اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۹ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۹ آذرماه

نفت برای صعود قیمت فضا ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا
نفت برای صعود قیمت فضا ندارد
نظرسنجی ماهانه رویترز از اقتصاددانان و تحلیلگران نشان داد ابهام پیرامون اقتصاد جهانی و رشد تقاضا برای نفت در سال میلادی آینده همچنان قیمتها را تحت فشار کاهشی قرار خواهد داد زیرا اشباع عرضه احتمالا ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، ۴۲ کارشناس در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۲۰ به طور میانگین ۶۲ دلار و ۵۰ سنت خواهند کرد که در مقایسه با قیمت ۶۲ دلار و ۳۸ سنت پیش بینی شده در نظرسنجی قبلی رویترز اندکی بالاتر است.

همچنین اقتصاددانان قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در سال میلادی آینده را ۵۷ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه پیش بینی کردند که اندکی بالاتر از ۵۶ دلار و ۹۸ سنت در نظرسنجی قبلی بود.

نفت وست تگزاس اینترمدیت در معاملات روز جمعه ۵۸ دلار و نفت برنت ۶۲ دلار و ۸۸ سنت بود.

این تحلیلگران رشد تقاضا برای نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را به دلیل رشد اقتصادی کمتر، ضعیف پیش بینی کردند. از سوی دیگر اکثر آنها توافق داشتند که نفت زیادی در بازار وجود دارد. رشد تقاضا ممکن است بین ۸۰۰ هزار بشکه در روز تا ۱٫۴ میلیون بشکه در روز باشد.

پیش بینی می‌شود رشد تقاضا برای نفت در سال میلادی آینده بالاتر از روند رشد امسال باشد اما عرضه نفت از سوی تولیدکنندگانی که در توافق محدودیت عرضه اوپک پلاس مشارکت ندارند مانند آمریکا، برزیل و نروژ سریعتر از رشد تقاضا بوده و تلاشهای این گروه برای متعادل کردن بازار را تضعیف می‌کند.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده که تولید کشورهای غیراوپک به میزان ۲٫۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد در حالی که رشد تقاضا برای نفت ۱٫۲ میلیون بشکه در روز پیش بینی شده است.

در نظرسنجی رویترز که یک هفته پیش از برگزاری نشست رسمی اوپک پلاس در وین انجام شد، اکثر کارشناسان انتظار دارند اوپک و شرکای غیراوپک که در راس آنها روسیه قرار دارند با تمدید پیمان محدودیت عرضه موافقت کنند اما تصویب کاهش بیشتر تولید بعید خواهد بود زیرا عربستان سعودی تمایلی به قربانی کردن بیشتر سهم بازار ندارد.

کارولین بین، تحلیلگر شرکت کپیتال اکونومیکس به رویترز گفت: انتظار می‌رود روسیه به همراهی با اوپک ادامه دهد اما همچنان بالاتر از سهمیه خود نفت تولید خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر امروز ۹ آذر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
قیمت میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر امروز ۹ آذر + جدول
قیمت روز انواع میوه و تره بار در بازار های روز کوثر شهر اصفهان اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت انواع میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر شهر اصفهان، امروز شنبه_ نهم آذر ماه _ به شرح زیر است:

قیمت میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر امروز ۹ آذر + جدول - 2

کد خبر ۳۹۸۷۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

تاثیر قیمت بنزین روی کالاها و نرخ تورم

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
تاثیر قیمت بنزین روی کالاها و نرخ تورم
یک اقتصاددان می گوید اگر قرار بود قیمت بنزین روی نرخ تورم تاثیر بگذارد، باید در کشورهایی که بنزین را ۱۰ برابر گرانتر از ایران می فروشند، تورم بسیار بالایی به وجود می آمد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، جعفر خیرخواهان به تشریح ضرورت‌های افزایش قیمت بنزین پرداخت و اظهار کرد: قیمت هرکالا درسطح جهانی تعیین شده و خرید و فروش می‌شود. درحال حاضر قیمت بنزین در خلیج فارس حدود ۵۰ سنت است که ما تا چند روز پیش آن را حدود ۹ سنت می‌فروختیم.

به عبارت دیگر بنزین با قیمت هزار تومان و با در نظر گرفتن دلار ۱۲ هزار تومانی، برابر با ۹ سنت و بسیار ارزان بود. در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و پاکستان که وضعیت درآمدی آنها تفاوت چندانی با ایران ندارد، بنزین به قیمت ۵۰ سنت به فروش می‌رسد که برای دولت درآمدزایی دارد، زیرا از آن مالیات هم دریافت می‌کند.

