آلودگی هوای ۹ آذرماه، چندین نهاد را به تعطیلی کشاند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آلودگی هوای ۹ آذرماه، چندین نهاد را به تعطیلی کشاند

پژوهشگاه‌ها امروز از تعطیلی آلودگی هوا مستثنا شدند

فارسخبرگزاری فارس
پژوهشگاه‌ها امروز از تعطیلی آلودگی هوا مستثنا شدند
یک مقام مسئول در وزارت علوم گفت: طبق مصوبه اضطرار آلودگی هوای تهران، دانشگاه و موسسات آموزش عالی امروز تعطیل هستند؛ اما وزارت علوم پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی را از تعطیلی مستثنا کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در پی آلودگی هوا، تمام مدارس و مراکز آموزش عالی امروز تعطیل هستند.

علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره وضعیت تعطیلی یا باز بودن دانشگاه‌ها در روز جاری گفت: با توجه به اینکه اعلام تعطیلی توسط استانداری انجام شده است، دانشگاه‌ها به مصوبه دولت درباره تعطیلی مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها استناد می‌کنند.

*مراکز مستنی از تعطیلی امروز

وی ادامه داد: کاری که وزار علوم انجام داده است این است که اعلام کردیم به دلیل اینکه تعطیلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی در مصوبه دولت قید شده و همچنین به دلیل اینکه دانشگاه با دانشجو معنی پیدا می‌کند، کل دانشگاه‌ها تعطیل باشند؛ اما پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی امروز از تعطیلی مستثنا شده‌اند و اعلام کردیم که کارکنان آنها باید سر کار بیایند.

عبداللهی نژاد افزود: قبل از اعلام وزارت علوم، برخی موسسات پژوهشی از مصوبه استانداری استنباط کرده‌ بودند که امروز تعطیل هستند که وزارت علوم اعلام کرد که آنها باید باز باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

آلودگی هوا مدارس ارومیه را تعطیل کرد

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
آلودگی هوا مدارس ارومیه را تعطیل کرد
ساعت24 - معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: به دلیل آلودگی هوا مدارس دوره ابتدایی شهر ارومیه تعطیل است.

سعید موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: با توجه به تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان به جهت پایداری هوا و وارونگی دما احتمال افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا مدارس ابتدایی شهر ارومیه روز شنبه ۹ آذرماه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: این سومین روز طی هفته جاری است که به دلیل پایداری و سکون هوا شاهد افزایش آلاینده‌های جوی هستیم.

هوای ارومیه برای گروه‌های حساس ناسالم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: روز جمعه کیفیت هوای ارومیه برای گروه‌های حساس ناسالم شد.

به گزارش «تابناک»، مهران نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با هشدار نسبت به آلودگی شدید هوای ارومیه اظهارداشت: احتمال افزایش آلایندگی تا مرز خطرناک و خیلی ناسالم وجود دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای ارومیه بر اساس گزارش‌های رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ۱۵۲ در حد ناسالم است افزود: تا فردا احتمال افزایش میزان آلاینده‌ها در هوای ارومیه پیش بینی می‌شود.

نظری با اشاره به تعطیلی مدارس ابتدایی ارومیه طی شنبه افزود: در کمیته اضطراری مقابله با آلودگی هوا مقرر شد تا تدابیری اندیشیده شود که تعطیلی مدارس از جمله آنهاست.

وی با اشاره به اینکه این موضوع گذراست و به زودی رفع می‌شود، بیان کرد: مردم می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند ولی توصیه می‌شود که کودکان و افراد کهنسال و بیماران قلبی و تنفسی کمتر و در موارد ضروری از منزل خارج شوند و در صورت خروج نیز از ماسک‌های ویژه استفاده کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی هواشناسی اوایل هفته آینده با ورود سامانه بارشی شاهد بارش در استان خواهیم بود گفت: با آغاز بارش‌ها کاهش آلاینده‌ها در هوای استان به خصوص ارومیه خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره تعطیلی امروز

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اطلاعیه دانشگاه تهران درباره تعطیلی امروز
اطلاعیه دانشگاه تهران درباره تعطیلی امروز - 0

دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعطیلی امروزشنبه ۹ آذرماه مختص برنامه‌های آموزشی بوده و برنامه‌های اداری و اجرایی دانشگاه کماکان دایر است.

به گزارش ایسنا، در متن اطلاعیه دانشگاه تهران آمده است: "در پی اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های استان تهران به دلیل آلودگی هوا، به اطلاع می‌رساند که این تعطیلی صرفا به برنامه‌های آموزشی اختصاص داشته و برنامه‌های اداری و اجرایی دانشگاه دایر است. بر این اساس، کارکنان و مسئولین دانشگاه، همانند سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول این تعطیلی نیستند.

البته همکاران می‌توانند در صورت ضرورت، روز شنبه ۹ آذر ماه، با استفاده از مرخصی در محل کار حضور نیابند و دانشگاه در این زمینه مساعدت لازم را خواهد نمود. "

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی مشهد شنبه ۹ آذر تعطیل شد

الفخبرگزاری الف
پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی مشهد شنبه ۹ آذر تعطیل شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی از تعطیلی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی مشهد در ۹ آذر خبر داد.

به گزارش فارس، احمد یزدان‌پناه از تعطیلی پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی مشهد در ۹ آذر خبر داد و گفت: جلسه کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای شهر مشهد عصر امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی افزود: بر اساس تصمیم این کمیته، فردا شنبه نهم آذرماه، مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس مقطع ابتدایی نواحی هفت‌گانه مشهد، تبادکان و رضویه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل است.

خواندن خبر در سایت منبع

امروز مدارس تهران و البرز تعطیل است

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
امروز مدارس تهران و البرز تعطیل است
ایسنا : در پی تداوم آلودگی هوا، تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران به‌جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس امروز شنبه تعطیل شد. محمد‌تقی‌زاده، معاون عمرانی استانداری تهران در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران گفت: پیش‌دبستانی‌ها و مهدهای کودک هم امروز تعطیل هستند. او از مدیران دستگاه‌ها خواست که جهت اعطای مرخصی به مادران و کارمندان مساعدت کنند. تقی‌زاده همچنین از اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل در تهران طی امروز خبر داد. مدیرکل هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز از تعطیلی مدارس این استان طی امروز خبر داد.

وضعیت قرمز در آسمان تهران

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.

اخبار بیشتر