بازار داغ ثبت‌نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
پوشش خبری

بازار داغ ثبت‌نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی

افزایش داوطلبین مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش داوطلبین مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم
ایسنا/مازندران فرماندار نور با اشاره به اینکه شمار داوطلبان در شهرستان نور و محمودآباد به ۳۰ نفر رسیده است، اظهار کرد: شمار داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره دهم ۷ نفر و دوره نهم ۲۱ نفر افزایش داشته است.

علی شادمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲۸ نفر از داوطلبان مرد و ۲ نفر خانم بوده است، اظهار کرد: از این تعداد افراد ۳ نفر دارای مدرک دکتری، یک نفر مدرک حوزوی و مابقی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند که جوان‌ترین داوطلب ۳۱ سال و مسن‌ترین ۶۶ سال سن دارد.

وی در خصوص مشاغل داوطلبین تصریح کرد: تعداد ۲ نفر وکیل، ۳ نفر بازنشسته، ۴ نفر هیئت علمی دانشگاه‌ها، ۲ نفر فرهنگی و ۱۹ نفر سایر مشاغل هستند.

فرماندار نور با اشاره به نقش موثر خبرنگاران در خبر رسانی و آگاهی بخشی جامعه گفت: برای نخستین بار در شهرستان مکان خبرنگاران جنب اتاق ثبت نام داوطلبین مهیا شد تا این قشر زحمتکش در کمال آرامش به گرفتن مصاحبه‌ها بپردازند.

شادمان با بیان اینکه بر اساس نظر سنجی داوطلبان رضایت خود را از روند ثبت نام اعلام کردند، یادآور شد: امیدواریم انتخابات پرشور با حضور مردم فهیم و خفت و خواری دشمنان را در پیش رو داشته باشیم.

اسامی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه نور و محمودآباد:

۱_ اسلام دستگذار

۲_ ولی اله فرزانه

۳_ مهدی اسماعیلی

۴_ نبی اله رضایی

۵_ عنایت داودی

۶_ جهانگیر اسماعیلی

۷_ عین اله رستمی

۸_ نوروز احسانی

۹_ سید رضا غلامی

۱۰_ محمدتقی کامیابی

۱۱_ مهدی جهانشاهی

۱۲_ رضا سالاریان

۱۳_ ابراهیم اسماعیلی

۱۴_ عباس ناطق نوری

۱۵_ روح اله علی زاده

۱۶_ اکبر نواب

۱۷_ عبدالوحید فیاضی

۱۸_ ابراهیم رضا پور

۱۹_ داود محمدزاده

۲۰_ صدرالدین متولی

۲۱_ علی اسماعیلی

۲۲_ زهرا رمضانی

۲۳_ افراسیاب رضائی

۲۴_ اکبر برزگر

۲۵_ محمدجواد علی پور

۲۶_ سمیه مختاری عمران

۲۷_ علی باقری

۲۸_ سید ابراهیم حسینی

۲۹_ قربانعلی سالاریان

۳۰_ سید صابر موسوی

خواندن خبر در سایت منبع

ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس در مازندران نهایی شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس در مازندران نهایی شد
ایسنا/مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در آخرین روز ۳۴ نفر داوطلب نمایندگی مجلس ثبت نام نهایی کرده بودند، گفت: نام نویسی داوطلبان تا ساعت ۱۸ روز گذشته ادامه داشت.

حسین حسن نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس زمان بندی مشخص بعد ثبت نام نهایی کاندیداها، تعیین صلاحیت از امروز آغاز و هئیت اجرایی تا ۲۶ آذر فرصت دارد تا بررسی‌های لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: پس از آن هیئت نظارت ۲۰ روز فرصت دارد تا پاسخ نهایی را ارائه کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در مورد زمان تبلیغات کاندیداها خاطرنشان کرد: یک هفته مانده به زمان انتخابات آغاز تبلیغات بوده و پیش از زمان مقرر هر گونه تبلیغات انجام شده تخلف محسوب شده و حتما در تعیین صلاحیت‌ها تاثیر گذار است.