این پژوهشگر اقتصادی اضافه کرد: مصرف بنزین در ایران به صورت روزانه حدود ۶۰ میلیون لیتر بود که امروز به ۹۰ میلیون لیتر رسیده است. اگر رویه به همین صورت باشد در چند سال آینده میزان مصرف به بالای ۱۰۰ میلیون لیتر خواهد رسید و در این شرایط باید تمام جاده‌ها به نفتکش‌ها اختصاص پیدا کند تا بتوان بنزین را در سراسر کشور توزیع کرد. بنزین کالایی کمیاب است و در سطح جهانی ارزش زیادی دارد؛ بنابراین اگر با سیاستگذاری جلو رشد هشت درصدی مصرف آن در کشور گرفته نشود، به زودی تبدیل به واردکننده خواهیم شد.

پیامدهای توزیع سوخت ارزان

خیرخواهان با اشاره به برخی پیامدهای توزیع سوخت ارزان قیمت گفت: در اقتصاد بخش عمومی گفته می‌شود دولت باید از بخش هایی مالیات بگیرد و در بخش هایی یارانه پرداخت کند. سوخت بسیار مهم است اما ارزان بودن آن آسیب بسیاری به همراه دارد. اگر از موضوع قاچاق سوخت ارزان قیمت بگذریم، ازدحام و شلوغی شهرها هم یکی از تبعات آن است. زمانی که سوخت ارزان باشد و خودروها به راحتی در جاده‌ها تردد کنند به همان نسبت شهرها شلوغ‌تر و هوا آلوده‌تر می‌شود.

اثر کم افزایش قیمت بنزین بر تورم

وی درباره نقش افزایش قیمت بنزین بر تورم بیان کرد: افزایش تورم در کشور ارتباط زیادی با افزایش قیمت بنزین ندارد. برای نمونه می‌توان به این مورد اشاره کرد که اگرچه در یکی دو سال گذشته با تورم بالا روبه رو شدیم اما قیمت بنزین در چهارسال گذشته ثابت بوده است. اگر قرار بود قیمت بنزین روی نرخ تورم تاثیر بگذارد، باید در کشورهایی که بنزین را ۱۰ برابر گرانتر از ایران می‌فروشند، تورم بسیار بالایی به وجود می‌آمد. متاسفانه عده‌ای با استدلال‌های غیرکارشناسانه کار را سخت‌تر می‌کنند.

مترجم کتاب «معمای فراوانی: رونق‌های نفتی و دولت‌های نفتی» افزود: دولت باید به تدریج قیمت بنزین را افزایش می‌داد تا مردم می‌توانستند خود را با این افزایش قیمت راحت‌تر تطبیق می‌دادند و غافلگیر نمی‌شدند. این تصمیم درست است اما قیمت تعیین شده آنقدر بالا نیست که بتواند جلو رشد مصرف را بگیرد. در حال حاضر قیمت بنزین در ایران حدود ۲۰ سنت شده است و با این قیمت همچنان جزو کشورهایی هستیم که بنزین را ارزان عرضه می‌کنند.

تاثیر قیمت بنزین روی کالاها

خیرخواهان درباره تاثیر قیمت بنزین روی کالاهای مختلف گفت: سهم بنزین در هزینه‌های حمل و نقل به اندازه‌ای پایین است که در جابه جا شدن قیمت کالاها اثر بسیار اندکی دارد. مردم نباید نگران باشند و بترسند. درابتدا امکان دارد برخی از رانندگان از این موقعیت سوءاستفاده کنند و دنبال بهانه باشند تا قیمت کرایه‌ها را بالا ببرند اما مردم مطمئن باشند اگر افزایش قیمت کرایه‌ها هم اتفاق بیفتد، به یک نسبت متعادل قیمت بر می‌گردیم.

این اقتصاددان ادامه داد: اگر فرض کنیم که هزینه تولید بنزین برابر با قیمت فروش آن باشد، دولت می‌تواند با دو سه برابر قیمت آن را بفروشد و درآمد حاصل از آن را بین قشر محروم و کم درآمد جامعه توزیع کند. بسیاری از کالاها به دلیل بنزین ارزان از این شهر به آن شهر برده می‌شود و این رویه جاده‌ها را شلوغ و احتمال تصادف را بالا می‌برد. بسیاری از سفرها امکان دارد که ضروری نباشد اما از آنجا که هزینه حمل و نقل ارزان است، این سفرها انجام می‌شود.

