آخرین خبرها درباره دولت جنجالی دونالد ترامپ
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آخرین خبرها درباره دولت جنجالی دونالد ترامپ

نفوذ ناگهانی ترامپ

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
نفوذ ناگهانی ترامپ
آنچه در هنگ‌کنگ در شرف وقوع است جای تامل دارد، به خصوص حضور معنادار تبلیغات امریکایی، ناظران را به این فکر فرو می‌برد که از خود بپرسند امریکا در هنگ‌کنگ چه برنامه‌ای دارد و از این ناآرامی‌ها به دنبال چیست؟

روزنامه اعتماد با اشاره به اینکه معترضان هنگ‌کنگی این‌بار با پرچم امریکا به خیابان‌ها آمدند، در قسمتی از این گزارش آورده‌است: بعد از برگزاری انتخابات محلی در هنگ‌کنگ که با مشارکت بالای شهروندان و پیروزی قاطع نامزدهای معترضان ضدچینی در هنگ‌کنگ به پایان رسید، بار دیگر کار اعتراضات خیابانی در این کشور به خشونت کشید. صبح یکشنبه در شرایطی که نهادهای دولت خودمختار هنگ‌کنگ به برگزارکنندگان راهپیمایی مجوز داده‌بودند، نهایتا بعد از حرکت معترضان به سمت کنسول‌گری امریکا در هنگ‌کنگ، مجبور به استفاده از گاز اشک‌آور برای متفرق شدن معترضان شدند. اما معترضان هنگ‌کنگی به قصد اعتراض یا تسخیر به سمت کنسول‌گری امریکا نمی‌رفتند. در نمایشی تازه از نقش واشنگتن در ادامه اعتراضات در هنگ‌کنگ، بسیاری از معترضان با پلاکاردهای «تشکر از ترامپ» و تصاویری از او در راهپیمایی روز یکشنبه حاضر شده‌بودند. در یک هفته گذشته و بعد از مشارکت ۷۵ درصدی شهروندان هنگ‌کنگ در انتخابات شوراهای محلی و رای قاطع آنها به فعالان مدنی هوادار اعتراضات، از میزان خشونت‌ها در اعتراض‌های هنگ‌کنگ کاسته ‌شده‌ بود، اما شعارها در حمایت از امریکا بعد از آن به اعتراضات هنگ‌کنگ راه پیدا کرد که چهارشنبه هفته پیش، دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا مصوبه موسوم به «دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» را امضا و به قانون تبدیل کرد. هرچند اگر ترامپ هم این مصوبه را امضا نمی‌کرد، به دلیل رای بالای این طرح و رای مثبت تقریبا تمامی نمایندگان دو مجلس امریکا، از جمله اجماع بدون مخالف دو حزبی در سنا و فقط با یک رای منفی در مقابل ۴۱۷ رای مثبت در مجلس نمایندگان تصویب شده‌ بود. اگر ترامپ تصمیم می‌گرفت این طرح را وتو کند، فقط دو سوم از آرای نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان کافی بود تا تصمیم او را دور بزنند و امضای رییس‌جمهور فقط یک اقدام تشریفاتی محسوب می‌شد. معترضان هنگ‌کنگی اما این اقدام ترامپ را هدیه روز شکرگزاری به مردم هنگ‌کنگ تفسیر کردند و پنجشنبه شب در تجمعی بزرگ با حمل عکس‌هایی از ترامپ و حمل پرچم‌های امریکا، از او تشکر کردند.

تحریم در بحبوحه جنگ تجاری

امضای مصوبه تحریم سیاستمداران چینی و هنگ‌کنگی به بهانه حقوق بشر، می‌تواند آسیب جدی به گفت‌وگوهای میان دو ابرقدرت بزرگ اقتصادی جهان بزند. دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا بارها تاکید کرده است که قصد دارد یک پیمان تجاری بسیار بزرگ با چین ببندد تا کسری تراز تجاری این قدرت بزرگ اقتصادی جبران شود. ترامپ برای مجبور کردن پکن به امضای این قرارداد از سال پیش تعرفه‌های سنگینی را بر واردات امریکا از چین وضع کرده است؛ تعرفه‌هایی که به گفته ترامپ در صورت عدم امضای یک پیمان تجاری تا دو هفته دیگر، چندین برابر افزایش پیدا خواهند کرد. اما امضای مصوبه تحریم پکن، به ‌شدت با واکنش منفی دولت چین مواجه شده است. سخنگوی وزارت امورخارجه چین با دادن بیانیه‌ای تاکید کرده است که این اقدام را «نشانه بارز رفتار هژمونیک و سلطه‌طلبانه» تلقی می‌کند، چرا که «هنگ‌کنگ بخشی از خاک چین است و این اقدام واشنگتن به معنای دخالت در امور داخلی چین است.»

