پارلمان عراق، استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر را پذیرفت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. بین‌المللی
پوشش خبری

پارلمان عراق، استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر را پذیرفت؟

واکنش رئیس پارلمان عراق به خبر استعفایش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش رئیس پارلمان عراق به خبر استعفایش
فارس نوشت: همزمان با استعفای نخست‌وزیر، دفتر رئیس پارلمان عراق شایعات در خصوص استعفای محمد الحلبوسی را رد کرد.

شبکه خبری السومریهامروز یکشنبه اعلام کرد که دفتر رئیس پارلمان گفته سندی که در این خصوص منتشر شده جعلی است و محمد الحلبوسی استعفا نکرده است. 

دفتر ریاست پارلمان از رسانه‌ها خواست در انتشار اخبار به منابع رسمی و مطمئن رجوع کنند.

پارلمان عراق امروز استعفای عادل عبدالمهدی را دو ماه پس از آغاز اعتراضات خیابانی در چند استان این کشور، پذیرفت و دولت عبدالمهدی که حدود یک سال بود تشکیل شده بود، به دولت پیشبرد امور تبدیل شد.

الحلبوسی که ریاست جلسه امروز پارلمان عراق را برای بررسی استعفای نخست‌وزیر بر عهده داشت، اعلام کرد که بزودی از رئیس جمهور خواهد خواست که فرد جدید برای تشکیل کابینه را به پارلمان معرفی کند.

تظاهرات در عراق از ابتدای اکتبر در اعتراض به کمبود خدمات اولیه (آب، برق و …) و افزایش بیکاری آغاز شد و اندک اندک با تشدید اعتراضات خیابانی، این درخواست‌ها به کناره‌گیری مسئولان سیاسی از مناصب خود تبدیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

۳ نامزد جانشینی عادل عبدالمهدی برای تصدی نخست وزیری عراق

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
۳ نامزد جانشینی عادل عبدالمهدی برای تصدی نخست وزیری عراق
یک منبع آگاه در پارلمان عراق همزمان با موافقت نمایندگان این کشور با استعفای عادل عبدالمهدی می‎گوید که احتمال انتخاب نخست وزیر این کشور از میان ۳ گزینه مطرح شده وجود دارد.

به گزارش مشرق، یک منبع آگاه در پارلمان عراق از طرح نام سه سیاستمدار عراقی برای جانشینی « عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر مستعفی این کشور، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وی می‎گوید که با توجه به رای گیری پارلمان در مورد استعفای عادل عبدالمهدی، تاکنون نام سه نفر برای جانشینی وی مطرح شده است.

این منبع ناشناس گفت: «مهم‌ترین نامزدهای جانشینی عبدالمهدی عبارتند از «حیدر العبادی»، نخست وزیر پیشین، «عزت علی حسن الشابندر»، نماینده پیشین پارلمان و «علی الشکری»، مشاور ارشد ریاست جمهوری عراق.»

وی افزود: «علی الشکری، شخصیت سیاسی مورد احترامی که هیچگونه ظن فسادی متوجه وی نیست، به احتمال زیاد نخست وزیر بعدی عراق خواهد بود.»

پارلمان عراق امروز یکشنبه جلسه رای گیری در مورد استعفای عبدالمهدی را که روز گذشته استعفای خود را تقدیم پارلمان کرد، برگزار کرد؛ نمایندگان عراقی بر اساس ماده هفتاد و پنجم قانون اساسی عراق، استعفای عبدالمهدی را پذیرفتند. عادل عبدالمهدی روز جمعه خبر استعفای خود را اعلام کرده بود.

اعتراض‌ها در عراق که از اوایل ماه اکتبر آغاز شد، همچنان ادامه دارد. منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب استعفای رئیس پارلمان عراق

ایلناخبرگزاری ایلنا
تکذیب استعفای رئیس پارلمان عراق
دفتر رئیس پارلمان عراق امروز- یکشنبه- صحت سند استعفای رئیس را تکذیب کرد.

تکذیب استعفای رئیس پارلمان عراق - 2

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، دفتر «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق امروز- یکشنبه- با انتشار بیانیه­‌ای اعلام کرد: «سند منتشر شده درباره تقدیم استعفای رئیس از سمت خود جعلی بوده و صحت ندارد».

