اینترنت هنوز در دو استان کشور قطع است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اینترنت هنوز در دو استان کشور قطع است

پس از ۱۴ روز، اینترنت همراه در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان همچنان قطع است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
پس از ۱۴ روز، اینترنت همراه در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان همچنان قطع است
اکنون و تا لحظه مخابره این گزارش، اینترنت موبایل در تمام استان‌های کشور به جز ۲ استان خوزستان و سیستان و بلوچستان به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند.

پس از ناآرامی‌هایی که در خصوص گرانی بنزین به وجود آمد به صلاحدید مسئولان، اینترنت در کشور قطع شد. این قطعی از سیم‌کارت‌های همراه آغاز شد و سپس به اینترنت خانگی رسید. دوم آذرماه اینترنت‌های خانگی و پس از چهار روز اینترنت‌های همراه در اغلب نقاط کشور به شبکه جهانی متصل شدند. هم اکنون اینترنت در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان پس از ۱۴روز قطع است.

روز گذشته با صدور مجوز اتصال اینترنت موبایل در استان‌های اصفهان، فارس، البرز، کرمانشاه و تمام شهرستان‌های غرب استان تهران تمامی استان‌های کشور به جز خوزستان و سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل شده‌اند.

از عصر ۲۵ آبان ماه امسال در پی بروز ناآرامی‌ها در کشور، ابتدا اینترنت بین‌الملل سیم‌کارت‌های تلفن همراه و پس از چند ساعت اینترنت خانگی قطع شد. قطع اینترنت زمانی اتفاق افتاد که خبر گرانی بنزین به اطلاع مردم رسید.

به همین واسطه برای حفظ امنیت کشور، مسئولان اینطور صلاح دیدند که دسترسی به اینترنت با محدودیت روبه‌رو شود.

در ساعت‌های ابتدایی هیچ چیز در دسترس نبود. حتی تاکسی‌های اینترنتی و آن سایت‌هایی که زیرساخت‌های بومی داشتند. همگی برای نزدیک به دو ساعت از سرویس‌دهی تقریبا خارج شدند. نزدیک به یک روز حتی خبرگزاری‌ها نیز اینترنت نداشتند و تقریبا خبر خاصی روی خروجی‌ها قرار نگرفت.

اما بعد از گذشت یک روز ابتدا تلاش‌ها برای اتصال خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و نهادهای مهم دیگر به اینترنت آغاز شد. با گذشت تقریبا ۲۴ ساعت بالاخره خبرگزاری‌های کشور به اینترنت متصل شدند.

پس از آن طی دو سه روز گذشته برخی شهرها، دانشگاه‌ها و بخش‌های تجاری نیز اتصال دوباره به اینترنت را تجربه کردند. حدود یک هفته از قطع اینترنت گذشته بود که دوم آذرماه، اینترنت خانگی اکثر شهرهای ایران دوباره متصل شد.

در این حین همگی به دنبال این بودند تا اینترنت همراه‌شان متصل شود که این اتفاق منوط به دستور شورای امنیت کشور بود. عصر روز ششم آذرماه اتصال اینترنت همراه در استان‌های مرکزی، قزوین، تهران و دیگر شهرها و استان‌های کشور آغاز شد. اتصال ابتدا از سیم‌کارت‌های ایرانسل آغاز و پس از چند ساعت همراه اولی‌ها نیز به اینترنت وصل شدند.

پس از یک روز -هفت آذر- مجوز اتصال اینترنت همراه در استان‌های آذربایجان غربی، خراسان رضوی، لرستان، مازندران، گیلان، کرمان و کردستان صادر شد.

