این روزها حال کشتی هم خوب نیست!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

این روزها حال کشتی هم خوب نیست!

ورود وزارت خارجه برای حل مشکل میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ورود وزارت خارجه برای حل مشکل میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی
وزیر ورزش و جوانان در خصوص میزبانی ایران با کشتی فرنگی مذاکراتی را با وزیر امور خارجه داشته است.

مازیار ناظمی مدیرکل اطلاع رسانی وزارت ورزش اعلام کرد: برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با محمدجواد ظریف صحبت کرده است و تقاضا کردیم از مسیر وزارت خارجه با سفرای کشورهای ژاپن، روسیه و گرجستان در ایران مذاکره و شرایط امن ایران به مسئولان سیاسی ورزشی کشورهای متبوع منعکس شود.

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان گفت: وزیر ورزش اعلام کرده ایران کشوری بزرگ، مقتدر و فرهنگی است و تیمهای کشتی فرنگی در جام جهانی تهران با آسودگی خاطر شرکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

تفاهم‌نامه فدراسیون کشتی و دانشگاه علوم پزشکی به امضا رسید

مهرخبرگزاری مهر
تفاهم‌نامه فدراسیون کشتی و دانشگاه علوم پزشکی به امضا رسید
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فدراسیون کشتی با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این جلسه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با تشکر از دکتر زالی و همکاران وی در دانشگاه علوم پزشکی گفت: از اینکه وقت گذاشتید تا این تفاهم نامه همکاری به امضاء برسد ممنون هستم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی در اوضاع و احوال سختی که کشتی دارد حامی فدراسیون کشتی شده است و اگر در سال‌های قبل به قهرمانانی مانند حسین رضازاده، رسول خادم و خود بنده از لحاظ درمانی به خوبی رسیدگی می‌شد در دوران جوانی و زودهنگام از ورزش کناره گیری نمی‌کردیم.

دبیر تصریح کرد: برای قهرمانان این کشور هزینه شده است و این هزینه را یک ملت کرده است و حیف است که این قهرمانان به دلیل مصدومیت وداع زودهنگام با دنیای قهرمانی داشته باشند.

رئس فدراسیون کشتی اظهار داشت: اگر یک قهرمان دچار آسیب دیدگی شود، کاری که شما انجام می‌دهید باعث می‌شود که با رفع مصدومیت به دنیای قهرمانی بازگردد و در واقع هزینه‌ای که شده است بر می‌گردد و باعث می‌شود یک قهرمان ملی به حال خود رها نشود.

دبیر تصریح کرد: بازگرداندن یک قهرمان به میادین اتفاق بزرگی است و ما از دانشگاه علوم پزشکی سپاسگزاریم که در شرایط سختی که وجود دارد آمده‌اند و کار را انجام می‌دهند و امیدوارم این تفاهم نامه الگویی شود و در فدراسیون‌های دیگر و دانشگاه‌های دیگر نیز این کار انجام شود.

رئیس فدارسیون کشتی با تشکر از دکتر زالی و همکارانشان گفت: دانشگاه علوم پزشکی دانشگاهی با عظمت و با سابقه و با کادر پزشکی مجرب و قوی است. فدراسیون کشتی و رشته کشتی مظلوم است و باید کمک شود، امیدوارم پس از امضاء تفاهم نامه بتوانیم کار را هرچه زودتر اجرایی کنیم چراکه همین الان برای میثم زارع یکی از کشتی گیران جوان اتفاق ناراحت کننده‌ای افتاده و اگر وی تحت پوشش قرار بگیرد و امیدوارم بتوانیم کمکی برایش باشیم تا سلامتی خود را بدست آورد.

در ادامه دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: میزبان مسئولان فدراسیون پرافتخار کشتی هستیم. عزم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فدراسیون کشتی بر تحقق انجام این تفاهم نامه است و دوستان ما این تفاهم نامه را در مدت کوتاهی کارشناسی و آماده کردند. شاید تهیه این تفاهم نامه دو سه ماه طول می‌کشید اما با علاقه‌ای که وجود داشت این کار تسریع شد و شکر خدا شاهد تحقق این تفاهم نامه بودیم و تلاش فراوانی برای انجام آن شد.

