گاهی جان آدم را می‌گیرد و خوب است چون گاهی جان آدم را نجات می‌دهد. چاقو فقط یک مثال است برای اینکه نشان بدهیم نه خوبی مطلق وجود دارد نه بدی مطلق.

اینترنت هم درست مثل چاقو است. هزار خوبی دارد و هزار بدی. با آن باید چه کرد؟ به خاطر خوبی‌ها چشم خود را به بدی ببندیم یا به خاطر بدی‌ها از خوبی‌ها بگذریم.

احمد خاتمی امام جمعه تهران می‌گوید: «هرچه زودتر اینترنت بومی و ملی را راه‌اندازی کنید و در رابطه با شبکه‌های خارجی اگر بنا به باز کردن است، تقاضا می‌کنم باز باز نکنید.»

کاش آقای خاتمی در مورد این «باز باز» کمی توضیح می‌دادند. نه اینترنت را می‌شود بست نه می‌شود آزادانه در اختیار همه گذاشت. وقتی ما نوجوان بودیم اجازه نداشتیم بعد از ساعت ۷ یا ۸ شب، بیرون از خانه باشیم. ما در بیرون از خانه فقط فوتبال بازی می‌کردیم اما تاریکی شب یک هشدار بود برای خانواده‌ها.

واقعا قرار نیست کودکان و نوجوانان به همه سایت‌ها دسترسی داشته باشند. در بسیاری از کشورهای جهان هم همین است. در ایران هم باید اینگونه باشد.

اما اگر منظور این است که میزان دسترسی مردم را به اینترنت جهانی کم کنیم باید بگویم سخت در اشتباه هستیم. امروز جهان به معنای واقعی کلمه دهکده است که مردم به راحتی به هم دسترسی دارند. پیام رسان داخلی خوب بسازید. شبکه جست‌وجوی ملی راه‌اندازی کنید. اجازه بدهید آنها با شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی رقابت کنند. اجازه بدهید خود مردم آنها را انتخاب کنند نه اینکه شما آنها را به مردم تحمیل کنید.

یادتان هست بعد از فیلتر کردن تلگرام چقدر برای رفتن به شبکه‌های اجتماعی ایرانی تبلیغ شد؟ عاقبت این همه در بوق و کرنا کردن چه شد؟ همه آنهایی که دم از پیام رسان‌های داخلی می‌زدند به تلگرام برگشتند. مسؤولان کشور هم در توییتر با مردم حرف‌هایشان را در میان گذاشتند.

دیگر زمان انحصار و محدودیت گذشته است و دنیا رو به رقابت آورده است. خوشبختانه در ایران توانایی راه‌اندازی پیام رسان‌های خوب داخلی وجود دارد. از آنها حمایت کنیم تا وارد بازار رقابت شوند. بازار خودرو مثال خوبی است. واقعا اگر در این بازار رقابت بود، بازهم شاهد تولید پراید، تیبا و امثال اینها بودیم؟

در روزگاری نه چندان دور با ویدیو مخالفت شد. مخالفت‌ها راه به جایی نبرد و ویدیو بخشی جداناپذیر میزهای تلویزیون ایرانیان شد. بعد ماهواره آمد و پشت آن اینترنت. نمی‌شود جلوی پیشرفت دنیا را گرفت.

بومی سازی به معنای محدود سازی نیست. تمام کشورهای جهان که در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند از راه رقابت به هدف خود رسیده‌اند نه ایجاد انحصار. یکی از مشکلات اساسی ایران در تمام این سال‌ها این بوده است که در بسیاری از مسائل دچار انحصار شده‌ایم. نمونه‌اش همین صداوسیما. واقعا اگر تلویزیون خصوصی داشتیم که با صداوسیما رقابت می‌کرد باز شاهد یکه تازی و خود رای بودن این رسانه بودیم؟

ما کار سختی برای پیشرفت نداریم چون این راه توسط گذشتگان رفته شده است و ما فقط باید دوباره در این مسیر گام برداریم. احتیاج به کندن کوه، ایجاد تونل و زدن بزرگ‌راه نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

دستور ترخیص ۱۰۰۰ دستگاه خودرو وارداتی درگمرک

مهرخبرگزاری مهر
دستور ترخیص ۱۰۰۰ دستگاه خودرو وارداتی درگمرک
ساری-سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران، ازدستور مرجع قضایی برای ترخیص بیش از هزار دستگاه خودروی سواری که درگمرک کشور متوقف هستند، خبر داد.

