اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۱۱ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۱۱ آذرماه

افزایش قیمت بنزین حمل‌ونقل عمومی را با مشکل جدی مواجه کرده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش قیمت بنزین حمل‌ونقل عمومی را با مشکل جدی مواجه کرده است
ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشره به اینکه «افزایش قیمت بنزین باعث شده، حمل‌ونقل عمومی با مشکل جدی مواجه شود»، گفت: دولت باید از عوارض بنزین حداقل یک درصد را در اختیار کلانشرها به عنوان تعادل‌بخشی قرار دهد.

محمدرضا حیدری، امروز در هفتادوهشتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: در پی حوادث اخیر تعدادی از هم‌وطنانمان جان باختند و افرادی به زیرساخت‌ها آسیب رساندند. تحلیل‌ها در این امر متفاوت است، اما مشهد شرایط متفاوتی را سپری کرد. در مقابل این ملت حق‌شناس باید سر تعظیم فرود آورد و باید برای التیام زخم‌ها تلاش کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه «موضوع بنزین مسئله اتفاقات اخیر است»، عنوان کرد: این روزها با آلودگی هوا مواجهیم و سه روز متوالی است که به دلیل آلودگی هوا مدارس تعطیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام مدیرکل آموزش‌وپروش، هر یک روز تعطیلی ۱۷ میلیارد تومان به سازمان آموزش‌وپروش کشور خسارت وارد می‌کند. برای این کاهش آلودگی و ترافیک باید کاری انجام داد.

حیدری با اشاره به اینکه «با توجه به افزایش قیمت بنزین، باید به موضوع حمل‌ونقل عمومی توجه ویژه‌ای شود»، گفت: دولت مصوبات و تکالیفی را در این خصوص دارد و تقاضای ما این است که حداقل دولت به تکالیف خودش عمل کند.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید از عوارض بنزین حداقل یک درصد را در اختیار کلانشرها به عنوان تعادل‌بخشی قرار دهد. افزایش قیمت بنزین باعث شده، حمل و نقل عمومی با مشکل جدی مواجه شود و تا زمانی که این زیرساخت‌ها فراهم نشود، مسئله محدودیت‌های ترافیکی بحثی جدی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص اقدامات انجام شده در هفته گذشته عنوان کرد: افتتاح ایستگاه الندشت، طرح ساماندهی کشف‌رود و طرح پردیس تئاتر با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در مشهد، اقداماتی بودند که در هفته اخیر رقم خورد.

حیدری بیان کرد: مشهد در قطب اقتصاد شهری پیش قدم است و این اتفاق مهم و ارزشمندی است که در مدیریت شهری رقم خورده است. امیدواریم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم، که حداقل در حوزه شهری شرایط مناسبی را فراهم کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه «۱۲ آذر، سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی است»، اظهار کرد: اکنون فاصله زیادی با شرایط مطلوب در اقشار مختلف داریم و قطعا تمکین به قانون می‌تواند عامل موثری در موضوع انسجام و وحدت ملی باشد. در راستای استفاده از اصول قانون اساسی، در این دوره مصوبه‌ای داشتیم که برای اینکه این اعتراضات و مطالبات انجام شود، فضای ویژه‌ای تعبیه شود و این روزها استاندار پیگیر این پروژه است.

حیدری خاطر نشان کرد: در شورا مقرر شد، تا زین پس مشروح مذاکرات، آمار و رأی‌های اعضای شورا را روی سامانه به منظور شفاف‌سازی قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه «فردا روز جهانی معلولان است»، تصریح کد: در حوزه مدیریت‌شهری در حد توانمان سعی کرده‌ایم برای پیوند معلولان با جامعه مصوبات خوبی را داشته‌ باشیم و شهردار قبل از افتتاح پروژه‌های عمرانی از معلولان خواسته تا از پروژه‌ها استفاده کنند.

وی عنوان کرد: برای معلولان که شرایط دشواری دارند، ۶۰ سفر رایگان برای حمل‌ونقل دورن‌شهری مصوب کرده‌ایم. ۲ میلیارد تومان برای دانش‌آموزان استثنایی بودجه درنظرگرفته‌ایم تا هیچ‌کدام از این دانش‌آموزان به دلیل مشکلات مالی از تحصیل محروم نشوند.

حیدری با بیان اینکه «۱۶ آذر روز دانشجو است»، تاکید کرد: دانشجویان ما همیشه پرچمدار آزادی و مبارزه با ناعدالتی بوده‌اند و این امر یکی از نگاه‌های اساسی‌شان در حوزه دانشجویی بوده و از نگاه‌عدالت‌طلبانه آنان در شورا هم استفاده می‌کنیم دانشجویان بلندگوی پیش ‌داوری و عدالت‌خواهی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت هر سکه طرح جدید، ۱۱ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید

مهرخبرگزاری مهر
قیمت هر سکه طرح جدید، ۱۱ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید
قیمت هر سکه طرح جدید، امروز دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر سکه طرح جدید، امروز دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۸۹۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۴۵۶ دلار و ۵۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۲ هزار و ۳۰۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام قیمت ۱۰ محصول پرمصرف در میادین میوه و تره‌بار تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اعلام قیمت ۱۰ محصول پرمصرف در میادین میوه و تره‌بار تهران
بر اساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، قیمت انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار از ثبات برخوردار است و در مواردی قیمت برخی محصولات از کاهش نسبی نیز برخوردار بوده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بنا بر اعلام سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ خیار کوتاه، سیر و فلفل دلمه سبز از جمله محصولاتی هستند که نسبت به نرخنامه قبلی این سازمان قیمت آنها کاهش داشته ضمن اینکه محصولاتی همچون گریپ فروت، ترب سفید و تره فرنگی نیز کاهش قیمت داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، قیمت ۱۰ محصول پر مصرف بازار در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.

