مشکلات بسیاری گریبان‌گیر مردم سیستان و بلوچستان است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مشکلات بسیاری گریبان‌گیر مردم سیستان و بلوچستان است

مشکلات استان سیستان و بلوچستان همچنان حل نشده است

رکناخبرگزاری رکنا
مشکلات استان سیستان و بلوچستان همچنان حل نشده است
رکنا: دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از محرومیت شدید مردم حوزه انتخابیه خود و عدم توجه مسئولان به این مهم، خواستار توجه بیشتر به این استان شد.

مشکلات استان سیستان و بلوچستان همچنان حل نشده است - 1

به گزارش رکنا، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حبیب اله دهمرده در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، ۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: سرزمین سیستان که دارای افتخارات بسیاری برای بشریت بوده، اکنون نزدیک به دو دهه است دچار خشکسالی شده است. این سرزمین استراتژیک اکثر ظرفیت‌های خود را از دست داده، رودخانه هیرمند بسته شده، کشاورزی و دامپروری از بین رفته و بازارچه‌های محلی تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد و اکثر مردم این منطقه مشتری کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نماینده مردم زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: گاز در سیستان وجود ندارد، قیمت بنزین چند برابر دیگر شهرها است و در این شرایط نیز کپسول گاز کیمیا و در بازار هر کپسول ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، در این رابطه جلساتی با وزیر نفت داشته‌ام و تذکرات فراوانی به استانداران و مسئولان داده‌ام، اما علی رغم پیگیری‌ها، مشکلات حل نشده است. این چه روش مدیریتی است.

عضو کمیسیون آموزش در تذکر دیگر خطاب به وزیر کشور گفت: همانطور که مستحضرید نمایندگان مجلس تا خرداد ۹۹ به عنوان نمایندگان قانونی مردم انجام وظیفه خواهند کرد اما متاسفانه برخی از مسئولان به دلایل واهی انتخابات را مهندسی می‌کنند. بنابراین دستگاه نظارتی باید مراقب باشد و به وظایف ذاتی خود عمل کند تا عده‌ای فرصت‌ها را تبدیل به چالش نکرده و برای نظام هزینه ایجاد نکنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

طغیان رودخانه‌های محلی جنوب سیستان و بلوچستان

مهرخبرگزاری مهر
بر اثر بارش‌های که از دیشب شروع شده بسیاری از رودخانه‌های محلی زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان طغیان کردند.

ابتلا به آنفلو‌انزا جان ۵ نفر از مردم سیستان و بلوچستان را گرفت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ابتلا به آنفلو‌انزا جان ۵ نفر از مردم سیستان و بلوچستان را گرفت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: تاکنون پنج نفر در پی ابتلا به آنفلو‌انزا و شدت علائم این بیماری و با توجه به سابقه علائم بیماری‌های زمینه‌ای در محدوده این دانشگاه جان باخته‌اند.

- اخبار استانها -

محمد هاشمی‌ شهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: از ابتدای آذرماه تاکنون بیش از ۷۵۰ بیمار با علائم ابتلا به آنفولانزا به بیمارستان «بوعلی» زاهدان مراجعه کرده‌اند که منجر به بستری شدن ۱۵۰ نفر آنها شده و پنج نفر نیز در پی ابتلا به آنفلو‌انزا و شدت علائم این بیماری و با توجه به سابقه علائم بیماری‌های زمینه‌ای در محدوده این دانشگاه جان باخته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به اینکه خودمراقبتی مهمترین راهکار پیشگیری از آنفولانزا است، ادامه داد: سرایت این بیماری به دو روش مستقیم و غیرمستقیم است که در تماس مستقیم قطرات تنفسی شخص بیمار به شخصی که تا فاصله حدود یک تا دو متری پرتاب می‌شوند می‌تواند عفونت را به اطرافیان منتقل کند و در تماس غیرمستقیم ویروس ممکن است ساعت‌ها در شرایط سرد و رطوبت کم در محیط خارج زنده بماند و تماس دست با سطوح یا اشیاء آلوده به این قطرات و سپس با زدن دست آلوده به چشم، بینی و دهان این عفونت انتقال پیدا کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان جهت مقابله با آنفولانزا، گفت: با استقرار آزمایشگاه منطقه‌ای آنفلولانزا در زاهدان روند تشخیص و درمان این بیماری در استان تسریع شده و و این آزمایشگاه قابلیت پاسخگویی به دانشگاه‌های همجوار را نیز دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

اکثر مردم سیستان مشتری کمیته امداد هستند؛ کارخانه و اشتغالی وجود ندارد

ایلناخبرگزاری ایلنا
اکثر مردم سیستان مشتری کمیته امداد هستند؛ کارخانه و اشتغالی وجود ندارد
نماینده مردم زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، گفت: بازارچه‌های محلی سیستان تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد و اکثر مردم این منطقه مشتری کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اکثر مردم سیستان مشتری کمیته امداد هستند؛ کارخانه و اشتغالی وجود ندارد - 1

به گزارش ایلنا، «حبیب‌اله دهمرده» در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، ۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: سرزمین سیستان که دارای افتخارات بسیاری برای بشریت بوده، اکنون نزدیک به دو دهه است دچار خشکسالی شده است. این سرزمین استراتژیک اکثر ظرفیت‌های خود را از دست داده، رودخانه هیرمند بسته شده، کشاورزی و دامپروری از بین رفته و بازارچه‌های محلی تعطیل شده است. همچنین کارخانه و اشتغالی وجود ندارد و اکثر مردم این منطقه مشتری کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نماینده مردم زابل، رهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: گاز در سیستان وجود ندارد، قیمت بنزین چند برابر دیگر شهرها است و در این شرایط نیز کپسول گاز کیمیا و در بازار هر کپسول ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، در این رابطه جلساتی با وزیر نفت داشته‌ام و تذکرات فراوانی به استانداران و مسئولان داده‌ام، اما علی رغم پیگیری‌ها، مشکلات حل نشده است. این چه روش مدیریتی است.