قفسه سینه زیبای مشت‌زن امریکایی

این اولین‌بار نیست که معترضان هنگ‌کنگی برای تشکر از امریکا به خیابان‌ها می‌آیند. روز پنجشنبه هم یک روز بعد از امضای قانون تحریم چین توسط رییس‌جمهور امریکا، تعدادی از معترضان هنگ‌کنگی با در دست داشتن عکسی از سیلوستر استالونه، هنرپیشه امریکایی سری فیلم‌های راکی که صورت دونالد ترامپ با استفاده از ابزار دستکاری عکس روی آن قرار گرفته ‌بود، اقدام ترامپ را ستودند. این عکس را یک روز قبل از راهپیمایی در هنگ‌کنگ، شخص دونالد ترامپ در حساب کاربری شبکه اجتماعی توییتر خود منتشر کرده ‌بود. بعد از آنکه ترامپ در سخنرانی خود در ایالت فلوریدا گفته بود که پزشک مخصوص رییس‌جمهور در معاینه سالانه به او گفته است «قفسه سینه زیبایت را به من نشان بده» عکسی از سر خود بر هیکل راکی بالبوئا، مشت‌زن امریکایی فیلم راکی با بازی سیلوستر استالونه در توییتر منتشر کرد. این عکس پنجشنبه شب در هنگ‌کنگ دستمایه معترضان برای تحقیر دولت مرکزی چین شد. معترضان هنگ‌کنگی معتقدند که دولت پکن، به‌رغم وعده‌اش برای آزادی و دموکراسی در هنگ‌کنگ، در ۲۲ سال گذشته دخالت‌های زیادی در امور داخلی این منطقه خودمختار انجام می‌دهد. منطقه هنگ‌کنگ که تا سال ۱۹۹۷ تح

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ مردم افغانستان را تحقیر کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ترامپ مردم افغانستان را تحقیر کرد
خبرگزاری میزان- دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عزت مردم افغانستان را تحقیر کرد. تاریخ انتشار: 13:26 - 11 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۳۱۵۱

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عزت مردم افغانستان را تحقیر کرد.

ترامپ مردم افغانستان را تحقیر کرد - 2

منبع: روزنامه خراسانبیشتر بخوانید:خروج یک وزیر دیگر از دولت ترامپ؛ وزیر انرژی آمریکا استعفا داد

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

بلومبرگ: کشور‌های عربی در حال دور شدن از راهبرد «ترامپ» علیه ایران هستند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
بلومبرگ: کشور‌های عربی در حال دور شدن از راهبرد «ترامپ» علیه ایران هستند
پایگاه اینترنتی بلومبرگ نوشت کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس که از حمایت آمریکا دلسرد شده‌اند، دنبال راهی برای گشایش هر چه بیشتر روابط با ایران هستند.

اعتمادآنلاین| پایگاه اینترنتی آمریکایی بلومبرگ در گزارشی نوشت: با حضور در تورنمنت فوتبالی، برقراری پرواز مستقیم، نشست‌های پنهانی و وعده آزاد کردن اسرای جنگی، در واقع یک دیپلماسی در حال رخ دادن است زیرا کشور‌های عربی حاشیه خلیج (فارس) در حال دور شدن از راهبرد رویارویی مورد نظر ترامپ علیه ایران هستند. می‌توان نشانه‌ها در این‌باره را در همه جا پیدا کرد.

هفته گذشته، تیم‌های ملی فوتبال عربستان سعودی، امارات عربی متحده و بحرین پس از تصمیم دقیقه نودی، نخستین بازی‌های خود را در جام خلیج (فارس) ۲۰۱۹ در قطر برگزار کردند که این اقدام ظاهرا یک گشایش در جدال ۳۰ ماهه‌ای محسوب می‌شود.

