اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۰ آذرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

دلالان خودرو در کمین مصرف‌کنندگان واقعی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دلالان خودرو در کمین مصرف‌کنندگان واقعی
افزایش قیمت خودروهای سواری در چند هفته اخیر در بازار را می‌توان هیجانی توصیف کرد که واسطه‌گران این فضا را با آشفته کردن بازار خودرو و به بهانه‌های افزایش نرخ سوخت و نوسانات نرخ ارز، به وجود آورده‌اند و قصدی جز افزایش کاذب قیمت خودرو و عرضه خودروهای دپو شده را ندارند.

اعتمادآنلاین| در چند ماه اخیر با وجود بازگشت رونق تولید به صنایع خودروسازی کشور شاهد افزایش کاذب قیمت‌های خودرو در بازار هستیم، نشانه‌ها و آمارها همگی حکایت از تولید و تجاری‌سازی مناسب و متناسب با نیاز بازار دارد، از طرفی نظارت‌ها در بخش خودرو بسیار موثر عمل کرده و موجب تسهیل در روند تجاری سازی شده است.

در اینجا این سوال به ذهن می‌رسد که براستی چرا با وجود رونق در تولیدات و تجاری‌سازی محصولات خودرویی، شاهد عدم تناسب و افزایش قیمت خودروهای داخلی با قیمت مصوب کارخانه در بازار هستیم؟

برخی از کارشناسان افت میزان ۳۲ درصدی تولید در مقایسه با هشت ماهه سال قبل را از عوامل اختلاف قیمت خودرو با بازار عنوان می‌کنند. برخی دیگر بر این باورند که تحریم‌ها و دست و پنجه نرم کردن صنایع خودروسازی با شرایط دشوار تامین متناسب با نیاز نقدینگی، در تولید خودرو اثرگذار بوده است.

همچنین عده‌ای دیگر افزایش نرخ سوخت را مهمترن عامل دانسته و نوسانات نرخ ارز را که در هفته‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم موثر در آشفتگی قیمت بازار خودرو می‌دانند.

اما باید به این نکته توجه داشت که شوک اقتصادی ناشی از تحریم را که در سال ۱۳۹۷ با تحریم شدن بخش خودروسازی کشور توسط استکبار جهانی اتفاق افتاد، پشت سر گذاشته و با تحول و برنامه‌ریزی منسجم در جبران کسری قطعات و اجزاء مورد نیاز خودرو، در سال ۱۳۹۸ شاهد رونق در این بخش هستیم و با برنامه‌ریزی‌های منسجم در داخلی‌سازی، می‌توان اینگونه تعبیر کرد که تحریم‌ها برای خودروسازان خودکفایی و افزایش میزان داخلی‌سازی و حمایت از تولید داخل را به ارمغان آورده است و همینطور برابر پیش‌بینی‌ها تا سال ۱۳۹۹ تمامی اهداف از پیش تعیین شده در داخلی سازی خودرو قابل تحقق خواهد بود.

از طرفی، در بخش تجاری‌سازی خودروهای کف پارکینگ، خودروسازان بسیار موفق عمل کرده و با سرعت مناسب در تحویل و همچنین با تعهد به روزرسانی تحویل‌ها از دیماه امسال، در پوشش تقاضای مصرف کننده نهایی بسیار موثر بوده و می‌توان ان را مهمترین عامل رونق در صنعت خودرو عنوان کرد؛ که تداوم این رویه دست کم تا پایان امسال به اغنای نیاز تقاضا در بازار بدین وسیله خواهد انجامید. تعهد به روزرسانی و تحویل خودرو را منطقا می‌باید یکی از نشانه‌های نزدیک‌تر شدن قیمت بازار با قیمت مصوب کارخانه دانست.

بنابراین افزایش قیمت خودروهای سواری در چند هفته اخیر در بازار را می‌توان هیجانی توصیف کرده که واسطه‌گران در فضای مجازی با آشفته کردن بازار خودرو و به بهانه‌های افزایش نرخ سوخت و نوسانات نرخ ارز، به وجود آورده و قصدی جز افزایش کاذب قیمت خودرو و عرضه خودروهای دپو شده آنها ندارند.

