پیامدهای قطع سراسری اینترنت کشور به مدت ۱ هفته چه بود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

پیامدهای قطع سراسری اینترنت کشور به مدت ۱ هفته چه بود؟

سقوط آزاد تئاتر در بی‌اینترنتی و ردپای گمشده تلویزیون

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سقوط آزاد تئاتر در بی‌اینترنتی و ردپای گمشده تلویزیون
تلویزیون در روزهای اختلال اینترنتی در کشور می‌توانست حامی هنرمندان تئاتر باشد؛ اما در این بزنگاه نیز رسانه ملی توجهی به این هنر نادیده گرفته شده، نداشت.

- اخبار فرهنگی -

خبرگزاری تسنیم- احسان زیورعالم

کافی بود گزارش یکی از خبرگزاری‌ها را بخوانید تا متوجه شوید در یک هفته اخیر فروش نمایش‌ها در تهران به میزان ۷۰درصد سقوط کرده است. این در حالی است که ماه‌های آبان و آذر به دلایل مختلف از ماه‌های کم‌فروغ تئاتر به حساب می‌آیند. به عبارتی برای عمده هنرمندانی که سکه شانسشان برای این دو ماه ضرب شده بود، بار یک شکست تجاری ناخواسته مضاعف شد. این وضعیت زمانی بغرنج‌تر می‌شود که تئاتر به دو دلیل به شدت وابسته به فضای مجازی شده است. نخست آنکه برخلاف دهه‌های گذشته دیگر خبری از فروش در گیشه تئاتر نیست. کلیت فروش نمایش‌ها به سه سامانه‌ای اختصاص یافته است که برخی معتقدند وجودشان چندان هم به نفع تئاتری‌ها نیست. سامانه‌ها به سبب سهیم بودن در فروش نمایش‌ها، عملا نقش یک واسطه را ایفا می‌کنند و در این واسطه‌گری سعی بر آن دارند نمایشی بهتر دیده شود و نمایشی کمتر تا به نحوی فروش‌های تضمینی برای برخی آثار - با قابلیت مخاطب بیشتر - فراهم کنند. هر چند این مسأله مبهم است؛ اما با وجود این سامانه‌ها، نقش گیشه‌های سالن‌ها به شدت کمرنگ شده است. به قول قدمای تئاتری، دیگر خبری از صف خرید بلیت تئاتر نیست.

هر چند در کشورهای اروپایی هنوز مفهوم گیشه و یا خرید بلیت از فروشگاه‌های فرهنگی زنده و جاری است، مشخص نیست چرا سالن‌های تئاتری در ایران چنین وابسته به سامانه‌های اینترنتی شده‌اند. حتی با گشت و گذاری در سایت Playbill به عنوان مرجع تئاتر آمریکا، می‌توان دید سامانه‌های فروش نمایش‌های در سالن‌های مختلف برادوی مستقل است. حتی در این سایت علاوه بر فروش آنلاین هنوز رزرو تلفنی و خرید حضوری به عنوان گزینه‌های موجود تبلیغ می‌شود.

اما این تنها حلقه مفقوده افت ۷۰درصدی فروش نمایش‌ها نیست. به‌خصوص آنکه برخلاف رویدادهای تاریخی دیگر، این بار چهارراه ولیعصر یک هفته آرامی را تجربه کرده بود. مشکل دوم نبود بسترهای تبلیغاتی بود. برخلاف سینما - که البته آن هم به سبب وابستگی فروش به سامانه اینترنتیش با افت روبه‌رو بود - تئاتر فاقد بسترهای تبلیغاتی مناسب است. با کمی جستجو درخواهید یافت که در نبود تبلیغات شهری، گران شدن استندهای شهری توسط شهرداری تهران، گران بودن کالاهای فرهنگی از جمله تئاتر در تلویزیون، تنها بستر مناسب برای تبلیغ اینستاگرام است. ایرانیان در میان مصرف‌کنندگان این شبکه جهانی در رتبه هشتم ایستاده‌اند و مصرف بالای ترافیک اینترنتی در اینستاگرام نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی به سبب بصری بودنش، فرصت‌های خوبی برای تبلیغات تئاتر فراهم کرده است. تبلیغاتی که برای یک بار پخش شدنش از تلویزیون می‌توانست هزینه هنگفتی روی دست تولیدکنندگان تئاتر بگذارد. ارقامی که حتی از تولید آن نمایش نیز فراتر می‌رود.