زالی با بیان اینکه پیام روشن این جلسه عزم طرفین برای تحقق واقعی و عملیاتی این تفاهم نامه است تصریح کرد: کشتی ورزش مردمی و پر افتخار و با میزبانی‌های متعدد تورنمنت‌های جهانی در ایران است و جایگاه ممتازی بعنوان یکی از برندهای بزرگ ورزشی در جهان و همچنین رقابت‌های مهم بین المللی دارد.

وی ادامه داد: سهم کشتی در افتخارآفرینی در المپیک و مسابقات جهانی بسیار ارزنده است و کشتی چه در بحث عمومی و چه قهرمانی مورد علاقه مردم است. مردم ایران از دیرباز با کشتی عجین هستند و در اقصی نقاط کشور طرفداران خودش را دارد.

زالی تصریح کرد: آمیزه ورزش کشتی با پهلوانی، فتوت و جوانمردی موجب شده کشتی از یک ورزش کلاسیک معمولی خارج شده و به یک ورزش کامل مردمی تبدیل شود. کشتی ما در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و زادگاه کشتی در ایران است و مکتب کشتی ایران در دنیا یک مکتب ایدئولوژیک است و این بسیار مهم است چراکه کشتی یک ورزش ممتاز برای ما می‌کند و به این دلیل است که خصائل و ویژگی‌های پهلوانی در آن وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: به دلیل پرافتخار بودن کشتی، نیاز است که در عرصه تأمین امنیت خاطر قهرمانان و کشتی گیران، فرآیند‌های پزشکی ورزشی مناسبی برای آن‌ها پشتیبانی شود شود و دوستان با طیب خاطر به کار خود ادامه دهند. کشتی گیران عمدتا نسل جوان هستند و خدای نکرده اگر دچار آسیب دیدگی جدی شوند تا مدت‌ها مشکل خواهند داشت.

وی ادامه داد: کشتی گیر ما که امروز در عرصه بین المللی وارد می‌شود باید یک پشتوانه جدی در مجموعه حمایتی درمانی خاص داشته باشد و با تلاشی که دوستان ما کردند تدارک ویژه دیده شده تا خاطر فدراسیون و قهرمانان آن تأمین شود.

زالی در مورد تفاهم نامه همکاری با فدراسیون کشتی گفت: این تفاهم نامه نقطه کانونی حمایتی از ورزشکاران کشتی و قهرمانان خواهد شد و اگر خدای نکرده اتفاقی برای قهرمانان بیافتد، تیمی اینجا آماده است تا پذیرایی از آن‌ها با حداکثر امکانات و استانداردهای موجود و کیفیت انجام شود.

وی گفت: بخش زیادی از جوانان ما علاقمند به کشتی هستند و دانشجویان عزیز ما از برکات این تفاهم نامه استفاده خواهند کرد و ما در ترویج کشتی و فرهنگ کشتی محوری در دانشجویان استفاده خواهیم کرد. باید از ظرفیت‌های معنوی و فرهنگی که در کشتی وجود دارد استفاده شود و از فدراسیون کشتی می‌خواهم در این زمینه به دانشجویان کمک کند.

زالی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه یک فرصت بی نظیر است که بتوانیم از تجارب فدراسیون کشتی استفاده کنیم اظهار داشت: باید در فدراسیون‌های ورزشی نگاه علمی و آکادمی را ترویج کنیم. اتصال فدراسیون‌های ورزشی ما به دانشگاه‌های علوم پزشکی موجب می‌شود این مسیر تسریع پیدا کند و این تفاهم نامه می‌تواند برای فدراسیون کشتی مفید باشد و این موضوع مهم است چراکه انجام کارهای پژوهشی مشترک نشان خواهد داد که میزان آسیب دیدگی چقدر است، کدام ارگان‌ها آسیب می‌بینند. نوع آسیب دیدگی‌ها چگونه است. درمان و توانبخشی باید چگونه باشد و در نهایت می‌توان نقشه‌ای از آسیب‌های ورزشی به طور خاص در کشتی تهیه کرد و به صورت یک کار پژوهشی کار را به سرانجام رساند.