از این رو، نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی از اوضاع متناسب با نیاز بازار حال حاضر خودروسازان در تامین نیاز مصرف کننده نهایی، تولید و تحویل متناسب با نیاز مصرف‌کننده و جلوگیری از ضرر و زیان آنان در بازارهای آشفته که توسط منفعت طلبان و مفسدان اقتصادی به آن دامن زده شده؛ بسیار موثر بوده و در شرایط کنونی برای از بین بردن جو روانی حاصل از دسیسه واسطه گران و دلالان اقتصادی، این نیاز به اطلاع‌رسانی بشدت احساس می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود بزودی شاهد تغییر بسیار محسوس قیمت‌ها و شفافیت در بازار خودرو باشیم، چراکه افزایش تیراژ تجاری سازی محصولات شرکت‌های خودرویی و اطلاع رسانی جراید و رسانه‌ها از افزایش توانمندی و پتانسیل‌های بالای ایجاد شده توسط خودروسازان، به کاهش هیجانات لحظه‌ای انجامیده و از ضرر و زیان مصرف‌کنندگان حقیقی در ورود به اینگونه بازارها خواهد کاست.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس

الفخبرگزاری الف
ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس
فرمانده نیروی انتظامی از ورود بیش از ۴۰۰ دستگاه خودروی مجهز برای مسیرهای اصلی به ناوگان پلیس راهور خبر داد و اعلام کرد که به زودی تعداد بیشتری خودرو به مجموعه پلیس وارد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸ که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، گفت: یکی از ارزشمندترین اقداماتی که می‌توان انجام داد، نجات جان انسان‌ها است و تمام دست‌اندرکاران طرح زمستانه امروز برای نجات جان انسان گردهم آمده‌اند که این اقدام ارزشمندی است.

اشتری با اشاره به آمار جان باختگان حوادث رانندگی اظهار کرد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که حتی یک کشته نیز برای تصادفات زیاد است. ما نیز همه باید در این راستا حرکت کنیم و ۱۷ هزار کشته را زیاد می‌دانیم؛ اما باید این نکته را هم بگویم که آمار جان باختگان ما در سال‌های اخیر کاهش بسیاری داشته است و علیرغم افزایش چند برابری خودروها و ترددها، شمار جان باختگان کاهش یافته است.

اشتری با تأکید بر اینکه تمام دستگاه‌ها و به ویژه دولت باید برای کاهش تصادفات رانندگی و کاهش تلفات اقدام کنند، گفت: باید عوامل بروز تصادفات برطرف شود. درست است که در رتبه نخست عامل انسانی قرار دارد، اما صنعت خوردو، وضعیت راه‌ها، دستگاه‌های امدادی و … نیز موثر هستند. بعد از عامل انسانی مهم‌ترین عامل تصادفات، بحث جاده‌ها است و ما باید جاده‌های استاندارد با علائم استاندارد داشته باشیم.

کاهش ۱۰ درصدی تصادفات از ابتدای سال تاکنون

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۱۰ درصدی تصادفات رانندگی از آغاز سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: جمع تصادفات ما ۱۰ درصد کاهش داشته است. همچنین از طرح نوروز به این سمت جان باختگان نیز سه درصد کاهش داشته است و در عین حال آمار تردد نیز رشد ۲٫۵ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم و طی برنامه‌ریزی‌های ما باید طی چند سال آینده تصادفات و به خصوص تلفات ناشی از حوادث رانندگی کاهش چشمگیری پیدا کند. ما نیز تمام ظرفیت‌هایمان را در این راستا در نظر گرفته‌ایم.

موضوع ترافیک یک موضوع ملی است

اشتری در ادامه سخنانش به مسئله ترافیک اشاره کرد و گفت: موضوع ترافیک یک موضوع ملی است. برخی افراد تصور نکنند که اگر ترافیک افزایش یافته یا تصادفی پیش آید صرفا نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد. همه دستگاه‌ها مسئول‌اند و وظیفه دارند. البته که نیروی انتظامی خود را موظف دانسته و به وظایف خود عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: البته لازم می‌دانم که از همکاری‌های وزارت راه تشکر کنم. نیروی انتظامی نقاط حادثه‌خیز را به شکل مکتوب به این وزارتخانه اعلام کرد و جناب وزیر راه نیز به ما قول دادند که این مسئله را حل کنند و برخی از نقاط نیز اصلاح شده است که لازم است از آن‌ها تشکر کنم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش به استفاده از تجهیزات روز و هوشمندسازی پلیس اشاره کرد و گفت: در راستای هوشمندسازی پلیس گام‌های خوبی را برداشته‌ایم و امروز پلیس در مسیر هوشمندسازی حرکت می‌کند. در این میان یکی از یگان‌های پیشرو در هوشمندسازی پلیس راهور بوده است.