دفتر ریاست پارلمان عراق از رسانه‌­ها خواست که دقت بیشتری کرده و به هیچ سندی که از سوی دفاتر رسمی پارلمان صادر نشده است، اعتماد نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

صدور اولین حکم اعدام برای افسر عراقی متهم به قتل تظاهرکنندگان

ایسناخبرگزاری ایسنا
صدور اولین حکم اعدام برای افسر عراقی متهم به قتل تظاهرکنندگان
دادگاهی در عراق امروز (یکشنبه) برای دو افسر که در پرونده‌های قتل تظاهرکنندگان محکوم شدند، حکم‌های اعدام و هفت سال حبس صادر کرد. حکم اعدام اولین حکم در نوع خود از زمان شروع اعتراضات از دو ماه پیش است.

به گزارش ایسنا، یک منبع حقوقی به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت، دادگاه تجدیدنظر استان واسط عراق برای یک افسر متهم به قتل تظاهرکنندگان در جریان تظاهرات در این استان، حکم اعدام و برای افسر دیگر در این پرونده حکم حبس هفت ساله صادر کرد.

عراق از ابتدای اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده برای بهبود شرایط معیشتی، مبارزه با فساد، برکناری دولت، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است.

یک منبع در کمیسیون حقوق بشر عراق در گفت‌وگویی ویژه با اسپوتنیک اظهار کرد: تعداد تلفات در جریان تظاهرات در مرکز و جنوب عراق به بیش از ۴۰۰ کشته و ۱۹ هزار زخمی رسید.

به گفته این منبع، آمار کلی از زمان آغاز تظاهرات در این کشور تا روز آخر نوامبر به ۴۳۲ کشته رسید.

وی افزود: تعداد زخمی‌ها در همین مدت به ۱۹ هزار و ۱۳۶ تن از میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی رسید.

هزاران تن از ساکنان دو استان ذی‌قار و نجف و خانواده‌های کشته‌ها در دو روز گذشته، ده‌ها کشته‌ را تشییع کردند.

میادین تحصن معترضان عراقی به ویژه میدان الحبوبی در شهر ناصریه، مرکز ذی‌قار و تعدادی از شهرستان‌های این استان شاهد تشییع کشته‌های این درگیری‌ها بودند که سن آنها بین ۱۵ تا ۱۹ سال و حتی کوچکتر گزارش شده‌ است.

خواندن خبر در سایت منبع

چشم انداز سیاسی عراق بعد از استعفای نخست وزیر

فراروخبرگزاری فرارو
چشم انداز سیاسی عراق بعد از استعفای نخست وزیر
همین امر، انتخاب نخست وزیر را دشوارتر می‌کند. بنابراین، نکته دوم این است که آیا نخست وزیر جدید از مقبولیت عمومی برخوردار خواهد بود یا خیر. با توجه به شکافی که میان دولت و ملت عراق بوجود آمده، انتخاب نخست وزیری که از مقبولیت عمومی برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. نخست وزیر جدید، یک شبه نمی‌تواند اوضاع عراق را دگرگون کند، در نتیجه راهی جز ارائه برنامه و وعده دادن به مردم نخواهد داشت. در چنین شرایطی، اعتماد مردم به نخست وزیر، می‌تواند راهی به سمت آرامش و اصلاح امور باشد.

فرارو- نخست وزیر عراق با هدف آرام کردن اوضاع استعفا داد، اما خبری از آرامش در این کشور نیست. روز شنبه، اعتراضات در استان‌های جنوب عراق ادامه یافت و حتی گزارش‌هایی درباره استمرار درگیری‌های خشونت آمیز در این استان‌ها منتشر شد.

به گزارش فرارو، عادل عبدالمهدی رفت، اکنون چه می‌شود؟ این، سوال مهم این روز‌های محافل سیاسی عراق است. اما مهمتر از آن، سوالی است که فعلا هیچ کس پاسخ آن را نمی‌داند: آیا استعفای عبدالمهدی، آغاز حل و فصل بحران است یا اینکه رفتن عبدالمهدی سرآغاز بحران جدیدی خواهد بود؟

شهر‌های جنوب عراق، خصوصا ناصریه، که اتفاقا زادگاه خاندان عبدالمهدی است، هنوز ملتهب و ناآرام است. روز شنبه، بعد از اعلام استعفای عبدالمهدی، در جریان محاصره یک پاسگاه توسط معترضان، ۲۰ تظاهرکننده مجروح شدند. این شهر در روز‌های اخیر، شاهد درگیری‌های خونینی میان تظاهرات‌کنندگان و نیرو‌های امنیتی بود که حدود ۳۰ کشته برجای گذاشت. همچنین در هفت استان جنوب عراق، به خاطر کشته شدگان اخیر اعتراضات، سه روز عزای عمومی اعلام شد.