بلومبرگ افزود: در همین حال, ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که از سال ۲۰۱۵ در یمن در حال جنگیدن با شورشیان حوثی (جنبش انصارالله) تحت حمایت ایران بوده، اقدام به آزاد کردن حوثی‌های زندانی (نیروهای انصارالله) کرده است؛ زیرا تلاش‌ها برای پایان دادن به این درگیری‌ها شدت یافته است.

در ادامه این مطلب آمده است: رژیم‌های سلطنتی در حاشیه خلیج (فارس) به سبب نگرانی از چشم‌انداز یک جنگ فاجعه‌بار با ایران در بحبوحه یک بازنگری راهبردی در رویکردهایشان قرار دارند. امارات عربی متحده -که الگوی اقتصادی اش به صورت فزاینده‌ای به ارتباطات بین‌المللی‌اش متکی است- سریعا به این نتیجه رسید که با تشدید تنش‌های نظامی بیش از دیگران بازنده خواهد بود. این کشور در پایان فصل تابستان -که طی آن نفتکش‌ها هدف قرار گرفتند و یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در خلیج (فارس) سرنگون شد و آمریکا واکنش خاصی به این موضوع نشان نداد- بیشتر سربازان خود را از یمن خارج کرد.

در حالی که فاجعه انسانی ناشی از جنگ یمن سبب شد عربستان سعودی در کانون انتقادات قرار گیرد، حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی -که سبب نصف شدن تولید نفت خام این کشور شد- سبب ایجاد خطراتی برای ریاض شد و نشان داد که ترامپ برای نجات هم‌پیمانانش کاری انجام نخواهد داد.

دیوید رابرتز، استادیار در کینگز کالج لندن، که بررسی‌هایی در ارتباط با خلیج (فارس) انجام داده است، در سخنانی گفت: «این حملات سبب از بین رفتن همه توهمات در ارتباط با این چتر امنیتی جادویی شد.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

جمهوریخواهان ترامپ را به «لینکلن» ترجیح می‌دهند

مهرخبرگزاری مهر
جمهوریخواهان ترامپ را به «لینکلن» ترجیح می‌دهند
نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که به اعتقاد بیش از ۵۰ درصد از جمهوریخواهان، «دونالد ترامپ» در مقایسه با «آبراهام لینکلن» رئیس جمهور بهتری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، بر اساس نتایج این نظرسنجی که توسط اکونومیست و موسسه یو گاو انجام شده، ۵۳ درصد از جمهوریخوهان معتقدند که عملکرد ترامپ در مقام ریاست جمهوری از عملکرد لینکلن بهتر است.

لینکلن اولین رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا بود که از ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ عهده دار این سمت بود.

با این وجود اما در مقیاس کلی و از دید تمامی مردم آمریکا، ۷۵ درصد معتقدند که لینکلن در مقایسه با ترامپ رئیس جمهور بهتری بوده است. اغلب دموکرات‌ها و افراد مستقل در آمریکا به شدت عملکرد لینکلن را تائید می‌کنند.

در این نظرسنجی سوال دیگری نیز از جمهوریخواهان مطرح شده و آن مربوط به عملکرد ترامپ در مقام رئیس جمهوری بوده که ۸۷ درصد از رای دهندگان جمهوریخواه عملکرد وی را تائید کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

بایدن: ۸ سال ریاست جمهوری ترامپ شخصیت آمریکا را تغییر می‌دهد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بایدن: ۸ سال ریاست جمهوری ترامپ شخصیت آمریکا را تغییر می‌دهد
معاون رئیس جمهور سابق آمریکا نسبت به تبعات منفی ۸ سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ هشدار داده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی ضمن انتقاد مجدد از عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، گفت: اگر ترامپ به مدت ۸ سال در کاخ سفید باقی بماند، احتمالا شخصیت ایالات متحده را تغییر خواهد داد.

وی در ادامه افزود: ما می‌توانیم بر ۴ سال ریاست جمهوری ترامپ غلبه کنیم ولی ۸ سال ریاست جمهوری وی، قطعا می‌تواند شخصیت کشور و ملت ما را تغییر دهد و نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

بایدن اظهار داشت: شخصیت ملی ما مورد هدف قرار گرفته است. کودکان ما می‌شنوند و از اتفاقاتی که در حال وقوع است، شگفت زده می‌شوند.