کم اثر بودن قیمت جدید بنزین بر کاهش قاچاق سوخت

وی در پایان درباره تاثیر قیمت تعیین شده بنزین در کاهش قاچاق سوخت گفت: اگرچه قیمت بنزین افزایش پیدا کرده اما قیمت آن همچنان نسبت به کشورهای همسایه بسیار پایین است و قاچاق آن برای قاچاقچیان سوخت، جذابیت دارد. متاسفانه اختلاف قیمت بنزین در داخل ایران با دیگر کشورها بسیار زیاد است و افراد را برای قاچاق وسوسه می‌کند. برای نمونه قاچاق سوخت به کشوری مانند ترکیه به ازای هر لیتر ۱۰ هزار تومان برای قاچاقچیان سود داشته و اکنون که این رقم به ۷۰۰۰ تومان رسیده، باز هم سود بالایی است.

بنزین از بامداد ۲۴ آبان سهمیه بندی و قیمت آن اصلاح شد. بر این اساس به خودروهای شخصی ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای به قیمت هر لیتر ۱۵۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت و قیمت هر لیتر بنزین آزاد نیز ۳۰۰۰ تومان و بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین نیز به حساب حدود ۱۹ میلیون خانوار که شامل ۶۰ میلیون نفر می‌شود واریز خواهد شد؛ به صورتی که به خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود. مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد جامعه هدف کمک حمایتی دولت را تشکیل می‌دهند.

اقتصادنیوز

خواندن خبر در سایت منبع

اولین قیمت دلار در هفته / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۹/۹

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
اولین قیمت دلار در هفته / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۹/۹
نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز در حالی اعلام شد که قیمت یورو و دلار نسبت به پایان وقت روز پنج‌شنبه، ۱۵۰ تومان افزایش یافت و بهای دلار به ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز شنبه نهم آذرماه قیمت ارز صرافی ملی اعلام شد.

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، ۱۲۵۵۰ تومان اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲۴۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۱۳۷۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳۶۰۰ تومان است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز ۴۶۲۷ تومان تعیین شده است.

اولین قیمت دلار در هفته / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۹/۹ - 4

خواندن خبر در سایت منبع

تداوم افزایش قیمت طلای جهانی

ایمناخبرگزاری ایمنا
تداوم افزایش قیمت طلای جهانی
قیمت طلا در پایان مبادلات هفته ای که گذشت بار دیگر تحت تاثیر تنش های موجود در روابط آمریکا و چین با افزایش روبرو شده است.

به گزارش ایمنا، حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از اعتراضات هنگ کنگ موجب شده است تا توافق تجاری موقت بین واشنگتن و پکن با تهدید روبرو شود و این مساله موجب افزایش قیمت جهانی طلا شده است.

ترامپ روز چهارشنبه قانون مصوب کنگره در حمایت از معترضان هنگ کنگی را تصویب کرده است. این اقدام با واکنش منفی و شدید دولت چین روبرو شد.

این قانون به ایالات متحده اجازه می‌دهد تا تحریم هایی را علیه چین اعمال کند، اگر دولت پکن به خودمختاری هنگ کنگ احترام نگذارد.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با ۶٫۳۱ دلار افزایش به بیش از ۱۴۶۴ دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت رشد ۰٫۱ درصدی را تجربه کرده است.

در پی اقدام مداخله جویانه ترامپ در امضای این قانون جنجالی، وزارت خارجه چین، سفیر آمریکا را فراخوانده است.

لی یوچنگ معاون وزیر خارجه چین، تری برنستاد سفیر آمریکا در پکن را احضار کرد تا از او بخواهد واشنگتن هرچه سریعتر به مداخله در امور داخلی هنگ کنگ پایان دهد.

چین در ضمن ایالات متحده را به اتخاذ اقدامات تلافی جویانه تهدید کرده است. وزارت خارجه چین هشدار داده است که دخالت در هنگ کنگ محکوم به شکست خواهد بود.

قانون جدید وزارت خارجه آمریکا را موظف می‌کند تا سالیانه تایید کند که هنگ‌ کنگ به اندازه‌ کافی در امور تجاری خودمختار است و بتواند بعنوان یک مرکز مالی جهانی رشد کند.