خواندن خبر در سایت منبع

ثبت نام ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس در ایلام/ رقابت پیچیده شد

مهرخبرگزاری مهر
ثبت نام ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس در ایلام/ رقابت پیچیده شد
ایلام - ۱۲۹ نفر با پایان مهلت نام نویسی داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان داوطلب این دوره از انتخابات مجلس در ۲ حوزه انتخابیه دهلران و ایلام ثبت نام کردند.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: تنوع گرایش‌های سیاسی، ورود چهره‌های جدید، تعدد نمایندگان ادوار، تنوع مدارک دانشگاه و … از ویژگی‌های این دوره از انتخابات ایلام در دو حوزه‌ شمالی وجنوبی است که پیچیدگی‌های انتخاباتی را در پی داشته و پیش بینی‌ها و گمانه زنی‌ها در باره راهیابی فینالیست‌ها به مجلس را با دشواری روبرو کرده است.

آگاهان سیاسی و رسانه‌ای براین عقیده‌ هستند که پروسه‌ی انتخابات استان ایلام، دراین دوره، متفاوت‌تر از دوره‌های قبل، رقم خورده است.

تکثر داوطلبان به حدی بود که باعث شد در روز پایانی، عوامل ثبت نام مستقر در فرمانداری، حدود یک ساعت پشت درهای بسته به ثبت نام افراد باقیمانده مبادرت کنند و تا ساعت ۱۹ به تکمیل پرونده‌ها بپردازند.

استان ایلام با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری، سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این استان دارای ۲ حوزه انتخابیه دهلران شامل شهرستان‌های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره دارای یک کرسی و حوزه انتخابیه ایلام شامل ایلام، مهران، ملکشاهی، ایوان، چرداول و سیروان با دو کرسی است.

هر سه نماینده فعلی ایلام در مجلس برای این دوره هم کاندید شده‌اند، استاندار سابق، فرماندار اسبق، استاددانشگاه، نماینده فعلی، نماینده ادوار، پزشک، مهندس، کارمند، بازنشسته و …همه از هر جامعه‌ای از اقصی نقاط ایلام آمدند تا در قامت وکیل المله، عرض اندام کنند.

در بین داوطلبین هم چهره‌های اصولگر و هم چهره‌های اصلاح‌طلبان دیده می‌شود، به نظر می‌رسد کار داوطلبان برای رسیدن به کرسی مجلس، در صورت تایید صلاحیت در هر دو حوزه استان بسیار سخت خواهد بود.

ثبت نام ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس در استان ایلام

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام در این ارتباط افزود: از این میزان ۹۴ نفر در حوزه شمالی (ایلام) و ۳۵ نفر نیز در حوزه جنوبی (دهلران) استان ثبت نام کرده‌اند.

محمد نوذری در ادامه به مدرک تحصیلی این افراد اشاره و تصریح کرد: از این (۱۲۹ داوطلب) ۱۲ نفر با مدرک کارشناسی، ۹۳ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۰ نفر مدرک دکترا و ۴ نفر حوزوی در این دوره از رقابت‌ها ثبت نام کرده‌اند.

نوذری ادامه داد: از تعداد کل ثبت نام شدگان ۱۲۴ مرد و ۵ زن در مجموع کل نامزدهای انتخاباتی ۴۵ نفر ایثارگر هستند.

وی تصریح کرد: سن این داوطلبان ۳۰ تا ۳۵ سال (۱۴ نفر)، ۳۶ تا ۴۰ سال (۲۸ نفر)، ۴۱ تا ۴۵ سال (۲۵ نفر)، ۴۶ تا ۵۰ نفر (۲۷ نفر)، ۵۱ تا ۵۵ سال (۲۲ نفر) و ۵۶ تا ۷۵ سال (۱۵ نفر) هستند.

نوذری در ادامه به وضعیت شغلی داوطلبان اشاره کرد و گفت: ۴۰ نفر از داوطلبان کارمند، ۱۷ نفر فرهنگی، ۱۷ نفر شغل آزاد، ۱۱ نفر استاد دانشگاه، ۳ نفر نماینده و ۸ نفر بیکار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم | پروانه سلحشوری: ثبت نام نکردم تا در مجلس به من نگویند به چه رای بده و به چه رای نده

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پروانه سلحشوری، نماینده تهران، دلایلش درباره عدم‌ ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم را بازگو کرد.

چرا چهره‌های شاخص اصلاح طلب، نامزد انتخابات مجلس نشدند؟

رکناخبرگزاری رکنا
چرا چهره‌های شاخص اصلاح طلب، نامزد انتخابات مجلس نشدند؟
رکنا: به نوشته روزنامه شرق معضل بازتولیدنکردن نیروی انسانی در جبهه اصلاحات بیش از هروقت دیگری در روز گذشته نمایان شد؛ شرایط مبهمی که شاید نیروهای اصلاح‌طلب هیچ‌گاه تجربه نکرده بودند.