روز جمعه نیز استان‌های اصفهان، فارس، البرز، کرمانشاه و تمام شهرستان‌های غرب استان تهران به اینترنت متصل شدند. اکنون و تا لحظه مخابره این گزارش، اینترنت موبایل در تمام استان‌های کشور به جز ۲ استان خوزستان و سیستان و بلوچستان به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

۶۷ میلیون ایرانی کاربر اینترنت هستند

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
۶۷ میلیون ایرانی کاربر اینترنت هستند
آخرین آمار از وضعیت استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان می دهد که بیش از 67 میلیون نفر در کشور از اینترنت استفاده می کنند و ...
۶۷ میلیون ایرانی کاربر اینترنت هستند - 0

آخرین آمار از وضعیت استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان می‌دهد که بیش از ۶۷ میلیون نفر در کشور از اینترنت استفاده می‌کنند و بیشترین اتصال کاربران نیز با گوشی موبایل است.

آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت بخش ICT کشور نشان می‌دهد که تا پایان شهریور ماه امسال تعداد مشترکان اینترنت باندپهن به ۶۷ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۴ نفر رسیده است.

از این تعداد تنها ۴ میلیون و ۶۹ هزار و ۲۲۷ نفر، مشترک اینترنت ثابت (از طریق فناوری هایی مانند ADSL و یا فیبر) هستند و ۶۳ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۷۷ نفر از موبایل برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند.

براساس این آمار که تا پایان شهریورماه سال ۹۸ به دست آمده است، ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۸۱٫۴۸ درصد رسیده است و ضریب نفوذ اینترنت موبایل ۷۶٫۵۸ درصد و ضریب نفوذ اینترنت ثابت ۴٫۹ درصد برآورد می‌شود.

بررسی‌ها حاکی از آن است که روند نفوذ اینترنت ثابت در کشور رشد نزولی داشته و با وجودی که ضریب نفوذ اینترنت ثابت در پایان سال ۹۷ حدود ۱۲٫۵ درصد اعلام شده بود هم اکنون و در نیمه سال ۹۸ به ۴٫۹۰ درصد رسیده است.

این درحالی است که بر خلاف اینترنت ثابت، نفوذ اینترنت موبایل در کشور در حال رشد است و به بیش از ۷۶ درصد رسیده است.

در این میان آمارها نشان می‌دهد که ۹۳٫۹ درصد کاربران برای اتصال به اینترنت از فناوری نسل ۳ و ۴ موبایل (۳G و ۴G) استفاده می‌کنند و تنها ۵٫۸۸ درصد کاربران از طریق فناوری DSL و کمتر از یک درصد نیز از طریق فناوری FTTX به اینترنت متصل می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

سلام اینترنت!

ایمناخبرگزاری ایمنا
سلام اینترنت!
کاربران شبکه‌های اجتماعی درحالی پس از قطعی چند روزه اینترنت، به آن سلامی دوباره کردند که این چند روز خیلی جدی‌تر وابستگی بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی به دنیای مجازی هویدا شد تا بار دیگر لزوم توجه ویژه به "اعتیاد مدرن" را یادآور شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در فاصله کمتر از دو روز از گران شدن نرخ بنزین، اینترنت کشور نه بتدریج که به یک باره قطع شد تا آنانکه که فکر می‌کردند نهایت محدودیت‌های اینترنتی، فیلترینگ است، با پدیده «قطع اینترنت» در روزهای پرتنش بنزینی کشور آشنا شوند.

دوری از اینترنت، آنهم برای چند روز و در برخی شهرها برای دو هفته، چیزی شبیه به تبعید به دنیایی دیگر بود؛ دنیایی که برای بسیاری از کاربران معمولی اینترنت سرشار از کرختی و بی حوصلگی بود و برای خیلی‌ها که کسب و کارشان به دنیای نت گره خورده است، لبریز از کسادی.