وی که در جمع مردم ایالت آیوا صحبت می‌کرد، به شدت از سیاست‌های تجاری دولت ترامپ و تاثیر منفی این سیاست‌ها بر کشاورزان این ایالت انتقاد کرد و گفت: به شما قول می‌دهم که در این رقابت پیروز خواهیم شد و ترامپ را شکست خواهیم داد. ما آمریکا را تغییر می‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ در جلسات استیضاح شرکت نخواهد کرد

رکناخبرگزاری رکنا
ترامپ در جلسات استیضاح شرکت نخواهد کرد
رکنا: پایگاه خبری پالتیکو گزارش داد ،کاخ سفید با ارسال یک نامه به کمیته قضایی مجلس نمایندگان اعلام کرد که در جلسات استماع مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ شرکت نخواهد کرد.

ترامپ در جلسات استیضاح شرکت نخواهد کرد - 1

به گزارش رکنا، در این گزارش آمده است: این تصمیم نشان دهنده این موضوع است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به توصیه متحدان خود در دولت و هم حزبی‌هایش در مجلس نمایندگان آمریکا گوش کرده و نمی‌خواهد با حضور در جلسه استماع کمیته مجلس در این باره به روند استیضاح اعتبار دهد؛ چرا که آنها این فرایند را غیرقانونی و نامشروع می‌دانند.

به گزارش فارس، این تصمیم همچنین به این معنی است که ترامپ در دفاع از خود در اولین جلسه کمیته استیضاح که روز چهارشنبه ۱۴ آذر ماه برگزار خواهد شد، روی نزدیکترین متحدان جمهوریخواه خود در مجلس نمایندگان از جمله جیم جردن نماینده اوهایو، جان رتکلیف نماینده تگزاس، و مت گائتز از فلوریدا حساب باز کرده است.

«پت سیپولون» مشاور کاخ سفید طی نامه‌ای به جرد ندلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفته، تحت شرایط کنونی، ما قصد نداریم در جلسه استماع شما شرکت کنیم.

کاخ سفید این پروسه را غیرمنصفانه خوانده و حضور رئیس جمهور در آن رد کرده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان هفته پیش از ترامپ درخواست کرده بود که مشخص کند، خودش یا نماینده قضایی وی روز چهارشنبه در این نشست استماع حضور خواهد یافت یا نه.

دموکراتها تلاش می‌کنند تا پایان ماه دسامبر درباره استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا رای گیری کنند.

جرد ندلر همچنین از ترامپ خواسته بود که مشخص کند آیا قصد دارد در جلسات کمیته که تا هفته بعد به طول خواهد انجامید شرکت کند.

نامه کاخ سفید به مجلس نمایندگان در ادامه موضع ترامپ و دیگر جمهوریخواهان است که معتقدند روند استیضاح نامشروع و غیرمنصفانه است. ترامپ و نمایندگان جمهوریخواه متحد وی دموکراتها را متهم کرده‌اند که فرصت لازم برای ارائه مدارک و شواهد و بررسی کافی شرایط مور نظر را فراهم نکرده‌اند.

این درحالیست که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، ادعاهای جمهوریخواهان درباره اینکه دونالد ترامپ فرصتی برای رسیدگی به روند کنونی تحقیقات درباره استیضاحش نداشته است را رد کرد و تاکید کرد که ترامپ از هر فرصتی می‌تواند برای رسیدگی به این موضوع استفاده کند.

ماه گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای به این تحقیقات رسمیت بخشیده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا به تحت فشار قرار دادن رئیس‌جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات فساد علیه «جو بایدن»، یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا متهم شده است.

با توجه به اینکه جمهوری‌خواهان تا به حال از استیضاح ترامپ حمایت نکرده‌اند، بعید است که استیضاح به عزل ترامپ از قدرت منجر شود، مگرآنکه او مرتکب جرمی شود که جمهوری‌خواهان را با دموکرات‌ها همراه کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از دهلی نو، در تظاهرات اعتراضی به لایحه اصلاح قانون تابعیت هند، دو نفر از معترضان به ضرب گلوله نیرو‌های پلیس این کشور کشته شدند.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اخبار بیشتر