اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

روحانی: سخت گیری نکنیم؛ جوانی که مثلا لاستیک آتش زده را باید آزاد کنیم

انتخابخبرگزاری انتخاب
روحانی: سخت گیری نکنیم؛ جوانی که مثلا لاستیک آتش زده را باید آزاد کنیم
رئیس‌جمهور کشورمان در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه توضیحاتی را درمورد حوادث اخیر کشور و ناآرامی های ناشی از افزایش قیمت بنزین ارائه کرد.
روحانی: سخت گیری نکنیم؛ جوانی که مثلا لاستیک آتش زده را باید آزاد کنیم - 0

رئیس‌جمهور کشورمان در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه توضیحاتی را درمورد حوادث اخیر کشور و ناآرامی‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین ارائه کرد.

به گزارش «انتخاب»، روحانی در این بخش از اظهارات خود گفت که حوادث چند روز گذشته دچار مسائلی شدیم که قابل پیش بینی بود.

مهمترین اظهارات روحانی در خصوص ناآرامی‌های اخیر کشور به شرح زیر است:

آن‌هایی که مجرم هستند باید طبق قانون با آن‌ها برخورد شود

آن‌هایی که جرم کوجکی انجام دادند، با رافت اسلامی برخورد شود

۲ سال است که آن‌ها برای آخر دی و اوایل بهمن برنامه ریزی کرده بودند

هیئتی ۳ نفره را تعیین کردم تا همه موارد را بررسی کنند و گزارش نهایی را به من اعلام کنند

اگر در محلی یک نفر کشته شده است فوری نگوییم این آشوب‌گر بوده و حقش بوده است

مردم ما در این حوادث بزرگواری و عظمت خودشان را نشان دادند

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | اظهارات جدید رئیس جمهور روحانی درباره گفت‌وگو با اوباما

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه چهارشنبه ۱۳ آذرماه با حضور حسن روحانی رییس جمهوری در سالن همایش برج میلاد برگزار شد. رئیس جمهور در این همایش درباره گفت‌گویش با اوباما صحبت کرد.

نامه رئیس اتحادیه کانون وکلا به روحانی درباره وقایع اخیر کشور

فارسخبرگزاری فارس
نامه رئیس اتحادیه کانون وکلا به روحانی درباره وقایع اخیر کشور
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای کشور به رئیس جمهور در خصوص وقایع اخیر کشور نامه‌ای را نوشت.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای کشور به رئیس جمهور در خصوص وقایع اخیر کشور نامه‌ای نوشت.

در این نامه آمده است:

با توجه به اینکه مردم جنابعالی را بر اساس شعارها و برنامه‌های انتخاباتی به ریاست جمهوری برگزیده‌اند و مطابق اصل ۱۱۳ و ۱۲۱ قانون اساسی و مفاد سوگند ریاست جمهوری، متعهد به پاسداری از قانون و حقوق مندرج در آن برای ملت شده‌اید و تقاضا دارد مواضع دولت را در امور زیر تبیین فرمایید.

۱- آیا فرایند افزایش قیمت بنزین به استناد مجوزهای مبهم و کلی مجلس مطابق قانون اساسی است یا خیر و در هر حال چرا و به چه انگیزه‌ای این اقدام در نیمه‌ شب عید میلاد حضرت رسول (ص) و بدون اطلاع قبلی انجام گرفته در حالی که شوک‌آور بودن اعلام یکباره و وقوع حوادث متعاقب آن قابل پیش‌بینی بوده است. مسؤولیت خسارت جانی و مالی مردم و کشور به عهده کیست؟ در شرایط فعلی بیان طنزآمیز جنابعالی مبنی بر عدم اطلاع از زمان اعلام افزایش قیمت چه محملی می‌تواند داشته باشد؟

۲- به نظر حضرتعالی به عنوان شخصی که به تعبیر سرهنگ نیستید آیا تهدید افراد توسط رئیس جمهور منتخب با «سیستم مانیتور و دوربین» با رسالت مندرج در اصل ۱۱۳ و سوگند مندرج در اصل ۱۲۱ قانون و شعارهای انتخاباتی سازگار است؟

۳- مطابق مشکلات امنیتی ناشی از اقدامات فوق، شاید اعمال محدودیت نسبت به برخی شبکه‌های اجتماعی قابل درک بود اما قطع کامل دسترسی به شبکه اینترنت موجب توجه خسارات غیرقابلجبرانی به مردم شد به علاوه این اتفاق ثابت کرد که علی‌رغم ادعای قبلی حضرتعالی که تحول در اینترنت ملی را دستاورد بزرگ دولت معرفی فرمودید اینترنت ملی قابل اتکا که بتواند بستر تعاملات بین‌المللی مردم را نیز فراهم کند وجود ندارد. در چنین شرایطی تصمیم مذکور چه نسبتی با مسؤولیت‌هایقانونی حضرتعالی دارد.

