اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه ۵ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه ۵ آذرماه

شرایط انتقال وام صندوق پس انداز یکم به پروژه مسکن ملی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
شرایط انتقال وام صندوق پس انداز یکم به پروژه مسکن ملی
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سپرده‌گذارانی که در صندوق پس‌انداز یکم حساب باز کرده‌اند و می‌خواهند وام خود را به مسکن ملی منتقل کنند باید شرایط چهارگانه شرکت در این پروژه از جمله عدم مالکیت مسکن، عدم استفاده از تسهیلات دولتی برای خرید مسکن، تاهل، سابقه سکونت در محل مورد تقاضا را داشته باشند.

اعتمادآنلاین| محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز پروژه مسکن فرهنگیان گفت: با وزارت آموزش و پرورش برای ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان این دستگاه به توافق رسیده‌ایم اما هنوز جانمایی این ۱۷۰ هزار واحد در سطح کشور مشخص نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش در کدام مناطق تهران می‌توانند شاهد مسکن ملی شوند، گفت: وزارت راه و شهرسازی در تهران زمین ندارد اما بنا بر این است که از امکانات ملکی وزارت آموزش و پرورش استفاده کنیم و به زودی لیست اراضی وزارت آموزش و پرورش قابل استفاده در این پروژه به وزارت راه و شهرسازی ارائه می‌شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: طبق آخرین اعلام وزارت آموزش و پرورش ۱۷۰ هزار نفر از کارکنان این مجموعه فاقد مسکن هستند که می‌توانند از طریق پروژه مسکن ملی صاحبخانه شوند.

محمودزاده تاکید کرد: البته تمام این ۱۷۰ هزار نفر باید شرایط مورد نظر در آیین‌نامه‌های موجود را داشته باشند در غیر این صورت از این آمار ریزش می‌کنند.

محمودزاده همچنین در باره نحوه اتصال سپرده‌گذاران در صندوق پس انداز یکم به مسکن ملی گفت: افرادی که در صندوق پس انداز یکم برای استفاده از تسهیلات خرید مسکن حساب باز کرده‌اند می‌توانند به پروژه مسکن ملی متصل شوند.

وی ادامه داد: طبق آخرین اصلاحات صورت گرفته صندوق پس انداز یکمی‌ها امکان استفاده از تسهیلات خود در مسکن ملی را دارند و در اولویت قرار می‌گیرند. سپرده‌گذاران در این صندوق وام خرید مسکن می‌گیرند اما با آخرین اصلاحات انجام اشده می‌توانند وام خود را برای ساخت مسکن منتقل کنند و در مسکن ملی مشارکت داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف سپرده‌گذارانی که در صندوق مسکن یکم واجد شرایط هستند اما شرایط مسکن ملی را ندارند چه می‌شود گفت: تمام سپرده‌گذارانی که در صندوق پس انداز یکم حساب باز کرده‌اند و می‌خواهند وام خود را به مسکن ملی منتقل کنند باید شرایط چهارگانه شرکت در این پروژه از جمله عدم مالکیت مسکن، عدم استفاده از تسهیلات دولتی برای خرید مسکن، تاهل، سابقه سکونت در محل مورد تقاضا را داشته باشند. در این صورت می‌توانند وام خود را در مسکن ملی استفاده کنند.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

روزهای ناخوش مسکن‌سازان

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
روزهای ناخوش مسکن‌سازان
در 7 ماهه ابتدایی امسال تنها 37 هزار و 226 پروانه ساختمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 19 درصدی داشته است.
روزهای ناخوش مسکن‌سازان - 0

در ۷ ماهه ابتدایی امسال تنها ۳۷ هزار و ۲۲۶ پروانه ساختمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۹ درصدی داشته است.

بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در ۸ ماهه ابتدایی امسال ۴۰ هزار و ۵۸۳ فقره مبایعه نامه امضا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۸ ماهه ۹۷) که این شاخص ۹۴ هزار و ۱۷ فقره بوده است، کاهش ۵۶٫۸ درصدی داشته است.