شاهد این کلام، توئیت‌هایی است که کاربران توئیتر پس از وصل شدن اینترنت در شهر خود به اشتراک می‌گذاشتند؛ عده‌ای از سر ذوق‌زدگی حرف‌های تلنبار شده و نگفته‌شان را پشت سرهم برای دیگران می‌نوشتند و عده‌ای دیگر مانند دانش‌آموزان اول مهر که از دوستان خود می‌پرسند «تابستان چه کارهایی کرده‌ای؟» از دیگران می‌پرسند در روزهای قطعی اینترنت چه کار کردند؛ انگار که این چند روز از زندگی آن‌ها برشی متفاوت‌تر از روزهای دیگر بوده است که البته چیز چندان عجیبی نیست.

بشر دنیای مدرن به خود اثبات کرده که در کنار دیگر نیازهایش، تاب دسترسی نداشتن به دنیای مجازی را ندارد و به محض قطع شدن این دسترسی، تقریبا زندگی لنگ و دست پایی در بند شده دارد، آنطور که دانیال وصل شدن اینترنت را به آزادی از زندان تشبیه کرده است «اینترنت بین الملل تو این یازده یا دوازده روزی که واسه من قطع بود، حس زندانی شدن تو سلول انفرادی رو بهم دست داده بود.» حرفی که پویا نیز آن را تصدیق می‌کند «وقتی به اینترنت میرسی، مثل این میمونه، زندانی بودی تازه آزادی رو بهت دادن!»

سلام اینترنت! - 5

همین اهمیت سبب شد تا در این دو سه روز اخیر منهای چند شهر، وقتی تمام ایران بدیهی‌ترین حق خود را در دنیای مدرن بازپس گرفت، بار دیگر جمع کاربران شبکه‌های مجازی جمع شود؛ همانگونه که امیرحسین یکی از همین کاربران به طنازی نوشته: «اندک اندک جمع مستان می‌رسد!»

جمعی که این چند روز نبود اینترنت نشان داد نمی‌توان به این راحتی‌ها از آن دل کند «دوهفته اینترنت قطع شده بود همه مون داشتیم دیوونه میشدیم اونوقت عکس کلبه جنگلی میذارین میگین حاضرم شش ماه بدون اینترنت اونجا باشم.!!»

وابستگی بی حدی که خیلی‌ها فکر آن را هم نمی‌کردند «هیچ وقت فکر نمیکردم یک روزی وصل شدن اینترنت میتونه اینقدر خوشحالم کنه! بعد از ۱۳ روز به زندگی معمولی برگشتیم. بر طبل شادانه بکوب..»

این نوع وابستگی البته سالها پیشتر از آنکه قرنطینه این روزهای جامعه ایرانی آن را برای کاربران شبکه‌های اجتماعی عیان کند، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ توسط «ایوان گلدبرگ» با عنوان اختلالی روانی مطرح شد و نظریاتی از این دست درسال ۱۹۹۶ توسط «یانگ» توسعه یافت.

سلام اینترنت! - 10

در حال حاضر مراکز درمانی در سراسر ایالات متحده حتی در دادگاه و سیستم قانونی این کشور وابستگی به اینترنت را به عنوان یک اختلال روانی واقعی با نام «اعتیاد مدرن» شناخته‌اند. البته که این نوع وابستگی مشکلات جسمی اعتیادهای شیمیایی را ندارد، اما مشکلات اجتماعی ناشی از آن همانند اعتیادهای دیگر است.

اگر شما نیز مانند برخی کاربران، اینترنت را به اکسیژن برای خود تشبیه می‌کنید و نبود آن را اینگونه وصف می‌کنید، دچار همین اعتیاد مدرن شده‌اید «واقعا عجیب بود این ده روز اندازه ده سال گذشت»

افراد معتاد به اینترنت از اطرافیان خود کناره‌گیری می‌کنند تا بیشتر با دوستان اینترنتی خود باشند، درست مثل دیگر معتادان که مصاحبت با دوستان همانند خود را ترجیح می‌دهند حتی اگر این امر را یک مزیت بدانند «اینترنت که قطع بود تازه فهمیدم چقدر تنهام، چه دوستایی تو مجازی پیدا کردم که حتی تو واقعیت پیدا کردنشون سخته. اینجا بود که قدردان اینترنت شدم.»