وی ادامه داد: کشتی ورزش آسیب پذیری است و نمی‌شود آن را انکار کرد. در کشتی بحث قهرمانی وجود دارد و مواجهه و تقابل فیزیکی است و آسیب دیدگی کشتی می‌تواند همه بدن را درگیر کند. باید در این زمینه یک نگاه علمی باشد و به سمتی برویم تا آسیب‌ها به حداقل برسد. باید بدانیم که چگونه پیشگیری کنیم و همه‌ی کار درمان نیست و یکی از نکات بسیار مهم این است که آموزش سطح کاهش صدمات ورزشی را مدنظر قرار دهیم.

دکتر زالی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کادر‌های تخصصی بسیار قوی وجود دارند تصریح کرد: گروه قوی توانبخشی و فیزیوتراپی که به صورت تخصصی فیزیوتراپی ورزشی را انجام می‌دهند در اختیار داریم ضمن اینکه گروه طب فیزیکی ما نیز از اساتید برجسته دانشگاه هستند. همکاران ما در بخش بهداشت روان و روانشناسی بالینی بسیار قوی هستند. بحث آمادگی روانی و افزایش ارتقاء بهداشت روانی بسیار مهم است چرا که کشتی گیران جوان هستند و در یک مسابقه جهانی استرس به شدت زیاد است و بر روان کشتی گیر ما اثر منفی می‌گذارد. قوی‌ترین کشتی گیران گاهی اوقات کم می‌آورند و تقویت اعتماد به نفس باید با نگاه علمی در این زمینه انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم با اشاره به ترویج ورزش همگانی و استفاده از تجربیات اهالی فدراسیون کشتی در این زمینه در مورد بحث پیشگیری از دوپینگ گفت: در مورد بحث پیشگیری از دوپینگ کاملا آمادگی داریم و آزمایشگاه‌های مجهزی در اختیار داریم که به سرعت و علمی جواب آزمایش‌ها را اعلام کنیم و می‌توانیم کشتی را به طور خاص در این زمینه کمک کنیم.

وی در مورد عملیاتی شدن این تفاهم نامه تصریح کرد: به دنبال این هستیم که این تفاهم نامه در حاشیه قرار نگیرد و ما دو نماینده از فدراسیون و دانشگاه خواهیم داشت تا کارها هرچه سریعتر پیگیری شود و نکات و موارد مطرح شده را به دو مجموعه انتقال دهند.

دکتر زالی از علیرضا دبیر رئیس فدارسیون کشتی خواست که این تفاهم نامه را بعنوان یک دستاورد به وزیر ورزش منتقل کند و گفت: باید یک مسیری باز شود که دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند به کمک فدراسیون‌های ورزشی بیاید و ما آماده همکاری هستیم و از وزیر محترم ورزش می‌خواهم که در این زمینه حمایت واقعی داشته به خصوص حمایت‌های معنوی داشته باشد تا کار انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان با اشاره به اینکه علاقه‌ی ویژه‌ای به قهرمانان کشتی دارم خاطرنشان کرد: متأسفانه از نظر مالی و بودجه‌ای به ورزشکارانمان نمی‌رسیم و این در شأن یک قهرمان جهان و المپیک ما نیست. باید مسائل و مشکلات آن‌ها از جمله معیشت و کار مدنظر قرار بگیرد و یک قهرمان را پس از دوران قهرمانی فراموش نکنیم. فدراسیون کشتی در شرایط سختی قرار دارد و امیدوارم که با عزم جدی که در طرفین می‌بینم بتوانیم این تفاهم نامه را عملیاتی کنیم و بتوانیم در این زمینه در خدمت ورزش کشتی باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

پایان اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پی تعویق مسابقات جهانی؛ محمد بنا خانه کشتی را ترک کرد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
پایان اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پی تعویق مسابقات جهانی؛ محمد بنا خانه کشتی را ترک کرد
ملی پوشان به خانه های شان رفتند.

طرفداری- با توجه به تعویق جام‌ جهانی کشتی فرنگی، اردوی تیم ملی ایران تعطیل شد.

به گزارش تسنیم، در حالی که از دید مقامات ایران، مقدمات برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را فراهم بود و همه چیز برای میزبانی از تیم‌های برتر کشتی دنیا در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در تهران مهیا بود، روز گذشته اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که این مسابقات به تعویق افتاده است. این در شرایطی است که شاگردان محمد بنا از ۱۰ آبان‌ماه اردوهای خود برای حضور در جام‌جهانی را آغاز کرده بودند و به همین دلیل نیز لیگ کشتی فرنگی به سرعت و با فشردگی زیاد برگزار شد.