چرا چهره‌های شاخص اصلاح طلب، نامزد انتخابات مجلس نشدند؟ - 1

به گزارش رکنا، اصلاح‌طلبان از یک‌سو انتخابات را مانند انتخابات مجلس هفتم یا شورای شهر دوم نادیده نگرفتند و از سوی دیگر با تکیه بر مشارکت حداکثری با نفراتی به مراتب محدودتر از لیست چهار سال پیش وارد انتخابات شدند که از این نفرات هم معلوم نیست صلاحیت چه تعداد احراز ‌شود و چند نفر در قدم نخست از میدان انتخابات کنار گذاشته شوند.

علاوه‌براین به ‌نظر می‌رسد با توجه به انتقادهایی که در عرصه سیاسی، چه در حوزه اجرا و چه در حوزه تقنین وجود دارد، سطح مطالبات مردم طوری است که دیگر درخواست رئیس دولت اصلاحات برای رأی‌دادن به تمام اصلاح‌طلبان حاضر در انتخابات راهگشا نباشد.

اصلاح‌طلبان یکی از موانع حضور چهره‌های شاخص جریان خود را شیوه بررسی صلاحیت‌ها می‌دانند که این تحلیل جامع افراد و مانع اغیار نیست، زیرا درعین‌حال که می‌توان پذیرفت علت خالی‌بودن دست اصلاح‌طلبان در ارائه نامزدهای مؤثر اصلاح‌طلب به تفسیر موجود از «نظارت» مصرح در قانون اساسی بازمی‌گردد، اما بخشی از علت آن معلول هم به فقدان کادرسازی در احزاب اصلاح‌طلب و نبود یک مشی روشن در جبهه اصلاحات مربوط می‌شود؛ موضوعی که بسیاری از تحلیلگران از مدت‌ها پیش بر آن تأکید داشتند و می‌گفتند که لازمه استمرار حیات سیاسی اصلاحات، ورود نیروهای جوان، مؤثر و واقعا اصلاح‌طلب است که طریقت دریافتن اصلاح‌طلب‌بودن یا نبودن نیروها هم با یک مانیفست روشن میسر می‌شود که مانیفست هم هیچ‌گاه در میان نبود تا یک خط‌کش دقیق برای تشخیص رویکرد عملی و نظری نیروهای این جبهه وجود داشته باشد.

دیگر آنکه حتی اگر نسبت به شیوه بررسی صلاحیت‌ها هم نقدی وجود داشته باشد، در سال‌های متمادی می‌شد آن را به مثابه یک امر واقع قلمداد کرد که بخواهیم یا نه باید با آن مواجه شویم و برای کنارآمدن با این امر واقع لازم بود که در هر دوره با ارائه شخصیت‌های جدید بیم ردصلاحیت را از میان برد.

همچنین در میان احزاب اصلاح‌طلب رویکرد حزبی هم چندان مشاهده نشد و احزاب صرفا در دوره محدود انتخابات فعالیت می‌کردند و اگر یک یا دو حزب مهم هم فعالیت‌هایی داشتند، آن فعالیت‌ها از مرحله همایش، کنگره و در نهایت انتشار یک بیانیه فراتر نمی‌رفت. از تمام اینها مهم‌تر در احزاب جبهه اصلاحات هیچ‌گاه شاهد بازتولید اندیشه اصلاحات نبودیم.

اصلاح‌طلبان از مقطعی به بعد و خاصه از سال ۸۸ به این‌سو نه‌تنها از گفتمان‌سازی و به‌روزکردن و تطبیق‌دادن اندیشه‌های اصلاح‌طلبانه با مطالبات مردم غافل شدند، بلکه سیاست انتخاباتی خاتمی را به‌ حضور در قدرت رسمی تقلیل دادند. شاید نقد اخیر سعید حجاریان هم ناظر بر همین موضوع باشد که گفت باید انتخابات مشروط باشد و اگر شروط اصلاح‌طلبان محقق نشد، عطای انتخابات را به لقایش می‌بخشیم. شاید حجاریان هم می‌خواست بگوید که سیاست انتخاباتی به صرف حضور نیست و باید سیاست انتخاباتی در کار باشد.

هرچند گزاره حجاریان روز گذشته پیش از احساس ضرورتش از بین رفت، زیرا حتی اگر تمام شروط اصلاح‌طلبان هم برآورده شود، باز هم در نبود چهره‌های شاخص و تأثیرگذار نمی‌توان به حضور قدرتمند اصلاح‌طلبان در مجلس امید داشت؛ به بیان دیگر بود و نبود شرط، تأثیری در نتیجه انتخابات ندارد.

