امروز هیاتی از نمایندگان طالبان به تهران آمده و با ظریف دیدار کردند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

امروز هیاتی از نمایندگان طالبان به تهران آمده و با ظریف دیدار کردند

ظریف: با نماینده طالبان دیدار کردم

ایسناخبرگزاری ایسنا
ظریف: با نماینده طالبان دیدار کردم
وزیر امور خارجه از دیدار خود با نماینده طالبان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه آیا با نماینده‌های طالبان در تهران دیدار داشته است با تائید این موضوع اظهار کرد: در جهت کار برای صلح افغانستان با همه گروه‌های افغانی دیدار می‌کنیم، آنها هم برای همین کار آمده‌اند.

به گزارش ایسنا، ملا محمد آخند، معاون طالبان، در راس هیئتی به تهران سفر کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح به افغانستان با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و هیات مذاکره کننده این گروه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ادامه دیدارهای مسئولین و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رییس جمهوری، رییس هیات اجرایی، هیات صلح، رهبران جهادی و شخصیت‌های موثر در افغانستان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای دفتر سیاسی و هیات مذاکره کننده طالبان در تهران دیدار کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به شکل‌گیری و تقویت گفت و گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی تاکید کرد.

ظریف همچنین از آمادگی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با کشور و مردم افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی خبر داد.

این دیدار در راستای تلاش‌های جمهوری اسلامی برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان انجام شد و مهمترین هدف آن ترغیب طرف‌های افغان به گفت و گوهای بین الافغانی، تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفت و گو، حمایت از تمام نیروهای افغان برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی اعلام شده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر لزوم نقش آفرینی گروه‌های افغانستانی با مشارکت و محوریت دولت این کشور برای گفت و گو و حل مشکلات افغانستان و تامین امنیت تاکید کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

پیام صریح ظریف به همسایگان

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
پیام صریح ظریف به همسایگان
اقتصادنیوز؛ محمدجوادظریف در آیین روز سازمان همکاری اقتصادی «اکو» با بیان اینکه «ایران معتقد به سیاست همسایگی قدرتمند است» اظهار کرد: ما معتقدیم که با داشتن همسایه‌های قوی قادر خواهیم بود بسیار بهتر و با سهولت بیشتر به اهداف خود برسیم تا اینکه بخواهیم این اهداف را به تنهایی محقق کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران به سیاست همسایگی قدرتمند معتقد است و در این راه برای تحقق آن قدم برمی‌دارد.»

ظریف روز سه‌شنبه در آیین روز سازمان همکاری اقتصادی «اکو» اظهار کرد: ایران معتقد به سیاست همسایگی قدرتمند است. ما معتقدیم که با داشتن همسایه‌های قوی قادر خواهیم بود بسیار بهتر و با سهولت بیشتر به اهداف خود برسیم تا اینکه بخواهیم این اهداف را به تنهایی محقق کنیم.

وزیر خارجه ایران افزود: اکو یک گروهی متشکل از کشورها در یک منطقه بسیار ویژه است که همکاری برای افزایش امنیت همه کشورهای عضو این منطقه حساس را ضروری می‌کند. اینجا منطقه‌ای غنی است؛ هم از لحاظ جمعیت و منابع انسانی و هم از لحاظ جغرافیا و همچنین از نظر منابع طبیعی.

ظریف تأکید کرد: برنامه «چشم انداز ۲۰۲۵» اکو این فرصت را به وجود می‌آورد که از پتانسیل‌های خود، بهره‌برداری کنیم تا ظرفیت‌ها و امکانات هر یک از اعضای اکو را تجمیع کرده تا در نهایت، خیر عمومی مردم گسترش یافته و منافع تمام مردمان این منطقه تأمین شود.

وزیر خارجه کشورمان با تأکید بر لزوم تقویت همکاری‌های منطقه‌ای، افزود: به باور من، لازم است در چنین روزی تعهد خود را به همکاری‌ها در چارچوب عضویت در اکو، همچنین میان اکو و سایر سازمان‌های منطقه‌ای و نیز میان خودمان در منطقه تجدید کنیم.