حکومت عراق تلاش می‌کند از طریق برخورد قضایی با نیرو‌های امنیتی خاطی، خشم معترضان را آرام کند. در همین راستا، اولین حکم اعدام یکی از نیرو‌های امنیتی به جرم کشتن معترضان از سوی دادگاهی در استان واسط صادر شد. علاوه بر این، قوه قضاییه عراق حکم بازداشت و ممنوعیت سفر ژنرال جمیل الشمری، فرمانده نیرو‌های ویژه موسوم به «هسته بحران»، که به قتل معترضان در استان ذی قار متهم است، هم صادر شد.

تظاهرات عراق از اوایل ماه اکتبر شروع شروع شد و هنوز ادامه دارد و تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر در آن کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند. معترضان به بیکاری، فقدان خدمات عمومی و فساد اقتصادی طبقه حاکم اعتراض دارند.

چالش تعیین نخست وزیر جدید

در دو ماه گذشته، دولت عبدالمهدی به شدت تحت فشار بود و نهایتا وقتی آیت الله سید علی سیستانی روز جمعه خواستار تغییر دولت شد، همان روز عبدالمهدی از استعفای خود خبر داد. با استعفای عبدالمهدی، عراق با وضعیت جدیدی مواجه شده که هم به لحاظ حقوقی و هم به لحاظ سیاسی به هیچ وجه برای آن آماده نبود.

عبدالمهدی اولین نخست وزیر عراق بعد از سال ۲۰۰۳ است که استعفا می‌دهد. حتی اگر این امر در شرایط عادی اتفاق می‌افتاد باز هم ممکن بود به هرج و مرج سیاسی منتهی شود. حال که عراق، در تب و تاب اعتراضات می‌سوزد، تغییر قدرت به مراتب دشوارتر است.

چشم انداز سیاسی عراق بعد از استعفای نخست وزیر - 9

پس از دو ماه اعتراضات پیوسته عراق، نخست وزیر این کشور استعفا داد.

اول باید گفت که قانون اساسی عراق، هیچ سازوکاری برای استعفای نخست وزیر پیش بینی نکرده است. گویا قانونگذاران عراقی، استعفای نخست وزیر را غیرقابل تصور می‌دانستند. در قانون اساسی عراق، فقط به مسئله «خالی بودن منصب نخست وزیر» اشاره شده که در این حالت، رئیس‌جمهور جای نخست وزیر را می‌گیرد. افزون بر این، طبق نظامنامه دولت عراق، نخست وزیر باید استعفای خود را به رئیس جمهور دهد. اما عبدالمهدی استعفای خود را به پارلمان داد. ابهامات زیادی از این دست وجود دارد. اگر پارلمان پس از ۱۵ روز نتواند نخست وزیر جدیدی تعیین کند، چه می‌شود؟ بزرگترین فراکسیون پارلمان کیست؟

اما سوای این ابهامات، دو نکته دیگر نیز وجود دارد که حل و فصل بحران عراق تا حدود زیادی به آن‌ها بستگی دارد. نکته اول این است که آیا در شرایط حساس فعلی، گروه‌‎های سیاسی عراق قادر خواهند بود بر سر یک نخست وزیر ویژه توافق کنند یا اینکه مانند گذشته، به جدال‌های خود ادامه خواهند داد. این نکته از این جهت مهم است که به دلیل ماهیت نظام سیاسی عراق، معمولا انتخاب نخست وزیر در این کشور فرآیند نفسگیر و دشواری است. یک سال پیش، زمانی که موعد تعیین نخست وزیر فرا رسید، پنج ماه طول کشید تا نهایتا گروه‌های سیاسی با شرط و شروط فراوان با نخست وزیری عبدالمهدی موافقت کنند. زدوبند‌های سیاسی در عراق به حدی است که دولت عبدالمهدی، یک ماه پیش کامل شد. در تمام یک سالی که عبدالمهدی نخست وزیر بود، مشغول مذاکره با گروه‌های سیاسی بر سر انتخاب وزرا بود. آخرین وزیر، ماه گذشته در بحبوحه اعتراضات تعیین شد که البته با رفتن عبدالمهدی، احتمالا نتواند در سمت خود بماند.بخوانید:استعفای عادل عبدالمهدی؛ قدرت‌نمایی مرجعیت دینی در میانه آشوب سیاسیواکاوی دلایل بروز خشونت در عراق

تاکنون نشانه‌ای از اینکه گروه‌های سیاسی بر اساس شرایط فعلی عمل می‌کنند، دیده نمی‌شود. مشورت‌ها و رایزنی‌های گروه‌های سیاسی برای انتخاب نخست وزیر جدید شروع شد. منابع سیاسی در عراق می‌گویند نخست وزیر جدید از میان احزاب و همین طبقه حاکم تعیین خواهد شد. به عبارت دیگر، گروه‌های سیاسی حاکم که در دو ماه گذشته از سوی معترضان به فساد متهم شده‌اند، هم اکنون می‌خواهند نخست وزیری از میان خودشان انتخاب کنند. این در حالی است که بسیاری از معترضان، به کل طبقه حاکم اعتماد ندارند. نشانه این امر، استمرار تظاهرات بعد از استعفای عبدالمهدی است. تظاهرات کنندگان، خواستار تغییر همه سران قوا و مقامات بلندپایه هستند.

