امروز چه شهرهایی به خاطر آلودگی هوا تعطیل شدند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

امروز چه شهرهایی به خاطر آلودگی هوا تعطیل شدند؟

طرح جدید ترافیک سبب بهبود وضعیت هوا نشد

فارسخبرگزاری فارس
طرح جدید ترافیک سبب بهبود وضعیت هوا نشد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک سبب بهبود وضعیت هوای پایتخت نشده است، گفت: از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک درخواست داریم در اجرای این طرح تجدیدنظر کنند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، حجت نظری در تذکری در صد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: متأسفانه تهران طی روزهای گذشته روزهای آلوده‌ای را سپری کرد و به رغم اینکه انتظارات همه از سوی شهرداری است، ولی باید توجه داشت تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای تهران، شهرداری نیست.

وی گفت: البته بخشی از این انتظارات را شهرداری ایجاد کرده چرا که سال گذشته معاونت حمل و نقل اعلام کرد اجرای طرح جدید ترافیکی سبب بهبود وضعیت هوای پایتخت شده است و این در حالی بود که بسیاری در شورای شهر و حتی کارشناسان به اجرای این طرح و ناکارآمدی آن تأکید داشتند.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه شهردار تهران و معاون حمل و نقل باید برای سال آینده طرح ترافیک تجدیدنظر داشته باشند، اعلام کرد: در کنار این مسئله نیز باید توجه داشت که دولت هم متأسفانه در تعطیلی ادارات و بخش‌های عمومی مقاومت می‌کند، در حالی که اگر این مسئله محقق شود و زودتر به شهروندان اعلام شود، منجر به خروج مردم از پایتخت و کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

وی تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم که تعطیلات را قطره‌چکانی اعلام نکنند چرا که در غیر این صورت اتفاقات مثبتی برای مقابله با آلودگی هوا رقم نمی‌خورد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: دولت قبل همیشه منتظر بود تا با کوچکترین اتفاق تعطیلی اعلام کند و این دولت حاضر نیست که در سخت‌ترین شرایط و بدترین وضعیت آلودگی، ادارات و سازمان‌ها را تعطیل کند.

وی گفت: دولت روحانی برای دو سه روز تعطیلی مقاومت زیادی نشان می‌دهد و این مسئله مؤید آن است که سلامت مردم در اولویت نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

کدام مدارس امروز ۱۰ آذر تعطیل هستند؟

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
کدام مدارس امروز ۱۰ آذر تعطیل هستند؟
در پی تداوم آلودگی هوا تمام مدارس دولتی و غیردولتی و مؤسسات علمی برخی استان‌ها تعطیل است.

باشگاه خبرنگاران: طی چند روز گذشته در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده‌ها جوی، هوای برخی استان‌های کشور به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است. این امر باعث شده که کمیته اضطرار آلودگی هوا روز گذشته تمام مدارس و دانشگاه‌های استان تهران را تعطیل کند.

مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: در پی اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، تمام مدارس تهران امروز هم تعطیل است. بر این اساس تمام مدارس و موسسات علمی غیردولتی نیز در مناطق نوزده‌گانه شهر تهران در نوبت صبح و عصر (یکشنبه، ١٠ آذر) ۹۸ تعطیل هستند.

او گفت: به دلیل آلودگی هوا، تمام مدارس دولتی و غیردولتی و مؤسسات علمی آزاد تهران هم تعطیل هستند.

تداوم آلودگی هوا باعث شده که مدارس برخی از استان‌های کشور برای امروز (یکشنبه، ١٠ آذر) تعطیل شوند. در ادامه این گزارش به بیان اسامی این مدارس می‌پردازیم.

مدارس البرز

طبق تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز، مهد کودک و مقاطع پیش دبستانی و دبستان به جز شهرستان طالقان و نیز آسارا، در دیگر نقاط استان، در دو نوبت صبح و عصر تعطیل و سایر مقاطع دایر است.

مدارس تمامی مقاطع مشهد

استانداری خراسان‌رضوی اعلام کرد: با توجه به تداوم شرایط آلودگی هوا مهد‌های کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس تمامی مقطع نواحی هفت‌گانه مشهد، تبادکان و رضویه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل است.

مدارس ابتدایی سمنان، سرخه، آرادان و گرمسار

معاون عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه مدارس ابتدایی سمنان، سرخه، آرادان و گرمسار به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند، گفت: غلظت آلاینده‌های جوی در این شهر‌ها زیاد گزارش شده است.