در این وانفساست که تلویزیون با حذف تئاتر از کنداکتور خود، شرایط را برای شکست تجاری یک حرفه هنری را پدید می‌آورد. البته این حرفه همانند حرفه‌های پیشه‌وری نیست که نبودشان چندان بر سازمان عریض و طویل تلویزیون تأثیر بگذارد؛ بلکه با حرفه‌ای روبه‌روییم که نقش مستقیمی بر تولیدات تلویزیونی دارد. در همین ایام که تلویزیون به سریال‌های بسیارش می‌نازد، این بازیگران، نویسندگان و هنرمندان تئاتری هستند که به این آثار تلویزیونی رونق داده‌اند و مهمتر از همه آنکه در نبود رشته‌هایی چون بازیگری تلویزیونی و حتی سینمایی، این دانشکده‌های تئاتری هستند که بستر تولیدات تلویزیونی را فراهم می‌کنند.

هر چند درباره نقش منفی تلویزیون بر تئاتر می‌توان مفصل صحبت کرد؛ اما در یک هفته‌ای که گذشت تلویزیون به عنوان رسانه برخط و مهمترین ابزار ارتباطی مردم تلاشی برای کمک به تئاتر نکرده است. هیچ برنامه ویژه‌ای تدارک نمی‌بیند و حتی در حوزه خبر شیوه‌های دسترسی به سامانه‌های فروش بلیت تئاتر - که همانند دیگر فضای مجازی داخلی دردسترس بودند - اطلاع‌رسانی نمی‌کند.

این روزها عدم‌حمایت تلویزیون از تئاتر بیش از پیش حس می‌شود. نبود برنامه‌هایی با موضوع معرفی نمایش‌های روی صحنه یا حتی ShowTalkهای جذاب - که در تمام دنیا مرسوم است - عاملی شده است برای ندانستن مردم از وضعیت تئاتر کشور. هر چند تئاتر در این روزها هنری گران‌قیمت است؛ اما برخلاف تصور هنوز بخش مهمی از تئاتر تهران و ایران ارزان است و شرایط برای حضور تمامی اقشار در سالن‌های تئاتری فراهم است، تنها نیاز به اطلاع‌رسانی درست است. اتفاقی که در رسانه ملی نادیده گرفته می‌شود.

هر چند محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران به ایلنا گفته است «با توجه به شرایط این روزها، قطع بودن شبکه‌های اجتماعی و ضرر و زیان مادی و معنوی تئاترها، شورای شهر و شهرداری تهران آماده مساعدت برای بهبود شرایط هنرهای نمایشی هستند تا دست‌کم به لحاظ تبلیغات شهری، موقعیت مناسبی برای گروه‌های تئاتری فراهم شود»؛ اما آیا استندهای منطقه یازده - که منطقه چندان مسکونی نیست - کفایت می‌کند؟

خواندن خبر در سایت منبع

پیام وزیر ارتباطات پس از وصل شدن اینترنت خانگی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پیام وزیر ارتباطات پس از وصل شدن اینترنت خانگی
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه شب در ارتباطی ویدیویی از عموم مردم به دلیل قطع اینترنت و مشکلات ناشی از آن در یک هفته اخیر عذرخواهی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در این ویدیو که روی سایت وزارت ارتباطات منتشر شده اظهار کرد: قطع شبکه بین‌المللی اینترنت مشکلات بسیاری را در زندگی مردم ایجاد کرد و از مشکلات عدیده ایجاد شده در یک هفته اخیر به واسطه تماس‌های فراوان مطلع هستم. خانواده‌های خارج کشور از حال عزیزانشان در ایران باخبر نشدند و دانشجویان و اساتید که در این مدت از دسترسی به منابع علمی بین‌المللی محروم بودند و برخی شرکت‌های صادراتی و وارداتی نیز دچار خسارت شدند.