با این حال همانگونه که اعظم، از کاربران توئیتر می‌گویند امروز وابستگی به اینترنت در چهارچوب سن و سال مشخصی جای نمی‌گیرد و هرکس به فراخور، آسیب‌های آن را دچار خواهد شد «بچه فسقلی ما به بحران اینترنت خورده و دائم سراغش رو می‌گیره وای به حال اونی که نونش از اینترنت درمیاد. دیشب باهم شعر تمرین می‌کردیم، در جواب «اتل متل توتوله حالا چی می‌خوایم؟» باید می‌گفت یه کوله؛ اما خیلی جدی گفت: اینترنت!»

سلام اینترنت! - 16

ناگفته نماند که استفاده سالم از اینترنت در جهت یک هدف مشخص به میزان زمانی معقول، بدون ناراحتی رفتاری یا شناختی، لازمه عصر اطلاعات است و مشکل بر سر استفاده افراطی از آن است.

استفاده‌ای که با علائمی همچون ازدست دادن کنترل رفتار، ولع‌ زیاد برای کار با اینترنت، گوشه‌گیری اجتماعی و افت تحصیلی و شغلی همراه است و افراد مبتلا به آن، از اینترنت برای فرار از مشکلات یا رفع احساس درماندگی، گناه، اضطراب و افسردگی استفاده می‌کنند.

در کنار آنچه گفته شد، توئیت امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و ‏رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، پس از وصل اینترنت قابل توجه بود «بازگشتیم اما برای جلوگیری از عادی‌سازی قطع اینترنت در حال تهیه لایحه‌ای هستیم تا از این پس قطع اینترنت و هر اپ با بیش از ۱۰ میلیون کاربر ایرانی تنها با تصویب مجلس امکان‌پذیر باشد! از نمایندگان می‌خواهم از آن پشتیبانی کنند.»

او اذعان کرده که «اینترنت مثل آب، مثل هوا، قابل قطع‌کردن نیست!» اما کاش او یا هرکس دیگری که دکمه فیلترینگ یا قطع سراسری اینترنت در ایران با تدبیر آنان زده می‌شود، بدانند در کنار ایجاد این محدودیت‌ها که این نوشته در مقام درستی و یا نادرستی آن نیست، هر اقدامی برای استفاده بهینه جامعه ایرانی از اینترنت ضروری است. جامعه‌ای که می‌خواهد فرزندان خود را بدون هراس از وابستگی به دنیای ارتباطات روانه کند. کد خبر ۳۹۸۶۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

قطعی اینترنت باعث افزایش میل به مهاجرت شد!

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قطعی اینترنت باعث افزایش میل به مهاجرت شد!
​اقتصاد نیوز:پس از اتصال دوباره اینترنت، در اتفاتی عجیب اما نگران کننده، واژه‌ی مهاجرت رشد قابل‌توجهی را در آمار جست‌وجوهای اینترنتی تجربه کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از زومیت، اقتصاد ایران در سال‌های اخیر ضربه‌های متعددی را از جبهه‌های گوناگون دریافت کرده است. تحریم و فشارهای بین‌المللی، در کنار چالش‌های قدیمی اقتصاد مبتنی بر نفت، دوران خوبی را برای فعالان اقتصادی ایران و مردم، رقم نزد. با وجود تمام مشکلات موجود، مهاجرت که عموما به‌عنوان چالش اصلی نیروی انسانی در ایران تصور می‌شد، به‌خاطر برخی فرصت‌های پیش‌آمده در فضای اقتصاد مدرن، حداقل تاحدودی از ذهن نیروی جوان دور شده بود.