عضو کمیسیون آموزش در تذکر دیگر خطاب به وزیر کشور گفت: همانطور که مستحضرید نمایندگان مجلس تا خرداد ۹۹ به عنوان نمایندگان قانونی مردم انجام وظیفه خواهند کرد اما متاسفانه برخی از مسئولان به دلایل واهی انتخابات را مهندسی می‌کنند. بنابراین دستگاه نظارتی باید مراقب باشد و به وظایف ذاتی خود عمل کند تا عده‌ای فرصت‌ها را تبدیل به چالش نکرده و برای نظام هزینه ایجاد نکنند

خواندن خبر در سایت منبع

یکی از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان مسدود شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
یکی از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان مسدود شد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: محور مواصلاتی فنوج- کتیج- رمشک در پی بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی مسدود شد.

- اخبار استانها -

عبدالرحمن شهنوازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایرانشهر اظهار داشت: محور مواصلاتی فنوج- کتیج- رمشک در جنوب سیستان و بلوچستان در پی بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی از ساعت ۱۰ صبح امروز تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اعلام اداره‌کل هواشناسی استان در زمینه وروددو۲ سامانه بارشی از امروز به این استان، هشدارهای لازم به فرمانداری‌ها ارسال شده و ستادهای مدیریت بحران جنوب استان در آماده‌باش هستند.

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به اینکه سواحل غربی استان و مناطق غربی دریای عمان تا فردا بر اثر رگبار و رعد و برق شدید متلاطم پیش‌بینی شده، مقرر است شناورهای صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند.

انتها پیام/۳۹۲/ ت

خواندن خبر در سایت منبع

اینترنت همراه در تمامی شهرهای استان سیستان و بلوچستان برقرار شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
اینترنت همراه در تمامی شهرهای استان سیستان و بلوچستان برقرار شد
از دقایقی پیش اینترنت همراه در تمامی شهرهای استان سیستان و بلوچستان برقرار شد.

دقایقی پیش با اتصال شهر سرباز در استان سیستان و بلوچستان به اینترنت همراه، آخرین شهر این استان هم پس از گذشت ۲۰ روز به اینترنت متصل شده و همه مردم استان سیستان و بلوچستان به اینترنت همراه دسترسی دارند.

پیش از این اپراتورهای تلفن‌همراه اعلام کرده بودند که اینترنت در تمام شهرستان‌های سیستان و بلوچستان متصل شده و فقط اینترنت شهرستان سرباز وصل نشده است که با دسترسی این شهر به اینترنت تلفن همراه همه مردم استان سیستان و بلوچستان به اینترنت همراه دسترسی پیدا کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری9 ساعت قبل
تابناکتابناک11 ساعت قبل
به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی افزود: ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آن‌ها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. جهانپور در ادامه گفت: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. وی در پایان تاکید کرد: تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان عزیز بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا دکتر محمد مهدی گویا گفت هر دو مورد مثبت مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شده در استان قم، ایرانی هستند. وی تاکید کرد: ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص منوط به انجام آزمایش‌های کاملتر است. قبلا دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن دو نفر در آزمایش‌ از لحاظ ویروس جدید کورونا و ایزوله شدن آنها در شهر قم خبر داده بود.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان قرچک از جان باختن یک نفر بر اثر آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی خبر داد. سرهنگ علی موسی پورفرمانده انتظامی شهرستان قرچک گفت: در پی اعلام خبری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی و محبوس شدن یک نفر در آن بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند. وی افزود: با حضور عوامل آتش نشانی به سرعت آتش مهار شد، ولی متاسفانه یک جوان ۲۴ ساله به علت شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد. سرهنگ موسی پور ادامه داد: کارشناسان علت اولیه مرگ این جوان را آتش گرفتن ۲ کپسول پیک نیک و محبوس شدن در کیوسک در هنگام آتش سوزی عنوان کردند. فرمانده انتظامی شهرستان قرچک در خاتمه بیان داشت: جسد متوفی تحویل پزشکی قانونی شد و تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
‎وی با اشاره به این که از زمان جنینی تا دوران یائسگی امکان ایجاد کیست تخمدان هست، گفت: کیست تخمدان بطور معمول در سن باروری (بین ۱۵ تا ۵۰ سالگی) در دختران و زنان بروز می‌کند. ‎حیدری خاطر نشان کرد: گاهی چند تخمک باعث تولید چند کیست شده و با تکرار این فرآیند، تعداد زیادی کیست کوچک در تخمدان‌ها دیده می‌شود که باعث ایجاد تخمدان‌های پلی کیستیک می‌شود. ‎وی افزود: گاه نوعی از کیست تخمدان به درمان دارویی جواب نمی‌دهد و پایدار باقی میماند، در این صورت نیاز به درمان جراحی است. ‎وی گفت: مواد خوراکی که به میزان بالایی دارای هورمون استروژن هستند، می‌توانند باعث پایداری کیست در تخمدان شوند. ‎وی کیست تخمدان را تنها یکی از علت‌های نازایی دانست و افزود: نازایی امری است که تنها به زنان مربوط نیست و آقایان نیز ممکن است به این مشکل دچار شوند.

اخبار بیشتر