تمامی مقاطع تحصیلی مدارس کلانشهر اصفهان و برخی شهرستان‌های تابع

کمیته اضطراری آلودگی هوای اصفهان اعلام کرد: با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌ها در جلسه دوم مقرر شد، تمام مقاطع تحصیلی نواحی شش گانه شهر اصفهان، زرین شهر، فولادشهر، باغ بهادران، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیربکران، کاشان، برخوار، مبارکه و شهر سجزی تعطیل شوند.

مدارس کاشان در تمامی مقاطع تحصیلی

رئیس اداره هواشناسی کاشان از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی در این استان خبر داد.

تعطیلی مدارس خوزستان صحت ندارد

خبر منتشر شده در رابطه با تعطیلی مدارس خوزستان کذب بوده و کلیه مقاطع تحصیلی و ادارات طی این روز، طبق روال عادی دایر است.

خواندن خبر در سایت منبع

مدارس مشهد تعطیل شد

مهرخبرگزاری مهر
مدارس مشهد تعطیل شد
مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس تمامی مقاطع مشهد، تبادکان و رضویه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل اعلام شد.

احمد یزدان‌پناه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌رضوی گفت: با توجه به تداوم شرایط آلودگی هوا، یکشنبه دهم آذرماه، مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس تمامی مقاطع نواحی هفت‌گانه مشهد، تبادکان و رضویه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل است.

به گفته وی این تصمیم در راستای حفظ سلامت دانش‌آموزان و کاهش ترددهای درون شهری اتخاذ شده است.

همچنین کلیه مدارس استثنائی در مناطق ذکر شده نیز تعطیل هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

تعطیلی مدارس اصفهان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تعطیلی مدارس اصفهان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در دومین جلسه کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان مقرر شد مدارس شهر اصفهان و بعضی شهرستان‌ها فردا نیز تعطیل باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منصور شیشه‌فروش در رابطه با تعطیلی مدارس اصفهان اظهار کرد: به دنبال تغییر وضعیت هوای اصفهان ساعت ۱۰ امشب دومین جلسه کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان تشکیل شد، این در حالی بود که در جلسه عصر کارگروه هواشناسی اعلام کرده بود که وضعیت هوا مشکلی پیدا نمی‌کند و شاخص‌های کیفیت هوا کم است و شاخص‌ها ۶۰ بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: هواشناسی در جلسه عصر کارگروه اعلام کرد که شاخص‌ها در حد هشدار برای گروه‌های حساس است، اما یک مرتبه وضعیت هوا تغییر و شاخص‌ها افزایش پیدا کرد و با توجه به افزایش قابل توجه غلظت آلاینده‌های جوی در ساعات امشب و همچنین کاهش کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان و شهرهای صنعتی شرایط پایداری هوا تشدید شد.

وی با اشاره به اینکه هوا یک پایداری مطلق پیدا کرد، گفت: وضعیت هوا ساعت ۱۰ به مدیریت بحران اعلام شد که بلافاصله جلسه در استانداری تشکیل شد و اعضا از بهداشت، هواشناسی و محیط زیست حاضر شده و تصمیم گرفته شد که فردا به منظور کاهش مواجهه افراد با آلودگی هوا چون وضعیت هوا به ناسالم برای عموم می‌رسد قرار شد مدارس تعطیل باشد.

شیشه‌فروش اضافه کرد: با توجه به وضعیت هوا مقرر شد کلیه دوره‌های تحصیلی آموزش و پرورش و مهدهای کودک و پیش دبستانی در نواحی ۶ گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش شهرهای فلاورجان، زرین‌شهر، فولادشهر، باغ بهادران، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، پیربکران، برخوار و مبارکه، کاشان و شهر سجزی تعطیل باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی ۴ شهرستان استان سمنان تعطیل شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی ۴ شهرستان استان سمنان تعطیل شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و رئیس کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا در استان سمنان گفت: با توجه به افزایش میزان غلظت آلاینده‌های هوا فردا مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی ۴ شهرستان استان سمنان تعطیل است.

- اخبار استانها -

منوچهر فخری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: مدارس شهرستان‌های گرمسار، آرادان، سرخه و سمنان فردا یکشنبه دهم آذرماه در ۲ نوبت صبح و عصر به علت افزایش میزان غلظت آلاینده‌های هوا تعطیل است.

وی گزارش محیط‌زیست استان سمنان را ملاک این تصمیم کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا در این استان عنوان و خاطرنشان کرد: گزارش محیط‌زیست حاکی از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرستان‌های مرکزی و غربی استان شامل سمنان، سرخه، آرادان و گرمسار است.

رئیس کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوا در استان سمنان همچنین از سالمندان و بیماران قلبی و ریوی نیز خواست تا مراقبت بیشتری داشته و در این شرایط از منزل خارج نشوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

اخبار بیشتر