برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران لغو شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران لغو شد

«حسن رنگرز» درباره تعویق جام جهانی کشتی در ایران توضیح داد + ویدئو

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
«حسن رنگرز» سخنگوی فدراسیون کشتی درباره تعویق جام جهانی کشتی گفت: «همه چیز برای برگزاری مسابقات آماده بود که طی نامه‌ای که شب گذشته از طرف فدراسیون جهانی به دست ما رسید، مسابقات به تعویق افتاد.»

اعتمادآنلاین| «حسن رنگرز» سخنگوی فدراسیون کشتی درباره تعویق جام جهانی کشتی گفت: «همه چیز برای برگزاری مسابقات آماده بود که طی نامه‌ای که شب گذشته از طرف فدراسیون جهانی به دست ما رسید، مسابقات به تعویق افتاد.»

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

علاقه‌ای به میزبانی جام‌جهانی کشتی نداشتیم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
علاقه‌ای به میزبانی جام‌جهانی کشتی نداشتیم
حسن رنگرز، سخنگوی فدراسیون کشتی با بیان اینکه جام جهانی کشتی یک رویداد درجه 2 یا 3 محسوب می شود، گفت: میزبانی از این رقابت ها تعهد فدراسیون قبلی بود و بر دوش فدراسیون جدید گذاشته شده بود و ما موظف به انجام تعهدات فدراسیون بودیم.

اعتمادآنلاین| حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی در نشست خبری خود که در سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار شد، با بیان اینکه فدراسیون کشتی خود را مکلف به پاسخگویی به رسانه‌ها در هر شرایطی می‌داند، درباره لغو میزبانی ایران از جام جهانی کشتی فرنگی و اینکه آیا برنامه‌های تیم ملی تغییر می‌کند یا خیر، گفت: بدنبال جلسه روز گذشته کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در استانبول، اتحادیه جهانی شب گذشته ایمیلی به فدراسیون کشتی ارسال و این مسابقات را تعلیق کرد. فدراسیون کشتی بلافاصله مذاکرات با نهادهای داخلی و اتحادیه جهانی را آغاز کرد. امیدواریم شاهد برگزاری این رقابت‌ها در تهران باشیم. تمامی استاندارهای مد نظر اتحادیه جهانی و تجهیز و استانداردسازی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی و تامین جوایز دلاری تیم‌های برتر انجام و آماده‌ایم به بهترین شکل این مسابقات را انجام دهیم اما تعلیق این مسابقات خارج از اراده فدراسیون است و در تلاشیم پایان هفته میزبان این مسابقات باشیم اگر این اتفاق رخ نداد تلاش می‌کنیم در اولین فرصت ممکن میزبان این مسابقات باشیم. امیدوارم با ارائه مستندات باعث تغییر در تصمیم اتحادیه جهانی شویم.

مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی افزود: یک هفته قبل از جام تختی، رقابت‌های رنکینگ‌دار ایتالیا را در پیش داریم. محاسبه هزینه و فایده و اینکه حضور در این مسابقات سر وزن قانونی برای کشتی ما فایده‌ای دارد یا نه مورد بررسی قرار می‌گیرد. ما رقابت‌های قهرمانی آسیا و سپس دو رویداد گزینشی المپیک را در سال آینده در پیش داریم که از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

وی درباره اهمیت حضور در مسابقات رنکینگ برای کادرهای فنی تیم ملی و اینکه لیگ در راستای منافع تیم‌های ملی نبود، گفت: اولین رقابت رنکینگ دار در ایتالیا و سپس جام پیت لاسینسکی لهستان است. هر دو تیم برنامه‌های خود را ارائه کرده‌اند. علت اینکه کشتی آزاد تا الان اردو نداشته بخاطر حضور کشتی گیران در لیگ بوده است. در کنار فوایدی که لیگ برای برطرف کردن موارد معیشت کشتی گیران داشته به لحاظ فنی نیز در سطح قابل قبولی برگزار شد. مباحث مورد نظر تیم طوس در کمیته انضباطی فدراسیون قطعا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رنگرز در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون کشتی نماینده‌ای برای دفاع از میزبانی ایران به جلسه روز گذشته کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی به استانبول اعزام کرده یا خیر، گفت: هیچ برنامه‌ای تا جلسه دیروز درباره لغو مسابقات طرح نشده بود و تنها تیم مجارستان ۱۰ روز پیش کناره‌گیری و تیم چین جایگزین شد. دو روز قبل تیم ژاپن عذرخواهی خود را بصورت مکتوب اعلام کردند. تیم کوبا نیز به ایران اعزام شده و تورلیخانوف نماینده اتحادیه جهانی هم برنامه پروازی خود را به همراه ۲ مدرس اتحادیه جهانی اعلام کردند. بنابراین هیچ بحثی برای لغو مسابقات مطرح نبوده است. فدراسیون کشتی خود را موظف به پیگیری مجدانه برای گرفتن میزبانی این رقابت‌ها انجام خواهد داد و این موضوع از صبح امروز آغاز شده است.