اشتری ادامه داد: استفاده از تبلت برای مأموران به منظور کاهش تخلفات، استعلام سریع خودروها و برخورد با دیگر تخلفات احتمالی از دیگر اقداماتی است که در پلیس راهور آغاز شده است. این تجهیزات که آزمایش‌های اولیه آن نیز انجام شده است سرعت عمل مأموران در ارائه خدمات به شهروندان را نیز افزایش خواهد داد.

وی تجهیز گشت‌های پلیس راهور به سامانه‌های ردیاب لحظه‌ای را نیز یکی دیگر از اقدامات پلیس راهور برشمرد و گفت: ما هر مقدار که از تجهیزات روز و سامانه‌های هوشمند استفاده کنیم قطعا می‌تواند جایگزین مناسبی برای نیروی انتظامی و افزایش خدمات به مردم شود.

فرمانده ناجا ادامه داد: در چند ماهه اخیر تجهیزات خوبی به پلیس راهور وارد شده است. حدود ۴۰۰ دستگاه خودرو برای مسیرهای اصلی و جاده‌ها در اختیار پلیس قرار گرفته که این خودروها تا پایان سال بیشتر نیز خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم از خودروهای خوب و قابل اعتماد در شریان‌ها و جاده‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین از پهباد برای رصد اطلاعات ترافیکی استفاده می‌کنیم و بالگردهای هواناجا نیز در این زمینه به ما کمک خواهند کرد. همچنین مأموران پلیس نامحسوس نیز در جاده‌ها حضور خواهند داشت که امیدوارم مجموعه این اقدامات منجر به کاهش تصادفات و جان‌باختگان حوادث رانندگی شود.

اشتری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مأموران پلیس راهور گفت: باید با متخلفان برخورد قانونی و اعمال قانون توأم با اقتدار انجام شود. افرادی که اقدام به تخلفات رانندگی به ویژه تخلفات حادثه‌ساز می‌کنند در واقع در حق خود، سرنشینان خودروی‌شان و دیگر رانندگان و مسافران ظلم می‌کنند و به همین دلیل باید برای حفظ ایمنی خود این افراد و نیز دیگر شهروندان با تخلفات آن‌ها با اقتدار برخورد شود. در عین حال این اقتدار باید توأم با ادب و مهربانی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ +جدول
اقتصادنیوز: قیمت خودرو امروز (چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸) در بازار آزاد نسبت به روز گذشته با افزایش متوسط ۲ میلیون تومانی همراه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس معاملات انجام شده امروز (۲۰ آذر ۹۸) آخرین قیمت روز خودرو‌ در بازار آزاد نسبت به روز گذشتهبا افزایش متوسط ۲ میلیون تومانی است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، سراتو نسبت به معاملات قیمت روز خودرو در ۱۸ آذر ۹۸ با افزایش میانگین ۴ میلیون تومانی به ترتیب با نرخ ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ۳۳۳ میلیون تومان و ۲۱۷ میلیون تومان خرید و فروش شدند.

پژو جی ال ایکس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) با افزایش ۹۰۰ هزار تومانی به ترتیب به مبلغ ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شدند.

دنا پلاس تور بو، سمند ال ایکس، سایپا ۱۳۲ و رانا ال ایکس به ترتیب با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان، ۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۹۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند که این اعداد بیانگر افزایش متوسط یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است.

پژو پارس ۱۰۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و تیبا ۲ حدود ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید فروش شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۳۰۰ هزار تومانی است.

تیبا بدون تغییر در قیمت به ۶۰ میلیون تومان رسید.

سایپا ۱۳۱ با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به نرخ ۵۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شد.

پزو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده)، دنا، پژو صندوقدار و رنو تندر پلاس دنده‌ای با افزایش میانگین ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ترتیب به قیمت ۱۰۹ میلیون تومان، ۱۲۴ میلیون تومان، ۱۰۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۶۶ میلیون تومان فروخته شدند.

سایپا ۱۱۱ و ساینا به ترتیب به مبلغ ۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۶۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۷۰۰ هزار تومانی است.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک با افزایش ۳ میلیو تومانی به نرخ ۱۷۴ میلیون تومان رسید.

