اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۶ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۶ آذرماه

تکلیف خودروهای فرسوده چه می‌شود؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
تکلیف خودروهای فرسوده چه می‌شود؟
براساس مصوبه هیات دولت، به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال، کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد و به نظر می‌رسد که دولت، از رده خارج کردن این خودروها را در دستور کار خود قرار داده است.

به‌گزارش ایسنا، در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور تردد می‌کند که این خودروها آلودگی زیادی دارند. این در حالی است که در دولت یازدهم و طبق مصوبه هیات وزیران، خودروساز داخلی باید در ازای تولید هر خودرو با مصرف سوخت بالای هشت و نیم لیتر، یک خودرو فرسوده از رده خارج می‌کرد.

این مصوبه اصلاحیه خورد و قرار شد خودروساز در ازای تولید خودرو با مصرف سوخت بین هشت تا ۱۰ لیتر، یک خودرو را اسقاط کند و در ازای تولید خودروی با مصرف سوخت ۱۰ لیتر به بالا، دو خودروی فرسوده را از رده خارج کند.

این مصوبه در در ابتدای دولت دوازدهم، حذف و ماجرا کلا به فراموشی سپرده شد اما مجلس شورای اسلامی در این حوزه ورود کرده و با شرایط جدید، برای خودروهای داخلی نیز طرح اسقاط احیا شد، چون این معقول نبود که در قبال واردات خودروهای خارجی که دارای استانداردهای روز دنیا هستند؛ اسقاط داشته باشیم، اما خودروهای داخلی از اسقاط مصون باشند.

قانون جدید دولت نیز این بود که کارت سوخت به خودروهای فرسوده تعلق نگیرد، در همین راستا در ابتدا، یک کارگروه برای آن تشکیل و در نهایت تصمیم قطعی در این باره گرفته شد تاجایی‌که طبق گفته‌های فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی - براساس آیین‌نامه هیات دولت، کارت سوخت خودروهای دارای شرایط فرسودگی ابطال می‌شود.

به طور کلی براساس آیین‌نامه هیات دولت خودروهای سواری شخصی با عمر ۲۵ سال، سواری دولتی با عمر ۱۵ سال، تاکسی با عمر ۱۰ سال، مینی‌بوس با عمر ۱۵ سال، اتوبوس درون شهری با عمر ۱۰ سال، اتوبوس برون‌شهری با ۱۵ سال، کامیون و کشنده با ۱۵ سال عمر، وانت با ۱۵ سال، موتورسیکلت با ۱۰ سال و سایر وسائل نقلیه با گذشت ۲۵ سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می‌شوند.

براساس این تصمیم که از سال ۱۳۸۸ تاکنون در جریان است، تمام وسائل نقلیه‌ای که شامل این قانون می‌شوند، امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز خودرو در ۶ آذر+جدول

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت روز خودرو در ۶ آذر+جدول
در بازار روز خودر‌و، رنو ساندرو اتوماتیک با ۳ میلیون تومان افزایش به قیمت ۱۹۹ میلیون تومان رسید و تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ با ثبات در نرخ با قیمت ۹۱۵ میلیون تومان معامله شد.

به گزارش وانانیوز،

بر اساس معاملات انجام شده امروز (۶ آذر ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به دیروز با افزایش نسبی همراه است.طبق آخرین قیمت بازار خودرو، رنو ساندرو اتوماتیک و سراتو نسبت به معاملات ۵ آذر۹۸ با افزایش میانگین ۳ میلیون تومانی به تیب به قیمت ۱۹۹ میلیون تومان و ۳۱۴ میلیون تومان خرید و فروش شدند.

سمند ال ایکس ۸۱ میلون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو جی ال ایکس ۷۸ میلون تومان، تیبا ۲ حدود ۶۳ میلیون تومان دنا پلاس تور بو ۱۷۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۷۰ میلیون تومان و ۸۸ میلیون تومان معامله شدند که این اعداد بیانگر ثبات در نرخ است.

پژو پارس با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) و پژو صندوقدار با افزایش میانگین یک میلیون تومانی با مبلغ ۱۰۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۱۰۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند LX۸۱,۹۰۰,۰۰۰
پژو GLX۷۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس۱۰۱,۴۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2۸۶,۲۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5۱۰۳,۹۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
سایپا 111۵۲,۵۰۰,۰۰۰
سایپا 131۴۹,۱۰۰,۰۰۰
 سایپا 132۵۰,۳۰۰,۰۰۰
سراتو ۳۱۴,۰۰۰,۰۰۰
ساینا۶۲,۵۰۰,۰۰۰
تیبا 2۶۳,۰۰۰,۰۰۰
تیبا۵۷,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۷,۰۰۰,۰۰۰
دنا۱۱۹,۸۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو صندوقدار۱۰۳,۳۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ای ۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX۸۸,۸۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو اتوماتیک۱۹۹,۰۰۰,۰۰۰

جدیدترین قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی با توجه به روند افزایش قیمت خودروهای خارجی در کشور شاهد نوسانات جزئی در نرخ ماشین‌های وارداتی در بازار هستیم و امروز (۶ آذر ۹۸) در بازار آزاد قیمت خودروهای خارجی با ثبات نسبی همراه است.طبق آخرین قیمت خودرو، هیوندای سانتافه. فول. ۶ رادار و لکسوس NX ۳۰۰ H. هفت کلید ۲۰۱۷ نسبت به معاملات ۵ آذر۹۸ با افزایش ۲۰ میلون تومانی به ترتیب با قیمت ۸۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

رنو تلیسمان (۲۰۱۸) ۶۹۰ میلون تومان، تویوتا CH-R تیپ لانچ (۲۰۱۸) ۷۴۰ میلون تومان، تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (الفطیم) ۹۱۵ میلیون تومان و کیا سورنتو (۲۰۱۷) ۹۲۰ میلیون با ثبات در نرخ به فروش رسیدند.