موضوع مهم دیگری که در بازخوانی علل وضعیت فعلی جبهه اصلاحات می‌توان برشمرد، انشقاق میان نیروهای این جبهه است که تا روز انتخابات هم لاینحل باقی ماند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

ثبت‌نام پسر محسن رضایی برای انتخابات مجلس

رکناخبرگزاری رکنا
ثبت‌نام پسر محسن رضایی برای انتخابات مجلس
رکنا: با این که محسن رضایی میرقائد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که نامش در میان گزینه‌های احتمالی سرلیستی اصولگرایان برای انتخابات مجلس گاهی به چشم می خورد، خود را وارد انتخابات نکرد اما همچنان یکی از اعضای خانواده او در فهرست کاندیداهاست!

ثبت‌نام پسر محسن رضایی برای انتخابات مجلس - 2

به گزارش رکنا، به نقل از خبرآنلاین، علی رضایی میرقائد فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتخابات مجلس از حوزه مسجد سلیمان، لالی و هفتکل کاندیدا شده است تا بعد از پدر و عمویش امیدوار رضایی سومین عضو خانواده رضایی میرقائد باشد که در رقابتی انتخاباتی شرکت می‌کند. البته در سال‌های گذشته، این خانواده توفیق چندانی در انتخابات‌ها نداشته‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدئو / اختتامیه سی‌وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا22 ساعت قبل
مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره با تجلیل از استادان موسیقی هوشنگ ظریف، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسکندری و نادر مشایخی به کار خود پایان داد. اهدای جوایز برگزیدگان جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و اجرای گروه‌های موسیقی از برنامه‌های دیگر اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. تصویربردار و تدوینگر: امید ابراهیمی

خودروی فوق لاکچری وسط سیل ویرانگر + فیلم / انگلیس

رکنارکنا1 روز قبل
طی سیل اخیر که به دلیل طوفان سیرا در رودخانه تامس جریان داشت، یک خودروی بی‌ام‌و خاکستری مدل Z۴ معلق بر روی آب دیده شد. مابقی خودرو‌ها که کمی خوش‌شانس‌تر بودند نیز طی این سیل قدرتمند از میزان بالا آمدن آب آسیب دیده‌اند. گفته می‌شود میزان آب رودخانه در آن روز تا بالای گیاهان و درختچه‌ها آمده و بسیاری از وسایل اطراف را از بین برده است. زمانی که آب رودخانه کمی نشست کرده، این اتومبیل بر روی آب ظاهر شده، اما متاسفانه این تنها کمی قبل از غرق شدن دوباره Z۴ بوده است. گفته می‌شود سیل پیش‌آمده بیش از ۲۰۰۰۰ نفر را بدون انرژی‌های اولیه قرار داده است و مردم در حال حاضر از نبود برق و گاز رنج می‌برند.

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر16 ساعت قبل

پایان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با تقدیر از خبرنگار مهر

مهرمهر14 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. اما راه تشخیص بین این سه بیماری چیست؟ آیا نشانه‌هایی برای تشخیص این سه بیماری از همدیگر وجود دارد؟ به گزارش تجارت‌نیوز، علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. این ماجرا و از سویی علایم مشترک بین ابتلا به ویروس کرونا و بیماری آنفلوآنزا ترس و نگرانی زیادی را در تشخیص این بیماری به وجود می‌آورد. علایم آنفلوآنزا معمولا شامل تب و لرز، خستگی شدید و بدن درد است، حالت تهوع هم از دیگر علایم ابتلا به این بیماری است. آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هنوز مشخص نیست، اما این عدد حدود ۲ درصد تخمین زده شده است.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که این مرد جوان در اثر خوردن قرص برنج جان باخته است. او گفت: همسر صیغه‌ای من به‌نام سامان این جنایت را مرتکب شده است. المیرا متهم ردیف دوم که به اتهام معاونت در قتل پشت میز محاکمه ایستاده بود به دفاع از خود پرداخت. قاضی از زن پرسید؛ چگونه از وقوع قتل شوهر سابق‌خود مطلع شدی؟ صبح زود بود که سامان هراسان به خانه آمد و خبر کشته شدن فرید را داد. قضات دادگاه پس از شور باتوجه به محتویات پرونده متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس و المیرا متهم ردیف دوم را به اتهام معاونت در قتل به ۱۵سال حبس محکوم کردند.

اخبار بیشتر