حال پس از حوادث اخیر کشور که با قطعی گسترده‌ی اینترنت به مدت چندین روز همراه بود، به‌نظر می‌رسد مهاجرت در حال تبدیل شدن به برنامه‌ی نیروی کارآفرین و نخبه‌ی کشور است. جدیدترین آمار گوگل ترندز در ایران، حکایت از حقیقتی نگران‌کننده دارد که شاید بی‌ربط با قطعی اینترنت در روزهای اخیر نباشد.

جست‌وجوی کلمه‌ی مهاجرت در ابزار گوگل ترندز و بررسی روند تغییرات آن در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که ایرانیان پس از وصل شدن اینترنت جهانی، این عبارت را با نرخ بالایی جست‌وجو کرده‌اند. باتوجه به اینکه هنوز اتصال اینترنت در تمامی نقاط کشور برقرار نیست و اینترنت داده‌ی موبایل نیز در روزهای گذشته رفته رفته در حال اتصال است، شاید بتوان انتظار افزایش جست‌وجو را در روزهای آتی و اتصال احتمالی تمام مناطق، داشت.

استفاده از موتورهای جست‌وجو برای پیدا کردن راهکارهای گوناگون، مطالعه، دریافت مشاوره و دریافت خدمات، در جامعه‌ی امروز ایران رویکردی مرسوم محسوب می‌شود. باتوجه به آمارهای اخیر که نرخ نفوذ اینترنت در ایران را ۹۰ درصد بیان می‌کند، می‌توان با تقریبی دقیق، رفتارهای جست‌وجویی را آماری مناسب از رفتارهای مردم کشور دانست. به‌عنوان مثال قرار داشتن همیشگی کلمه‌هایی مانند «دانلود» و «فیلم» در بالای فهرست گوگل ترندز ایران، نشان از محبوبیت بالای محتوای صوتی و تصویری در میان جامعه‌ است. ازطرفی، افزایش جست‌وجوی یک واژه نیز نشان‌گر تغییر رویکرد یا افزایش تمایل مردم به یک موضوع خاص خواهد بود. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

قطع اینترنت نباید عادی شود!

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
قطع اینترنت نباید عادی شود!
سعید رسول اف / رئیس انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزار تلفن همراه ایران این روزها مباحث مختلفی درباره مشکلات ناشی از قطع اینترنت و پیامدهای آن مطرح می‌شود. اواخر هفته گذشته جلسات متعددی میان مدیران ارشد دولتی در حوزه‌های مرتبط، با فعالان بخش خصوصی برگزار شد و ایشان ضمن عذرخواهی بابت این شرایط، فهرست اقداماتی را که به منظور کمک به مردم و کسب‌و‌کارها در این بازه زمانی انجام شده بود، ارائه کردند. فارغ از موضوع علت قطع اینترنت و اینکه این تصمیم در مجموع از نظر داخلی و بین‌المللی برای کشور چه منافع و هزینه‌هایی در برداشت؛ می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم.

نکته اول: اکثر دستگاه‌های دولتی مرتبط در این مدت تلاش کردند وظایف و مسوولیت‌های خود را به‌رغم شرایط پیچیده و دشوار حاکم، به نحو مطلوب به انجام برسانند و پاسخگو و پیگیر باشند که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد. از سوی دیگر همین اقدامات خوب، نگرانی‌هایی ایجاد می‌کند. نگرانی اینکه مبادا عملکرد این سازمان‌ها و تعامل با کسب‌و‌کارهای ایرانی در بستر شبکه ملی اطلاعات که منجر به کاهش اختلال سرویس‌های بومی در این دوره شد؛ منجر به برداشت اشتباه مسوولان ارشد کشور نسبت به بی‌هزینه بودن یا کم‌هزینه بودن این تصمیم (قطع اینترنت) شود. به‌عبارت دیگر قطع اینترنت یا اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها نباید عادی شود!