مدل خودروقیمت (تومان)
  رنو کولئوس 2018۸۳۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تلیسمان 2018۶۹۰,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی ASX فول 2018۵۷۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا CH-R تیپ لانچ 2018۷۴۰,۰۰۰,۰۰۰
  تویوتا راو 4 مدل 2018 (الفطیم)۹۱۵,۰۰۰,۰۰۰
کیا اپتیما  2017۷۲۵,۰۰۰,۰۰۰
  کیا سورنتو 2017۹۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اسپورتیج 2017۸۱۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید +GLS۷۸۰,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای النترا 2018۴۷۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سانتافه . فول . 6 رادار۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
لکسوس NX300 H هفت کلید 2017۱,۴۸۰,۰۰۰,۰۰۰
نیسان جوک (اسپورت)۵۰۵,۰۰۰,۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

بهترین خدمات پس از فروش برای کدام خودروسازان است؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
بهترین خدمات پس از فروش برای کدام خودروسازان است؟
اقتصاد نیوز:گارانتی و خدمات پس از فروش خیال شما را از بابت همه چیز راحت کرده و با آرامش و لذتی مضاعف به رانندگی می‌پردازید. به همین دلیل اکثر خریداران اتومبیل در سراسر جهان، علاوه بر مشخصات فنی و کیفی اتومبیل مورد نظر خود به شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش خودروسازان توجه می‌کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از برترین‌ها، گارانتی و خدمات پس از فروش خیال شما را از بابت همه چیز راحت کرده و با آرامش و لذتی مضاعف به رانندگی می‌پردازید. به همین دلیل اکثر خریداران اتومبیل در سراسر جهان، علاوه بر مشخصات فنی و کیفی اتومبیل مورد نظر خود به شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش خودروسازان توجه می‌کنند.

البته باید دانست که شرایط گارانتی محصولات مختلف خودروسازان بنام جهانی با یکدیگر متفاوت بوده و آن‌ها بر سر ارائه بهترین خدمات پس از فروش با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

تولیدکنندگان اتومبیل براساس استاندارد‌ها و محدویت‌های تعریف شده خود به ارائه خدمات پس از فروش پرداخته و براساس سال، مسافت پیموده شده و … مدت زمان پوشش خدمات خود را مشخص می‌کنند. حالا ما در برترین‌ها تصمیم داریم که بهترین خودروسازان جهان از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش را به شما معرفی کنیم.

کادیلاک (Cadillac)

کادیلاک ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر خودروسازان جهان جدا کرده است. یکی از بهترین ویژگی‌های کادیلاک را باید ارائه خدمات مطلوب پس از فروش و مدت گارانتی محصولات آن دانست. کادیلاک در گام نخست برای تمام محصولات خود گارانتی ۴ ساله و یا محدویت پیمایش ۵۰ هزار مایلی را در نظر گرفته است.

اما کادیلاک در گام بعدی و به سبب رقابت با سایر خودروسازان؛ پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … محصولات خود را به مدت ۶ سال و یا با محدویت پیمایش ۷۰ هزار مایل گارانتی کرده است. گارانتی ۶ ساله کادیلاک را تقریبا هیچ شرکتی ارائه نداده و این کمپانی آمریکایی از این نظر به خود افتخار می‌کند.

گارانتی ۶ ساله کادیلاک شامل استهلاک رنگ، خوردگی و … محصولات این کمپانی می‌شود. علاوه بر این کمپانی کادیلاک محصولات خود را تحت پوشش گارانتی و خدمات پس از فروش جاده‌ای قرار می‌دهد.

به این ترتیب محصولات کادیلاک به مدت ۶ سال و یا با محدویت پیمایش ۷۰ هزار مایل گارانتی شده و خیالتان در هنگام بروز مشکلات فنی در هنگام تردد در جاده‌ها راحت خواهد شد. به عبارت دیگر زمان برای استفاده از گارانتی کادیلاک معنایی نداشته و این کمپانی در مجموع عملکرد خوبی دارد.

لینکلن (Lincoln)

کمپانی لینکن برای برخی از محصولات خود بهترین گارانتی و خدمات پس از فروش را در نظر گرفته است. این خودروساز آمریکایی در ابتدا برای محصولات خود گارانتی ۴ ساله و یا محدویت پیمایش ۵۰ هزار مایلی را در نظر گرفته است.

گارانتی پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … محصولات لینکلن، به مدت ۶ سال و یا با محدویت پیمایشی ۷۰ هزار مایل است. خدمات و پوشش گارانتی لینکلن در جاده‌ها؛ حتی پس از اتمام گارانتی محصولات آن تمام نشده و صاحبان اتومبیل‌های کمپانی لینکلن باز هم می‌توانند از خدمات این کمپانی استفاده کنند.