منبع: سایت طلا کد خبر ۳۹۸۷۱۷

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین قیمت گوشی موبایل

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
جدیدترین قیمت گوشی موبایل

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تلفن‌های همراه با ابعاد کوچک خود، آنقدر امکانات، ویژگی‌ها و اطلاعات مختلف، متنوع و کارآمدی را در خود جای داده‌اند که عدم استفاده از آن‌ها را غیر ممکن می‌سازد، در حال حاضر با توجه به گرانی تلفن‌های هوشمند، همچنان بازار این دسته از محصولات از رونق نیفتاده و مانند سابق هر روزه تعدادی زیادی برای خرید تلفن همراه، به بازارها مراجعه می‌کنند. در این گزارش قصد داریم به صورت روزانه قیمت گوشی در بازار را مرور کنیم، توجه شما را به آخرین قیمت روز گوشی در بازار به تاریخ ۷ آذر جلب می‌کنیم.

*تمامی قیمت‌ها به تومان است*

در فهرست‌های زیر، قیمت تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزانتر به فروش می‌رسند.

شرکت سامسونگ

پس از مدت‌ها انتظار سرانجام دهمین نسخه سری گلکسی نوت نیز معرفی و به بازار آمد، پرچمدار گلکسی نوت ۱۰ از نمایشگر باکیفیت ۶٫۳ اینچی داینامیک آمولد بهره می‌برد که در بالای آن یک حفره کوچک برای دوربین سلفی ایجاد شده، پردازنده این مدل اسنپدرگون ۸۵۵ بوده و مقدار حافظه رم ۸ گیگابایت به همراه ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی، برای انجام هر پردازش سنگینی کافی خواهد بود. اما یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های سامسونگ مدل گلکسی A۵۰ است که در فهرست زیر قیمت گوشی a۵۰ سامسونگ نیز موجود است. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های سامسونگ در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
29.000.000Galaxy Fold
12.500.000Galaxy Note10+ 256 GB
11.300.000Galaxy Note10 256 GB
10.000.000Galaxy S10+ 128 GB
9.100.000Galaxy S10 128 GB
8.100.000Galaxy S10e 128 GB
8.700.000Galaxy Note9 128 GB
8.000.000Galaxy S9+ 128 GB
7.100.000Galaxy S9 64 GB
7.800.000Galaxy Note8 64 GB
7.300.000Galaxy S8+ 64 GB
6.700.000Galaxy S8 64 GB
7.000.000Galaxy A80 128 GB
4.300.000Galaxy A70 128 GB
3.900.000Galaxy A60 128 GB
4.000.000Galaxy A50s 128 GB
3.200.000Galaxy A50 128 GB
3.000.000Galaxy A40 64 GB
2.850.000Galaxy A30s 64 GB
2.700.000Galaxy A30 64 GB
2.200.000Galaxy A20s 32 GB
2.100.000Galaxy A20e 32 GB
2.200.000Galaxy A20 32 GB
1.700.000Galaxy A10s 32 GB
1.600.000Galaxy A10 32 GB
3.000.000Galaxy M30 64 GB
2.300.000Galaxy M20 32 GB
1.700.000Galaxy M10 32 GB
1.100.000Galaxy A2 Core 16 GB

شرکت هوآوی

پرچمداران ۲۰۱۹ هوآوی یعنی مدل‌‎های پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو چند ماهی است که به بازار عرضه شده و فروش خوبی هم داشتند، تا چندی دیگر نیز سری میت ۳۰ وارد بازار خواهند شد. اما پرچمداران ۲۰۱۸ این شرکت یعنی سری میت ۲۰ و مدل‌های باکیفیتی همچون نوا ۴، آنر ۱۰، آنر ۱۰ لایت و پی اسمارت در بازار موجود است که فروش بالایی دارند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های هوآوی در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
11.500.000P30 Pro 256 GB
7.500.000P30 128GB
3.400.000P30 Lite 128 GB
6.000.000Honor View 20 128 GB
5.900.000nova 4 128 GB
4.000.000Honor 10 128 GB
3.500.000Y9 Prime 2019 64 GB
2.800.000Honor 8X 128 GB
3.200.000nova 3i 64GB
2.400.000Y9 2019 64 GB
2.400.000Honor 10 Lite 64GB
2.500.000P Smart 2019 64 GB
2.150.000Y7 Prime 2019 32 GB
1.800.000Honor 8C 32GB
1.500.000Y6 2019 32 GB
1.500.000Honor 8A 32GB
1.100.000Y5 2019 32GB
850.000Y5 Lite 16 GB