رنگرز درباره برنامه‌های کادر فنی تیم‌های ملی گفت: بخشی از برنامه‌های فنی به ۳ ماهه پاییز موکول شد و رقابت‌های ارتش‌های جهان و امیدهای جهان نیز در تقویم فدراسیون بود. در تلاش هستیم یک سری مسابقات و اعزام‌های غیر ضروری را حذف کنیم. تمرکز ما در سال جاری پیش رو بر روی کسب سهمیه‌های المپیک و حضور موفق در المپیک خواهد بود. بنابراین برخی برنامه‌های رده‌های پایه را به ابتدای سال ۹۹ موکول کردیم. یکسری از آسیب‌ها بدنبال برگزاری اردوهای بلند مدت در رده‌های پایه وجود داشت که در این زمینه تجدید نظر صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در تلاشیم با همه محدودیت‌ها و دیون برجامانده برنامه‌های تیم‌های ملی بزرگسالان را بطور کامل انجام دهیم. از حامیان مالی و بنگاه‌های اقتصادی می‌خواهیم برای کمک به کشتی در سال المپیک ورود کنند. با توجه به افزایش نرخ ارز بحث تامین مالی با دشواری روبرو شده و لازم است حامیان مالی نقش پررنگ‌تری در کمک به کشتی ایفا کنند. رنگرز درباره کسب سهمیه‌های باقیمانده المپیک در کشتی آزاد و فرنگی گفت: کار برای کسب سهمیه‌های المپیک با توجه به کاهش یک رویداد گزینشی بسیار سخت شده اما در تلاشیم در ۲ رویداد گزینشی تمامی سهمیه‌های لازم را کسب کنیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی در ادامه درباره سطح کیفی رقابت‌های جام جهانی با بیان اینکه جام جهانی کشتی یک رویداد درجه ۲ است، گفت: ما متقاضی میزبانی جام جهانی نبودیم و از دوره‌های قبل به دوش فدراسیون بود و ما علی رغم میلمان سعی در میزبانی این رقابت‌ها داشتیم چرا که در برهه کنونی نیز مطابق با برنامه‌های فنی ما نبود. اگر این رقابت‌ها در تهران نبود ما تیمی جوان انتخاب می‌کردیم اما بحث میزبانی باعث شد تیمی با تجربه و جوان را آماده مسابقات کنیم.

رنگرز در ادامه نشست خبری خود درباره پروسه انتخابی تیم ملی گفت: در گذشته فرآیندی داشتیم که در نهایت به این نتیجه رسیدیم این شکل نمی‌تواند منافع کشتی ما را تامین کند. ما پروسه چند مرحله‌ای را تعریف کردیم. رقابت‌های قهرمانی کشور، انتخابی جام تختی و جام تختی جزو فرآیند انتخابی است که همه به غیر از مدال‌آوران رقابت‌های جهانی باید در آن‌ها شرکت کنند و در نهایت نفرات مورد نظر در رقابت‌های بین المللی مورد محک قرار می‌گیرند. ما در گذشته آسیب هایی را با فرآیند قبلی دیدیم. در سال المپیک نمی‌توانیم مسابقاتی را خارج از ضوابط برگزار کنیم اما بعد از المپیک فرآیند جدید به شکل کامل و با بررسی دقیق اجرایی خواهد شد.

وی درباره احتمال تغییرات در کادرهای فنی رده‌های پایه علی رغم عملکرد بسیار خوب آن‌ها، گفت: ما تا بهمن تصمیمی برای کادرهای فنی تیم‌های پایه نداریم و مباحث مطرح شده نه تکذیب و نه تایید می‌شود.