تسلا (Tesla)

تسلا یکی از مدرن‌ترین خودروسازان جهان است. این کمپانی آمریکایی هم بهترین خدمات پس از فروش و گارانتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اتومبیل‌های برقی تسلا به مدت ۴ سال و یا با محدود پیمایش ۵۰ هزار مایل گارانتی شده‌اند.

گارانتی پیشرانه برقی، گیربکس، دیفرانسیل، باتری و … محصولات تسلا ۸ سال و بدون توجه به میزان مسافت پیموده شده است. این کمپانی به دلیل قابلیت رانندگی خودکار و برقی بودن محصولات خود، هیچ گارانتی برای رنگ، خوردگی و.. بدنه محصولات خود ارائه نداده است.

گارانتی و خدمات جاده‌ای تسلا به مدت ۴ سال و یا با محدودیت پیمایش ۵۰ هزار مایل است. ولی اگر شما جزء افراد مشهور باشید؛ قطعا تسلا برای جلب رضایت شما برنامه‌های فراوانی داشته و مدت زمان گارانتی و نوع پوشش خدمات خود را تغییر خواهد داد.

اینفینیتی (infiniti)

برند لوکس اینفینیتی به عنوان یکی از قدرتمندترین خودروسازان جهان در لیست ما حضور داشته و خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اینفینیتی به مدت ۴ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل محصولات خود را گارانتی کرده است.

گارانتی پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … محصولات اینفینیتی هم به مدت ۶ سال و یا با محدویت پیمایش ۷۰ هزار مایل است. گارانتی استهلاک رنگ، خوردگی و … محصولات اینفینیتی به مدت ۷ سال و بدون محدویت مقدار مسافت پیموده شده است.

همچنین کمپانی اینفینیتی به مدت ۴ سال و بدون توجه به میزان مسافت پیموده شده؛ به ارائه خدمات جاده‌ای پرداخته و از این نظر یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات جاده‌ای است.

جگوار (Jaguar)

کمپانی جگوار شهرت خود را مدیون طراحی و ساخت اتومبیل‌های اسپرت و پرقدرتی است که اغلب در فیلم‌های سینمایی قدیمی و کلاسیک هالیوودی شاهد تردد آن‌ها هستیم. جگوار نیز یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات پس از فروش بوده و مشتریان خود را ناامید نخواهد کرد.

این کمپانی تمام محصولات خود را به مدت ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایلی گارانتی کرده است. پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … به مدت ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل تحت پوشش گارانتی کمپانی جگوار است.

جگوار تمام محصولات خود را به مدت ۶ سال و بدون توجه به مسافت پیموده شده تحت پوشش گارانتی استهلاک رنگ، خوردگی و … قرار داده است.

خدمات جاده‌ای جگوار هم به مدت ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل در خدمت شما خواهد بود. در مجموع باید گفت که جگوار یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات پس از فروش در جهان است.

میتسوبیشی (Mitsubishi)

میتسوبیشی هم در لیست ما حضور دارد. مدیران این خودروساز ژاپنی تمام محصولات خود را به مدت ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل گارانتی کرده‌اند. پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … محصولات میتسوبیشی هم به مدت ۱۰ سال و یا با محدویت پیمایش ۱۰۰ هزار مایل تحت پوشش خدمات پس از فروش هستند.

علاوه بر این کمپانی میتسوبیشی به مدت ۷ سال و یا با محدویت پیمایش ۱۰۰ هزار مایل محصولات خود را از نظر استهلاک رنگ، خوردگی و … گارانتی کرده است. به غیر از این‌ها باید توجه کرد که صاحبان محصولات میتسوبیشی به مدت ۵ سال و بدون محدویت مسافت پیموده شده می‌توانند از خدمات جاده‌ای میتسوبیشی بهره‌مند شوند.

جنسیس (Genesis)

جنسیس هم در لیست ما حضور دارد. این کمپانی محصولات خود را به مدت ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل گارانتی کرده است. پیشرانه، دیفرانسیل، گیربکس و … محصولات جنسیس هم به مدت ۱۰ سال و یا با محدویت پیمایش ۱۰۰ هزار مایل گارانتی شده‌اند.

جنسیس به مدت ۷ سال و بدون توجه به مسافت پیموده شده؛ محصولات خود را از نظر استهلاک رنگ، خوردگی و … گارانتی کرده و مشتریان جنسیس به مدت ۵ سال و بدون توجه به مسافت پیموده شده می‌توانند از خدمات جاده‌ای جنسیس استفاده کنند.

هیوندای (Hyundai)

هیوندای به عنوان یک تولیدکننده اقتصادی در رتبه دوم لیست ما قرار دارد. هیوندای خدمات و گارانتی خود را مشابه با کمپانی جنسیس در نظر گرفته و تنها در برخی از جزئیات با برند لوکس خود مشترک نیست. گارانتی اصلی هیوندای ۵ سال و یا با محدویت پیمایش ۶۰ هزار مایل است.