قیمت روز خودروهای داخلی

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند LX۸۵,۷۰۰,۰۰۰
پژو GLX۸۰,۳۰۰,۰۰۰
پژو پارس۱۰۶,۶۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2۹۲,۵۰۰,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک۱۹۹,۵۰۰,۰۰۰
سایپا 111۵۵,۳۰۰,۰۰۰
سایپا 131۵۰,۹۰۰,۰۰۰
 سایپا 132۵۲,۷۰۰,۰۰۰
سراتو ۳۳۳,۰۰۰,۰۰۰
ساینا۶۵,۲۰۰,۰۰۰
تیبا 2۶۴,۸۰۰,۰۰۰
تیبا۶۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا۱۲۴,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۱۷۴,۰۰۰,۰۰۰
پژو صندوقدار۱۰۸,۸۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ای ۱۶۶,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX۹۳,۷۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو اتوماتیک۲۱۷,۰۰۰,۰۰۰

جدیدترین قیمت خودرو‌های وارداتی در بازار

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی با توجه به روند افزایش قیمت خودروهای خارجی در کشور شاهد نوسانات جزئی در نرخ ماشین‌های وارداتی در بازار هستیم و امروز (۲۰ آذر ۹۸) در بازار آزاد قیمت خودروهای خارجی با نوسان همراه است.

طبق آخرین قیمت خودرو، کیا اسپورتیج ۲۰۱۷نسبت به معاملات قیمت روز خودرو در ۱۹ آذر ۹۸ با افزایش ۸ میلیون تومانی به مبلغ ۸۲۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

لکسوس NX۳۰۰ H هفت کلید (۲۰۱۷) یک میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان، نیسان جوک (اسپورت) ۵۸۰ میلیون تومان، رنو تلیسمان (۲۰۱۸) ۷۷۰ میلیون تومان، میتسوبیشی ASX فول (۲۰۱۸) ۶۱۰ میلیون تومان، کیا سورنتو (۲۰۱۷) یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان و تویوتا CH-R تیپ لانچ (۲۰۱۸) ۸۴۰ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت معامله شدند.

کیا اپتیما (۲۰۱۷) ۷۵۵ میلیون تومان، هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید ۸۵۵ میلیون تومان و هیوندای سانتافه. فول. ۶ رادار ۸۸۵ میلیون تومان خرید و فروش شدند که این اعداد بیانگر افزایش ۵ میلیون تومانی است.

قیمت روز خودرو‌های خارجی

مدل خودروقیمت (تومان)
  رنو کولئوس 2018۹۱۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تلیسمان 2018۷۷۰,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی ASX فول 2018۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا CH-R تیپ لانچ 2018۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰
  تویوتا راو 4 مدل 2018 (الفطیم)۱,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اپتیما  2017۷۵۵,۰۰۰,۰۰۰
  کیا سورنتو 2017۱,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا اسپورتیج 2017۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید +GLS۸۵۵,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای النترا 2018۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰
  هیوندای سانتافه . فول . 6 رادار۸۸۵,۰۰۰,۰۰۰
لکسوس NX300 H هفت کلید 2017۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
نیسان جوک (اسپورت)۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰

این مطلب برایم مفید است بلی ۱ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

تحویل مواد غذایی به مشتریان با خودروهای خودران

ایسناخبرگزاری ایسنا
تحویل مواد غذایی به مشتریان با خودروهای خودران
شرکت "والمارت"(Walmart) قصد دارد تحویل مواد غذایی خریداری شده به مشتریان را به شیوه‌ای بزرگ و جالب آزمایش کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، «وال‌مارت» یک شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان است.

این شرکت در حال راه‌اندازی یک برنامه آزمایشی در شهر «هوستون» است که در آن از ربات خودران شرکت «نورو» (Nuro) استفاده خواهد شد تا مواد غذایی خریداری شده از مغازه مورد نظر به دست مشتریان برسد.

هنوز مشخص نشده چگونه مشتریان می‌توانند در این برنامه ثبت‌نام کنند ولی مردم هوستون می‌توانند انتظار داشته باشند که ارائه این خدمات از هفته‌های آتی آغاز شود.

آزمایش این ربات به شرکت‌های «نورو» و «والمارات» کمک خواهد کرد که سرویس‌های خود را توسعه و بهبود بخشند و برای خریداران بهترین تجربه خرید را به ارمغان آورند.