همین امر، انتخاب نخست وزیر را دشوارتر می‌کند. بنابراین، نکته دوم این است که آیا نخست وزیر جدید از مقبولیت عمومی برخوردار خواهد بود یا خیر. با توجه به شکافی که میان دولت و ملت عراق بوجود آمده، انتخاب نخست وزیری که از مقبولیت عمومی برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. نخست وزیر جدید، یک شبه نمی‌تواند اوضاع عراق را دگرگون کند، در نتیجه راهی جز ارائه برنامه و وعده دادن به مردم نخواهد داشت. در چنین شرایطی، اعتماد مردم به نخست وزیر، می‌تواند راهی به سمت آرامش و اصلاح امور باشد. اما باید دید که سیاسیون عراق، نخست وزیری مورد اعتماد انتخاب خواهند کرد یا نه.

خواندن خبر در سایت منبع

موافقت پارلمان عراق با استعفای «عادل عبدالمهدی» از نخست‌وزیری

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
موافقت پارلمان عراق با استعفای «عادل عبدالمهدی» از نخست‌وزیری
پارلمان عراق با استعفای «عادل عبدالمهدی» از نخست‌وزیری موافقت کرد.

نشست پارلمان عراق برای بررسی حوادث استان‌های ذی‌قار و نجف و استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور، آغاز شد.

در این جلسه پارلمان عراق استعفای عبدالمهدی را با استناد به ماده ۷۵ قانون اساسی این کشور، پذیرفت.

محمد حلبوسی، رئیس پارلمان عراق، اعلام کرد: با استناد بر ماده ۷۵ قانون اساسی با استعفای نخست وزیر موافقت شده و بر اساس ماده ۷۶ قانون اساسی با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، او را به انتخاب نخست‌وزیر جدید دعوت خواهیم کرد.

شبکه العربیه پیشتر در خبری مدعی شد: بین فراکسیون‌های سیاسی بزرگ پارلمان عراق درباره مرحله بعد از استعفای عادل عبدالمهدی، توافقی وجود ندارد.