با توجه به این تصمیم، ‌ با وجودی که فدراسیون کشتی روز گذشته تاکید داشت همچنان برای برگزاری مسابقات در موعد قبلی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی اصرار و تلاش دارد اما دیگر بعید به نظر می‌رسد که شاهد چنین اتفاقی باشیم چرا که عملا فرصتی برای حضور تیم‌ها در تهران نیست.

در این شرایط امروز اردوی تیم ملی فرنگی تعطیل شد و فرنگی‌کاران و کادرفنی تیم ملی خانه کشتی را ترک کردند. با توجه به برنامه‌های اعلام شده تیم ملی فرنگی، ‌ به نظر می‌رسد اردوی بعدی این تیم بهمن ماه و بعد از جام تختی باشد چرا که محمد بنا معمولا معتقد به برگزاری اردوی آماده‌سازی تیم ملی پیش از رقابتی که جنبه انتخابی دارد، نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

قنبرزاده: مشکل اخراج سرمربی کشتی فرنگی جوانان از شرکت نفت در آستانه حل شدن است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قنبرزاده: مشکل اخراج سرمربی کشتی فرنگی جوانان از شرکت نفت در آستانه حل شدن است
معاون مدیرکل ورزش وزارت نفت گفت که مشکل اخراج سرمربی کشتی فرنگی جوانان از شرکت نفت در آستانه حل شدن است.

- اخبار ورزشی -

منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد اینکه همچنان سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان به دلیل غیبت در شرکت نفت در مدت همکاری با فدراسین کشتی، از کار اخراج شده و با وجود قول مساعد برای بازگشت وی به خدمت، هنوز مشکل برطرف نشده است، اظهار داشت: فدراسیون کشتی در این خصوص مکاتباتی داشت. موضوع باید به کمیسیون تجدید نظر برود اما مشکل در آستانه حل شدن است.

وی در خصوص مشکلی که برای حمید باوفا به وجود آمده، تصریح کرد: نکته‌ای که وجود دارد، ‌ ناآگاهی برخی قهرمانان و فدراسیون‌های ما برای انجام هماهنگی‌های لازم است. تقاضا باید از سوی فدراسیون مطرح شود، ورزشکاران و قهرمانان هم خودشان پیگیر موضوع مرخصی و یا پیگیری مدت خدمت‌شان در فضای ورزشی باشند تا عدم هماهنگی مشکلاتی ایجاد نکند. لازم است فرآیند اداری طی شود. فرد شاغل که کارمند رسمی نفت است، باید پیگیر کارش باشد. ما هم پیگیری کردیم و ان‌شاءالله مشکل به زودی حل می‌شود. حمید باوفا از ورزشکاران بااخلاق و مربیان خوب کشتی ما است.

قنبرزاده تاکید کرد: مانعی برای طی شدن دوره خدمتی قهرمانان با فدراسیون‌های ورزشی وجود ندارد، مگر آنکه خود قهرمان بخواهد موضوع استخدامی‌اش در شرکت نفت ملغی شود، مثل چیزی که علیرضا حیدری قبلا خواست و گفت اصلا تمایلی ندارد که استخدام شرکت نفت باشد و موضوع ادامه همکاری‌اش با شرکت نفت منتفی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

زرینچه: از فردوسی پور گله دارم / به عشق استقلال به کارم ادامه می‌دهم (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
سرپرست تیم استقلال تهران که پیش از دیدار مقابل پیکان تهران با هجمه‌های زیادی رو به رو شده بود در میکسدزون ورزشگاه آزادی احساساتی شد و درباره موضوعات مختلف صحبت کرد. سرپرست تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من از جزئیات قرارداد استراماچونی اطلاع ندارم. من در آن لحظه اعلام کردم که خسته شده‌ام و نمی‌توانم به بازی ادامه دهم. بعد از بازی از باشگاه استقلال نظری‌جویباری، منزوی، فتح‌الله و … با من تماس گرفتند و خواستند که آخر شب به باشگاه بروم. من از ناصرخان رخصت گرفتم و اولین تمرین را بعد از آن اتفاق در زمین پیکان برگزار کردیم.

اخبار بیشتر