پیشرانه، گیربکس، دیفرانسیل و … هیوندای هم به مدت ۱۰ سال و یا با محدویت ۱۰۰ هزار مایل گارانتی شده‌اند. محصولات هیوندای به مدت ۷ سال و بدون محدویت پیمایش از نظر استهلاک رنگ، خوردگی و … گارانتی هستند. همچنین به مدت ۵ سال و بدون توجه به میزان مسافت پیموده شده با محصولات هیوندای، می‌توان از خدمات جاده‌ای کره‌ای‌ها بهره‌مند شد.

فولکس‌واگن (Volkswagen)

بهترین گارانتی و خدمات پس از فروش را فولکس‌واگن ارائه می‌دهد. گارانتی اصلی این کمپانی ۶ سال و یا با محدویت پیمایش ۷۲ هزار مایل است.

فولکس‌واگن پیشرانه، دیفرانسیل، گیربکس و … محصولات خود را به مدت ۶ سال و یا با محدویت ۷۲ هزار مایل گارانتی کرده و بدنه آن‌ها را به مدت ۷ سال و یا با محدویت ۱۰۰ هزار مایل در برابر استهلاک رنگ، خوردگی و … گارانتی می‌کند.

خدمات جاده‌ای فولکس هم به مدت ۳ سال و یا با محدویت ۳۶ هزار مایل از شما استقبال خواهد کرد. در مجموع باید گفت که فولکس‌واگن بهترین گارانتی ممکن را برای مشتریان خود در نظر گرفته و خیال آن‌ها را راحت کرده است. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

معاون وزیر صمت: گرانی خودرو ربطی به قیمت بنزین ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
معاون وزیر صمت: گرانی خودرو ربطی به قیمت بنزین ندارد
معاون وزیر صمت گفت:‌ با افزایش نرخ بنزین باید قیمت خودرو‌ها کاهش یابد و اینکه قیمت خودرو‌ در این مدت گران شده به دلایل دیگری است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباس تابش در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که افزایش ۴ درصدی تورم بر اساس افزایش نرخ بنزین مطالعه شده و منطقی است افزود: بررسی قیمت ۱۰۰ صد قلم کالای اساسی در ۱۰ روز بیش از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین تا ۱۰ روز پس از اجرای این طرح نشان می‌دهد افزایش بهای بنزین تأثیر چندانی بر قیمت‌ها نداشته است.

وی گفت: بر اساس آنالیز قیمتی که رانندگان تاکسی اعلام کرده‌اند سهم بنزین در کرایه آنان ۹ درصد است و اکنون که بنزین ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است حدود ۴ و نیم درصد در افزایش کرایه‌ها اثر می‌گذارد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در پی اعمال نکردن اثر واقعی افزایش بهای بنزین بر قیمت‌ها نیست بلکه تلاش می‌کند از افزایش قیمت‌ها به دلیل اثر روانی افزایش بهای بنزین جلوگیری کند.

تابش گفت: اگر تورم ۱۰ درصد بود تورم ۴ درصدی افزایش بهای بنزین آن را به ۴۰ درصد تبدیل می‌کرد، اما اکنون که تورم جامعه بالاست تورم ۴ درصدی اثر کمتری بر آن دارد.

وی افزود: کالا‌هایی که در شبکه توزیع قرار دارد و با قیمت قبل حمل و نقل شده است نباید افزایش قیمتی داشته باشد، اما برای آینده پذیرفته‌ایم که کالا‌ها ۴ درصد افزایش قیمت داشته باشد و این اثر منطقی گرانی بنزین است.

تابش گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ۲ هزار و ۳۵۰ بازرس در کل کشور دارد و هزار و ۵۰۰ بازرس نیز مربوط به اصناف هستند که قیمت‌ها را کنترل می‌کنند، اما با همکاری بسیج اصناف ۵۰۰ هزار نفر بازار را رصد می‌کنند.

وی افزود: وزارت صمت منکر تغییرات قیمت کالا‌ها و خدمات نیست، اما همه تغییرات قیمت در بازار مربوط به افزایش قیمت بنزین نیست.

تابش در پاسخ به این سؤال که چرا شرکت پاک قیمت شیر را ۵۰۰ تومان افزایش داده است گفت: مدیرعامل این شرکت با من تماس گرفت و گفت: یک ریال قیمت محصولاتمان را افزایش نداده‌ایم.

وی افزود: اگر مصداق افزایش قیمت شیر وجود دارد اعلام شود تا با آن برخورد کنیم.

تابش گفت: تعداد پرونده‌های تخلف ۵۷ درصد افزایش یافته که بخشی از آن مربوط به سوء استفاده از افزایش قیمت بنزین است.

وی افزود: با افزایش نرخ بنزین باید قیمت خودرو‌ها کاهش یابد و اینکه قیمت خودرو‌ها در این مدت گران شده به دلایل دیگری است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.

تابش گفت: هیچ تغییری در قیمت محصولات خودروسازان داخلی نداریم و گران فروشی لوازم یدکی خودرو‌ها نیز تخلف است.

وی افزود: اکنون به دلیل آغاز پیک تقاضای خرید خودرو برخی دلال‌ها به قیمت‌ها دامن می‌زنند و خودرو نیز از کالای مصرفی به سرمایه‌ای تغییر کرده است.