مشتریان می‌توانند با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل تحویل مواد غذایی خود را با استفاده از این ربات که «R۱» نام دارد، انتخاب کنند. البته در ابتدای مسیر و مقابل فروشگاه، کارکنان مورد نظر ربات‌ها را به سمت خانه مشتریان هدایت می‌کنند.

هنوز خیلی زمان مانده که بتوان تحویل بسته‌های خریداری شده توسط پیک‌های بدون راننده را به راحتی تجربه کرد.

وسایل نقلیه رباتیک شرکت نورو بسیار کند هستند و با چالش‌های دنیای واقعی از قبیل بارش برف مواجه هستند.

البته باید اذعان کرد که کمبود مقررات سازگار با وسایل نقلیه خودران هم می‌تواند استفاده از آن‌ها را محدود کند.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۲۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۲۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی آذر ماه ۹۸ است که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خودروهای ۲۰۰میلیونی بازار تهران +جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

چند توصیه به خریداران خودرو؛ ندیده خودرو نخرید

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
چند توصیه به خریداران خودرو؛ ندیده خودرو نخرید
بازار بلاتکلیف و فاقد ناظر خرید و فروش خودرو با بی‌ثباتی قیمت‌ها هر روز رقم‌های متفاوتی را ثبت می‌کند که در این شرایط اگر خریدار واقعی خودرو هستید با مشاهده محصول نسبت به خرید اقدام کنید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اوضاع این روزهای خرید و فروش خودرو بدتر از هفته گذشته با تشدید رکود روبه رو است و کسی حاضر به خرید خودرو نیست. جالب اینجاست در این شرایط دو شرکت ایران خودرو و سایپا اقدام به عرضه تعدادی محصولات خود در قالب طرح‌های فروش اعتباری و نقدی برای مدیریت بازار کرده‌اند اما جو روانی افزایش نرخ دلار و بنزین در کنار تحویل‌های مدت دار خودرو عاملی شده تا روند افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات این دو شرکت ادامه داشته و نگرانی مصرف‌کنندگان در خرید خودرو بیشتر شود.

در همین ارتباط فروشندگان خودرو به مردم توصیه می‌کنند اگر امروز خریدار خودرو هستند قبل از اینکه خودرو را ندیده‌اید اقدام خرید آنها نکنید. علاوه بر این در طرح‌های فروش‌ فوری شرکت‌های خودروسازهم مصرف‌کننده می‌تواند محصول خود را با چند ماه تأخیر دریافت کند که این موضوع می‌تواند به صرفه باشد.

در خودروهای خارجی نیز سقف افزایش قیمت‌ها در انواع خودروها پر شده و محصولات دیگر کشش بیشتر قیمت‌ها را ندارند. به عنوان نمونه سانتافه از ۶۷۰ میلیون تومان به ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است که اصلا این خودرو ارزش ۱ میلیارد تومان را ندارند.

بر همین اساس اگر کسی خواستار خرید خودرو‌های خارجی است نباید به امید گرانی بیشتر قیمت‌ها اقدام به خرید کند چراکه نه تنها در آینده سودی کسب نمی‌کنید بلکه باید ضرر خواب پول خود را هم باید پیش‌بینی کرد.

علاوه بر این زمزمه صدور مجوز آزادسازی واردات خودروهای هیبریدی در بازار باعث شده حتی پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها هم در خودروهای خارجی مطرح شود. به اعتقاد فعالان بازار اگر ورود این خودروها آزاد شود به طور حتم تأثیرات خود را بر کاهش نرخ خودروهای خارجی خواهد گذاشت.

روی هم رفته بازار بلاتکلیف و فاقد ناظر خرید و فروش خودرو با بی‌ثباتی قیمت‌ها هر روز رقم‌های متفاوتی را ثبت می‌کند که در این شرایط اگر خریدار واقعی خودرو هستند با مشاهده محصول نسبت خرید اقدام کنید. در غیر این صورت باید چندین ماه یا سال معطل تحویل خودروی خود باشید.

گسنرش نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.