۱- انواع پیاز شامل پیاز سفید ۲۴۰۰ تومان، پیاز زرد ۲۶۰۰ تومان و پیاز قرمز ۳۲۰۰ تومان

۲- سیب زمینی هر کیلوگرم ۳۳۰۰ تومان

۳- انواع خیار شامل خیار کوتاه ۴۵۰۰ تومان، خیار رسمی و رویال ۴۹۰۰ تومان و خیار گلخانه‌ای ۵۸۰۰ تومان

۴- انواع گوجه فرنگی شامل گوجه گلخانه‌ای ۶۲۰۰ تومان و گوجه گیلاسی و زیتونی ۷ هزار تومان

۵- انواع سبزی شامل سبزی پاک کرده ۵۲۰۰ تومان و سبزی دسته‌ای جور ۳۲۰۰ تومان

۶- انواع کاهو شامل کاهو پیچ سالادی ۲۸۰۰ تومان و کاهو رسمی پاک کرده ۲۶۰۰ تومان

۷- انواع پرتقال شامل تامسون شمال ۳۱۰۰ تومان، رسمی شمال ۲۸۰۰ تومان و جنوب ۳۸۰۰ تومان

۸- نارنگی هر کیلوگرم ۴۶۰۰ تومان

۹- انواع سیب شامل سیب قرمز ۴۵۰۰ تومان و سیب زرد ۴۹۰۰ تومان

۱۰- موز هر کیلوگرم ۱۰۸۰۰ تومان

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور باید درباره نحوه اعلام و اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین پاسخگو باشد

ایمناخبرگزاری ایمنا
وزیر کشور باید درباره نحوه اعلام و اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین پاسخگو باشد
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تمام اقشار جامعه با نحوه اعلام و اجرای ناگهانی طرح اصلاح قیمت بنزین مخالف بوده و وزیر کشور باید در این زمینه پاسخگو باشد.

به گزارش ایمنا، سید ابوالفضل موسوی با اشاره به نحوه نامناسب اعلام اصلاح قیمت بنزین، گفت: در جلسه سران قوا تعیین شده بود که وزارت کشور مسئول ابلاغ و اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین است اما به دلیل نحوه نامناسب اعلام این طرح ما شاهد ناآرامی‌ها در سطح کشور بودیم و اکنون وزیر کشور باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز تمام اقشار جامعه با نحوه اعلام و اجرای این طرح مخالف هستند. از حداقل اقداماتی که قبل از اجرای این طرح باید صورت می‌گرفت، برگزاری نشست هایی با حضور کارشناسان و آگاه کردن اذهان عمومی از طریق رسانه‌ها بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نحوه ابلاغ نامناسب این طرح منجر به شکل گیری نا آرامی هایی در کشور و برجای ماندن خسارات مالی و جانی شد و اکنون وزیر کشور باید در این خصوص پاسخگو باشد. نمایندگان مجلس استیضاح وزیر کشور را کلید زده و این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنند.

موسوی در ادامه تاکید کرد: نمایندگان در قالب سوال علت چرایی اعلام ناگهانی اجرای این طرح را از وزیر کشور پرسیده‌اند اما پاسخ قانع کننده‌ای به دست ما نرسید. اکنون تنها ابزار موثر روشن شدن علت این کوتاهی‌ها، استیضاح است. در بین متقاضیان استیضاح وزیر کشور از هر سه فراکسیون مجلس نمایندگانی وجود دارد و هدف شنیدن توضیحات وزیر کشور در خصوص این کوتاهی است.

منبع: ایسنا کد خبر ۳۹۹۱۵۱

خواندن خبر در سایت منبع

تغییر نرخ ۲۴قلم کالای خوراکی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
تغییر نرخ ۲۴قلم کالای خوراکی
بررسی تغییر نرخ ۲۴ قلم کالای خوراکی در آبان ماه نشان می دهد که ۸ خوراکی شامل برنج، گوشت، کره، پرتقال، شکر، رب گوجه فرنگی و سیب نسبت به مهر ماه با کاهش قیمت مواجه شده اند.

به گزارش اقتصادانلاین به نقل از مهر، بررسی تغییر نرخ ۲۴ قلم کالای خوراکی که بیشترین سهم را در سبد کالای خانوار دارند نشان می‌دهد که قیمت ۸ خوراکی در آبان ماه نسبت به مهر ماه روند کاهشی به خود گرفته اما از آن طرف نرخ ۱۶ خوراکی روند افزایشی داشته است.