وی درباره اینکه شنیده می‌شود فدراسیون کشتی حدود یک ماه پیش به رییس اتحادیه جهانی کشتی ایمیل زده و عنوان کرده تهران شرایط لازم برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را ندارد، گفت: قویا این موضوع را رد می‌کنم کما اینکه اگر موضوعی بوده در روزهای اخیر با ان مواجه شدیم. ابتدا قرار بوده رقابت‌ها در ماهشهر برگزار شود و علی رغم احترامی که به مردم خوزستان قائلیم اتحادیه جهانی برگزاری این رقابت‌ها در جایی به غیر از تهران را قویا رد کرد و ما نیز مبالغ میزبانی خوزستان را به آن‌ها عودت دادیم. چطور می‌شود وقتی یک ماه پیش خبر خاصی در کشور نبوده ما به اتحادیه جهانی این ایمیل را زده باشیم؟

رنگرز درباره دلایل عمر کوتاه فعالیت برخی افراد منتصب از سوی علیرضا دبیر گفت: درباره تغییر آقای اسلامی خزانه دار فدراسیون یکسری موانع اداری وجود نداشت درباره مسئول کمیته بین الملل نیز ممکن است سیاست‌های کاری متفاوت باشد و بنابر دلایلی که جدی‌ترین آن اختلاف سلیقه و یا مباحث کاری بوده این تغییر صورت گرفت و مباحث دیگری مطرح نبوده است. تغییرات امری معمول است و ممکن است در ماه‌های پیش رو نیز برای رسیدن به ثبات تغییراتی صورت گیرد.

ادامه دارد ….

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

جام جهانی کشتی فرنگی در ایران به خاطر اتفاقات اخیر لغو شد

رکناخبرگزاری رکنا
جام جهانی کشتی فرنگی در ایران به خاطر اتفاقات اخیر لغو شد
رکنا: کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در ایران را لغو کرد.

جام جهانی کشتی فرنگی در ایران به خاطر اتفاقات اخیر لغو شد - 1

به گزارش گروه ورزشی رکنا، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی روز یک‌شنبه جلسه‌ای را در استانبول ترکیه برگزار کرد که در پی آن برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در تهران را به دلیل آنچه بروز اتفاقات اخیر در ایران خوانده به حالت تعلیق درآورد.

اتحادیه جهانی کشتی مدعی شده که کشور‌های ژاپن و مجارستان نیز اعلام کرده‌اند که از حضور در جام جهانی تهران خودداری خواهند کرد.

بنا بر اعلام اتحادیه جهانی کشتی این تصمیم بر اساس توصیه برخی کشور‌ها و برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق احتمالی برای ورزشکاران گرفته شده است.

رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روز‌های پنج شنبه و جمعه هفته جاری به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شود.

احتمالا برگزاری این رقابت‌ها در هفته‌های آینده تعیین تکلیف خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-برخی اپراتورها در زمان قطع اینترنت در کشور، اینترنت به نرخ بین‌الملل به مشترکین داده‌اند که مصداق حق الناس است و دستور برخورد دادم. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در زمان قطع اینترنت ۱۰۸۰ میلیارد تومان خسارت به شرکت‌های خدمات اینترنت وارد شد. وی افزود: بحث دیگر، موضوعی بود که دیروز متوجه شدم و آن این بود که برخی اپراتورها در زمان قطع اینترنت در کشور، اینترنت به نرخ بین‌الملل به مشترکین داده‌اند که مصداق حق الناس است و دستور برخورد دادم. وزیر ارتباطات ادامه داد: آنهایی که گفتند من در وزارت اطلاعات بوده‌ام، بدانند مربوط به قبل از سال ۸۸ بوده است. وی تاکید کرد: سال ۹۲ که وی (زاکا) ‌ به ایران آمده است، من وزارت ارتباطات بودم و ضمن اینکه وی بازداشت سپاه بوده نه وزارت اطلاعات.

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حاشیه‌ای به رنگ آبی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، مردم ترکیه با قتل یک زن جوان شهروند ترکیه، بار دیگر شوکه شده و موجی از خشم در رسانه‌های اجتماعی ترکیه ایجاد شده است. مرد این دختر جوان را تا منزلش تعقیب کرد و در یک لحظه و بدون درنگ، دختر را با وارد آوردن ضربه‌های متعدد چاقو از پای درآورد. عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از حزب محافظه کار اسلامی‌ عدالت و توسعه، درباره قتل دختر جوان گفت: «این موضوع باعث تعجب و رنجش عمیق همه ما شده است. با این حال بسیاری از زنان ترکیه هنوز به اجرای کنوانسیون استانبول و توافق‌نامه شورای اروپا امیدوارند. اما منتقدان می‌گویند که در عمل، هنجارهای قانونی کنوانسیون استانبول به کار گرفته نمی‌شود و زنان ترکیه همچنان تحت حفاظت قانونی قرار نمی‌گیرند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

اخبار بیشتر