شرکت اپل

شرکت اپل بیش از ۱۰ سال است که خانواده آیفون را تولید می‌کند، هرساله نیز چند مدل جدید از این سری را به بازار عرضه می‌شود. اپل در سال گذشته از مدل آیفون XS به همراه نسخه قدرتمندتر آیفون XS Max و نسخه ارزان‌تر آیفون XR رونمایی کرد که هر سه مدل جزو سری پرچمدار سال ۲۰۱۸ این شرکت محسوب می‌شوند. در حال حاضر مدل آیفون X و آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز در بازار موجود است. در حال حاضر از محبوب‌ترین مدل‌های این شرکت می‌توان به آیفون x و آیفون ۷ اشاره کرد، که در ادامه هم قیمت آیفون X و هم قیمت آیفون ۷ آورده شده است. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های اپل در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
20.000.000iPhone 11 Pro Max 256 GB
17.800.000iPhone 11 Pro 256 GB
12.500.000iPhone 11 128 GB
16.400.000iPhone XS Max 64 GB
13.600.000iPhone XS 64 GB
11.000.000iPhone XR 64 GB
13.000.000iPhone X 256 GB
9.500.000iPhone 8 Plus 64 GB
9.000.000iPhone 8 64 GB
8.400.000iPhone 7 Plus 128 GB
7.800.000iPhone 7 128 GB
3.700.000iPhone SE 64 GB

شرکت شیائومی

از جدیدترین مدل‌های شیائممی دربازار ایران می‌توان به دو مدل میان‌رده و پرقدرت Redmi K۲۰ و Redmi K۲۰ Pro اشاره کرد، این دو مدل دارای نمایشگر یک‌پارچه و بدون حفره هستند، در واقع هوآوی برای اولین بار در محصولات خود دوربین سلفی را به صورت پاپ‌آپ در بالای قاب جای داده است. هر دو مدل از دوربین اصلی سه‌گانه، پردازنده کوالکام، حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر، باتری با شارژ سریع و اندروید ۹ بهره می‌برند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های شیائومی در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
5.300.000Mi 9 128GB
3.500.000Mi 9 Lite 64GB
5.500.000Redmi K20 Pro 128 GB
4.200.000Redmi K20 64 GB
3.400.000Redmi Note 8 Pro 128 GB
2.800.000Redmi Note 8 64 GB
2.800.000Redmi Note 7 Pro 127GB
2.500.000Mi A3 64GB
2.500.000Redmi Note 7 64 GB
2.000.000Redmi 8 32 GB
1.900.000Redmi 7 32GB
1.700.000mi Play 32 GB
1.100.000mi Go 16 GB
1.300.000Redmi 7A 32 GB

شرکت نوکیا

اگر به‌دنبال یک مدل میان‌رده با کیفیت هستید، تولیدات فعلی نوکیا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. نوکیا در محصولات خود از پردازنده ساخت شرکت کوالکام استفاده می‌کند که نیازی به تعریف ندارد و کاملا شناخته شده هستند. از طرفی اختصاص مقدار حافظه مناسب، نمایشگر بزرگ و دوربین با کیفیت نیز از دیگر ویژگی‌های مدل‌های فعلی نوکیا محسوب می‌شود. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های نوکیا در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
7.300.0009 PureView 128 GB
3.800.000Nokia 8.1 64 GB
3.500.000Nokia 7 Plus 128 GB
3.300.000Nokia 7.1 64 GB
2.400.000Nokia 6.1 Plus 64GB
2.200.000Nokia 6.1 64 GB
2.100.000Nokia 6 32GB
1.900.000Nokia 5.1 Plus 32 GB
1.550.000Nokia 3.2 64 GB
1.700.000Nokia 3.1 Plus 32 GB
1.300.000Nokia 2.2 32 GB