کدام کالاها کاهش قیمت داشتند؟

بر این اساس، در آبان ماه برنج ایرانی درجه یک ۰٫۱ درصد، گوشت گوسفند ۳٫۷ درصد، گوشت گاو یا گوساله ۳٫۲ درصد، کره پاستوریزه ۰٫۱ درصد، پرتقال محصول داخل ۲۴٫۷ درصد، شکر ۱٫۷ درصد، رب گوجه فرنگی ۵٫۶ درصد و سیب درختی زرد ۶٫۱ درصد نسبت به مهر ماه با کاهش قیمت مواجه شده‌اند.

البته نرخ این کالاها نسبت به آبان ماه سال گذشته روند افزایشی داشته است، به گونه‌ای که برنج ایرانی درجه یک ۴۹٫۴ درصد، گوشت گوسفند ۵۹٫۷ درصد، گوشت گاو یا گوساله ۴۲ درصد، کره پاستوریزه ۳٫۸ درصد، پرتقال محصول داخل ۸٫۶ درصد، شکر ۴۳٫۱ درصد و رب گوجه فرنگی ۱٫۸ درصد رشد قیمت داشته‌اند و تنها سیب درختی زرد نسبت به آبان سال قبل ۱۱ درصد کاهش قیمت داشته است.

کالاهایی که گران شدند

همچنین برنج خارجی درجه یک ۴٫۴ درصد، مرغ ماشینی ۰٫۱ درصد، شیر پاستوریزه ۱٫۷ درصد، ماست پاستوریزه ۳٫۱ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه ۰٫۸ درصد، تخم مرغ ماشینی ۸٫۹ درصد، روغن مایع ۰٫۷ درصد، موز ۱٫۲ درصد، خیار ۶٫۳ درصد، گوجه فرنگی ۵۵٫۵ درصد، سیب زمینی ۳٫۵ درصد، پیاز ۱۷٫۸ درصد، لوبیا چیتی ۰٫۷ درصد، عدس ۱٫۹ درصد، قند ۰٫۱ درصد و چای خارجی بسته‌ای ۱٫۹ درصد در آبان ماه نسبت به مهر ماه رشد قیمت داشته‌اند.

نرخ این کالاها نسبت به آبان ماه سال گذشته، با رشد مواجه بوده است که بر این اساس، برنج خارجی درجه یک ۶ درصد، مرغ ماشینی ۲۷٫۲ درصد، شیر پاستوریزه ۴۶٫۳ درصد، ماست پاستوریزه ۳۵٫۵ درصد، پنیر ایرانی پاستوریزه ۳۲٫۲ درصد، روغن مایع ۱۳٫۹ درصد، موز ۱٫۹ درصد، خیار ۳۷٫۷ درصد، سیب زمینی ۲۹٫۲ درصد، پیاز ۴۱٫۵ درصد، لوبیا چیتی ۲۲٫۷ درصد، عدس ۱۷٫۳ درصد، قند ۴۲٫۲ درصد و چای خارجی بسته‌ای ۸۶٫۴ درصد گران شده‌اند.

البته نرخ تخم مرغ ماشینی ۷٫۸ درصد و گوجه فرنگی ۱۱٫۶ درصد نسبت به آبان ماه پارسال کاهشی بوده است.

تغییر نرخ ۲۴قلم کالای خوراکی - 11

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار به ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان رسید

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت دلار به ۱۲هزار و ۵۵۰ تومان رسید
قیمت دلار آمریکا (اسکناس) امروز ۱۱ آذرماه ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

به گزارش وانانیوز،

قیمت دلار آمریکا (اسکناس) امروز ۱۱ آذرماه ۹۸ در صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان فروخته می‌شود.

امروز همچنین قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی ۱۲هزار و ۴۰۰ تومان است.

هر یورو (اسکناس) امروز در صرافی‌های بانکی ۱۳هزار و ۷۵۰ تومان فروخته شده و ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

رونمایی از مدل جدید مرسدس بنز

18+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

همتی: سال آینده دغدغه علما درباره بانک‌ها برطرف می‌شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران گفت: قانون بانکداری بدون ربا از ابتدای سال آینده اجرایی می‌شود. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: لایحه اصلاح نظام بانکی مورد تأیید علما و فقها قرار گرفته است و از سال آینده تمام جرایم و سودها بر مبنای بانکداری بدون ربا خواهد بود. همتی با اشاره به مشکلات بانک‌ها در گذشته، اظهار کرد: دریافت سود و نحوه محاسبه آن همیشه مورد انتقاد بوده است اما با اجرای این قانون دیگر مشکلی نداریم و همه چیز شرعی خواهد بود. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک‌ها به‌دلیل داشتن سپرده‌گذاران بلندمدت ممکن است با مشکل مواجه شوند که لازم است سپرده‌گذاری‌های خود را اصلاح کنند. وی ادامه داد: بر اساس نظر شورای فقهی بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار مصوبه بانکداری اسلامی تصویب شد.

اخبار بیشتر