سرقت بزرگ از نمایشگاه اتومبیل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، چند سارق حرفه‌ای به نمایشگاه اتومبیلی در یکی از شهرهای برزیل دستبرد زدند. آنها در ساعات اولیه چهارشنبه هفته گذشته پنج خودروی صفر کیلومتر را به سرقت بردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مرتب مردم و مصرف کننده از قیمت بالای خودرو شکایت دارند اما اگر به جزئیات نگاه کنیم قیمت خودرو به نسبت افزایش قیمت ارز و مواد اولیه افزایش آنچنانی نداشته است و حالا با این شایعه قیمت‌ها باز هم افزایش خواهد داشت. اعتمادآنلاین| شاپور سامعی نایب رئیس انجمن قطعه سازان در نشست خبری اعضا هیئت مدیره این انجمن با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی دو خودروساز اصلی کشور گفت: پس از جلسات فراوان مقرر شد ۵ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شود و اکنون در حال مشخص شدن و سهمیه بندی بانکها هستند مدیران خودروسازی تعهد دادند که تمام این مبلغ به مطالبات قطعه سازان اختصاص پیدا کند. سامعی تصریح کرد: وضعیت خودروسازی نیز به نسبت سال گذشته بسیار بهتر شده اکنون در مرحله‌ای هستیم که روزی ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تولید دارند و برنامه افزایش برای سال آینده نیز در دستور کار قرار گرفته است به طوریکه به ما گفته شد آمادگی برای تامین روزی بیش از ۲۵۰۰ خودرو داشته باشیم. وی افزود: این در حالی است که مرتب مردم و مصرف کننده از قیمت بالای خودرو شکایت دارند اما اگر به جزئیات نگاه کنیم قیمت خودرو به نسبت افزایش قیمت ارز و مواد اولیه افزایش آنچنانی نداشته است و حالا با این شایعه قیمت‌ها باز هم افزایش خواهد داشت. ما بارها اعلام کردیم واردات خودرو قیمت ارز و قیمت عرضه و تقاضا خودرو را آزاد بگذارند و منت واردات خودرو را روی سر ما نگذارند، همه می‌دانند اگر واردات خودرو صورت بگیرد بانک مرکزی نمی‌تواند قیمت دلار را ۱۴ هزار تومان نگه دارد ضمن آنکه کلاس تولید داخل با خودروهای وارداتی تفاوت دارد.

کاهش قاچاق سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر کشور افزود: در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از ۸۰ درصد بخش سوخت است که با کاهش بسیار خوبی یعنی حدود ۹ میلیارد لیتر مواجهیم. وی ادامه داد: با طرح تکمیلی در حوزه صادرات فرآورده‌ها توسط مرز نشینان که اخیرا توافق شد و وزارت نفت همکاری بسیاری خوبی داشت، امیدواریم در ماه‌های باقی مانده سال و در سال ۹۹ با کاهش چشمگیر در حوزه قاچاق سوخت مواجه باشیم. وی گفت: گزارش بعدی جلسه بحث سامانه‌ها بود. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

گفتگو با دزد تازه کاری که حرفه‌ای عمل می‌کرد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش اختصاصی رکنا، چندی قبل ماموران کلانتری ۱۲۴ قلهک در جریان سرقت لوازم داخل خودرو پژو ۲۰۶ قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای دستگیری متهم وارد عمل شدند. به چه جرمی دستگیر شدی؟ سرقت لوازم داخل خودرو. شیوه و شگرد؟ ابتدا پلاک یک خودروی مشابه به خودروی خودم را سرقت می‌کردم و با نصب آن روی خودرویم دست به سرقت لوازم داخل خودرو می‌زدم. در خودروها را چطور باز می‌کردی؟ فقط پژو ۲۰۶ هدف سرقت هایم بود که با شکستن شیشه خودرو دست به دزدی می‌زدم. بنا به این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر دراختیار ماموران پلیس تهران قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

آدام شیف: ترامپ فردی کینه توز است/هدف ترامپ از توئیت، ارعاب من بود

مهر14 ساعت قبل

ناظم الشریعه: در شخصیت فوتسال ما نیست که از ژاپن بترسیم

ایسنا14 ساعت قبل

ارتباط جاده‌ای ۲۰ روستای هرمزگان قطع است

ایسنا14 ساعت قبل

واکنش پل پوگبا به درگذشت کوبی برایانت: قهرمانان می‌آیند و می‌روند، اما افسانه‌ها همیشگی هستند

طرفداری14 ساعت قبل

واکنش احساسی مایکل جردن به خبر درگذشت کوبی برایانت: من عاشق کوبی بودم، او مانند برادری کوچک برایم بود

طرفداری14 ساعت قبل

توافق اولیه بارسلونا و رم برسر انتقال پرز

میزان‌آنلاین14 ساعت قبل

تشدید آلودگی هوا برای چند شاخه «سیم»

ایسنا14 ساعت قبل