بیشترین تعداد معاملات مسکن در سال جاری در اردیبهشت امسال رخ داد که ۱۲ هزار ۳۱۷ فقره معامله مسکن بود که نسبت به اردیبهشت سال گذشته که ۱۹ هزار و ۴۴۲ فقره مبایعه نامه به ثبت رسید و توانست بیشترین تعداد معاملات مسکن در ۸ ماهه نخست سال ۹۷ را کسب کند، کاهش ۳۶٫۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رکورد کمترین مبایعات مسکن نیز در سال جاری در ماه شهریور با تعداد ۲ هزار و ۸۵۵ معامله اختصاص دارد که در ۱۰ سال گذشته این تعداد معامله مسکن بی نظیر بوده است. این در حالی است که در شهریور سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۳۷ معامله مسکن به ثبت رسید که درنتیجه کاهش ۷۲٫۹ درصدی در آخرین ماه تابستان امسال انجام شد.

رشد ۷۵٫۵ درصدی قیمت مسکن

در حالی در ۸ ماه امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته به نصف رسیده بود که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت در بازه زمانی مذکور، رشد ۷۵٫۵ درصدی داشته است. به گونه‌ای که میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در ۸ ماهه امسال ۱۲ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان بوده در حالی که در ۸ ماهه نخست سال ۹۷، این شاخص ۷ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است.

گران قیمت‌ترین ماه امسال، تیرماه با میانگین قیمتی ۱۳ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود که نسبت به ماه قبل از آن رشد ۱٫۴ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن (تیر ماه ۹۷) رشد ۹۴٫۹ درصدی داشته است.

اما بلافاصله پس از تیرماه امسال روند نزولی قیمت مسکن آغاز شده و به ترتیب در ماه‌های مرداد، شهریور، مهر و آبان امسال نسبت به ماه‌های مشابه سال قبل از آن (مرداد تا آبان ۹۷) افزایش میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۷۷٫۵، ۵۶٫۶، ۴۸٫۸ و ۳۷٫۴ درصد بوده است. ضمن اینکه تقریبا در هر ۴ ماه مذکور نسبت به ماه‌های قبل از آن نیز رشد قیمت مسکن منفی بوده است اما هنوز میانگین قیمت مسکن نتوانسته به میانگین قیمت مسکن در فروردین ماه امسال که با متری ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان، ارزانترین ماه مسکنی امسال بود، برسد.

روند نزولی ارزش ریالی مبایعات مسکن با کاهش قیمت‌ها

ارزش ریالی مبایعات در ۸ ماهه ابتدایی امسال ۴۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان بود در حالی که در سال گذشته این رقم به ۵۷ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان در ۸ ماهه ابتدایی ۹۷ رسیده بود که کاهش ۲۵٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از ارزش کل مبایعات مسکن در ۸ ماهه امسال به اردیبهشت ماه تعلق دارد به جز دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال که ارزش معاملات نسبت به دو ماه نخست سال گذشته رشد مثبت داشته، از خرداد تا آبان امسال ارزش ریالی مبایعات مسکن نسبت به ماه‌های مشابه در سال گذشته رشد منفی داشته است.

سود ساخت و ساز در آستانه جذاب شدن

تعداد پروانه ساختمانی صادره در ۷ ماهه ابتدایی امسال نیز ۳۷ هزار و ۲۲۶ فقره بود در حالی که در مدت مشابه سال گذشته (۷ ماهه ۹۷)، تعداد ۴۵ هزار و ۹۶۶ پروانه ساختمانی مسکونی صادر شده است که نشان دهنده کاهش ۱۹ درصدی صدور پروانه ساختمانی در مدت مذکور است.