او اظهار کرد: مسؤولیت خطیر حفظ امنیت و آرامش کشور با مراجع عالی امنیتی است و تصمیم محدودیت اینترنت به دلیل حفظ آرامش جامعه اخذ و به اپراتورها ابلاغ شد؛ به عنوان وزیر ارتباطات، دغدغه حفظ دسترسی آحاد مردم و تأمین نیاز کارهای مبتنی بر کسب کار اینترنتی را داشتم و معتقدم زندگی بدون فضای مجازی و شبکه جهانی قابل تصور نیست.

به گفته وزیر ارتباطات، برای گردش آزاد اطلاعات و جلوگیری از اختلال در فعالیت خبرنگاران برای جمع زیادی از آنان دسترسی به اینترنت ایجاد شد؛ همچنین اغلب دفاتر خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و روزنامه‌ها را به اینترنت متصل کردیم. در مرحله بعد، برای آنکه کسب و کارها و احتیاجات اولیه مردم مختل نشود اقداماتی صورت گرفت تا بانک‌ها طبق روال معمول به فعالیت خود ادامه دهند.

او افزود: تاکسی‌های اینترنتی که ۲٫۳ میلیون راننده و ۱۰ میلیون متقاضی دارند، فروشگاه‌های اینترنتی و یا سرویس فروش بلیت مسافرتی از جمله مواردی هستند که اگر در آنها اختلال ایجاد می‌شد، زندگی مردم نیز دچار مشکل می‌شد؛ این کار بزرگی بود و وزارت ارتباطات در زیرساخت تلاش‌های بسیاری انجام داد و هدف از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، حفاظت از منافع مردم در این شرایط بود نه قطع ادامه ارتباط با شبکه جهانی.

وی تاکید کرد: پیگیری‌های زیادی داشتیم تا با رفع محدودیت، اینترنت را به زندگی مردم برگردانیم؛ شخصا از ساعت اول محدودیت، پیگیری‌ها را انجام دادم و از پنجشنبه گذشته شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، ادارات و دفاتر خدمات عمومی به اینترنت متصل شدند، شنبه اینترنت ثابت خانگی برقرار شد و این پیگیری‌ها در تعامل مستمر با مراجع امنیتی ادامه دارد.

به گفته او برخی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود تلاش می‌کنیم آن را جبران کنیم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته‌های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید کنند؛ همچنین بسته یک گیگ اینترنت هدیه نیز به همه مشترکان اعطا می‌شود و مردم می‌توانند با شمارگیری #۹۸* این بسته اینترنتی را فعال کنند. به نوبه خود بابت همه مشکلات به وجود آمده در زمان قطع اینترنت برای مردم به عنوان عضوی از دولت و حاکمیت عذرخواهی کرده و لحظه‌ای از انجام وظایف خود فروگذاری نمی‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

دشمن از قطع اینترنت عزا گرفت

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دشمن از قطع اینترنت عزا گرفت
شکرالله بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، با بیان اینکه دشمنان از طریق اینترنت درحال انجام هماهنگی با نیروهای داخلی خود جهت انجام عملیات‌هایی علیه کشور بودند، گفت: باید امروز به نیروهای نظامی اعم از انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش که قاطعانه در مقابل این اراذل ایستادند تبریک بگوییم.

اعتمادآنلاین| شکرالله بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، صبح یکشنبه در مراسمی که به مناسبت هفته بسیج با حضور سردار سالار آبنوش فرمانده عملیات سازمان بسیج مستضعفین در سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد، گفت: مقاومت‌های جانانه‌ای که بسیج در طول زمان انقلاب اسلامی از زمان تشکیل تا امروز انجام داده، برای همه شگفت انگیز است که وقتی او پایه عرصه انقلاب و حوادث می‌گذارد مانند آبی روی آتش است و قصه تمام می‌شود.