نکته دوم: ارائه فهرست کامل مشکلات ناشی از این تصمیم و محاسبه دقیق هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم مادی و معنوی آن برای مردم و کشور نیازمند بررسی‌های جدی کارشناسی است. امیدوارم نخبگان دانشگاهی نیز در این زمینه مشارکت کنند و با همکاری اصحاب رسانه، فعالان بخش خصوصی و مدیران ارشد دستگاه‌های ذی‌ربط؛ گزارش جامع و بی‌طرفی در این خصوص تهیه و منتشر شود.

نکته سوم: این روزها گروه‌های مختلفی در مجموعه حاکمیت، دولت و بخش خصوصی؛ خبر از تهیه طرح‌ها و لوایح مختلف برای ساماندهی و جلوگیری از قطع اینترنت می‌دهند. اینکه قطع اینترنت به دستور یا تایید مجلس باشد یا دولت یا فلان کارگروه و شورا؛ اصولا چه تفاوتی دارد؟ به گمان من قانونی کردن قطع اینترنت، در حالی که همه در ظاهر با اصل این اقدام مخالفند؛ حرکتی علیه همه کسب‌و‌کارهاست. همچنین مسدود کردن دسترسی به اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که از نظر محتوایی، امنیتی و سایر شاخص‌های عمومی و تخصصی مشکلی ندارند، امری اشتباه است. قطع اینترنت یعنی قطع ارتباط با دنیا در همه بخش‌های مختلف اقتصادی، علمی، اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و … و این امر حتما به زیان کشور است.

نکته چهارم: باور کنیم که رشد و بالندگی کسب‌و‌کارهای ایرانی، در حالی که نمونه‌های خارجی آنها به‌عنوان رقیب حضور دارند حاصل می‌شود و این مسیر می‌تواند منجر به صادرات و توسعه بازارهای بین‌المللی شود. در غیر این صورت شاهد کسب‌و‌کارهای کپی شده‌ای خواهیم بود که فاقد کارآیی و اقبال واقعی مردم هستند و هر لحظه با برداشتن محدودیت‌ها یا تغییر سیاست‌ها؛ کاربران خود را از دست خواهند داد. کافی است به‌عنوان مثال نگاهی به تجربه محدودیت‌های چهار دهه اخیر در صنعت خودروی کشور و نتایج آن داشته باشیم.

نکته پنجم: کشور ما این روزها بیش از پیش نیازمند امید و اعتماد است. پرهیز از تصمیمات و اقدامات شتابزده، ایجاد فضای گفت‌وگو و دعوت به مشارکت فعالان بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های تخصصی آن برای تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، و صراحت در گفتار و صداقت در عمل مسوولان می‌تواند به افزایش اعتماد عمومی و بالطبع ایجاد چشم‌انداز امید به آینده برای مردم و کشور کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

تقدیر امام جمعه کیش از قطعی اینترنت

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
تقدیر امام جمعه کیش از قطعی اینترنت
امام جمعه کیش با بیان اینکه قطعی اینترنت کار بزرگی بود که باید انجام می‌شد و این امر توانست جلوی خسارات بیشتر را بگیرد، گفت: متاسفانه شبکه ملی اطلاعات درست کار نکرد و این امر سبب نارضایتی مردم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام احمد حسن‌زاده ظهر امروز در خطبه‌اول نماز جمعه با مرور مباحث هفته‌های گذشته و اشاره به آثار فردی و اجتماعی ایمان و آفت‌های آن مانند «ظلم»، «گناه»، «بدعت در دین» و «دروغ»، دو نکته در باب ایمان را بسیار حائز اهمیت دانست.