تابش گفت: در خراسان رضوی پویش مردمی با عنوان گران نمی‌خریم راه افتاده است که تقاضا دارم همه به این پویش بپیوندند و هر جا افزایش قیمت دیدند به سامانه ۱۲۴ اعلام و یا در اپلیکیشن آپ ارسال کنند.

وی افزود: مردم از خرید بدون فاکتور و کالای بدون برچسب قیمت خودداری کنند.

تابش گفت: مطالعاتی که درباره سهمیه خودرو‌ها اعمال شد مطالعات اولیه بود و اکنون در حال جمع آوری نظرات اصناف برای تغییر احتمالی سهمیه‌ها هستیم.

وی افزود: موضوع گرانی گوجه فرنگی و افزایش ۳۰ درصدی قیمت آن در بورس امروز در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد البته پیش از این رب گوجه و گوجه فرنگی سه بار در بورس عرضه شد که مشتری نداشت، اما امروز با افزایش ۳۰ درصدی قیمت در بورس ارائه و پس از آن اصلاح شد البته بورس شرایط خودش را دارد.

تابش گفت: اکنون زمان خلأ توزیع گوجه فرنگی در بازار است، زیرا زمان برداشت آن تمام شده است و منتظر هستیم گوجه جنوب برای تعدیل قیمت‌ها وارد بازار شود.

وی افزود: قیمت تخم مرغ نیز مانند گوجه فرنگی است و در نیمه دوم سال به دلیل تغییر فصل و آغاز سرما هر سال قیمت تخم مرغ افزایش می‌یابد و ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد.

هادی قوامی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ملت ایران بابت شوکی که از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و افزایش بسیار هزینه‌های آن‌ها شد عذرخواهی می‌کنیم گفت: افزایش قیمت بنزین اثر کاهشی در رفاه خانوار‌ها و افزایشی در شاخص هزینه‌های مصرف کنندگان به ویژه در بخش حمل و نقل داشته است.

وی افزود: در سال ۸۹ مانند این طرح با تمهیداتی در کشور انجام شد که اتفاقی نیفتاد در حالی که در آن زمان قیمت بنزین ۷ برابر افزایش یافت، اما بر اساس اصل غافلگیری نبود.

قوامی گفت: با بررسی رفاه سه دهک ثروتمند و هفت دهک پایینی جامعه مشخص شد با گرانی بنزین از سه دهک ثروتمند جامعه رفاه کمتری در مقایسه با هفت دهک پایین درآمدی جامعه گرفته شده است.

وی افزود: فرض کنیم دولت از گرانی بنزین ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و این درآمد را میان خانوار‌ها تقسیم کند، اما میزان رفاهی که از جامعه کم شده دستکم ۸۰ هزار میلیارد تومان است و مبالغی که دولت به خانوار‌ها پرداخت می‌کند رفاه از دست رفته این خانوار‌ها را جبران نمی‌کند.

قوامی گفت: افزایش بهای بنزین حداقل چهار درصد شاخص قیمت‌ها را افزایش می‌دهد، اما در گروه خدمات به ویژه حمل و نقل قیمت‌ها ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: اینکه اکنون در حال بررسی میزان سهمیه بنزین خودرو‌ها هستیم مانند تعمیر کردن هواپیما در حال پرواز است.

قوامی گفت: تورم سالیانه کشور حدود ۶۰ درصد است و افزایش قیمت بنزین به روند این تورم شتاب بیشتری می‌دهد.

وی افزود: شاخص میانگین تورم حمل و نقل بر اساس گزارش بانک مرکزی ۴۰ درصد است.

قوامی گفت: از سال ۸۴ تا سال ۹۵ تعداد کارآفرینان جامعه از ۱ میلیون و ۲۳۰ هزار نفر به ۸۱۶ هزار نفر کاهش یافته است و ۴۰۰ هزار نفر بیکار شدند که برخی از آنان در پی مسافرکشی یا کار با وانت بار رفته‌اند.

وی افزود: سهمیه ۶۰ لیتر برای این خودرو‌ها در دو سه روز استفاده می‌شود و باید بنزین ۳ هزار تومانی استفاده کنند که این موجب می‌شود قیمت خدمات آن‌ها برای تأمین زندگیشان افزایش یابد.

قوامی گفت: اگر در این سال‌ها شبکه حمل و نقل عمومی را گسترش می‌دادیم و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد می‌کردیم امروز مردم حق انتخاب بیشتری داشتند و از محل افزایش قیمت بنزین آسیب این چنینی نمی‌دیدند.

وی افزود: برخی شرکت‌ها مانند برق و گاز ممکن است اختیاراتی از هیأت وزیران برای اعمال تغییراتی در قیمت خدمات خود بگیرند که در این شرایط به صلاح جامعه نیست و این موضوع باید کنترل شود.

قوامی گفت: دولت می‌تواند خود یا عامل اصلی گرانی باشد یا آن را کنترل کند، اما ایجاد درآمد با روش افزایش قیمت راه به ناکجاآباد است و باید با خلق ارزش درآمد ایجاد شود.

سید مهدی کاظمی سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو تهران نیز گفت: تا این لحظه افزایش قیمت نداشته‌ایم و اگر کسی قیمت‌ها را افزایش داده متخلف است.

وی افزود: لوازم یدکی خودرو‌ها در بازار بسیار زیاد و قیمت آن‌ها رقابتی است و نیاز به نظارت بر قیمت‌ها وجود ندارد.