۴- با وجود اینکه برخی دیگر از مسؤولانهیأتی را مأمور نظارت بر نحوه برخورد با افراد بازداشت شده در حوادث اخیر نمودند حضرتعالی که با رأی مستقیم مردم انتخاب شده‌اید و تدوین منشور حقوق شهروندی را از افتخارات دولت خود می‌دانید چه اقدامی در راستای حفظ حقوق دفاعی و شهروندی آنان انجام داده‌اید؟

۵- با توجه به اینکه اصول حقوقی مقتضی مسؤولیت دولت در قبال اقدامات فوق است چه تمهیدی برای جبران خسارات هنگفت وارده به مردم در نتیجه تصمیمات فوق‌الذکر اتخاذ کرده‌اید؟

نامه رئیس اتحادیه کانون وکلا به روحانی درباره وقایع اخیر کشور - 10

توجه به این پرسش‌ها حداقل توقع شهروندان است که برای حل مشکلات کشور چشم امید به صندوق‌های رأی دارند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: برای حفظ برجام سختی‌های زیادی متحمل شدیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: برای حفظ برجام سختی‌های زیادی متحمل شدیم
رئیس جمهور با بیان اینکه برای حفظ برجام سختی‌های زیادی متحمل شدیم، گفت: دولتی نبودیم که از زیر بار مسئولیت سخت فرار کنیم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه که در برج میلاد تهران برگزار شد، درباره توافق هسته‌ای بین ایران و ۶ کشور غربی، اظهار داشت: برخی می‌گفتند انعقاد برجام شدنی نیست، اما در پایان مذاکرات وقتی به توافق رسیدیم تمام قطع نامه هایی که علیه کشورمان وضع شده بود لغو شد که هیچ متخصص حقوق بین المللی این موضوع را باور نمی‌کرد.

وی ادامه داد: بعد از توافق که منجر به برجام شد در یک قطعنامه تمام آن قطعنامه‌ها که علیه ایران ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل وضع شده بود لغو شد و شرایط متفاوت شد و بعد از برجام دیدید که صنعت بیمه رونق پیدا کرد و چرخ تولید حرکت کرد و شرکتهای خارجی به ایران آمدند و فقط یک کشور در‌آن زمان ۵۰ میلیارد دلار به ما اعتبار داد که یک تحول بزرگ در کشور بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه پس از برجام لازم بود که ما این توافق را حفظ کنیم و در آینده خواهم گفت که دولت برای این کار چه اقداماتی انجام داد، گفت: به هر قیمتی بود بنده نگذاشتم ایران ناقض این عهدنامه باشد. ما برای اینکه پای امضای خود بمانیم سختی‌های زیادی را متحمل شدیم.

روحانی با تأکید براینکه درسال ۱۳۹۳ می‌توانستیم به توافق نهایی برسیم اما این کار در سال ۹۴ انجام شد، اظهار داشت: این تأخیر به دلیل فشار صهیونیست‌ها و عربستان بود. وزیر خارجه عربستان و رژیم صهیونیستی برای اینکه در توافق تأخیر ایجاد شود به وین رفتند آنها قول داده بودند قیمت نفت را آنچنان پایین می‌آورند تا هرچه گفتند ایران در بحث توافق قبول کند. در آن زمان دیدیم که قیمت نفت از ۱۱۲ دلار به زیر ۳۰ دلار رسید. آنها به غربی گفته بودند ایران دیگر نمی‌تواند کشور را اداره کند، لذا شما هرچه بگویید آنها در این توافقنامه قبول می‌کنند اما در این شرایط ما اقتصاد را حفظ کردیم و تورم را تک رقمی کردیم. رشد اقتصادی بالا رفت و شرایط اقتصادی آرامش پیدا کرد.

وی ادامه داد: آنجا بود که غربی‌ها به رژیم صهیونیستی و عربستان گفتند حرفهایی که شما زده‌اید درست نبود.

رئیس جمهور تصریح کرد: غربی‌ها گفتند اگر در ۱۳ آبان ۹۷ بالاترین تحریم‌ها را علیه ایران اجرا کنیم امکان ندارد آنها بتوانند تا ۱۱ دی ماه حکومت خود را حفظ کنند البته خودشان به صراحت گفته بودند که در ژانویه به ایران می‌آییم.

روحانی با بیان اینکه ما دولتی نبودیم که از زیر بار مسئولیت سخت فرار کنیم، گفت: بنده می‌دانستم اگر جواب تلفن رئیس جمهور آمریکا (اوباما) را در نیویورک بدهم در فرودگاه یک عده‌ای افراطی لنگ کفش به من پرتاب خواهند کند اما به جان خریدم و می‌خواستم وجدانم راضی باشد و می‌خواستم به قولی که به مردم داده‌ام پایبند باشم که پایبند بودم.

وی تصریح کرد: بزرگترین کلاهی که برسر ترامپ رفت خروج از برجام بود که رژیم صهیونیستی و عذربستان این کلاه را برسر او گذاشتند.

این خبر در حال تکمیل است ….

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
طبق این استراتژی اگر دست رقبای آمریکا به این مناطق برسد، طبعا منافع ایالات متحده و غرب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ۳- تامین امنیت اسرائیل و حفظ روابط استراتژیک ایالات متحده با رژیم صهیونیستی. در این راستا و تا پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی در خصوص این استراتژی در داخل ایالات متحده اختلاف نظرهایی جدی وجود داشت. در این میان اگر قدرتی بخواهد در این مسئله جایگزین ایالات متحده آمریکا شود، عملا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر صلح به نفع آمریکا نیز هست، زیرا ایالات متحده در سایه آن از درگیری اجتناب کرده و فرصت پیدا می‌کند به رقبای اصلی خود بپردازد.

اخبار بیشتر