بیشترین تعداد پروانه ساختمانی در ۷ ماهه ابتدایی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در ماه‌های اردیبهشت صادر شده که به ترتیب ۸ هزار و ۴۷۰ و ۶ هزار و ۶۳۵ فقره بوده است. به جز مهر ماه امسال که با صدور ۵ هزار و ۵۲۴ پروانه ساختمانی نسبت به مهر ماه ۹۷ با صدور ۵ هزار و ۲۵۶ پروانه ساختمانی، رشد ۵٫۱ درصدی داشته، در همه ماه‌های نیمه نخست امسال شاهد کاهش صدور پروانه ساختمانی نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته بوده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش معاملات مسکن در یک ماه گذشته

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
افزایش معاملات مسکن در یک ماه گذشته
افزایش معاملات مسکن در یک ماه گذشته - 0

بررسی آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که ارزش معاملات مسکن تهران در آبان‌ماه ۹۸ بالغ بر ۳ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان بوده است.

مطابق آمار دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن از بازار مسکن در آبان‌ماه امسال متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان بوده که در مقایسه با ماه پیش از آن (مهر ۹۸) حدود ۱٫۸ درصد کاهش یافته است.

در ماه گذشته ۳۴۶۶ فقره قرارداد در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شد که نسبت به مهرماه ۱۸٫۳ درصد افزایش یافته است.

ارزش معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه تهران طی آبان امسال ۳۹۳۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با مهرماه ۹۸ با ۳۶۳۰ میلیارد تومان ۸٫۲ درصد افزایش یافته است. در شهریور ماه امسال ارزش ریالی ۲۴۵۵ فقره معامله مسکن انجام شده در تهران بالغ بر ۲۹۴۰ میلیارد تومان بود.

بالاترین ارزش ریالی معاملات مسکن امسال مربوط به اردیبهشت با ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

خانه‌دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خانه‌دار شدن کارگران در مسکن ملی قوت گرفت
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در حالی از امضای تفاهم‌نامه با وزارت کار برای خانه‌دار کردن کارگران خبر داده که پیش از این معاون تعاون وزیر کار از مذاکره با این وزارتخانه برای تامین مسکن کارگران و جمع‌بندی تا پایان آبان ماه خبر داده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آنطور که محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفته طرح ملی مسکن برای کارگران در دست تهیه است و به زودی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم.

موضوع خانه‌دار شدن کارگران نخستین بار مرداد ماه امسال و در دویست و هشتاد و چهارمین نشست شورای عالی کار کلید خورد. این نشست که با دستور کار ترمیم قدرت خرید کارگران و تامین کالاهای اساسی خانوارهای کارگری برگزار شد، موضوع تامین مسکن کارگران نیز به میان آمد. آن زمان مقرر شد تا در جلسه بعدی شرکای اجتماعی و نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی پیشنهادات خود را برای خانه‌دار شدن کارگران به شکل مکتوب ارائه دهند.

این امر موجب شد تا دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورای عالی کار میزبان سه معاون وزیر باشد و هر کدام از معاونان فرهنگی اجتماعی، تعاون و روابط کار دیدگاهها و پیشنهادات خود را در خصوص راهکارهای تامین مسکن کارگران و ساز و کارهای مسکن مشارکتی اعلام کنند.

در این نشست راهکارهای تامین مسکن مشارکتی و استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت دو مصوبه به دست آمد؛ گسترش و تقویت تعاونی‌های مسکن کارگری یکی از مصوبات این جلسه بود و مصوب شد با توجه به آنکه تعداد تعاونی‌های مسکن موجود پاسخگوی مطالبات مسکن کارگران نیست، کارگروهی در معاونت امور تعاون به منظور بررسی و اصلاح ساختار تعاونی‌های فعال موجود و همچنین تشکیل و راه‌اندازی تعاونی‌های جدید ایجاد شود.

از دیگر مصوبات نشست مذکور، اصلاح آیین نامه‌های تبصره ۲ ماده ۱۴۹ و ۱۵۳ قانون کار در خصوص تامین مسکن کارگری بود که مقرر شد با توجه به قدمت آیین‌نامه‌ها و ضرورت بازنگری آنها ظرف دو هفته آینده اصلاح آنها در شورای عالی کار صورت گرفته و جهت بررسی به هیات وزیران ارسال شود.