کاظمی گفت: این اتحادیه فقط در تهران فعال است و افزایش قیمت در شهرستان‌ها به این اتحادیه مربوط نیست.

وی افزود: مردم از کسانی خرید کنند که جواز کسب فروش لوازم یدکی داشته باشند.

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز در این برنامه گفت: در سامانه رسمی هیچگونه افزایش قیمتی وجود نداشته است، اما مسافربران شخصی که سامانه غیررسمی هستند ممکن است کرایه‌های خود را افزایش داده باشند.

وی افزود: سرویس‌های مدرسه ساماندهی شده‌اند و سهمیه بنزین مشخصی دارند و افزایش قیمت نداشته‌اند.

ضامنی گفت: اگر سرویس‌های ساماندهی شده مدارس قیمت خود را افزایش داده باشند متخلف هستند.

ضامنی گفت: معمولا تخلف‌ها در بخش غیر ساماندهی شده و سرویس‌هایی است که خانواده‌ها شخصا با آن‌ها توافق کرده‌اند و خودرو‌های شخصی هستند.

داوود محمدی رئیس اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری تهران نیز گفت: از مسئولان انتظار داشتیم پیش از گرانی سوخت نظر اتحادیه‌ها نیز پرسیده می‌شد البته اکنون نیز نظر اتحادیه‌ها را نمی‌پرسند و سهمیه اختصاص یافته به وانت بار‌ها اصلا​ کافی نیست.

وی افزود: از ۲۰۰ لیتر بنزینی که به وانت بار‌ها اختصاص یافته ۶۰ لیتر متعلق به خانواده وی است و ما نمی‌توانیم بگوییم راننده وانت بار همه ۲۰۰ لیتر را فقط برای کار استفاده کند.

محمدی گفت: مسئولان به جای ارائه شاخص از تاکسیرانی باید از اتحادیه‌های صنفی دیگر درباره تأثیر گرانی بنزین بر هزینه‌ها شاخص ارائه کنند.

وی افزود: برای پیک موتوری‌ها نیز هیچ سهمیه‌های دیده نشده و این مسئله آنان را با مشکل روبرو کرده است.

محمدی گفت: اگر تاکسی‌های اینترنتی افزایش قیمت ندارند به دلیل آگاهی آن‌ها پیش از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت از این طرح بوده است.

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم گذار نیز گفت: وضع قیمت تخم مرغ به عرضه و تقاضا بستگی دارد و به دلیل افزایش تقاضا در نیمه دوم سال قیمت تخم مرغ نیز افزایش می‌یابد و این همیشه وجود داشته است.

وی افزود: اکنون قیمتی که در بازار هست حدود قیمت در مرغداری هاست و قیمت ۱۹ هزار تومان برای هر شانه تخم مرغ منطقی است.

ترکاشوند گفت: اگر ماه گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ ۱۵ هزار تومان بود نشان دهنده زیان دادن مرغداران است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای پلاک اروندی چگونه کارت سوخت می‌گیرند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
خودروهای پلاک اروندی چگونه کارت سوخت می‌گیرند
خودروهای پلاک اروندی چگونه کارت سوخت می‌گیرند - 0

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر، چگونگی دریافت کارت سوخت برای خودروهای پلاک اروندی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد زابلی در نشست رسانه‌ای با اصحاب رسانه اظهار کرد: برای برخورد با خاطیان و گران‌ فروشان سه – چهار جلسه درون شهرستانی برگزارشده و طبق توافق به‌ دست ‌آمده، قرار است در صورت گزارش و اثبات ادعا با فرد خاصی به روش‌های مختلف همچون پلمپ واحد تجاری یا حتی سوزاندن کارت سوخت اقدام شود.

وی به‌ کارگیری بازرسان نامحسوس در کنار بازرسان تعزیراتی و ثبت شکایت از طریق سامانه اعلام تخلف ۱۲۴ را راهکاری برای کنترل بازار دانست و افزود: رسیدگی به این ‌گونه موارد با انتصاب قاضی تعزیرات شهرستان که امروز انجام شد، تسهیل شده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر اعلام گزارش تخلف به تعزیرات را نخستین گام برای برخورد با گرانی‌ها به بهانه افزایش بهای بنزین دانست و این نکته را نیز متذکر شد که اقدام به سوزاندن کارت سوخت در صورت اخذ کرایه بیشتر از تعرفه تصویب‌ شده و یا برخورد با واحدها و اصناف خاطی پس از طی روال قانونی و اطمینان از صحت ادعا انجام می‌ شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به میزان سهمیه بنزین تخصیص ‌یافته به گروه‌های مختلف خودروهای بنزین سوز اشاره کرد و گفت: برای دریافت سهمیه بنزین برای هر گروه خودرو لازم است در سامانه‌های مربوطه ثبت نام شود.

خودروهای اروندی و سرویس مدارس ازجمله موارد مورد اشاره زابلی بود، که وی در این رابطه توضیح داد: خودروهای پلاک اروند به دو نوع پلاک جدید و قدیم تقسیم می‌شوند که مالکان گروه پلاک اروندی جدید که شماره ۳۳ دارند باید پین کد کارت خودرو خود را به سامانه پیامکی ۱۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال کنند و گروه پلاک‌های قدیمی که هنوز مشکل در صدور کارت سوخت دارند ظرف ۲۰ روز تا یک ماه آینده مرتفع می‌‌شود.