شرکت ال‌جی

ال‌جی مدل‌های محدودی دربازار ایران دارد که برخی از آن‌ها مربوط به سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۶ می‌شود و به همین دلیل خرید این محصولات برای طرفدارن ال‌جی سخت شده است. اما مدل‌های موجود از کیفیت و قیمت مناسبی بهره می‌برد و از میان‌رده‌های خوب بازار محسوب می‌شوند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های ال‌جی در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
7.900.000LG V30 Plus 128GB
6.600.000LG G7 ThinQ 64 GB
5.500.000LG G6 Plus 128 GB
3.600.000LG G6 64 GB
2.400.000LG K8 8 GB
1.900.000LG K10 2017 16 GB
1.700.000LG K8 2017 16 GB

شرکت وان‌پلاس

شرکت وان‌پلاس یکی از کم‌سابقه‌ترین برند‌های حوزه تولید تلفن همراه محسوب می‌شود که تمامی مدل‌های تولیدی آن به عدد ۱۰ نمی‌رسد اما از همان ابتدا با بازاریابی خوب و تولید محصولات با کیفیت توانست به زودی خود را در بازار رقابتی تلفن همراه مطرح سازد، در حال حاضر پرچمدار جدید این شرکت با نام‌ها وان‌پلاس ۷ و ۷ پرو به همراه دو مدل جدیدتر وان‌پلاس ۷T و ۷T پرو در بازار به فروش می‌رسند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های شرکت وان‌پلاس در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
10.600.000OnePlus 7 Pro 256 GB
8.500.000OnePlus 7 256 GB
8.900.000OnePlus 7T Pro 256 GB
6.500.000OnePlus 7T 256 GB
6.500.000OnePlus 6T 128 GB
6.000.000OnePlus 6 128 GB

شرکت سونی

سونی تا چند سال پیش یکی از برترین شرکت‌های حوزه تلفن همراه به شمار می‌آمد، البته این شرکت هنوز هم در رده بالایی قرار دارد و مدل‌های باکیفیتی را تولید می‌کند اما با رشد شرکت‌های چینی، در حال حاضر اخبار زیادی از تلفن‌های هوشمند سونی به گوش نمی‌رسد، اما در هر صورت چندین مدل از این شرکت در بازار ایران یافت می‌شود که از قدرت و قیمت مناسبی بهره می‌برند و می‌توانند انتخاب خوبی برای مشتریان باشند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های سونی در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
4.500.000Xperia XZ1 64 GB
3.500.000Xperia XA2 32 GB
3.400.000Xperia XA1 Plus 32GB
3.200.000Xperia XA1 Ultra 32 GB
2.700.000Xperia XA1 16 GB

شرکت اچ‌تی‌سی

دیگر قربانی رشد حضور شرکت‌های چینی در بازار اچ‌تی‌سی است، این برند تایوانی نیز به همراه سونی و نوکیا در سال‌های پیش به عنوان قدرت‌های اول بازار تلفن هوشمند به شمار می‌آمدند، اما در سال‌های اخیر با کاهش خلاقیت و عدم استفاده از فناوری‌های نوین دیگر پیشگام این صنعت نبوده و اجازه دادن تا شرکت‌های چینی جای آن‌ها را در بازار پر کنند. البته اچ‌تی‌سی هنوز هم محصولات متنوعی تولید می‌کند و در بازار ایران نیز این مدل‌ها به فروش می‌رسد. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های اچ‌تی‌سی در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
10.500.000HTC U12 Plus 128 GB
6.000.000HTC U11 plus 128 GB
6.400.000HTC U11 128 GB
4.100.000HTC U12 life 64 GB
4.400.000HTC U11 Eyes 64 GB
2.600.000HTC U Ultra 64 GB
2.100.000Desire 12+ 32 GB
1.700.000Desire 12 32 GB

شرکت جی‌ال‌ایکس

قیمت مناسب محصولات جی‌ال‌ایکس یکی از دلایل اصلی محبوبیت این برند میان خریداران ایرانی شده است، این شرکت مدل‌های ارزان قیمت و نسبتا با کیفتی تولید می‌کند که با توجه به رقبا بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و به عنوان یک گوشی معمولی روزانه می‌توان روی آن‌ها حساب باز کرد. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های جی‌ال‌ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید:

قیمتنام محصول
2.600.000General Luxe Shahin 64GB
2.500.000Genral Luxe Aria 64GB
2.200.000GLX Pars 2 64GB
1.400.000GLX Pars 1 16 GB
1.200.000GLX Aria+ 32 GB
850.000GLX Mate Pro 8 GB
780.000GLX M2 16 GB
690.000GLX Z1 16 GB

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

اخبار بیشتر