به جریان افتادن موضوع خانه‌دار شدن کارگران در ماههای اخیر، موجب شد تا برخی مقامات کارگری در اظهارنظرهای مختلف به بیان راهکارهای تامین مسکن کارگران بپردازند.

عده‌ای واگذاری خانه‌های مسکن مهر به کارگران را پیشنهاد کردند و از وزارت کار خواستند تا آمار واحدهای مسکن مهر تکمیل شده و آماده تحویل را از در اختیار گرفته و از طریق ‌آن کارگران را خانه‌دار کند؛ برخی دیگر اختصاص وام‌های کم بهره را در خانه‌دار شدن کارگران موثر دانسته و از دولت خواستند تا وام ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید خانه در اختیار کارگران مشمول قانون کار قرار دهد و آن را به شکل اقساط از حقوق کارگران کسر کند.

عده‌ای هم واگذاری ساخت و ساز مسکن کارگران به تعاونی‌های مسکن را پیش کشیدند و اعلام کردند که واگذاری ساخت و ساز به انبوه‌سازان فرایند ساخت مسکن را طولانی و قیمت ساختمان را گران می‌کند.

اجاره به شرط تملیک نیز از دیگر پیشنهادات مقامات کارگری بود که با توجه به افزایش هزینه‌های مسکن و اجاره‌بها در شهرهای بزرگ و کوچک و صرف بخش اعظمی از دریافتی کارگران به اجاره بها مطرح شد. در نهایت معاون امور تعاون وزارت کار از مذاکره با وزارت راه و شهرسازی برای بررسی واگذاری واحدهای مسکن مهر خبر داد.

وی دعوت از کارفرمایان برای مشارکت در خانه‌دار شدن کارگران را از راهکارهای پیش‌بینی شده عنوان کرده و گفته بود ما پیشنهاد کردیم به هر میزان که جامعه کارفرمایی منابعی را برای خانه‌دار شدن کارگران در نظر بگیرند یا مانده حساب خود را به بانک توسعه تعاون منتقل کنند، به همان میزان مشارکت کرده و از طریق بانک توسعه تعاون آورده اختصاص دهیم و این منابع را در جهت ساخت و تکمیل مسکن ترکیب کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از مذاکره با وزارت راه و شهرسازی در خصوص واگذاری مسکن مهر خبر داده و گفته بود در حال مذاکره برای واگذاری خانه‌های مسکن مهر به کارگران هستیم و حداکثر تا آخر آبان ماه با وزارت راه و شهرسازی به جمع‌بندی نهایی می‌رسیم.

با توجه به اعلام معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به نظر می‌رسد گزینه جدیدی برای تامین مسکن کارگران در دستور کار قرار گرفته چرا که به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، قرار است طرح ملی مسکن برای کارگران تهیه شود و تفاهم‌نامه‌ آن با وزارت کار به امضا برسد. هرچند جزییات بیشتری از این طرح به میان نیامده ولی برخی فعالان و مقامات کارگری از احتمال فراهم شدن مقدمات ثبت‌نام کارگران در طرح ملی مسکن خبر می‌دهند.

برابر اصل ۳۱ قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند. ماده ۷۳ منشور حقوق شهروندی نیز بر ضرورت برخورداری شهروندان از مسکن ایمن و متناسب با نیاز خود و خانوار و فراهم کردن امکانات آن توسط دولت تاکید دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

تاثیر گران شدن بنزین | پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۸

همشهریخبرگزاری همشهری
تاثیر گران شدن بنزین | پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۸
یک کارشناس بازار مسکن با بیان این‌که تقاضایی بالقوه‌ برای خریدن خانه وجود دارد که از توان کافی برخوردار نیست، گفت: با توجه به افت شدید توان طرف تقاضا بسیار بعید است افزایش نرخ سوخت تاثیری در قیمت مسکن ایجاد کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا فرشید پورحاجت اظهار کرد: با توجه به افت شدید معاملات، داده‌هایی که از بازار مسکن ارایه می‌شود بیان‌کننده همه واقعیت نیست. مضاف بر این‌که در حال حاضر معاملات در مناطقی خاص صورت می‌گیرد و توزیع خرید و فروش در تمام مناطق تهران و حتی کل کشور به صورت یکسان نیست.