وی این نکته را نیز یادآور شد که سهمیه دسته دوم خودروهای اروندی با پلاک قدیمی همچون دیگر خودروها در کارت سوخت محفوظ می‌‌ماند و به طور کلی سهمیه خودروهای اروندی همچون دیگر خودروهای سواری شخصی ۶۰ لیتر است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر در ادامه به سرویس مدارس اشاره کرد و گفت: سرویس مدارس نیز برای دریافت سهمیه سوخت خود پس از ثبت‌نام در سامانه باید از طریق آموزش ‌و پرورش تأیید شود.

وی ثبت‌نام خودروهای شخصی مسافربر در آژانس‌های مسافری و اینترنتی را راهکار افزایش سهمیه دانست و گفت: با توجه به نقش غیرقابل‌انکار خودروهای مسافربر شخصی در جابه‌جایی مسافر در شهرهای مختلف ازجمله خرمشهر و با هدف ساماندهی این قشر راهکاری درون شهرستانی پیشنهاد شده است که خودروهای شخصی که اقدام به مسافرکشی می‌کنند زیر نظر آژانس اتومبیل‌های کرایه اینترنتی قرار گرفته و از سهمیه در نظر گرفته برای این گروه بهره‌مند شوند.

زابلی، آموزشگاه‌های رانندگی، موتورسیکلت‌ها و سه‌چرخه‌ها را جز آن دسته از خودروها دانست که تا هم‌اکنون تدبیری برای دریافت سهمیه بنزین برای آن‌ها دیده نشده است و همچنین اختصاص نیافتن سهمیه بنزین به خودروها با پلاک دولتی را نشان از توجه بیشتر دولت به مردم دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین قسطی شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین قسطی شد
در شرایطی که اتحادیه‌های مرتبط با خودروهای سنگین و عمومی از بالا بودن عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها گلایه دارند و رانندگان این خودروها مجبور بودند بدهی‌های میلیونی‌شان را یکجا پرداخت کنند، معاون ساخت و توسعه شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اعلام کرد که این عوارض برای خودروهای سنگین و عمومی تقسیط شده است.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی الکترونیکی شدن عوارض آزادراه‌ها از اواخر سال گذشته و در چهار آزادراه به صورت آزمایشی اجرایی شد. در این آزادراه‌ها گرچه دیگر خبری از توقف ماشین در عوارضی‌ها و ایجاد ترافیک نبود اما در این میان برخی از رانندگان به ویژه رانندگان خودروهای عمومی و سنگین مدعی شده بودند که نمی‌توانند عوارض خود را پرداخت کنند؛ چرا که به آن‌ها اطلاع رسانی نشده است.

در چنین شرایطی پس از اینکه خیرالله خادمی -معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور- اعلام کرد که عوارض الکترونیکی آزادراهی خودروهای سنگین و عمومی محاسبه و برای آن‌ها به صورت پیامکی ارسال شده است و رانندگان این خودروها باید آن را به صورت یکجا پرداخت کنند، برخی از این اتحادیه‌ها نسبت به این مسئله اعتراض کردند و نهایتا محمد رضا زمانیان - مدیر کل نظارت بر بهره برداری آزاد راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای- در این باره اعلام کرد که این مسئله با مذاکره و پیگیری قابل حل شدن است.

در همین رابطه جلال بهرامی -معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل- درباره قسطی شدن یا نشدن این عوارض الکترونیکی برای رانندگان خودروهای سنگین و عمومی به ایسنا گفت: با توجه پیگیری‌های صورت گرفته عوارض الکترونیکی کشور برای خودروهای سنگین و عمومی قسطی شد و دستور العمل و چگونگی پرداخت آن نیز به صورت مکتوب برای آن‌ها ارسال شده است.

با این اوصاف حالا باید دید شرایط تقسیط این عوارض چگونه است و آیا به گونه‌ای برای رانندگان در نظر گرفته شده تا بتوانند بدهی شان را پرداخت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