وی ادامه داد: ایران علاقه‌مند است همان نوع روابطی را که با سایر شرکای خود در اکو دارد، حفظ کرده و به شرکای خود در خلیج فارس تسری دهد.

ظریف با اشاره به طرح و تلاش ایران برای برقراری صلح و آرامش در منطقه، گفت: پیشنهاد ما در مورد طرح صلح منطقه‌ای، طرحی دیرینه است که نخستین بار در اوج جنگ ایران و عراق در سال ۱۹۸۵ مطرح شد و اخیرا نیز طرح امید یا طرح صلح هرمز توسط رییس جمهوری روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شد.

وزیر خارجه ایران تأکید کرد: این اساس و بنیان سیاست ماست که مبتنی بر حسن همجواری، احترام به حقوق بین‌الملل و احترام و منافع متقابل است.

ظریف در پایان صحبت‌های خود، گفت: همه ما از همکاری نفع خواهیم برد و همه ما از رقابت، مناقشه، بی‌ثباتی و ناامنی زیان خواهیم دید. اگر همسایگان شما سعادتمند نباشند، شما نیز نخواهید بود. به همین دلیل دست دوستی که به سوی شرکایمان در اکو دراز کردیم به شرکایمان در خلیج فارس نیز دراز می‌کنیم؛ با این امید که همان نوع ترتیبات به ایجاد اعتماد و همکاری گسترده‌تر منجر شود و از طریق همکاری، تلاش‌های مشترک و همفکری ارتقا یابد.

«اکو» سازمان منطقه‌ای دولتی است که در سال ۱۹۸۵ از سوی ایران، پاکستان و ترکیه با هدف پیشبرد همکاریهای اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تأسیس شد. این سازمان در سال ۱۹۹۲ عضویت هفت کشور جدید شامل افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان را نیز پذیرفت. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

ملابرادر و اعضای دفتر سیاسی طالبان با ظریف دیدار کردند

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
ملابرادر و اعضای دفتر سیاسی طالبان با ظریف دیدار کردند
سخنگوی طالبان دقایقی پیش در صفحه رسمی خود در توئیتر از دیدار معاون سیاسی گروه طالبان با وزیر خارجه کشورمان خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان دقایقی پیش با انتشار توئیتی اعلام کرد ساعاتی پیش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران با «ملا عبدالغنی برادر» و سایر اعضای دفتر سیاسی طالبان دیدار کرده است.

گفته می‌شود در این دیدار محمدجواد ظریف با تأکید بر ضرروت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، بر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و تشکیل دولت فراگیر و همه‌شمول در افغانستان تأکید کرده است.

این دومین سفر اعضای دفتر سیاسی طالبان به تهران پس از توقف مذاکرات صلح میان این گروه و آمریکاست.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
رکنارکنا22 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اعتصابی که حمل و نقل عمومی در فرانسه را فلج کرده و مدارس سراسر این کشور را به حالت تعطیل درآورد از امروز جمعه وارد دومین روز خود شد. به نوشته خبرگزاری رویترز، اتحادیه‌های کارگری و کارمندی گفته‌اند آماده‌اند اعتصاب را تا زمان عقب‌نشینی «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه از طرح خود برای اصلاح قوانین بازنشستگی ادامه دهند. خبرگزاری رویترز نوشته دولت ماکرون و بسیاری از شهروندان عادی در فرانسه ظاهرا با ادامه اعتصاب تا پایان هفته (روز یکشنبه) مشکلی ندارد، اما آنها ممکن است از روز دوشنبه که این اعتراض وارد دومین هفته می‌شود نگاه متفاوتی به ماجرا داشته باشند. رویترز نوشته کارکنان بخش حمل و نقل ریلی رأی داده‌اند اعتصاب خودشان را تا جمعه ادامه دهند؛ اتحادیه کارکنان بخش اتوبوسرانی اما گفته اعتصاب آنها تا دوشنبه ادامه خواهد داشت. سایر اتحادیه‌های تجاری قرار است روز جمعه درباره زمان ادامه اعتصاب تصمیم بگیرند.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف20 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

اخبار بیشتر