وی در این راستا ادامه داد: اول اینکه ایمان، اختصاص به زمان و مکان و اشخاص خاص ندارد و از همه خوبان و بدان در همه ادوار تاریخ و تمام جغرافیا دعوت الهی صورت گرفته است و دوم اینکه برای پاسخ به دعوت خداوند که واجب است، به دنبال فایده خاصی نباشیم گرچه آثار ایمان بسیار زیاد و قابل توجه هست که به آنها پرداخته خواهد شد. اما در ابتدا به جان تازه‌ای که خدا به انسانی که ایمان می‌آورد می‌بخشد، بیاندیشیم و تفاوت انسان مومن و حیات‌ایمانی او را با بشر ملحدی که صرفا در خوی حیوانی با دیگران مشترک است، مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه کیش ادامه داد: امیرالمومنین‌ (ع) فرمودند «طبق لفظ صریح قرآن بشر به سه دسته» سابقون‌ «،» اصحاب شمال «و» اصحاب یمین" تقسیم می‌شوند و روح القدوس و نیروی مرموز غیبی مختص انبیا است که در دسته سابقون قرار دارند و این روح، طبق روایات، همراه با افراد با ایمان نیز است که در خلق و ظهور بعضی اشعار و خطابه‌ها تجلی می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در کیش، در خطبه دوم نماز سیاسی- عبادی جمعه، بعد از سفارش به تقوا به‌ خصوص در حوزه خانواده و بیان آثار مثبت آن مثل تقویت خوشبینی و اعتماد فی‌مابین اعضای خانواده، افزود: حقوق افراد خانواده مخصوصا فرزندان را که امانت و ودیعه الهی هستند رعایت کنیم و مساوات را که حداقل این حق است، مهم بشماریم.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده ضمن اشاره به نزدیکی زمان ولادت امام حسن عسکری (ع) که آخرین امام عصر حضور در ۲۵۰ سال زندگی مردم با امامان معصوم عصر خود هستند، اضافه کرد: از بزرگ‌ترین هنرهای ایشان، آماده کردن مردم آن زمان و دوره‌های بعدی برای پذیرفتن «دوران غیبت» آن هم در شش‌ سال زمان امامت که کوتاه‌ترین مدت در میان ائمه علیهم‌السلام است، بود.

امام جمعه کیش بعد از اشاره به مقام و محاسن حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، که از شهیدان مقرب در راه ائمه هستند، جوانان را توصیه به ارائه دین خود به کارشناسان آن کرد.

حسن‌زاده با تاکید بر ضرورت وجود اینترنت در زندگی و جامعه امروزی، تصریح کرد: قطعی اینترنت کار بزرگی بود که باید انجام می‌شد و خلأ «شبکه ملی اطلاعات» که از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری در ۸ سال گذشته است، در این زمان بیش از پیش خود را نشان داد.

امام جمعه کیش شبکه ملی اطلاعات را ضروری‌ دانست و گفت: مردمی که گله‌مند قطعی اینترنت و زیان‌های حاصل از آن بودند، بدانند اگر این شبکه ملی وجود داشت با حداقل هزینه به حق خود می‌رسیدند، پس این مطالبه به حق را از مسئولان کشوری که مورد تایید مقام معظم رهبری است، پیگیری کنند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی بی‌ام‌دبلیو سری۸ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک17 ساعت قبل
خودرو «بی‌ام‌دبلیو سری۸ / BMW ۸ Series» در دسته خودروهای کوپه لاکچری قرار می‌گیرد و بعد از مدت‌های زیادی دوباره به خط تولید بی‌ام‌‎دبلیو برگشته است. پیش از این بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ هم یک مدل سری۸ توسط بی‌ام‌دبلیو عرضه شد که طرفداران خاص خود را داشت. اما این نسل جدید از سری۸ توانسته توجه بسیار بیشتری را به خود جلب کند. این خودرو به دو صورت کوپه دو در و کروکی دو در عرضه می‌شود. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