همکاری با همسایگان از اولویت‌های ایران است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه موضوع مورد بحث اجلاس ملی شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب یکی از اصلی‌ترین مسایل منطقه ماست، تصریح کرد: آب در گذشته محور اصلی تمدن شکل گرفته توسط بشریت در کل دنیا بوده و تمام تمدن‌هایی که در مناطق مختلف خاورمیانه شکل گرفته نیز با محوریت آب ایجاد شده است. معاون اول رییس جمهور افزود: متأسفانه امروز یکی از منازعات مهمی که در بین اقوام در مناطق مختلف و نیز در سطح ملی و منطقه‌ای شکل گرفته پیرامون مسأله آب است. آقای جهانگیری با تأکید بر این که یکی از مهمترین و دقیق‌ترین راهکار‌ها برای حل منازعات منطقه‌ای و بین المللی تعامل و گفتگو است، خاطرنشان کرد: مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری و دیگر مراکز از این دست می‌تواند بر اساس پیش بینی‌هایی که نسبت به این منازعات دارد راهکار‌های مناسبی پیدا کند. معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: کشور‌های ما عمدتا در مناطق خشک و نیمه خشک هستند و همگی با مسایلی نظیر خشکسالی و مخاطرات زیست محیطی روبرو هستیم. علاوه بر مشکلات دخالت‌هایی در این منطقه اتفاق افتاده که مسأله آب را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است. وی ادامه داد: جنگ‌هایی که در دهه اخیر در این منطقه رخ داده و گروه‌های تروریستی که درگیری‌هایی را در کشور‌های مختلف به وجود اورده، به زیرساخت‌ها و تأسیسات کشور‌های منطقه آسیب‌های زیادی وارد کرده‌اند و این تغییرات چه آن‌هایی که در اثر دخالت انسان مانند جنگ و یا اجرای طرح‌های غیرعلمی بوده و چه آن‌هایی که در اثر مسایل اقلیمی نظیر پدیده ریزگرد‌ها ایجاد شده، محیط زیست کشور‌های منطقه نظیر ایران، عراق و سوریه را تحت تأثیر قرار داده‌اند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: دولت ایران با آگاهی نسبت به این مسأله که آب یکی از اصلی‌ترین موضوعات کشور است و در آینده نیز از مهمترین مسایل ایران و منطقه خواهد بود، اقدامات مهمی را در بخش آب به انجام رسانده که در اثر همین اقدامات به توانمندی‌های خوبی از نظر فنی، مهندسی و علمی دست یافته است. جهانگیری ساخت سازه‌های مهم برای آب، احداث سد‌های بزرگ، ایجاد شبکه‌های آبرسانی و تأسیسات آب شرب و فاضلاب از جمله اقدامات اجرایی دولت در اکثر شهر‌ها و روستا‌های ایرانی برشمرد و گفت: دولت فعلی ایران که بیش از شش سال از عمر آن می‌گذرد، در نخستین مصوبه خود به مسایل زیست محیطی و آب توجه کرد و مصوبه‌ای را برای احیاء دریاچه ارومیه به تصویب رساند چرا که این دریاچه تأثیر تعیین کننده‌ای بر زندگی میلیون‌ها انسان در شمال غرب ایران دارد. معاون اول رییس جمهور افزود: با این که در ابتدای کار بسیاری از مردم نگران بودند که آیا دریاچه ارومیه قابل احیا است یا خیر، امروز با تلاش‌های متخصصین و مدیران ذیربط وضعیت دریاچه نسبت به سال‌های گذشته بهبود یافته و امید فراوانی در مسئولین برای احیاء کامل آن ایجاد شده است. اقای جهانگیری با اشاره به تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی به عنوان دیگر مصوبه دولت تصریح کرد: با تصویب این کارگروه موضوع کم آبی برای ایران به یک موضوع جدی تبدیل شد تا برنامه‌ای متناسب با کم آبی برای مدیریت منابع آب تدوین شود. معاون اول رییس جمهور مدیریت مصرف منابع آب را از اصلی‌ترین وظایف کارگروه سازگاری با کم آبی برشمرد و اظهار داشت: انتخاب بهترین روش‌ها و فناوری‌ها که بر اساس آن با مصرف کمتر آب بازدهی بیشتری در مصارف مختلف کشاورزی، صنعت و حتی شرب ایجاد شود از جمله موضوعات در دستور کار این کارگروه است. اقای جهانگیری ادامه داد: ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب در میان مردم از دیگر وظایف کارگروه ملی سازگاری با کم آبی و هدف این است که همه مردم قدر منابع آب را بهتر بدانند و استفاده صحیحی از آن داشته باشند. معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در بخش آب شهری و روستایی گفت: در بخش آب شهری کار‌های مهمی انجام شده به گونه‌ای که صد در صد جمعیت شهری ایران و ۷۶ درصد جمعیت روستایی از شبکه آب مطمئن، بهداشتی و سالم برخوردار هستند. جهانگیری اظهار داشت: انتظار ما از سازمان‌های بین المللی و سازمان‌های فعال در حوزه آب این است که حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود را از اجلاس ملی شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری افزایش دهند تا طرح‌های تصویب شده در این اجلاس به نحو مطلوب اجرا شود. وزیر نیرو هم در این مراسم با اشاره به این که ۱۶ کشور در سطوح مختلف در دهمین اجلاس ملی شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری در ایران حضور یافته‌اند گفت: علاوه بر این کشور‌ها تعدادی از نهاد‌های بین المللی، آژانس‌های سازمان ملل و سازمان‌های کمک دهنده و فعال در زمینه آب نیز در این اجلاس حضور دارند. اقای اردکانیان بهبود کیفیت آب در منطقه، استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای آب و فاضلاب و موضوع افزایش آگاهی‌های عمومی در ارتباط با سیل و خشکسالی را از جمله محور‌های این اجلاس برشمرد و گفت: تغییرات اقلیمی و بهبود توانایی‌های دست اندرکاران موضوع آب شهری از موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه این دیدار‌ها وزیر آب و انرژی تاجیکستان و نماینده مدیرکل یونسکو هم هر کدام در سخنانی با قدردانی از میزبانی ایران برای دهمین اجلاس ملی شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری، به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص اهمیت مدیریت منابع آب و اهمیت توسعه همکاری‌های عضو شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری پرداختند.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف20 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

اخبار بیشتر