در خبری دیگر از خبرگزاری ایرنا، چندین نامزد برای پست نخست وزیری عراق نام برده شده‌اند که منحصرا نام «حیدر العبادی» نخست وزیر پیشین، «عزت الشابندر» معاون اسبق پارلمان و «علی الشکری» مشاور حقوقی ارشد مطرح شده است.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
این در حالی است که پس از رهایی اساتید دانشگاه آمریکایی کابل توسط طالبان، آمریکا خواستار از سرگیری مذاکرات با طالبان است و روز گذشته نیز مذاکره کننده ارشد آمریکا برای دیدار با مقامات افغان به کابل آمد. رهبر «حزب اسلامی افغانستان» گفت که در مراکز رأی‌دهی که دستگاه‌های بیومتریک مفقود شدند باید مجدد رأی‌گیری صورت گرفته و تمام آرا نیز باید مورد بازشماری قرار گیرد. رهبر حزب اسلامی در ادامه نیز از هوادارانش خواست تا علیه آنچه وی «تقلب گسترده» خواند، دست به اعتراض بزنند و این تظاهرات را آغاز حرکت این حزب برای «نجات» افغانستان خواند. حکمتیار در اواخر مهرماه نیز گفته بود که دور نخست انتخابات ریاست جمهوری برنده نخواهد داشت و پیش‌بینی کرده بود که انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود. رهبر حزب اسلامی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز احتمال نامزدی خود را رد کرده بود اما در روز انتخابات خود را برنده قطعی آن اعلام کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه از حمله عناصر ناشناس به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر در حومه شمالی شرقی دیر الزور خبر داد. اعتمادآنلاین| خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، امروز- جمعه- نوشت که عناصر ناشناس به پایگاه غیرقانونی آمریکا در میدان نفتی «العمر» در حومه شمال شرقی دیرالزور حمله کردند. سانا تصریح کرد، این حمله همزمان با ورود کاروانی از کامیون‌های حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی انجام شد. به نوشته سانا، نیروهای آمریکایی با شلیک توپخانه‌ای به این حمله پاسخ دادند. در اکتبر گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام این‌که نیروهای کشورش از منطقه عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» خارج می‌شوند، در عین حال تأکید کرد که واشنگتن درصدد است بخشی از نیروهایش را در میادین نفتی سوریه حفظ کند.
فارسفارس11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ وزارت خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه شرکت‌ها و شهروندان روسی تاکید کرد که این تحریم‌ها بدون واکنش باقی نخواهند ماند. به گزارش راشاتودی، وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که اقدامات جدید آمریکا علیه روسیه اقدامی سیاسی بوده و در راستای تلاش‌های آمریکا علیه روسیه است. وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ شهروند روس و اوکراینی و همچنین ۷ شرکت روس را در ارتباط با «امینت سایبری» تحریم کرد. این تحریم‌ها شامل «ماکسیم یاکوبتس» رهبر این گروه است که به ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا از کارکنان سرویس امنیتی فدرال آمریکا است. وزرات امور خارجه آمریکا جایزه‌ای ۵ میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود تعیین کرده است.
الفالف22 ساعت قبل
اما امسال عربستان برای نخستین بار در تاریخ خود، رسما درهای خود را به سوی گردشگران گشود. زنان سعودی به منصب دادستانی عمومی رسیدنددر ماه آگوست، عربستان ۵۰ زن را به عنوان محقق دادستان عمومی منصوب کرد. ۶- میزبانی گروه موسیقیدر اکتبر گذشته گروه معروف «بی تی اس» از کره جنوبی، نخستین هنرمندان خارجی بودند که در عربستان برنامه اجرا کردند. میزبانی مسابقات کشتی زناندر ۳۱ اکتبر برای نخستین بار مسابقات جهانی کشتی زنان در عربستان برگزار شد. یک سال پیش از آن اداره ورزش عربستان به مردم اجازه داده بود مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
وزارت حمل و نقل سوریه خبر داد که اگر کامیون‌های عراقی از گذرگاه «قائم-بوکمال» وارد سوریه شوند، از پرداخت عوارض ورود، معاف خواهند شد. اعتمادآنلاین| وزارت حمل و نقل سوریه برای تسهیل ترانزیت بین این کشور و عراق، بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد. این وزارت‌خانه اعلام کرد که کامیون‌های حمل ‌و نقل عراق زمانی که از گذرگاه مرزی «قائم-بوکمال» وارد سوریه شوند، از پرداخت عوارض معاف هستند. روزنامه الاخبار گزارش داد که این معافیت از پرداخت عوارض، شامل کامیون‌های پر و خالی است که از قائم، وارد سوریه می‌شود. این گذرگاه مرزی که مهمترین گذرگاه مرزی بین عراق و سوریه است، هشتم مهر ماه پس از شش سال بازگشایی شد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
توسعه همکاری‌های بندری و دریایی دوجانبه ایران و روسیه از مهمترین مسائل مطرح شده در نشست مشترک بود. ایجاد خطوط منظم کانتینری به منظور توسعه حمل و نقل کانتینری بین بنادر ایران و روسیه، راه اندازی خطوط کشتیرانی رو – رو ریلی بین بنادر ماخاچ کالا در روسیه و امیرآباد در ایران و لزوم ایجاد کارگروه منطقه‌ای هیدروگرافی در دریای خزر هم از دیگر محورهای عنوان شده در نشست مشترک هیأت ایرانی و روسیه بود. در نشست‌های برگزارشده بین طرفین ایرانی و روسی، چالش‌های توسعه همکاری‌های بندری و دریایی دو کشور نیز مطرح شد. وی با بیان این‌که ایران علاقه مند به افزایش حجم تجارت متقابل است، افزود: بر این اساس طی ۹ ماهه امسال، گردش مالی تجارت خارجی منطقه آستراخان با ایران نسبت به سال گذشته ۳۰درصد افزایش یافته و به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. در این نشست فرماندار منطقه آستراخان نیز گفت: حضور هیأت بازدید کننده از سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت کشتیرانی تأیید کننده نقش ویژه‌ای است که منطقه آستراخان در روابط بین روسیه و جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده است. ما بدنبال ایجاد منطقه بندری ویژه اقتصادی در منطقه آستراخان هستیم و این مهم هم مورد تأکید رئیس جمهوری روسیه است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری2 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز32 دقیقه قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا33 دقیقه قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر35 دقیقه قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز35 دقیقه قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین37 دقیقه قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا37 دقیقه قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا38 دقیقه قبل