احمد ذاکری در سفر به مازندران درگفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت با دستور مرجع قضایی، دستور ترخیص بیش از هزار دستگاه خودروی سواری وارداتی داده شده وتشریفات آن درحال انجام است.

وی، مشکل توقف خودروهای سواری وارداتی، را بدون ثبت سفارش داخلی اعلام واضافه کرد، که دولت ثبت سفارش خودرو را ممنوع کرده وبرخی از این خودروها دارای مشکلات قضایی بودند که البته این موضوع‌های هیچ ارتباط به گمرک نداشته است.

ذاکری اضافه کرد، که انشاله هرچه زودتر تکلیف خودروهای دپوشده درگمرک تعیین تکلیف و ترخیص شود.

ترخیص کالا از گمرک به کمتر از ۲ ساعت

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران، دربخش دیگری به کاهش زمان ماندگاری کالا در گمرکات اشاره کرد وگفت: اکنون هم در بحث واردات وهم صادرات کالا از گمرکات با راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی کاهش قابل توجهی داشته است.

ذاکری با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی، دیگر نیازی به مراجعه حضوری صاحب کالا درگمرک نیست، اضافه کرد، صاحب کالاهای صادراتی ونیز وارداتی با استفاده از سامانه جامع امورگمرکی، اظهار خود را ثبت وبا ارزیابی محل تشریفات اداری کالای خود را درگمرک انجام می‌دهد.

وی ادامه داد، تا پیش از راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی میزان ترخیص کالا در گمرکات از ۱۰ تا ۱۵ روز ودربرخی مواقع بیشتر ازاین زمان معطل بوده که اکنون این وضعیت به کمتر از دو ساعت در بحث صادرات کاهش یافته است.

رشد مثبت صادراتی ایران

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران، دربخش دیگری بدون اشاره به حجم کالاهای وارداتی ونیز صادراتی امسال از کشور گفت، که صادرات کالا امسال ازگمرکات کشور رشد قابل توجه ومثبتی را داشته است.

ذاکری به عواملی که باعث افزایش حجم بالای صادرات ازگمرکات کشور شده اشاره کرد وافزود: گمرک ایران در سال‌های اخیر با فراهم کردن شرایط مناسب به خصوص دربخش صنعت، که قانون نیز پیش بینی‌های لازم را داشته ازجمله، تسهیلات درترخیص وانبارهای اختصاصی وکاهش زمان ترخیص کالا توانسته درجهت افزایش مثبت صادرات درسال جاری قدم بردارد.

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین قیمت خودرو‌های پرتیراژ وارداتی امروز ۳ آذر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
جدیدترین قیمت خودرو‌های پرتیراژ وارداتی امروز ۳ آذر
خبرگزاری میزان- قیمت خودرو‌های پرتیراژ وارداتی در بازار امروز یکشنبه ۳ آذر منتشر شد. تاریخ انتشار: 10:15 - 03 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۰۴۳۹

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان،قیمت امروز خودرو‌های پرتیراژ وارداتی در بازار به شرح زیر است.بیشتر بخوانید:مقایسه خودرو پژو پارس LX و دنا پلاس

جدیدترین قیمت خودرو‌های پرتیراژ وارداتی امروز ۳ آذر - 2

منبع: دنیای اقتصاد

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

استقبال کم‌سابقه از خودروی برقی جدید تسلا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
استقبال کم‌سابقه از خودروی برقی جدید تسلا
الون ماسک مدیرعامل شرکت تسلا می‌گوید بیش از 146 هزار سفارش برای خرید خودروی برقی جدید این شرکت موسوم به سایبر تراک دریافت کرده است.