هیلمن؛ از دلبر آهنی ایرانی تا بازسازی حشره کوچک! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کمپانی خودروسازی انگلیسی هیلمن موتور در سال ۱۹۰۷ میلادی تاسیس شد و ابتدا به تولید دوچرخه مشغول بود. در این دوران خودوری اونجر مدل ۱۹۷۰ معرفی شد که سال ۱۹۷۵ مدل ۴ درب آن وارد ایران شد. هیلمن ال ام پیاما همه این‌ها را گفتیم تا پیش زمینه‌ای برای معرفی پروژه تیونینگ امروز ایجاد شود. هیلمن ال ام پی ۱۹۷۶ استاندارداین نسل از هیلمن ال ام پی از دو نوع موتور ۴ سیلندر استفاده می‌کرد یکی نمونه ۸۷۵ سی سی و دیگری نمونه ۹۹۸ سی سی. بیشتر بخوانید: پیشرانه خودرو از نوع ۴ سیلندر ۸۷۵ سی سی بوده که حجم آن به ۹۳۰ سی سی افزایش یافته و بخش هایی از آن مانند دریچه و سنسور گاز با نمونه مربوط به سوزوکی جی اس اکس آر۶۰۰ جایگزین شده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
کمیسیون فدرال ارتباطات مشغول آزمایش گلکسی A۵۱ سامسونگ بود و به طور اتفاقی عکس هایی از این آزمون را منتشر کرده است. این تصاویر نشان می‌دهند گوشی مذکور به زودی وارد بازار می‌شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در تصاویر مذکور مشخصات گوشی به طور کامل مشخص نیست اما می‌توان حدسهایی درباره گوشی زد که به واقعیت نزدیکند. در یکی دیگر از این تصاویر دوربین دارای حفره پانچ متمرکز در صفحه آمولد ۶٫۵ اینچی است. در بخش پشتی، گلکسی A۵۱ دارای یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، ۱۲ مگاپیکسلی و شاید یک دوربین ماکرو ۵ مگاپیکسلی است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
احتمال انتشار گوشی جدید سامسونگ که تاشو است روز به روز بیشتر می‌شود. این برند کره‌ای پیش از این نیز از گوشی تاشو رونمایی کرده بود و البته این رونمایی با حواشی متعددی رو به رو بود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سامسونگ از تلفن هوشمند تاشو خود به زودی رونمایی می‌کند اما یک منبع آگاه ادعا می‌کند گوشی تاشو و جدید سامسونگ دارای قدرت بزرگنمایی ۵ برابری و دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی است. اگر این اطلاعات به نظرتان آشنا می‌رسد به این دلیل است که گلکسی S۱۱ نیز ویژگی هایی بسیار مشابه با این گوشی دارد. ظاهرا گوشی جدید تاشو بسیار شبیه به گلکسی S۱۱ است. به احتمال زیاد این گوشی به زودی رونمایی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
ایران خودرو شرایط فروش اقساطی ۳ خودروی خود ویژه آذر ۹۸ را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۷ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می‌گردد: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس پلیس بازرسی پایتخت از دستگیری یکی از عاملان آدم ربائی سرنشینان یک دستگاه خودرو سواری به علت جاماندن سوئیچ خودرو خبر داد و گفت: ماموران بازرسی پلیس پایتخت هنگام فرار متهمان آنان را شناسایی و فرار آدم ربایان نافرجام ماند. وی افزود: پس از اینکه کارمان تمام شد به خیابان آمدیم، اما متوجه شدیم خودرو همراه با سرنشیان به سرقت رفته است. رئیس پلیس بازرسی پایتخت با اعلام این خبر گفت: در جریان این حادثه ۲ مامور انتظامی و یک شهروند مجروح شدند و متهمان به ۶ دستگاه خودروی عبوری نیز آسیب رسانده‌اند. وی تصریح کرد: در تحقیقات از سرنشینان پژو ۲۰۶، مشخص شد که آن‌ها توسط متهمان تهدید به مرگ نیز شده بودند. رئیس پلیس بازرسی پایتخت با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی در خصوص جزئیات پرونده ادامه دارد از شهروندان، خواست: هنگام ترک خودرو، حتما خودرو را خاموش و به هیچ وجه سوئیچ آن را بر روی فرمان نگذارند.

اخبار بیشتر