وی افزود: کاهش نسبی قیمت مسکن شهر تهران در دو سه ماه اخیر به ثبات اقتصادی مربوط می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری در دو بخش خرید و ساخت را کاهش داد. از سوی دیگر ثبات بازارهای موازی مسکن، تقاضا را به سمت بازار ملک هدایت کرد. بعد از یک دوره پرالتهاب در سال ۱۳۹۷ که فعالیت‌های سوداگرانه در بازار ملک را تشدید کرده بود بازار در ماه‌های اخیر به آرامش نسبی رسیده و به همین دلیل رغبت فعالان عرصه ساخت و ساز برای حضور در بازار بیشتر شده است. برخی از متقاضیان مصرفی نیز در این شرایط اقدام به خرید کردند که به افزایش نسبی معاملات انجامید.

این کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ۱٫۸ درصد ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران و افزایش ۱۷ درصدی معاملات در آبان ماه تصریح کرد: اگر به همین منوال ثبات اقتصادی در بازار حاکم باشد می‌توان امیدوار بود که خرید و فروش مسکن به تدریج افزایش یابد. بازار مسکن هنوز جاذبه خود را دارد. میزان ثبت نامی که برای طرح اقدام ملی مسکن در برخی استان‌ها صورت گرفته موید این موضوع است که تقاضای بالقوه برای مسکن در سراسر کشور وجود دارد اما شرایط برای آنها فراهم نیست که باید در جای خود مورد تحلیل قرار گیرد.

پورحاجت با بیان این‌که در کشور با کسری چهار میلیون واحد مسکونی مواجهیم و به همین میزان انباشت تقاضا وجود دارد گفت: ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در واقع ۱۰ درصد نیاز بازار مسکن است. یعنی عملا ۹۰ درصد متقاضیان با این شرایط صاحب مسکن نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای پروژه مسکن مهر وقتی فراخوان داده شد ۴٫۵ میلیون نفر به عنوان متقاضی در سامانه ثبت نام کردند. زمانی که اعلام شد آورده متقاضیان باید یک میلیون تومان باشد یک میلیون نفر انصراف دادند. وقتی که مکان‌ها مشخص شد ریزش دیگری صورت گرفت. در حال حاضر نیز در سامانه مسکن ملی متناسب با ظرفیت وزارتخانه ثبت نام شده و هنوز مردم نمی‌دانند باید ۳۰ درصد پیش پرداخت بدهند که ۳۰ درصد یک واحد ۷۵ متری حدود ۷۰ میلیون تومان می‌شود. باید ببینیم مردم می‌توانند این مبالغ را تامین کنند یا خیر.پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۸

دبیر کانون انبوه‌سازان درباره تاثیر نرخ سوخت بر قیمت مسکن گفت: مهم‌ترین عامل رکودی حال حاضر بازار مسکن، کاهش قدرت خرید متقاضیان است. وقتی قیمت یک کالای استراتژیک مثل بنزین افزایش می‌یابد ممکن است التهاباتی را در کوتاه‌مدت در برخی کالاها ایجاد کند. اما در بخش مسکن، علی‌رغم وجود تقاضای بالقوه‌ای که دیده می‌شود هر نوع افزایش قیمت، عمق رکود را بیشتر می‌کند. لذا رشد قیمت‌ها در بازار مسکن بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، آبان ماه ۱۳۹۸ قیمت مسکن در تهران به ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش یافته است. آن‌طور که دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش داده، آبان ماه ۱۳۹۸ تعداد معاملات مسکن در تهران به ۴۰۶۸ فقره رسید که نسبت به مهرماه امسال ۱۷٫۷ درصد افزایش و نسبت به آبان ماه پارسال ۴۲ درصد کاهش یافته است.کاهش تعداد خانه‌های خالی | قیمت مسکن بالا نمی‌رود کد خبر ۴۶۵۵۶۳