وی همچنین با اشاره حضور نیروهای بسیج در جبهه‌های ۸ سال دفاع مقدس، بر لزوم بیان دستاوردهای این دوران به نسل‌های جوان تاکید کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز دشمن با تمام وجود به ما حمله کرده است، اظهار کرد: در این چند روزه که اینترنت قطع شد، آنها که داروی کودک سرطانی را تحریم کردند، بسیار غصه خوردند و عزا گرفتند.

بهرامی ادامه داد: اروپایی‌ها که برخی امروز تشنه به دنبال آنها می‌گردند، بدتر از آمریکایی‌ها هستند. آنها به دریوزگی افتادند و به ژاپن و فرانسه متوسل شدند تا به گونه‌ای خود را در ایران جا بیاندازند و گفتند که شما فقط در یک جلسه با آمریکایی‌ها بنشینید و مذاکره کنید، همه چیز حل می‌شود؛ این درحالی است که بیش از دو سال مذاکرات با آمریکا و کشورهای دیگر طول کشید و عهد نامه را امضا کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان از طریق اینترنت درحال انجام هماهنگی با نیروهای داخلی خود جهت انجام عملیات‌هایی علیه کشور بودند، گفت: باید امروز به نیروهای نظامی اعم از انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش که قاطعانه در مقابل این اراذل ایستادند تبریک بگوییم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: ممکن است (در اتفاقات اخیر) کسی هم به صورت عبوری لطمه‌ای خورده باشد؛ که این اتفاق نیز در جنگ‌های شهری طبیعی است چرا که سخت‌ترین جنگ و برخورد جنگ‌های شهری که مردم در آنها حضور دارند.

بهرامی با انتقاد نامه برخی فعالان سیاسی بعد از سهمیه بندی بنزین و شکل گیری ناآرامی‌ها، اظهار کرد: امروز وظیفه ما این است که منافقین و انسان‌های مذبذب و آنهایی که دین و ایمان ندارند و همواره حرف دشمن را میزنند و وسط فتنه علیه نیروهای انتظامی و امنیتی و بسیج و سپاه

بیانیه امضا می‌کنند را بشناسیم. آیا این رواست؟ آیا این افراد می‌دانند چه کار می‌کنند و با چه کسانی هم پیاله میشوند؟ یکسری افراد در وسط فتنه درحال ایجاد فتنه‌ای دوم علیه نیروهای امنیتی هستند.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده شده به کشور در پی اتفاقات روزهای گذشته گفت: در شهر صدرای شیراز یک بانک باقی نمانده است؛ در غرب تهران نیز آسیب‌های بسیاری به اموال عمومی و خصوصی مردم وارد شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان همه چیز را تحریم کردند، اما می‌گویند فضای مجازی باید باز باشد، تاکید کرد: مسئولان تلاش بسیاری کردند تا ارتباط اینترنت قطع نشود، اما در نهایت دیدند که اینطور نمی‌شود و مجبور شدند اینترنت را قطع کنند. حال دشمنان ما عزا گرفته‌اند که چرا مدتی است اینترنت قطع شده و نتوانستند کاری انجام دهند.

بهرامی با تاکید بر لزوم مراقبت جوانان از شبهه افکنان و شناختن آنها، گفت: مشاهده می‌کنیم همین که گوشه‌هایی از فضای مجازی باز شده، دشمنان چه کارهایی انجام می‌دهند؛ آنها قلب قرآن را نشانه گرفته‌اند اما انسان مسلمان نباید دو دل باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه دشمنان می‌خواستند برجام‌های دیگری را به ما تحمیل کنند که برجام موشکی در راس برنامه‌های آنها بود، به رزمایش اخیر نیروی پدافند هوایی ارتش در منطقه عمومی سمنان اشاره و تصریح کرد: در رزمایش اخیر ارتش در سمنان قدرت و دقت موشک‌های دقیق و نقطه زن نیروهای مسلح را مشاهده کردیم.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

اعتبار اینترنت کاربران شرکت مخابرات ایران افزایش می‌یابد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
اعتبار اینترنت کاربران شرکت مخابرات ایران افزایش می‌یابد
سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، با اشاره به قطعی به وجود آمده در اینترنت بین الملل در چند روز گذشته، در کشور گفت: اعتبار مشترکین اینترنت پرسرعت مخابرات افزایش می یابد.