رونمایی از سایبر تراک که تازه‌ترین خودروی برقی تسلا محسوب می‌شود، روز گذشته انجام شد و منتقدان نظرهای مختلفی در مورد قابلیت‌های آن داشته‌اند.

استقبال کم‌سابقه از خودروی برقی جدید تسلا - 1

با این حال به نظر می‌رسد سایبرتراک که یک خودروی مستحکم و مقاوم با شیشه‌های ضدگلوله است، در مجموع مورد پسند خریداران قرار گرفته است. به گفته ماسک ۱۷ درصد از علاقمندان مدل تک موتوره این خودرو را سفارش داده‌اند. همچنین ۴۲ درصد مدل دو موتوره و ۴۱ درصد مدل سه موتوره را برای خرید انتخاب کرده‌اند.

ادعاهای تسلا در مورد نشکن بودن شیشه سایبرتراک در زمان رونمایی از آن زیر سوال رفت، زیرا شیشه‌های خودروی مذکور به علت برخورد یک توپ فلزی به شدت آسیب دیدند، اما حتی این مشکل جدی هم باعث کاهش سفارش خرید خودروی مذکور نشد.

قرار است تولید خودروی سایبرتراک از سال ۲۰۲۱ آغاز شود. قیمت مدل پایه خودروی یادشده ۳۹۹۰۰ دلار اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نخستین خودروی برقی «لکسوس» وارد بازار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
نخستین خودروی برقی «لکسوس» وارد بازار می‌شود
شرکت خودروسازی ژاپنی که وظیفه طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس شرکت تویوتا را بر عهده دارد، به زودی نخستین خودروی برقی خود را به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، لکسوس، شرکت خودروسازی ژاپنی که وظیفه طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس شرکت تویوتا را بر عهده دارد، به زودی نخستین خودروی برقی خود را به بازار عرضه می‌کند.

این شرکت خودروسازی تأکید کرده است، این مدل در حال حاضر برای آمریکا نیست؛ UX ۳۰۰e یک نسخه الکتریکی از کراس اوور است که افراد از قبل با آن آشنایی داشتند.

شرکت لکسوس در سال ۱۹۸۹ توسط مدیرعامل وقت تویوتا؛ ایجی تویودا در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد و با این وجود، قرار نیست نخستین خودروی برقی این شرکت در‌آمریکا به فروش برسد.

نسخه الکتریکی کراس اوور با تغییرات بسیار جدی و اساسی به یک نسخهجدیدالکتریکی تبدیل شده است.

لکسوس قصد دارد UX ۳۰۰e را در سال ۲۰۲۰ به چین منتقل کند و پس از آن انگلیس و در اروپا در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود.

این خودروساز تاکنون از عرضه جدیدترین خودروی خود در ایالات متحده نام نبرده است.

نخستین خودروی برقی «لکسوس» وارد بازار می‌شود - 8

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی بی‌ام‌دبلیو سری۸ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک1 روز قبل
خودرو «بی‌ام‌دبلیو سری۸ / BMW ۸ Series» در دسته خودروهای کوپه لاکچری قرار می‌گیرد و بعد از مدت‌های زیادی دوباره به خط تولید بی‌ام‌‎دبلیو برگشته است. پیش از این بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ هم یک مدل سری۸ توسط بی‌ام‌دبلیو عرضه شد که طرفداران خاص خود را داشت. اما این نسل جدید از سری۸ توانسته توجه بسیار بیشتری را به خود جلب کند. این خودرو به دو صورت کوپه دو در و کروکی دو در عرضه می‌شود. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

تبدیل خودرو‌های بنزینی به گازسوز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با اصلاح قیمت بنزین این روز‌ها اقبال صاحبان خوردو‌های دوگانه سوز به سمت جایگاههای سوخت گاز بیشتر شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نهایت بهترین توصیه برای کسانی که می‌خواهند خوردو هایشان را گازسوزکنند این است که حتما به مراکز مجاز برای نصب سیستم گاز سوز روی خودرو‌ها مراجعه کنند و به هیچ وجه کپسول دست دوم بر روی خودرو هایشان نبندند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

اخبار بیشتر