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت اجاره مسکن ۶۰ متری در مناطق مختلف تهران چقدر است؟ + جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت اجاره مسکن ۶۰ متری در مناطق مختلف تهران چقدر است؟ + جدول
یک دستگاه واحد مسکونی ۶۰ متری واقع در منطقه جنت آباد جنوبی، خیابان بصارتی با مبلغ ۳ میلیون تومان اجاره و ۵۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.

لیست آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای ۶۰ متری در مناطق مختلف تهران به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

قیمت روز اجاره مسکن

آدرس متراژقیمت اجاره(تومان)قیمت ودیعه (تومان)
محله میرداماد، خیابان قبادیان  605,500,00050,000,000
محله طرشت، میدان حسن حسینی 602,700,00030,000,000
محله میدان حر ،بر خیابان اصلی601,000,00040,000,000
محله جنت آباد جنوبی، خیابان بصارتی 603,000,00050,000,000
محله استاد معین ،خیابان یادگار60100,000115,000,000
محله سهروردی، مطهری60------180,000,000
محله سلسبیل، رودکی60-------90,000,000

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
عمده پالایشگاه‌های ایرانی ساده هستند و قیمت نفت کوره فاکتوری مهم جهت برآورد سود آن‌هاست. ریزش قیمت نفت کوره در سه ماه گذشته روند پرشتاب‌تری گرفته و نسبت به ماه آگوست مجددا حدود ۳۵ درصد کاهش داشته است. ریزش قیمت نفت کوره در ماه‌های اخیر موجب کاهش حاشیه سود تمام پالایشگاه‌های دنیا شده و برخی از پالایشگاه‌های ساده نیز در این چند ماهه با زیان مواجه شدند. با توجه به اقبال نسبتا کم بازارهای جهانی نسبت به نفت کوره با درصد گوگرد بالا در آینده، امید چندانی به بازگشت نفت کوره با سولفور بالا به سطوح قیمتی گذشته وجود نخواهد داشت. البته بایستی دید این روند نزولی قیمت نفت کوره تا کجا ادامه خواهد داشت تا بتوان برآورد بهتری از آینده این صنعت بورسی داشته باشیم.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، محققان می‌گویند این دستاورد مهم علمی در نهایت به تولید عضلات مصنوعی منجر خواهد شد. پلاستیک یادشده از پلیمر کریستالی مایع حساس در برابر گرما ساخته شده که یک لایه رنگ نیز به آن اضافه شده است. این پلاستیک قادر به تبدیل انرژی نور به انرژی مکانیکی و در نهایت حرکت کردن و راه رفتن است. اما تولید پلاستیکی که با تابیده شدن نور حرکت می‌کند، سابقه نداشته است. پلاستیک یادشده فعلا با سرعت یک میلی متر بر ثانیه حرکت می‌کند که معادل سرعت حرکت حلزون هاست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران13 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پتروشیمی فن آوران با سرمایه ۹۵۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد. شرکت پتروشیمی فن آوران در دوره یاد شده، مبلغ ۱۱ هزار و ۷۱۶ میلیارد و ۵۱۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۲ هزار و ۳۳۳ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۸۲ درصدی برخوردار است. لازم به ذکر است در صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت پتروشیمی فن آوران، نسبت به صورت‌های حسابرسی نشده، تغییری مشاهده نمی‌شود. «شفن» در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۶ هزار و ۴۴۳ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۶ هزار و ۷۸۳ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

اخبار بیشتر