اعتمادآنلاین| سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، گفت: با توجه به محدویت هایی که در زمینه اینترنت کشور به وجودآمده بود، اعتبار اینترنت کاربران شرکت مخابرات ایران افزایش یافته و به ماه بعد انتقال می‌یابد.

وی همچنین در راستای توجه بیشتر به حقوق کاربران اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ایران افزود: به منظور جبران کسری پیش آمده در فعالیت‌های اینترنتی، مانده FUP مجاز مصرف نشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال می‌یابد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: در همین راستا ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد تمام مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: سعی و تلاش شرکت مخابرات همواره ارائه خدمات بهتر و سرویس‌های متنوع برای همه مشتریان درکوتاه‌ترین زمان است.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

مجلس در جریان میزان خسارت قطع اینترنت به شرکت‌ها قرار گرفت

فارسخبرگزاری فارس
مجلس در جریان میزان خسارت قطع اینترنت به شرکت‌ها قرار گرفت
رئیس فراکسیون مستقلان مجلس با اشاره به حضور آذری جهرمی در نشست صبح امروز این فراکسیون گفت: وزیر ارتباطات گزارشاتی درباره چگونگی قطع و وصل اینترنت و میزان خسارات وارده به شرکت‌های مختلف دولتی و غیردولتی ارائه کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس فراکسیون مستقلان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست صبح امروز این فراکسیون گفت: در جلسه امروز محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این فراکسیون حاضر شده و گزارشاتی را درباره حوزه فعالیت‌های خود ارائه کرده است.

وی افزود: دخالت‌های آمریکا عامل بزرگ تحریم آزادی‌های مختلف در دنیا است و در حال حاضر حتی توئیتر برخی از مقامات آمریکایی هم از سوی دولتمردان آمریکا محدود شده است.

رئیس فراکسیون مستقلان مجلس تاکید کرد: تحریم آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطعا محکوم است.

وی اظهار داشت: یکی از قطعی اینترنت در داخل ایران دخالت‌های بی‌جای آمریکا در کشورمان است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: در نشست صبح امروز فراکسیون مستقلان، وزیر ارتباطات گزارشاتی را درباره چگونگی قطع و وصل اینترنت و میزان خسارات وارده به شرکت‌های مختلف دولتی و غیردولتی ارائه کرد.

وی تصریح کرد: طبق گزارش وزیر ارتباطات متاسفانه برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و استارتآپ‌های فعال به دلیل این قطعی اینترنت خسارت‌هایی را متحمل شدند.

رئیس فراکسیون مستقلان مجلس گفت: با توجه به شرایط موجود در کشورمان و بروز اغتشاشات از سوی اشرار چاره‌ای جز قطع اینترنت وجود نداشته است که البته این موضوع هم تدبیر هوشمندانه‌ای محسوب می‌شود.

جعفرزاده تصریح کرد: در برخی از محل‌ها به دلیل قطعی اینترنت کوتاهی صورت گرفته است اما در نشست صبح امروز فراکسیون مستقلان با حضور وزیر ارتباطات مقرر شد تا این کوتاهی‌ها جبران شود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

اتصال اینترنت همراه در استان‌های کشور آغاز شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
اتصال اینترنت همراه در استان‌های کشور آغاز شد
بر اساس اطلاعات واصله، اینترنت همراه در 10 استان کشور امروز وصل می‌شود.

بر اساس اطلاعات واصله، اینترنت همراه در ۱۰ استان کشور امروز وصل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

اخبار بیشتر